3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký 3sezónní péřák (z 90% do stanu) byste vybrali?

Marmot Pinnacle, K: -5 az -12, HM 1290g (cena 6.500 Kč)
2
5%
Marmot Sawtooth, K: -3 az -10, HM 1400g (cena 4.000 Kč)
7
18%
Sir Joseph Rimo 600, K: -2 az -8, HM 1400g (cena 5.000 Kč)
12
32%
Malachowski Climber 600, -15???, HM v XL cca 1250g (cena 4.800 Kč)
11
29%
Warpeace Springlite 550, K: -1 az -7, HM 1150g (cena 5.500 Kč)
5
13%
Marmot Arroy, K: +5 az -1, HM 890g (cena 5.500 Kč)
1
3%
 
Celkem hlasů : 38

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod air2 » úte lis 24, 2009 20:42

Hmm, tak možná že žiju v mylné představě, že límec je nezbytnou součástí každého 3-4 sezonního spacoše... zvykl jsem si to používat u duťáku vždy když bylo chladněji. Zatahování kapuce na těsno bylo když už opravdu teplota klesla k limitu komfortu.
Doufám, že se neprobudí má dávná alergie na prach a pyl :) ale tak musím to zkusit.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod šíp » úte lis 24, 2009 20:43

Taky si nedovedu představit spacák bez límce :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod pavproch » úte lis 24, 2009 21:08

aji bez límca sa dá... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Warmpeace Viking 600 nebo jiný 3 sezónní spacák

Příspěvekod quinnie » čtv lis 26, 2009 23:10

Zdravím,
chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti se spacákem Warmpeace Viking 600? Celkem mě zaujal, ale pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je to nejlepší, co bych si mohla vybrat :D
Moje požadavky: lehký, malý, zkrácená délka, teplota comfort (cca max. -3 stupně - v zimě ani na sněhu s ním spát nebudu), spaní většinou ve stanu, cena cca 4000,-... To je asi tak všechno, co mě napadá.
Případně máte nějaké tipy na spacáky, které by vyhovovaly mým požadavkům?
Díky.
quinnie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 26, 2009 22:56

Re: Warmpeace Viking 600 nebo jiný 3 sezónní spacák

Příspěvekod Letec » pát lis 27, 2009 1:23

Vem ho a nic neřeš. Za tu cenu je to supr spacák. A ušetřenej čas využij na příjemnější věci...
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod dogee » stř pro 2, 2009 16:13

nechtěl jsem nikoho urazit, ale moje zkušenosti s RP a hudy jsou na 90% špatné (takže členové OF dělají těch 10% :) ?)

každopádně to, že je to brigádník není omluva za to, že není schopen/ochoten poradit, protože "odborná rada" je důvod, proč do toho obchodu jdu

bez této "péče" nevidím důvod tam chodit
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod dogee » sob pro 5, 2009 18:01

to pripluv případně aldo: mám dotaz ke spacáku Malachowski GUIDE 300 pro - zaujala mě jeho nízká váhá a zajímavé teplotní hodnoty. Předpokládám, že jeho nízká hmotnost a dobrý tepelný komfort jde ruku v ruce s krátkým zipem - neutíká teplo přez zip, je to tak?

Teď mám spacák Prima Trek 3D ECO - ale právě zip je v nízkých teplotách dost problémové místo. Chlad cítím hlavavně od noh a je to dost nepříjemné.

Myslíte si, že kratší zip je správná cesta k "teplejšímu" a zároveň "lehčímu" spacáku?
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod Aldo » sob pro 5, 2009 18:59

Každý zip je tepelný most a může být sebevíce krytý légou. Já měl svůj první péřak šitý babičkou ze staré peřiny úplně bez zipu a byl teplý !!!
Jak jsem psal v jiném tématu a Pavproch mi to jistě potvrdí, ušít teplý péřak není nic složitého. V ceně dnešních jsou jenom obsažené kvalitná materiály a obchodní marže. Nic jiného. Mít v té době ( -25 let)přístup ke kvalitnímu peří, tak ten spacák mám dodnes a jsem hepy. Unika jako použitý materiál byla naprosto bezkonkurenční.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod pavproch » sob pro 5, 2009 20:08

fajnšmekři dávali uniku jen zvenku a dovnitř jemnou bablněnou sypkovinu.... akorát sa ta hadra dost špinila.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod pavproch » sob pro 5, 2009 20:09

Jo,a potvrzuju, šilo se zásadně bez zipsu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

lehoučkej péřovej třísezóňák s dlouhým zipem

Příspěvekod svetlovdusi » pon led 4, 2010 16:03

Vybírám si péřovej spacák pro použití od jara do podzimu.
Jsem poměrně dlouhej.. 195 cm, 90 kg, ale jsem rád, když se ve spacáku můžu pohnout

Do mého výběru se dostali především 2 spacáky a to především s ohledem na cenu a sbalitelnost. Koteku vynechávám, už stojí příliš moc, což je škoda, ale rozpočet je zkrátka omezen. Poměrně důležitý je také celorozepínatelné provedení

Malachovski TOURIST 450 se mi líbí, od Aldy jsem se dozvěděl že má rozepínání až dolů, což je pro mne poměrně důležité.. rád spacák využívám jako přikrývku, pokud je tepleji a spím v posteli. Nemá ale údajně zateplovací límec, což by mohlo vadit při nižších teplotách? Líbí se mi váhově a velikostí při sbalení, údajně bych se do něj měl vejít na dýlku v pohodě. Nejsem moc moudrej z teplot a vyloženě si tipuju využitelnost podle množství peří, co se do toho cpe, což mi na Malachovskem vadí asi nejvíc a už by s tím konečně měl něco udělat. Komfortní teplotu, kterou uvádí a nikde nevysvětluje co to vlastně znamená, si může nacpat někam. O chybějícím límci jsem se dozvěděl také až od Aldy, všeobecně jsou informace podávané malachovskim hodně chabé.. na jeho stránkách jsem nenašel ani rozměry.

Jako druhou možnost mám SJ rimo 500, který by mne vyšel na stejné peníze jako předchozí pytel. Rimo je ale těžší o cca 350 gramů, má o 50 gramů peří více. Disponuje vnitřním límcem, rozměrově na tom bude zřejmě podobně jako malach. Netuším ale, jak moc se dá rozepnout jeho zip? Poradí nějaký majitel? U rimo 600 bude asi zip stejný.

Co byste poradili vy? Vynechal jsem případně nějaký vhodný spacák, který by připadal do úvahy? Malachovsky guide se rozepíná jen do poloviny, což ho také vyřazuje, nicméně vím že zde je u pár lidí oblíben.


*Malachowski TOURIST 450
Váha peří: 450 g
Kvalita peří: 650 cui,
Hmotnost cca 0,8 kg (velikost M)
Zabalený objem: 1.8 l( nepletí pro maximální kompresi )
Dolní hranice teplotního konfortu: -12 C


*Sir Joseph Rimo 500
200x80x34 cm - 18x36 sbalený
1330 g
husí peří 90/10, 600 cuin (500 g/190 cm)
komfort/extrém (dle EN 13537): 0°C / -6 °C / -20 °C

*případně ještě warmpeace viking 600, který je jen o malinko těžší a teplejší než sir joseph, ale cenově by mne vyšel podobně a je z kachního peří
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod vonkreuz » pon led 4, 2010 16:47

Rima 600 jsem mel sepnuty s Prima Bivak, takze Rimo stejne jako Bivak neni uplne rozepinaci, ale dole Ti to udela malou kapsu... Zrovna se na to divam, Rimo 500 i 850 konci zip asi tak 15 cm ode dna spacaku.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod pripluv » úte led 5, 2010 15:42

malou kapsu (tak na chodidla a neco) ti udelaji snad vsechny celorozepinaci spacaky krom dekacu (a spacaku na ten zpusob).

btw, ted jsem na silvestra spal prikryt malachowskym guide v hicu a taky jsem se jen prikril. k ranu byla kosa na nohy, tak jsem je supnul dovnitr. takze taky to jde, ale v techto pripadech je samozrejme celorozepinaci lepsi.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod air2 » úte led 5, 2010 21:14

pripluv píše:malou kapsu (tak na chodidla a neco) ti udelaji snad vsechny celorozepinaci spacaky krom dekacu (a spacaku na ten zpusob).

Přesně tak, navíc, kdyby byl zip i na dně spacáku (aby se dal úplně rozepnout jako deka), tak by ti tama zbytečně více utíkalo teplo. Podle mého názoru zip 15 cm ode dna je univerzální a vyhoví oběma požadavkům (univerzálnost a teplo na nohy v zimě)
Ohledně zateplovacího límce, jak si tady můžeš přečíst, je to asi individuální. Já je třeba preferuju, ale je pravda, že dříve to spacáky taky neměly a i tak se v tom dalo dobře vyspat :)
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod svetlovdusi » úte led 5, 2010 23:49

15 cenťáku je ještě v pohodě, malá kapsa na nožky nevadí. Ten malachovski to bude mít zřejmě také tak.
Ohledně těch zipů a konstrukce spacáků, je fakt na houby že výrobci na nějaké informace pečou. Vše musíte zjišťovat přes fóra, nebo se někam dojít podívat.. nebo zkoušet luštit fotografie u barevných variant, kde je někdy zip vidět. A když pak u některých výrobců chybí i rozměry spacáku, to už je fakt na pěst.

jinak za slušnou cenu by se dal zřejmě dotáhnout i nějakej kvalitní péřák z ameriky, ale kdyby na to náhodou napařili clo, nebo ho třeba bylo nutné někdy reklamovat, už se ta výhodnost ztrácí.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod pripluv » stř led 6, 2010 5:19

u perovych spacaku je ta vyhoda, ze si clovek trochu znaly dokaze spocitat, zda udaje sedi nebo ne. taky se to dobre porovnavas mezi vyrobci.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod air2 » stř led 6, 2010 11:33

To jo, jde to tim slusne porovnavat... Jsou ale asi i velke rozdily plynouci z konstrukce - treba u 750cuin modelu warmpeacu (springlite, explorer) me prijdou udaje deklarovane Warmpeacem podhodnocene - ale v jedne prodejne mi rekli, ze to je pry jejich konstrukci - je jednodussi. Ale tohle je spis asi vyjimka.
Jinak z USA se da koupit bez obav, pokud je hodnota zbozi vc. dopravy do CR do 150 EUR (v prepoctu). Cekam na Marmot sawtooth na basegear.com, to je tak jediny, se kterym se do toho limitu vlezu (je ale myslim fakt dobry, skvele reference na US webu). Ale porad ho nemaji, USD zatim leze nahoru a EUR stoji, tak doufam, ze me kurzove pohyby nevysachuji :lol:
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod mvaldo » stř led 6, 2010 12:38

pripluv píše:u perovych spacaku je ta vyhoda, ze si clovek trochu znaly dokaze spocitat, zda udaje sedi nebo ne. taky se to dobre porovnavas mezi vyrobci.

o akych udajoch je rec? :shock:
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod mike » stř led 6, 2010 16:17

Vaha a kvalita peri. Ono to jde i u umeliny pro zname naplne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod zbuddy » stř led 6, 2010 23:01

svetlovdusi píše:jinak za slušnou cenu by se dal zřejmě dotáhnout i nějakej kvalitní péřák z ameriky
V Info Hudy 11/2009 píše Sir, že amerických 800 cuin je našich 700...Dávno dříve jsem někde četl, že Amíci to peří slisované v Číně a dovezené k nim umí hodně "zloftovat".
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod mike » stř led 6, 2010 23:16

zbuddy píše:V Info Hudy 11/2009 píše Sir, že amerických 800 cuin je našich 700...

To mi trochu zavani stretem zajmu :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod zbuddy » stř led 6, 2010 23:20

Však Hudy Info je plátek pro Absatzfoerderung...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod svetlovdusi » stř led 6, 2010 23:38

zbuddy píše:píše Sir, že amerických 800 cuin je našich 700...Dávno dříve jsem někde četl, že Amíci to peří slisované v Číně a dovezené k nim umí hodně "zloftovat".

Netvrdí to jen sir, četl jsem to na více místech, takže s tím i u amíků počítám. Jestli on ten rozdíl nebude rozdílnou technikou měření. Na hodnotu plnivosti se přeci používá nějaké zatížení. I pokud je zatížení stejné, tak způsob zatížení může být jiný. A to pak čísla dělají divy. A nebo fakt umějí pořádně naklepávat polštáře :)
Spacáky, na které jsem koukal, měli většinou peří z Evropy. Nicméně 700 evropských cuin už je pěkné číslo a dá se s ním spokojit.

air2: právě u marmotů se občas dá narazit na zajímavou cenu. Ovšem koukal bych už spíše po vyšším modelu cenově do 5000 i s poštovným, nějaký ekvivalent koteky 850 s pořádným peřím.
Sawtooth je v pohode, pokud tě to celkem vyjde na 3600-3700 je to dobrá cena,

pripluv píše:u perovych spacaku je ta vyhoda, ze si clovek trochu znaly dokaze spocitat, zda udaje sedi nebo ne. taky se to dobre porovnavas mezi vyrobci.

No právě. U toho malachovskiho mi přijde, že to, čemu on říká komfort, je v češtině extrém. A označovat spacáky jediným číslem, při kterém už pomalu umíráte, není zrovna košér.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod pripluv » čtv led 7, 2010 5:36

nojo polaci, to jsou stachanovci. tem staci cislo jedno :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod pripluv » čtv led 7, 2010 5:36

mike píše:Vaha a kvalita peri. Ono to jde i u umeliny pro zname naplne.

jo, ale v umelinach se uz nejakou dobu absolutne nevyznam...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod Aldo » čtv led 7, 2010 8:41

Nicméně platí, že nižší cuin taky znamená delší životnost peří jako náplně ve spacáků. není to úměrné ale je to tak. Peří a hlavně prachové se časem drolí na menší části a pokud začínáš u nového na vyšším cuin tak pochopitelně předbíháš dobu rozpadu.
Proto u velmi lehkých haj tech spacáků je použité vyšší cuin bo je objemově lehčí teplejší a v tu chvíli kvalitnější a dovoluje vyšší tepelný konfort a nepočítá se s dlouhou životnosti. ( slovo životnost nebrat doslova !! je to otázka poměru doba/četnost použití praní skládání a kompresování atd... )
zzzz zzzz
( jinak u toho malachowského píšu že to je dolní hranice tepelného konfortu. myslím si že je to dostatečně jasné )
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod zbuddy » čtv led 7, 2010 9:55

Aldo píše:Proto u velmi lehkých haj tech spacáků je použité vyšší cuin bo je objemově lehčí teplejší a v tu chvíli kvalitnější a dovoluje vyšší tepelný konfort a nepočítá se s dlouhou životnosti.
( jinak u toho malachowského píšu že to je dolní hranice tepelného konfortu. myslím si že je to dostatečně jasné )

a) tj. se z Himalájí neveze zpět domů, že?
b) dolní hranice tep. komfortu = (po novému) extrém?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod Aldo » čtv led 7, 2010 10:05

zbuddy píše:a) tj. se z Himalájí neveze zpět domů, že?
b) dolní hranice tep. komfortu = (po novému) extrém?


a) No pokud to bereš takto, tak to potom jo. :rolleyes:
b) Ne to je prostě dolní hranice tepelného konfortu. Extrém je až za ní bo extrém je nedefinovatelný :lol:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod zbuddy » čtv led 7, 2010 10:06

extrém definují jako že přežiješ, ale nevyspíš se, bo klepeš kosu :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Pomoc s výběrem 3sezonního péřáku - vaše preference

Příspěvekod Simi » čtv led 7, 2010 10:12

@Aldo: Jenom jeste otazka k Malachowkym - maji ty Climbery limce? Na strankach to neni ani tady v diskusich jsem na to nenarazil.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky