3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký 3sezónní péřák (z 90% do stanu) byste vybrali?

Marmot Pinnacle, K: -5 az -12, HM 1290g (cena 6.500 Kč)
2
5%
Marmot Sawtooth, K: -3 az -10, HM 1400g (cena 4.000 Kč)
7
18%
Sir Joseph Rimo 600, K: -2 az -8, HM 1400g (cena 5.000 Kč)
12
32%
Malachowski Climber 600, -15???, HM v XL cca 1250g (cena 4.800 Kč)
11
29%
Warpeace Springlite 550, K: -1 az -7, HM 1150g (cena 5.500 Kč)
5
13%
Marmot Arroy, K: +5 az -1, HM 890g (cena 5.500 Kč)
1
3%
 
Celkem hlasů : 38

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod kaarkull » čtv zář 1, 2011 23:04

Ta ruka pod hlavou je drobnost, ale v praxi to hodne prida na pohodli ak si tak zvyknuta spat bezne. Drahy ma muzsku verziu toho spacaku (Lahar 3 season) kde tie diery ani golier na gumicku z nejakeho dovodu nie su a docela ich zavidi :D
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod Luke » ned led 22, 2012 11:34

Ahoj, tak i já jsem podlehl volání peří a rozhodl se pro nějaký třísezónní spacák. Původně jsem chtěl Varmpeace Viking 600 (kachní peří) nebo SJ Rimo 600 (husí pěří). A to hlavně z důvodu že to je CZ značka, takže by nebyl problém v budoucnu docpat peří (doufám v životnost víc jak třeba 7 let :) ). Pak jsem objevil na Vinohradech v Alpsportu Marmot Sawtooth (husí peří) v akci. A jsem znovu na vážkách. :-k

Použití převážně horské treky v létě v karpatech a na kavkazu, případně severní Evropa. Jaro a podzim v našich končinách a občas v zimě na víkend do českých hor. Spím převážně pod stanem, karimatka Evazote 1,0cm. měřím 186 cm, váhově cca 95 kg (svůj objem posoudit nedokážu :) ). Jaký by jste mi z mého výběru doporučili, zejména z hlediska kvality zpracování? U SJ jsem koukal ještě po Rimo 500, ale je jen o cca 250 Kč levnější než Rimo 600.

Viking 600 : 195 cm, cca 4200 Kč
Rimo 600 : 190 cm, cca 4800 Kč
Sawtooth: 198 cm, cca 4000 Kč
Rimo 500 : 190 cm, cca 4600 Kč

Díky za přečtení a reakce, na fóru jsem toho přečetl o jednotlivých modelech již hodně, přesto budu rád za vaše nové příspěvky a reakce ať již na jednotlivé modely, nebo i na to, zda je pro mé použítí 600 g peří optimální.

L.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod Baru » ned led 22, 2012 13:13

Ahoj,
my jsme si nakonec loni před létem s přítelem oba koupili SJ Rimo já 850 a on 600. Spacáky si spojujeme, někdy když je nesnesitelné vedro, tak ani to ne :). On je menší a lehčí jak ty, ale 600 mu bohatě stačí i při spaní pod nulou a zatím nám v nich ještě nebyla zima (léto Kyrgyzstán i pět pod nulou, podzim vandry u nás a určitě ses nimi nebojíme i do větší zimy).

Jinak se SJ byla bezvadná komunikace, když jsme sháněli spacáky na poslední chvíli, takže doporučuji i proto.

Jediné, čeho lituju, že sem si péřák nekoupila už tak pět let zpátky a celá léta mrzla v Primě. :|
Baru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte dub 22, 2008 11:37
Bydliště: Brnečko :)

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod Luke » ned led 22, 2012 20:13

Díky za info.

Ještě by mě zajímalo pokud bych se rozhodoval mezi Vikingem a Rimo, tak zdali se vyplatí připlatit a mít husí v Rimo 600 pěří oproti kachnímu, který je ve Vikingovi?

A Marmot považujete za kvalitově srovnatelný s těmi CZ výrobci, jediné minus, ktere vidim, je ta větší délka, než kterou využiju.

L.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod mike » pon led 23, 2012 18:48

Baru píše:Jediné, čeho lituju, že sem si péřák nekoupila už tak pět let zpátky a celá léta mrzla v Primě. :|

Tenhle citat se bude skvele hodit jako odpoved na neustale se opakujici dotazy jestli perak nebo umelina =D> ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod ONDRA » pon led 23, 2012 21:24

Luke píše:Díky za info.
jediné minus, ktere vidim, je ta větší délka, než kterou využiju.


Já mám rimo 850 ve velikosti 190, měřím 183 a nemám pocit, že by v něm bylo místa nazbyt. Když si v něm sednu, tak je to dost na hraně.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod vonkreuz » pon led 23, 2012 21:25

ONDRA píše:Já mám rimo 850 ve velikosti 190, měřím 183 a nemám pocit, že by v něm bylo místa nazbyt. Když si v něm sednu, tak je to dost na hraně.

Toto popsal kdysi Rakoncaj jako jeden z podstatných parametrů při výběru - aby se dalo ve spacáku sedět.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod ONDRA » pon led 23, 2012 21:57

vonkreuz píše:Toto popsal kdysi Rakoncaj jako jeden z podstatných parametrů při výběru - aby se dalo ve spacáku sedět.


Já vím, proto to píšu. Když jsem zkoušel Marmota na postavu 180 tak mi přišel lepší/delší. Možná to bylo tím, že ten Marmot má líp tvarovaný límec. Rimo je pro mě taky ještě ok, ale na postavu 186 už to asi nebude.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod zdenki » pon led 23, 2012 22:27

@Luke:Při koupi péřáku jsem se taky rozhodoval mezi SJ a Marmot.Nakonec jsem koupil Sawtooth Long Membrain(byla dobrá cena).Matroš u té základní verze Sawtooth mám taky vyzkoušený,mám ještě Never Summer.Můj názor je,že Sawtooth je kvalitově srovnatelný se SJ Rimo(ten jsem zkoušel jen v obchodě).Mám 185/85.Long verze je trochu delší když ležím,ale dá se to.Když je kosa a potřebuješ sedět ve spacáku i s kapucí na hlavě,tak zase tu délku oceníš.Šířka by pro tebe mohla být vyhovující.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod Luke » pon led 23, 2012 22:48

Díky všem za doposavadní reakce :)

Právě ten Marmot je teď v akci v Alpsportu za asi 4k, přičemž SJ Rimo 600 o cca litr dražší. Takže říkáteli, že kvalitově jsou srovnatelný, tak asi vezmu ten Marmot. Původně jsem chtěl Rakoncaje hlavně z důvodu, že je to CZ značka a nebyl by problém s případnou opravou/plněním.

Finální rozhodnutí udělám asi až koncem týdne, takže stále jsem otevřen Vašim poznatkům, připomínkám a doporučením :) Díky za další odpověďi.

L.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod zdenki » pon led 23, 2012 23:28

Luke píše:Původně jsem chtěl Rakoncaje hlavně z důvodu, že je to CZ značka a nebyl by problém s případnou opravou/plněním.
Taky jsem měl na koupi péřáku tento názor,ale cena rozhodla :D .To srovnání je můj subjektivní názor,v SJ jsem nikdy nespal.S Marmotem jsem spokojený.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod ONDRA » úte led 24, 2012 15:28

Taky jsem chtěl původně marmot, právě kvůli límci. Ale vyhrála cena (SJ) byl v akci, dobrý pocit z domácí výroby a případného servisu.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod Luke » úte led 24, 2012 18:07

ONDRA píše:...vyhrála cena (SJ) byl v akci...

Tak teď to mám právě naopak s tím Marmotem a akce na Rimo 600 se bojím, že blízké době
(týden) asi nehrozí.. ](*,)
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod ONDRA » úte led 24, 2012 18:19

Je pravda, že SJ se ve slevách moc nevyskytuje. Každopádně, pokud Ti stačí 600g peří, tak za ty peníze asi není co řešit.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod Lhotse » úte led 24, 2012 18:33

Sportu zdar,

na cenu toho Marmotu se nedostanu, ale půjde mi teď nějaké zboží od SJ (nebyl by problém si to k tomu přihodit). Takže pokud by jsi upřednostnil čeký servis tak mi napiš a uvidíme co se dá udělat s tou cenou SJ Rimo 600. Mám tady i toho Vikinga (a ten by za cenu Marmotu byl) :wink: Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 1, 2012 21:19

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod tomashewk » čtv srp 1, 2013 11:00

Ahoj, řeší-li se tu Marmot Sawtooth: zrovna o něm uvažuji a asi do něj půjdu (do verze Long - měřím 195 cm). Na Amazonu jej mají za 220 dolarů i s poštovným.

Chci se jenom zeptat, jestli je možné jej sepnout s jiným Marmotem stejného modelu, ale jiné délky (Regular)? Jestli jsou zipy stejně dlouhé a jestli to potom nějak nezlobí?

Dalším kandidátem pro mě byl Warmpeace Viking, kde bych měl úplně stejnou otázku: je možné spojit verzi 195 cm s verzí kratší (180 cm)?

Díky moc za odpověď!
tomashewk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 10, 2010 9:41

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 1, 2013 11:06

tenviking urcite spojit pujde, max ti bude delsi spacak precnivat (delsi zip) a pak je otazka co s izolaci kolem hlavy/ramen. ja spojila vikinga 600 170cm s primou trekem 200cm a celkem v poho, ale to byl jen pokus jednou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: 3sezonní péřák (třísezonní péřový spacák)

Příspěvekod tomashewk » pon srp 5, 2013 11:24

Mawenzi píše:tenviking urcite spojit pujde, max ti bude delsi spacak precnivat (delsi zip) a pak je otazka co s izolaci kolem hlavy/ramen. ja spojila vikinga 600 170cm s primou trekem 200cm a celkem v poho, ale to byl jen pokus jednou


A jak to má řešené Marmoth někdo neví?
tomashewk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 10, 2010 9:41

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky