spacak od treksportu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

spacak od treksportu

Příspěvekod duski » pon led 30, 2006 21:15

Caute...
Prave vyberam priateľke spacak, ide na leto do anglicka, predbežne som vybral Trek sport Trekker. Mate s tymto modelom niekto skusenosti?? Resp. aky by ste poradili??
S cenou tak do 2000 Sk.
diki
duski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 28, 2005 9:20
Bydliště: SR

Příspěvekod Rujir » úte led 31, 2006 12:28

Priatelka ide do Anglicka? Tak to uprimnu sustrast... :mrgreen: Teda jej nie tebe :wink: Co sa tyka spacaku, tak na leto v Anglicku jej ten TrekSport bude bohate stacit. TS ma momentalne tak dobre ceny, ze adekvatnu obdobu u konkurencie asi nezozenies... :shock:

Len by ma zaujimalo, co je za tym ich nahlym zlacnenim... :-k
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod duski » úte led 31, 2006 16:10

Rujir píše:Priatelka ide do Anglicka? Tak to uprimnu sustrast... :mrgreen: Teda jej nie tebe :wink: Co sa tyka spacaku, tak na leto v Anglicku jej ten TrekSport bude bohate stacit. TS ma momentalne tak dobre ceny, ze adekvatnu obdobu u konkurencie asi nezozenies... :shock:

Len by ma zaujimalo, co je za tym ich nahlym zlacnenim... :-k



Aha prave pozeram ze na www.trekland.sk ho maju za 1480sk co je teda fakt super...snad to nie je nejaka vadna seria alebo nieco podobne...
duski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 28, 2005 9:20
Bydliště: SR

Příspěvekod Yopo » úte led 31, 2006 18:01

Pocul som ze za zlavami na TS na slovensu stoji vraj krach TS. No neviem ci je to celkom pravda. Asi je to iba fama.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod norman_64 » úte led 31, 2006 18:03

Yopo píše:Pocul som ze za zlavami na TS na slovensu stoji vraj krach TS. No neviem ci je to celkom pravda. Asi je to iba fama.

Kurnik nestraš...ale možné to může být...přecejen konkurence je veliká...
------------------------
Jinak dutinky slehnou...a zajímalo by mě jak dlouho mají ten spacák někde na sklade v obalu... :(( ,...kdyz uz ho vyprodávají - myslím jak bude slehlý
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » úte led 31, 2006 18:07

Yopo píše:Pocul som ze za zlavami na TS na slovensu stoji vraj krach TS. No neviem ci je to celkom pravda. Asi je to iba fama.


Už zase? Je to tak rok, co se o tom mluvilo, ne?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » stř úno 1, 2006 12:51

Přípluv píše:
Yopo píše:Pocul som ze za zlavami na TS na slovensu stoji vraj krach TS. No neviem ci je to celkom pravda. Asi je to iba fama.


Už zase? Je to tak rok, co se o tom mluvilo, ne?


Hlavne klidek, ano? :mrgreen: Myslim, ze to nie je krach, ale ozdravovanie firmy, zbavovanie sa starych zasob a ziskavanie co najvacsieho financneho obnosu, aby mohli konecne zacat s novou seriou.

Z toho mala, co som pocul, tak TS ma najhorsie za sebou a teraz sa snazi skonsolidovat. Preto sa asi zbavuju starych veci - aby bolo na nove. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod duski » stř úno 1, 2006 18:40

Rujir píše:
Přípluv píše:
Yopo píše:Pocul som ze za zlavami na TS na slovensu stoji vraj krach TS. No neviem ci je to celkom pravda. Asi je to iba fama.


Už zase? Je to tak rok, co se o tom mluvilo, ne?


Hlavne klidek, ano? :mrgreen: Myslim, ze to nie je krach, ale ozdravovanie firmy, zbavovanie sa starych zasob a ziskavanie co najvacsieho financneho obnosu, aby mohli konecne zacat s novou seriou.

Z toho mala, co som pocul, tak TS ma najhorsie za sebou a teraz sa snazi skonsolidovat. Preto sa asi zbavuju starych veci - aby bolo na nove. :wink:


Myslis ze stare spacaky, ktore mozu byt na sklade rok mozno viac nie je riziko kupit??
duski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 28, 2005 9:20
Bydliště: SR

Příspěvekod pripluv » stř úno 1, 2006 18:48

Jestli je maj nacpaný v těch kompresoobalech, tak si jo :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pát úno 3, 2006 15:57

Přípluv píše:Jestli je maj nacpaný v těch kompresoobalech, tak si jo :((


Asi tak... V tomto pripade je lepsie kupovat ich v kamennych obchodoch a pekne si skontrolovat ako ich maju uskladnene. Ak su narvane v obaloch, tak sa nan vybodni. Ani jeden zo spacakov od TS nebude lezat v obchode "len" rok... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pát úno 3, 2006 16:07

Ono to je těžký. Péřový spacáky jsou vyvěšený, takže se prří sesjpá, ve skladech to je narvaný v obalech, nedělám si iluze, že by prodejničky v centru města měly bůhvíjaký sklady.
Spacák bych kupoval od výrobce a to je ještě otázka jak to má skladovaný on :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pát úno 3, 2006 16:22

Přípluv píše:Ono to je těžký. Péřový spacáky jsou vyvěšený, takže se prří sesjpá, ve skladech to je narvaný v obalech, nedělám si iluze, že by prodejničky v centru města měly bůhvíjaký sklady.
Spacák bych kupoval od výrobce a to je ještě otázka jak to má skladovaný on :(( ...


Ved prave preto je vacsia istota kupovat spacak od niekoho ako je Prima, u ktorej mas istotu, ze tie spacaky vyrabaju a predavaju neustale, takze na sklade trcia minimalne (co samozrejme neznamena, ze to je tyzden).
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pát úno 3, 2006 16:33

Rujir píše:Ved prave preto je vacsia istota kupovat spacak od niekoho ako je Prima, u ktorej mas istotu, ze tie spacaky vyrabaju a predavaju neustale, takze na sklade trcia minimalne...


Došel jsem k tomu, že můj příští spacák bude určitš od výrobce a nechám si jej ušít na míru, tak budu mít jistotu, že tam fakt ležet nebude :wink: .
Na míru proto, že mi přijde zbytečný tahat 230 cm spacýk, když mám 180 cm, myslím, že takovejch 205 bude bohatě stačit. Zabírá to místo v batohu a v noci mě to plandá pod nohama a musím víc "topit".
Protože uvažuju nad spacákem tak do -30/-40°C tak holt budu muset investovat. Teď jen řeším, zda se upnout na Warmpeace, Sir Joseph nebo Nanok. Ach ta věčná dilemata...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Příspěvekod jonza » pon srp 21, 2006 20:06

Super, ze jste se rozepsali o tom jaky spacak chcete, ale ted resim jaky spacak a ten treker se mi libil, mate s nim nekdo zkusenosti? Nebo nejake vyhrady proc ne spacak od TS?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod vorec » pon srp 21, 2006 20:19

Tak na Treksport tu mame viacero odbornikov 8) Ja osobne vlastnim tiez jeden TS spacacik s ktorym som spokojny, ale predsa len, ked raz rozbijem prasiatko, tak zo spacakov to bude PRIMA *
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » pon srp 21, 2006 22:04

jonza píše:Super, ze jste se rozepsali o tom jaky spacak chcete, ale ted resim jaky spacak a ten treker se mi libil, mate s nim nekdo zkusenosti? Nebo nejake vyhrady proc ne spacak od TS?


Preco nie spacak od TS? No myslim, ze uplne staci, ked odcitujem ako ho popisuju oni sami na svojej stranke: "Poteší toho, kto hľadá zlatú strednú cestu, nemá vysoké nároky a je menej aktívny milovník prírody. Je obľúbený aj vďaka nízkej cene."

Ak ti to staci, tak je v pohode. Mam presne tento isty model a tak dva roky bol fajn. Potom sa zlahol uplne maximalne a odvtedy sa da pouzit tak maximalne ako deka. Teraz som si kupil Primu a ta vyzera podstatne lepsie, ale viac povedat neviem, kedze ju mam mesiac a este som ju nikde nemal. Takze asi tak...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod jonza » pon srp 21, 2006 23:09

Jasne, ale ja jsem dost omezeny ceno, mam tak nejvic 1700KC tak tohle se mi zda jako super nabidka, nebo mate lepsi napad?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Akee » úte srp 22, 2006 8:55

od TS mam polar, uz trojrocny, za ten cas som ho potrapil dost. pomer cena/vykon vynikajuci, nesklamal nikdy. aspon nie, co sa tyka teplotneho komfortu...

ale vycitat mu musim jednu vec, a to je zips. zatial to beriem ako globalny a najvacsi (mozno jediny zavaznejsi) problem TS, skoro vsade, s vynimkou vacsich batohov davaju tie smiesne plastove zipsy. a tie pomerne rychlo odchadzaju... najma na spacakoch
"Because it is there." G.Mallory
Akee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 21, 2006 8:47

Příspěvekod jonza » úte srp 22, 2006 10:59

ok, takze nazipy si dam privyberu pozor. Nebo mate nejakou jinou alternativu?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod vorec » čtv zář 7, 2006 22:45

Akee píše:ale vycitat mu musim jednu vec, a to je zips. zatial to beriem ako globalny a najvacsi (mozno jediny zavaznejsi) problem TS, skoro vsade, s vynimkou vacsich batohov davaju tie smiesne plastove zipsy. a tie pomerne rychlo odchadzaju... najma na spacakoch


Tak o YKK obavu nemam 8) len najviac ma s*rie :oops: ze sa mi zatial skoro vzdy na spacaku podarilo chytit do zipsu kus latky, aj napriek tvrdeniu TS, ze disponuje "ochranou proti zachytavaniu zipsu." :twisted: Mozno som len velmi sikovny :supz:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » čtv zář 7, 2006 22:55

vorec píše:Mozno som len velmi sikovny :supz:


Sklamem ta. Nie si. :mrgreen: Mam rovnaky problem a spolu so mnou cca dalsich osem ludi, o ktorych viem, ze maju TS spacaky.... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » čtv zář 7, 2006 23:03

Rujir píše:
vorec píše:Mozno som len velmi sikovny :supz:


Sklamem ta. Nie si. :mrgreen:


Ja jsem to tusil :(
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod pripluv » pát zář 8, 2006 5:19

Já mám Colemana a chytá se mi to tam taky pořád. Až jsem přemejšlel, jestli to není rukama :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lumyr » pát zář 8, 2006 7:51

nedavno jsem si koupil warmpeace vikinga 900 a je to prvni spacak kde se mi to nechyta :mrgreen: (teda zatim, ale je to mnohem lip vyreseny)
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Mirek » pát zář 8, 2006 8:25

jonza píše:Jasne, ale ja jsem dost omezeny ceno, mam tak nejvic 1700KC tak tohle se mi zda jako super nabidka, nebo mate lepsi napad?



a co zkusit nějakého Pinguina..??...zkušenosti s nima nemám ale občas si ho tu někdo chválí...za rozumný peníze...

jinak zip se mi zarafnul i u Condora Z 500.... :-({|=
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod mifr » pát zář 8, 2006 9:51

A co tak spacak bez zipu? :wink: :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » pát zář 8, 2006 12:12

taky se mi zachytává zips na spacáku - mám Ferino a Trimm, takže to bude rukama *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Zpět na Spacáky a karimatky