perove papuce X pletene vlnene ponozky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

perove papuce X pletene vlnene ponozky

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 5:53

Ahoj,

hledala sem, hledala. Nenasla.

Kdybyste si meli vybrat (hlavne majitele studenych nohou, co od zimy v nohach nemuzou zabrat) perove papuce nebo vlnene ponozky "od babicky", co byste volili?

- vozim perovy papuce + spaci ponozky (cca 110g), protoze pertex na papuckach na holou nohu nedam, od te doby co je mam se mi ale komfort spani dost zlepsil.

nicmene jsem dostala vlneny silny ponozky a spavam v nich doma, nohy se v nich taky za chvili zahreji, ale muzu je davat rovnou na holou nohu... (ty co mam vazi 60g - tedy uspora by byla slusna, zaroven relativne zanedbatelna).


Muzou ty silny pleteny ponozky poskytnout podobny komfort, jako perove papuce? (u kterych taky muze zvysovat dobry pocit i to, ze jsou na ponozce), nebo perove budou vyrazne lepsi? - zas kdyz cloveka v noci vzbudi potreba, nemusi se snazit dostat z ponozek, ve kterych se nedostane do bot + ty perovy se rady v noci ztraceji, kdyz se uplne nedotahne jezdec...

nemit perovy, urcite bych je vzala vyzkouset i ven, takhle si nejsu jista.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: perove papuce X pletene vlnene ponozky

Příspěvekod irem » úte čer 13, 2023 7:11

Jsem majitelka studenych nohou a vozim vlnene ponozky. Perove papuce se mi teoreticky libi, ale ty prijatelne vahou a objemem byvaji nizke. A pro me je zaklad mit v teple i kotniky.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: perove papuce X pletene vlnene ponozky

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 7:28

irem
taky nad tim premyslim, ze jsou vyssi a hraly by prave i kousek nad kotniky jeste, diky za napad.

mam papucky od kwaku jeste staryho a ty celkem nad kotnikem drzi, kdyz se dost zatahne gumicka, ale fakt tesne nad nim, kdyz je povolenejsi, tak mi i snadno sklouznou v noci z nohy.

Hm, asi dneska zkusim spat v perovych papuckach doma a udelam si aspon test v teple :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: perove papuce X pletene vlnene ponozky

Příspěvekod booze » úte čer 13, 2023 13:21

Polartec powerstretch ponožky si zkoušela?
https://www.hanibal.cz/warmpeace-ponozk ... D_BwE#7838
Jsou lepší na údržbu, než ovčí a na holou nohu lepsi , než sustak.

Perove papuce se dělají i s podlepenim a vnitřní vlozkou
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: perove papuce X pletene vlnene ponozky

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 18:34

ty sem enzkousela a nedostat od zname ty pleteny vlneny, tak su s perovyma spokojena, abych zas musela mit doma "vsechno"
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: perove papuce X pletene vlnene ponozky

Příspěvekod sobb » sob čer 17, 2023 22:47

Osobně preferuju do spacáku teplý ponožky, hlavně kvůli variabilitě použití. Vtipně to mám totiž nastaveno tak, že na spaní používám Laďovy náhradní ponožky - tedy jsou mi dostatečně volné a Laďa tím má další rezervní ponožky. A kdyby bylo nejhůř, tak je na chůzi do pohor nějak napasuju taky.
Je pravdou, že ve větších mrazech nosíme zimní boty s vyndávací vnitřní botičkou. Takže když je nejhůř, tak se dá spát právě v těch vnitřních botičkách, čímž jsou nožky v parádním teplu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28


Zpět na Spacáky a karimatky