Samonafukovačka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod pipe » úte říj 6, 2015 15:52

Tak krutě, ta po které skáče má 30D Polyester Top / 75D Polyester Bottom, škoda, že ji neotočil, každopádně to vypadá i tak pevně.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod pipe » úte říj 6, 2015 19:33

Tak kolega má nějakou karimatku s 30d nahoře a prý to je už celkem papír... takže svůj přechod z pěny na samo/nafukovací započnu u TR.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » úte říj 6, 2015 19:37

Mam TaR XLite, ktera ma 30D a rozhodne to jako papir neni. Naopak, je to velmi pevne.

Mam perovku, ktera ma 7D ballistic Nylon a ani to neni jako papir. Velmi jemne, ale porad dost pevne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod pipe » úte říj 6, 2015 21:08

No právě nejhorší na té od Klymitu je, že si ji nikde neosahám, i když parametrama doslova září, netuším jaký je servis, tuším nic moc.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 8, 2015 10:53

Mám TaR ProLite Plus - ta má 50 matroš v regularu má podobné rozměry i váhu R 3,4 a 2600,- v Hudy. Už se blížím na 50 nocí v kuse ve Skotsku - cca 10°C a rozmáčená zem - spí se na tom jak na postýlce a krásně hřeje. Zatím naprostá spokojenost.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » čtv říj 8, 2015 12:45

od pondeli spim na tar prolite plus a presne jak pises. Uplne paradni matrace, jen je malo siroka a padam z ni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 8, 2015 13:34

Jo jedine mínus - ja tedy nepadám ale mam 186/85 a i když mam spacák dost uzkej anatomickej tak občas v noci mam třeba loket na podlaze stanu coz pak studi - ale to bych musel mit campingovou dvou matraci abych tomu předešel. - zvazuju i nějakou lehkou deku na podlahu stanu - nebo nějakou tu alu fólii alumatku nebo tak - bylo by to i lepší třeba ze si člověk nepricvakne nakou přezku od báglu nebo něco a netrhne tim podlazku.
Karimatka parádní :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod messenjah » čtv říj 8, 2015 18:36

TaR Pro Lite Plus vs. Klymit Isnul. Lite :

Klymit o 64 g lehčí
Klymit o 7,4 cm širší (v rozbaleném stavu)
Klymit o 2,7 cm vyšší (po nafouknutí)
Klymit o 0,8 vyšší tepelný odpor
Klymit o 8 cm kratší (ve sbaleném stavu)
Klymit má v sadě záplaty
Klymit bude mít před vánocema akci "kup jednu a druhá je za polovic"

:)
messenjah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 16, 2009 11:14

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod lojzmen » čtv říj 8, 2015 20:58

budo píše:Foukal jsem ji pusou. ...... jak z ní vlhkost dodanou plícema můžu "odpařit". ... Nicméně žádný návod, který by foukání ústy zakazoval nebo označoval jako rizikové, u ní nebyl.


Já vlhkost neřeším, protože se domnívám, že zátěř uvnitř karimatky je polyuretan, a ta vlhkost se difuzí dostane po čase ven sama (mám jen 40 - 50 noclehů za rok).

Jiný případ je, je-li nafukována často, či je mráz a hrozí zamrznutí.

Asi deset let mi vydržela 3/4TR (nafoukla se) ostatní byly netěsné do dvou tří let.
A tak teď mám na zimu dlouhou TR, na léto 3/4 Decathlonovou, kterou budu "občas" měnit (za tu cenu je to jedno).
Jen nechápu ty příšerné barvy.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod pipe » ned říj 11, 2015 11:59

Tak nakonec zvítězila TaR Prolite Plus, chvíli to i vypadalo na NeoAir All Season, jen těch 1300 navíc se mi nechtělo dávat. Každopádně Klymit budu i nadále sledovat, snad si ji někdo v mém okolí pořídí a možná to pro mě bude další stupeň, až budu chtít být pohodlnější.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Mogen » čtv lis 12, 2015 17:28

Zdal lidi, jestli to tu je, tak se omlouvám, ale fakt se mi nechce projíždět celý vlákno... Jak jsou na tom s kvalitou samonafukonačky od Rock Empiru? Koukám buď na

http://www.hudy.cz/karimatky/rock-empir ... a.html?&fi[77]=152

nebo

http://www.hudy.cz/karimatky/rock-empir ... a.html?&fi[77]=152

Použití převážně v teplejších období, ale občas razíme i na zimní širák. Předpokládám, že 2,5 cm by mi stačilo. Mám 185 cm a 80 kg..
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » čtv lis 12, 2015 18:05

Následnovně. Všechno, co není Therm-A-Rest nebo Artiach, jsou vyhozený peníze a blížící se průšvih. Tak asi tak. Ještě bych důvěřoval Klymitu. Toť vše.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod fps » čtv lis 12, 2015 19:57

Mogen píše:Předpokládám, že 2,5 cm by mi stačilo.

v zimě je to málo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod wawrik » čtv lis 12, 2015 20:34

Mogen píše:Použití převážně v teplejších období, ale občas razíme i na zimní širák. Předpokládám, že 2,5 cm by mi stačilo. Mám 185 cm a 80 kg..
Keď už na karimatke šetriť (teda keď človek s obmedzeným rozpočtom nechce zainvestovať do TaR), nebál by som sa počkať na samonafučku v Lidli. Cez prázdniny som tam za 20 € kúpil 2,5-centimetrovú. Je úplne v poriadku, pritom na frak dostala na Islande celkom dosť. Chladno na nej začína byť až okolo -5 °C, zima od -10 °C. Ale na pohodlné vyspanie by to chcelo skôr 3,5 centi, špeciálne pri tvojej váhe.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » čtv lis 12, 2015 21:54

Jenze musis byt smirenej s dvou, max tri letou zivotnosti. Pak to bude utikat. Polstarek z Lidku zacal utikat po roce a trpi min, nez karimatka. Klasika - stovky bublinek v plose - poskozena vnitrni vrstva. Mimochodem - pro zajimavost jsem ho nedavno rozrizl, abych zjistil, jaky material je uvnitr, protoze se mi libilo, jak se skvele nafukuje paradoxne k tomu, ze jde dobre sbalit. A fakt jsem cumel! Byl plnej molitanovych kosticek. Samozrejme to samy bude v karimatce levneho provedeni a noname znacky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Mogen » čtv lis 12, 2015 21:58

Řekl jsem si, že finanční limit si dám 2000. Myslíte tedy, že tato TaR by byla lepší volnou obloti Rock Empiru? Jelikož už mě nebaví připínat si obludné pěnové válce na bok krosny, tak je pro mě důležitý aspekt velikost ve sbaleném stavu. Nebo ještě někdo doporučí něco jiného v této cenové kategorii?

http://www.hudy.cz/karimatky/therm-a-re ... 08937.html

Vím, že výše se probírala Pro lite plus, ale přes 3k už se mi za ní dávat nechce..
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » čtv lis 12, 2015 22:06

nedávno tu prolite plus tady nekdo prodaval za 1500
jinak podle toho, co mi drive tady nekde psal wawrik, je na zimni spani dostacujici R3,5. Tak tech R3,4 je asi v poho.

Jestli ti nevadi hmotnost, bude ok. Jestli chces usetrit hmotnost, ber damskou verzi http://www.hudy.cz/karimatky/therm-a-re ... 53635.html
Miva oproti panske vyssi R. Zda to je i u tehle jsem nehledal a na Hudacske strance neni uveden, dost pravdepodobne to tak ale bude. Pod hlavu ci nohy hodis batoh a 800g oproti 1150g je znat. Pokud tedy nejsi zrovna nejaka cara.
Naposledy upravil budo dne čtv lis 12, 2015 22:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54


Re: Samonafukovačka

Příspěvekod lojzmen » čtv lis 12, 2015 22:59

budo píše: Jestli chces usetrit hmotnost, ber damskou verzi http://www.hudy.cz/karimatky/therm-a-re ... 53635.html
Miva oproti panske vyssi R.

Mogen píše: připínat si obludné pěnové válce na bok krosny,


Mogen - každý si po přechodu z pěnovky na náfučku libuje, uvidíš.
Mám od jara tu dámskou 168cm, mám 170cm a 76kg, a zdá se mi, že je to na hraně, ta délka. Má příští karimatka na zimu musí být delší. Nohy na tvrdém/batohu/gatích/atd. jsem ochoten tolerovat jen v létě, na to je ta 3/4 dobrá. Takže záleží na tobě, jak budeš spát.

Originální obal je dost velkorysý na průměr, dá se to vkleče, pod koleny, pečlivě sbalit o cca 20% lépe.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » pát lis 13, 2015 15:47

lojzmen píše:Mogen - každý si po přechodu z pěnovky na náfučku libuje, uvidíš.

[-X ja ne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod fps » pát lis 13, 2015 16:35

proč ty ne? jakou si měl nafukovačku?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » pát lis 13, 2015 17:10

booze si nelibuje, protoze je linej foukat :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » pát lis 13, 2015 17:20

Napisu na cem jsem spal, to bude lepsi
Gumotex samonafukovacka
Metzler samonafukovacka
TaR Trail Scout samonafukovacka
Decathlon samonafukovacka
TaR PROLITE PLUS
TaR Neoair
Yate nafukovacka/samonafukovacka
Pinguin samonafukovacka
Klymit nafukovacka
Husky samonafukovacka/nafukovacka
US Military
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Mogen » pát lis 13, 2015 17:29

Dámskou určitě ne.. Mám 185, takže délka je přesně na mě. Jak tu někdo psal - v létě strčím pod nohy celtu, ale v zimě to na prd. Moje zkušenosti se spaním na karimatce jsou, že do boku jsem relativně ,,stabilní", ale většinou sjedu dolu, tak proč se zbytečně okrádat o drahocené cm.
A na váze mi zase tolik nesejde, žádnou VHT nepodnikám, takže na běžných akcích mě 100g nerozhodí
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Guly » pon lis 16, 2015 22:20

budo píše:booze si nelibuje, protoze je linej foukat :mrgreen:

ThermaRest NeoAir Mini Pump...... a je to!...
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Mogen » čtv lis 19, 2015 16:55

Guly:

Ano, po shlédnutí tohoto videa je to jasná volba... Za litr? neber to!!! (Pro ty, kterým se nechce koukat na celé video spoiler - 2:30 foukání a karimatka se nezvedla o milimetr)

https://www.youtube.com/watch?v=J8o1_EB3wA0
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » čtv lis 19, 2015 21:33

Ani o milimetr je trochu prehnane, staci prekliknout ze zacatku foukani na konec a zmena videt je. Dost mala, asi tak na tri hlubsi nadechy byl tipnul... Asi je to opravdu zbytecnost.

BTW, nedavno jsem nafukovacku parkrat foukal, docela nizko (okolo 2000 m) a celkem se mi z toho zatocila hlava... Snazil jsem se o opravdu hluboke nadechy, aby to bylo rychle. Motala se jen chvilku, ale prijemne to nebylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Guly » čtv lis 19, 2015 22:03

@Mogen,hmm... Kúpil som tú pumpičku asi pred 3 týždňami z Hanibalu,len som ju ešte nestihol vyskúšať lebo nemám k nej baterky. Je určená na NeoAir, tie má nafúknuť do mäkka, musíš dofúknuť ústami dva fuky k použitiu. Lepšie ako nosiť pump sack 77g. Baterky môžeš použiť aj do čelovky alebo z Gps. Keď nebude fungovať, budem si ráno fúkať do kávy, takže žiadné špatné správy☺
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod TotalEclipse2186 » ned lis 22, 2015 19:46

Zdravím vospolok, zvažujem kúpu novej karimatky. Nemá niekto osobné skúsenosti alebo postrehy s karimatkou Mammut SlideStop Mat CMP? Viem že Pipe ju uvažoval ale nakoniec sa pravdepodobne rozhodol pre TaR ProLite Plus. Jeho postrehy som prečítal, ale zaujímal by ma názor niekoho, kto ju skutočne používal. Medzi moje požiadavky (ale nie nevyhnutne) patria R-hodnota > 3, hrúbka > 3cm (ale nie viac ako 4cm), menšia cena a hmotnosť. Po prečítaní recenzií a doporučení som viac-menej rozhodnutý pre TaR Trail Lite, ale hmotnosť je bohužiaľ vyššia ako by som očakával a vyššie zmieňovaný Mammut ma o čosi viac zaujal, kedže má nižšiu hmotnosť a taktiež je o niečo tenší, čo mi viac vyhovuje (a aj farebne sa mi viac páči ale to je vedľajšie :-D). TaR ProLite mi nevyhovuje, kedže aj R-hodnota a hrúbka nesplňuje moje požiadavky a TaR ProLite Plus je už príliš drahá, i keď všetko splňuje. Za hocijaký názor ďakujem.
TotalEclipse2186
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 25, 2015 20:09

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » ned lis 22, 2015 20:42

booze píše:
lojzmen píše:Mogen - každý si po přechodu z pěnovky na náfučku libuje, uvidíš.

[-X ja ne.

Beru zpet.
Matrace Klymit Insulated V Lite je paradni. \:D/ Siroka, pohodlna, skladna a hlavne SIROKA.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky