Samonafukovačka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod sobb » stř led 26, 2022 1:07

Závidíš :twisted:

Jasně, to si každý musí rozmyslet, co potřebuje, každé má svoje pro a proti. My spíme venku a naše akce jsou často krapet delší. Nevyhrožoval jsi už kdysi, že ji nafoukneš a dáš reklamovat? :wink:

Jo, ale víš, kolik těch "tenkých vrstviček" už máme? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » stř led 26, 2022 1:10

Zadek? To fakt ne :D

Mozne to je, nevzpominam si, ja furt nekomu vyhrozuju 8)

Tim snadneji se jedna tenka navic vleze ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod sobb » stř led 26, 2022 1:22

Ne, to, že si můžu vesele tloustnout, páč to vždycky na Severu zas shodím :wink:

:roll: :mrgreen: ... takže Ti furt netknutě leží ve skříni ... :)

Jedna k jedné ... a skříń je plná :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » stř led 26, 2022 1:45

To ja taky a nemusim kvuli tomu byt pul roku hlady :twisted:

Mozne to je, musel bych se kouknout ;-)

Neboj, misto ti uvolni rozpad PU ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Dudu » stř led 26, 2022 14:38

Tak jsem tu zajo vyřadila. Nemohu najít žádné pořádné recenze a potřebuji aby něco vydržela. Mám malého psa který po tom bude chodit. Ještě jsem našla za slušnou cenu neo air venture. Chtěla bych mít k případnému nafukování vak, kvůli vlhku a plísní. Pak jsem ještě uvažovala Zulu Moonlight mummym. Ale jak to tak procitam koupím asi Z-lite je nejlehčí a odolná. Chtěla jsem se pěnové vyhnout protože nosím dvě karimatky a výbavu pro mne i pro dceru takže kvůli objemu ale snad to nějak navazu a odolnost a váha vede.
Dudu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 25, 2022 15:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod sobb » stř led 26, 2022 17:55

Dudu: Pokud máš psa, tak je opravdu nejbezpečnější variantou ta pěnovka.

mike: pěnovky se nerozpadaj a ostatní máme až na jednu výjimku TaR, takže nám je měněj :wink:
Což mi ovšem připomnělo, že bych měla prohlídnout tu vojenskou Artiach. Dlouho jsme ji nikde neměli a co jsem se teď dívala, tak tehdejší hromadná OF objednávka byla už v roce 2010 :shock: Ten čas nějak letí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Mawenzi » stř led 26, 2022 18:22

Dudu
nekteri lidi se psem pouzivaji na karimatky treba i ochranny vaky z tyveku... plisne bych se nebala, pokud ta karimatka bude nejaka levnejsi, tak ji stejne nekde propichnes driv, nez ti v realu ta plisen zacne vadit...

jinak penovka nejlepsi volba se psem, dcera pokud je vetsi muze karimatku mit na batuzku, je to lehoucky... jinak dokud sem jezdila se psem, tak sem si o nafukovacce nechavala jen zdat, protoze mi prodrapl jednou i perovej spacak na docela velkej slic... na druhou stranu by jen nejaky vrteni a prebehnuti mela vetsina karimatek zvladnout... ale moje fena pod sebe "musi nahrabat" pelisek, tak by ji sundala prvni noc...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Dudu » stř led 26, 2022 19:33

Ale i levnější je drahá jako ta z-lite takže by mne propíchnutí mrzelo. I když se dá teda zalepit. Jinak ji budou 4 tak předpokládám že to budu nosit ještě tak sezónu a pak už si to ponese sama.
Dudu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 25, 2022 15:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » pon led 31, 2022 17:57

Dudu píše:Mám malého psa který po tom bude chodit. Ještě jsem našla za slušnou cenu neo air venture.


tohle ma hned nekolik reseni:

1) staci ssebou nosit kolik a mensiho psa lze jednoduse nechat uvazaneho venku u koliku na provazku - tzn predtim, nez rozbijes tabor, udelas jako prvni vec zatluceni koliku pro psika

2) nebo muzes toho psa vzdycky davat do pytle. Za a) mu nebude zima a za b) zviratkum se typicky v pytli libi, je tam pritmi a tlumene zvuky a rano ho vzdy vypustis, kdyz slozis karimatku (a pripadne i stan)

3) pripadne muzes psikovi dat na packy takove ty batoleci boticky a zajistit gumickou .. Mame jich nekolik doma, to bude taky fungovat (akorat ten psik muze porad tu karimatku prokousnout - nebo se pripadne prokousat ven ze stanu, takze spis bych doporucoval nekterou z vyse uvedenych moznosti)

zdravim !!
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Dudu » úte úno 1, 2022 16:34

Tak s mim psem jsou tyto varianty naprosto nerealizovatelné :lol:
Dudu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 25, 2022 15:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod apuka » úte úno 1, 2022 17:48

ntz píše:tohle ma hned nekolik reseni: ...
Ze Tys nemel nikdy psa, co by chodil na vylety? :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 18:11

mame kocoura ... a deti .. kocoura na vylety nebereme, ale na deti uvazani ke koliku funguje ;)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » pát úno 4, 2022 20:29

Mam teda konkretni otazku ... tady maji se slevou tuhle karimamu

https://karimatky.heureka.cz/therm-a-re ... /#prehled/

ma 0.85 kila ve velikosti L ... ja vubec nevim co si myslet o tech nafukovackach .. jsem zvyklej na samonafukovacku, protoze alespon ta moje i kdyby byla uplne vyfoukla, tak je mekci a tlustejsi nez "normalni" old-school penova karimama .. ty therm-a-rest asi budou nejake odlehcene takze vyfoukle to nebude nic moc ale furt lepsi nez vyfoukla nafukovacka ..

Beru to tak, ze mam(e) lehouckou superskladnou nafukovacku (ten Zulu Carlos s R1.6) na leto + premejslim o necem "robustnejsim" napr. do toho skotska .. tahle ma to R3.8 coz mi pripada v pohode trisezonni (v zime preferuju spani v posteli) a maji ji ve slevach (nestoji uplnej majlant) ..

muzete mi teda eventuelne doporucit nejakou karimatku, co nebude sustit, nebude klouzat, bude mit vyssi R nez 3.5, bude mit alespon 5 cm a bude mit v dlouhe verzi (192+) pod kilo ?

Rozhoduju se mezi temahle dvema karimatkama

https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... -apex.html
https://seatosummit.com/product/comfort ... lated-mat/
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod bonatius » sob úno 5, 2022 22:06

@ntz:
skus sa este pozriet na tuto karimatku
https://www.outdoorline.sk/sk/karimatky ... -long_wide
robi sa v roznych velkostiach a voci TMR ovela menej sustia.
Ja mam tuto https://www.nemoequipment.com/product/tensor-alpine/ a je super.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » ned úno 6, 2022 6:01

@ntz: Thermarest Prolite je super, měl jsem, ta karimatka se na Tyveku ani nehne a ano, spal jsem omylem s otevřeným ventilem, a ok.. Jediný, co mi na ní vadilo, byl objem po sbalení a váha. Jinak plná spokojenost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » ned úno 6, 2022 11:36

Etheric píše:@ntz: Thermarest Prolite je super ...


diky, koupeno ... mam teda tu zulu carlos (R1.6, po sbaleni malinka) a koupil jsem ted tuhle TaR ProLite Apex (R3.8, po sbaleni velka - resp. maximalne stejne velka jako moje 10+ let stara samonafukovaci Lafuma) .. Myslim, ze karimatky jsou vyresene

@bonatius - dekuju za tip, s diky ale odmitnu ... chtel jsam radsi "tradicni" samonafukovacku co ma v sobe alespon neco a trosku izoluje i nenafouknuta .. Ja musim navic znovu pripominat, ze mam pres 100kg takze ty ciste nafukovacky hodne promacknu .. Koukal jsem na tu Nemo co jsi doporucoval a ta jedine co nabizi navic, je ta vaha (-300g) a rozmer po sbaleni .. Ozelim to a jdu do te TaR
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » stř úno 9, 2022 1:31

tak mi prisla ta TaR Apex a cumim na drat .. to je skoro lepsi nez postel ...

jeji asi jedina nevyhoda je, ze musis mit skutecne silna predlokti, abys ji slozil a narval do "kompresniho" vaku (kde netreba pouzivat kompresi) + ze ten vak neni zaroven foukaci ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » stř úno 9, 2022 1:36

Aby taky nebyla pri te tloustce a vaze :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » stř úno 9, 2022 4:45

Já tu svou Prolite nemohl do origo obalu po vybalení nacpat zpět. Ale obal na Panyam 450 na ňu sednul dokonale..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jinevis » sob bře 11, 2023 12:10

Zdravím,
objevily se nové modely s R4,3 a sílou 7,5cm
https://www.4camping.cz/p/samonafukovac ... ng/#zelena

vlastním tuto a mám cukání ji vyměnit R4,2 a sílou 3,5cm
https://www.4camping.cz/p/samonafukovac ... -r/#zelena a https://www.4camping.cz/p/samonafukovac ... ave-zelena

Máte nějaké zkušenosti s tloušťkami 7,5 a obdélníkovým tvarem? Bude to přínos vs. váha?

Díky
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jinevis » sob dub 1, 2023 7:05

Stále nikdo s reálnou zkušeností 3,5 vs. 7,5 cm? Děkuji
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » sob dub 1, 2023 7:46

Kam to budes nosit/vozit? Pokud ti nevadi 100g navic a ze do ni budes muset vic funet, tak ta siroka bude vic pohodlna.

Na spani do auta bych ji bral taky, ale ze samonafukovacek, ktere jsem dofukoval, jsem vyleceny. Vsechny nase samonafukkvacky uvnitr chytly plisen a za aly celoplosne propoustet.

Pro me do auta s kompresorem super. Ted tam mame nejake nafukovacky z Decathlonu a jsou boozi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jinevis » pon dub 3, 2023 16:16

Otázka je o šířce a nebo tloušťce? Nevím na co jste odpověděl
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 16:22

Vyšší /tlustší/ karimatka lépe vyrovná terénní nerovnosti a když ležíš na boku, neprolehneš ju. Jinak pokud maj stejnej tepelnej odpor, rozdíl bude čistě v pohodlí. Tlustší = pohodlnější
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » pon dub 3, 2023 16:28

jinevis píše:Otázka je o šířce a nebo tloušťce? Nevím na co jste odpověděl

Ano tloustka.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 17:22

nevim jestli jsem sam, ale dve stejne karimatky kde jedna ma 7.5cm vejsku a R4.3 a druha ma 3.5cm vejsku a R4.2 mi pripada fakt divny .. to smrdi nejakym ojebem .. .. ja osobne nejsem zadnej fanda StS, takze jejich "made in china" vsechno ve me nebudi velkou duveru .. je to takovej americkej Pinguin .. nekupoval bych si novou abych usetril 100g
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 17:24

ntz píše:je to takovej americkej Pinguin

Není. StS nevybírá věci z katalogů, na který si pak jen nechá dát svoje logo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 18:04

@Etheric .. nechci jim krivdit, myslim ale, ze v poslednich cca 5-10 letech hodne zpinguinovateli ... pred 10ti lety byli uplne jinde .. vyvoj tech premiovejch kousku maj vlastni, to jo, to co ale neni "premiove" si myslim ze je vybrane z katalogu
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » pon dub 3, 2023 19:29

ntz píše: to smrdi nejakym ojebem .. .. ja osobne nejsem zadnej fanda StS, takze jejich "made in china" vsechno ve me nebudi velkou duveru

jaky ojeb myslis? Jakou karimaku teda doporucujes a proc?
ntz píše:nekupoval bych si novou abych usetril 100g

doted neodpovedel na otazku, jak ji bude nosit nebo vozit, takze bych nedelal ukvapene zavery a tech 100g, kdyz na ni spis cely rok, nekde v aute nebo na chate, je super.
ntz píše:to co ale neni "premiove" si myslim ze je vybrane z katalogu

napis nejake odkazy prosim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod apuka » pon dub 3, 2023 19:53

booze píše:ze samonafukovacek, ktere jsem dofukoval, jsem vyleceny. Vsechny nase samonafukkvacky uvnitr chytly plisen a za aly celoplosne propoustet.
Uz jsem tady na neco podobneho reagoval, ted se ptam znovu: Co s tema karimatkama delate, ze tak dopadavaji? Manzelcina /StS/ Therm-a-Rest samonafukovacka ma ted uz nejakych 22-23 let, pravda poslednich par let se moc nepouzivala, ale predtim ji nosila (obcas ji mel i syn) asi 13-15 let v prumeru tak kazdy druhy vikend na akce. Tj. tech nafoukani/vyfoukani byly stovky. Vzdy pouze "vlastnoustne". Ta karimatka nema vevnitr zadnou plisen (to by uz byla total sezrana) a stale jeste stoji na svem miste mirne nafoukla - tj. nepusti a nepusti...

Po kazde akci jedine jeji "osetreni bylo rozlozeni v pokoji, nechat se sama nafouknout a s uvolnenym ventilem tak nechat 1-2 cele dny, potom primerene dofouknout (usty!) tak ulozit stojic na boku za gaucem.

Zacinam mit dojem, ze bud ma manzelka nejakoou zazracni karimatku nebo vydechuje vzduch zabijejici plisne - nebo Vy, co Vam zplesnivela delate neco spatne (ale netusim, co).

Edit: oprava StS na TaR (viz barevne).
Naposledy upravil apuka dne úte dub 4, 2023 15:26, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky