Samonafukovačka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » pon dub 3, 2023 20:02

Nechaval jsem je vyschnout s otevrenym ventilem a potom sroloval do skrine. Uvnitr, jak je narvany ten molitan, tak to asi blbe schne. Nevim, v necem ta chyba urcite byla, ale nafukovacky drzi nekoli let a to do nich funim pravidelne. Samonafukovacky uz nemame ani jednu. Tusim jsme meli asi 4 nebo 5.
apuka píše:Zacinam mit dojem, ze bud ma manzelka nejakoou zazracni karimatku nebo vydechuje vzduch zabijejici plisne

V boozelandu se rika, ze alkohol zabiji plisne a bakterie. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » pon dub 3, 2023 20:04

Taky jde o to, co kouris. Pripadne co kouri pani apukova :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 20:08

booze píše:napis nejake odkazy prosim.


kdyz jsem si vybiral karimatku, tak jsem prohlizel i nejake Sea to Summit .. byly "Designed in Australia, made in china" .. kdyz zaguglis sea to summit made in china tak najdes spousta odkazu, hlavne v diskusich atd .. ja osobne jsem hodne biased proti cine, coz mozna zkresluje muj usudek, vim ale, ze pokud ma nejaka spolecnost co neni budgetova nejakou svoji kvalitni technologii, tak v cine obvykle nevyrabi ... outdoor specialne
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 20:10

ad nafukovacky ... me zadna samonafukovacka taky nikdy neshnila a mam nejakejch minimalne 15 let svoji prvni levnou (a do nedavna jediniu) samonafukovacku od Lafumy, kterou jsem vzdy nafukoval jen pusou asi tak 1000x a furt funguje ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 20:49

ntz píše:vim ale, ze pokud ma nejaka spolecnost co neni budgetova nejakou svoji kvalitni technologii, tak v cine obvykle nevyrabi ... outdoor specialne

Montura, Mammut a další jsou tedy budget shity z Číny?
Designed in Australia, made in china, běžná věc, co dělá téměř každý. Jen někdo tam má Thajsko , Kambodža,..... Někdo si hlídá výstupní kvalitu, někdo ne. Ale to je něco jiného, než Pinguin styl, který vpodstatě není co se týče kvality nic jiného, než reklamní předměty s potiskem ... To je čajna shit, nikoliv to, co zmiňuješ
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 21:59

@Etheric .. ja si nemyslim, ze napr. takovej Mammut je nejak extremne kvalitni .. Mammut neni cenou budgetovej, kvalitou ale nevim nevim .. tim nechci rict ze vsechno, co je made in china, ma nutne spatnou (jakoze podprumernou) kvalitu, platit ale premiovou cenu za made in china mi nepripada jako dobrej napad z mnoha duvodu (do kterejch bych nerad individualne zabihal)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 22:09

Mammut je tisíckrát lepší, než zmíněný Pinguin. A třeba moje gatě Montura vyrobený v Číně jsou nejlepší gatě, co jsem kdy na sobě měl. Jediný gatě, který jsem ani za 4 roky nezničil, zázrak...

Ale k tématu - StS je prověřená značka, já bych od nich karimatku klidně koupil. Ještě jsem od nich neměl nic, co by nefungovalo tak, jak výrobce slibuje. Zpracování vždy perfektní, materiál kvalitní, žádnej čajna stajl...
Naposledy upravil Etheric dne úte dub 4, 2023 7:37, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod apuka » úte dub 4, 2023 7:34

ntz píše:ja si nemyslim, ze napr. takovej Mammut je nejak extremne kvalitni .. Mammut neni cenou budgetovej, kvalitou ale nevim nevim ..
Je to sice OT, ale ozvat se treba...

@ntz: Jako mnoho vyrobcu, i Mammut dela veci v ruznych "cenovych relacich", ale ani v te nejnizsi neni zadny obecny problem s kvalitou. No a jejich rada Eiger eXtreme rozhodne patri do toho NEJ, co muzes v oboru sehnat (jo, i cena je "pekna"...).

Myslim, ze to vubec neni o "Made in China", ale o tom, co Etheric v jinem vlaknu psal: ze ve fabrice, kde delal zadavaly zakazky ruzne spolecnosti, vetsinu z nich vubec nezajimalo, co a jak se dela, jen chteli vysledni produkt. Ale z DuPontu tam byli lide kazdou chvili a vsechno promerovali, kontrolovali, jestli se dodrzuje vyrobni proces, jak ma, atd. No a o to jde - kontrola kvality vyroby a vystupni kontrola. Kdekoliv. Cinske/bangladesske/vietnamske/... svadleny v Cine/Bangladesi/Vietnamu/... nebudou sit hur nez nejake korejske/ukrajinske/mongolske/.../ceske v Cechach v ceske firme. Pokud se jejich praci poradne kontroluje. (Pro hnidopichy - tu nejde o buzeraci, ale pouze jestli se dodrzuji vyrobni postupy.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » úte dub 4, 2023 7:51

A že z DuPontu nechodily jelita v oblecích, který to znaj tak zpoza stolu, tací chodili z jiných firem, mnohdy neměli šajnu o výrobním postupu, jeden mi dokonce zastavil stroj, když mávnul za senzor, tak jsem ho před ostatníma anglicky zjebal, že právě zničil osmihodinovou práci a několik set kilo materiálu ... U zakázky, na kterou spěchali :lol:

Ti z DuPontu věděli a znali úplně všechno, jakoby to snad kdysi sami vyráběli. Měl jsem je velice rád a oni mě také, když byl problém na něčem ohledně Kevlaru, vystřídali zaměstnance. Dali tam mě a bylo po problému. Vyrábí to sice stroj, ale ten vyrábí tak, jak ho řídí jeho obsluha :)

Některé firmy si to fakt hlídají a pokud fabrika nesplňuje kvalitativní požadavky, nenechaj si v ní nic dělat. A vážně, fabriky maj pro takový firmy, co si to hlídají, vyčleněný spolehlivý zaměstnance, kteří to dělají, nepustí k tomu kde koho. A zadavatel do toho taky kecá, kdo v tý fabrice může pro ně dělat a kdo ne - vše je od A do Z dohledatelný, i kdo to vyrobil, takže pokud nejsou s kvalitou něčí práce spokojeni, fabrika toho člověka dá jinam. Kevlar byl "za odměnu", dávali u nás na něj jen ty nejlepší. A ostatní záviděli, ptž my, co jsme dělali zakázky DuPontu, jsme měli o rovnou tisícovku čistého navíc :)

Po této zkušenosti vím, že když za něčím stojí DuPont, můžu se na 100% spolehnout, že to bude výrobek nejvyšší možné kvality. Tedy pokud vše ostatní hlídají tak, jako textil, což si myslím, že hlídají. Pro mě je to jedna z nejdůvěryhodnějších společností.
Naposledy upravil Etheric dne úte dub 4, 2023 8:30, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jinevis » úte dub 4, 2023 8:18

ntz píše:nevim jestli jsem sam, ale dve stejne karimatky kde jedna ma 7.5cm vejsku a R4.3 a druha ma 3.5cm vejsku a R4.2 mi pripada fakt divny .. to smrdi nejakym ojebem ..


Našel jste nějaké informace pro podložení informace? Osobně nevím pro co se rozhodnout.

Prakticky vesměs bude vožená autem, občas na zádech
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 9:06

do auta dobry, na zada uz podle me zas tak ne ... krom toho, ze je docela tezka na dnesni dobu, tak je i ukrutne velka (aneb tady se zase marketeri vyznamenali s nic nerikajicim obrazkem, takze predpokladejme, ze flaska je 5ti-litrova :D)

jinevis píše:Našel jste nějaké informace pro podložení informace? Osobně nevím pro co se rozhodnout.


a) prosim tykat ..
b) ne, zadne podlozene informace .. staci se jen kouknout na jejich ostatni karmimatky, na tloustky a kolik maj R .. ta cisla ve me nebudi velkou duveru, ze jsou presna ... na druhou stranu s cislem R tady fakt nebude problem, takze ho muzes ignorovat ..
c) podle meho nazoru neni zadnej upgrade koupit si stejnou karimatku co ma o 100g min a polovinu tloustky .. takze ja bych si ji bejt tebou urcite nekupoval .. Spis bych si teda koupil jeste jednu karimatku ktere bude fakt zamerena na ten batoh, tzn bude lehka a po sbaleni nejak primerene velka
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jinevis » úte dub 4, 2023 10:38

OK, a konkrétní ověřený typ?

Děkuji
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 11:16

Therm-A-Rest je jedna z nejlepsich znacek co se tyce karimatek, pak Sea-to-Summit a napriklad Klymit jsou dalsi zavedene znacky ..

Jde o to, jakou karimatku chces a jake na ni mas naroky .. Ja mohu hovorit jen za sebe, ale ja osobne mam nafukovaci/samonafukovaci karimatky 3 .. jednu starou Lafumu (tu ani nebudu uvadet) a pak jsem si vybiral

a) jednu odolnou, spolehlivou a pohodlnou samonafukovacku s R > 3.5 .. vybral jsem TaR Prolite Apex a jsem s ni absolutne spokojenej .. neni nejlehci (850g) a ani nejmensi (cca ?4L), spi se na ni ale jak na posteli a je na ni proste videt, ze neco vydrzi .. Je to presne ten kompromis do baglu co se tyce vlastnosti, vahy a velikosti, co jsem hledal

b) jednu co nejlehci a nejmensi do batohu .. planoval jsem koupit za drahe tisice nejakou nafukovacku od TaR a nebo Sea-to-Summit, narazil jsem ale ve 4camping ve sleve na Zulu Carlos a koupil jsem ji dokonce 2x (stala 499 a ma 450g a je malicka, objem < 1L) a uz jsem nemel dale motivaci utracet za nejakou jinou, protoze tahle mi funguje dobre ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Lipon » úte dub 4, 2023 12:48

Therm-A-Rest mám taky, ProLite Plus, a můžu potvrdit, že se na ní spí dobře, i když se spí na kamenném podloží
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod apuka » úte dub 4, 2023 15:22

apuka píše:Manzelcina StS samonafukovacka ma ted uz nejakych 22-23 let
Oops, oprava. Neni to StS, ale Therm-a-Rest, samozrejme... [-X
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 16:43

Cenim ale, ze TaR nemaze ty negativni recenze .. napr. tady

https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... rlite.html

jich je fakt hodne ... to je presne duvod, proc si nelajsnu jit s UL nafukovackou na tejden do divociny a proc pouzivam 850g samonafukovacku co zabira docela dost mista v batohu .. Muj foto-buddy ma nejakou karimatku od StS, co ma dokonce 2 ventily a kdyz se nepropichnes oba okruhy, tak to funguje napul i kdyz je tam dira .. Ten matros ale vypada oproti my "tezky" karimatce strasne jemne a zranitelne a on taky tvuli tomu nosi navic normalni karimatku, coz mi nepripada, ze ne nejaka vyhra nosit UL nafukovacku za tisice a jeste to pod to pro jistotu nosit skladaci penovou karimatku ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » úte dub 4, 2023 21:08

Mezi UL a matraci tezkou jako krava, co mas, existuje cela rada mezistupnu. UberLite je podle recenzi a zkusenosti tady uz stupid light, ale XLite je fajn. Taky UL, ale spolehliva a celkem odolna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 23:18

@mike - trochu te zklamu :) .. kdyz jsem si presne vyspecifikoval svoje pozadavky, tak mi tenhle TaR vysel jako prakticky jedna z nejlepsich dostupnejch karimatek .. (moje pozadavky byly R > 3.5, samozrejme odpovidajici velikost ~190cm+ a 64cm na sirku, co nejlepsi spolehlivost a odolnost)

procetl jsem kvuli tomu fakt stovky testu a reviews a volil jsem kompromis .. muj hlavni duraz byl na odolnost a spolehlivost a komfort .. moje karimatka nema slabe misto, i tu vahu ma vzhledem ke svejm parametrum primerenou a kdybych mel rict ze vsech reviews nejake prumerne cislo pro 4 hlavni kategorie, tak to bude (5 je nejvyssi)

comfort 4, durability 4.5, packed weight and size 3.5, ctvrtou kategorii nevim :D

Mohl jsem si vybrat neco o kousek lehciho .. mozna bych nahnal 200g vymenou za hodne foukani, mam ale 108kg a mam karimatku presne na to, abych se dostal 1-2x do roka fakt nekam daleko od civilizace na tejden do divociny do mist, kde fakt nechces resit problem s karimatkou ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 23:39

@mike .. jeste ad. XLite od TaR .. jo, tos trefil .. rozhodoval jsem se presne mezi temahle (Prolite Apex a Neoair Xlite), tedka bych mozna vzal ten Xlite - mozna .. rozhodlo u me to, ze Prolite byl vyrazne levnejsi (sehnal jsem ho se slevou za 3200), mel vzdy vyssi hodnoceni stran "durability" v ruznejch reviews a ted uz vim tu 4tou kategorii co jsem si nevzpomel nahore - ergonomics and use - mel vzdy vyssi hodnoceni v tomhle protoze mnoho reviews zminovalo, ze nafouknout 7.5cm matraci neni zadna sranda ... oproti samonafukovacce, kterou rozhodis na zem, postavis stan, das vodu na kafe a pak dofouknes do tvrda ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » úte dub 4, 2023 23:56

K nafukovackam je ted uz vak, kterym to jde celkem dobre. Sam jsem puvodni XLite, co ma 6.5 cm, nafukoval hodnekrat usty a neni to az takovy problem. Navic maji ty nove lepsi ventil, kterym to jde snadneji. Usetrena polovina vahy obtiznejsi nafukovani silne prevazi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » stř dub 5, 2023 0:31

ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jinevis » stř dub 5, 2023 14:49

ntz píše:]samonafukovacku[/b] s R > 3.5 .. vybral jsem TaR Prolite Apex a jsem s ni absolutne spokojenej ..


vcelku se mi líbí, přemýšlím na verzí wide - 64cm, ale nenašel jsem nikde, kolik má dole v nohách
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod ntz » stř dub 5, 2023 16:19

ty nohy nejsou dulezity .. myslim si .. mam i klasickou ctvercovou a vzdy jsem myslel, ze to je dulezity kvuli pohodli, zuzeni v nohach ale hraje pramalou roli ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jinevis » čtv dub 6, 2023 5:24

nicméně pro porovnání se svou by mě to zajímalo, moje StS je dole dost úzká, tak jen pro vnitřní poct zda si polepším.
Ale určitě bych chtěl tu wide - 64 cm, 51 je mi málo - dost se vrtím :-)

R3,8 a 5 cm je dostačující na 3 sezóny? Neplánuji použití v zimě
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 7:37

Etheric píše: Někdo si hlídá výstupní kvalitu, někdo ne. Ale to je něco jiného, než Pinguin styl, který vpodstatě není co se týče kvality nic jiného, než reklamní předměty s potiskem ... To je čajna shit, nikoliv to, co zmiňuješ


Dobrý den, mohl bych vás pozvat na naši centrálu do Náchoda? Rád bych vám ukázal a vysvětlil styl naší práce, předvedl vzorovací a servisní dílnu atd. Možná by to vám to pomohlo si upřesnit představu o tom jak výrobky Pinguin vznikají. Lukáš, Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » čtv dub 6, 2023 8:03

Děkuji, ale Náchod mám naprosto z ruky, to by byl výlet na 2 dny, taková cesta je mimo mé možnosti, jistě se tu však najde někdo, kdo to má blíže, tak se může kouknout a pak nám tu poreferovat...
nicméně pochybuju, že návštěva (potenciální zákazník) uvidí "celou pravdu", toto bývá dost přikrášlené, ale to všude...
Ale třeba je fakt, že se firma zlepšuje. Já mám furt v paměti starší věci, např ten ešus, tedy správně aušus, co byl k mání na Ali i jinde, jen s rozdílným potiskem. Ale je to dávno, třeba už je to teď lepší..

Opravdu všechny výrobky Pinguin vznikají v Náchodě? Vážně nic není vybráno z katalogu s tím, že se změní barva a logo?


Je tu někdo z (okolí) Náchoda?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 8:53

Etheric píše:Opravdu všechny výrobky Pinguin vznikají v Náchodě? Vážně nic není vybráno z katalogu s tím, že se změní barva a logo?


Ne, všechny výrobky na naší dílně nevznikají, to netvrdím. Například vámi zmiňované vaření nám dodává firma Fire-Maple, ale to jste jako letitý uživatel a komentátor tohoto fóra v proběhlých diskuzích jistě pochytil. Ostatně je to i zmíněno přímo na technických štítcích vařičů.
Naše dílna je vybavena technologiemi na šití a podlepování.
Co se např. samonafukovacích karimatek týká, je vnitřní konstrukce, hustota pěny, použitý materiál navrhnut u nás, poté se dle zadání v továrně vyrobí vzorky které testujeme, zda např. nedochází k trhání přepážek atd. V závislosti na výsledcích testování se konstrukce buď schválí pro výrobu nebo se upraví a dochází k dalšímu kolu testů.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » čtv dub 6, 2023 13:02

Pinguinoutdoor píše:zmiňované vaření nám dodává firma Fire-Maple, ale to jste jako letitý uživatel a komentátor tohoto fóra v proběhlých diskuzích jistě pochytil.

I ešusy? Ten, který jsem před léty měl možnost vyzkoušet, byl otřesný. Povrchová úprava a nýtování byly velmi nekvalitní, čistokrevná Čína.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 13:07

Etheric píše:I ešusy?
Ešusy v nabídce nemáme. Nádobí z anodizovaného hliníku nám také dodává Fire-Maple. Není to tak, že jste mohl mít "štěstí" na vadný kus? Jaký byl problém s anodizací?
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » čtv dub 6, 2023 13:15

Ta úprava stála za starou belu. Nebyla na ní "vada", prostě byla mizerná, když porovnám např s nádobím od GSI. O nýtování nemluvě, takové mezery, co tam byly...
Fire-Maple je přímý výrobce nádobí? Nebo opět jen klasická Čína, logo a barva rukojeti dle přání, zbytek stejný?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky