Samonafukovačka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 13:28

Etheric píše:Fire-Maple je přímý výrobce nádobí?
Ano, je. Žádné reklamace na anodizaci jsme neměli, krom těch, kdy uživatelé dali hrnce do myčky a povrch zesvětlal. Reklamoval jste?
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » čtv dub 6, 2023 13:49

Jsem zřejmě náročnější zákazník.
Nereklamoval, vzhledem k celkovému zpracování mi to přišlo jako přirozená vlastnost, ne vada. Není anodizace jako anodizace, stejně jako není nátěr jako nátěr. Nepřišlo mi to vadné, pouze nekvalitní, to je rozdíl.
Pokud tedy Fire-Maple je přímý výrobce, pak je zřejmě jedno, zda je na tom nádobí logo "Pinguin" či "Chuang-che", to z Aliexpresu bude identické, jen s jiným logem a barvou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 14:01

Etheric píše:Nereklamoval, vzhledem k celkovému zpracování mi to přišlo jako přirozená vlastnost, ne vada. Nepřišlo mi to vadné, pouze nekvalitní, to je rozdíl
Hm, velká škoda. Vlastnost? Celkem slušný vtip. Pokud zákazník nereklamuje, firma se nedozví o výhradách uživatelů, nemá zpětnou vazbu a nemá důvod na produktu něco měnit. Tím jste bohužel ničemu nepomohl. Projel jsem s techniky reklamační protokoly od 2011 kdy jsme uvedli nádobí na trh a výhrady ke kvalitě anodizace nejsou. Porovnával jste tvrdost a otěruvzdornost nebo jen subjektivně hladkost povrchu? Ta může být jiná než u konkurenčních produktů, ale s anodizací nemá žádnou souvislost. Nevím jestli už chvíli nejsme off topic, nějaké další produkty, se kterými máte špatnou zkušenost?
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 14:04

Etheric píše:Pokud tedy Fire-Maple je přímý výrobce, pak je zřejmě jedno, zda je na tom nádobí logo "Pinguin" či "Chuang-che", to z Aliexpresu bude identické, jen s jiným logem a barvou
A k tomu jste dospěl jak? Myslíte, že FM je jediný výrobce nádobí v Číně?
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » čtv dub 6, 2023 14:55

Pinguinoutdoor píše:k tomu jste dospěl jak? Myslíte, že FM je jediný výrobce nádobí v Číně?

Držel jsem v rukou různé výrobky s různými logy, tak jsem k tomu přišel.
F-M určitě nebude jediný výrobce v Číně. Jen jeden z mnoha. Ale od nich to zjevně má XY dalších značek.
Pinguinoutdoor píše:nějaké další produkty, se kterými máte špatnou zkušenost?

Těch je... Ale pravda, všechno dlouho zpátky, 10 let a více (po těch zkušenostech už jsem volil jiné značky).
Neříkám, že se nemohly změnit věci k lepšímu, ale testovat za své peníze to nebudu. Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » čtv dub 6, 2023 15:00

Pinguinoutdoor píše:Vlastnost? Celkem slušný vtip.

Vzhledem k celkovému zpracování mi to vážně přišlo jako vlastnost, prostě nekvalitní od A do Z, včetně povrchové úpravy. Lowcost, low end, můžeme to nazvat jak chceme, ale kvalitní to nebylo ani ve snu.
Vyzkoušel jsem to jen proto, že jsem měl možnost koupit extra levně. Hrůza. V terénu vymýt mastnotu z okolí těch nýtů, děs... proto volím svařované
To nádobí mi udělalo největší radost, když jsem ho pak beze ztráty prodal na bazoši. Jsem každopádně vděčný za to, že jsem alespoň zjistil, co přesně nechci :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » čtv dub 6, 2023 16:24

Od Pinguinu jsem nikdy nic nemel, asi nejsem cilova skupina. Ovsem Lukasovi davam za nabidku navstevy firmy a tuhle komunikaci palec nahoru :smt023

Pinguinoutdoor píše:Nevím jestli už chvíli nejsme off topic

Jste, ale to nevadi. Klidne pokracujte a my to kdyz tak pozdeji nekam presuneme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jony800 » čtv dub 6, 2023 17:12

@Pinguinoutdoor Házíte hrách na stěnu.
Nechcete nám tu radši hodit nějaké info o turistických batozích od Vašich kolegů z AcePac?
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 19:07

Etheric píše:Ale pravda, všechno dlouho zpátky, 10 let a více (po těch zkušenostech už jsem volil jiné značky).
Neříkám, že se nemohly změnit věci k lepšímu, ale testovat za své peníze to nebudu. Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci ;)

Jasné a pochopitelné. Jsem si jistý, že se za tu dobu ledy hnuly, ale soudit nechám jiné.Díky
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 19:08

jony800 píše:@Pinguinoutdoor Házíte hrách na stěnu.
Nechcete nám tu radši hodit nějaké info o turistických batozích od Vašich kolegů z AcePac?
JJ, tak dlouho se chodí se džbánem.. :D
Co by vás na Acepac zajímalo?
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 19:11

Etheric píše:Vyzkoušel jsem to jen proto, že jsem měl možnost koupit extra levně. Hrůza. V terénu vymýt mastnotu z okolí těch nýtů, děs... proto volím svařované

Třeba takové?
https://www.pinguin.cz/mug-titan-600
https://www.pinguin.cz/solo-x
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jony800 » čtv dub 6, 2023 19:19

Pinguinoutdoor píše:Co by vás na Acepac zajímalo?

Nová kolekce ultralight turistických batohů AcePac ISPO 2022.
Sezóna na krku a zatím ticho po pěšině.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 19:28

jony800 píše:Nová kolekce ultralight turistických batohů AcePac

Sezóna na krku, fakt, proto jsou právě v testování. Zimní ISPO je o produktech na nadcházející AW. Zatím se sbírají postřehy testerů, poté se z nich sestaví smysluplný kompromis, to bude teprve zajímavé. Batoh je na vývoj překvapivě náročný produkt, tedy pokud ho neděláte čistě jen pro sebe, v tom má každý hned jasno.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » čtv dub 6, 2023 19:38

Ahoj Lukasi, taky palec nahoru za tvoje prispevky. Diky

Zajimalo by me neco vic o vasich stanech. Sijete je teda podle popisu v Asii. Strihy a navrhy si delate sami v CR?
Jaky poskytujete potom pozarucni servis? Napr. silikonizovane latky se spatne opravuji.
Jak jsou resene svy na vasich stanech?

Mam vas stan Horizon cca 10let, je "neznicitelny", prostorny, nikdy neprotekl...

Ale od koupe vsude lezou nite, pare se vnitrni stan, krive svy, lemovky nejsou zacistene apod.

Rodicum jsem koupil vasi membranovou bundu. Pinguin Parker asi a membrana se cela odloupla uz po 3 letech a cela se pak i rozpadla.

Na stojanek pod PB kartusi nejsem schopny nasadit kartusi, protoze to ma nejake jine rozmery, nez jsou rozmery kartusi.

Kdyz to tady CR nakreslite a zadate vyrobu do PRC jake mate zaruky, ze to co dojde, je to, co si predstavujete? Testujete to? Kde? Jak?

Protoze pokud chcete delat kvalitni outdoorove veci (klidne i v Cine, Vietnamu...), tak jak muzete s cistym svedomim rict "ano toto jsme vymysleli a ano funguje to tak a tak. " Jinak to vrha na znacku spatne svetlo a je to jak z toho katalogu.

Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » čtv dub 6, 2023 19:43

jony800 píše:Nová kolekce ultralight turistických batohů AcePac ISPO 2022.
Sezóna na krku a zatím ticho po pěšině.

Diky za odkaz. :smt023 Vypadaji opravdu UL. Co je to, prosim te, za materialy? Daji se nekde videt?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv dub 6, 2023 20:21

Hezký večer Booze, Ty mi dáváš, pokusím se v bodech, snad nic nevynechám, ale nerad bych aby to vypadalo jako reklama na nezávislém fóru, všechny informace jsou na našem webu. Prosím ať admin posoudí relevantnost. No, zeptal jsi se a je slušnost odpovědět:

-Stany - Návrhy, tzn. rozměry, tvar, tvarování konstrukce a materiály u nás, poté první vzorek z Asie a testování a ladění dokud nebude produkt splňovat požadavky s jakými vznikl. Oboustranně silikonizované stany (textilie) není těžké opravit. Ty mají buď expanzní nitě a když to není dostatečné, nebo to konstrukce nedovoluje, jsou švy utěsněny silikonem. Na opravu jsou problematické textilie Si/Pu s podlepením švů, tam časem dochází ke vzlínání silikonu skrze textilii a odlepení PU pásek, to už je bohužel neopravitelné. V nabídce máme stany s PU zátěrem a podlepením švů jako základ nebo seam sealed Silikonizované stany jako nejvyšší level s DAC pruty.
Pozáruční servis poskytujeme po dobu životnosti výrobku, naši technici vyhodnotí závadu, zvážíme možnost opravy a její náklady, potom kontaktujeme zákazníka zda souhlasí a dle dohody se věc vyřídí. Vždy je cílem udržet jednou vyrobený produkt v oběhu, neměníme slepě hned za nový produkt, i když by si to nemalá část zákazníků přála, to se bohužel příčí našim základním eko zásadám. Už tak je samotná výroba nového produktu fakticky neekologická.

Horizon, základní serie našich stanů třídy Outdoor. Je to jak píšeš, na opravy a reklamace nejvděčnější serie, pevné tropiko s PU zátěrem a podlepením švů a podlážka z vrstveného Polyethylenu (Ikea taška). Tradiční technologie a konstrukce, jen je těžký a špatně sbalitelný.
Co se nití týká, 10let zpět jsme vyráběli v jiné továrně a celkově se dá říci, že se konkurenční prostředí i mezi výrobci (dodavateli-továrnami) zpřísnilo a momentálně je standard nastaven výše. Nedá se porovnávat stany vyrobené 10let zpět se současnými. Teď je třeba standartem každý stan před sbalením postavit, otočit vzhůru nohama a vysbírat všechny nitě atd.

Bunda Parker- byla koupena nová nebo jako zlevněný produkt, který roky někde ležel na skladě? Obecně je známo, že PU membrány degradují, i tady se o tom vedla smysluplná diskuze. Jak se rozpadla? Podlepení nebo švy? Byla udržovaná dle instrukcí na štítku? Tohle se nedá jen takhle střelit..

Na který typ stojánku vám nejde nasadit kartuše? Na třídílný vějířovitý nebo trojúhelníkový?

Re zadání výroby a finální produkt. Nevybíráme si pro každou výrobu nového dodavatele, ale pracujeme s dlouhodobými partnery, upřímně je třeba určitý čas než si na sebe obě strany zvyknou a pochopí požadavky a systém práce, proto provozy pravidelně navštěvujeme. Naši dodavatelé s námi chtějí dlouhodobě spolupracovat, je i v jejich zájmu si nás udržet jako zákazníka. Samozřejmě nalezení takového dodavatele není jen tak, to není o jednom výletu za louži.

Poslední větě moc nerozumím. Víme které produkty jsou dle našeho zadání a požadavků a co se produktů na které nemáme sami výrobní technologie, viz. zmiňované vaření týká, než je zařadíme do portfolia, testujeme je.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » čtv dub 6, 2023 20:59

To s tou zmenou vyroby bylo ma zaklade ceho? Protoze ekteri tady z fora maji Pinguin za nekvalitni znacku. Nevim jak to popsat pred xy lety jsem mel cervenosede kalhoty Pinnguin a byly boozi pak jsem si je koupil znova, ale celosede. Latka byla horsi a po roce se rozparaly snad uplne vsude. Takze timto zhorsenim kvality myslis zmenu, kterou navrh vyrobce? Nebo vase zadani, at zmeni latky a nite?

Pinguinoutdoor píše:Vždy je cílem udržet jednou vyrobený produkt v oběhu, neměníme slepě hned za nový produkt, i když by si to nemalá část zákazníků přála, to se bohužel příčí našim základním eko zásadám

To je hodne fer a chapu to. Bidu to muset vyzkouset, jestli to neni fakt ta reklama. :twisted:

Pinguinoutdoor píše:Bunda Parker- byla koupena nová nebo jako zlevněný produkt, který roky někde ležel na skladě? Obecně je známo, že PU membrány degradují, i tady se o tom vedla smysluplná diskuze. Jak se rozpadla? Podlepení nebo švy? Byla udržovaná dle instrukcí na štítku

Koupena u vas na webu. Ano u PU je znama hyroliza PU a s ni spojeny rozklad, ale nemyslim si ze by byla spatne pouzivana nebo skladovana a pece je vzdy prvotridni. Mozna ji jeste najdu, ale ted si me dostal a nevim jestli to nebyly ty svy. Kazdopadne se to cele nahromadilo v rukavech.

Pinguinoutdoor píše:Na který typ stojánku vám nejde nasadit kartuše? Na třídílný vějířovitý nebo trojúhelníkový?
Ano vejirovity

Pinguinoutdoor píše:než je zařadíme do portfolia, testujeme je.

Jak je testujete, protoze v tom pripade musis videt, ze to a to nefunguje a to a to je kvalitativne spatne. Jestli vezmes nejakou pani v potravinach a zeptas se ji na jeji nazor, tak to je uplne jina odpoved, nez od nekoho kdo ma zkusenosti a s produktem je denne v kontaktu. Placene PR clanky a fotky za polem u lesika, taky kvalitu nezjisti.

Delal jsem jak testera obleceni a vystroje a chtel jsem dovazet svoji znacku z Ciny, takze vim, jak to chodilo driv. Na vsechno, co jsem rekl, ze je spatne a blbe udelane jsem dostal odpoved, ze se to bude prodavat, protoze je to na ceste. Takze cele testovani a nevim co jeste, bylo na nic.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » pát dub 7, 2023 5:45


To už je hezčí a dle obrázku by bylo i vyhovující. Váha toho titanového vypadá, že to bude ten "lepší" titan. Na to bych se i podíval, to vypadá hezky. Jen nechápu, k čemu má být ten síťovaný obal. Obsah batohu před špinavým hrncem neochrání, k čemu tedy je?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Bruca » pát dub 7, 2023 6:37

Když už je tu to téma o samonafukovackach... :-)

Dotaz - jaké máte zkušenosti s reklamací samonafukovacek TaR? Máme doma TaR Prolite plus, kupovanou na jare 2019 na 4campingu. ted jsem ji vytahnul pro navstevu, ale rano byla prazdna. ventilek byl zatazeny dobre, jen se proste vyfoukla. dira nikde videt neni, kdyz ji necham nafouknutou a postavenou vedle skrine, tak tlak drzi. jen kdyz se na ni spi, tak se proste vyfoukne.
nejaky tip, co zkusit nez napisu na eshop? a jak ta dozivotni zaruka vubec funguje?



jak tu byla diskuse o drzaku kartusi od pinguina, to byla myslena takova ta trojcipa rozkladaci hvezdice? do te mi taky pasovaly jen nektere znacky kartusi. jetboil a pinguin myslim jo, coleman ne. jestli se ted nepletu..
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pát dub 7, 2023 8:40

pinguin-titanium-camping-equipment-049.jpg
Etheric píše:To už je hezčí a dle obrázku by bylo i vyhovující.

Titan je GR1. Obal pro udržení hrnce s pokličkou jako celku při manipulaci. V praxi kartuše, malý vařič, křesadlo nebo zapalovač a utěrka vše v hrnci, přiklopené pokličkou a stažené obalem.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » pát dub 7, 2023 8:57

@TaR posli jim to tam, at si to sami zjisti. To co popisujes se mi taky delo a diru jsem nenasel. Samonafukovacka pak dosla nova.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » pát dub 7, 2023 9:04

Etheric píše:Obsah batohu před špinavým hrncem neochrání, k čemu tedy je?

To jako ze mas hrnec od sazi? Nebo jak spinavy? MSR hrnce jsou taky v sitce.

Pinguinoutdoor píše:Titan je GR1

To muzes necim podlozit? Kdysi jsem nechaval delat rozbor Ti hrnce a lzice z PRC a bylo to na hranici GR1 tusim.

Ten stojanek je tento.
pi538-577234894389838164-filename-2893-l_540_540_54299.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Etheric » pát dub 7, 2023 9:53

booze píše:To jako ze mas hrnec od sazi? Nebo jak spinavy?

Většinou ne, ale někdy to tak vyjde, že zůstane od sazí či mastnej /případně obojí/..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 7, 2023 10:10

Ty síťovaný obaly používám třeba proto, že ti v batohu o sebe různé věci neklepou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod jony800 » pát dub 7, 2023 14:08

booze píše:Diky za odkaz. :smt023 Vypadaji opravdu UL. Co je to, prosim te, za materialy? Daji se nekde videt?

Náhodou jsem narazil na tenhle článek a taky mě batohy zaujaly. Bohužel žádné další informace nemám. Doufal jsem že nám Lukáš @Pinguinoutdoor řekne třeba něco víc.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Samonafukovačka

Příspěvekod Lipon » pát dub 7, 2023 16:42

2Bruca - napustil jsem vanu a potápěl samonafukovačku, abych zjistil, že netěsní šev po celé délce, stejně jsem to popsal do reklamačního protokolu a Alza vrátila obratem peníze.
Nebyla to TaR, tu jsme koupili za ty vrácené peníze a od té doby je klid.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod sobb » pát črc 14, 2023 22:32

apuka píše:Co s tema karimatkama delate, ze tak dopadavaji? Manzelcina /StS/ Therm-a-Rest samonafukovacka ma ted uz nejakych 22-23 let
Používáme je :D Ale vážně - většina našich karimatek byla TaR, první prehistorická, co si do našeho společného soužití přinesl Laďa, byla někdy z devadesátých let. Dvacet let ale nevydržela žádná, průměr je něco přes deset. Pak se udělá boule a je finito.

booze píše:Nechaval jsem je vyschnout s otevrenym ventilem a potom sroloval do skrine.
Doporučuvala bych k tomu ještě přidat pár rozcviček s vyfouknutím a nechat zas nafouknout někde kde je sucho. Děláme to tak během výletů i pak doma před uskladněním. S plísní jsme zatím tu čest neměli, s (pravděpodobnou) degradací lepidla ano. Takže je to vlastně možná jedno :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Quido » pát srp 11, 2023 6:15

a jak je to pak s tou "doživotní" zárukou ...?
Asi ty boule, či rozpad lepidla znamenají to, co píšou v závěru...
:-s
uvádějí: Cascade Designs Ltd zaručuje původnímu vlastníkovi, že v rámci zamýšleného použití a údržby, bude zakoupený výrobek bez vad materiálu a zpracování po dobu životnosti výrobku. Každá karimatka je během výrobního procesu 4× testována, než je zabalena a expedována. Z tohoto důvodu má zákazník jistotu, že karimatka nemůže být poškozená a výrobek je po zakoupení v bezvadném stavu připraven k použití. ... a dále: Tato záruka se dále nevztahuje na škody způsobené nesprávnou a nedostatečnou údržbou, nepravidelným čištěním, nehodami, dlouhodobým vystavením UV záření, nebo přirozeným stárnutím a rozkladem některých materiálů za dlouhou dobu.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky