Letní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Letní spacák

Příspěvekod Schnappi » ned pro 31, 2006 1:41

Pod tíhou blížícího se (nebo už nastoupivšího? snad ne) oteplování jsem se rozhodl zainvestovat letní spacák, znáte to - na kolo, na výšlap, žádný extrém, prostě do českých luhů a hájů přibližně v rozmezí 200-1500 m n. m. s využitím tak 25-30 noclehů za sezónu (stan, výjimečně chata). Rád bych, aby mi to pár let vydrželo (rozuměj čtyři a více). Skladování - rozbalený v horisontální poloze.
A teď babo raď - mezi mými horkými kandidáty jsou

1) Deuter Dreamlite 500 - mrňavý po sbalení, velice lehoučký a navíc - DEUTER :mrgreen:

2) Prima Biker TE 220 - o poznání lepší teplotní charakteristika, nízká hmotnost, český výrobek, Thermolite extreme - náplň podle všeho lepší než deuterovský "Polydown soft polyester", JE TO PRIMA * (i když je dražší)

3) Pinguin Tramp - Nízká cena, přijatelná hmotnost, slušná teplotní charakteristika (ale podle staré normy), asi úplně ideální není Hollowfibre H6, ale je to české :)

4) Pinguin Micra - lepší materiál (Polarguard 3D), ale vyšší cena, hmotnost taky dobrá, teplotní parametry víc než dobré...

Většinou potřebuji prodlouženou velikost, bohužel. Rád bych se pohyboval do jednoho kila nebo lehce přes, teplotní mez dle evropské normy by byla ideální tak kolem 10° C a cena max. 2000,- :) Ale co se týče jednotlivých značek, zkušeností s nimi - nechám si poradit. Prozatím mi z toho nejlíp vychází ta Prima.

edit by mod: Prihodil som ti linky k spacakom. Nechcem do toho nikoho nutit, ale podla mna to dost pomaha ludom, ktori by ti aj poradili, ale nechce sa im hladat tolko vyrobkov po nete. :wink:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Denny-04 » ned pro 31, 2006 10:34

Mám tu Micru od Pinguinu a jsem s ní spokojenej.
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod vorec » ned pro 31, 2006 15:17

Nakolko vlastnim TS Light ktory je vlastne no nazvem to silnym slovom "kopiou" :mrgreen: Micry, tak moj hlas dostava Pinguin Micra * Na leto uplnaaa pohoda 8)
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod mandys » pon led 1, 2007 10:44

já mám od pinguina SAVANU, je to třísezóňák, takže trochu mimo téma, ale jenom chci říct že naprostá spokojenost, má to holowfibre 6 vlákna, po 4řech letech pořád ještě hřeje - teď jsem s ním spal v asi -7 stupních (extrém tohodle spacáku) a taky se to dalo. Takže se taky přimlouvám za pinguina, určitě spíš tu MICRU. Ale zase je dražší :-(
Uživatelský avatar
mandys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon pro 11, 2006 13:12
Bydliště: Praha

Příspěvekod chonga » pon led 1, 2007 11:19

:wink: hannah :wink: micron, 0,8kg, pr.15x21cm, (+25, +10, +4), na postavu 195cm, ve výprodeji asi za 500,-
...nemůžu říct nic špatnýho, ale hannah zde moc nefrčí :lol:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Letec » úte led 2, 2007 1:19

Mam Pinguin Micra-spokojenost. Lehkej, tenkej, výplň supr. Mam ho 2,5 roku, hřeje jak zamlada.
Je v něm teplo tak do +5°C , při +2°C mi už byla zima...
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Borek Tomis » úte led 2, 2007 14:09

Presne na také účely som si kúpil Ferrino Ligtec Duvet 900. Váha 0,9 kg ,náplň perie 90/10.Dá sa zbaliť do ešusu.Mrkni sa na www.ferrino.cz
Borek Tomis
 

Příspěvekod Borek Tomis » úte led 2, 2007 14:15

A ešte jeden -taktiež spacák s náplňou peria a s dobrou cenou je od Treksportu-Light Down-pozri na www.treksport.sk . Váha 1,2 kg,dobre zbaliteľný ( ako už všetky peráky) a prerie s kvalitou 90/10.
Borek Tomis
 

Příspěvekod Hombre » úte led 2, 2007 14:29

Já bych řekl že dobrý spacák na léto je PRIMA TULAK 3D ale nevim jestli se ještě dělá :roll: mě stál v brněnské prodejně (v sídle firmy) 1999,-
Uživatelský avatar
Hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv pro 7, 2006 21:04
Bydliště: Jižní morava

Příspěvekod vorec » úte led 2, 2007 14:31

Borek Tomis píše:A ešte jeden -taktiež spacák s náplňou peria a s dobrou cenou je od Treksportu-Light Down
Ja Ti neviem Boro, mne to perie na leto akosi nesedi :oops: tu zbalitelnost beriem, ale predsa viac mi sedi syntetika :wink:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Letní spacák

Příspěvekod uplne jinej martin » úte led 2, 2007 15:06

schnappi píše:1) Deuter Dreamlite 500 - mrňavý po sbalení, velice lehoučký a navíc - DEUTER :mrgreen:

2) Prima Biker TE 220 - o poznání lepší teplotní charakteristika, nízká hmotnost, český výrobek, Thermolite extreme - náplň podle všeho lepší než deuterovský "Polydown soft polyester", JE TO PRIMA * (i když je dražší)

3) Pinguin Tramp - Nízká cena, přijatelná hmotnost, slušná teplotní charakteristika (ale podle staré normy), asi úplně ideální není Hollowfibre H6, ale je to české :)

4) Pinguin Micra - lepší materiál (Polarguard 3D), ale vyšší cena, hmotnost taky dobrá, teplotní parametry víc než dobré...

Většinou potřebuji prodlouženou velikost, bohužel. Rád bych se pohyboval do jednoho kila nebo lehce přes, teplotní mez dle evropské normy by byla ideální tak kolem 10° C a cena max. 2000,- :) Ale co se týče jednotlivých značek, zkušeností s nimi - nechám si poradit. Prozatím mi z toho nejlíp vychází ta Prima.

edit by mod: Prihodil som ti linky k spacakom. Nechcem do toho nikoho nutit, ale podla mna to dost pomaha ludom, ktori by ti aj poradili, ale nechce sa im hladat tolko vyrobkov po nete. :wink:

Můj názor:
1) deuter - a co? Asi bych nekupoval spacák od corazonu
3 a 4) Je to český, to je supr, ale stejně je to z číny, tak bych to tak nehrotil :ú

doporučuju condora.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Kocajz » úte led 2, 2007 16:48

Spacáky Prima sou super! * Asi bych šel do něj. Pravda nejsou nejlevnější.
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod pripluv » úte led 2, 2007 16:58

Pravda nejsou nejlevnější ... ale jsou super :wink: :mrgreen: !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Letní spacák

Příspěvekod poldík » úte led 2, 2007 17:19

schnappi píše:
2) Prima Biker TE 220 - o poznání lepší teplotní charakteristika, nízká hmotnost, český výrobek, Thermolite extreme - náplň podle všeho lepší než deuterovský "Polydown soft polyester", JE TO PRIMA * (i když je dražší)



No co se týče toho Prima Bike TE 220 tak ten by byl v tuto chvíly asi nejlepší varianta jelikož ho má prima ve výprodeji za 1190,-
viz: http://www.prima-spacaky.cz/index.php?adr=5&docid=73
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Letní spacák

Příspěvekod vorec » úte led 2, 2007 17:29

poldík píše:No co se týče toho Prima Bike TE 220 tak ten by byl v tuto chvíly asi nejlepší varianta jelikož ho má prima ve výprodeji za 1190,-
viz: http://www.prima-spacaky.cz/index.php?adr=5&docid=73

:shock: tak to tiez nebude zla volba *
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod packy » úte led 2, 2007 18:03

Ahoj vsem. Ja mam Micru od Pinguina - maximalni spokojenost. Spal jsem v nem na Sumave i v nule a zima nebyla (ale ve stanu :) ) Bratr ma Bikera od Primy - musim rict, ze jsou ty spacaky uplne stejny - stejny material, stejne po sbaleni (pinguin ma lepsi kompresak), stejna hmotnost a stejne teplotni urceni. Prima je ale hezci barevne... tak babo rad :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod brhel » úte led 2, 2007 23:17

Před pár lety jsem kupoval spacák a chtěl si koupit Prima Bike, mimo jiné protože byl nejlehčí. Ale ve dvou outdoorových obchodech mě místo něj doporučovali od Pinguina Topas. Tak mám Pinguina Topas a úplná spokojenost. Teda až na ten kompresní systém. Jer dobrej, ale když to trošku přeženete a komprimujete a komprimujete, tak se ten vak začne dost trhat.

A jinak brácha má stejnej spacák a urvala se mu vevnitř stahovací guma. Jenže těžko říct, co s tím prováděl.

Jinak to je třísezóňák.
Naposledy upravil brhel dne úte led 2, 2007 23:22, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod packy » úte led 2, 2007 23:20

brhel píše:Před pár lety jsem kupoval spacák a chtěl si koupit Prima Bike, mimo jiné protože byl nejlehčí. Ale ve dvou outdoorových obchodech mě místo něj doporučovali od Pinguina Topas. Tak mám Pinguina Topas a úplná spokojenost.

Topas ma pritelkyne, ale je asi tak 2x vetsi nez ta micra - ten topas je tusim 3-sezonak, ne?
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Letec » stř led 3, 2007 18:52

packy píše:Ahoj vsem. Ja mam Micru od Pinguina - maximalni spokojenost. Spal jsem v nem na Sumave i v nule a zima nebyla (ale ve stanu :) ) Bratr ma Bikera od Primy - musim rict, ze jsou ty spacaky uplne stejny - stejny material, stejne po sbaleni (pinguin ma lepsi kompresak), stejna hmotnost a stejne teplotni urceni. Prima je ale hezci barevne... tak babo rad :)

Nula byla ve stanu nebo venku? Jesli ve stanu, tak jsem asi nějakej zimouhřivej...
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod packy » stř led 3, 2007 20:08

Letec píše:
packy píše:Ahoj vsem. Ja mam Micru od Pinguina - maximalni spokojenost. Spal jsem v nem na Sumave i v nule a zima nebyla (ale ve stanu :) ) Bratr ma Bikera od Primy - musim rict, ze jsou ty spacaky uplne stejny - stejny material, stejne po sbaleni (pinguin ma lepsi kompresak), stejna hmotnost a stejne teplotni urceni. Prima je ale hezci barevne... tak babo rad :)

Nula byla ve stanu nebo venku? Jesli ve stanu, tak jsem asi nějakej zimouhřivej...

Nula byla venku - ve stanu nevim, spal jsem s kamosem...takze tam bylo tepleji (bozinku) :yawinkle:
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Letec » stř led 3, 2007 23:25

packy píše:Nula byla venku - ve stanu nevim, spal jsem s kamosem...takze tam bylo tepleji (bozinku) :yawinkle:

Tak to jo, to ve stanu mohlo byt klidne 8 nad nulou. Já jsem spal venku.(+5 v poho, +2 zima)
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Re: Letní spacák

Příspěvekod Dalibor » čtv led 4, 2007 0:32

Můj názor:
1) deuter - a co? Asi bych nekupoval spacák od corazonu


JJ, to je ta Deuter manie ;-)
--
Dalibor Farný
http://www.scoutdoor.cz/ - internetový obchod s outdoorovým vybavením
Uživatelský avatar
Dalibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř led 3, 2007 13:45
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Blaf » sob kvě 24, 2008 13:27

caues.....resim myslenku letniho spacaku.....vyuziti do chaty a pres leto do Cr...ale uvazuju jak velka zima je v cr v lete venku (budu brat stan, ale at muzu sem tam jen vzit celku a zalomit to pod sirakem:) )....jestli mi bude stacit ten deuter dreamlite (vyhoda je vaha a cena), nebo radeji nejakou tu primu...

taky si ale zahravam s koupi letniho peraku, kvuli sbalitelnosti a tep. komfortu v nizke vaze....

mate nekdo nejake zkusenosti,pripadne tipy???

:(( :roll: *
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Cvrk » sob kvě 24, 2008 13:49

No já myslím, že letní péřák je asi taková ptákovina jako goráčové sandály. U letního spacáku je, myslím ohledně váhy a sbalitelnosti jedno jestli je to duté vlákno a nebo peří....a tudíž proč připlácet za peří, které navíc trošku víc hřeje, což je v létě, i když je třeba chladněji, dost na prd, bo se budeš potit jak kráva. No ale jinak já mám Coleman Biker a jsem happy. :wink:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Blaf » sob kvě 24, 2008 13:53

tak co jsem se docetl, tak peri ma byt lehci a lepe sbalitelne....ale pravda priplatek je vyssi no....

na toho colemana jsem taky koukal :wink:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » sob kvě 24, 2008 14:38

Cvrk píše:No já myslím, že letní péřák je asi taková ptákovina jako goráčové sandály. U letního spacáku je, myslím ohledně váhy a sbalitelnosti jedno jestli je to duté vlákno a nebo peří....a tudíž proč připlácet za peří, které navíc trošku víc hřeje, což je v létě, i když je třeba chladněji, dost na prd, bo se budeš potit jak kráva. No ale jinak já mám Coleman Biker a jsem happy. :wink:


No bodejt by to bolo take jednoduche. Prave bezi na tuto temu diskusia na Hiking.sk, odporucam pozriet, ale v zasade:
- perovy letny spacak vazi do kila a ma komfort okolo nuly - vyssi komfort je celkom risk, kedze uz v Rumunsku najdes obcas cez leto na hrebeni sneh pripadne ta tam moze chytit snehova burka. Nevraviac o tom, ze prizemne mraziky najdes aj vo Velkej Fatre
- perie zbalis do esusu. Proste ta zbalitelnost je podstatne vyssia nez u dutych vlakien
- a dolezity faktor je aj zivotnost. Letne spacaky nikdy dlho nevydrzia. Neviem, ci je to mnozstvom materialu, ale to dute vlakno (alebo mikrovlakno) akoby clovek "udupal" pomerne rychlo, ked ho je malo. Perie vydrzi ovela, ovela dlhsie.

Takze tak.

Samozrejme ak sa ti do toho nechce vrazat prachy, tak su tvoje argumenty viac nez padne. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Blaf » sob kvě 24, 2008 16:31

diky Durko...mas nejake tipy na peri??? :ú abych se kouknul...

ja nvm me se treba salewa moc kupovat nechce...warmpeace asi budou kvalitni, ale taky nvm nvm :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » sob kvě 24, 2008 16:34

Blaf píše:diky Durko...mas nejake tipy na peri??? :ú abych se kouknul...

ja nvm me se treba salewa moc kupovat nechce...warmpeace asi budou kvalitni, ale taky nvm nvm :roll:


Husí, kachní, kajčí, pštrosí......
Stačí? :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » sob kvě 24, 2008 16:35

Blaf píše:diky Durko...mas nejake tipy na peri??? :ú abych se kouknul...

ja nvm me se treba salewa moc kupovat nechce...warmpeace asi budou kvalitni, ale taky nvm nvm :roll:


No, ak by si chcel lacne perie, tak asi jedine TS Light Down, ale vraj ta kvalita nie je bohvieco (neviem, pisal Lubo z Hiking.sk). Inak su tie tipy dost zname - Sir Joseph za neskutocnu cenu, trochu lepsi Warmpeace. Jo a Boro si pochvaluje nieco od Ferrina. A dalsieho chalaniska som donutil napisal do www.slavosport.sk ci nezamyslaju usit aj nejaky letnejsi spacak. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Blaf » sob kvě 24, 2008 16:45

thx a Tuso tobe dvojnasob thx :mrgreen: :twisted:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Spacáky a karimatky