Nafukovací karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod jinevis » pon čer 6, 2022 9:06

Ok, a co třeba Zulu Airo 3,8
https://www.4camping.cz/p/samonafukovac ... tle-zelena

nemám žádné zkušenosti kromě totalitního lehátka
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pon čer 6, 2022 11:17

tahle druha uz vypada lip ... prijde mi to jako trochu kopie napriklad tohodle (tu mam ja) .. ma tloustku jen 3.8 cm (ja mam 5) ... no neber to za tu cenu .. stoji to litr .. neresil bych to a asi si ji vzal .. je to ale samonafukovacka a bude teda asi o 3 tridy vetsi nez cista nafukovacka ... ja mam mimo jine i tuhle

https://www.4camping.cz/p/nafukovaci-ka ... lu-carlos/

koupil jsem ji se slevou za 599 a super ... lehoucka, mala, trochu vrze a docela klouze, ale za ty prachy, no neber to ... stejny princip
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod jinevis » čtv čer 9, 2022 19:55

Nakonec mám zapůjčenu Klymit Insulated Static V
https://www.4camping.cz/p/nafukovaci-ka ... -static-v/

al přijde mi dost nepohodlná, což odporuje recenzím - jak poznám, kolik ji nafouknout, jestli chyba není v tom.
Nebo že by vlastnost konstrukce do V?

Děkuji
Naposledy upravil jinevis dne pát čer 10, 2022 9:02, celkově upraveno 1
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod oodoow » čtv čer 9, 2022 21:25

Zkoušeli jste už někdo tu lifetime warranty na Klimyt karimatku? Po x letech se mi tam odlepilo jedno žebro, takže je tam hrbol, tím pádem bych to zkusil. Asi se musí někde u výhradního dovoze nebo tak nějak?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod jinevis » pát čer 10, 2022 12:51

Nakonec mám zapůjčenu Klymit Insulated Static V
https://www.4camping.cz/p/nafukovaci-ka ... -static-v/

al přijde mi dost nepohodlná, což odporuje recenzím - jak poznám, kolik ji nafouknout, jestli chyba není v tom.
Nebo že by vlastnost konstrukce do V?

Jaké máte zkušenosti s nafukovacími modely jiných výrobců? Nebo je lepší samonafukovací?

Děkuji
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » pát čer 10, 2022 13:05

Řekne ti tu hodně lidí, že kupovat něco jiného než Thermarest, nemá cenu.. Pohodlí, váha a taky především vyzkoušená doživotní záruka, kdy ti to fakt opraví, nebo vymění za novou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod jinevis » pát čer 10, 2022 16:27

Dejme tomu, ale tam pro mě může být stejný problém. A klymit má bezva parametry
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » ned čer 12, 2022 10:02

Nejlepší parametry má to, na čem se ti nejpohodlněji leží, spánek je extra důležitá věc. Ale zas je taky dobrý brát vpotaz váhu a sbalitelnost, pokud nejedeš autem. Jasně že odolnější tkanina je vždy lepší, ale není to tak horký, však kolik lidí každej rok projde s TaR Uberlite celej PCT a vydrží jim ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod jinevis » ned čer 12, 2022 12:26

Dobře, ale já nechci objednávat 10 kusů a 9 pak vracet. Který tedy doporučíte model od TaR?
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » ned čer 12, 2022 13:25

Co jsi, kempař nebo chodec? Tvé rozměry?...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod jinevis » ned čer 12, 2022 13:38

Do kempu, pod stan
Na kole, pěšky

170cm 70kg
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » ned čer 12, 2022 16:19

Tak pokud chodíš stylem že ujdeš max 20km za den a táhneš na zádech almaru se všemi věcmi pro full comfort, vyber si libovolný model, je to úplně jedno, koukej jen a pouze na pohodlí. Pokud nemáš ambice chodit daleko a často, je fakt jedno, jakej model koupíš..
My, kteří chodíme daleko, chodíme chodit a to, že cestou musíme spát, bereme na úrovni nutnosti se vys..., to už musíme řešit zase jinak :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » ned čer 12, 2022 17:46

No ale on nic takoveho nepsal a vypada to, ze nevi, co si ma predstavit pod pohodlim.

@jinevis: bezny vyvoj v outdooru je (nebo byval) klasicka penovka => samonafukovacka => nafukovacka. Podle toho se hodnoti pohodli, v kazdem kroku je lepsi. To ale neznamena, ze bude nafukovacka pohodlna jako postel. Jestli tu zkusenost nemas, tak si ji musis udelat. Zajdi/zajed si nekam do kramu a povalej se po ruznych typech karimatek. Ruzni vyrobci, ruzna tloustka. Obecne plati, ze pohodli roste s tloustkou, ale zaroven roste vaha a rozmery. Ty se zase snizuji s rostouci cenou, ovsem zaroven klesa odolnost proti propichnuti. Cimz chci rict, ze neexistuje idealni reseni, vzdycky je neco za neco. Proto nemuzes cekat, ze ti tady nekdo doporuci, co si mas koupit a bude to pro tebe idealni. Opravdu potrebujes aspon zakladni vyzkouseni, abys vedel, co muzes cekat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod jinevis » ned čer 12, 2022 19:21

Svým způsobem rozumím, jenže nemám v okolí obchod, čili jen eshopy. Vím teď že, Klymit V mi nesedí, mohu objednat Therm a Rest, ale zase je to jen pokus omyl. Třeba samonafukovací bude víc sedwět... ale
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » ned čer 12, 2022 19:32

Si uděláš výlet do velkoměsta, nebo objednáš pěkně drahej balík, třeba pět, deset karimatek na vyzkoušení. Ono ti nic jinýho nezbyde. Já když vybíral batoh, na vratkách jsem utratil jeho cenu, než jsem našel ten vyhovující.. S karimatkou by snad neměl být takovej problém najít vhodnou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Bruca » ned čer 12, 2022 20:00

Od Thermarestu mame/meli jsme doma samonafukovacky trail lite a prolite plus. První jsem prodal nedávno bráchovi, obě na spaní fakt pohodlné.
Trail lite o fous větší balíček a o něco těžší.

Z nafukovacek máme neoair xlite, jednu starší hranatou se speedvalvem, druhou large s novým typem ventilu.

Pak mám ještě čínskou kopii takové té "zigzag" verze s lesklou plochou
Spím rád na všech, nejlíp se asi víc noci po sobě vyspím na trail lite/prolite plus - nižší a nehoupe se
Kdybych si ale měl vybrat jen jednu z nich, tak si nechám tu neoairku (a kdybych na to měl, tak xtherm verzi).

Koukni na to, co seženeš v akci a to ber :-)

EDIT: trail lite že 1721,-
https://outdoor.online-sport.cz/karimat ... e-regular/

EDIT2: a odkud jsi? Třeba by se někdo v okolí našel, u koho bys mohl vyzkoušet ...
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pon čer 13, 2022 0:18

muzu doporucit tohle ... ted jsem v tom spal dalsi noci .. za ty prachy fakt v pohode (ja ji koupil za 599 2x)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » pon čer 13, 2022 8:53

jinevis píše:já nechci objednávat 10 kusů a 9 pak vracet
V tom pripade bys udelal nejlepe, kdybys nasel, kde maji nejblizsi obchudek 4camping a tam si objednat na prodejnu tech 10 kusu, na miste si je vyzkouset a vzit si, ktera se nejvice pozdava. Nebo nic, pokud nejsi spokojeny.

Oni totiz toto reseni sami doporucuji primo na svych strankach - sice nepisou primo o karimatkach, ale ve vseobecnosti. Samozrejme, doprava je zdarma, Ty si zaplatis jenom tu cestu do prodejny. Oni Ti to tam vsechno poslou a Ty jen zkousis - a rozhodujes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 13, 2022 15:36

jinevis píše:Nakonec mám zapůjčenu Klymit Insulated Static V, ale přijde mi dost nepohodlná, což odporuje recenzím - jak poznám, kolik ji nafouknout, jestli chyba není v tom.

Tak to je nejlepší vyzkoušet, ne? ;-)

Nejspíš jsem nečetla všechno, cos napsal, ale nějak jsem nepostřehla, jestli máš nějaké zkušenosti se spaním venku. Ta pohodlnost karimatky je samozřejmě relativní. Pokud máš za sebou desítky nocí na alumatce nebo pěnové karimatce, tak ti nafukovačka přijde luxusní. Pokud ji srovnáváš s postelí, tak pravděpodobně nepochopíš o jakém pohodlí recenzenti píší. Můžeš si na pár nocí ustlat doma na zemi a třeba to tvůj náhled změní ;-)

U té karimatky (nebo spíš karimatek, předpokládám, že je dopřeješ i zbytku rodiny) bych koukala ještě na jednu věc - jak se vejdou do stanu. Což mi připomíná, že stan o šířce 150 cm (jak o něm uvažuješ v jiném vlákně) mi nepřijde jako dobrý nápad, když v něm plánujete spát i čtyři. Leda snad, že byste děti na noc svazovali a ukládali nohama k sobě, aby zabraly místo pro jednoho dospělého :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » pon čer 13, 2022 17:02

GreyMouse píše:že stan o šířce 150 cm (jak o něm uvažuješ v jiném vlákně) mi nepřijde jako dobrý nápad, když v něm plánujete spát i čtyři.

150cm šířka je pohodlná pro jednoho. Maximálně pro dva, za předpokladu, že to je někdo, s kým ti nevadí blízký fyzický kontakt. Ti dva jsou tak limit, aby se v pohodě vyslali a nezmáchali se od kondenzátu z bočních stěn. A spát v tom 4? Totálně vydýcháno, potoky kondenzace uvnitř. Pohodlí horší než pod stromem a plachtou..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Tomas » pon čer 13, 2022 17:16

Záleží na sklonu stěn. 137cm co mám třeba na SMD je pro dva místa luxusně. Pokud je tam nějákej debilní sklon stěn tak je to horší.

Těch 150cm je ale pro cokoliv víc než dva lidi nesmysl.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » pon čer 13, 2022 19:27

Ja Vam nevim, ale po prvnaku na vysce jsem spal tyden v kempu v Maninske Tiesnave v A-cku (s tropikem) 120 cm na risku s dvema spoluzackama. Tehdy jeste nebyly zadne karimatky, mel jsem jen odnekud nadvakrat prelozeny asi 1,5 cm tlusty molitan. A jak dobre se nam spalo (ve vsi pocestnosti) :wink: :-). Zadny kondenzat - a to kazde rano byla pekna kosa, tropiko zespodu plne obrovskych kapek vody. Asi dobre zaucinkovalo, ze to (tropiko) bylo otevrene zepredu i zezadu.
Ale taky je zajimave, ze jsem si nikdy zadneho kondenzatu nevsiml, kdyz jsem spali v Jurkovi 150 cm s jednou predsini (model netusim, kupovalo se to asi 1992, to moc modelu nevyrabeli, mozna jen ten jeden ve dvou a trimistnem provedeni, mozna i ctyrmistnem). To jsme dva tydny v kuse spali v Norsku v Jotunheimu, obcas kousek pod ledovcem a v mistech, kde bylo na nahorne plosine i pres den jen par jednotek stupnu (a pod nohama snih a led, zamrzle kaluze), stejne tak kousek od obrovskeho vodopadu a nad rekou v udoli, kde byl kazdych 200 m 100+ m vysoky vodopad, takze vlhka a chladu bylo opravdu dost. Byly jsme dva, pravda, ale podminky pro kondenzaci byly extremne vyhodne - a nikdy nikde nic.

Tak by me jen zajimalo (fakt), cim to bylo, ze ja jsem nikdy kondenzaci resit nemusel a nekdo jiny ji ma v podobnych nebo vyrazne lepsich podminkach velice silne. Jestli se od naseho Jurka (abych vynechal to A-cko, tam je to o necem jinem) tak moc zmenila konstrukce a materialy na stany nebo my jsme vevnitr zazracne vydychovali suchy vzduch nebo necim jinym.
Ze by to bylo spatnou pameti mohu docela vyloucit, protoze vim, ze oba jsme se obcas budili v noci, ze spime jeden nebo druhy navaleni na stenu stanu (holt no, vetsinou rovina nikde nebyla...), v prvnich porevolucnich "levnych" dutovlakennych spacacich (z Alpisportu) se jeste dobre drzela voda, tudiz by pri skladani byly vyrazne tezsi a teklo by z nich. Rano tam ale nebyval ani naznak, jen velice jemne zapareni zevnitr, co se za 10-20 minut prehozeni pres stan vysusilo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pon čer 13, 2022 20:20

Ja osobne si myslim, ze prakticky vsechny stany, co jsou oznacene pro dva (zejmena UL), jsou realne pro dva lidi s baglama spis docela min pouzitelny (dokonce ani nepomuze, ze mate radi zkrocenou horu), zvlast kdyz je hnusne a vy nekde potrebujete mit bagly a mate mokry veci ...

co se tyce kondenzace, tak tady dokonale funguje prima umera velikost / zabrane misto * mnozstvi mokrejch veci * aktivity ve stanu * robustnost stanu a materialy ... aneb jurek s tema (sorry jako) prisernejma tropikama 10000mm+ proste kondenzuje mnohem vic nez dnesni UL stany co maj ta tropika z lehkejch materialu aka 1200-3000mm

mame jako rodinnej stan husky baron a kdyz v nem spime cela rodina, tak to proste kondenzuje pekelne .. naproti tomu muj UL stan (alespon co jsem zatim zazil za 10 noci) mi prislo ze nekondenzoval skoro vubec .. stany od Jurka mam/mel jsem 3 a ty obecne kondenzujou priserne .. zase na druhou stranu, spal jsem ve stanech od Jurka cca 15+ let dalo se ... nicmene podle meho nazoru neni kondenzace zas tak strasnej problem ... to je to posledni, co bych pri koupi stanu resil ..
Naposledy upravil mike dne pon čer 13, 2022 20:30, celkově upraveno 1
Důvod: zakazany smajliky kvuli lepsi citelnosti ;-)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » pon čer 13, 2022 20:39

ntz píše:dokonale funguje prima umera velikost / zabrane misto * mnozstvi mokrejch veci * aktivity ve stanu * robustnost stanu a materialy ... aneb jurek s tema (sorry jako) prisernejma tropikama 10000mm+ proste kondenzuje mnohem vic nez dnesni UL stany co maj ta tropika z lehkejch materialu aka 1200-3000mm
Vsak prave proto by me zajimalo, jak to, ze jsem nikdy s tim problem nemel. V tom Norsku teda o vlhke veci nouze nebyla, pravda, ve stanu jsme to nesusili (ani nebylo misto, snad krome ponozek). Vsak jsem uz parkrat psal, ze jsem tehdy zjistil, ze v castem a silnem desti je nejvhodnejsi obleceni, abych se co nejmin promocil je svlect se do pul pasu :-).

Tropiko meho Jurka ma teda asi - na soucasne pomery - hodne robustni material, pravdepodobne nejaky silikonizovany nylom a ci co, vodni sloupec tehdy v mode jeste nebyl, takze netusim. Takze vsechny teoreticke predpoklady silne kondenzace tam jsou. Nebyli jsme tehdy jediny, co s tim nemel problem, bylo i par podobnych kopulovych stanu s tropikem i jinych vyrobcu - tento problem ale neresil nikdo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 13, 2022 22:28

Etheric píše:150cm šířka je pohodlná pro jednoho. Maximálně pro dva, za předpokladu, že to je někdo, s kým ti nevadí blízký fyzický kontakt.

To bereš podle sebe, ale každý sebou v noci tak nehází jako ty ;-)

Stan o šířce 150 cm (+-10 cm, fakt už přesně nevím) jsme měli a manžel v něm strávil 3 týdny s kamarádem úplně v pohodě. (Stan, o kterém prohlásil, že s chlapem by v něm nespal, byl ještě o dost menší.) I víkend s batoletem uprostřed byl OK. Ale když jsme s tím stanem vyrazili později na týden už se dvěma dětmi, tak noci, kdy pršelo a nedalo se spát pod širákem, byly docela utrpení. Vešli jsme se, když jsme leželi všichni v pozoru na boku, když člověk vylezl v noci na záchod, tak jeho místo rázem zmizelo. Rozhodně to není velikost pro čtyři.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 29, 2022 9:09

130cm je za me hrnaicni sirka pro pouziti dvou cizich dospelych, 120 je tak ze kdyz jsou 2 karimatky vedle sebe a presahnes o 1 cm hranu uz mas koleno v cizim prostoru a to i jako mala zena je za me hodne hranicni.

140cm uz je pro 2 cizi hodne v klidu a zaroven mista na batohy atd.

jinak ke karoskam...

penovkam sem odvykla natolik, ze si uz leto na penovce neumim predstavit i proto ze kvuli tem problemum s krcni pateri ted musim spat uz pul roku na zadech a to me pak hodne boli bederka - jak mam velkej zadek, tak nedochazi na penovce k optimalnimu rozlozeni tela.

tak sem si za litr koupila husky
https://karimatky.heureka.cz/husky-flite/

udavana vaha je 320g ale plati pouze na karu, s obalem a lepenim je na 340g cca (+ 2 dodavany gumy na stazeni ) = 360g.

obal je obri, budu ji nosit v obalu od klymit.

na leto bude dobra a su schvalne zvedava, jestli jeji zivotnost bude vyrazne kratsi nez u klymitu.

az dosetrim, tak pujdu do TAR asi se zdaji jako nejspolehlivejsi a nejodolnejsi, na druhou stranu zrovna u nafukovacek mi prijde ze diky kondenzaci a plesniveni to sice neni ekologicky, ale vymena za novou se skoro zda jako bonus.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » stř čer 29, 2022 11:17

podle me 150 cm je uz na hranici "Zkrocene Hory" ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod tor88 » pát črc 8, 2022 9:39

V mém vybavení je karimatka to největší v batohu :-k Jde o zimní verzi v největší možné velikosti 8)
TaR NeoAir XTherm MAX Large (zváženo 708g v obalu bez lepení a foukacího pytle)
Rozměr dle výrobce 28cm x 11cm = 2.7litru Já naměřil "při normálním sbalení" 28cmx14cm = 4.3litu :cry:

Ta váha mě tak netrápí jako ten její objem. 4 litrový válec zabere značnou čast letního batohu (nechci ji nosit venku) Po bezproblémovém provozu TaR koukám na klasiku NeoAir XLite. Jenže v large si ještě pohorším oproti xtherm :shock: 28 cm x 12 cm = 3,2litru takže v normalním sbalení opět přes 4litrový válec ](*,)

UberLite 19 cm x 10 cm = 1.5litru \:D/ Jenže ta cena :? A její odolnost za tu cenu.

Tak nejspíš budu muset slevit z pohodlí. Zkusit se nasačkovat na něco menšího. Na tento test se mi jeví jako dobrá volba FORCLAZ MT500 Air L Objem: 1,7 l Za 900kč pak klidně obdaruji někoho v rodině.
https://www.decathlon.cz/p/turisticka-nafukovaci-karimatka-mt-500-air-l-180-%C3%97-52-cm-pro-1-osobu/_/R-p-189392?mc=8493395#3633644310


Neřešil tedy někdo karimatku do objemu 2litry minimalně 180 × 52 × 5 cm ? Něco jako Uberka za polovic klidně s 500+gramy tj i nějaka odolnost :mrgreen:

Co se týče Rka tak se společně s tou Forclaz chystam otestovat spaní na izotermicke folii (misto tyweku) https://www.decathlon.cz/p/izotermicka-folie-na-opakovane-pouziti/_/R-p-312111?mc=8572289#v2957485 Ta asi není jako alobal tak snad nebude šustit ve větru.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » pát črc 8, 2022 10:43

tor88 píše:UberLite 19 cm x 10 cm = 1.5litru \:D/ Jenže ta cena :? A její odolnost za tu cenu.

Co se týče Rka tak se společně s tou Forclaz chystam otestovat spaní na izotermicke folii (misto tyweku) https://www.decathlon.cz/p/izotermicka-folie-na-opakovane-pouziti/_/R-p-312111?mc=8572289#v2957485 Ta asi není jako alobal tak snad nebude šustit ve větru.

Cena není, vysoká, když vezmeš fakt, že to je nej nej karimatka světa plus fakt, že narozdíl od Klymit, která se ti za dva roky a několik měsíců začne rozpadat, máš prověřenou doživotní záruku.
Jak dlouho ti zabere vydělat na Uberlite vs jak dlouho tě bude srat větší a objemnější karimatka v batohu?

Spaní na izotermický folii? Nechápu proč. Odolnost nula, jako by tam nebyla. Když ju dáš na zem a na to karimatku, pomůžeš si jak? To už můžeš rovnou spát na zemi.
To už i to Polycro, který je naprosto k ničemu, ochrání karimatku víc a izolační vlastnosti budou stejný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 8, 2022 10:48

klymit to bude splnovat (mozna v lite) musis mrknout na modely
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky