Nafukovací karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Chmeld4 » pon čer 15, 2015 16:27

Tak sem si našel nějaký videa a na ten elektrickej bazmek prdim. Je to drahý, bzučí to moc nahlas a beztak se musí nakonec dofouknout klasicky. Vyřeším to asi takhle a nebo takhle . Nosím sebou jeden velkej pytel pro případ velkejch dešťů (věci nemám rozdělené v nepromokavých pytlích), tak mu ustřihnu roh. V případě vody ten roh zalepím izolačkou. Na tom provázku, nebo co to je má asi nějakou povolovací smyčku kterou budu mít hozenou v tom pytli a bude.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod TimTaylor » pát čer 19, 2015 13:07

zeptám se asi blbě, ale když mám klasickou "samonafukovací" karimatku Therm a Rest ProLite Regular Plus (3,8cm, 183cm délka, váha 620g) má smysl inovovat a jít třeba do 5cm nafukovací? Bude o 120g-200g lehčí, ok, ale má to vůbec smysl za to dát ty prachy? V čem je jinak ještě lepší nová nafukovací než ta stará osvědčená "samonafukovací" ProLite, kromě o něco menší váhy a 12mm vzduchu navíc?
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » pát čer 19, 2015 13:19

kvůli tomu komfortu to chce jít rovnou do 6.3 cm Therm-A-Rest NeoAir Xtherm nebo do Therm-a-Rest NeoAir Xlite
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod wawrik » pát čer 19, 2015 13:26

TimTaylor: Ja riešim podobný problém, ale NeoAir Xlite ma zatiaľ nepresvedčila. Som si ju na jednu noc požičal od kolegyne a porovnával s mojou obstarožnou Prolite Plus.

- Xlite je pohodlnejšia, ale to ma netankuje, lebo pre mňa je dokonale pohodlná aj Prolite Plus.
- Xlite je po zbalení kompaktnejšia.
- Po Xlite sa šmýkam ešte viac, ako na Prolite Plus.
- Poriadne som sa nevyspal, lebo som sám seba budil šušťaním; mám ľahký spánok.
- A to fúkanie ma dosť nebaví.

Musím teraz dokúpiť ešte jednu karimatku, čo je chvíľa, na ktorú som dlho čakal, aby som si mohol kúpiť novú vychytanú hračku :-) Hlavne by som ocenil tie kompaktné rozmery po zbalení, lepšie sa potom organizujú veci v bágli. Ale nejako ma nepresvedčila. Plus to, že Prolite Plus som mohol rozbaliť aj na ostrejších kamienkoch a neprepichol som ju - pripadá mi (možno neprávom, neviem) viac blbuvzdorná. A na Islande som v stane nijako neriešil nafúkaný lávový prach s malými a ostrými lávovými úlomkami. Dvaja ľudia v tábore na to s nafukovačkami doplatili (asi), čo síce nutne neznamená, že Prolite Plus by to prežila, ale aj tak mám z nej lepší pocit.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » pát čer 19, 2015 13:53

Therm-A-Rest NeoAir Xtherm je pro ty kdo jezdí i v zimě, což jsem i já, takže to je pro mě jasná volba, kdybych ale nejezdil i v zimě, tak bych koupil buďto Therm-A-Rest NeoAir XLite nebo Therm-A-Rest NeoAir Trekker nebo Therm-A-Rest NeoAir All Season
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » pát čer 19, 2015 14:42

Ja pise wawrik, jen ten rozdil v komfortu by asi chtelo zkusit. Pro mne s mymi 90 kily je rozdil v pohodli mezi 2.5 cm Prolite a NeoAir XLite velky a myslim, ze prave na vaze to zalezi (wawrik ma tak 60 i s batohem ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod axi12 » pát čer 19, 2015 16:15

Hele i při 70kg je rozdíl mezi pohodlím v prolite a xtherm dost znát ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Creobroter » ned lis 22, 2015 21:53

Ahojte, máte niekto zálusk na novinku od vašej domovskej firmy
PINGUIN

Pinguin skyline :
Přílohy
5652-karimatka_pinguin_skyline_l_cid0.jpg
5652-karimatka_pinguin_skyline_l_cid0.jpg (14.23 KiB) Zobrazeno 13670 krát
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Dominicus » stř lis 25, 2015 9:22

Ahoj,
vybírám nafukovací karimatku. Potřebuji mít možnost prespat i na sněhu, potřebuji, aby ji nepropíchla první větvička, jinak samozřejmě co nejmenší rozměry a hmotnost při zachování prvních dvou požadavků. Vyšla mi z toho ProLite Plus, má to ale háček. Našel jsem ji jen v oranžové a karimatka v lese nesmí svítit, protože jsem voják. Tak jsem se chtěl zeptat, jak moc oranžová je ta oranžová (případně jak moc červená je ta nová z r. 2015)? Zajde ta barva časem?
Alternativy jsou NeoAir AllSeason (bojím se, že propíchnu) nebo TrailPro (je těžší). Co soudíte o těch dvou? Moc jsem toho nenašel.
Nebo znáte nějakou jinou alternativu?
Dominicus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 7, 2014 13:10

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod remy77 » stř lis 25, 2015 13:01

Dominicus:
Pozri vojensku Artiach.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » stř lis 25, 2015 13:05

Dominicus@

já nafukovačku přímo na zem nikdy nedávám, takže nemam obavy že bych jí propíchl, a když, tak mam na ní lepení, dle mně je nejlepší na zimu Therm A Rest NeoAir Xtherm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » stř lis 25, 2015 17:01

Dominicus píše:Tak jsem se chtěl zeptat, jak moc oranžová je ta oranžová (případně jak moc červená je ta nová z r. 2015)? Zajde ta barva časem?

Na to mas nejlepsi se kouknout v obchode, pripadne na fotce.

Mam starsi oranzovou Prolite a neprislo mi, ze by barva casem nejak zasla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod booze » čtv lis 26, 2015 21:30

@dominicus podivej se na ebay po origo US Army. Splnuje vse co pozadujes.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 21, 2016 8:41

Chtěl bych si koupit nafukovačku. Máte někdo zkušenosti se spaním na ledovci přímo na ledu ve stanu ? Bude mi stačit tepelný odpor 3,3 ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 18:40

Vloni jsem spal jednou primo na ledovci na NeoAir XLite, ktera ma 3.2. Necelych 3500 a mrznout zacalo uz po zapadu slunce. Kolik bylo v noci nevim, ale vsechno bylo zmrzle na kost, odhaduju aspon -5. Perak s limitem -9 byl na hrane (ale uz ma sve roky a byl slehly), ale od zeme mi zima nebyla ani trochu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » čtv črc 21, 2016 19:40

to záleží na tom kolik bude pod nulou? jestli jak píše mike okolo -5°C, tak 3,3 nebude problém, ale na větší mraz to chce Therm-A-Rest NeoAir Xtherm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 19:43

Nebal bych se ani -10 (mozna i bylo). Specialne na ledovci na teplote zas tak zalezet nemusi, spis bych se bal na promrzle zemi nebo skale.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » čtv črc 21, 2016 20:03

možná i -10°C by na 3,3 nebyl problém?, ale když bude -20°C, tak to je jiná, jde o to kolik bude pod nulou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 20:11

Asi by se to muselo vyzkouset... Vychazim z toho, ze snih je v podstate izolant (viz zahraby a iglu), takze by mohlo byt celkem jedno, jaka je venkovni teplota.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod remy77 » čtv črc 21, 2016 22:45

sneh izolant sice je, ale ked som na z-lite sol (R 2,7) na snehu citil odspodu chlad trochu pod nulou (odhadom tak -3), mi to az tak s tou izolaciu snehu neprislo...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Guly » pát črc 22, 2016 1:13

Pro Lite Plus ma pri asi -5 na premrznutej zemi v NT pod Košariskami chladilo pri ležaní na chrbáte na krížoch a lýtkach v mieste dotyku so zemou (pod kríže som si dal sveter) Do veľkých predpokladaných mrazoch som nosill aj ďaľšiu short 90 cm Proliteplusku. Teraz sa už nehnem bez xtherm model 2015 63cm šírkaL. Tá šírka je super na ruky vedľa tela. Xlite women používam v lete a na jeseň. Stačí bohate aj pri mínus 7. Nie je to ale lacné riešenie. Teplotne nemá konkurenciu. Snáď len Mondo King s 3,5 kg :)
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod wawrik » pát črc 22, 2016 7:52

Mne stará ProlitePlus s R3,4 stačí aj pod -15 °C. Premrznutá zem alebo skala v tieni, takže to najhoršie, čo sa ako podklad dá zohnať. Na snehu som žiadny problém nemal ani náznakom, na ľade pri -8 °C som už nadránom trochu chlad odspodu cítil, ale nič hrozné, ani som sa na to nezobudil.

Ale ja som ľahký, to trochu skresľuje porovnateľnost.

Btw, ako som nedávno kúpil nový model ProlitePlus, ktorý je úplne iný ako starý a má mať vyšší tepelný odpor, tak sa mi zdá, že izoluje horšie :-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 22, 2016 8:06

Děkuju za rady. Koupím tedy asi http://www.seatosummit.com.au/sleepingmats/series/?series=ultra-light.
Jsem myslím celkem lehký asi 74kg. V nějakém extrémním mrazu spát nehodlám, nemám na to ani spacák. Odhaduji to tak do -10 nejvíc většinou bude v noci asi kolem nuly, jen ten led a sníh odspodu. Máte někdo s touto karimatkou nějaké zkušenosti ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod S4TYR » pát črc 22, 2016 8:52

wawrik píše:Btw, ako som nedávno kúpil nový model ProlitePlus, ktorý je úplne iný ako starý a má mať vyšší tepelný odpor, tak sa mi zdá, že izoluje horšie :-k

to muzu potvrdit i u rady xTherm ;) a nechapu cim to muze byt. Model 2013/15 sustily vice a podle vseho mely mit i vetsi klouzavost. Po reklamaci mi prisel model 2016 a susti podstatne mene, mozna o chlup mene klouze, ale za to taky vic pousti a hure izoluje.
V -15 se na xTherm rade dalo pohodlne vyspat i v hamace. Jsem zvedav, co ukaze zkusenost v zime s novymi kousky. 8-[
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » pát črc 22, 2016 12:28

Guly píše:63cm šírkaL. Tá šírka je super na ruky vedľa tela.

jojo
wawrik píše:Ale ja som ľahký, to trochu skresľuje porovnateľnost.

jojo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » pát črc 22, 2016 12:39

Pierre111 píše:Máte někdo s touto karimatkou nějaké zkušenosti ?

asi ne, ono je lepší si připlatit za Therm a Rest, až Sea to Summit pořádně ozkoušíš, tak tady můžeš o ní něco napsat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 22, 2016 14:09

Zdravím, potreboval by som poradit, po prípade či neikto máte skusenosti s tymito karimatkami.
Spat mám v pláne v stane, prevažne v lete (min. niekedy ked bude chladnejsie cez jesen/jar, teda teploty by nemala nikdy spadnut pod 0 určite). So spacakom Cumulus Lite Line 400 (300) a rozmyslam nad tymi dvoma: Klymit Insulated Static V Lite: koli V tvaru vraj sa vzduch tak neprelína ako v nafukovačke od thermarest xtherm alebo xlite, kde mam pocit akoby fakt som na nafukovačke na pláži a nešušti skoro vobec. Alebo Thermarest Prolite Plus 2015 (2016). Po prípade som rozmyslal aj nad Thermarest Evolite Plus
Klymit 556g, 6,5 hrubka a 4,4R, 12,7cm x 20,3cm po zbalení.
ProLite Plus 570g, 3,8 hrubka a 3,4R, 12cm x 28cm po zbalení.
EvoLite Plus 690g, 6,3 hrubka a 3,2R, 14cm x 20cm po zbalení.

Ide hlavne oto aby izolovala samozrejme, nech neťaha zo spodku ked vonku bude zima a čo je pre mna hlavne o skladnost po zbalení čo najmensia a najlahsia.

Čítal som o thermarest ze nafukovačky sa cez noc jakeb sfukovali, koli teplemu vzduchu kt. v noci vyhladne zmenšuju svoj objem,tak preto som upustil od Evolite plus a radsej prolite ale Klymit nepoznam ani a zdá sa mi ako najlepšia voľba mozno.
Poradili by ste mi?
Ďakujem
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 22, 2016 14:16

Mrvinko a by jsi se už na ty karimatky a věci co si chceš koupit podívat ? Pokud ne, tak jsou ti ty rady co tu dostaneš zbytečné. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 22, 2016 15:04

Som teraz v zahraničí na neurčitu dobu tak zatial len zhánam čo najviac info, ked dojdem domov tak pojdem.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » pát črc 22, 2016 19:10

Mrvinko píše:EvoLite Plus 690g, 6,3 hrubka a 3,2R, 14cm x 20cm po zbalení.

z těch tři co máš vybrané bych koupil tuhle

Mrvinko píše:Čítal som o thermarest ze nafukovačky sa cez noc jakeb sfukovali, koli teplemu vzduchu kt. v noci vyhladne zmenšuju svoj objem

tohle je fyzikální zákon, takže to platí u všech nafukovaček, stáčí nafukovačku víc nafouknout, a tím jak se v ni ochladí vzduch, pak bude tvrdost tak akorát, takhle to dělám já
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky