Nafukovací karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod sobb » ned črc 9, 2023 23:01

mike píše:Jak to myslis, prestat? Proc by to melo prestat? Ja jsem si zadneho prestavani nevsimnul ;-)
Tvrdila mi to i jedna paní ve Finsku, se kterou jsme sdíleli v zimě srub, a jejíž TaR nafukovačka fakt příšerně šustila. Prý má i nějakou o dost starší a ta zpočátku šustila podobně, ale postupem času se to zlepšilo.
Osobně bych tohle teda nedala a spát bych na tom nemohla. Stalo se nám to pak ještě jednou, že jsme sdíleli s majitelem jiné TaR kotu, a taky to šustilo úplně strašně při každým pohybu. Tyto zkušenosti nás zcela odradily od myšlenky vyměnit naše relativně těžké Prolite za nějakou lehčí verzi.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod shjk » stř zář 13, 2023 8:48

Zdravím všechny, máte někdo zkušenosti s karimatkou Klymit Insulated V Ultralite SL? Používám ji už nějaký pátek, ale konečně jsem se dokopal k tomu se zeptat na problém s nafukovacím ventilem, resp. jeho uzávěrem/víčkem. Ten jde totiž zadělat jen velmi ztuha a většinou při tom vyfouknu nějaký vzduch, tím, že při zavírání nechtěně pootočím otočnou část ventilu.

Nemá, prosím, někdo elegantní řešení, jak jej uzavřít? Otočná část ventilu naštěstí v poloze nafukování zabraňuje úniku vzduchu, ale nechci, ať se mi tam dostane bordel. A navíc když už tam to víčko je, tak ho chci využít :) Díky.

Nikde jsem k tomu bohužel nic nenašel, a ani v žádné recenzi se to nezmiňuje. Karimatka mi vyhovuje, ale toto mě trochu trápí.
shjk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 13, 2023 8:15

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte lis 21, 2023 13:43

Odložím si tu jeden uplakaný příspěvek na téma nafukovacích karimatek. Že člověk může mít smůlu na vadný kousek, to se prostě může stát, ale že tě to dožene 3x během jediného roku, to jsem musel bůžka Karibábu pěkně nas*at.

Fail č. 1 Prosinec 22
3x použitá karimatka Yate Voyager. Někdy v 01.00h ráno zjistim, že jsem na zemi. Dofukuju, v průběhu noci asi 4x.
V teplotách kolem -5C to neni úplně ta nejlepší věc, co chceš dělat. Ráno žádnou díru nenajdu. Odesláno do YATE.
Vyjádření. Výrobní vada, uchází v lepeném/taveném spoji. Poslali novou.

Fail č. 2 Listopad 23
Vytáhnu z auta !1x! použitou zimní Sea to Summit, kterou ve Volvu vozim pro sichr spolu s další sekundární výbavou.
Jen jsem ji chtěl cvičně nafouknout. Ani jsem na ní neležel, jen foukal....a......povolila v lepeném/taveném spoji :supz:
Byl jsem krapet rozčarován. Posláno do HUDY. Vyjádření: Výrobní vada, uchází v lepeném/taveném spoji.

Fail č. 3 zase Listopad 23
Karimatka Klymit Insulated Static V Luxe SL za cca 4.000kč. Použil jsem ji minulý rok v zimě v Tatrách, letos asi 3 noci v Albásnkých Alpách, v Prokletých horách. Někdy v 01:00 ráno se probudim ZASE NA ZEMI. Do rána ohranej příběh, co dvě hodiny vstát a dofukovat. Posláno do TOPARMYSHOP na reklamaci. Čekám, že mi zase napíšou Výrobní vada, uchází v lepeném/taveném spoji.

Co jsem si sakra vytáhl za peška? 15 let staré Thermarestky se mnou vydržely všechno, teď jsem v průběhu 2 let koupil na e-shopech 3 nafukovačky a všechny vadné?!?
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 14:15

Porusil jsi zasadu nemenit co funguje a tohle je zaslouzeny trest ;-) Mel jsi zustat u TaR. Cesty slepych ulicek byvaji trnite :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte lis 21, 2023 18:10

Nejspíš se zase vrátim k TaR. Ještě mě zaujaly EXPED, které se v poslední době objevují na zahraničních a nově i CZ e-shopech. Ale mám obavu, že to je stejně nějaká Čína - ostatně jako KLYMIT nebo Sea to Summit. Sehnat v dnešní době firmu, která má určitou "důstojnost" a nevyrábí u žlutejch hub, je čím dál tím složitější. Přijde mi, že se kvalita produktů v posledních cca 10 letech nějak zhoršuje. Nechci paušalizovat, ale obecně mám ten pocit.

Vemte si třeba legendární "Fajv-Teny" (SPD bota na FR/DH) Dneska se ti rozsypou do roka. Se starejma nebyl problém odjezdit x sezón. A těch případů je :(
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky