Nafukovací karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nafukovací karimatky

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 20, 2019 20:12

Mike - to sem hodil tu Xtherm - ale predtim jsem měl ProLite Plus.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » pon kvě 20, 2019 20:19

Mawenzi píše:Pres noc lezela nafouknuta zatizena 13kg pytlem granuli takze uchazet by nemela , to asi roztok z octa neponicil ale proste kazdej mame hranici jinde.

Proc by ji mel roztok octa ponicit? Ocet je nic, Savo je jiny level.

Mawenzi píše:Ja holym telem na flekaty karimarce lezet proste nechci a nechci si porad hlidat jestli mam dost dlouhy kalhoty a jestli nevystrcim ruku ze spacaku...

Hmm, co si jako myslis, ze ti ta plisen udela? Pokouse te? :twisted: U Sava je sance, ze fleky zmizi uplne a i kdyby ne, tak budou neskodne, jen kosmeticka zalezitost. Kdyz ti i to vadi, tak si udelej podlozku, jak psal apuka, nebo si kup treba alumatku a davej si ji pod sebe. Vazi 10 deka a tohle je jedna z mala veci, na ktere se hodi.

Jinak si teda nevzpominam, jestli jsem nekdy spal holym telem na nafukovacce. Nejspis ne. Ono by to bylo celkem neprijemne. V naproste vetsine pripadu jsem ve spacaku a kdyz nahodou ne, tak ve spacim obleceni spacakem prikryty. Po tydnu venku je telo nejspis spinavejsi, nez ta plesniva karimatka :twisted:

BTW, kdyz si tak vzpomenu, jak je nekdy citit bivak nebo winterraum po otevreni a v jakem stavu jsou tam deky, ktere lidi bezne pouzivaji... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 21, 2019 4:57

mike
mas pravdu, ocet by nemel, myslela sem spis treba tu plisen.

Je fakt, ze na hromade mist je to horsi ale asi vsichni mame nejaky uchylky. zrovna treba v lete kdyz je vedro spim bud jen prikryta nebo napul odkryta a je celkem dost bezny mit holou cast tela venku na kari, asi co clovek nevidi je mnohem horsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » úte kvě 21, 2019 5:07

Mawenina kára je z polyesteru, byl bych hodně opatrnej se savem. Nahned nic nepoznáš, ale po delší expozici nebo vyšší koncentraci látka křehne, což je u tak namáhanýho vybavení fatální. Ocet by tomu neměl ublížit.
mike píše:OK, je tu nekdo, komu (TaR) nafukovacka zacala plesnivet zevnitr?

Znám dva případy, v obou je ale viník majitel. Když do toho každou noc funí a pak to doma ani nerozbalí, ani neotevře ventil... A pak se hrozně diví, že to začlo plesnivět :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod salaon » úte kvě 21, 2019 10:03

Tak zplesnivěla právě asi mě. Nová, doma jednou nafouknutá. Na trailu jsem si toho všiml cca 5. den. Ke karimatce jsem se choval normálně, jednou jsem měl věci mokré od kondenzace v tarpu, vysušeno přes oběd s tarpem, spacákem apod. dost, rozsah je vidět tu (všechno tmavé, lepší foto teď neudělám):

Obrázek

Detaily:

Obrázek

Obrázek

Zajímavé, že to vypadá, jako by bylo uvnitř vlákno nebo stéblo trávy. Díru jsem tam nenašel, jen je to z druhé strany plasticky vylisované v materiálu.

Obrázek

Obrázek

EDIT: dávám sem přímo odkazy, pač mi sem ty fotky nejdou vložit.
EDIT2: obrázky vyřešeny :)
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » úte kvě 21, 2019 11:46

TVL, to je teda pekne... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » úte kvě 21, 2019 11:51

Co je to za káru? Podle fota 3.to plesnivělo složený, ale že by to takhle vykvetlo jen z vlhkosti tvýho dechu a za tak krátkou dobu? Pokud ano, mám řešení - vyrábět to z černý látky :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod salaon » úte kvě 21, 2019 11:56

TaR NeoAir XLite.
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » úte kvě 21, 2019 12:16

Zkoušels to reklamovat? Neni zrovna levná tahle kára..
Kvůli tomuhle bych já osobně šel i do soudního sporu, protože hádám, že s uznáním reklamace budou problémy..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod salaon » úte kvě 21, 2019 12:45

Nezkoušel, vrátil jsem se před pár dny. Zkusím se pozeptat v obchodě, kde jsem ji kupoval, ale nevím, jak to mám zdůvodnit. Samozřejmě, mohli to tam někomu před rokem předvádět, nafouknout a pak složit. Mohlo jim to tak už přijít z výroby. A mohlo to tam (???) vyrůst i mě, i když za těch pár dní? Novou jsem si nějak extra neprohlížel, jen jsem si na nafouknutou lehnul, takže nemůžu říct, jestli to tam už bylo nebo ne.
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod PaKo » úte kvě 21, 2019 12:55

Zlatá Z-lite, když to tak vidím :)
PaKo
 

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » úte kvě 21, 2019 13:19

@salaon: kazdopadne, zkus to co nejlepe zdokumentovat (fotky) a co nejdrive zkus zajit reklamovat - ne se ptat, primo reklamovat, prines jim pruvodni dopis s popisem, kdys to koupil, jak jsi to pouzival a kdys plisen takto objevil, vcetne fotografii. Plisen muze rust rychle, ale nezda se mi, ze by az takto rychle a v takovem velkem rozsahu. Proto muze byt pro Tebe dulezity kazdy den, co min dnu uplyne od nakupu (bohuzel ne od pouziti), tim je vetsi sance, ze uznaji, ze toto se nemohlo za tak rychlou dobu vyvinout. Ale fakt nejsem odbornik na rust plisni....

Kdyby Ti to v obchode vzit na reklamaci nechteli, i tak trvej na tom, ze chces vystavit reklamacni protokol i s odmitnutim (a nech si potvrdit i ten pruvodni dopis). To je Tvoje jedina sance dokazat, ze ses ozval, oni odmitli a potom pripadne muzes dat (to uz podle sveho uvazeni) na posouzeni znalcovi. Kym nemas odmitnutou reklamaci, znalec nema smysl, nemusi Ti jej proplatit ani v pripade, ze jeho posudek bude ve Tvuj prospech a reklamaci uznaji.

Reklamovat nevahej - nic Te to nestoji, kdyz to uznaji, ani dopravu (muzes to vyuctovat), v pripade odmitnuti max prave tu dopravu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 21, 2019 14:03

pako
myslim, ze sem.si taky mela.koupit novou zlite. moje je pekne olezela a je mi na ni zima, rikala sem si ze dve muchy jendou ranou ale... ale pohodlny to je nesrovnatelne, blbe se pak vraci...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » úte kvě 21, 2019 14:19

salaon píše:mohli to tam někomu před rokem předvádět, nafouknout a pak složit

To bude asi vono čoveče. Foto 3. tomu nasvědčuje.
Když jsem si objednával káru, dal jsem velkej důraz na to, aby to byl skladovej kus, co nikdo nevybaloval. Doma jsem jí projistotu prosvítil 900 lumenama, abych si byl jistej, zda je vše ok. Neměl jsem ani strach o píseň /kdo by to u nový čekal?/, ale spíš o poškození, jak s tim na prodejně čachrujou...


Z-lite jsem zrušil za jedno léto. Secsafra dráha sranda. Pod 55ti kily slehla, jak dyby se na tom válel parní válec.
A pohodlí? Žádný. Je cítit všechno. Evazote je v tomhle ohledu mnohem lepší a vydržela mi skoro dvě sezóny.
Ale ach ta skladnost....

Zlatá samonafukovačka, to pohodlí se fakt nedá srovnat zzzz
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod salaon » úte kvě 21, 2019 15:13

Nj, ale to už teď nezjistím, mě tohle nenapadlo. No nic, napsal jsem prodejci ještě před radama, tak uvidím.

Ad Z-lite, taky mě nenadchla. Parťačka ji teď měla novou, 2 noci jsem na tom zkusil a pohodlí nic moc, prostě ji při spaní na boku prolehnu kyčlema až na zem (ale s tím ona zase problémy neměla). Na trávě ještě budiž, ale další noc na kamenné podlaze teda fakt nic moc, ne, že by byla zima, ale ta tvrdost. Jedinou výhodu jsem viděl v té pohotovosti, např. na oběd nebo na letišti, plus ji bylo jedno, jestli sklouzla z tyveku či ne.
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 21, 2019 16:18

ta zlite je sice mimo tema.ale.bude to dost individualji, ja si ji oblihila velmi i na kamenech proti eve
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » úte kvě 21, 2019 17:11

@salaon: sila. Souhlasim s apukou, chce to reklamovat a to hned. Doplnim, ze je to treba postavit jako reklamaci do 6 mesicu (viz treba: https://www.dtest.cz/nejcastejsi-proble ... revzeti/22). Tady je to obzvlast dulezite, protoze ty budes tvrdit, ze tam plisen byla uz v okamziku prodeje a prodejce musi dokazat, ze to tak nebylo.

salaon píše: Samozřejmě, mohli to tam někomu před rokem předvádět, nafouknout a pak složit.

Bud tohle nebo ji nekomu prodali a ten ji vratil behem 14 dnu. Cimz by se mozna vysvetlovalo to steblo travy. BTW, od koho jsi to koupil? Jestli plati to druhe a nevedel jsi o tom, tak to neni seriozni prodejce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod salaon » úte kvě 21, 2019 17:30

Ad Z-lite: samozřejmě tady nechci rozpoutávat debatu o tom, co je lepší. Jen jsem měl 2 poznatky z jedné akce (plíseň + srovnání Z-lite x NeoAir), tak jsem to napsal k vašim reakcím. Individuální pocit je bez debat.

Ad obchod: právě proto, že to nemůžu dokázat, tak to sem psát nebudu, přijde mi to nefér. Uvidím, co odepíšou. Jak se může dostat stéblo doprostřed karimatky, když není píchlá, je mi záhadou. Napadlo mě, jestli to nemůže být nějaké vlákno/nit z výroby, na té poslední fotce je trochu vidět, jak je ve švu vystouplé, jakoby vylisované na povrch.
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » úte kvě 21, 2019 18:47

Hele, uvidíš co ti odepíšou. Pokud bude reakce negativní, bylo by více než žádoucí napsat jméno obchodu ;) a to pro všechny zúčastněné i náhodné čtenáře..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » úte kvě 21, 2019 21:34

salaon píše:napsal jsem prodejci ještě před radama, tak uvidím.
Vezmi si k srdci, co Ti radime s mikem: dej nebo posli karimatku hned na reklamaci, necekej, co odepise prodejce. Vem to tak, i on se muze lepe rozhodovat na zaklade te karimatky nez jen na zaklade fotek.
A ano, v tomto pripade muze byt obzvlaste velice dulezite nereklamovat "normalne" ale "Reklamaci pro nesplnění jakosti při převzetí".
Pokazit tim nic nepokazis, cekanim ale pokazit muzes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 21, 2019 23:02

Hm, to není pěkný pohled. Ale to "stéblo"... pokud to z fotek dobře chápu, tak je část zalisovaná ve sváru, tudíž tam musí být už z výroby, ne? Nemohl se dovnitř dostat i jiný bordel, když už výrobce neměl svůj den? :?

BTW, nemá někdo zkušenost s ozónovou dezinfekcí? Vylezlo to na mě při googlení "odstranění plísně". Pokud by to fungovalo tak jak tvrdí, tak by se tím asi dala zabít plíseň jak uvnitř, tak na povrchu karimatky :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » stř kvě 22, 2019 2:17

Jj, jestli je tam steblo uz z vyroby, tak je mozna z vyroby uz i ta plisen. Asi nekdo v hale otevrel vrata a fouknul jim dovnitr nejaky bordel :twisted:

Kdyby se prodejce moc cukal, tak je jeste moznost kontaktovat vyrobce a na tohle poukazat. TaR ma dozivotni zaruku a tipuju, ze by v tehle situaci problem s vymenou nemeli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod PaKo » stř kvě 22, 2019 9:12

Přesně jak píše mike v posledním příspěvku - když ti reklamaci odmítne prodejce (ať už z jakéhokoliv důvodu), TaR ti ji na základě zaslaných dat uzná na 100%.

PS OT: K té Z-Lite / Já asi budu unikát, ale na zemi se na nafukovačce nevyspím, páč je mi spát na nafouklé věci extrémně nepohodlné a ráno vstávám ve čtyři, páč to moje páteř už nemůže vydržet (vyzkoušeny různý karimatky - nějaký nonameshit, TaR i Klymit). A u té Z-Lite miluju to, jak je variabilní a vždy po ruce. Když někde sednu, můžu si ji dát pod zadek, odpočívám někde na paloučku - během pár vteřin je rozložená pode mnou, večer při posezení někde to samé a je zkrátka "nerozbitná", takže se s ní dá prasit a nemít stále strach, že ji někde zasyflím nebo propíchnu / u nafukovačky je její použití dost omezené - "pouze" na spaní. Samozřejmě je to ale i hodně subjektivní i podle požadavků a "stylu" majitele. Ale to jsem odbočil, konec OT o pěnovkách v tomto vlákně :)
PaKo
 

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 22, 2019 10:58

a ja budu furt OT ale s nafukovackou sem.pochopila jak.je kozny se na tyden sbalit do 44l a ne ze mi kazdej rika voe proc mas 68 co tam vsechno tahas...

jinak rikala sem si hmm, chce to novou zlitku, po 5 letech ma uz fakt dost za sebou, ale 1100 za ji nebo 1700 za nafukajdu, kterou neslehnu a vydrzi treba taky tech 5let v poho a kdyz to neposeru tak i 10...

najednou se ukazuje, ze strasak neni v mechanickym poskozeni ale v plisni, stejne ta zlitka proste nova byla pohodlnejsi mekci a snad i lip izolovala (nebo starnu a ve 30 mi v -5 prislo OK na ni spat a ted mi je proste zespoda zima i v teplotach kolem 0) tak sem si rikala ze i tohle nafukajda vyresi nez dve zlitky tak nafukajdu letni + zlite, no...

a k tematu plesniva klymitka. Ty tecky nejak nejsou skorem videt kdyz to clovek nehleda, takze technicky vzato to vypadalo mnohem hur zcerstva nez ted
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » stř kvě 22, 2019 13:13

Jak jsem cetl GM o "ozonove desinfekci", me napadlo, jestli neni mozne preventivne jednou za cas karimatku zevnitr (mozna i zvenci) osetrit nejakym prostredkem? Ne "plisnozabijakem" ale spise "plisnoodpuzovacem", necim, co by zanechalo hodne tenkou vrtsvu latky zabranujici usazeni a rustu plisni. Neco jako (neberte doslova, toto by nebylo moc dlouhe reseni) zevnitr naplnit karimatku octovou vodou, nechat odstat, vylit a hlavne vysusit. Mohlo by to byt i Savo, ale to bych nepouzil. Spise neco, co se pouziva i v potravinarstvi, neni zdravi nebezpecne a hlavne neovlivnuje negativne vlastnosti materialu karimatky.
Mohlo by to mit hodne pozitivni efekt. Ale potrebovalo by to nejakeho odbornika...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » stř kvě 22, 2019 14:49

Apuka, Savo se běžně používá v potravinářství i v zemědělství a to celkem dost.
Můžu se poptat v práci v labu, jestli je nějaká látka, která ošetří pes/pad proti plísni a současně je i neškodná vůči materiálu a zdraví. Samotnýho mě to celkem zajímá..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod FrantaKrajta » stř kvě 22, 2019 15:46

Savo ani ozón fakt ne, jsou to silná oxidační činidla. Žádná oxidační činidla nedělají většině plastů dobře. Jistě, záleží na koncentraci, ale fakt bych to nedělal, zvlášť u nylonu s PU zátěrem (nebo co tam je zevnitř, aby to nepropouštělo vzduch).

Obvzlášť v nafukovačce, odkud to nemáš šanci zevnitř pořádně vymýt. Když se podíváš do tabulek, kompatibilita nylonu a polyuretanu se Savem je písmeno D, to je naprosto nedostatečná. To samé u ozónu. Navíc přijdeš i o zbytek záruky, kterou na to TR dává.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » stř kvě 22, 2019 15:54

Savo (ja myslim Savo proti Plisni, bezne v bezne pouzivanych redenych nebude dostatecne ucinne) se sice v potravinarstvi a zemedelstvi pouziva, ale, pokud dobre vim, se nema pouzivat v mistech, kde by se (Savo nebo to osetrene misto) mohlo dostat do primeho styku s potravinami. Napriklad kdyz chces "odplisnit" komoru s polickama, kde normalne skladujes jabka, brambory, mouku, ..., nemel bys ani steny ani policky osetrovat Savem proti plisni. Tada pokud po aplikaci to cele poradne nezmyjes a jeste lepe nepretres novou barvou. Podle nejakych norem je pomerne mala koncentrace chlornanu povolena jako zbytek po osetreni aby tam mohly byt potraviny.
Nerikam, ze se to nedela - ale nemelo by se. A taky se vetsinou pouziva zredene "bezne" Savo, co je neco uplne jineho nez koncentrovane Savo proti plisnim, ktere je opravdu ucinne.

Kdyz se budes ptat, muzes se zeptat i na latku, ktera zanechava vrstvu preventivne ucinnou proti plisni, tj. alespon chvili zabrani jejimu vytvoreni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod FrantaKrajta » stř kvě 22, 2019 16:28

GreyMouse píše:BTW, nemá někdo zkušenost s ozónovou dezinfekcí? Vylezlo to na mě při googlení "odstranění plísně". Pokud by to fungovalo tak jak tvrdí, tak by se tím asi dala zabít plíseň jak uvnitř, tak na povrchu karimatky :-k

Jo, a docela úspěšně tím zabiješ i tu karimatku :D Kromě PET (a to jen do určité koncentrace) a specializovaných plastů (s fluorem) kyseliny a oxidační činidla (včetně chlornanu sodného či ozónu) tomu fakt nedělají dobře. Stačí se podívat na tabulky odolnosti nylonu a polyuretanu proti chemikáliím...

V USA při neformálních testech odolnosti nylonových lan proti domácím chemikáliím (po nějaké nehodě, kdy se nylon roztrhl jak papír) ztratila horolezecká nylonová smyce (s pevností přes dvě a půl tuny, tj 25kN) po 30minutovém namočení v Savu (silnejším, z USA, produkt měl 5-10% chlornanu sodného, Savo prodávané u nás má do 5% chlornanu sodného) 9% pevnosti, po 72h 70% pevnosti. U tenkého nylonu v karimatce to bude předpokládám ještě horší, tady to testovali s tlustou nylonovou smycí (odolnost koncentrovanějším kyselinám na tom byla ještě mnohem hůř, to už se po půl hodině opravdu trhal skoro jako papír).

Jasně, můžeš ten chlornan sodný ředit a ředit a ředit, ale 1) nějaké poškození a zkrácení životnosti tam bude vždycky, pokud nepoužiješ "homeopatickou dávku" 2) natolik zředěného si možná ta plíseň ani nevšimne :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » stř kvě 22, 2019 19:52

@FrantaKrajta: :smt023 dovnitr bych Savo rozhodne nelil, na povrch bych zredene zkusil. Jak moc zredene je prave ta otazka :)

apuka píše: A taky se vetsinou pouziva zredene "bezne" Savo, co je neco uplne jineho nez koncentrovane Savo proti plisnim, ktere je opravdu ucinne.

:D zas ses nechal nachytat na marketing. Zkousel jsem hledat a vypada to, ze Savo proti plisni ma stejne slozeni i koncentraci jako normalni Savo. Oboji ma 4.7 % chlornanu sodneho. Tady je pekne videt, jak fungujes. Prectes si Savo proti plisni a aniz bys zjistoval cokoliv dalsiho, tak je to hned uplne neco jineho, ucinnejsiho a koncentrovanejsiho, nez bezne Savo. No, neni :twisted: S timhle pristupem, ktery pouzivas bezne, jsi idealni cil marketingu. Blbe je, ze sve predstavy takto vznikle vydavas za fakta a bezne nas tu s nima oblazujes :? Coz je duvod, proc to takhle rozvadim.

Pridana hodnota je v tom rozprasovaci, jelikoz se obvykle pouziva na steny a stropy. Normalni neredene Savo je drsne, proto od zacatku pisu redit. Pri praci s rozprasovacem to navic chce ochranne bryle a mozna i masku, jinak zacne za chvili palit nos.

Co mne prekvapilo je, ze Savo krome chlornanu sodneho obsahuje i hydroxid sodny.

Ad ozon: krome toho, co uz psal FK, si nedokazu predstavit bezpecnou manipulaci s nim v domacich podminkach. Savo je aspon tekutina, ale ozon plyn a popalene plice nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky