Nafukovací karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nafukovací karimatky

Příspěvekod Robur » pát úno 27, 2009 16:03

máte někdo zkušenosti s nafukovací karimatkou v zimě?
Nemyslím samonafukovačku, ale nafukovačku, tloušťka 6 - 7 cm, ale jenom vzduch žádná pěna,
třeba tohle nebo tohle

Nechci řešit konkrétní modely,spolehlivost, odolnost atd. jde mi čistě o izolační schopnost, jestli je lepší 2 cm nafouknuté pěny v samonafukovačce nebo 6 cm vzduchu. :-k
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Buřtovka

Příspěvekod Cvrk » pát úno 27, 2009 16:48

Nafakovačka je samo lepší izolace než samonafakovačka. Taky do těchhle výroků moc nevidím, ale nevýhoda bude velká váha a skladnost. :wink: kua teď koukám, že technologie pokročila, takže teď už je asi rozdíl v preferenci pohodlí při spaní....nebo já už nevím.... :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Buřtovka

Příspěvekod jedik » pát úno 27, 2009 17:05

Cvrk píše:Taky do těchhle výroků moc nevidím, ale nevýhoda bude velká váha a skladnost. :wink:

Ta skladnost mě právě docela překvapila "Rozměr balení 10x25 cm", to je, myslím si, dost dobré :-k
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Buřtovka

Příspěvekod Indy » pát úno 27, 2009 17:12

starsi generaci jsem mel, pokles tlaku pri poklesu teploty u tohoto znamenal ze covek dofukoval 5x za noc.

pri mensich vykyvech teplot to mozna bude pouzitelne...

osobne bych to spis videl na letni taboreni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Buřtovka

Příspěvekod Robur » pát úno 27, 2009 17:33

Prohlížel jsem si dneska toho pacifika, je to maličké a lehoučké, materiál vypadá stejný jako u samonafukovaček, akorát mě zaráží že tam píšou three seasons.

Možná tím, že je tam větší objem vzduchu, se markantněji projeví zmenšení objemu s teplotou než u samunafukovaček

:-k
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Buřtovka

Příspěvekod zbuddy » pát úno 27, 2009 21:44

Mám to Eco thermo. Ještě jsem nestačil vrátit. Řídký matroš. Fce hledat...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Buřtovka

Příspěvekod Robur » pát úno 27, 2009 22:01

zbuddy píše:Mám to Eco thermo. ...

Jo to je ona. Fci hledat jsem použil, přečetl, ale zkoušel jsi ji v zimě?
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Buřtovka

Příspěvekod zbuddy » pát úno 27, 2009 22:16

Právě, že vloni na přelomu března a dubna bylo na Flaeming skate kolem bodu mrazu (to jsem ji měl druhou půlsezonu, bylo ten rok první použití a ona mi zrovna zdechla /plno mikrodírek, jak jsem zjistil doma/.
Já ji koupil prvotně kvůli pohodlí - záda a eventuálně (zrovna konkrétně na Fleamingu opět pád na levý bok -při noční jízdě levý bok po Flaemingu 2008, levý bok na flaemingu 2007) boky.
Studoval jsem materiály kolem nafukovaček, v SRN je oblíbená Exped Down Mat - nafukovací s izolací peřím, dělá se i se syntetickou izolací. Pak jsem zase četl výsledky nějakého testu, že nafukovačky mají kupodivu menší izolační schopnosti, protože tam dochází k proudění tepla - konvekci...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Buřtovka

Příspěvekod Robur » pát úno 27, 2009 22:21

zbuddy píše: k proudění tepla - konvekci...


jj, toho sem se přesně obával
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Buřtovka

Příspěvekod mike » pát úno 27, 2009 22:30

Jestli chcete nafukovacku, pockejte si na tohle. Ztraty tepla proudenim vzduchu ma aspon castecne vyreseno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Buřtovka

Příspěvekod poldík » sob úno 28, 2009 16:41

Jo tu Neoair jsem si prohlížel na S1 vypadal velice zajímavě. obzvlášť ta váha. a ta konstrukce je fakt docela revoluční, ještě se ukáža jak bude fungovat až ju nekdo otestuje a dá info. :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Buřtovka

Příspěvekod air » ned bře 1, 2009 22:33

Cvrk píše:Nafakovačka je samo lepší izolace než samonafakovačka. Taky do těchhle výroků moc nevidím, ale nevýhoda bude velká váha a skladnost. :wink: kua teď koukám, že technologie pokročila, takže teď už je asi rozdíl v preferenci pohodlí při spaní....nebo já už nevím.... :mrgreen:


obecne u klasickych nafukovacek dochazi k ztrate tepla... izoluji hure nez samonafukovacky - viz napr. zde
I to pohodli, ac na to treba 3,8 cm samonafuk nevypada ve srovnani s 5cm nafukovackou tak bude u te samonafuk. vyssi.
Ale vazi mene nez samonafukovacka a po sbaleni je to mensi balicek.
kazdopadne diskutovana nova Thermarest Neoair urcite na tom bude jinak nez dosavadni klasicke nafukovacky.
Nevyhodu obecne u nafukovacek vidim v tom, kdyz ji propichnete... ale spousta jich ma separatni nafukovani, takze to naopak muze byt lepsi nez u samonafukovacek (ty kdyz jednou propichnete, tak uniknou uplne, zbyde vam tak 3mm placka). Naopak nevidim jako nevyhodu jak se nekde uvadi "pracne" nafukovani a vyfukovani (ja pouzivam Thermarest Prolite4 a stejne ji musim foukat pusou a vyfukovani a baleni neni taky otazkou 20 sekund). Pro zimni pouziti bych spise asi bral samonafuk min. 3,8 cm a spise neodlehcovane verze (maji hustsi penu, diky ktere je karimatka pri stejne tloustce pohodlnejsi a lip izoluje, i kdyz je tezsi a vetsi po sbaleni).
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re: Buřtovka

Příspěvekod Cvrk » ned bře 1, 2009 23:18

Tak jsem se zase poučil a jsem o něco chytřejší.... :wink:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Buřtovka

Příspěvekod Rujir » pon bře 2, 2009 0:24

air píše:kazdopadne diskutovana nova Thermarest Neoair urcite na tom bude jinak nez dosavadni klasicke nafukovacky.


A mozno by si sa divil. Nechce sa mi to hladat, ale mam zapamatane, ze tieto nove nafukovacky od TaR maju byt trojsezonne. Cize v porovnani s Prolite4 celkom pohorsenie....
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Buřtovka

Příspěvekod air » pon bře 2, 2009 9:07

mozna ze jo... co se tyce Neoair jenom teoretizuju podle toho co jsem cetl, ma to byt 3x teplejsi nez normalni nafukovacka, R value ma 2,5 (Prolite3 ma R2,2 a Prolite4 R3,2)... jeste jsem ji nevidel a nemel sanci ji osahat, ale myslim, ze prave ta jakasi vrstva branici volnemu proudeni vzduchu uvnitr by mela z karimatky udelat dostatecne teplou podlozku. Ale tak uvidime az sem nekdo hodi zkusenosti :wink:
Kazdopadne cenove je v zahranici myslim o 50% drazsi nez Prolite4, coz je teda dost...

EDIT:
a mrknete sem pro video
(ty dotazy toho co to tocil jsou ale fakt brutalni... to vypada jakoby to nebylo od redaktora horydoly, ale od cloveka co kupuje plazove lehatko). Cena u nas ale nebude kupodivu o 50% vetsi nez Prolite4 (jako v USA), bude stat "jen" 3500,-.
A na tu zimu to asi fakt moc nebude... Mimochodem nova Prolite4 = ProlitePlus a ta ma R 3,8 (tepelna izolace je vylepsena o 20%).
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

karimatka

Příspěvekod aniko » úte čer 16, 2009 14:04

máte někdo zkušenosti s touto karimatkou? Doporučili byste ji na použití na vícedenní trek v Norsku, v horách?
http://www.trekshop.cz/nafukovaci-matrace/nafukovaci-karimatka-ether-thermo-6-et-672-novinka/

nebo tuhle???
http://www.outdoor-outlet.cz/karimatky/burtovka_6_trubic.html
Naposledy upravil aniko dne úte čer 16, 2009 14:07, celkově upraveno 1
aniko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv kvě 28, 2009 6:37
Bydliště: ČR

Nafukovací karimatky

Příspěvekod zbuddy » úte čer 16, 2009 14:06

Když dáš fci hledat, tak najdeš i moje vyjádření...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: karimatka

Příspěvekod aniko » úte čer 16, 2009 14:09

zbuddy píše:Když dáš fci hledat, tak najdeš i moje vyjádření...

ahoj, díky, ale já se ještě nějak v tomto fóru moc neorientuji, takže to nemůžu najít ... holt tu fci hledat nezvládám :roll:
aniko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv kvě 28, 2009 6:37
Bydliště: ČR

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod zbuddy » úte čer 16, 2009 14:10

"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod aniko » úte čer 16, 2009 14:35

díky, nějak si v tom počtu..... :D
aniko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv kvě 28, 2009 6:37
Bydliště: ČR

Re: karimatka

Příspěvekod pedro77 » pon čer 22, 2009 0:08

aniko píše:máte někdo zkušenosti s touto karimatkou? Doporučili byste ji na použití na vícedenní trek v Norsku, v horách?
http://www.trekshop.cz/nafukovaci-matrace/nafukovaci-karimatka-ether-thermo-6-et-672-novinka/

nebo tuhle???
http://www.outdoor-outlet.cz/karimatky/burtovka_6_trubic.html



Karimatka ether thermo od pacific outdoor ma svojho casu dost zaujimala, aj tusim v nejakom vlakne ju vyfotil tusim zbuddy, kde som sa aj na tu karimatku pytal, ale odpovede som sa akosi nedockal..
Tak som nevydrzal a karimatku som si objednal..
Prekvapila ma docela slusna zbalitelnost, nizka vaha, kvalitne spracovanie a aj fakt ze sa principom nejedna o obycajnu nafukovacku!, ale vnutri po stenach je nejaka izolacna hmota, co je aj citit, karimatka slusne hreje, bohuzial spanie v nejakych tych nizsich teplotach som v case testovania nemal moznost vyskusat. No nakoniec som ju vratil, koli jednemu jedinemu dovodu, a to ze karimatka je uzka, 51cm.. co sice pri klasickych rovnych karimatkach je rozmer bezny a nevadi, ale u tejto ktora nema povrch rovny ale silne valcovity, je problem v tom, ze sa z nej (z bocnych valcov) lahko sklzava dole, a kedze patrim k tym menej kludnym spacom, dost mi to prekazalo. Riesenie vidim vo vacsej verzii a sice ether thermo 9, ktora ma 63cm, no bohuzial ju u nas nikde neviem zohnat :(
pedro77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:02

Re: karimatka

Příspěvekod zbuddy » pon čer 22, 2009 8:46

pedro77 píše:Karimatka ether thermo od pacific outdoor ma svojho casu dost zaujimala, aj tusim v nejakom vlakne ju vyfotil tusim zbuddy, kde som sa aj na tu karimatku pytal, ale odpovede som sa akosi nedockal..
Nevyjádřil jsem se hned, máš mé vyjádření z února 2009 na této stránce.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: karimatka

Příspěvekod aniko » pon čer 22, 2009 13:27

Díky za názor, konečně jeden s vlastní zkušenností...... u nás se asi taky nedá větší sehnat, tak ještě nám snad zbývá možnost (alespoň to někdy mají na vyzkoušení) ji vyzkoušet na výstavě v Praze, mají ji tam momentálně i se slevou .... a i další, pokud by někdo měl zájem
http://www.outdoor-outlet.cz/index.php?cat=1145&man=1258
Naposledy upravil aniko dne stř čer 24, 2009 16:30, celkově upraveno 2
aniko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv kvě 28, 2009 6:37
Bydliště: ČR

Re: karimatka

Příspěvekod pedro77 » stř čer 24, 2009 1:32

aniko píše: u nás se asi taky nedá větší sehnat

vobec tomu nerozumiem preco sa ku nam nedovaza... maju ju napriklad tu ,skoda len ze neakceptuju paypal..
pedro77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:02

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod pussylala » stř čer 24, 2009 17:11

No a platit poštovné, clo a DPH a hned to nebude výhodné :mrgreen:
pussylala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 15, 2008 19:42
Bydliště: Praha

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod pedro77 » stř čer 24, 2009 23:01

ale ved preco? myslim ze je nejaka suma pod ktoru sa clo ani dph neplati, uz som si tak objednaval nejake veci, najviac tusim za 75usd a nikdy som neplatil clo ani dph..
a to postovne, konkretne na tej stranke co som spominal, maju cennik

ale v tomto pripade nejde o vyhodnost resp. snahu nieco usetrit nakupom z usa, ale kupit nieco co sa u nas neda zohnat..
pedro77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:02

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod pedro77 » pon čer 29, 2009 1:50

Apropo, este sa tu spominala YATE Buřtovka, ta narozdiel od ether thermo pravdepodobne nema ziadnu izolacnu hmotu vo vnutri, cize sa principom jedna o klasicku nafukovacku, kde je jedinym izolacnym mediom vzduch vo vnutri, ktory je ochladzovany zdola a zohrievany zhora, tudiz musi dojst ku kondenzacii, co sa aj stalo.. spali sme v jednej bude na kamennej podlahe, kolega mal obycajnu nafukovacku a rano mal spacak odspodu cely mokry, ja na klasickej penovke ani naznak vlhkosti, a to bolo leto, cize ziadne nizke teploty. A druhu nevyhodu buřtovky vidim v jej sirke 71cm co uz je asi moc, no skuste si ju rozbalit v preplnenej utulni.. : )
pedro77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:02

propíchnutí

Příspěvekod kendy » pon črc 13, 2009 18:35

Při koupit nafukovačky nebo samonafukovačky vemte prosím v úvahu ještě propíchnutí - to v žádných diskusích není, ale stane se hned:
propíchneš šlápnutím mačkou, opřeš jí o motyku
v létě propíchneš jednoduše tak,že položíš na nějaký trn
musíš to hlídat u ohně,aby ti na to nevlítla jiskra at.d

S tímhle je celkem pakárna, zvlášť když jede člověk na pár dní a na začátku jí takhle bodne. Navíc sebou třeba musíš táhnout něco na zalepení a věř mi,že žádný zalepení není 100% a časem povoluje, ráno se probouzíš na měkký polovyfouknutí svini.

Já už od nafukovačky dávám ruce pryč,měl jsem dvakrát smůlu na probodnutí - jednou na týdenním treku,spal jsem pak napůl na polovyfouknutý a napůl na báglu a jednou propálená od vařiče-se mi na to položila horká nožka vařiče. Od tý doby jsem na to zanevřel.

V létě teda EVA 8mm - ideální.
V zimě EVA 8mm+EVA 14mm,zkrácená jen pod trup = a takhle to úplně stačí, sice je to balík na báglu,ale těžký to není,jen objemný.
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: Žďárák

Příspěvekod bibi » pát zář 25, 2009 8:29

Dalsi diskuse presunuta odsud. mike

No, tak včera som spravila kauf: Nafukovačka Neo Air od Therm-a-Rest a žďárák Dry Cover od High Pointu.

Chcela som ich hneď vyskúšať, tak som si večer v byte vedľa stola postavila Base Camp. :taboracek:

Karimoška sa nafukuje dosť dobre. Ide to celkom rýchlo :)

Do žďáráku sa zmestilo všetko: jak nafukovačka, tak spacák. Luxusne. \:D/

Triky ako dostať sa do žďáráka/spacáka si musím ešte vypilovať. Jak cestou dnu, tak i von... Ak by som bola vonku, tak sa celá vyválam v blate. :-..

Takže večer som zakempila. Spí sa ako v posteli. Nádherne mäkkúčko. 51 centi šírky je akurát a dĺžka je tiež OK.

Proste paráda. Mrviť a obracať sa v tom tiež dá, tak som nemusela spať ako mŕtvola na chrbte. :smt015

Asi o tretej ráno som sa zobudila na to, že som v saune. Totálne prepotená. Holt, konečne mi bolo v spacáku teplo :rolleyes: Tak som BC zbalila a šla spať do postupového tábora (patro na spaní). :climb:

Jo. Raňajšie balenie bola malina. Karimoška sa vyfukuje fakt rýchlo a dá sa tiež expresne zložiť do obalu :) Nad žďárákom som trošku maturovala, keďže je pri nohách užší a pri hlave širší, ale dala som to. Je v obale! :smt023

Tak. Už to chce len skutočný outdoor :toimonster:

zkrácení odkazů a.
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Žďárák

Příspěvekod pripluv » pát zář 25, 2009 9:17

kua, kdyby ta károška nebyla tak drahá, tak do ní snad jdu taky
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Spacáky a karimatky