Nafukovací karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod FrantaKrajta » stř kvě 22, 2019 21:18

Marketing a osobní hádky o něm nechám raději stranou (ale Mike má pravdu, savo original jako savo proti plísním, koncentrace je tam stejná) :)

@Mike, hydroxid sodný se tam myslím přidává ke zvýšení stability roztoku jako zásada, akorát proto je pak savo na kůži takové "kluzké", louh ti odmastí a mýdelnatí tuky na kůži. V kyselém roztoku by se chlornan sodný rychleji rozkládal, což fakt nechceš :D
Blbé je to, že bez pořádného vyprání nebo neutralizace ti zbytky louhu zůstávají v látce, a dál ji degradují.

Nějaký účinek proti růstu plísní (fungistatické), jak se ptal Apuka, by mohly mít ionty některých kovů, měď, stříbro... Ovšem v jakém množství, a jak je stabilizovat, aby fungovaly? A jestli zase nebudou narušovat ten zátěr? U oblečení se to semtam používá (jak úspěšně, to nevím). Ostatní fungicidy bych fakt v karimatce nechtěl, zvlášť, když ji nafukuji ústy, bývá to pěkně toxické svinstvo :D

Když jsem to kdysi řešil na zeď a dřevo, docela se mi osvědčily biologické přípravky - mykoparazitické houby, které žerou jiné houby. Ale to do karimatky taky moc nebude :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » stř kvě 22, 2019 21:33

mike píše:zas ses nechal nachytat na marketing. Zkousel jsem hledat a vypada to, ze Savo proti plisni ma stejne slozeni i koncentraci jako normalni Savo. Oboji ma 4.7 % chlornanu sodneho. Tady je pekne videt, jak fungujes. Prectes si Savo proti plisni a aniz bys zjistoval cokoliv dalsiho, tak je to hned uplne neco jineho, ucinnejsiho a koncentrovanejsiho, nez bezne Savo. No, neni :twisted: S timhle pristupem, ktery pouzivas bezne, jsi idealni cil marketingu. Blbe je, ze sve predstavy takto vznikle vydavas za fakta a bezne nas tu s nima oblazujes :? Coz je duvod, proc to takhle rozvadim.
A ja to ted rozvedu z duvodu, aby bylo videt, jak jsi (zase a znovu) uplne mimo a (zase a znovu) selektivne vezmes z napsaneho, co se hodi.
Ne, necetl jsem primo slozeni, ceho kolik procent obsahuje - presne to stejne jednoduse nezjistim. (No a predstav si, ze i bez toho jsem davno vedel, ze je tam i NaOH :-) i to, ze je to z hlediska obsahu latek velice podobne, i kdyz asi ne 100% totozne, takze jsem o nem vedel vice nez Ty. Ale predstav si, kouknul jsem se na Bezpecnostni listy obou pripravku a to staci abych videl, ze spadaji do stejne "skatulky" "bezpecnosti" podle koncentraci obou ucinnych slozek.)
Hlavne, ze Ty nejlepe vis, jak ja funguji kdyz soudis podle neceho jineho nez napisu :smt044 :smt044 :smt044.
Na tom, cos ode mne odcitoval jsou nejdulezitejsi dve slovicka, ktere sis Ty vubec nevsiml:
apuka píše:A taky se vetsinou pouziva zredene "bezne" Savo, co je neco uplne jineho nez koncentrovane Savo proti plisnim, ktere je opravdu ucinne.

Vidis tam nekde psane, ze ma "bezne" Savo jine slozeni a/nebo koncentraci???
Jde o to, ze v potravinarskych provozech se zredi "bezne" Savo, a to dost a tim roztokem se umyva - podlaha, veci, klidne i steny, namaci pradlo, ... Kdyz chces pouzivat Savo proti plisni, ten se neredi ale pouziva se koncentrat, jinak je prakticky neucinny.
Dlouho jsem si myslel, ze si vysoce inteligentni clovek, ale posledni dobou me opakovane presvedcujes, ze "slozite" vyroky jako v predchozich dvou vetach jsou nejak mimo Tvoji schopnost pochopeni :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » stř kvě 22, 2019 23:11

@FrantaKrajta: Dík, doufala jsem, že by ses mohl ozvat, protože mi přijde, že z těch co sem teď chodí máš k chemii nejblíž ;-). Beru si z toho, že zatím nic lepšího než prevenci po ruce nemáme, takže Sušit, sušit a zase sušit :)

@mike: Nemyslela jsem pytlíkovat to doma. Někde jsem zahlídla že firma nabízí třeba dezinfekci peřin, polštářů apod. Na obrázku byl nějaký vak, do kterého se ty věci nastrkali, a do něj pak foukali ozón; takže by to nějak podobně sfoukli i s tou karimatkou (minimálně na povrchu, vnitřek by byl asi složitější).

@apuka: Problémem v té větě, o kterou se s mikem hádáte je čeština, resp. nejednoznačný výklad toho co jsi napsal. Taky mi přišlo pravděpodobnější, že tím chceš říct, že běžné Savo je něco jiného než Savo proti plísni, protože tak samozřejmou věc, jako že naředěný roztok je něco jiného než koncentrovaný roztok, není třeba uvádět. Ale když se to vzalo jako reakce na to co psal Etheric, tak tam asi by dávalo smysl upozornit na to, že v různých situacích se používají různé koncentrace a jejich účinky nelze srovnávat. Čeština je holt záludná, kolikrát i jediná čárka změní smysl výroku. Mají s tím problém i ti, pro které je čeština mateřským jazykem, taky se občas divím, když mi dojde, že to co jsem napsala vyznívá jinak než jsem zamýšlela :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » stř kvě 22, 2019 23:45

FrantaKrajta píše:@Mike, hydroxid sodný se tam myslím přidává ke zvýšení stability roztoku jako zásada, akorát proto je pak savo na kůži takové "kluzké", louh ti odmastí a mýdelnatí tuky na kůži. V kyselém roztoku by se chlornan sodný rychleji rozkládal, což fakt nechceš

Nechces :) Dava to smysl, ale pry je ho tam az 5 %. Coz mi prijde strasne moc. Neumim to uz spocitat, chemii jsem se naposled trochu vic zabyval na stredni skole, ale pak mne nastesti chytly pocitace ;-) Matne si ale vybavuju, ze na podstatne zvyseni pH (10+) staci prekvapive malo NaOH. Tady mi to skoro prijde, jako ze je to castecne i ucinna latka.

FrantaKrajta píše:Ostatní fungicidy bych fakt v karimatce nechtěl, zvlášť, když ji nafukuji ústy, bývá to pěkně toxické svinstvo

Presne tak :) Tezke kovy jsou ale zajimavy napad, sice jsou taky toxicke, ale kdyby se to potahlo treba nanovrstvickou stribra, tak to by se uvolnovat nemuselo...

FrantaKrajta píše:Když jsem to kdysi řešil na zeď a dřevo, docela se mi osvědčily biologické přípravky - mykoparazitické houby, které žerou jiné houby. Ale to do karimatky taky moc nebude :)

Jj, biologickou valku na karimatce nechces :twisted:

GreyMouse píše:Nemyslela jsem pytlíkovat to doma. Někde jsem zahlídla že firma nabízí třeba dezinfekci peřin, polštářů apod.

Pak jo, ale otazka je, jestli by ozon nakonec nebyl horsi, nez to Savo. Tam to mas pod kontrolou, natres jen plesniva mista a hned, jak zmizi fleky, to omyjes. A muzes si hrat s koncentraci. Ozon ma vyhodu, ze po akci nesmrdi, Savo dost :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2019 0:07

@apuka: presne tohle jsem cekal, ale stejne jsem to po zrale uvaze napsal. Vis proc? Protoze ti vidim az do zaludku :twisted: Typicky vzor tveho uvazovani a navic moc pekny priklad. Je mi jasne, ze to verejne nepriznas, ale zkus to priznat aspon sam sobe. Kazdy mame nejake slabiny a tvoje je tahle. Prilis veris tomu, co je napsane a navic to domyslis a to pomerne hyperbolickym zpusobem. Znam takovych lidi vic a da se to resit jedine tak, ze si to clovek uvedomi a dava si na to pozor. Zkus to, udelas tim velkou sluzbu nejen foru, ale hlavne sobe. Castecne tomu rozumim, ono to souvisi s praci v IT, pocitace nelzou a sam mam dost problem s lidma, kteri lzou, kdyz k tomu nemaji fakt dobry duvod a hlavne kdyz je to evidentni a stejne v tom pokracuji. U marketingu jsem se ale uz naucil, ze ten lze z principu a duvod ma, chce prodat a ono to funguje a to bohuzel i v pripadech, kdy si to clovek uvedomuje. Takze apriori neverim a snazim se veci overit sam.

Coz byl pripad toho Sava. Kdysi mi zplesnivel strop v koupelne v panelaku, a tak jsem se zajimal, jestli je nejaky rozdil mezi beznym Savem a tim proti plisni. Vyslo mi, ze akorat v obalu tj. ze vevnitr je nejspis presne to same. Za vyrazne jinou cenu a o to jde. Na NaOH jsem si kupodivu nepamatoval, ono je to aspon 15 let, ze by tam predtim nebyl nebo ho neuvadeli? Nevim, ono je to jedno, ale kazdopadne jsem si to ted znovu overil predtim, nez jsem napsal ten prispevek.

apuka píše:Kdyz chces pouzivat Savo proti plisni, ten se neredi ale pouziva se koncentrat, jinak je prakticky neucinny.

Koncentrat (spatne slovo, 4.7 % neni tak moc) se pouziva proto, ze urceni je na plisen v omitce, ktera muze byt zazrana pomerne hluboko a je potreba ji znicit kompletne a rychle. Na hladkem povrchu znici plisen i vyrazne mensi koncentrace.

apuka píše:Vidis tam nekde psane, ze ma "bezne" Savo jine slozeni a/nebo koncentraci???

Vidim, viz GM :twisted: Ze se to da vykladat obema zpusoby mi samozreme bylo jasne, ale slo mi o to, co mas v hlave ;-)

apuka píše:ale posledni dobou me opakovane presvedcujes, ze "slozite" vyroky jako v predchozich dvou vetach jsou nejak mimo Tvoji schopnost pochopeni

Jestli ono to spis nebude tvou schopnosti vyjadrovani :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Krysha » čtv kvě 23, 2019 7:10

FrantaKrajta píše:Nějaký účinek proti růstu plísní (fungistatické), jak se ptal Apuka, by mohly mít ionty některých kovů, měď, stříbro...

možná by se dalo použít koloidní stříbro
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Olchor » čtv kvě 23, 2019 7:56

Stříbro se používá proti bakteriím ( Sagen na dezinfekci vody), jestli je i fungicid si nejsem moc jistý. Proti plísním se používají přípravky na bázi mědi ( třeba kuprikol)
Naposledy upravil Olchor dne čtv kvě 23, 2019 10:48, celkově upraveno 1
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 23, 2019 10:25

Slibovaná odpověď z labu - nejlepší prevence proti plísni by bylo použít při výrobě silnylon/silpes. O žádným komerčně využívaným preparátu, kterej by ochránil pad/pes před plesnivěním, neví. Dalo by se to prej nějak určitě udělat, ale byl by problém hlavně se zdravotní nezávadností, případně trvanlivostí ochrany.
Silnylon by prej bylo nejlepší řešení
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » čtv kvě 23, 2019 11:07

Olchor píše:Stříbro se používá proti bakteriím ( Sagen na dezinfekci vody), jestli je i fungicid si nejsem moc jistý.
Jo, stribro je i silne fungicidni.

Ale s nim nejlepsi vysledky by asi byly, kdyby se pouzivali stribrne ionty uz pri vyrobe vlakna, ze ktereho se potom udela material na karimatku. Neco jako jsou vlakna se stribrem proti potlaceni zapachu a pod. Tady by ale mohlo mozna (zda ano opravdu netusim) k mirnemu snizeni tepelne izolace, prece jen by stribro mohlo zvysit teplenou vodivost samotneho materialu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod HonzaPlzenak » úte kvě 28, 2019 15:07

Ahoj.
Jak řešíte nafukování? Především kvůli hmotnosti chci jako nástupce mé dosluhující samonafukovačky nafukovaču. Ale vzhledem ke kondenzaci vody v karimatce při nafukování pusou plánuji nafukovat pouze pumpou. A teď dilema. Elektrická, nebo pytel? Pokud bych vzal elektrickou bez vlastního akumulátoru (protože power banku bych stejně nesl), tak vychází na 70 g http://bit.ly/elektricka_pumpa. Pytel vychází hmotnostně i cenově podobně, ale mohu ho použít jako vodotěsný obal (což asi nevyužiju) http://bit.ly/pytel_nafukovaci. Pohodlnější mi přijde elektrika. Ale teď co kompatibilita? I kvůli této diskuzi se zatím kloním ke Klymit Insulated Static V Lite, která odpovídá mým požadavkům - širší než běžných 51cm, dostatečně teplá na spaní ve stanu na sněhu v teplotách ne příliš hluboko pod nulou, přiměřená hmotnost a narozdíl od TaR i slušná cena. Mátě někdo Klymit se stejným uzávěrem a foukáte ho něčím?
HonzaPlzenak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 21, 2016 13:16

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » úte kvě 28, 2019 15:34

Teda, s tou elektrickou pumpou bych si v horach prisel jak uchyl :D Nikde tam nevidim spotrebu, abys k tomu jeste nepotreboval pulkilovou power banku.

Jinak si stejne myslim, ze nafukovacku budes muset do tvrda dofouknout usty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mitau » úte kvě 28, 2019 15:48

HonzaPlzenak píše:Pokud bych vzal elektrickou bez vlastního akumulátoru (protože power banku bych stejně nesl), tak vychází na 70 g

Jen takova poznamka - nezapocitavani hmotnosti akumulatoru je pekne lhani si sam sobe. Pokud ma pro tebe aktualni powerbanka moc velkou kapacitu, porid si mensi a usetris na hmotnosti. Zkratka elektricka energie se pronese a powerbanky nejsou nejlehci v porovnani s dalsi outdoorovou vybavou.

Taky bych neveril, ze tou cinskou nabijeckou to dofouknes do tvrdeho stavu. Ostatne ta vlhkost vdechovaneho vzduchu mozna nema tak hrozny ucinek, jak se domnivas.

Budget reseni nafukovaciho pytle je pytel na odpadky s dirkou a s gumickou - na TaR ventilek to funguje, nevim jak na Klymit. Hmotnostne to vyjde podobne jako prodavane specialni pytle (a pokud se trochu uskromnis v objemu a gramazi, tak i lehceji)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod adal » úte kvě 28, 2019 16:28

Já mám tuhle karimatku a jsem příjemně překvapený kvalitou. Váhu to ma taky slušnou, nafouknete během chvilky a i kdyby mi splesnivěla, tak za těch 20 dolaru co stála to neřeším.
https://www.aliexpress.com/item/3297966 ... 4c4dHzkfml
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » úte kvě 28, 2019 20:11

@mitau: no, pisou tam USB a 2 - 3 minuty. Standard USB je 0.5 A pri 5 V, takze 2.5 W a za 3 minuty 0.125 Wh. Jedna 18650 ma asi 50 g a 12.5 Wh, takze na jedno nafouknuti spotrebujes setinu kapacity tj. 0.5 g. To neni nic zasadniho, ale je mozne, ze si vezmou treba 2 A, pak to bude 2 g na den. I tak je furt horsi vlastni vaha bazmeku tj. 70 g. Nejhorsi ale je, ze bych si s tim fakt pripadal jako pako :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » úte kvě 28, 2019 21:47

Uprostřed lesa/hor nafukovat káru elektrickou pumpičkou je fakt úlet :D
Stačí taková plastová harmonika, na kterou se šlape. Nebo jsem viděl u spolunocležníka takovou káru, tuším že byla od Pinguinu, která měla pumpu v sobě. Rozložil jí a začal mačkat, pohyby jak při resuscitaci. Dost rychle to tak nafouk, hezky do tvrda. Jen je otázka, jestli to dělá i někdo jinej a co to vydrží. Káru od Pinguin, ještě k tomu kilo těžkou, to bych fakt nechtěl...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod salaon » úte kvě 28, 2019 21:50

Řešil se tady ten silikon proti klouzání. Budu mít trapný dotaz, jaký na to použít? Sanitární? Jiný? Nebo je to jedno? Nepatřím mezi domácí kutily :oops:
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » úte kvě 28, 2019 22:07

Hlavně musíš mít podklad, na kterej ten silikon chytne, nedrží to na všem ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod salaon » úte kvě 28, 2019 22:10

Tak pak poprosím o radu, lepší na karimatku (TaR Neoair) nebo na tyvek, na kterém to bude?
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 28, 2019 22:27

mike píše:Nejhorsi ale je, ze bych si s tim fakt pripadal jako pako :D

To je ale čistě tvůj osobní problém :twisted:


@HonzaPlzenak: Pokud chceš tu elektrickou pumpu vyzkoušet, tak se nenech těma řečma odradit. Nejsou všichni jako mike, jiné by určitě zkušenosti s ní zajímaly ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » úte kvě 28, 2019 22:35

Az takove pako potkam a budu se mu smat, tak uvidime, ci je to problem :twisted:

@Etheric: nejsi prece zadny Tatar, kara je tohle: https://dum.bazos.cz/inzerat/103376970/ ... a-kara.php :twisted:

BTW, ted jsem kliknul sem, jelikoz jsem myslel, ze je to obal na karimatku. Cinani jsou skveli:
- Filling: SILK
- Category: Cotton Sleeping Bag
- Material: Polyester pongee
:D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 28, 2019 23:13

mike píše:Az takove pako potkam a budu se mu smat, tak uvidime, ci je to problem

Jen jestli na tebe zrovna nepůjdou mdloby z předvádění jak lze karimatku nafouknout na pouhých deset nadechnutí :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » úte kvě 28, 2019 23:34

Nevim, jestli mi na to staci deset nadechnuti a zkouset to nebudu, momentalne by mne to mohlo zabit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod PaKo » stř kvě 29, 2019 6:01

mike píše:Nejhorsi ale je, ze bych si s tim fakt pripadal jako pako :D

Ale no ták :twisted:
PaKo
 

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » stř kvě 29, 2019 7:30

Salaon, na Tyvek silikon nechytne a na Neoair /polyamid/ obávám se taky ne. Jestli existuje něco, co chytí na Tyvek a je to takový, že po tom nic neklouže, to fakt nevim. Jestli máš tavnou pistoli, můžeš to na kousku zkusit, za pokus nic nedáš. Spíš bych se zeptal nějakýho chemika.
Můžu jen poradit, že ta nepotištěná strana Tyveku tak neklouže ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Miuan » stř kvě 29, 2019 8:48

Klymit ma na nektere svoje karimatky taky rucni pumpicku, takovej malej balonek do ruky, neco jak pouzivaji doktori kdyz vam meri tlak.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Nafukovací karimatky

Příspěvekod Michal82 » stř kvě 29, 2019 9:05

Zkoušel jsi to v praxi? To musí trvat strašně dlouho než se to tím nafoukne ne?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » stř kvě 29, 2019 9:54

Michale, bohuzel je to vsechno otazka priorit, co chces optimalizovat: vlhkost v karimatce, rychlost a silu nafouknuti, vahu "pumpicky" (ale i karimatky - viz nafukovacka vs. samonafukovacka), misto v ruksaku, atd. Myslim, ze zatim neexistuje nic, co by bylo ze vsech hledisek NEJ.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Nafukovací karimatky

Příspěvekod Michal82 » stř kvě 29, 2019 11:54

apuka - to netvrdím, ale myslím ze nafukovací obal od TaR bude lehčí a rychlejší než malej pumpovací balonek ne?

Nicméně mě to zaujalo, tak jestli s tím někdo už v reálu pumpoval?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » stř kvě 29, 2019 12:18

Nikdy jsem to osobne nezkousel, ale trochu si myslim, ze s tim nafukovacim obalem se musis taky dobre naucit zachazet a taky to neni uplne rychly zpusob, hlavne ke konci - a kdyz jsi sikovny (a rychly), mozna skoro stejne rychle dokazes nafouknout i pumpovacim balonkem (jen se trochu zapotis :-)).
Vsak rikam, je to vsechno otazka priorit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod HonzaPlzenak » stř kvě 29, 2019 13:13

mike píše:Jinak si stejne myslim, ze nafukovacku budes muset do tvrda dofouknout usty.

S tím počítám, ale myslím, že je lepší tam nafoukat třeba jen 10 % vlhkosti, než 100 % kdybych to foukal od začátku.

mitau píše:Jen takova poznamka - nezapocitavani hmotnosti akumulatoru je pekne lhani si sam sobe. Pokud ma pro tebe aktualni powerbanka moc velkou kapacitu, porid si mensi a usetris na hmotnosti. Zkratka elektricka energie se pronese a powerbanky nejsou nejlehci v porovnani s dalsi outdoorovou vybavou.

Pokud jdu na jednu noc, nosím na svícení ledkovou lampičku s integrovanou 1800mAh, která nevím, jak dlouho vydrží svítit, ale ještě jsem ji nikdy nevybil. Přes jednu noc z ní telefon nabíjet nepotřebuji. A výměna moc nepřipadá v úvahu, protože to je pro mě primárně lustr do stanu, nebo jiného přístřešku. Spíše jde o to, jeslti mi bude stačit její maximální poskytovaný proud 1A. Dle recenze trvá nafouknutí běžné nafukovačky do 2 minut, tj. za tu chvíli to sežere pár desítek, max nízkých stovek mAh. Na delší treky mám 10 000 mAh a ta dává přes 2A.

mitau píše:Budget reseni nafukovaciho pytle je pytel na odpadky s dirkou a s gumickou - na TaR ventilek to funguje, nevim jak na Klymit. Hmotnostne to vyjde podobne jako prodavane specialni pytle (a pokud se trochu uskromnis v objemu a gramazi, tak i lehceji)

Na tohle jsem na netu taky narazil a zvažuji to. Mám jen trochu obavu, jestli to přežije použití třeba 5 nocí po sobě.

Etheric píše:Stačí taková plastová harmonika, na kterou se šlape. Nebo jsem viděl u spolunocležníka takovou káru, tuším že byla od Pinguinu, která měla pumpu v sobě. Rozložil jí a začal mačkat, pohyby jak při resuscitaci. Dost rychle to tak nafouk, hezky do tvrda. Jen je otázka, jestli to dělá i někdo jinej a co to vydrží. Káru od Pinguin, ještě k tomu kilo těžkou, to bych fakt nechtěl...

Vím co myslíš, když jsem jezdil s rodiči k moři, tak jsme s tím nafukovali nafukovačky na vodu. Ale najdu takovou, která bude malá a lehká? Tu nafukovačku od Pinguinu znám, ale menší verze je úzká a větší váží 850 g, což je stejně jako Klymit + pumpa + 10 Ah powerbanka, ze které se dá týden živit telefon. Navíc Pinguin nepíše nic o tepelném odporu.

GreyMouse píše:@HonzaPlzenak: Pokud chceš tu elektrickou pumpu vyzkoušet, tak se nenech těma řečma odradit. Nejsou všichni jako mike, jiné by určitě zkušenosti s ní zajímaly ;-)

Za tu cenu to asi prubnu. Přinejhorším s tím budu malému foukat balónky a dětský bazének :)
HonzaPlzenak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 21, 2016 13:16

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky