Péřový quilt

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Péřový quilt

Příspěvekod walkeatsleeprepeat » pát led 12, 2018 9:23

Zdravím všechny příznivce outdooru. Za účelem snížení hmotnosti a zlepšení komfortu spánku se chystám vyměnit svůj péřový spacák za quilt. Do oka mě padly zejména některé kousky od Zpacks či Enlightened Equipment. Vzhledem k tomu že se jedná o US společnosti, trochu mě odrazuje dovoz a následné clo a dph. Nemá někdo zkušenosti s kvalitativně srovnatelnými quilty některých evropských výrobců?

Díky za reakce!
walkeatsleeprepeat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 12, 2018 9:13

Re: Péřový quilt

Příspěvekod Rusty64 » pát led 12, 2018 9:55

Rusty64
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 17, 2017 16:01

Re: Péřový quilt

Příspěvekod walkeatsleeprepeat » pát led 12, 2018 10:36

Quilty od Cumulusu znám. Cenově celkem dostupné, nevím však jak jsou na tom s kvalitou. Hodně se mi líbí koncept EE Revelation https://enlightenedequipment.com/revelation/, který jde v podstatě rozložit a použít jen jako "deku".
walkeatsleeprepeat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 12, 2018 9:13

Re: Péřový quilt

Příspěvekod remy77 » pát led 12, 2018 15:00

Cumulus ma vseobecne dobru kvalitu vyrobkov
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Péřový quilt

Příspěvekod stinovlas » pon čer 18, 2018 21:27

Cumulus Quilt verze 2018 už jde taky rozložit a použít jako deku (oproti staré verzi udělali celkem zásadní redesign). Právě nad ním dost uvažuju.
stinovlas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 11, 2012 13:07

Re: Péřový quilt

Příspěvekod Miuan » pát črc 20, 2018 22:38

Kdo z vas ma quilt, jak do nej nastupujete a vystupujete, je treba tam lezt po nohach a stejne i vystupovat, nebo lze odepnout ty snurky co jsou omotany kolem karimatky a vystoupit normalne bokem?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Péřový quilt

Příspěvekod surrikata » čtv dub 8, 2021 8:29

Ahoj,

stare forum, no niekomu sa to stale moze zist.
Ak pouzivate snurky na priviazanie quiltu ku karimatke, treba sa do quiltu nasukat zvrchu.
Ja svoje quilty/comfortery mierne modifikujem - na kazdy "hacik" prisijem gombik, a na karimatke mam natiahnute tri alebo styri gumy s dierkami, ktore sa daju kupit v kazdej galanterii (velkost gombikov a dierok na gume musi byt taka, aby sa gombiky lahko nevytiahli. Po cesky sa tato guma vola "pruženka". Ak sa obavate zlomenia gombikov a prederavenia karimatky, odporucam pouzivat gombiky z materialov ako je parozie alebo kosti (ja pouzivam plastove a nikdy mi nepraskli). Gombiky vobec necitim. Pointa: lezenie do quiltu je takto omnoho jednoduchsie. Natiahnem zosite gumy natesno na karimatku, pripnem takmer quilt takmer uplne pod seba na jednej strane, a na druhej strane smerom od noh k hlave sa pozapinam na druhej. Je to verzatilne a pohodlne. Momentalne pouzivam Cumulus Comforter M400, a uz by som ho za nic nevymenila.

https://www.stoklasa-sk.sk/gumicky-hlad ... e-x2s01103
surrikata
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv dub 8, 2021 8:10

Re: Péřový quilt

Příspěvekod Squish » čtv dub 8, 2021 20:05

Mám Cumulus Quilt 350 a nechal jsem si tam dát hydrofobní peří s lepší plnivostí (900 cuin) a naprosto super. Neznám lepšího výrobce spacáků a quiltů poměr/cena výkon v Evropě.
Uživatelský avatar
Squish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 24, 2005 11:19
Bydliště: Praha


Zpět na Spacáky a karimatky