Poraďte s výběrem spacáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jaký typ náplně byste si zvolili?

duté vlákno/mikrovlákno
49
39%
peří
77
61%
 
Celkem hlasů : 126

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mitau » úte led 2, 2018 1:20

Pár obecných poznámek:
- Jak spis? Mas nejakou minimalistickou celtu nebo doufas v nahodny pristresek pro pripad deste? Jak moc si vybiras pocasi? Jak casto jsi zmoknul v minulosti?
- S velikosti po kompresi jdou beztak taky divy, idealni by bylo videt zabalene spacaky nazivo.
- Micra - "v pripade deste rychle uschne" Mokry synteticky spacak je taky nanic. Sice uschne a nemusis se bat o jeho zniceni, ale jako rychle bych to suseni v prirode (pokud nezalezes do vyhrate hospody) nenazval.
- Cumulus - "rvat to do kompresaku?" Na par dni klidne, jen ho mej rozlozeny na skladovani
Jeste prihodim dva tipy:
1) Koukal jsi na Warmpeace Viking 300? Celkem laciny perovy spacak, ktery je sice trosku hosi nez LiteLine, ale za ten peniz neni vubec spatny.
2) Cumulus se da sehnat i ve variante s hydrofobnim perim v creatoru na strankach Cumulusu. Ted tam rada LiteLine neni, ale na podzim tam urcite byla, takze asi jde jen o to, co zrovna vyrabeji. To je ale samozrejme zas jeste drazsi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod muddy » úte led 2, 2018 8:43

Celtu jsem nevozil, jezdil jsem co nejvíce nalehko, i když věci moc funkční moc nebyly. Přístřešek jsem našel ve štole i na zastávce, většinou jsem vyrážel v létě a počasí vybíral, takže bylo teplo a zmoklé věci uschly během chvíle... Nyní bych nerad zůstával doma na úkor počasí, i když třídení výlet na kole v lijáku plánovat nebudu:) Denním teplotám kolem 15-20 se ale bránit nechci.

Viking 300 byl take v hledáčku verze 195/80 vychází na 3,9tis. Věřím, že ten Cumulus za 5,7tis. bude lepší, pokud bych se rozhodl pro peřák, tak bych asi ten rozdíl neřešil. Ten Viking 300 má prý v reále váhu 810gr.+60gr. obal.

Předpokládám, že k péřáku je vhodný vozit žďárák, abych v případě nepřízně počasí zachránil sebe i péřový spacák. To je další investice např. do Dry Cover High Point 3 tis.
muddy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 1, 2018 20:31

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod remy77 » úte led 2, 2018 10:14

muddy:
kompresie u peraku sa neboj. Teda ak ho budes kompresovat len na nevyhnutny cas a skladovat ho budes normalne.
Na termovlozku sa vykasli. Stoji peniaz a vazi skoro ako UL perak. Radsej nejake tensie oblecenie na spanie (mas hned ako zalohu na prioblecenie, ak by ti bola zima, pripadne kym vysusis vlhke veci. Ja aj v lete, hlavne ked je teplejsie a aby som zbytocne neprepotil spacak, pouzivam do spacaku tenky dlhy rukav aj spodky.

V decathlone za 20 € mali v lete pristresok https://www.decathlon.sk/p/2363223_pris ... haki.html# len plachta ma 500 g, na bycikel asi vhodnejsie ako zdarak.

PS: a asi by som isiel do toho Cumulusa viac ako do do Vikinga 300, pretoze Viking ponuka tepelny tepelny komfort zhruba ako tento spacak: https://www.aliexpress.com/store/produc ... 8dfetZNhnx ale skoro za 3-nasobok.
Kupil som ho na Boozeho odporucania pred pol rokom na leto, spal som v nom cca. 20 noci a za tu cenu (kupoval som ho pod 50€) nema zatial chybu. Teda az na kratsi zips.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mitau » úte led 2, 2018 10:38

Souhlas s nahrazenim termovlozky nahradnim oblecenim

Zdarak vs tarp - remy77 si asi s vahou dela legraci, ale nejaky maly lehky pristresek z Aliexpressu nemusi byt spatny (tarp, poncho jako tarp).

Remmy77 ad Wing-UL z Ali: Nekde jsem videl, ze si lidi stezovali na malou prodysnost materialu a ze se ve spacaku trochu potili. Nemas s tim problem? Sam jsem o nem uvazoval, ale ta prodysnost me nakonec odradila.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod remy77 » úte led 2, 2018 11:40

mitau píše:Zdarak vs tarp - remy77 si asi s vahou dela legraci
ta vaha je s klasikymi stanovymi tycami, tusim maju 180 cm. Samotna plachta ma 500 g a 3x3 m mu na bicykel budu akurat, teda aspon si myslim

mitau píše:Remmy77 ad Wing-UL z Ali: Nekde jsem videl, ze si lidi stezovali na malou prodysnost materialu a ze se ve spacaku trochu potili. Nemas s tim problem? Sam jsem o nem uvazoval, ale ta prodysnost me nakonec odradila.


No mal som ho v lete na Korzike, kde bol toto leto neskutocny hic a v pohode. Ma ho aj moja 1/2 a tiez bez problemov
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » úte led 2, 2018 12:29

muddy píše:Zatím vede Micra, u které se ale obávám při přespání v 5–8°C častého buzení zimou

já bych v něm nespal pod cca +8°C, a každým rokem bude komfortní teplota horší a horší, tohle je letní spacák
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod booze » úte led 2, 2018 13:35

mitau píše:- Micra - "v pripade deste rychle uschne" Mokry synteticky spacak je taky nanic. Sice uschne a nemusis se bat o jeho zniceni, ale jako rychle bych to suseni v prirode (pokud nezalezes do vyhrate hospody) nenazval.

Presne tak. Co mam zkusenost, tak venku ti prochcany spacak poradne neuschne. Jednou jsem utopil Primu a schla tri dny na slunci.

mitau píše:Wing-UL z Ali: Nekde jsem videl, ze si lidi stezovali na malou prodysnost materialu a ze se ve spacaku trochu potili. Nemas s tim problem? Sam jsem o nem uvazoval, ale ta prodysnost me nakonec odradila.

Jediny problem je, ze ma studene svy a pokud spis pod sirakem a fouka, tak to jde citit. V lete me to vytrestalo nekde na kopcu u Nitry, celou noc jsem poradne nespal a nadaval si. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod muddy » úte led 2, 2018 15:37

Všem děkuji za rady. Začínám se tedy přiklánět k peřáku.

Příští týden se dostanu do Prahy tak se půjdu podívat na Cumulus na prodejnu. Vidím, že na Ali je opravdu vše. Do spacáku tam asi nepůjdu, ale uznávám, že je to alternativa za velice pěknou cenu.

Na Vaše doporučení nebudu investovat do vložky. Oblečení do spacáku bude z léhkého merina, tak bude o další izolaci postaráno a nakonec snad i o čistotu spacáku.

Zaujal mě odkaz z Ali na Tarp/Poncho, i kdybych ho měl hodit přes kolo:)
muddy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 1, 2018 20:31

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod booze » stř led 3, 2018 13:21

remy77 píše:Asi by som sa snazil v prvom rade ochranit perie zvnonku.

Proc? Kdyz peri bude hydrofobicke. Para se bude "mozna" pri urcitych povetrnostnich vlivech drzet pod membranou a "mozna" bude nicit dwr upravu peri. Kdyz jsem roztrhl spacak a videl jak hnusne zazloutle je peri po roce pouzivazni, tak nemam tucha, co to udela pod membranou. :-k
mike píše:edit: hmm, tak fakt je to 1000/7000. To mi nejak nedava smysl, neni to dost vodeodolne, ale zato je to malo prodysne Vodeodolnost zacina tusim az na 1800 a nekteri tu tvrdi, ze NeoShell s 10000 nestaci.

Ano tati, presne jak pises. :smt023

mike píše: Tu vnitrni latku bych si chtel pred vyberem docela osahat, lehke muzou byt neprijemne lepive...
na dotek dobra, ale nevim jaka bude pokud se trochu propoti. Jestli bide lepit, tak je to na nic.
remy77 píše:Co som presiel PL fora, nebol s Endurance problem. Jedna recenzia Cumulus Teneqa 700 s Endurance a HF perim:
http://www.testyoutdoorowe.pl/testy-2/s ... eneqa-700/

Diky za odkaz :smt023 jsem si to prosel a jsem uplne zmaten. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod remy77 » stř led 3, 2018 15:17

booze píše:
remy77 píše:Asi by som sa snazil v prvom rade ochranit perie zvnonku.

Proc? Kdyz peri bude hydrofobicke. Para se bude "mozna" pri urcitych povetrnostnich vlivech drzet pod membranou a "mozna" bude nicit dwr upravu peri. Kdyz jsem roztrhl spacak a videl jak hnusne zazloutle je peri po roce pouzivazni, tak nemam tucha, co to udela pod membranou. :-k


Ved to, ze len mozno. Len kto bude robit pokusy? :wink:

Vonkajsi obal spacaku chrani zvonku perie pred poveternostnymi vplyvmi. Teda vlhkost by mala ist v prvom rade zvonku a membrana by mala co najviac eliminovat jej prenikanie dnu, do peria. A to, co uz neda ani mambrana, tak doriesi HF uprava peria. Na druhej strane, ano, teoreticky moze membrana drzat vlhkost dnu a byt kontraproduktvina. Ale myslim, ze skor hrozi "nebezpecenstvo" zvonku ako zvnutra. A teraz babo rad :((

Najvacsi problem je, ze doplatok za Endurance nie je az taky velky. Keby bol, tak o dilemu menej :lol:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod booze » stř led 3, 2018 18:03

Takze zustavam u me kombinace.
Neco jsem si namyslel, ale nevim jestli to nebude blbost: Out Pertex Quantum 35 g Graphite In Toray Airtastic 20 g Black. Peri bude hydrofobicke 440g.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 19:00

booze píše:Kdyz jsem roztrhl spacak a videl jak hnusne zazloutle je peri po roce pouzivazni

To ale bylo kvalitni cinske peri, ne? ;-) Z asi 10 let stare SJ Koteky mi obcas vyleze pirko a vsechna jsou krasne bila.
booze píše:na dotek dobra, ale nevim jaka bude pokud se trochu propoti. Jestli bide lepit, tak je to na nic.

Ty uz jsi ji nekde zkousel? Na zpocene telo se lepi kazda umelina...
booze píše:Takze zustavam u me kombinace.

:smt023 vidim to podobne. Akorat barvy. Neni lepsi dovnitr nejaka svetla a jasna?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 19:08

remy77 píše:Ved to, ze len mozno. Len kto bude robit pokusy? :wink:

Booze 8) Asi neni nutne hned spacak kuchat, stacilo by zvazit ;-)

remy77 píše:Vonkajsi obal spacaku chrani zvonku perie pred poveternostnymi vplyvmi. Teda vlhkost by mala ist v prvom rade zvonku a membrana by mala co najviac eliminovat jej prenikanie dnu, do peria. A to, co uz neda ani mambrana, tak doriesi HF uprava peria. Na druhej strane, ano, teoreticky moze membrana drzat vlhkost dnu a byt kontraproduktvina. Ale myslim, ze skor hrozi "nebezpecenstvo" zvonku ako zvnutra.

Mne teda prijde, ze nebezpecnejsi je vlhkost zevnitr. Lidi s horsim zdarakem si bezne stezujou na kondenzaci zevnitr a podle fotek ji obcas neni uplne malo. Zvenku muzes mit bud dest a na ten membrana s vodnim sloupcem 1000 mm stejne nestaci nebo kondenzaci co pada ze stanu a na tu by mohla stacit DWR nebo difuzi vzdusne vlhkosti a proti te PU membrana IMO nechrani, spis mozna naopak (PU je hydrofilni, a tak vlhkost stahuje do sebe).

Navic si myslim, ze nejvetsi nebezpeci je v mrazech. Kdyz bude mit membrana zevnitr 0 stupnu a min, coz asi neni zadny problem, tak na ni veskera vlhkost zevnitr namrzne a uz ji odtud nedostanes. Na Pertexu Quantum sice muze namrznout taky, ale co mam zkusenosti se zdarakem s porezni membranou, tak se to nedeje a Pertex bude mit ty pory vetsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod sobb » stř led 3, 2018 19:25

mike píše:Navic si myslim, ze nejvetsi nebezpeci je v mrazech. Kdyz bude mit membrana zevnitr 0 stupnu a min, coz asi neni zadny problem, tak na ni veskera vlhkost zevnitr namrzne a uz ji odtud nedostanes.
dobrá membrána s tím problém nemá, alespoň v "normálních" mrazech, ale bojím se, že to nemusí být zrovna tenhle případ :-k
Většina zimních spacáků do velké zimy, na které jsem se teď koukala (ME, Cumulus) na sobě membránu mají. Paradoxně i ten výše zmiňovaný Rab, který má hydrofobní peří, tam ještě cpe Endurance.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 19:30

Jo, ale dobra membrana je u mne porezni a ne PU. GTX Air Permeable bych bral, ten mam na zdaraku a zevnitr nenamrza ani nenavlha. Druhy z bezneho GTX s PU vrstvou jo. A ten ma furt aspon 20k prodysnosti i vodeodolnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » stř led 3, 2018 19:34

já problémy o kterých tady teoretizujete u membránových péřáků Sir Joseph Looping 500 a Sir Joseph Looping 900 nemám, kdybych dneska kupoval péřák, tak by měl jak membránu, tak voděodolnou úpravou peří
Naposledy upravil fps dne stř led 3, 2018 19:35, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod booze » stř led 3, 2018 19:35

mike píše:To ale bylo kvalitni cinske peri, ne?

[-X SJ ty velke byly v pohode, ale prach byl zluty. :vom:
mike píše:Ty uz jsi ji nekde zkousel?

Ja ne komplic.
mike píše:Akorat barvy. Neni lepsi dovnitr nejaka svetla a jasna?

Ne, rychleji vyschne a vysmradne na slunci.
mike píše:Navic si myslim, ze nejvetsi nebezpeci je v mrazech. Kdyz bude mit membrana zevnitr 0 stupnu a min, coz asi neni zadny problem, tak na ni veskera vlhkost zevnitr namrzne a uz ji odtud nedostanes.

Nepsala sip nejake zkusenosti ze severu? Tusim ze ma membranovy perak. Pak tusim popisovala, ze ho vloni utopila a nedal se poradne vysusit, za co by mohla prave membrana. Nechce se ti to dohledat?

WP Vikinga 600 lehce vlhkeho, se mi podarilo ususit castecne na sobe, jen jsem ho vyhrival. spal jsem pod termofolii. Tady by byl problem, ze by membrana ASI nestihala.

Tvl nevim, jsem jak sedumnactka, ktera nevi, co na sebe. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 19:45

@fps: neni membrana jako membrana. Ta u SJ ma parametry 18000/10000, zatimco ta, o ktere je rec, ma 7000/1000. Navic je ta druha neprodysna, u SJ nevim. Krome toho do spacaku nevidis, klidne tam kondenzace byt muze, jen o ni nevis a neni ji tolik, abys ji vevnitr zaznamenal. Muzes zkusit spacak po tydnu venku zvazit.

Za mne hydrofobni peri jo, ale kdyz uz membrana, tak jen dobra a to Pertex Endurance IMO neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 19:49

booze píše:[-X SJ ty velke byly v pohode, ale prach byl zluty. :vom:

Aha, prach mi ven neleze, ale Koteku kvuli tomu kuchat nebudu ;-)

booze píše:Ne, rychleji vyschne a vysmradne na slunci.

Na tom neco je, ty chces trisezonni. Ja ale zimni a tam to asi se susenim na slunci nebude nijak zhave :)

booze píše:Nepsala sip nejake zkusenosti ze severu? Tusim ze ma membranovy perak. Pak tusim popisovala, ze ho vloni utopila a nedal se poradne vysusit, za co by mohla prave membrana. Nechce se ti to dohledat?

Nechce, ale neco takoveho si matne vybavuju...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » stř led 3, 2018 20:00

mike píše:@fps: neni membrana jako membrana. Ta u SJ ma parametry 18000/10000, zatimco ta, o ktere je rec, ma 7000/1000. Navic je ta druha neprodysna, u SJ nevim. Krome toho do spacaku nevidis, klidne tam kondenzace byt muze, jen o ni nevis a neni ji tolik, abys ji vevnitr zaznamenal. Muzes zkusit spacak po tydnu venku zvazit.

kdyby uvnitř byla kondenzace, tak by uvnitř vznikly zmrazky, a to bych poznal, mám zkušenosti s tím když vzniknou zmrazky uvnitř zateplené bundy, tady by to bylo stejné, ty hodnoty o kterých se tu bavíte jsem přehlédli, 7000/1000 je úplně k ničem, tady bych se bál nedostatečné prodyšnosti
Naposledy upravil fps dne stř led 3, 2018 20:05, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod booze » stř led 3, 2018 20:03

Fps dovolim si upozornit, ze debata se vede o hur prodysne membrane, nez mas ty. Takze asi tak.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod sobb » stř led 3, 2018 20:04

mike píše:Jo, ale dobra membrana je u mne porezni a ne PU.
těžko říct, ME taky používá PU (na parametry jsem ještě nekoukala). Ale je fakt, že nejvyšší řady mají nějaký GTX, ale přes dvacku za spacák fakt nedám ... ](*,)

mike píše:Na tom neco je, ty chces trisezonni. Ja ale zimni a tam to asi se susenim na slunci nebude nijak zhave :)
ber tmavou barvu, pomáhá to i při sušení v zimě
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 20:05

@fps: ne nutne, zalezi na mnozstvi. Neco nasakne latka, neco peri, hydrofobni asi nemas. Zmrazky se zacnou delat, az je ji moc tj. jsi v pruseru. Navic mas zimni spacaky, ktere by vlhkosti mohly pojmout celkem dost aniz bys ji vevnitr citil (na komfortu by to ale znat byt mohlo...).

Zkus vazne spacak nekdy zvazit. Pred a po akci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 20:07

sobb píše:Ale je fakt, že nejvyšší řady mají nějaký GTX, ale přes dvacku za spacák fakt nedám

Za znacku se holt plati ;-)

sobb píše:ber tmavou barvu, pomáhá to i při sušení v zimě

I zevnitr? Rikal jsem si tmavy shora a svetly zevnitr. Ze by to pomahalo podobne jako u batohu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » stř led 3, 2018 20:13

až si vzpomenu, tak je zvážím, jako ten zabalený mokrý stan, ale bude to asi déle trvat jak u toho stanu, když se odněkud vrátím po delším výletě na těžko, tak je tohle to poslední na co bych si vzpomenul, a nebo měl náladu to dělat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 20:17

Dej si papirek na monitor ;-) Urcite by to bylo zajimave. Taky mam problem si vzpomenout, ale mokre boty uz jsem pakrat po navratu vazil :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » stř led 3, 2018 20:26

tak to je to poslední na co po návratu koukám, monitor PC, já se vracím pozdě večer, dám vše sušit, vykoupu se a jdu spát, a pak ráno si na to vzpomenu, jako třeba na ty boty které jsem ještě taky po návratu nezvážil, ale u bot to bude zkresleno těmi hodinami ve vlaku kdy se suší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 20:27

Tak teda na dvere od lednicky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod booze » stř led 3, 2018 20:36

mike píše:Navic mas zimni spacaky, ktere by vlhkosti mohly pojmout celkem dost aniz bys ji vevnitr citil (na komfortu by to ale znat byt mohlo...).

Jde to znat i po podzimnim tydnu venku.

Vystridal jsem nekolik zdaraku a spacaku. Cca vim co jak a s cim funguje. Davat gtx Air Permable na spacak by mohlo fungovat. Membrana mi dava nejvetsi smysl pri spani na snehu a mela by byt na spodni strane spacaku. Spodni stranu spacaku mam vlhkou i v zime, ve stanu, na nafukovacce.

Nadruhou stranu vrchni latku spacaku mam vlhkou okolo ust, pri otreni o tarp nebo mokry stan, jinak ne. V zime je spani ve stanu mokre peklo a tam jsem si jisty, ze nejvice pomuze dwr uprava peri.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod remy77 » stř led 3, 2018 21:20

mike píše:Za mne hydrofobni peri jo, ale kdyz uz membrana, tak jen dobra a to Pertex Endurance IMO neni.


No je otazka, ci Endurance je membrana. Pretoze niekde pisu, ze to je len tkanina s jemnou vrstvou PU. Preto je aj taka lahka. Skusenosti s nou nemam, ako vacsina ludi tu, ale nikde na nete som nenasiel problem s vnutornou kondenzaciou.

A porovnavat spacak a zdarak sa neda, prerotoze na rozdiel od zdaraku, do spacaku nedychas.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky