Poraďte s výběrem spacáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jaký typ náplně byste si zvolili?

duté vlákno/mikrovlákno
49
39%
peří
77
61%
 
Celkem hlasů : 126

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod booze » pát úno 19, 2016 11:04

Chces peri nebo umelotinu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Markus007 » pát úno 19, 2016 11:26

Umělotinu
Markus007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte úno 9, 2016 13:52

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mitau » pát úno 19, 2016 12:42

Boll Patrol Dospělé spacáky mají dobré, tak bych věřil i tomu dětskému.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Příspěvekod komin » pát úno 19, 2016 12:44

Booz: a vies aj o nejakom perovom okrem cumulusu a sir josef?
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod booze » ned úno 21, 2016 10:53

Markus007 píše:Umělotinu

http://www.spacaky.cz/shop/index.php?route=product/category&path=20_45


@komin mas to v SZ, zavolej tam a domluv se.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Grent » pon led 16, 2017 7:39

Za mna mozem odporucit Pinguin trekking :) z 4camping za 40€ .. 3sezonny, slusny komfort, outdoor netravim mesiace ako niektory clenovia tu ale skor by som to pocital na dni.
..niekto bude mozno namietat ze je to slabe a zlahne sa to, no mne to zatial stacilo, doma ho mam v skrini stoceny ale nie stlaceny aby sa nenicil loft ci jak sa to pise :D
mam cca 168cm a tento spacak sa da vybrat aj vo velkosti 170cm co je podla mna obrovska vyhoda :D

to je len moj postreh, ak to niekomu pomoze :)
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod JanaSlavkovska » pát dub 14, 2017 18:33

Ja som s pokojná s Coleman Xylo. Je v ňom primerane teplo, cítim sa v ňom pohodlne a materiál je príjemný pri kontakte s pokožkou.
Naposledy upravil pavproch dne pát dub 14, 2017 19:27, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: to byl ale blbý pokus o propagaci, ešče raz a BANán
JanaSlavkovska
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 14, 2017 18:30

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod dudy » pát dub 14, 2017 19:26

Tvl.
Dveřma jí s tím jejím spamem vyhodí a vona se vrátí voknem...
](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod pavproch » pát dub 14, 2017 19:28

už opraveno :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » pát dub 14, 2017 23:01

Malo ;-) BAN. Prechozi nick to tu stihnul cele zasrat, mazal jsem 9 spamu :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod lojzmen » sob dub 15, 2017 23:10

Borci, ti spameři pořád nabízejí takové šunty, nebo i něco použitelného?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » sob dub 15, 2017 23:31

Same sracky. Idealni je vubec neklikat a spam nepodporovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

výběr spacáku

Příspěvekod lpisova » stř dub 19, 2017 12:12

Dobrý den,
chtěla bych se s Vámi poradit ohledně spacáku. Moc tomu nerozumím, ležím v tom už asi týden a furt porovnávám. Chci to spíše na příležitostné stanování, ale když už budeme spacák kupovat, tak aby to nebyl úplný ,,šmejd,,. Finančně se dívám na spacáky do 1000 Kč i méně (vím, že to nebude nic super, ale chci vybrat něco nej v této kategorii) , jelikož jedeme začátkem května stanovat k rybníku a jsem celkem zimomřivá, tak jsem koukala na spacáky s extr.teplotou tak -10,-15. Dívala jsem se na tyto, ale ne u všech jsou recenze, nechám si poradit, pokud máte úplně jiný typ, tak sem s ním :) Zatím děkuji.

Prima MUMMY 300 (na primu celkově jsou docela dobré ohlasy, ale asi ne na tyto základní spacáky...)
Pekynew Polar (na tento jsem nenašla recenze, takže vůbec nevím)
Vango Atlas 250
lpisova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 19, 2017 11:58

Re: výběr spacáku

Příspěvekod pickard » stř dub 19, 2017 12:48

Podle extrémní teploty se neřiď, není pro tvé použití nijak směrodatná. (Zjednodušeně řečeno je to teplota, za které se předpokládá, že to ve spacáku ještě asi přežiješ, ale bude ti strašná kosa a téměř jistě nebudeš spát.) Nic takového nehodláš provozovat.

Tyto teploty jsou obecně jen velmi orentační, někteří výrobci s nima podvádějí, každej jsme jinej, někdo to subjektivně snáší hůř, někdo líp... Pokud už se na ně díváš, dívej se na komfort, to je teplota, u níž se jakože nějak předpokládá, že by ti mělo ještě být docela pohodlně...

Za 1000,- korun se nedá sehnat třísezónní spacák, který by stál za řeč. Bude to za takovou cenu vždy jen ta nejnižší kvalita a nejzákladnější model. Možná je to blbá zpráva, ale je to tak. Realistická cena je třikrát vyšší.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: výběr spacáku

Příspěvekod pickard » stř dub 19, 2017 12:52

Abych jen nekibicoval... blízko finančnímu limitu je třeba toto

http://www.jurek.cz/vyrobky/spac%C3%AD-pytle/44-outdoor/lady-dv-l-sleeping-bag?lang=cs#JUMP_HERE

Bych asi zkusil s tvýma požadavkama. Jurek dělá dobré věci, má k nim kvalitní servis. Mám vyšší modely jeho spacáků a jsem s nima spokojenej. Jaký jsou tyhle, nevím, ale budou lepší než levný nakřivo ušitý nerovnoměrně nasypaný čínský.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: výběr spacáku

Příspěvekod lpisova » stř dub 19, 2017 13:01

Je mi jasné, že to nebude zázrak. Ale vzhledem k tomu, že pod stan se dostanu tak jednou do roka, kolikrát ani to ne, tak se mi nechce dávat 4000 za spacák.Ok, kouknu, děkuji :)
lpisova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 19, 2017 11:58

Re: výběr spacáku

Příspěvekod apuka » stř dub 19, 2017 13:43

Jo, za Jurka bych ty dve stovky priplatil. Rozhodne radeji nez za nejake Husky a spol.

Pokud chces na jedenkrat do roka, co se tak zkusit kouknout po znamych, jestli by Ti jednou za mirny uplatek nepujcil? Bo pocitej, ze za par let ten spacak ztrati svuj tepelny komfort. A pokud budes skladovat ve svem beznem obalu, tak to bude opravdu rychle. A to muze byt napr. zmena komfortni teploty z 0 na +15 i vic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výběr spacáku

Příspěvekod lpisova » stř dub 19, 2017 13:56

Tak to jsem tak plácla, protože jsme opravdu spacák zatím potřebovali málokdy. Ale teď jedeme na 5 dní pod stan a říkala jsem si, že spacák doma se neztratí. A i tento daný od Jurka bude za tu cenu kvalitnější než jiné v té cenové kategorii?
lpisova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 19, 2017 11:58

Re: výběr spacáku

Příspěvekod pickard » stř dub 19, 2017 14:00

Mezi takto absurdně levnými spacáky bude Jurek patřit mezi ty lepší.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř dub 19, 2017 20:47

Slouceno. K vyse recenemu dodam, ze spacak se opravdu neztrati, jen se musi spravne skladovat. Tj. ne v kompresnim obalu, ale idealne volne lozeny nebo poveseny. Jinak ztrati loft a bude z nej akorat lepsi deka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Chara-din » stř dub 19, 2017 20:50

A nebo zkusit něco takového, pokud se s tím tedy nebude nikam moc chodit. http://www.armatex.cz/index.php?route=p ... uct_id=922 Za mě (naštěstí) bez osobních zkušeností.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Příspěvekod budo » čtv dub 27, 2017 22:08

Chara-din to je asi nej volba.

(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Krimer » úte čer 20, 2017 21:34

Zdravím přátelé,
ve středu bych si měl dojít pro spacák a ještě stále si nejsem jist. Potřebuji ho na běžné lesní přespání v lese, atp., protože můj starý letní už mě moc nezahřeje (člověk je po čtyřicítce nějaký náhlejší :)) Celkem mě teď limitují peníze, takže jsem chtěl do částky 1.000 Kč.

Nakonec ještě zvažuji jeden dražší. Vybírám mezi:

Lafuma YUKON 5 STRAPS
https://www.sportisimo.cz/lafuma/yukon-5-straps/163061/
Vypadá celkem teple a bytelně a za devět stovek to s certifikovanou komfortní teplotou 9 st. jde. Je voděodolný, celkem masivní s celkem pevnou svrchní částí. Bohužel vnitřní vrstva je bavlna + PES.

nebo

Crossroad DUTTON 220
https://www.sportisimo.cz/crossroad/dutton-220/118459/
Výhody vidím v tom, že je nylonový vnitřek, nikoliv bavlna. Je lehounký. Certifikovaná komfortní teplota 8 st. Vyteplení u nohou. Dobrý střih, hlavně v oblasti hlavy, takže minimum "šňůrkování" a úniku tepla.

Ještě jsem zvažoval tento:
https://www.sportisimo.cz/hannah/geek/130561/
Ale trochu mě odrazuje střih, moc šňůrek a bavlněný vnitřek kvůli pocení a vzdušnosti.

Myslíte si, že stojí těch 400 Kč navíc za ten Crossroad? Tím, že potřebuji nakoupit i nějaké vybavení pro dceru, tak nechci vyhodit peníze za něco zbytečného.
Budu rád za všechny konstruktivní názory a postřehy.
Krimer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 20, 2017 20:58

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » úte čer 20, 2017 22:21

Upřímně - v téhle cenové relaci a ze sportissima - nekupuj nic! Nic!

Dojdi si do Decathlonu a vyber si nejteplejší a nejlehčí spacák do litru.
Zásadní rozdíl bude v tom, že v té cenovce sice není nic výrazně lepší, ale může být něco výrazně horší. To za prvé. A za druhé a zejména! - Když se s tím něco stane (může se párat, odejde zip,...), tak Sportissimo s tebou při případné reklamaci vyjebe, protože se neumí k zákazníkovi chovat. Kdežto Decathlon ti buď bez keců vrátí peníze nebo vymění za novej kus. Navíc, když si při koupi založíš zákaznickou kartu (účet), tak nemusíš řešit hledání účtenky, ale při reklamaci řekneš u kasy email (případně podáš kartičku) a oni si účtenku najdou. :supz:

Kdyby sis chtěl maličko připlatit, můžeš vzít Pinguin Micra - je dvouvrstvej a přitom stále lehkej. Když budeš v limitu, můžeš vzít Pinguin Tramp a spát v něm oblečenej (prasit ho) na slušné karimatce a taky ti zima nebude.

A pokud tě netrápí sbalitelnost a hmotnost a stačí ti spacák, se kterým můžeš zacházet sakramentsky drsně, ber z armyshopu českej vojenskej dekáč za tři kila. S ním můžeš spát přímo u ohně, díra sem díra tam nevadí. Když ho rozepneš na 3 vrstvy (svrchní šusťák + deka + vnitřní prostěradlo), vypereš ho v pračce a tepelnej komfort narozdíl od dutého vlákna neklesne :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Krimer » úte čer 20, 2017 23:04

budo píše:Upřímně - v téhle cenové relaci a ze sportissima - nekupuj nic! Nic!

Dojdi si do Decathlonu .....


Díky za reakci za kterou jsem rád. Dojít si nedojdu, to mám dost z ruky, ale koukal jsem na to.
Po pravdě moc velký rozdíl tam nevidím:
Pinguin i Crossroad - obě české firmy.
Podobné ceny
Tramp i Dutton oboustranně plně nylonové
Tramp - komfort 9 / Dutton - komfort 8
Výplň: Tramp - šesti vláknový Thermicfibre 6 - 1 x 100 g/m2 / Dutton sedmi vláknový Thermolite Quallo 1x120g/m²

Dle recenzí si občas lidé stěžují u Trampa na neodpovídající teploty dle garance. (Nevím jestli má certifikaci na dané teploty, nebo ne, to jsem nedohledával).

Každopádně mi vzhledem k podobné ceně přijdou i podobně koncipované a ve srovnání třeba s tím od Lafumy je tam pořád nemalý rozdíl v ceně versus užitná hodnota. Takže opět stejná situace :)
Krimer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 20, 2017 20:58

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » stř čer 21, 2017 5:09

Pinguin Tramp mám. Loni na jaře jsem v něm pěkně vykosnul, když chlapci vybrali na přespání blbý místo v otevřeném terénu a na průvanu... Od té doby dbám zejména na dobrou karimatku, vhodné místo na spaní a prasím ho - takže žádný převlíkání do spacího trika a podvlíkaček, ale hezky pěkně spím tak, jak jsem oblečenej. Například v za poslední cca 2 měsíce jsem v něm naspal odhadem 6-8 nocí a vždycky jsem na sobě měl úkáčko, který se mi osvědčilo jako termoregulační univerzál k pobytovkám u jarních ohňů (a nemusím koukat, jak se k němu chovám) a bylo to v klidu ;-)
Takže jako spacák na léto stačí, ale chce to zjara raději spát ve svetru nebo tak. Pokud budeš chtít chodit delší trasy a budeš ladit výbavu víc sportovně, tak bych doporučil spíš Pinguin Micra.
Jinak Pinguin je sice CZ firma, ale ty věci jsou Made in China.
Decathlon jsem fakt doporučil spíš kvůli vstřícnému přístupu (např. ty reklamace), než že bych koukal na parametry těch spacáků. Osobně mám štěstí, že se mi cca 1x do měsíce povede nějaký Decathlon při cestách trefit (Brno, Chodov, Čerňák i Liberec) a jsem s ním spokojený - široký výběr kvality a ceny, slušná kvalita v poměru k penězům a super přístup k zákazníkům.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Krimer » stř čer 21, 2017 8:32

Pinguin i Crossroad jsou obě české firmy vyrábějící v Asii. Celkově v té ceně mi přijdou podobné.
Decathlon poblíž nemám a abych kvůli tomu jel 70 km, to se ten spacák zase prodraží. Včera jsem ve Sportissimu s klukem, co tam prodával, diskutoval přes hodinu a celkem věcně. Ale jak jsou na tom s reklamacemi nevím.

Takže teď ještě zvažuji, jestli nepřihodit 200 Kč a nevzít už ten s dvojitou výplní Thermolite Quallo 2x100g/m² https://www.sportisimo.cz/crossroad/gordon-220/118455/
Ale zas si říkám jestli komfort teplota 2 stupně není na léto už moc. :) Navíc už jsem o dost na limitem.
Sice ta Lafuma je o polovinu levnější s výplní celkem silnou: syntetický Solid Fiber® (170 g/m²), ale zas jsem nic moc nenašel o materiálu Solid Fiber®. Kdežto Thermolite Quallo obecně celkem chválí, že je vlastnostmi podobný peří.

Na to, že nejsem zas nějak velký cestovatel s tím mám až moc velké dilema :D
Krimer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 20, 2017 20:58

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » stř čer 21, 2017 9:30

Vlastnosti podobné peří ... jsou jen kecy v kleci. Peří ničím nenahradíš. Proto se dělají levné syntetické a drahé péřové spacáky. Kdo zkusil peří, nechce už nikdy jinak. Sám mám peří pro podzim-zima-jaro (Criterion Traveller 650) a ten levnej Pinguin Tramp na prasení přes teplé období...
Za to, že nad tím špekuluješ, se nestyď. Budeš v tom spát a chceš dobře vybrat. To je správné. Jen jde o to, že v tomhle rozpočtu se holt žádné super technické překvapení nekoná.

Ten Gordon ... uvedeno 1450 g. Takže 1,5 kg - to není zrovna ultralight, na to, že kupuješ spacák na léto. Ten by měl v syntetice být max. kolem 1 kg. Dobrý zase je, že je dvouvrstvej. Tak bude teplejší a spíš v něm můžeš spát jen ve spacím oblečení. Dle zkušenosti se ale domnívám, že na léto je se mi osvědčilo mít lehčí sbalitelnější spacák + svetr nebo mykinu pro večerní posezení nebo chladnější dny a na spaní. Vlastně já se mnohdy spacákem i jen přikrejvám. To si můžu dovolit díky tomu, že nosím dobrou karimatku a spím krom na boku i na zádech, takže pokud mi je chladněji, otočím se na záda a díky karošce si je zahřeju. Přijde mi to lepší, než s sebou v létě nosit 1,5 kg spacák, kterej už je spíš třísezónní. Jde jak o hmotnost, tak o sbalitelnost. Ještě jsi neuvedl, pro jaké příležitosti ten spacák chceš...

Jestli ho budeš nosit na zádech v báglu nějaký delší trasy nebo jestli se někam dovezeš vlakem / autem a ta hmotnost tě netrápí. I to je dobré promyslet.

Nevím, kolik nocí jsi v životě zatím naspal ve spacáku a jaký máš zkušenosti. Ber to tak, že ty člověk postupně nabírá a holt pokud se volbou netrefíš (zbytečně předimenzuješ nebo naopak poddimenzuješ), tak to holt časem bude stát nějakou kačku při výměně za jiné řešení.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Krimer » stř čer 21, 2017 10:36

Ano, ten Gordon už je spíš třísezónní. Před pár lety jsem se pravidelně toulal po Šumavě. Poslední spacák jsem měl nějaký od Mil-tec z armyshopu, tuším že Commando. A popravdě mi v něm nad ránem moc teplo nebylo ani koncem července :) Takže teď uvažuju vzhledem k tomu, že mám do přírody nižší teplotu a studené nohy, jestli by i na léto nebyl lepší ten třísezónní. Nepříjemné by bylo, pokud bych se v něm pak permanentně potil :)

Teď se k tomu vracím hlavně kvůli dceři, kterou chci brát do lesa. Jsou jí čtyři, takže zatím spíš jen po okolí a v teplých dnech. Ale třeba časem, když jí to začne bavit ...
Asi největší negativní rozdíl bude ta váha a rozměr. Chodíme převážně pěšky, nicméně jelikož mám cca tři roky v háji kolena, tak toho v kuse zas nenachodím moc. Takže spíš bych ho měl jako universální, i kdyby se někam jelo s rodinou autem, atd.
Osobně nepatřím úplně mezi zimě odolné a večer při sezení venku se rád obléknu. Bohužel s mnoha spacáky zkušenosti nemám, takže se mi to těžko odhaduje.
Krimer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 20, 2017 20:58

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod dudy » stř čer 21, 2017 12:03

Krimer píše:...vzhledem k tomu, že mám do přírody nižší teplotu a studené nohy...

A to máš jen do přírody?
Když deš do města, tak máš teplotu normální a teplé nohy?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky