Poraďte s výběrem spacáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jaký typ náplně byste si zvolili?

duté vlákno/mikrovlákno
49
39%
peří
77
61%
 
Celkem hlasů : 126

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod lamak » pon srp 18, 2014 21:40

ErikaB píše:Ahoj, máte někdo zkušenost se spacákem PRIMA SPRING? Stojí kolem 3 tisíc, prý je ale dobrý? Našla jsem ho na eshopu, a podle popisu je celkem vymazelný..


O spacácích Prima je tady toho napsáno hodně, stačí jen hledat. V rychlosti pozor na teplotní určení s Climashield XP, dle místních zkušeností je cca 7 stupnu mimo, jinak velmi dobrá volba, kvalitní šití, servis v ČR, ...

Ale i tak bych šel do peří, nedávno jsem řešil podobné dilema
/viewtopic.php?f=5&t=6502&start=1260#p398072

Prima Polar je jednoznačná volba za ty peníze, max bych si ho nechal míň naplnit. Na webu seženeš za cenu kolem 3700,- a když to pošleš do Primy, dají ti ji taky...
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » pon srp 18, 2014 21:55

no, ... takovouhle obchodní strategií Prima vyloženě motivuje svoje prodejce ... :-k
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod vonkreuz » úte srp 19, 2014 6:34

@ Budo - jak to myslíš? Že mají v Primě držet ceny a hubu a dělat ostatním prodejcum toho vola pod kterého se mohou ostatní cenově našoupnout za "lepší a nižší" ceny?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod budo » úte srp 19, 2014 6:49

Cenovych politik vyrobcu je vic nez jedna. To snad jeste uznas. A dal se do takovy debaty, vzhledem ke zneni tve reakce, proste nebudu poustet. Jen zareaguju otazkou. Videls nekdy takove chovani u Osprey nebo TaR ?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod grco » úte srp 19, 2014 7:11

Myslim, ze rozdiel je v tom, ze Osprey alebo TaR nemaju maloobchodny predaj, narozdiel od Primy...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod budo » úte srp 19, 2014 7:53

To je pro mne novinka. Tak to jsem uz 3 batohy kupoval ve velkoobchode. Jen jsem si toho nevsiml.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod grco » úte srp 19, 2014 7:55

@budo: kde si to kupoval prosim ta?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod petrbw » úte srp 19, 2014 7:57

Myslím, že grco to myslel tak, že prima má sama za sebe jak velkoobchod tak sama provozuje i prodejnu maloobchodu(kamennou i e-shop).
Osprey a TaR má myslím jen velkoobchod a maloobchody zajišťují jen jiní prodejci kteří velkoobchodně nakupují u Osprey a TaR.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » úte srp 19, 2014 8:56

Batohy jsem kupoval na maloobchodnich prodejnach, ktere mimo jinych vyrobnich znacek prodavaji i Osprey. Tedy u distributoru. I Coca Cola prodava pres distributory - napr. mistni malou prodejnu potravin. Zkuste zavolat do Coca Coly a chtit, aby vam prodali flasku piti za levnejc, nez kolik stoji u vas krame. Budete za blazna. Vyrobce si k vyrobni cene vyrobku nastavi marzi, jakou potrebuje k zajisteni svych potreb. S ni prodava distributorum. Pak existuje nejaka doporucena MOC, kterou taky primarne urcuje vyrobce, ale pro nikoho z distributoru neni pevne zavazujici. Kdyz vyrobce zacne prodavat naprimo za levneji, nez jeho distributor, aby ziskal nuzne procento navic nekde v prostoru mezi svou prodejni cenou distributorovi a distributorovou koncovou cenou zakaznikovi, tak kratkodobe vydela par nuznych procent navic, ale distributor ho za takove chovani kopne do riti a nebude ho prodavat. Radeji si vezme na prodejnu vyrobky firem, ktere se ke svym distributorum chovaji slusne a tak, aby v ramci znameho a vsem vyhovujiciho ekonomickeho modelu nedelaly podrazy nebo hloupe kroky nevzdelancu, kteri absolutne netusi, jak funguje neco, v cem se pohybujou.

S pomoci distributoru, jejichz mnozstvi ani prostredky nemusi byt omezene (samostatnych firem s vlastnimi prostredky a naklady na svuj provoz), je vyrobce, pokud se k nim chova korektne, schopen prodavat mnohem vice svych vyrobku a za ekonomicky vyhodnejsich a mnohem stabilnejsich vysledku, nez kdyz se rozhodne, ze si distribuci bude delat uplne sam. Pokud by si celou distribuci delal vyrobce sam, tak by na stejne zisky musel vynakladat nepomerne vyssi mnozstvi prostredku. Mymi slovy a v kostce. Konec koncu kolik opravdu fungujicich siti podnikovych prodejen znate? A kdyz uz vyrobce podnikovou prodejnu ma a ma na ni i nizsi ceny, nez maji ´jeho distributori, tak prodava jen lokalne, primo na prodejne a rozhodne za takove ceny nerozesila. Konec.
Naposledy upravil budo dne úte srp 19, 2014 9:07, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod dudy » úte srp 19, 2014 8:57

To by mě taky zajímalo, kde má Osprey podnikovou prodejnu.
Je teda pravda, že maj přímej éšop, ale navím, jestli bych si nechal posílat bágl z USA.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » úte srp 19, 2014 9:18

@dudy:

zkus kliknout na prvni link tady nebo proste zadat http://www.ospreypacks.com a vsimni si, ze te to presibuje na http://www.ospreyeurope.com - pro asi? Ze by to byla podpora lokalnich distributoru ze strany vyrobce s pomoci jeho marketingu? A ze by to bylo o jinych cenach...? ;-) Proc tam je asi Store Finder?

Pak zkus to samy pres anonymizer: http://online-anonymizer.com/browse.php ... %2BJ7&b=29

Projdi a srovnej ceny a nezapomen na naklady na dopravu do EU, CLO a DPH, abys to mel cely dokresleny...
EDIT:
Nebo pro jednoduchost: na REI v USA stoji Atmos 50 USD 209,95 - http://www.rei.com/product/828428/osprey-atmos-50-pack
Kdyz se na ofiko web podivas pres anonymizer, zjistis, ze tam zadnej primej eshop Ospreye neni a jen oskazuje na distributory. Aby je neohrozoval na lokalnim trhu USA.
Kdyz te to bez anonymizeru presibuje na EU web Ospreye, tak stejnej batoh Osprey primo z lokalnoho EU eshopu prodava za GPB 120 (=cca USD 201, ale kde je ta doprava, CLO a DPH, zejo ...? - Takze jina cena). A stejny web ti sice ukazuje pomoci Store Finderu lokalni prodejce na lokalnim EU trhu. Ale kdyz s tim budech chtit laborovat podobne, jako nize ten typek s Primou, tak zjistis, ze zatimco z EU Osprey Storu mas ten batoh za 120 Liber (=4176 Kc), tak kdyz budes nekde v lokalu schopnej dojit na nekterou z prodejen distributoru, tak ho koupis levneji. Ja za nej dal 3500 Kc (plus minus par korun).

Takze zatimco vyrobce Osprey dobre vi, co dela, ma model, dlouhodobou strategii, marketing, vzdelane odborniky, kteri vedi dobre, co delaji a postupujou podle overenych funkcnich ekonomickych modelu, ktery doupravej firme na miru, tak Prima hlavou a usty sveho pana majitele, s nimz jsem shodou okolnosti vedl dva asi hodinove telefonaty a mel jsem moznost si udelat usudek, tak Prima nevi, co cini a cini to blbe. A neni to z me strany ma zaujatost vuci panu Pokornemu (tusim) ani vuci Prime. Jen o tom neco vim, protoze to v jinem segmentu vyrobku nejakej ten patek delam a konstatuju, ze to Prima dela blbe. Mozna i proto i pres mnohem horsi kvalitu jsou kempy plne veci od Husky, ale Primu v takove masove mire nevidis. Jestli totiz Husky umi neco fakt dobre, tak to je marketing. A jestli neco Prima vubec neumi, tak to je taky marketing. Tedy i zminena cenova politika, ktera je toho soucasti. Znovu pripominam, ze to z me strany neni osobni utok na Primu, ale ze to pouhe hodnoceni stavu veci.
Naposledy upravil budo dne úte srp 19, 2014 9:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod grco » úte srp 19, 2014 9:26

@budo: Sam si napisal ten rozdiel, na ktory som ja poukazoval a to, ze PRIMA, NAROZDIEL OD OSPREY, MA VLASTNY MALOOBCHOD, takze si moze urcovat aj velkoobchodne aj maloobchodne ceny. Ci im to vychadza alebo nie, je uz otazka na nich.

A su pripady, kedy si aj vyrobca moze urcit cenu pod ktoru ziadny predajca nemoze ist (MOC), aj ked im to predavaju lacnejsie, pretoze by to mohlo znizit image znacky (nevravim, ze to tak ma Osprey alebo Prima).
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod budo » úte srp 19, 2014 9:54

Grco, mezi precist text a precist text a porozumet mu, je jisty rozdil...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod grco » úte srp 19, 2014 10:00

@budo: Skor by si si mal ty asi 10 krat precitat co pises a na co reagujes.

Videls nekdy takove chovani u Osprey nebo TaR ?


Myslim, ze rozdiel je v tom, ze Osprey alebo TaR nemaju maloobchodny predaj, narozdiel od Primy...


Takze sa tak Osprey ani TaR chovat ani nemozu a tvoje rozoberanie vyhodnosti distributorov a maloobchodneho predaja su v tomto kontexte uplne nepodstatne a pre mna nezaujimave (a nevravim, ze nesuhlasim). Ale Prima ten maloobchodny prodej proste ma a tak si moze veci predavat kludne za zlevnene ceny ako uzna za vhodne.

Co ty mozes vediet ake ma Prima dohody so svojimi distributormi a predajcami? Ak nikde nepodpisali, ze nebudu predavat sami lacnejsie, co je dost mozne, tak nevidim dovod preco by nemohli ti priamo predat spacak za nejaku zlacnenu cenu, oni su vyrobci, oni si tu cenu urcia.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » úte srp 19, 2014 11:33

Zrovna tyhle dve firmy jsem uvedl ciste namatkou, z nasledujiciho duvodu. Jsou uspesne nejen proto, co delaji, ale jak to delaji. Takhle se to totiz spravne delat ma. Beru to z pohledu firmy, ne z pohledu grca. Takze grco - ty se na tom otacej klidne do nekonecna, u tebe to zacina a konci tim tvym prvnim prispevkem, ktery nade vse ukazuje, ze se vyjadrujes k necemu, o cem nemas ani poneti - Osprey MO prodej v regionu EU ma. - Ale vse ma pevna pravidla a svou logiku.

grco: Citace: Videls nekdy takove chovani u Osprey nebo TaR ? /// Citace: Myslim, ze rozdiel je v tom, ze Osprey alebo TaR nemaju maloobchodny predaj, narozdiel od Primy...

grco - Vytrhavas z kontextu jednotlivosti a pripominas mi, zes mluvil o nich? [-X :mrgreen: - Tak ja pripomenu tobe, o cem jsem psal ja, jeste predtim, nez jsi do toho vstoupil a neco tu utrousil.

Takze pripomenu o co tu slo puvodne - a existence / neexistence MO TaR nebo Osprey to nebyla. Ironicky jsem poznamenal: no, ... takovouhle obchodní strategií Prima vyloženě motivuje svoje prodejce ... :-k - A to plati, protože ja byt prodejcem necich vyrobku, kdyby mne takhle vyrobce podstreloval cenou, rovnou ho vyradim a radej budu distribuovat nekoho, kdo opravdu rozumi principum efektivniho prodeje a distribuce vyrobku.

Konec koncu, grco, zkus vzit telefon, zavolat do libovolneho obchodu z tohoto seznamu a zeptat se vedoucich či majitelu tech prodejen, jestli je pro ne jako distributory motivujici k prodeji urcite vyrobni znacky chovani jejiho vyrobce, ktere uvadi lamak: "Na webu seženeš za cenu kolem 3700,- a když to pošleš do Primy, dají ti ji taky..."

Klidne to grco dotazuj v obecne rovine, aby se nerejpalo do Primy. A pak nam sem muzes sdelit, cos zjistil. Fakt se tesim, s cim se pak prijdes podelit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod grco » úte srp 19, 2014 11:55

Neviem preco by som sa mal niekoho na nieco dotazovat, ked ma to nezaujima. Ich obchodna strategia ma vobec nezaujima, ani sa neplanujem stat ich distributorom, ani si neplanujem kupit od nich spacak.

Ide ale o to, ze tebe sa nepaci nejaky system akym Prima funguje a predpokladas, ze sa to distributorom nepaci tiez (alebo mas nejake vyjadrenie nejakeho z nich ze im to vadi? ja ich na tom webe vidim aspon 11, takze ocividne Primu este "za takove chovani nekopnuli do riti").

A navyse ako porovnanie s Primou davas 2 nadnarodne spolocnosti, ktore tvrdis, ze sa tak nechovaju. To je jak porovnavat Kostelecke uzeniny s nejakym typkom, co predava domace klobasy na trznici...

Ale hlavne je to, ze vobec netusis jak ma Prima nastavene zmluvy s distributormi a tvrdis tu, ze je to nevyhodne nie len pre nich, ale aj pre ich distributorov...

PS: K tomu eshopu Osprey, jak mozes vediet, ze ten eshop poskytuje priamo firma Osprey? Jak vies, ze to neni nejaky velky distributor, ktory tu znacku zastupuje a tym padom vytvoril aj celu ospreypacks.com prezentaci? To ze ten web vypada ako oficialny web vyrobcu este neznamena, ze za tym eshopom musi stat priamo vyrobca.

A k tym cenam, ze na tom eshope su drahsie ako tu v CR a odovodnujes to tym, ze ich tak nastavil Osprey, aby nekonkuroval distributorom je tiez len tvoj odhad a demagogia. 90% cien v UK v GBP prepocitanych na CZK vychadza vyssie ako ceny v CR, aj ked si tie ceny pozries na weboch roznych distributorov/predajcov, nie len na nejakych "cenach priamo od vyrobcu", takze to vobec tvoju hypotezu nepotvrdzuje.

Napriklad MSR Hubba Hubba HP na ultralightoutdoorgear.co.uk - 378GBP ~= 13200 CZK, hanibal.cz - 12165 CZK.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod terezaslovensko » úte srp 19, 2014 13:23

Ahojte,

chcela by som sa informovat, ci by ste odporucili a odobrili tento spacak: Sir Joseph Koteka 500/850. Som velmi zimomriva a mala (165cm, 55kg), potrebujem nieco ozaj teple, spacak by mal byt 3sezonny (ta 500vka), ale kedze planujem v nom byt tie tri sezony a noci byvaju na jar/ na jesen este mrazive, ocenim vyssi komfort :)
Pozerala som aj Warmpeace, ale tento sa mi pozdava viac.

Najblizsie planujem Alpy na jesen, buduci rok Norsko (to mame skoro pripravene) a Aljasku. Pod to by som dala este Theramrest-ku.

Dakujem za pomoc :t:t
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » úte srp 19, 2014 13:47

terezaslovensko píše:Sir Joseph Koteka 500/850. Som velmi zimomriva

na spaní jsem taky zmrzlina, a měl jsem jak Sir Joseph Koteka 500, ten zvládne max cca -5 °C, tak i Sir Joseph Koteka 850, ten zvládne max cca -13 °C, tedy bez velkého nabalování, hořejšek i spodek Polartec Power Stretch

terezaslovensko píše:Pod to by som dala este Theramrest-ku

doporučuji Therm-A-Rest NeoAir Xtherm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » úte srp 19, 2014 16:57

@terezaslovensko: Koteky tady nekolik lidi ma a neco jsme o nich uz napsali, zkus pohledat. 500 ti nemusi stacit, uvadene hodnoty sice odpovidaji realite, ale korekce odpovidajici tvym parametrum je posune nahoru. Takze hranici bys mohla mit okolo nuly. Ja nijak zvlast zimomrivy nejsem a korekci mam opacnym smerem, takze okolo nuly v pohode a v nejakych -7 to jeste slo (venku ve zdaraku). V 850 ti bude urcite tepleji, ale ten zas neni na leto, upeces se. Mozna koukni jeste po jinych znackach a nejakem kompromisu, 600 gramu stejne dobreho nebo lepsiho peri by mohlo byt akorat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod dudy » úte srp 19, 2014 17:09

@ tereslovensko
Jak píše mike.
Když si zadáš svoje míry do kalkulačky přepočtu metabolismu, tak Ti najednou limit Koteky 500 vychází -2°C místo původních -9°C.
Zadal jsem teda bajvoko věk 30 let, doufám, že jsem Tě neurazil. :((
Pokzud polichotil, tak rádo se stalo. :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod lamak » úte srp 19, 2014 17:49

budo píše:Konec koncu, grco, zkus vzit telefon, zavolat do libovolneho obchodu z tohoto seznamu a zeptat se vedoucich či majitelu tech prodejen, jestli je pro ne jako distributory motivujici k prodeji urcite vyrobni znacky chovani jejiho vyrobce, ktere uvadi lamak: "Na webu seženeš za cenu kolem 3700,- a když to pošleš do Primy, dají ti ji taky..."

Klidne to grco dotazuj v obecne rovine, aby se nerejpalo do Primy. A pak nam sem muzes sdelit, cos zjistil. Fakt se tesim, s cim se pak prijdes podelit.


To jsem ani netušil, že moje nevinná poznámka motivovaná tím ukázat, že lze za lehce víc peněz pořídit řádově lepší pytel vyvolá takový flame.

Nic ve zlém, ale srovnání Osprey a Primy je úplně mimo mísu, Je to jako srovnávat zmíněnou Coca Colu a firmu ZON. Každá hraje na trhu úplně jinou ligu a každá má své místo a svůj obchodní model. Obrovskou devizou Primy je právě kombinace séŕiové výroby, která zaručuje celkem rozumný technologický vývoj a možnosti indivizualizací pro zákazníka. Když už jsi vytahoval to volání, tak zkus zavolat do Osprey (nebo některé firmy z výše uvededeného seznamu), že chceš na batoh našít jinou kapsičku, prodloužit popruhy a kdo ví co ještě. On ten hybridní model má něco do sebe u tak malé firmy.

To co jsem psal je v zásadě jen dáno tím, že eshop prima (nevím komu patří, třeba mají jen společný marketing) má garanci ceny, v čemž nevidím problém. Jednak to prodejcům nekazí ceny (nenabízí žádnou další slevu) a druhak by tak mohl kdokoliv nadávat na konkurenční shop, že to které zboží má za lepší cenu - a to samozřejmě i v případě Osprey, což jsi psal i sám, že se oproti katalogové ceně prodávají i za míň.

Navíc si můžu zboží koupit zrovna tam, kde jsem našel tu nejlepší cenu na webu, nebo v krámě co mám po ruce. Pokud se nepletu, tak jen výrobce nabízí ty individualizace, takže pokud by si chtěla Erika vymýšlet a ještě ušetřit je to jediná cesta.

Jinak si myslím, že distributoři taky nejsou biti, díval jsem se, že někdo si nechává přímo dělat Polar s plněním 700g peří a prodává to jako standardní řadu Polar 700, to by ti osprey asi jen tak nenabídl (při velkém odběru asi taky).

Ale výměnou názorů zapadl původní dotaz, který bych si dovlil vytáhnout opět na světlo....

ErikaB píše:Ahoj, máte někdo zkušenost se spacákem PRIMA SPRING? Stojí kolem 3 tisíc, prý je ale dobrý? Našla jsem ho na eshopu, a podle popisu je celkem vymazelný..
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » úte srp 19, 2014 19:25

No, sice mám letitou praxi ve 1/4 miliardovém (€) výrobním korporátu i ve 120-hlavé výrobní firmě, která to - světe div se (!!!) dělá stejně, ale srovnávat Osprey a Primu se nesluší. Holt jste větší odborníci :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod lamak » úte srp 19, 2014 20:41

Myslím že je zbytečné se tu tahat za pindíky, kdo toho víc viděl a zažil (moje zkušenost je spíš z obchodu, právě i s výrobníma a obchodníma firmama).
Za sebe bych to uzavřel tím, že hybridní obchodní model má svoje nevýhody, ale pro zákazníka může mít i hodně výhod, záleží na tom, jak se to pojme. Prima se IMHO v tomto chová korektně. Už jsem zažil případy, kdy producent (výrobce) odmítal dodávat distributorům za lepší ceny než koncovým zákazníkům, byť byly schopni generovat větší a stálý obrat (někteří farmáři), nebo diktoval prodejcům MO ceny (např. Festo), které se nesměly porušit - sleva se nedávala, dávaly se bonus věci zdarma (příslušenství...).
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod terezaslovensko » stř srp 20, 2014 7:43

dudy píše:@ tereslovensko
Jak píše mike.
Když si zadáš svoje míry do kalkulačky přepočtu metabolismu, tak Ti najednou limit Koteky 500 vychází -2°C místo původních -9°C.
Zadal jsem teda bajvoko věk 30 let, doufám, že jsem Tě neurazil. :((
Pokzud polichotil, tak rádo se stalo. :D


mike, dudy:

co sa tyka prepoctov, priznam sa, ze tomu vobec nerozumiem.
spacak vyslovene na leto mam (reps. na take to slovenske leto), co sa tyka severskych oblasti, tam planujem chodit ozaj v tych teplejsich mesiacoch, ale zas viem si predstavit, ze v noci ta teplota na tu nulu pojde.
mam 23 rokov, v pohode :) neviem ci to nieco ovplyvnuje.

v spacakoch sa moc nevyznam, toto by bol v podstate moj prvy "ozajstny" spacak (rozumej drahsi ako 100eur a nie vojensky :D ).
este to tu prekutram, ale Ta Koteka a Warmpeace su znacky kt. trosku poznam, ostatne vobec.. akurat viem ze od znacky Husky sa treba drzat dalej (ani ja sama s nimi nemam dobre skusenosti).
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod šíp » stř srp 20, 2014 7:47

Právě na severské léto, kdy teplota klesá k nule, jsem si už na minulou sezónu pořídila SJ Rimo 600.
Ce se týká přepočtu, tak to vychází z toho, že jinak "topí" mladý svalnatý stokilový muž a jinak křehká 40ti kilová starší dáma.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod dudy » stř srp 20, 2014 7:51

@ tereza....
Si to můžeš tady spočítat.
Díky věku si, oproti původnímu přepočtu, vyhrála jeden stupínek k dobru. :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » stř srp 20, 2014 11:57

grco píše:.... PS: K tomu eshopu Osprey, jak mozes vediet, ze ten eshop poskytuje priamo firma Osprey? Jak vies, ze to neni nejaky velky distributor, ktory tu znacku zastupuje a tym padom vytvoril aj celu ospreypacks.com prezentaci? To ze ten web vypada ako oficialny web vyrobcu este neznamena, ze za tym eshopom musi stat priamo vyrobca.


No, ...
Stačí použít whois a slušně se zeptat na správné emailové adrese ....

Hi Jaroslav,

Thanks for your email.
To answer your question Osprey Europe and Osprey Packs are owned by the same people, so in effect yes they are the same company.

Best wishes,

Tim Brown
Web Manager

Osprey Packs I’m currently using:
Axis 18 – Everyday & Commute
Viper 5 – Biking
Escapist 30 – Biking
Sojourn 60 – Travel

Direct: 01202 712838
Office: 01202 413920
Mobile: 07976 290078

The Terms and Conditions of Sale of Osprey Europe Ltd Apply
logo
‘Innovation and Quality in Packs since 1974’

Měl jsem takový příměr, ale čekal jsem na tuhle odpověď ... Tvůj předpoklad je stejný, jako kdybys pochyboval o tom, kdo vlastní firmu Philips ČR s.r.o. - víš, grčo ... tohle si takový firmy prostě hlídaj a je to jejich nejcenější jmění .... říká se tomu BRAND :-..
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod grco » stř srp 20, 2014 12:26

budo píše:To answer your question Osprey Europe and Osprey Packs are owned by the same people, so in effect yes they are the same company.


To je dost vseobecna odpoved, kludne to moze znamenat, ze niekto vlastni Osprey Manufacture Co. a takisto Osprey Distribution Co. :)

Ja som ale nikde netvrdil, ze ten web nie je priamo Osprey, ale ze ty to nemozes vediet a len to predpokladas, a napriklad aj ak to u Osprey konkretne je jedna firma, u inych firiem to byt jedna a ta ista firma nemusi, takze to co ty tu predkladas ako fakta o tom, ako funguje kazda "spravna" firma a ich distribucia, su len tvoje domenky, ktore mozu byt casto uplne mimo.

A ta poznamka s tym brandom je tiez uplne mimo, pretoze to ze ti eshop a webovu prezentaci zabezpecuje nejaky exkluzivny distributor a ty ako vyrobca sa o to nestaras, vobec nevylucuje, ze si neudrzis svoju "brand".

Ide mi o to, ze tvoj sposob vyjadrovania naznacuje, ze je len jedina spravna cesta ako robit biznis a vsetky ine sposoby su spatne.

Zakaznikom sa ocividne ceny u Primy pacia, Prime sa to asi tiez paci, ked to tak robia a ako su na tom distributori to neviem, a pochybujem ze ty ano, preto si nedovolim kritizovat ich obchodnu politiku.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » stř srp 20, 2014 14:01

no tak to je teda výplod ... hned ta první věta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - že tys lezl po skalách bez helmy? ](*,)
ty seš jak Rusko - všichni vědí, že ti jednotně špičkově vyzbrojení a vycvičení neoznačení vojáci byli ruský, jen Rusko bude pořád tvrdit, že ne-e :mrgreen:

Dost už plýtvání časem s tebou, grčo ... snad jen poslední poznámku o těch předpokladech, které děláš ty taky, jen narozdíl od mých (písemně potvrzených) jsi mimo mísu: "... Prime sa to asi tiez paci ..." - mluvil jsi nebo psal sis s majitelem Primy o tom, jak se mu páči ekonomická situácia firmy, když předpokládáš, že "Prime sa to asi tiez paci" ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - Já jo. Tak předpokládej dál.
Teď bys mi ještě mohl vysvětlit, že 1 + 1 se nerovná 2 :supz: - Že tomu budeš skálopevně věřit, o tom vůbec nepochybuju \:D/
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod grco » stř srp 20, 2014 14:18

@budo: Preco im do tej Primy nejdes robit poradcu? Urcite by mali o takeho experta zaujem, by si im len zakazal predavat veci za ceny ake su na nete, a hned by zacali prosperovat...

A co sa tyka mojich predpokladov, keby si pri citani aj vnimal obsah toho co citas, tak si vsimnes, ze ja som vzdy pisal, ze to nemusi byt tak ako to popisujes ty, alebo inak sformulovane, ze to moze byt inak ako popisujes ty, nie ze to tak vyslovene nie je. A aj ak Osprey ma vyslovene taky pristup aky popisujes ty, a ma ho napriklad aj TaR, tak to este neznamena, ze inym, prosperujucim, firmam nemoze fungovat dobre iny pristup, napriklad kludne taky ako ma Prima...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky

cron