Poraďte s výběrem spacáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jaký typ náplně byste si zvolili?

duté vlákno/mikrovlákno
49
39%
peří
77
61%
 
Celkem hlasů : 126

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Krimer » stř čer 21, 2017 12:13

dudy píše:A to máš jen do přírody?
Když deš do města, tak máš teplotu normální a teplé nohy?
:twisted:

Přesně tak, jsem strašnej dobrodruh a pobyt v přírodě si bez studených nohou neumím ani představit. Ale do města a za kulturou beru ty teplý. :D
No, je vidět, že si to po sobě budu muset číst. Nějaký echt překlep by se i tu mohl, koukám, vymstít. [-o< :lol:
Krimer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 20, 2017 20:58

Příspěvekod budo » stř čer 21, 2017 16:25

Pak bych videl hmotnost jako dulezitou... Je taky moznost koupit levnejsi China perak. S tim ma, myslim, zkusenost booze.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Krimer » stř čer 21, 2017 17:37

Manželka je alergická na peří, hlavně husí, takže bych nikde nemohl být poblíž :D
Krimer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 20, 2017 20:58

Příspěvekod budo » stř čer 21, 2017 17:47

Nebo na roztoče?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Krimer » stř čer 21, 2017 20:43

Na roztoče, ale na peří hodně.
Jinak koupi v kamenném obchodě jsem zatím odpískal, ač se mi ten Crossroad GORDON 220 líbil. Bohužel výběr v dětských spacácích byl tragický, tak jsme se dohodli, že projdu internet.

Nemáte někdo zkušenost se spacáky Trimm? Celkem vypadá dobře tento, ta ty peníze:
https://www.outdoormarket.cz/spacaky-zi ... dark-grey/

Jinak ještě silně zvažuji Husky. Ty jsou asi dobré, ne?
Líbí se mi Husky Magnum
https://www.manvel.cz/spaci-pytle-outdo ... -1360.html

A pro dceru Husky Kids Magic
https://www.manvel.cz/spacaky/detsky-sp ... -8907.html
Původně to měl být levnější Merlot, líbí se mi tu, že má odpínací spodek, tak se dá zkrátit. :)
Jen musím zjistit, jestli je pro čtyřletou vhodný velikostí.

Sice jsou dost teplé, ale zase si říkám, že když je člověku horko, rozepnout se to dá vždy, ale když je člověku zima, je to horší.

Asi mi z toho začne brzy hrabat :D Pořád nevím, jestli je to ono. Ale cenově už výš jít nemohu.
Krimer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 20, 2017 20:58

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 22, 2017 8:09

Firma Trimm nemá špatný jméno. Na Husky se plive častěji :D
Moc to zase neřeš. Hledáš vybavení na místní podmínky a pocitovej rozdíl chladu ti ovlivní kdejaká drobnost jako vlhkost, vítr nebo míra únavy... :wink: :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod budo » čtv čer 22, 2017 8:17

Je tady i vlákno speciálně o dětských spacákách. Ale jak jsem už psal výše ... v cenové relaci, kde jsi díky nastavenému limitu, že žádné pozitivní technologické ani materiálové překvapení nekoná. Řešení výrazně lepší nad ostatní prostě za ty peníze nekoupíš, naopak to můžeš spíš jen pokazit blbým výběrem. Dojdi do krámu, sáhni si na to, zkus zip (jestli se neseká léga pod jezdec), omrkni loft, zvaž to a vyber podle barvy ;-)
Místní uživatel booze Ti eventuálně může dát tip na nějakej pokus z aliexpressu, kupoval tam péřáky a byl spokojený, tak bude umět najít syntetiku. Tím pádem bys zřejmě mohl trochu ušetřit, protože bys koupil cca stejnou kvalitu, jako Trimm, Pinguin a ty další, které zmiňuješ, ale za nižší cenu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Miras » čtv čer 22, 2017 9:11

@Krimer: Dvoukilovej spacák na léto? Neblbni, v tom se upečeš, i když se tím jen přikryješ, navíc to bude megabalík. Na léto si kup fakt cokoliv s hmotností kolem kila, max kila a půl, jestli si hodně velkej zmrzlík.

S dětským to samý - představa o tom, že spacák děcku prostě rozepneš, aby se neupeklo, je dost optimistická. Nevím jak tvoje dcera, ale našemu mladýmu jsou tři a půl a je to (v noci) děsnej cestovatel. Z obav, aby mu nebyla zima jsme mu koupili Boll Patrol a zrovna nejmoudřejší rozhodnutí to nebylo :| Že by si rozepnutí spacáku sám v průběhu noci reguloval podle toho, jak moc je mu momentálně teplo či zima nehrozí, to ještě nezvládne. Když mu ho nechám rozepnutej, během chvilky z něj vycestuje ven a spí kdesi vedle úplně bez spacáku a když mu ho zapnu, tak se v tom peče, budí se a vylejzá stejně vrchem.
Teď jsem objednal z číny úplně nejlehčí dětskej péřák co tam měli asi za 1500 (link), minulej týden proběhl test a naprostá spokojenost. Nejmíň bylo v noci kolem pěti stupňů, i tak mu v tom bylo teplo až dost a to v tom nebyl zapnutej ani pořádně.
U dětí teda platí asi ještě víc než u dospělých, že co kus to originál, náš mladej má výhřevnost zrovna celkem extrémní. Musíš vědět nejlíp sám, jestli se ti v noci i v zimě odkopává, nebo naopak i v létě spí zachumlaná pod peřinou. Ze svý zkušenosti bych ale pro děcko doporučil radši něco lehkýho. Když chceš syntetiku, tak nic teplejšího jak Boll Patrol Lite bych teď už nekupoval. Asi bys sehnal něco podobnýho i levněji, my ten náš teplejší kupovali už ani nevím kdy a chtěli jsme něco "rostoucího", aby to chvilku vydrželo. Ale už posledních pár použití jsme mu ho nechávali nataženej na plnou dýlku a v pohodě, myslím, že klidně můžeš koupit spacák na tu postavu kolem těch 150-160cm, aspoň ti z toho za rok nevyroste. Pokud teda nechceš šetřit hmotnost, ale z příspěvků usuzuju, že radši ušetříš pár korun, než pár deka :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Krimer » čtv čer 22, 2017 11:57

No, už dlouho jsem nad ničím nespekuloval tolik jak nad těmi spacáky :D
Oba jsem vybíral i vzhledem k mnoha pozitivním zkušenostem a recenzím. U toho toho dětskéhose mi líbí několik věcí.
- je universál od jara do podzimu, pokud malou spaní v přírodě chytne
- lze upravit délku, takže jí dlouho vydrží. Navíc je malý hubeňour, 104 cm ve čtyřech letech.
- je k tomu i karimatka
- cena

Ten Magnum jsem vybíral na základě recenzí a abych vzal ideálně vše z jednoho obchodu. Je sice teplejší, ale zas si říkám, že v extrému můžu spát je pod celtou v bundě se spacákem pod hlavou, nebo jen přehozeným přes sebe.
Pravda, asi by mohl stačit i Maestro
Navíc je o 300 Kč levnější, menší, ale lehčí jen o cca 0,2 kg, což už není zas tolik.

Nejvíc mě děsí ta velikost a váha, že mi oba zaberou v báglu všechno místo a nedám tam už skoro nic :D Na druhou stranu s mými koleny už nepředpokládám velký puťáky, spíš se nechat odvézt. A holka asi pár let sama taky nikam nepůjde.

Trochu mě taky vyděsil @Miras že v něm bude neskutečný hic. I když znám osobně lidi, co si v létě vozí zimní spacáky. :D
Fakt bych nerad příští rok kupoval nové spacáky, že je nám v nich moc horko, nebo zima. ](*,) :D Kdybychom neměli teď tolik výdajů a ještě dotování rozjíždějícího podnikání, tak bych to asi tolik neřešil a měl ušetřeného nerva. Ale zase jsem si aspoň rozšířil "vzdělání" :D

@budo Ten topic s dětskými jsem pročítal. Ale bohužel mám ty limity.
Krimer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 20, 2017 20:58

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod shadow » ned lis 26, 2017 20:26

Ahoj,
vybiram si perak do chladnejsiho pocasi. Vedle asi bezkonkurencniho, lec drazsiho, Sira Josepha, mne cenove zaujal Husky Dropy -25. Momentalne za prijemnych 4,6t. Mate s nim nekdo zkusenost? Od Husky mam Dinis -10, se kterym jsem spokojen.

Dropy
https://www.huskycz.cz/spacak-perovy-dopy-25-c-antracit

Diky
shadow
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 27, 2017 18:47

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod booze » ned lis 26, 2017 20:36

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » pon lis 27, 2017 20:45

shadow píše:mne cenove zaujal Husky Dropy -25

počítej že Husky Dopy -25 bude mít komfortní teplotu cca -5°C, a já bych tedy od Husky nic nekupoval, koukání spíš na dle mě o hodně lepší Prima Polar 800, a je jen o pár stovek dražší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Stok Kangri a Kang Yatze

Příspěvekod ranger123 » úte lis 28, 2017 13:12

Ahoj všem, chystáme se příští rok v létě na do Ladakhu a tam se pokusit i výstup na Stok Kangri a Kang Yatze a rád bych slyšel názor nejlépe těch, kdo tento či obdobný výstup už mají za sebou, jaký spacák zvolit. Mám Pinguin Expert, ale nejsem si jistý, jestli je pro takovou akci dostatečný. Zvažuju koupi hydrofobu od Cumulusu, ale tam se bavíme o částce 12.000 a výš a to se mi finančně momentálně úplně nehodí :( Takže prosím o Váš názor, bude Pinguin Expert stačit nebo nikoliv? Předem dík za rady, postřehy :)
Naposledy upravil sobb dne úte lis 28, 2017 13:37, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno, na tohle přece není třeba zakládat nové téma ;-)
ranger123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 15, 2017 18:30

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » úte lis 28, 2017 19:59

lepší než kam a kdy se chystáš by bylo dobré napsat kolik stupňů Celsia by tam mělo v noci cca být
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Michal82 » stř lis 29, 2017 12:33

Určitě pokryje mínusové teploty dostatečně ;)
https://rab.equipment/uk/expedition-1400
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod ranger123 » stř lis 29, 2017 14:26

V letních měsících by v BC neměla padnout teplota příliš pod nulu, ale ve výškách okolo 5000mnm je slovíčko NEMĚLO dost ošemetné :) Porovnat si papírové údaje na spacáku s předpokládanou teplotou v BC samozřejmě umím, ale mě zajímaly spíš REÁLNÉ zkušenosti někoho, kdo tyto výstupy už absolvoval. No a ten expediční RAB je dobrej vtip :D
ranger123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 15, 2017 18:30

Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Michal82 » stř lis 29, 2017 14:48

Tak když ses bal zda ti bude dámskej komfort -10 stačit.... a chtěl bys to HP peří.... :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod ranger123 » stř lis 29, 2017 15:40

Jo, přesně tyhle "hodnotné" rady jsem tu hledal :vom:
ranger123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 15, 2017 18:30

Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Michal82 » stř lis 29, 2017 16:55

Tak promiň no ale kdybych měl spacak s komfortem na -10 a chtěl teplejší a od lepších výrobců jak si psal třeba ten Cumulus tedy 12-15 tisíc a td asi bych si neporizoval spacak s komfortem -15 ale aspoň -20/-25 aby to proste mělo zas nějaký rozdílný účel.

A to že ti někdo napíše ze to před 2 lety dal s teplejsim trisezonakem ti asi nepomůže když jak si sám psal se počasí muže kdykoliv změnit.

Samozrejmne to byl sarkasmus ten odkaz ale na druhou stranu... pokud si myslíš ze ti to stačit nebude tak si půjč teplejší nebo kup ale aspoň o těch 10-15°C teplejší - a to už opravdu není daleko od toho Raba.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod remy77 » stř lis 29, 2017 17:12

ranger123:
Wawrik v pohode beha po Nepale s Kotekou 850, kde ma polosplasnutu jednu ci dve komory v oblasti hrude. Co je klasicky zimny perak.
Myslim, ze HP nie je take nutne, mozno skor nieco ako membrana, v pripade Cumulusa davaju Pertex Endurance - pripatok cca 35 €.
V 6000 som este nebol, ale kazdopadne by som isiel po vahe.
Ked ked isiel znamy na Cho oyu, tak bol po rady co sa tyka vybavy u Hamora a ten mu povedal, ze pokial berie paperovu bundu (co je logika), nech vezme aj paperove nohavice. Tym padom nepotreboval mega teply spacak a vyatacil na 8000 s Loopingom 500.
Asi by som isiel podobnym smerom
Naposledy upravil remy77 dne stř lis 29, 2017 17:31, celkově upraveno 1
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod sobb » stř lis 29, 2017 17:16

ranger123 píše:V letních měsících by v BC neměla padnout teplota příliš pod nulu, ale ve výškách okolo 5000mnm je slovíčko NEMĚLO dost ošemetné :)
Počítej s tím, že mrznout spíš bude, my se ráno občas probudili a bylo bílo :)
Jestli Ti bude stačit ten Pinguin taky záleží na tom, jak je starý a slehlý. No, a jestli se Ti s ním chce tahat, pokud vám tedy věci neponesou koníci.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod ranger123 » stř lis 29, 2017 17:40

Pinguin je funglovka, má za sebou jenom jednu akci, letos v létě Elbrus. Péřovku mám, byť jenom lehčí jako izolační vrstvu pod goráč. Všechno si poneseme jako vždy sami, ale ty 2 kila jsou ok. Při mé váze a množství jídla, co s sebou vždycky vláčím, bych ten rozdíl u péřáku ani nepoznal :D
ranger123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 15, 2017 18:30

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod JarekR » úte pro 5, 2017 19:30

Mohl bych se tu jen informovat jestli je lepší pořídit péřový spacák nebo polyesterový ? Chceme si pořídit výbavu, ale s přítelkyní spekulujeme jestli pro nás bude dostačující polyestorový nebo péřový.
JarekR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 5, 2017 19:28

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod remy77 » úte pro 5, 2017 20:59

@JarekR
Zalezi na ake uzivanie ho chces.
Ale vseobecne k problematike perie vs. syntetika tu je toho na fore kvantum.

Btw. Polyesterovy myslis asi spacak so syntetickou izolaciou?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » stř pro 6, 2017 20:59

JarekR píše:Mohl bych se tu jen informovat jestli je lepší pořídit péřový spacák nebo polyesterový ? Chceme si pořídit výbavu, ale s přítelkyní spekulujeme jestli pro nás bude dostačující polyestorový nebo péřový.

jestli chcete aby vám spacák dlouhodobě vydrže při stejných komfortních teplotách, prostě aby jste v něm za pár let nemrzli i když nebude kdovíjaká zima, a taky jestli bude spacák tahat celé dny na zádech, tak to pak kupte peří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Michal82 » ned pro 10, 2017 18:37

Takovej neobvyklej dotaz - jak je u mě ostatně zvykem :D

1000g 850FP
1000g 800FP
800g 800FP

Jaké typujete teploty ,,uvaření,, tedy myslím tím maximální horní plusovou teplotu při které v tom půjde ležet aniž by vás vedro vyhnalo ven ze spacáku.
Je jasný ze to bude silne individuální tak jako je někomu zima nad teplotou comfortu a někomu je teplo i pod comfort limit.
Ale aspoň orientačně kolik cca typujete?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod remy77 » ned pro 10, 2017 21:45

Predpokladam, ze zimny by si bral, ak by si pocital s tym, zr v 3-seznnom ti bude kosa. Teda urcite pod 0. To sa da zimakom len prikryt. Ale fakt je to silno individualne.
Naposledy moja 1/2 dokazala spat zazipsovana v Teneqe 850 v prekurenej Durkovej ...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod sobb » ned pro 10, 2017 21:56

Lehce přikrytí WP Explorerem 1200 jsme spali i na chatě, kde na vrchní palandě bylo díky intenzivně topícím promrzlým rybářům asi 35 stupňů. Spacák už tam roli moc nehrál, možná naopak izoloval :mrgreen:
Pod záminkou čůrání jsme se chodili chladit do mínus dvaceti venku :zimnioutdoor:

Ale jinak se pod ním do teplot cca dvaceti nad nulou dá s lehkám větráním v pohodě spát.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Michal82 » ned pro 10, 2017 22:00

Právě že bych chtěl zimní jenže zároveň nemohu tahat dva spacáky - z ČR jedu do UK zde se mi hodí 400g 800FP jenže odtud bych rad vyrazil na mráz a to se 400g nejde.
800g se bojím bude na nějakých -15 málo - kor když to může klesnout a v 1000g se zas v UK budu grilovat.
Potřeboval bych v něm vydržet při +10°C - jako typicky je tu v zimne kol 5-0 ale někdy to jde až k 10 pod -5 sem tu noc nezažil.
Třeba Norsko je kousek jenže to chce tu 1000 :(
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » ned pro 10, 2017 22:10

Myslim, ze jako zakladatel UH sekce bys naopak dva spacaky nosit mel :twisted: Slovo tahat bys mel naopak vypustit ze slovniku, jeste by si nekdo mohl myslet, ze ti vetsi vaha vadi :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky