Poraďte s výběrem spacáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jaký typ náplně byste si zvolili?

duté vlákno/mikrovlákno
49
39%
peří
77
61%
 
Celkem hlasů : 126

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod apuka » stř srp 19, 2020 18:20

Pokud shanis levny perovy spacak, tak se koukni na nabidku Decathlonu, napr. tento by mohl byt presne. co potrebujes.
Komfort bude asi sedet, vnejsi material je prijemny a mas na to dlouhou zaruku. Ale musis si to vyzkouset, jak se Ti v tom bude spat - nema tak dlouhy bocni zip a kapuci ma uzsi, jen na hlavu. Vyhodu mas, ze mas 90 dnu na vyzkouseni a pripadne vraceni.

Potom jeste Husky dela s perove spacaky, co vychazi cenove dobre. Zrovna u Dinisu, ktery se Tvym pozadavkum asi nejvice blizi si ale taky musis vyzkouset, jestli jejich "vychytavky" nebudou Tobe spise na obtiz.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » stř srp 19, 2020 19:42

davvee píše:Ahoj, ted se dá za solidní peníze koupit spacák od Ferrina

Ledaze by ti davali penize za to, ze ho budes pouzivat. Ferrino je zadarmo drahe. Taky jsem sveho casu podlehl mylnemu dojmu, ze ma dobry pomer cena/vykon. Nema, vsechno, co jsem od nich mel, se rozpadlo nebo jinak selhalo a to jsem bral vetsinou jen veci z jejich nejvyssi rady HighLab.

apuka píše:Potom jeste Husky dela s perove spacaky, co vychazi cenove dobre.

Husky nebrat! To je snad jeste horsi, nez Ferrino.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod davvee » čtv srp 20, 2020 12:53

Napsal jsem si do warmpeace a měl jsem štěstí, že zrovna měli v 2.jakosti warmpeace 900 ve verzi 180 za 4250kč. Tak již mám koupeno.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Etheric » pát srp 21, 2020 8:37

V čem spočívá druhá jakost? Já měl bundu druhý jakosti a našel jsem na ní jen jednu odlišnost - křivej, zkrabatělej 13cm kousek švu rukávu na předloktí, což ničemu nevadí.
Zajímalo by mě, jaký všechny odchylky spadají pod druhou jakost.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 21, 2020 11:05

to muze byt cokoli asi od krivyho svu, barevne odlisnosti odstinu, o 2cm kratsi zip, dirka v latce, jezdex na opacne strane...

seznam asi presne neexistuje, leda by ti wp dal co povazuji a problem oni.

nekde je krivej sev norma...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod davvee » pát srp 21, 2020 12:05

Je to nějaká vada z výroby. V tomto případě je to centimetrová dírka v uvnitř límce spacáku. Myslím, že cena vs vada je super oproti klasické ceně v obchodě.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Etheric » pát srp 21, 2020 15:00

Samozřejmě. Jde mi jen o to, co všechno lze jako druhou jakost označit. Může to být i něco, co bude mít zásadní vliv na výdrž a použití. Třeba blbě našitej zip fakt nechceš, ani za takovou slevu... Nebo jak jsem zmiňoval tu bundu - když by byl ten křivej šev tak, že bude tlačit pod popruhem batohu, taky bys to nechtěl ani zadarmo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Adeny » ned srp 23, 2020 11:50

Měl bych dotaz na někoho, kdo byl v deštném pralese. Amazonie a tak podobně. Jaký jste s sebou měli spacák ? Peří evidentně nepřipadá v úvahu, tak co pro tento účel koupit. A jakou volit gramáž.
Adeny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 12, 2020 10:54

Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Lipon » ned srp 23, 2020 18:57

My jsme do tropů vždy měli jen povlečení na peřinu a polštář a do toho vylezli nebo se tím přikryli.
Neumím si moc představit v tom vedru a vlhkosti spát byť i jen v letním spacáku.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Adeny » pon srp 24, 2020 11:52

Také jsem o tom přemýšlel a asi si něco ušijeme, jen kde sehnat ten správný materiál, Určitě bych šel do nějakého tenkého umělého vlákna, které rychle schne, protože to člověk asi hodně rychle propotí.
Naposledy upravil mike dne pon srp 24, 2020 16:26, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Adeny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 12, 2020 10:54

Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Lipon » pon srp 24, 2020 12:16

Necituj bezprostředně předchozí příspěvek.

My měli bavlněné, jednak jsme neřešili ušití nových (povlečení jsme měli doma), jednak je bavlna nejpříjemnější a na těch asi 12 dní jsme praní a sušení taky neřešili.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod apuka » pon srp 24, 2020 12:29

Jo, v tech tropech je dost otazne, jestli je umelina vhodna... Mozna jeste lepsi nez bavlna muze byt hedvabi (takove primerene huste tkane), je to na telo jeste prijemnejsi nez bavlna a taky neco potu dokaze nasaknout. A taky rel. rychle schne, rozhodne rychleji nez bavlna. Zase je pomerne drahe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Adeny » pon srp 24, 2020 14:03

jedeme na 3 týdny a téměř celou dobu budeme přímo v džungli, občas se dostaneme i na nějaký kopeček, ale výše než 1300 metrů to nebude a jsme pořád téměř na rovníku, takže teplo všude
pořád řeším, jestli vůbec tahat spacák, nebo stačí samotná vložka, ale zase něco lehkého z nějakého mikrovlákna by se možná hodilo, nebo vzít go igelitu letní péřák,je malý lehký skladný, ale zase jak jednou navlhne, tak je konec

mě napadlo něco jako je třeba od moiry materiál duo, polypropylen, ale opravdu nevím, bavlnu bych určitě nechtěl, ta se nacucne vodou a co pak s tím

v čem je hedvábí lepší než nějaký polypropylen ? osobně spím v tenkém pp tričku a spodkách od moiry včetně boxerek i tenkých ponožek a je mi to na tělo příjemné, když je chladno, tak to měním za merino kvůli nemožnosti praní a následného zápachu
Adeny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 12, 2020 10:54

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod MichalBr » úte zář 15, 2020 15:44

Ahoj,
chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně péřového spacáku SINGI THREE SEASONS od značky Fjallraven.
https://www.fjallraven.com/eu/en-gb/bags-gear/tents-sleeping-bags/sleeping-bags/singi-three-seasons-reg
Mohl bych ho mít za cenu cca 7000,- tak mě zajímá názor zkušenějších u tohoto spacáku co se týče poměru cena/využití v našich podmínkách/ceny jiných značek .. Díval jsem se, že je z materiálu polyamid 20D a to si nejsem úplně jistý, zda se jedná o nepromokavý materiál :-k

Děkuji za názory
MichalBr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 15, 2020 15:19

SNUGPAK TACTICAL 2 VS CARINTHIA DEFENCE 1

Příspěvekod hro123 » úte zář 15, 2020 15:55

Dobrý den,
hledám nový spacák víceméně třísezónní (cca květen-říjen), umělé vlákno (i na vodu), střední Evropa, do cca 2,5tis. m.n.m. Žádný extrém, spíše vandry. Dávám přednost kvalitě a nejsem žádný light-back-packer (pár set gramů neřeším). Mám raději spíše army-styl/bushcraft tak jsem si vyhlídnul:
SNUGPAK TACTICAL 2
https://www.top-armyshop.eu/spaci-pytel ... -2-snugpak
NEBO
CARINTHIA DEFENCE 1
https://www.bushcraftshop.cz/912-spaci- ... e-1-185-cm

Papírově jsou velmi podobné. Kromě toho, že Snugpak jde údajně více kompresovat...

Máte s nimi někdo zkušenosti? Který je lepší a kvalitnější?

Díky, Robert
hro123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 13, 2015 13:20

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Asanoth » čtv zář 17, 2020 6:34

Já nevím, není lepší koupit si nějaký zelený nebo hnědý Pinguin? Měl jsem vždycky za to, že tyhle rádoby vojenské věci jsou jen nefunkčí rozpadavší se nápodoby... Ale třeba se to změnilo.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod apuka » čtv zář 17, 2020 14:18

Myslim si to uplne stejne - kdyz chce podobnou vahu, sbalitelnost a komfort (je ten uvedeny konfort pro muze nebo zenu? - podle vahy spise muze, ale podle extremu tomu komfortu stejne neverim), tak si muze koupit Pinguin Micra, kdyz chce do vetsi zimy tak sice tezsi ale ale zato o hodne teplejsi Topas. To jsou docela overene a vetsinou chlavelne synteticke spacaky.
A jeste usetri....

Proste mi prijde, ze u tech army spacaku pocitaji komfort s pouzitim te "reflexni latky", coz uz potom pri nizsich teplotach prestane tak fungovat - a kdo vi, jak to bude v praxi citit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod MichalS36 » stř říj 21, 2020 16:25

Ahoj.

Jsem tu nový a úplně nezkušený. Zatím jsem chodil jen na jednodenní výpravy ( cca 20-30km ), ale dost se mě to zalíbilo a uvažuji že bych začal chodit na 2-3 denní výpravy. A vybral jsem si toto vybavení. Tak se chci zeptat jestli je to kvalitní a vydrží to. Budu chodit jen po českých horách, ale i v zimě, snažím se chodit jen když je hezké počasí a nehlásí žádné extrémy :D. Budu chodit většinou sám, max ve 2 lidech.

spacák: Pinguin Spirit https://www.pinguin.cz/spirit
karimatka: Pinguin Sherpa 30 https://www.pinguin.cz/sherpa_30
stan: Pinguin Arris https://www.pinguin.cz/arris
batoh: Pinguin Explorer 60 https://www.pinguin.cz/explorer-60


Všem děkuji moc za rady.
MichalS36
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 21, 2020 16:16

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Asanoth » čtv říj 22, 2020 10:46

Zdar,
jen filosofická poznámka: Zvážil bych vydlábnout se nad stan a chodit jen s plachtou. Zvlášť pokud chceš chodit jen při "dobrém" počasí.
V zimním spacáku Ti bude v létě asi dost horko, já v zimě nechodím, tak mám třísezónní do asi -1 °C (nevím, jestli by to teda fakt dal).
Ad batoh, tyhle 2-3denní výlety chodím s Deuterem 34l. Mám teda karimatku venku (pěnovou) a spacák v přední kapse. I na tři týdny jezdím s Corazonem 55l, takže těch 60 bych ještě zvážil :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mitau » čtv říj 22, 2020 12:49

Souhlas s otazkou, jestli by casto nestacila plachta/tarp typu SMD Deschutes (z aliexpresu jde podobnou konstrukci sehnat o poznani levneji). Usetris tak netrivialni hmotnost i objem v batohu. Kdyz se rozhodnes pro stan, tak velmi podobny se ted vyprodava v Hudy - https://www.hudy.cz/trail-l. Nemam cas zkoumat rozdily, ale za tu cenu asi nebude uplne marny.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mitau » čtv říj 22, 2020 13:09

Batoh - na 2-3 denni akce jezdim s mensim, ale uz mam dost vyzkousenou vybavu. Na vybaveni, ktere jsi psal ty by me tech 60l kapacity neurazelo (zvlast pokud bys mezmenil spacak, pak je 60l nutnost) - alespon to budes mit jako univerzalni batoh i do budoucna, kdyz trochu odladis vybavu a rozhodnes se jet nekam dal.

Spacaky - jeden spacak na vse je bohuzel proste nerealny (stejne jako nosis v zime jine obleceni). 1.8kg synteticky spacak je velky a neskladny, takze kdyz si ho poridis, tak si stejne na leto koupis nejakou levnou kilovou syntetiku, protoze se ti s nim nebude chtit tahat.

Karimatka - nechec vyzkouset klasicke penove karimatky z EVA? Usetris vyraznou hmotnost za to, ze to bude mene pohodlne. Hodne lidi ma tady nafukovaci karimatky od Therm-a-rest, ale to uz je jina cenova uroven. TaR poskytuje dost dobrou zaruku, u horsich nafukovacich i samonafukovacich karimatek jsem nekolikrat slysel, ze nekomu prestala fungovat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod MichalS36 » čtv říj 22, 2020 14:12

Děkuju moc za rady.
Batoh nechám asi stejný protože chci tahat i ten stan. ( děkuju moc za tip , vezmu ten levnější stan )
Spacák vezmu nakonec tento: https://www.pinguin.cz/topas , i když na léto si asi budu muset brát nějaký " studenější" :D. Tu karimatku EVA vezmu místo té nafukovací https://www.hudy.cz/eva-10?variant=58022&size=1407

A časem uvidím , jak to půjde , dokoupím i nějáké oblečení, další výbavu, možná i vařič atd... :D

Děkuji moc všem :)
MichalS36
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 21, 2020 16:16

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod apuka » čtv říj 22, 2020 14:20

Hele kluci, vsimli jste si, ze MichalS36 doted chodil vyhradne jen na jednodenni vylety a ze jen chce zkusit chodit proste s jednym, max. dvema prenocovanim?
S tim nocovanim nema zadne zkusenosti, vubec netusime, jak mu funguje organizmus, jak snasi (ne)pohodli, asi moc nevi, co ho ceka a vy mu zacinate radit tarp a na leto kilovy spacak s EVA karimatkou???

Jasne, kdyz nekdo uz ma nejake zkusenosti, vi, ze mu to bude vyhovovat, tak dobre. Ale je par podstatnych rozdilu spat ve stanu na samonafukovacce a v dostatecne teplem spacaku a spat v Deschutes nebo pod. na centimetrove EVA. Po celem spodku do stanu tahne - to ne kazdemu vyhovuje, nekterym, napr. mne by to prakticky znemoznilo spani. Kdyz si nevezme s moskytierou, tak se mu tam muze nastehovat ruzna havet, co zase nekomu vadi, nekomu ne. Kdyz nema zkusenosti z blbe si zvoli misto, tak za deste ho to muze vytopit - ano psal, ze pujde jen za dobreho pocasi, jenze to se pres noc a hlavne v lete klidne muze zmenit). Na EVe ho bude tlacit kazdy kaminek/vetevka/trs travy - taky ne kazdemu se to bude libit. V velte v kilovem synt. spacaku ma deklarovany komfort nejakych 15-18 stupnu, ale v chladku v lese mu muze byt zima klidne i nad 20 a za par pouziti i pri 25. Ten zimny spacak zase az tak moc zimny neni a furt se da alespon rozepnout. Ja netusim, jak je prodysny, nemel jsem jej, ale kdyz jsem jeste chodil pod stan, spaval jsem tam i v lete ve spacaku (synt. Hannah) s komfortem nekde k -10 a nebylo mi nijak teplo, krome u plaze ve Spanelsku, kdy v noci bylo nad 30 a vlhko.
Takove vybaveni mu taky muze znechutit to spani na cely zivot. Myslim si, ze kdyz vi, ze takovy batoh s vybavenim utahne, tak par let muze byt spokojeny a potom si vybavu upravi podle zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod MichalS36 » čtv říj 22, 2020 15:29

Tak jsem teda něco objednal. :D Uvidím , snad s tím budu spokojený a nasbírám nějaké zkušenosti.

Děkuji všem za rady.
MichalS36
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 21, 2020 16:16

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 23, 2020 6:28

apuka
a ty si myslis, ze kdyz je nekdo nezkuse y tak ve stanu mu bude lip nez pod nasobne levnejsi a lehci celtou?

navic 1 - 2 noci spise v peknem pocasi?

vetsina nezkusenych lidi zacina s celtou nejakou vojenskou, zahradni atd... protoze je levna.

michals36
topas ma kamarad a je s nim spokojenej, na leto teda asi odlehcis ale zase je lepsi se mit dobre na hranach sezony
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Etheric » pát říj 23, 2020 6:31

MichalS36 píše:spacák: Pinguin Spirit https://www.pinguin.cz/spirit
karimatka: Pinguin Sherpa 30 https://www.pinguin.cz/sherpa_30
stan: Pinguin Arris https://www.pinguin.cz/arris
batoh: Pinguin Explorer 60 https://www.pinguin.cz/explorer-60

Proč zrovna Pinguin? :roll:
Jestli se chceš turistice věnovat, kup si něco lepšího, jinak budeš kupovat dvakrát.. Zrovna Pinguin.... To už radši Decathlon. Pinguin je sice, česká značka, nicméně lepící svoje logo na čajna knock off výrobky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod apuka » pát říj 23, 2020 8:13

Etheric píše:Proč zrovna Pinguin?
Ze by proto, ze je z tech levnejsich znacek a taky vsech ceskych znacek (mozna nektere jsou kvalitou nekde jinde - jenze i cenou) asi nejlepsi co se pomeru cena/vykon tyka a navic jeden s nejlepsi kvalitou vyrobku (mimo spomenutych par s citelne vyssi cenou).

Ze Tys mel s nejakym vyrobkem nejaky problem, jeste neznamena, ze maji vsechno problematicke. Ja bych spise rekl, ze naopak. Nepovedene vyrobky (i cele serie) najdes u uplne vsech vyrobcu, napr. i Arcteryxu (mimochodem je vlastni cinska spolecnost :wink:), ktery se bere jako absolutni top ve kvalite.

A ze sijou v Cine? Podivej se, kdo vsechno ze svetovych firem tam sije. Pinguin alespon vetsinu svych vyrobku nema jen vyber z cinskeho katalogu s nasitym vlastnim logem, ale si dela vlastni navrhy a upravy. Mimochodem, Decathlon tam sije taky.

A neposledni rade nezapominej, tady se jedna o cloveka, ktery chce neco "zkusit", takze jeste ani nevi, jestli u toho delsi dobu zustane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Lipon » pát říj 23, 2020 8:27

tak porovnávat Pinguin a Decathlon je nesmysl
jednak cenově jsou jinde a funkčně/materiálově taky
Pinguin nemá ambice se držet na špici s Josephem nebo Tilakem, ale zase je na tom materiálově i kvalitativně výš než Hannah, Husky apod., o Decathlonu nemluvě
používal jsem jejich bundu, mikinu, kalhoty i batoh léta a udělalo to více než dostatečnou službu
žádné materiálové ani funkční vady, jako u Decathlonu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Etheric » pát říj 23, 2020 9:23

Tak jsem měl teda smůlu, že cokoliv od Pinguin jsem do ruky vzal zrovna neoplývalo kvalitou materiálu/zpracování a co jsem od nich měl jsem buď reklamoval pro vady /vždy kvůli špatnýmu zpracování/, nebo to zrovna neplnilo funkci, jakou mělo. Narozdíl teda od toho Decathlonu, kde bylo zpracování a několik úrovní nad Pinguin.
Že je lepší než Hannah nebo Husky? No, abo. Teda aspoň co se týče materiálů, co do zpracování si modrooký pes s tučňákem nezadají.
Taky jsem si v začátcích kupoval věci Pinguin v domnění, že to je kvalitní značka. Jak jsem se mýlil a kolik peněz mě to stálo ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Etheric » pát říj 23, 2020 9:27

@apuka: nejde mi vůbec o to, že šijou v Číně, nýbrž o to, že jen lepí svoje logo na věci z katalogu /ačkoliv uznávám, že se v tomto směru neustále zlepšují/
Prostě to je pro mě low cost nedůvěryhodná značka pochybných kvalit, tak to vidím já
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky