Evazotky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Evazotky

Příspěvekod norman_64 » pon led 2, 2006 12:19

Dotaz:
Spíte někdo na Evazotce??? Jaky je tam rozdíl mezi ní a norm. karimatkou?
A tak celkově jaké na ně máte názory a zkušenosti s nimi??? *
Díkes!!!:P
----------------------
Ps. samonafuk. nechci - nějak tomu nevěřím.. :ú
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: Evazotky

Příspěvekod Simi » pon led 2, 2006 12:31

norman_64 píše:Dotaz:
Spíte někdo na Evazotce??? Jaky je tam rozdíl mezi ní a norm. karimatkou?
A tak celkově jaké na ně máte názory a zkušenosti s nimi??? *
Díkes!!!:P
----------------------
Ps. samonafuk. nechci - nějak tomu nevěřím.. :ú


Pouzivam 14mm Evazotku, samonafukovacku taky nechci. ;-)
Rekl bych, ze oproti normalni penovce to rozdil je. Pri spani na snehu a ledu to neni uplne ono a je od zeme trochu citit chlad, ale jde to. Na studeny zemi bez problemu.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Evazotky

Příspěvekod Reinhard » úte led 3, 2006 8:34

norman_64 píše:Dotaz:
Spíte někdo na Evazotce??? Jaky je tam rozdíl mezi ní a norm. karimatkou?
A tak celkově jaké na ně máte názory a zkušenosti s nimi??? *
Díkes!!!:P
----------------------
Ps. samonafuk. nechci - nějak tomu nevěřím.. :ú


Na rozdíl od normální pěnové károšky je tak trochu měkčí, ale izoluje v zásadě asi stejně. Mám 10mm evazotku a přijde mi to skoro stejný. Jen když je kolem mokro a evazotka se náhodou namočí, tak necucá do okrajů vodu jako normální pěnovka (na tu, když měla okraj namočený ve vodě máčkni a uvidíš unikat bublinky) - evazotka z komůrek vzduch nepouští a taky do nich necucá vodu, evazotková pěna je má uzavřené. Evazotka při stejném zacházení možná dýl vydrží se stále stejnými vlastnostmi. POZOR! Evazotku nenechávat na sluníšku, ten materiál je náchylný na zničení, zvlášť ty černé přímo slunce přitahují.
Rozdíl oproti nafukovačce neznám, náfuku nemám... ale někde jsem četl, že horolezci v ostrých terénech své spaní (a zdraví) radši svěřují evazotkám, nějakej ten škrábanec nebo píchanec do evazotky nevadí a nezlikviduje šanci na teplý nocleh v mrazu, jako by se to stalo při propíchnutí náfuky (pokud zrovna není možnost opravovat...a ta často být nemusí).
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod homerr » úte led 3, 2006 9:53

já mám obojí, když jedu na sníh, nebo ledovec beru nafukovačku, pokud jedu tam, kde vím že riziko zničení nafukovačky je velký, beru evazotku.
důležitý je podle mě i hmotnost a skladnost, třeba nafukovačku složím do relativně malýho objemu, ale zase je těžší...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Olda » stř led 4, 2006 11:09

Příjde mi že evazotka se i rychleji vysuší když se namočí (srovnání z vody) a taky po ní tak moc neklouže spacák :) :lol:
Enjoy your life.
Olda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 15, 2004 12:56

Příspěvekod uplne jinej martin » stř led 4, 2006 21:23

Olda píše:Příjde mi že evazotka se i rychleji vysuší když se namočí (srovnání z vody) a taky po ní tak moc neklouže spacák :) :lol:

evazotka má bublinky vevnitř uzavřený, takže nenasákne vodu. A je o dost mechanicky odolnější.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

evazotka a klouzani spacaku :)

Příspěvekod skalis » stř led 4, 2006 21:36

Loni sem si poridil evazotku. Mel sem penovku jejiz vek byl okolo 10 let a tloustka se limitne blizila 3 mm :) Musela jit bohuzel pryc, pze na snehu na ni uz byla zima. Evazotka je ok, jen trochu nezvyk, pze je po zbaleni mnohem vetsi nez ta stara mrte slehla penovka :( A spacak na ni opravdu neklouze, coz je vyhoda pri spani, ale to treni mi dost to vadi pri baleni (davam ji dovnitr batohu), takze si asi usiju futral :)
Uživatelský avatar
skalis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:59
Bydliště: Lanskroun

Re: evazotka a klouzani spacaku :)

Příspěvekod Lipon » čtv led 5, 2006 8:56

skalis píše:Loni sem si poridil evazotku. Mel sem penovku jejiz vek byl okolo 10 let a tloustka se limitne blizila 3 mm :) Musela jit bohuzel pryc, pze na snehu na ni uz byla zima. Evazotka je ok, jen trochu nezvyk, pze je po zbaleni mnohem vetsi nez ta stara mrte slehla penovka :( A spacak na ni opravdu neklouze, coz je vyhoda pri spani, ale to treni mi dost to vadi pri baleni (davam ji dovnitr batohu), takze si asi usiju futral :)

futraly na karimosku se i prodavaji (tusim ze ve 2 velikostech), je z takoveho silnejsiho hladkeho "sustaku", takze do batohu to leze uplne samo :mrgreen:
poridil jsem si ho (cti: dostal jsem ho k svatku :-) ), protoze 1) nesehnal jsem kdo mi ho na miru usil
2) parkrat se mi povedlo v lese nebo v kleci natrhnout okraj EVAzotky o vetvicky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4913
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod mifr » čtv led 5, 2006 11:04

Evazotky jsou super, ocenuji na nich jejich odolnost i lepsi tepelnou izolaci...Na tematicky spriznenem serveru svetoutdooru.cz je aktualne zajimavy clanek: http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=960
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » čtv led 5, 2006 11:16

TEN ČLÁNEK mě vybídnul ke koupi samonafukovacky-místo evazotky (no ještě uvidím)...
ale chci napsat že se mi zdá že je v něm nedostatečně popsána problematika...možná se mi to zdá :ú
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ


Zpět na Spacáky a karimatky