Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ripper6 » úte dub 25, 2023 12:01

Ahoj,

jelikoz se vecne kazi zdejsi drahe karimatky, ktere mohu koupit na uzemi CR, na radu kamose, ktery tvrdi, ze to jsou vse blbosti at koupim nafukovaci karimatku z alika za tri kila.
Chci se tu zeptat, mate nekdo a nebo jste mel nafukovaci karimatku z Aliexpressu? :)
Co to vydrzelo? Fungovalo to? Byl by treba odkaz na konkretni produkt?
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ptrupek » stř dub 26, 2023 6:07

Ja mam tuhle a spokojenost. Jen aktualne vychazi z ciny o cca 100 Kc levneji, nez na ceskem eshopu.
https://www.aliexpress.com/item/1005005172009360.html
ptrupek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 5, 2016 7:29

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod Etheric » stř dub 26, 2023 7:01

Jestli je kostnatější postavy a nespí na zádech, ty prohlubně budou problém. Vyzkoušeno na sobě na výstavě stanů. Karimatek k poválení tam měli hafo, ale všechno tyhle značky, max Pinguin a jednu od StS, TaR a jiné tam neměli
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod kohai » stř dub 26, 2023 8:17

Myslím, že jsem měl tu stejnou.
První sezonu paráda. Před druhou ucházela. Po hození do vany spousta bublinek z různých míst.
Za mě nebrat.
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ntz » stř dub 26, 2023 8:27

nevim, proc kupovat karimatku z aliexpresu kdyz i v cesku je levnejch karimatek dostupnejch dost .. dobre, stojej vsechny 899-1100 cca ty levnejsi

https://www.4camping.cz/c/karimatky/kar ... =price_asc

mas to aleespon z ceskyho obchodu .. ja osobne mam zulu carlos .. koupil jsem ji 2x kdyz byla se slevou za 499 a je uplne v pohode ... akorat ma trosku klouzavejsi ten povrch mi pripada .. co se tyce vahy, tak ma dokonce min nez uvadeji na strankach 4camping .. ma 465g vcetne pytliku a takove siroke stahovaci gumicky ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ripper6 » stř dub 26, 2023 9:06

ptrupek: moc dik za info :)

Etheric: hele nebude, ja spim i na zadech tak i na boku, vyspim se i bez karimatek. Vlastne mam ji jen v zime kdyz uz mrzne a teplota je treba na bode mrazu, jinak zadnou ani nenosim.

ntz: vysvetlim... kamarad ma pod cepici, na toho si zdejsi obchodnik neprijde. Rekl to jasne, staci to z Alika, vse kolem je jen blbost, na kterou mu zdejsi skoci vcetne me. Samozrejme mezi nama, zapomel zminit treba koeficient tepelneho odporu, kdy u Alika zjistim ze jsem nekde na 1.2 vs u drahe karimatky napr Therm-a-Rest Xtherm kde je hodnota klidne 6.9. Ja tento rozdil rad zkusim, takze planuji vzit ji i v mrazu ven, beda ale jak se mi vyfoukne nebo rozbije, to pak kamarad bude poslouchat :axe: :D
Vybral jsem podobnych rozmeru a vahy, takze pro ostatni dam to jsem a pozdeji za par mesicu napisu i jak to cele dopadlo :twisted:

Name: Inflatable Sleeping Pad

Surface Material: 40D nylon composite TPU

Applicable Season: 3 Seasons

Inflated Size: 74.8 x 23.2 x 2.0 inches (190cm*58cm*5cm)

Storage bag size: 8.66 x 3.93 inches (22cm*10cm)

Weight: 470g/1.03lbs
Color: Green

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1802ZnK0GV

souperit bude z karimatkou co mam :)
Therm-a-Rest NeoAir Xtherm
https://karimatky.heureka.cz/therm-a-re ... /#prehled/

pozn. pokud prezije tak zustane klidne i jako zalozni, ale zase nebudu tahat neco velike nebo tezke
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod milarepa » stř dub 26, 2023 10:42

hm, ten tvůj kamarád má pod čepicí jen velké prázdno.........koupí těch šuntů aktivně roztáčí kola něčeho, s čím soudný člověk nechce mít nic společného.........

když pominu tenhle, pro mě zásadní faktor, tak druhým faktorem je i ekonomická stránka tohohle nákupu - koupím z Číny šunt za pětikilo s teplotním odporem 1,2, což je použitelné čistě jen na léto, s váhou kolem půl kila, bonusem je absence jakékoliv záruky, šmejd vydrží tak 2 sezóny, takže pak si tohle smutné kolečko musím zopakovat...........

nabízí se logicky varianta pořídit si od Therm-a-restu nějakou její slušnou samonafukovačku, třeba Pro lite, ta váží též půl kila, má teplotní odpor 2,4 - takže se dá používat od jara do podzimu, máš na ni doživotní záruku a pořídíš ji lehce nad 2 tisíce.......snad jsem probudil aspoň tvého vnitřního ekonoma, když už ne komplexně přemýšlejícího člověka...:-)

případně její robustnější varianty Pro nebo Apex, ty mají R přes 3,5, s tím se s trochou dobé vůle už dá spát i v zimě, váha a cena je jen o něco málo vyšší než u základní Pro lite....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ntz » stř dub 26, 2023 10:53

nevim teda co ma kamarad pod cepici, ale tebou linkovana karimatka stoji 475kc a doprava je ohodnocena na 322kc .. kdyz bude uchazet od zacatku (tyhle levne karimatky muzou uchazet hned uplne z fleku), tak muzes 800 odepsat rovnou .. kdyz si koupis karimatku z 4camping za 899, tak na ni mas normalni zaruku a budes ji schopen vymenit ..

@milrepa .. daval jsem odkaz vyse, ne kazdej musi mit TaR a nebo StS za tisice .. je tam spousta karimatek kolem litru, kazdy zbozi by melo mit sveho kupce

https://www.4camping.cz/c/karimatky/kar ... =price_asc

ale je pravda, ze jestli ma fakt pod cepici, tak tyhle karimatky budou muset pockat na nekoho jineho ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod Etheric » stř dub 26, 2023 11:01

milarepa píše:koupí těch šuntů aktivně roztáčí kola něčeho, s čím soudný člověk nechce mít nic společného.....

Tak. Navíc tím ohrožuje nejen sebe, ale i nás všechny. Agresivní Čína je obrovská hrozba, pokud to ještě někomu nedocvaklo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ntz » stř dub 26, 2023 11:07

@Etheric - no, ja myslim ze 95% tech levnejch karimatek z 4camping je vyrobeno v cine taky .. takze nula od nuly pojde .. jinak naprosto souhlasim .. ja se snazim vyhybat vsemu z ciny .., a neni to tak davno, co mi tady @apuka oponoval a hadal se se mnou, ze to vubec vlastne nema smysl a cenu ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod Etheric » stř dub 26, 2023 12:10

@ntz: je rozdíl mezi ali shitem a normální značkou, která vyrábí v Číně..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ntz » stř dub 26, 2023 12:37

@Etheric ... to mas pravdu .. ja mam z aliexpresu cilene jenom jedinou vec a sice tenhle varic ... a nedam na nej dopustit .. nikdy jsem u nikoho nic lepsiho nevidel .. o tridu lepsi nez Trangie .. byl to ale cilenej nakup .. a ostatne docela chvali i zbytek tyhle znacky, resp. to titanove nadobi .. tam uz ale nehraje cena takovej rozdil, ze bych si nekoupil neco podobneho v nalehko a nebo nekde jinde
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod Etheric » stř dub 26, 2023 13:32

Nádobí a věci co přicházejí do styku s potravinami bych z ali nebral ani omylem...
Spacáky z ali taky ani náhodou, ptáci draní zaživa, brrrr, jak tohle může někdo vědomě podporovat :vom:
Ty karimatky nevim no, čínská kvalita v kombinaci s praktickou nereklamovatelností jsou dva vztyčený prsty..
Taky na letos budu potřebovat karimatku, ale do civilizace a musí být odolnější, Uberlite bych na daný akci zrušil. No mezi těmi z ali hledat nebudu..

Jsem schválně koukal, co mám z Číny. Svítilnu Fenix, baterie Keeppower a telefon. A kabely, nabíječky. Všechno ostatní je Vietnam, Kambodža, Japonsko, USA a různý země Evropy. Z Ruska mám jedinou věc, brusnou pastu na nože, lepší jsem nikde nenašel.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ripper6 » stř dub 26, 2023 14:48

milarepa: dik za info, takze alespon mu muzu neco tak sikovne predlozit, ale hadam ze jeho reakce bude ze na to nic spis neodpovi.

Jeho casty argument je, ze prece dnes se vse vyrabi stejne v Cine, takze proc by mel platit tolik penez, kdyz na Aliku to je za par kacek. Neni to tato karimatka, ale jeho argument byl, to mate z toho, zlobi karimatka a tyto predrazene veci. Z Alika koupite nafukovaci karimatku s kamosem za 300kc! Dodatek, vzdy je to to same, jen za to nemusi se davat tisice.
Takze jsem usedl a sel hledat, nektera byla zase moc velika, klidne pres 30cm delka v zabalenem stavu :( Proto jsem nasel drazsi, kde je udana delka 22cm v zabalenem stavu.
A ano souhlasim, v CR mi dejme tomu tu karimatku zalepi za 400kc a je to vyreseno, pokud to nezvladnu sam a nebo nenajdu diru. Do Ciny to uz asi posilat nebudu :mrgreen:

Etheric: ano taky bych se rad vyhnul vecem z Ciny, bohuzel dnes kdyz dostanu nabijecku k holicimu strojku Braun, mam tam napsano Cina achjooo :( Opravdu to nemam ani nejlevnejsi, klidne koupim to nejdrazsi co je, stejne tam mam Cina :(

ntz: jj podobny styl, ja mam teda varic z CR ale jelikoz to tak divoce nepouzivam, staci me to az az.
https://www.hudy.cz/varic-na-tuhy-lih?size=239690
a lihove tabletky
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv dub 27, 2023 11:41

Tuhle módu, posílat si z druhého konce světa s*ačkop*delní produkty, jsem nikdy nepochopil :evil: Tak buď na to mám, nebo na to nemám, ale proč se mají kvůli mé neutěšené finanční situaci prasit kontejnery bezcenejma krámama někde v Asii?

Na co žluťák šáhne, to pose*e. Vzpomeňte si, když například Marzocchi přesunula výrobu na Tajvan v roce 2007. Ze špičkovejch sjezdovejch vidlic (RC2X a RC2X WC) se mávnutím proutku stal nefunkční low-end a Marzocchi se z toho už nikdy plně nevzpamatovala.

Čínské produkty a čínská licenční výroba jsou mor západní civlizace. Ani tužku bych si od těch prasat neschopnejch vědomě nekoupil. Zrovna před měsícem jsem do Hudy vracel karibábu. Karimatka Klymit za 4.000kč a bylo na ní napsáno "Made in China". Okamžitě jsem ji zabalil a se zdvořilým vysvětlením vrátil. Tohle podporovat nehodlám.

Nicméně, jsem smířen s tím, že proti větru nenamočím...
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ntz » čtv dub 27, 2023 12:49

EjdouuRotacak píše:Karimatka Klymit za 4.000kč a bylo na ní napsáno "Made in China". Okamžitě jsem ji zabalil a se zdvořilým vysvětlením vrátil..


chvalim, jsme na tom stejne ... az na drobne vyjimky nic made in china nechci .. i horsi produkt si klidne koupim .. v soucasne dobe je me zname vybaveni ktere mam made in china pouze celovka fenix, bohuzel i Tsunami Jacket od Ocunu a bohuzel i Rab Cohort kalhoty, co jsem koupil zde pres forum z druhe ruky ... jinak o nicem jinem nevim ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ripper6 » čtv dub 27, 2023 13:19

EjdouuRotacak: souhlas, bylo by to super, ale dnes je to temer nemozne nemit tam nekde Made in China :(
I dnesni zavedene znacky, pokud ti neco vyridi i v CR, myslim tim radna prodejna tak pokud neco musi objednat nebo jen doobjednat, jde to vetsinou z Ciny.
Nejlip to ukazku na ukazce. Je to sice mimo tema zde, ale mohlo by poslouzit....

Patrik kupoval za 12tisic, taky to nebylo bez chyb, takze zkusil Alika a koupil za 1200kc...
https://www.mesec.cz/clanky/chcete-uset ... h-z-praxe/
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ntz » čtv dub 27, 2023 13:23

ripper6 píše:Patrik kupoval za 12tisic, taky to nebylo bez chyb, takze zkusil Alika a koupil za 1200kc...
https://www.mesec.cz/clanky/chcete-uset ... h-z-praxe/


a prisel nakonec o ty oci nebo ne ?
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ripper6 » čtv dub 27, 2023 14:07

Zatim je spokojen, chvali to a rika ze opravdu usetril. Otazka je co casem, to muze se poznat treba do roka :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod jony800 » pát dub 28, 2023 20:11

No přidám nějakou reálnou zkušenost k tématu místo těch žvástů co jsou tu přede mnou. Po dobrých ohlasech na netu jsem koupil https://www.aliexpress.com/item/4000854162919.html mumie 185*58*10 450g. Mám ji cca dva roky a 40+ nocí z toho polovina Mallorca a Kypr takže spousta trní. Místo čistím jen tak nahrubo žádný velký ciráty pod karimatku do žďáraku z nejtenčího tyveku nebo z decathlonu. Za 900 stovek absolutní spokojenost jen mi uplně nevyhovuje ten polštář pod hlavou ale chtěl jsem to zkusit. Lituji že jsem si nekoupil ještě jednu do zálohy teď už není.
@Etheric: Máš na tu Čínu docela nekonzistentní názory. Když ve stanovém vlákně vydáváš brandovaný Čínský stan Waterfall za Českou výrobu. Doufám že je to jen tvoje hloupost a ne nějaký záměr.
@ripper6: Tu co jsi linkoval bych nebral je to špatná konstrukce. Moc tenká snadno ji prolehneš a nebude izolovat.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ntz » pát dub 28, 2023 22:26

jony800 píše:No přidám nějakou reálnou zkušenost k tématu místo těch žvástů co jsou tu přede mnou ...


co je zvast ? ze nechceme z principu nic made in china ?

jak mam teda rozumet tvemu prispevku .. ze jsi oportunista co neresi ? ze kdyby to napr. drali za ziva ze zivejch stenat, ale kdyz ti to bude fungovat, tak v poho ? :D super, sal jsi odkaz na karimatku z aliexpresu od naturehike .. bohuzel link nefunguje a karimatka uz neni k dispozici .. tak snad zajemce o "tuto tridu" bude radsi vybirat mezi ceskejma znackama typu hannah, husky aj ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2023 22:39

Panove, mohli byste laskave zmirnit sve vyrazivo a chovat se jako civilizovani lide? Dekuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod Etheric » sob dub 29, 2023 4:36

jony800 píše:Když ve stanovém vlákně vydáváš brandovaný Čínský stan Waterfall za Českou výrobu.

Tak pozor, já nic nevydávám. Mně bylo řečeno, že ten konkrétní stan není rebrand Čína... Samozřejmě to může být lež a kdybych měl vážný zájem o koupi, zjistil bych si to
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod jony800 » sob dub 29, 2023 7:08

@nzt Chápu nenávidíte Čínu celým srdcem ale co to má společného s karimatkami. Jsem realista. Když tu tak hezky narážíš na to draní peří. I když mám i spacák od rabu co se honosí všemi těmi certifikáty, nevěřím pohádce o šťastné husičce. A kdo se bije do prsou jak miluje zvířátka a nemá syntetiku je pro mě pokrytec.

Popisuji pouze svoji zkušenost s aliexpress karimatkou. Link funguje bohužel karimatka se už neprodává, jak jsem již zmínil.

@mike: Pokud tu někdo prezentujete pouze vlastní světonázory a ne reálné zkušenosti s daným tématem. Jsou to pro mě jen žvásty.

Waterfall
Etheric píše:...česká vyroba, navíc luxusní cena. Prý to má na svědomí jeden outdoor nadšenec...
Stojí za tím česká firma, která šije jiný věci a krom nich i jeden, tenhle stan. V nabídce jiný nemají a vyrábí prý sami.

Nejlepší na tom je že si tohle někdo neznalý přečte a pak si v dobré víře koupí stan a místo Českého výrobce podpoří Čínu.

Abych přidal zase něco k tématu. Po dobré zkušenosti jsem pořídil i Naturehike Winter R 5.8. Zpracování dobré, znatelně víc izoluje ale ta cena šla dost nahoru a zatím jsem ji ještě dostatečně nevyzkoušel.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod Etheric » sob dub 29, 2023 10:27

jony800 píše:nevěřím pohádce o šťastné husičce. A kdo se bije do prsou jak miluje zvířátka a nemá syntetiku je pro mě pokrytec.

Pro mě je zas omezenec ten, kdo to vidí takto ouzkoprse. To není o milování zvířátek... V jednom spacáku je husa odraná zaživa a ve druhým husa zabitá a pak až odraná, to je dost rozdíl. Btw, kdo miluje zvířátka, nekoupí si syntetiku, která má velkou ekologickou stopu a rozkládá se celý generace, aby se ve finále rozpadla na mikroplasty.

Ad Waterfall - nemůžu za "klamnou" reklamu, já to nevymýšlel, jen jsem poslal dál, co jsem viděl.

Jinak ikdyž si koupíš prémiovou věc, co není made in china, tak ty kabely a nabíječka k tomu z Číny je...
Taky je několik čínských věcí, co moc nemají konkurence, např ten Fenix....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod jony800 » sob dub 29, 2023 11:51

Máš úplnou pravdu já musím být absolutní imbecil. Dík všem za rady a ať se vám daří.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ntz » sob dub 29, 2023 12:48

@johny800 - terminy jako "zvasty" a "imbecil" jsi sem prinesl ty ... klid

snazime se ti celou dobu nastinit, ze nakupovani na aliexpresu prinasi doslova vicerozmernej problem .. kdyz vyradim jestli nekdo ma nebo nema rad cinu, tak minimalne zustane ta skutecnost, ze si furt za prakticky stejne ceny muzes koupit i v cesku vyrobky firem typu husky, hannah, ferrino, pinguin aj, ktere maji alespon (doufam) nejakou vystupni kontrolu a elementarni servis a zaruku (dane obchodnim pravem v cesku)

to s tim, ze napr. neveris, ze RDS peri je skutecne a kasles na to, je tvuj problem .. presto te prosim, kupuj si RDS i kdyz tomu neveris ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod booze » sob dub 29, 2023 13:50

Nafukovaci karimatka z Číny je dobrá karimatka. V Číně se dělají karimatky i plněné Primaloftem a dají se koupit na Ali. Pokud budeš kupovat karimatku z Číny, tak zvaž reklamaci.

Stejnou karimatku, ale dražší můžeš koupit v CZ eshopech rebrandovane a stejně jako na Aliexpress, ale i na Alibabe, kde jsou přece ty slavné katalogy českých outdoor shopu.
Máme od Naturehike a není s ní problém. Vloni jsem ji koupil znovu, ale už v Decathlon. Naturehike má v CR zastoupení a eshop. Podívej se tam.


Malé OT k husam. Husy se podskubavaji a bere se jim prachové peří. Naše husy si nikdy nestezovaly a máme z nich strašně moc peří. Tolik si asi v životě neviděl.
No a to peří se pak v zimě začalo ručně drát na prach a pirka. Pokud bys dral peří na huse, tak bych to chtěl vidět. Na jatkach je skubacka s parni sparovackou, pak se peří pere, fouká, třídí, pere fouká.
OPRAVTE SI TO HADATE SE SPATNE
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod mike » sob dub 29, 2023 15:05

jony800 píše:Pokud tu někdo prezentujete pouze vlastní světonázory a ne reálné zkušenosti s daným tématem. Jsou to pro mě jen žvásty.

To je v poradku, mne to taky prijde prehnane. Jde ale o to, jak to napises. Rekl bys jim to takhle do oci? Asi ne, ze? Pritom pres Net je potreba pouzivat mene konfrontancni vyrazy, nez pri primem kontaktu, ne naopak. Kdybys ve svem postu udelal tecku za No přidám nějakou reálnou zkušenost k tématu a vynechal místo těch žvástů co jsou tu přede mnou, tak byl naprosto v pohode a uzitecnejsi, nez cela debata o Cine predtim.

No a tohle bylo taky naprosto zbytecne a k diskusi neprispivajici...

booze píše:OPRAVTE SI TO HADATE SE SPATNE

:lol: :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovaci karimatka z Aliexpressu, zkusenosti?

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 2, 2023 10:25

jony800 píše:Po dobré zkušenosti jsem pořídil i Naturehike Winter R 5.8. Zpracování dobré, znatelně víc izoluje ale ta cena šla dost nahoru a zatím jsem ji ještě dostatečně nevyzkoušel.

Dekuji za info, zkusenosti. Tuto karimatku jsem nasel co pises, bohuzel z Alika na to nemas zaruku, kdyz se pokazi a neni to uz karimatka za 300kc. Kamarad co ma pod cepici, rikal ze z Alika za 3 stovky a je klid :)
https://www.aliexpress.com/item/1005004911841735.html

Musi tak mit 23cm x 11cm sbalena a vahove do 500g.

Jsem se na to jeste preptal toho kamarada a napsal mi jen vysvetleni k Aliku...

vzdyt at to hloupi kupujou u nas vid. Nekdo musi vydelavat na dane a zivit zdejsi zlodejicky, co maji na stejnym zbozi stovky procent marzi
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Další

Zpět na Spacáky a karimatky