Velmi lehké, velmi skladné

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Snaajk » pát kvě 19, 2023 14:10

Ahoj doufám že nedělám duplicitní vlákno nebo špatně umístěné. Jestli ano hned napravím.
Jde mi o to v loni jsem byl solo na festivalu. Taky rád jezdím na kole a chtěl bych někde po cestě přespat, to by mohla být tak jedna noc. Hodilo by se mi něco na přespání do malého batohu. Vidím to takhle batůžek, do něj výbavu která se dá vláčet celý den. Večer si najdu místečko a tam těch 5 až 7 hodin přespím. V loni jsem poměrně hodně vymrzl na jednom festivalu tak to nechci opakovat. :) Chtěl bych spíš deklarativní diskusi co mít a co nemít. Než konkrétní výrobky. Nic méně něco jsem si přece jen našel. SOL® Escape™ Bivvy - OD Green , Zippo ohřívač rukou, pončo místo pláštěnky. Můžete mi prosím s tímto někdo pomoct ?
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 19, 2023 14:33

Měl jsem kdysi něco jako zippo ohřívač rukou a dodnes jsem nepochopil, k čemu to je dobrý. To si raději vem nějaké rukavice, které budou určitě lehčí a nemusíš k nim tahat benzín. Na léto stačí nějaké tenčí, které budou i lehké.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Etheric » pát kvě 19, 2023 14:37

Stan, spacák, karimatka, jídlo a jiné v jednom:
pure-and-solid-mastercard-1.png

:twisted:

Teď vážně - tvůj dotaz je moc obecnej... Co zkusit popsat, jak bysis představoval svůj výlet. Kam, jakým stylem, v jakém období,...?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod ntz » pát kvě 19, 2023 14:41

pokud nejsi nejakej prerostlej, tak se tarp da postavit napriklad z poncha od Jurka, tohle je sbaleny do balicku 15x5cm a letni spacak je taky do maleho balicku, takze by ses mel na pohodu vejit do 30L baglu
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Snaajk » pát kvě 19, 2023 15:13

Etheric píše:Teď vážně - tvůj dotaz je moc obecnej... Co zkusit popsat, jak bysis představoval svůj výlet. Kam, jakým stylem, v jakém období,...?


generalizace specializace :)
Poradit chci cokoliv, co mi zmenší batoh pro jednu noc. Období letní. To jsou všechny požadavky. O finanční stránce popřemýšlím až později. Jídlo neřeším, stejně mi chutná pokaždé něco jiného. :) Vymýšlej, zkoušej. Budu rád za každou radu. Klidně mi napiš co je špatně.
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Snaajk » pát kvě 19, 2023 15:21

Dromedaro píše:Měl jsem kdysi něco jako zippo ohřívač rukou a dodnes jsem nepochopil, k čemu to je dobrý. To si raději vem nějaké rukavice, které budou určitě lehčí a nemusíš k nim tahat benzín. Na léto stačí nějaké tenčí, které budou i lehké.


ohřívač je to jednoduché.
https://www.youtube.com/watch?v=1plQCsg ... %C3%BDkora
Nevím kolik to dá wat. Má to dát asi tak pár stupňů výkonu. Někdy to může stačit abych se odlehčil o svetr.
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Snaajk » pát kvě 19, 2023 15:32

ntz píše:pokud nejsi nejakej prerostlej, tak se tarp da postavit napriklad z poncha od Jurka, tohle je sbaleny do balicku 15x5cm a letni spacak je taky do maleho balicku, takze by ses mel na pohodu vejit do 30L baglu

No tarp od Jurka mám. Je to super věc. O ponču uvažuju, jen se asi vyhnu ultra lehkému. Je tam trošku problém že se dokáže přilepit. S karimatkou je to u mě docela pojem hodně krát jsem spal bez ní. Mám tu takovou tu harmoniku. Nafukovací karimatku určitě koupím. Nejspíš tu letní. Co si myslíš o tom Solu bivy ? Má s tím někdo zkušenosti Kraken na youtube to docela vychvaluje ?
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Etheric » pát kvě 19, 2023 16:14

Snaajk píše:Období letní. To jsou všechny požadavky. O finanční stránce popřemýšlím až později. Jídlo neřeším, stejně mi chutná pokaždé něco jiného. :) Vymýšlej, zkoušej. Budu rád za každou radu. Klidně mi napiš co je špatně.

Kam na jednu noc? Na prostředí dost závisí.
Snaajk píše:Kraken na youtube to docela vychvaluje ?

Ehm, pardon, tento člověk je do kšeftu zapojen, má zájem prodávat, propagovat, je za to placen a tak nakecá cokoliv, viz ta kauza s filtry Sawyer... :vom:
K tomuto člověku nechovám ani špetku respektu a myslím si o něm své /a nic hezkého to není/.

Ad ohřívač: smrdí benzínem na sto honů, i originál, ačkoliv píšou, že nesmrdí.... Dej to do náprsní kapsy bundy a po chvíli rozepni. Autohavárie hadr ten smrad.

Ad tarp Jurek: měl jsem. Těžký, velikost po sbalení /nelepivá NEul verze/ nic moc, celkově nic moc... UL verze zas napikaču materiál...

Snaajk píše:Poradit chci cokoliv, co mi zmenší batoh pro jednu noc.

Poradím mile rád, ale mám obavy, že budeš muset vyměnit všechno, dost možná i batoh. Dáš za to třeba 40 tisíc, ale ta lehkost... :ú
Naposledy upravil Etheric dne pát kvě 19, 2023 16:26, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 19, 2023 16:23

Snaajk píše:https://www.youtube.com/watch?v=1plQCsgvvNk&t=6s&ab_channel=PavelS%C3%BDkora
Nevím kolik to dá wat. Má to dát asi tak pár stupňů výkonu. Někdy to může stačit abych se odlehčil o svetr.

To by mě zajímalo, jak tímhle nahradíš svetr. Ale jak chceš. Já to kdysi v pravěku měl a mám více méně stejnou zkušenost i názor jako Tomas Tomason v komentáři pod videem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Snaajk » pát kvě 19, 2023 16:58

Etheric
Prostředí to bude horší. Projedu toho v celku dost, takže můžu říct jen něco jako léto, Česká republika.
No to tuším že u Krakena střet zájmů nějaký bude. Právě i z toho důvodu to tady píšu. Protože neznám SOL bivy. Přitom to co je psané vypadá dobře. Realita je velká neznámá. Jeho produkty rozhodně nejsou nejlevnější. Takže radíš, dám si na něho pozor.
U toho JURKa to jsem věděl že je to těžší a větší. Obvykle chci věci robustní a pul kila není problém hlavně že se to neroztrhá. Tehdy jsem zvažoval ještě MSR ale tam mi to přišlo že to roztrhám velmi snadno.
Smrdět fakt nechci proto, ohřívač mažu :D :D :D
Napadla mě jedna věc velmi drahé řešení zvládne asi každý. :D Zkus mi tu napsat to nejlevnější. :) Když tak si pak připlatím. Co by jsi tam dal pro začátek.
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Snaajk » pát kvě 19, 2023 16:59

Dromedaro píše:
Snaajk píše:https://www.youtube.com/watch?v=1plQCsgvvNk&t=6s&ab_channel=PavelS%C3%BDkora
Nevím kolik to dá wat. Má to dát asi tak pár stupňů výkonu. Někdy to může stačit abych se odlehčil o svetr.

To by mě zajímalo, jak tímhle nahradíš svetr. Ale jak chceš. Já to kdysi v pravěku měl a mám více méně stejnou zkušenost i názor jako Tomas Tomason v komentáři pod videem.

Rozumím, takže to škrtám.
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Etheric » pát kvě 19, 2023 17:48

Snaajk píše:Zkus mi tu napsat to nejlevnější

Aliexpress shity nebrat, low end nebrat. Převlečený low end také nebrat. Co pak zbývá? To nejdražší....
Chceš seznam věcí, gearlist, co vzít? To je poněkud obsáhlejší téma a opět to závisí na tom, kam jdeš. Je blbost mít jeden set na všechno, to pak dopadá tak, že na některý akce jsi vybaven ok, na jiný máš vysoký stovky gramů navíc... O tomto je tu hodně vláken a obsahu, není divu, tohle je složitý téma a hledání perfektní výbavy není jednoduchý, navíc co funguje mně, nemusí fungovat tobě...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod irem » pát kvě 19, 2023 20:43

Lehke, skladne, levne a nechces mrznout v noci? :-k nejlepe vyjde, kdyz se stanes otuzilcem :-D
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Snaajk » pát kvě 19, 2023 21:32

Levné jsem psal jen pro Etherica. Cena dejme tomu střed. Cena je u mě pohyblivá. Když to má smysl tak si připlatím.
Naposledy upravil mike dne sob kvě 20, 2023 0:06, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Kuba Turek » sob kvě 20, 2023 0:07

Několik let jsem spokojeně na tyhle účely používal nejlevnější nafukovačku z Lidlu (už se prošoupala a začala pomalu během noci unikat). K tomu mám šitovej spacák od Huskyho, co má být do -26 stupňů, ale reálně je do hodně plusových teplot. K tomu dva bidony, lékárničku a taštičku s nožem, čelovkou a zapalovačem. Nic navíc k cyklistické výbavě nepotřebuji, když plánuji spaní na 1-2 noci.

Obrázek

Na týden navíc beru triko a trenky na noc a sandále (kvůli pohodlí) a také tarp, abych furt nemusel hledat převisy nebo nějaké jiné kryté prostory proti dešti.

Obrázek

Na zimu navíc beru lepší spacák Rimo.

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 20, 2023 6:31

Dobrý nápad s tím kolem ho takto využít na podpěru. Stačila by pak obyčejná stavební krycí plachta a nemuset mít k tomu další tyčky, jen kolíky.
Z těch lavic a stolu bych ve spánku spadl a rovnou na obličej určitě. Tradičně se budím o půl kilometru dál, než tam, kde usnu. Na tom bych nemohl spát.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Kuba Turek » sob kvě 20, 2023 10:23

Tohle je normální levný tarp z krámu. Myslím že Dekáč. Ale nevím přesně, máme jich v rodině několik.

Pokud chceš ještě ušetřit váhu, tak si můžeš koupit speciální cyklistický přístřešek - dělá se pro jednoho nebo pro dva a je dimenzovaný přesně na kolo. Navíc nepotřebuješ kolíky, pokud se spokojíš s nalámanými větvičkami, které zapíchneš do země místo kolíků.

Tady je ještě pár podobných použití, jestli Tě to zajímá. Např. Jižní Morava na týdenní cykloturistice ve čtyřech lidech.

Obrázek

Tábořiště pod Bořní na dvě noci. Kolo je zčásti venku, protože uvnitř je horolezecké vybavení. Jeden den jsme lezli a druhý den jeli 100 km do Prahy.

Obrázek

Také pod Bořní, ale jindy a na elektrokole. Elektrokolo uveze do Prahy těžší zátěž, a tak jsem si vzali pro dva lidi obyčejnou stavební plachtu, protože mělo hodně pršet.

Obrázek

A tady je ještě z jiného soudku. Vodácké splutí Vltavy ve třech lidech.

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Snaajk » sob kvě 20, 2023 13:16

to Kuba Turek
Nádhera, krásný fotky ze spaní máš. Přesně takhle to je i mě. Mám stařičký 25 let starý spacák Pinguin Mistral, stan, tarp a podlážka od Jurka, karimatku beru jen občas, rád spím na tvrdém ale je třeba aby země byla vyhřátá. Pak ještě další nutné maličkosti kolo a podobně. Je to plna polní pro dvoudenní festival nepoužitelný. :(
Takže jsem to včera zase koumal a měnil. Zatím teda SOL® Escape™ Bivvy - OD Green.
https://www.sgear.cz/veci-do-prirody/bi ... y-od-green
Někde ho měřili a je to R2. Určitě nad sebe pončo zatím vybírám, jak ten bivy navlhne tak je to dost v háji.
No a pod sebe něco kového. Nebo tu plachtu pod stan od Jurka co tu už mám.
https://www.aliexpress.com/item/4000593 ... LySYEtzFhs
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Etheric » sob kvě 20, 2023 16:13

Pod sebe se dává Tyvek. Velikost "pro dva" je pro jednoho a jeho věci akorát. Když na něm v každým rohu uvážeš uzel, vznikne taková jakoby vana, nedostává se tam tolik bordelu a když je plavák, nenateče ti tam, mnohokrát vyzkoušeno.
Nad sebe bych zvolil tarp SMD třeba, nebo silPES (narozdíl od silnylonu se neprověšuje) plachtu např 3x4m a použil to jako celtu. Nebo tu cyklo plachtu zmíněnou výše. Ale kolíky bych vzal - hledat a lámat větve v dešti je poněkud nepříjemný.
Spacák jedině peří. Letní dostatečně širokej, husí peří alespoň 800 cuin, aby byl lehkej a sbalitelnej. A tobě na to léto pod spacák krom Tyveku bude stačit alumatka, kterou na fesťáku využiješ i během dne. Btw, na klouzavý nafukovací karimatce se blbě souloží, nejhorší jsou ty šustivý :D pro použití na festivalu též relevantní informace :)
V číslech:
Tyvek 230g
Karimatka 90g
Letní péřák 400-600g
Tarp, tyčka, kolíky, šňůry (celta, kolíky, šňůra, tyčky) 500-900g
To je celý, neni to moc, cca kilo a půl komplet spaní, aniž bys musel tlačit komfort dolu..

Jo a Bivvy je nouzová přikrývka. Na normální používání si pořiď normální spacák, nebo normální ubytko.. Tohle ti vydrží tak 4 noci, stojí to dva litry +, za to máš na ty 4 noci s trochou štěstí, případně malým doplatkem postel :D
Ale ikdyby ti to vydrželo 10 nocí, tak spát v tomhle je vážně nic moc. Prostě nouzový řešení, od toho to je a tam to i funguje, ale pro běžný používání jsou poněkud jiný požadavky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 20, 2023 18:20

Kuba Turek píše:Tady je ještě pár podobných použití, jestli Tě to zajímá.


Díky za ukázky. Rád se podívám, jak to dělají jiní.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod JohnyFK » úte bře 5, 2024 12:06

Ahoj, dovolim si zneužít toto tema ať nezakládám zbytečně další vlákno.
Nemáte prosím někdo tip na ultralehkou nafukovačku místo Uberlite? Tu teď budu potřetí reklamovat, tak přemýšlím že už snad raději vezmu něco jiného. Na to šustění jsem si už i zvykl, ale ta spolehlivost mne straší.
Co jsem se tak koukal po známých eshopech tak jsem našel jen TaR NeoAir s 350g a StS ultralight s 390g, nebo dá se sehnat ještě něco lehčího (a spolehliveho)?
Použití pouze na léto na přeběhy s batůžkem - R nehraje roli, hlavně váha a sbalitelnost.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá
User is Online!

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte bře 5, 2024 14:14

S výběrem ti tak úplně nepomůžu, snad jen doporučím zahrnout do výběru i karibáby od EXPED, které mají v nabídce také modely s váhou do 400g a jsou cenově výhodnější než velcí hráči na trhu.

Ale určitě tě podpořím, co se týče láteření nad kvalitou karimatek StS a TaR v posledních letech. Je to hnus, dřívě měl člověk TaR 20 let, teď jsem měl u TaR i StS během jednoho roku 2x smůlu na výrobní vadu - vzduch unikal v lepeném/taveném spoji. V Hudy se k tomu postavili čelem, v TopArmyShop si se mnou vytřeli zadek a reklamaci zamítli, že prej karimatce nic neni, takže tam už nikdy nekoupim ani tužku. Obě karimatky za 4 - 5.000kč, bejt to nějakej low-end z Decathlonu, tak nad tim mávneš rukou.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2024 14:54

@JohnyFK: nechces se o tom trochu rozepsat ve vlakne o karimatkach? Jak casto jsi ji pouzival a jakym zpusobem odesla. Tohle je docela hruzostrasne...

Normalni Neoair je fajn, ale chapu, ze na tve pouziti zbytecne tezka a velka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 8:57

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod mike » čtv bře 7, 2024 22:01

booze píše:Ta STS je boozi

Hmotnost: 480 g :shock: Tomu rikaji ultralehka?

Ta druha ma dokonce 624 g a bez obalu. Cetl jsi zadani? 350 g u standardni NeoAir se mu zdalo moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 8:11

Ano cetl.
UL jsem po sezone casteho pouzivani reklamoval. UL karimatky jsou z meho pohledu nesmysl.

Uberlite byla super, nez jsem dve noci nafukoval misto toho abych spal. Uchazela ve spoji a porad praskaly vnitrni pricky. Karimatka me vic sr.la, nez byla uzitecna. Jeste me napadla Karimatka Sea To Summit Ether Light XT Air Mat
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 8, 2024 9:31

mike píše:@JohnyFK: nechces se o tom trochu rozepsat ve vlakne o karimatkach? Jak casto jsi ji pouzival a jakym zpusobem odesla.

Také by mě zajímalo, proč bylo nutné 3x reklamovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod ntz » stř bře 13, 2024 23:54

je prosim neco lepsiho nez klasickej tyvek (umyslne davam outdoor obchody, vim, ze si to muzu koupit v baumaxu za polovinu cenu, v tomhle ale chci podporit outdoor prodejce pripadne .)

https://travelight.cz/produkt/lehka-a-o ... o-1-osobu/
https://www.nalehko.com/produkt/tyvek-mala/
https://www.pod7kilo.cz/p/podlazka-dupo ... -x-225-cm/

o velikonocich budu spat v dreveny boude s drevenou podlahou ... nechci propichnout samonafukovacku o nejakou trisku (se svejma 110ti kilama) ... doted jsem na tyhle akce pouzival footprint od stanu, ten ma 300g (a je vubec nejakej nylonovej footprint odolnejsi proti propichnuti nez tyvek ?) a ja stejne uz nekolik let premejslel, ze si tyvek koupim jen tak z pleziru ... diky
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Etheric » čtv bře 14, 2024 5:11

Vem si Tyvek pro dva. Máš širokou karimatku a jsi velkej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod booze » čtv bře 14, 2024 7:57

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Další

Zpět na Spacáky a karimatky