koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv bře 4, 2021 17:00

fps píše:já používám v létě Sir Joseph Koteka 290, do cca +6°C v pohodě

Dle údajů výrobce peří 95/5 800cuin, úzkej střih, ale konstrukce komor X. Koteka je pořád moc ouzká. Su sice malej, ale mám hodně neklidný spaní a každou chvíli měním polohu, potřebuju víc prostoru. Ve spacáku typu LL se mi spí hodně blbě, proto jsem ho prodal a teď musím koupit náhradu, nejspíš to dopadne tak, že LL +22cm do šířky a bude to ideální. Rovnou na ten letňák vyzkouším hydrofobní peří, takovej rozdíl v ceně to není
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv bře 4, 2021 17:09

Tak sebou budes hazet i se spacakem ;-) Je tak lehky, ze to ani nepoznas. Nebo si porid quilt, Cumulus myslim nejake dela. Ten si nastavis podle sebe a jako letni by to fungovat mohlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv bře 4, 2021 17:23

@mike: právě že rotuju ve spacáku, ne s ním. Jde o to, abych mohl v tom spacáku roztáhnout ruce trochu, nesnáším spát s rukama moc blízko u těla. Taky trochu pokrčit nohy, aniž by se stlačovala izolace... Trochu víc se roztáhnout, když přidám 22cm tomu LL, bude to o 10cm širší než Panyam, což je pro moje potřeby ideální. S dosypáním trochy peří, aby byl komfort +5, mi konfigurátor ukazuje váhu 620g.
Quilt nechcu, házím sebou opravdu hodně a zaujímám všemožný polohy, tohle není pro mě. Teda ne s karimatkou širokou 50cm. Širší verze by už mohla být lepší, víc místa, tudíž by se nemusely zvedat kraje a neprofukovalo by tak. Ale zkoušet se mi to fakt nechce, kupovat širokou karimatku a quilt na zkoušku..

fps píše:na +2°C je dle mně 300 g 850 g málo

I pro mě. Ve výše zmíněném mám optimum +5 jen ve funkčním prádle. Pod ty +4 už se musím přioblíct, což je do úzkýho spacáku blbý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pát bře 5, 2021 13:35

mike píše:Fajn, to vypada docela odolne, jen je to na muj vkus dost tezke.

Pod spacak si davame karimatky, samonafukovacky a nafukovacky. Ty posledni jsou tady: https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... -and-light. Uberlite ma rozmer po sbaleni 15x9 cm, to je skoro nic.

Ju ty ji mas :) Ptala se po necem tak driv kamaradka (preci jen vek 54 let a v zime lezet na plachte).
Cenove by to i dala, nedavno jsem na ni koukal ze to tam chodilo jako foto zde
https://www.pod7kilo.cz/p/nafukovaci-ka ... e-regular/
rozmer regular 51x183 a sbalene 15x9 to by slo :)
Je sice fajn ze je to tak male, ale porad se musi pocitat k tomu min ten tyvek vs ta sloni kuze = tak male to preci jen nebude.

Nafukovacku jen tak nekde dat volne v prirode bych se bal :(
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 5, 2021 14:41

ripper6 píše:porad se musi pocitat k tomu min ten tyvek vs ta sloni kuze = tak male to preci jen nebude

Já nevím, co bys víc chtěl, tohle je to nejlehčí a nejskladnější na celosvětovým trhu. Přitom pohodlný, jen tu karimatku (uberlite) musíš zespodu napatlat trochu silikonem, aby držela na místě, ten materiál hodně klouže. Je to 15D nylon ale dost hustě utažená konstrukce, je to jakoby zalitý něčím. Jsem z toho měl bobky, přece jen to má sílu vlákna stejnou jako drysack, jen tady je pevnější konstrukce. Kupodivu drží, a to jsem si místa na spaní zrovna vybírat nemohl, rovný a čistý nebylo ani jedno... Ale pořád je to 15D, bez podložky bych na tom nespal...
A na zimu bych tuto karimatku taky moc neviděl, dle mého má stejný komfort jako spacák Panyam 450, tj nula stupňů vpoho, lehce pod nulu ok. Pak už je cítit chlad od země. Na zimu spíš tu Xlite co má Mike, případně Xtherm, ty mají v sobě cosi co zvyšuje izolační vlastnosti, ale to "cosi" hrozně šustí, jako když v rukách mačkáš nenačlej pytlík chipsů.. Ale zas jsou z odolnějšího materiálu. Chce to holt promyslet, k čemu kde a jak to hodláš používat, tak jako se vším, univerzální věc neexistuje.
Jinak ten Tyvek když poskládáš do batohu přesně k zádům, téměř žádný místo v batohu neubyde. Taky se dá srolovat a nosit v boční kapse, případně vespod či nahoře máš-li tam popruhy,... A karimatka zabere místa jako plechovka piva. To říkám jako člověk, kterej mění kroužek na klíčích za menší, o 1g lehčí verzi.. Místo taky hodně hrotím, ta Uberlite byl vyloženě objev desetiletí. Furt si nemůžu zvyknout na tu velikost a často se leknu, že jsem zapomněl karimatku :D
Jen bych rád spacák o velikosti Uberlite s komfortem okolo nuly. Tak třeba za pár desetiletí bude :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » sob bře 6, 2021 13:22

Etheric píše:Koteka je pořád moc ouzká. Su sice malej, ale mám hodně neklidný spaní a každou chvíli měním polohu, potřebuju víc prostoru.

taky mám rád širší spacáky kulí většímu pohodly, nejenem proto jsem třeba vyměnil Sir Joseph Koteka 500 za Sir Joseph Looping 500 a Sir Joseph Koteka 850 za Sir Joseph Looping 900, ale v létě používám v drtivé většině Sir Joseph Koteka 290 jen jako deku, takže šířka není problém, Sir Joseph Koteka 290 zapínám jen když se teplota přiblíží ke komfortní teplotě cca +6°C, což je jak jsem psal zřídka kdy, spíš si vezmu spacák s více peří, než se hodně při oblékat

Etheric píše:Rovnou na ten letňák vyzkouším hydrofobní peří

dle mně je u letního péřáku membrána nebo hydrofobní peří zbytečné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » sob bře 6, 2021 13:51

Etheric píše:
ripper6 píše:porad se musi pocitat k tomu min ten tyvek vs ta sloni kuze = tak male to preci jen nebude

Já nevím, co bys víc chtěl, tohle je to nejlehčí a nejskladnější na celosvětovým trhu. Přitom pohodlný, jen tu karimatku (uberlite) musíš zespodu napatlat trochu silikonem, aby držela na místě, ten materiál hodně klouže. Je to 15D nylon ale dost hustě utažená konstrukce, je to jakoby zalitý něčím. Jsem z toho měl bobky, přece jen to má sílu vlákna stejnou jako drysack, jen tady je pevnější konstrukce. Kupodivu drží, a to jsem si místa na spaní zrovna vybírat nemohl, rovný a čistý nebylo ani jedno...

To zni hodne dobre, to 15D tim je mysleno jako latka, ktera neni az tak silna abyse to neposkodilo napr o trn, sutr nebo tak? :)
Dal se chci zeptat, pokazi se Uberlite pokud by ji clovek nahodne mel nekde i v -10? a nebo se jen jedna o to ze padne -9 tak jako aby mi nahodou nebyla z toho pak zima? :)

Xlite a tyto dalsi zni dobre, ale je to uz dalsi spacak :( Tedy rozmerem co uvadi aspon zde
https://www.pod7kilo.cz/p/nafukovaci-ka ... -x-6-4-cm/
tak je to 20x10cm, pri nektere velikosti i vic. Spacak co bezne mam ma 23x15cm :)

Takze sumasumarum kdo chce co nejmin toho tak muze mit leda tyvek a vyspi se na zemi, kdo chce to mit lepsi tak ideal perak Cumulus (ty pusobi ze jsou asi nejmensi i kdyz drahe) - dle teplot a co dotycnej vydrzi + za priplatek prihodit nafukovaci karimatku :D
Me by to tohle asi stacilo, docela o tom pouvazuju i kdyz rozumim tomu ze cena nebude levna.

Dik ale za ten tip na tyvek, ten urcite zkusim :)

pozn. bude se hodit to mit vse v batohu, casem pujde batoh v letadle do karanteny (urcite to narizeni prijde) tak aby nevocesalo letiste vse co je na batohu
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » sob bře 6, 2021 14:02

fps píše:Sir Joseph Koteka 290 zapínám jen když se teplota přiblíží ke komfortní teplotě cca +6°C

To je zajmave, ted koukam, za me je asi celkove perak zbytecnej v lete (v CR), to teda taham 7 let starej Trim Impact (komfort 9, limit 4) a celkove se to s tim vsude dalo :)
Dokonce i Rumunske Karpaty, ale tam jsem mel vojenskou bundu Bundeswehr (a s tou se prezije i kdyz skoncim v noci v zime ale diky objemu ji nerad taham).
Mebrana byse ti ale mohla hodit, pamatuju co jsme nekde meli cele kino v lese a spustil se lijak, sem tam teklo pod vyrobenou strechu (z celty co je pridelana na provazky) a to nevim nevim :-k Celkove bych rekl ze ta DWR (par kapek to snese) u peraku tak nejak stacila kdyz jsem to zkousel i na jaro / podzim :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » ned bře 7, 2021 10:27

fps píše:dle mně je u letního péřáku membrána nebo hydrofobní peří zbytečné

Podle toho, co jsem si tam naklikal, to bude "dvojsezónní" spacák. Přesněji řečeno letní s přesahem cca půl sezóny na obě strany. Takovej kompromis, abych se neuvařil když bude tepleji a zároveň nekosnul, když bude chladněji. To je velká výhoda toho konfigurátoru, že si můžeš vpodstatě udělat spacák s libovolným komfortem :)
Ono to HF peří by se v tom období hodilo, jelikož v teplým období narozdíl od podzimu často riskuju a chodím bez tarpu, páč se mi nechce brát kvůli tomu větší batoh... Jako daří se mi fungovat improvizovaně i s normálním peřím, ale rád bych zkusil to hydrofobní.

ripper6 píše:To zni hodne dobre, to 15D tim je mysleno jako latka, ktera neni az tak silna abyse to neposkodilo napr o trn, sutr nebo tak? :)
Dal se chci zeptat, pokazi se Uberlite pokud by ji clovek nahodne mel nekde i v -10? a nebo se jen jedna o to ze padne -9 tak jako aby mi nahodou nebyla z toho pak zima?

Na nafukovací karimatky tu je samostatný vlákno ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » ned bře 7, 2021 10:48

ripper6 píše: a spustil se lijak, sem tam teklo pod vyrobenou strechu

Na to je super Tyvek, ale musíš ho mít v plný šíři. Posuneš se ke kraji a přikryješ se, do toho jen tak nenateče.
Dá se tak přečkat noc, ale zapaříš se a musíš sušit.
DWR stačí na slušnou rosu, jen sebou nesmíš moc mlet, pak se vlhkost dostává dovnitř :|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon bře 8, 2021 8:16

A s konfigurovaným LL můžu zapomenout na to, že ho zabalím do obalu od klasickýho LL. Bude to tak akorát do obalu od Panyamu, takže žádná úspora místa na léto :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte bře 9, 2021 23:06

Etheric: to nelze pouzit kompresni obal od libovolneho spacaku? :-k Aspon co vim tak to normalne jde, tedy hadam ze pokud bych si naklikal ten Cumulus na prani, tak pocitam ze bud dostanu ten jejich zakladni obal a nebo ho nacpu tady do kompresniho od bezneho spacaku a je to. Jde o to na cestu to mit sikovne, doma to pak zase rozdelam :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř bře 10, 2021 5:43

Jistě že to jde do kompresního obalu, ty jsou ale těžký a oproti origo obalu Cumulus si nepomůžeš, páč ty jsou opravdu hodně malý a spacáky do nich musím vyloženě našlapat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » stř bře 10, 2021 12:43

Etheric píše:Ono to HF peří by se v tom období hodilo, jelikož v teplým období narozdíl od podzimu často riskuju a chodím bez tarpu, páč se mi nechce brát kvůli tomu větší batoh...

- jak bude pršet, tak ti žádná HF úprava peří nepomůže
- já tedy bez stanu nikam nejezdím, kdysi jsem vozil celtu, i když jsem jezdil na trempské osady a kempy které byli zastřešené
ripper6 píše:to nelze pouzit kompresni obal od libovolneho spacaku?

jasně že lze, já třeba dávám péřák do nepromokavého vaku Sea to Summit Lightweight Dry Sack
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř bře 10, 2021 13:29

fps píše: jak bude pršet, tak ti žádná HF úprava peří nepomůže

To je mi nad slunce jasný, já to myslel tak, že když se třeba zapařím překrytej Tyvekem nebo jinak navlhne spacák díky improvizovanýmu řešení, mělo by to hf peří výhodu.
Risk je zisk, když spočtu kolikrát jsem se dostal do blbý situace kvůli absenci stanu či tarpu versus kolik kilometrů jsem tak mohl jít s menším a lehčím batohem, jednoznačně mi vychází líp nechat přístřeší doma. Bavím se o teplejším období v rámci ČR
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » stř bře 10, 2021 13:50

každý to máme jinak, já si raději vezmu i v létě kvůli komfortu dvouplášťový stan, už jenom třeba kvůli tomu, že na mně nejdou breberky, kterých je v létě obzvlášť hodně, v létě mi základ váží cca 7,5 kg, takže váha žádný problém, ten u mně nastává až někdo od cca 15 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř bře 10, 2021 14:33

Tak jako komfort stanu je bez pochyby. Ale komfort sedmi kil na zádech včetně 2l vody a jídla na víkend je taky značnej. Jasně, oba dva případy jsou svým způsobem extrém :)

Kvůli havěti jsem nosil STS nano moskytiéru, ta se ale neosvědčila, jelikož ty malý kousavý mušky tím prolezou :x
Spát s moskytiérou na hlavě jen ve spacáku taky nic moc..
A kvalitní moskytiéra už není váhově daleko UL stanu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 10, 2021 14:58

fps
tady bych jen rekla, ze mam dojem, ze jsi hodne vysokej, treba 190, takze budes mit jinou stavbu tela a vahu a asi pro tebe bude tezsi batoh komforni i proto, ze budes mit nosnost v kg vzhledem k vysce a teda asi i vaze o neco vyssi, nez treba osoba o 20cm a 20 kg lehci...

nicmene cumulus snad dodava kazdej spacak v obalu, ne? by yblo hodne trapny kdyby ne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř bře 10, 2021 16:15

Dávají obaly ke všem pytlům, já v původní myšlence jen nadával na to, že kvůli rozšíření a tudíž i přisypání peří ten spacák prostě nezabalim do stejnýho obalu, co klasickej LL. Takže na upravenej LL300 dostanu hádám obal na standartní LL400 a bude to optimální.
Jen jsem nadával, že ten letňák bude sbalenej co do velikosti jako Panyam. Ale když chcu komfortní širokej spacák...
Btw ty zdrhovadla na obalech Cumulus stojí zavyliž, měl jsem tři, na všech prdly, ani moc nedržely.. Jsem je vyměnil za jiný a zatím ok
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » stř bře 10, 2021 19:55

fps píše:každý to máme jinak, já si raději vezmu i v létě kvůli komfortu dvouplášťový stan, už jenom třeba kvůli tomu, že na mně nejdou breberky

Na to je prece reseni, ja v lete napr i v CR / EU pouziju vojensky toto a je klid :)
https://www.ebay.com/itm/Bushman-Plus-D ... Swux5YM48f

https://www.bushman-repellent.com/

tato verze pri dodani z Australie se me vsude osvedcila :)

A kde treba ten stan v CR stavis? :-k Preci jen, leckde uz to vadi a mimo camp je za to spis pokuta :)

Dal ty ultralight stany zase moc nevydrzi, viz vyjadreni firmy MSR pri reklamaci jednoho z necastniku.
(rozumime stiznosti kdy stan vetsinu casu lezel radne doma, byl kontrolovan, ale bohuzel latka po urcitem case degraduje a je tak jedine co muzeme nabidnout je zakoupeni za 150eur nove casti stanu)
A ten lepsi co neni ultralight, tam zase se to pronese a misto to zabira mi prijde skoro podobne (videl jsem MSR stan vs treba Jurek)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » stř bře 10, 2021 20:06

Etheric píše:
fps píše: jak bude pršet, tak ti žádná HF úprava peří nepomůže

To je mi nad slunce jasný, já to myslel tak, že když se třeba zapařím překrytej Tyvekem nebo jinak navlhne spacák díky improvizovanýmu řešení, mělo by to hf peří výhodu.

Ja myslim tez, sice nemam takove zkusenosti jako zdejsi (kdyz jsem teprve svuj majetek ziskal par let zpet jinak byla leda igelitka lidl, billa a stara bunda a drkotani zubama) ale muj dojem i z popisu jinde se zda kladny :) Plus dat tam i trochu silnejsi vnejsi Pertex Quantum misto 29g tak nabizi Outer fabric 36g Pertex Quantum Pro a stacilo by to asi na tuto vrstvu :) Samozrejme ze to lze i dovnitr vic pridat Inner fabric Pertex Quantum 53g ale to podle me uz i prida na rozmeru toho spacaku a to zase uz bych moc nechtel :-k

Je otazkou jestli to moc neprida gramaz nebo rozmer spacaku ale treba toto:

Nové nejmodernější technologie pro zpracování peří umožnily toto impregnovat. Naučili jsme se impregnovat to nejkvalitnější polské husí peří, které doposud používáme do našich výrobků. Tato impregnace udržuje peří déle suché a to i při trvalém, dlouhodobém styku s vodou, bez možnosti průběžného sušení.

Takto upravené peří:

Absorbuje daleko méně vody
Peří má standarní výkon své tepelné izolace i v případě dlouhodobého styku s vlhkostí
Rychleji vysychá
Neztrácí svou impregnaci ani po několikerém vyprání

Používání HYDROFOBNÍHO PEŘÍ v kombinaci s nejmodernějšímí super lehkými membráni ( Pertex ENDURANCE ) je opravdu začínající revoluce pro použití peří v náročných outdoorových podmínkách, hlavně při zvýšené vhlkosti a dlouhodému používání bez možnosti průběžného sušení.

A co rikas na tu polozku Inner Hood? Ma ji smysl take udavat tj v sekci Quantum Pro kde po vyberu viz vyse zustane jako jedina nevybrana :-k

tady ukazka co jsem nove naklikal, jestli je to dost ultimatni spacak vs pomer vaha - velikost :)
https://i.imgur.com/PycH9hJ.jpg
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv bře 11, 2021 8:13

ripper6 píše: Plus dat tam i trochu silnejsi vnejsi Pertex Quantum misto 29g tak nabizi Outer fabric 36g Pertex Quantum Pro a stacilo by to asi na tuto vrstvu :) Samozrejme ze to lze i dovnitr vic pridat Inner fabric Pertex Quantum 53g ale to podle me uz i prida na rozmeru

A co rikas na tu polozku Inner Hood?

tady ukazka

Těch 36g bych jako vnější látku bral. Ale radši bych tam nechal tu původní.
Vnitřní stranu bych nechal jak je, ale spíš bych se klonil k tomu dát tam Torray 19g. Dát tam 53g mi přijde jako volovina, spacák bude blbě nabírat loft, tj i se bude blbě balit. Taky to bude málo prodyšný, tj peří bude hůř vysychat, i hydrofobní musíš větrat a vysoušet, zas si nedělej iluze že je to zázrak co nikdy nenavlhne a svůj loft neztrácí ani mokrý.. Navlhne a ztrácí, ale ne tolik a ne tak rychle. Taky je tam aspekt, že hf peří hůř odvádí tvoji tělesnou vlhkost, ale to u letního spacáku nehrotim. Dovnitř spíš jemnou látku, v botech a kalhotech fakt nespim.
Plus samozřejmě díky silnější vnitřní látce bude spacák větší a těžší. Podle mě je to fakt blbost dávat dovnitř silnější látku, ale třeba na to má někdo jinej názor.

Položkou inner hood bych neřešil.

Ukázka nefunguje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv bře 11, 2021 8:36

https://cumulus.equipment/eu_en/wizard/ ... de325940b6 takhle jsem si to namyslel, jen se mi nelíbí ta cena 330eur :?
Ale nelíbí se mi ani dělat kompromis a koupit za 4-6k spacák, se kterým nebudu spokojen..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » čtv bře 11, 2021 19:32

Ano tez tak podobne myslim jak pises.
Vlastne vyber barvy neco mozna prijde, silnejsi vnejsi latka a HF peri. Nerikam ze je to top zachrana, ale urcite to HF peri muze byt zajmave, zvlast pro nekoho kdo uz ma jinej beznej perak a chce zkusit neco jinak :)

ukazka nefunguje divne, zkus jeste zde
http://www.imagebam.com/image/9cd2071372160605

ale vesmes se jedna o toto
Lenght S (protoze pro 170cm osobu je udane rozpeti az 178cm az az)
polozka Down quality
850 Fill Power hydrophopic

Outer fabric
outer: Pertex Quantum Pro 36g

Fabric color: Sailor blue (skoda ale zde diky tomu Pro 36g chybi cerna barva, takze musim volit nejtmavsi modrou)

Inner fabric color: Aurora red

Quantum pro:
Inner Hood a Aurora ted (zde bych mozna to zesileni v oblasti hlavy Inner Hood mohl vypustit dle doporuceni )

Ta cena je dost, ale zase to nebudu uz pak kupovat a resit a usetrim treba na tom nez koupit velikou krosnu nekam / prevoz letadlem cca 1000czk - letadlo.
Cenove me to prijde cca 470 - 500eur i kdyz dam pryc to Inner Hood :(

ale zase je to zmena a stejny nechci kdyz mam ten Cumulus. Spis resim pak rozmer, nevis kolik by takova to uprava hlavne to Quantum Pro 36g mohlo pridat na rozmeru spacaku jako sbalenem? :-k
Uvadi bezne Panyam 600 sbaleny rozmer 29x19cm.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv bře 11, 2021 20:28

Už to vidim, část. Ačkoliv jako první se mi ukázala animovaná prdel přes půl displeje :D To je modifikovanej Panyam?
Venku v zimě nespím, nemám s tímto zkušenosti, ale když hledáš spacák do mrazu, což podle těch teplot je, na co chceš vrchní nepropro látku? Chceš spát jen tak a nechat na sebe padat sníh? HF peří taky nevím, jestli využiješ, když mrzne, na to by měl odpovědět někdo, kdo spí v zimě venku..
Každopádně nechápu smysl změny vnitřní barvy za červenou, prachy navíc, má to mít nějakej účel?
Obávám se, že velikost S bude krátká, já se 172cm jsem v pohodě s velikostí M. Ono to "až do" může být že se do toho vlezeš, ale budeš stlačovat nohama peří, což je blbý i u letního spacáku, natož u toho co chceš ty...
Silnější látka vnitřní strany kapuce mi nedává žádnej smysl, nevidím nic, v čem by to mohlo pomoct.
Silnější vnější látka něco na objemu přidá, kolik přesně, těžko říct, zcela jistě to půjde nějak spočítat. Potřebuješ to vůbec? Nad tím bych přemýšlel, jestli ti to v něčem pomůže. Netuším jak se chová spacák v zimě, znám jen chování těch materiálů v plusových teplotách, což je něco jinýho..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pát bře 12, 2021 11:50

Na tom odkazu, mozna adblock problem? :D Na me nic nikde neskace, takze ty veci nevidim :D

jj to je ten Panyam 600 jen modifikovanej, protoze ta zakladni barva je neco hrozneho (kdyz nechci svitit) :D
Tmava barva nutnost, do 1kg je to jeste ok, rozmer pocitam cca 32x22 radsi (snad to moc nevyleze vic tim rozmerem).

To myslis tak vazne ten rozmer S - do 178cm je malo? :shock:
Ja totiz cetl a ze se uvadi ze i kdyz je napsan rozmer pro 170cm osobu, tak casto psali ze je tam vyssi limit a tudiz ze lidi co jsou na teto hrane bezne kupuji spacaky 170cm.
Me jde o to, ze pokud bych to mel rozmer M - 170 az 188cm tak jestli neni problem ze se to tezko vyhreje?
Jak je to u techto rozmeru by bylo asi dobre kdyby nekdo poradil :-k

Jo ted jsem na to koukal jeste, tak jasne komfort se posouva az na -6 takze je vic urcen i do zimy, ale neznamena to ze budu nutne spat nekde kde na me pada snih :D Bohate totiz staci kdyz ti hlasej -1 stupen, kamarad udela party u rybnika a tam v kotline nekde mas realne podstatne min a na to je dobry.
Pripadne staci kdyz ti reknou frajeri, hele jedem na Balkam, pojedes taky? A tam pak zjistis ze je treba -4 ale ze jsi netahal nefukovacku pac se ti treba nevesla a ted je ti vic zima nebo te zima budi. Aspon u me to tak nekdy dopadne :D

Plus to pomaha kdyz spim na necem jako je tyvek / celta. Reseni je sice nafukovacka, ale ne vzdy je mozne ji pouzit (chtel bych videt na rozpadlem refugio kde je jen tak tak misto na pruchod jak tam nekdo neco nafukuje).
Pokud je spacak teplejsi tak da se i rozepnout :)
Lite Line 300 uz mam takze vyzkouseno ze celta + jeho limit 2 stupne se jeste da :)
V horach ale mi v nem byla uz i zima mistama, takze to bylo jen tak tak.
A ano latka vydrzela, bohuzel kdyz jses ve strehu nemuzes vzdyt lezt do spacaku nahaty :D ale potrebujes se max leda prevlict nebo tam lizt v maskacich. Kdyz to tu ctu, divim se ze me vubec ten Cumulus vydrzel za ty roky :D
Presto v mem pripade bych se u tohoto dalsiho modelu priklanel k te trochu silnejsi latce 36g a HF peri se muze hodit teda dost.
Jednak kombinace napr zima, vlhkost = u vody to neni tak nerealne.
Asi by uz bylo vhodnejsi napsat vyrobci co se tyce sbalene velikosti pokud to bude s tim 36g Perplex Quantum :-k

Ta barva mas pravdu, ale je to trochu rozmar, ze kdyz uz tu moznost mam, tak klidne si ji rad nakombinuju.
Je to ale ted vedlejsi, barva jako vnitrek neni tak az podstatne.
Ja hlavne resil ty vlastnosti, mit to trochu odolnejsi proti poskozeni, mit trochu lepsi to peri napr proti te vlhkosti + aby vnejsi strana spacaku nesvitila na kilak daleko :D
A hlavne i rozmer, mozna by mi stacilo mit i ten komfort -5. Zase do mrazu kde bude bezne -10 a vic skutecne bezne nejezdim, takze to leda muzu vyuzit na duchod ten limit, kdybych uz to nedaval tak aspon pocit ze mam trochu vic teplo :D

Jo neni to pro tebe az zbytecne takto kupovat ten Lite Line 300? :) Pokud te vyjde cenove +- jako v CR ok, ale jinak do plus teplot mi to prijde az zbytecne a i ten 6 komfort. To uz pratele kupuji ten levnej Pinguin Micra kde jim jako syntak neva na to tahani.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 12, 2021 12:54

ripper6 píše:To myslis tak vazne ten rozmer S - do 178cm je malo? :shock:

Me jde o to, ze pokud bych to mel rozmer M - 170 az 188cm tak jestli neni problem ze se to tezko vyhreje?

Pripadne staci kdyz ti reknou frajeri, hele jedem na Balkam, pojedes taky? A tam pak zjistis ze je treba -4 ale ze jsi netahal nefukovacku pac se ti treba nevesla

Pokud je spacak teplejsi tak da se i rozepnout

Jo neni to pro tebe az zbytecne takto kupovat ten Lite Line 300? :) Pokud te vyjde cenove +- jako v CR ok, ale jinak do plus teplot mi to prijde az zbytecne a i ten 6 komfort. To uz pratele kupuji ten levnej Pinguin Micra

Objednej dva spacáky, sériovou výrobu, jeden S druhej M, vyzkoušej a oba vrať a pak se podle zkušenosti řiď v konfiguraci. Ono když spacák končí těsně nad ramenama v poloze kdy vklidu ležíš na zádech, je to na prd.. Objednej na zkoušku. Líp ti nikdo asi neporadí

S vyhřátím problém není.

Taky si koupíš dodávku na ježdění po městě sám, kdyby ti náhodou frajeři řekli, že potřebujou převést postel? Na to s tím, že jsem do těch teplot nevzal karimatku odpovím jen takto: ](*,) Že se mi karimatka nevešla do batohu? Balí se podle toho, co s sebou potřebuješ, ne podle toho, co se vejde. Nevejde? Vezmu větší batoh. Nebo jako já s tím stanem - do malýho batohu už se nevejde a větší brát nechci - pak ale nemůžu nadávat, že jsem v noci vymok, když jsem vědomě nechal stan doma...

Rozepnutej spacák nesnesu, táhne tam. Tj na určitá místa mi je zima, zatímco jiná se vaří. Ne, tohle řešení jsem dávno zavrhnul.

Proč by bylo zbytečný kupovat LL? Měl jsem ho, prodal, byl moc ouzkej. Vím, že +22cm do šířky a bude to super. Komfort +6 je pro mě akorát, jiný teploty, např limit, vůbec neberu v potaz, jsou pro mě nepodstatný. Klasika LL 300 bez úprav mi seděl komfort jak píše výrobce: +4 ve funkčním prádle. Pak už to chtělo se přiobléct. Těch +6 je dvojsezonní spacák, akorát pro moje potřeby, tak akorát.
Pinguin bytostně nesnáším, Micra bhb jsem měl a můžu říct, že tak příšernej spacák jsem nikdy neměl. Buď jsem se v tom vařil, nebo kosnul, nikdy nic mezi tím. Navíc je to těžký a velký na letňák. Vyhozený peníze to byly...

Nikdy nespím v kotlině ani u vody, když vím, že může být kosa. Vylezu vejš, mám třeba nulu, ráno slezu níž a tam je -6 a vše pokrytý jinovatkou..

Btw co máš furt s tím být ve střehu? Hraješ si na vojáky, děláš bojový hry? Tam bych to chápal.. Jinak stejně, když na tebe v noci někdo naběhne, ani se nestihneš vysoukat ze spacáku..

Byses divil, kde všude v jakejch ruinách jsem nafukoval :D já se zas divim, že jsem to nikde nepích... Rád spím takhle "dobrodružně", ušetřím váhu stanu a líbí se mi ta postapo atmosféra chátrajících objektů. Paradoxně jsem při spaní na těchto místech zažil méně problémů, než při spaní volně venku :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pát bře 12, 2021 13:38

Jo ted to srovnavam s tim co jsem kdysi koupil ten Lite Line 300, nasel jsem i zde na tu velikost diskuzi
viewtopic.php?f=5&t=1086&start=30
a zrejme mas pravdu ze dle toho mi vychazi ze by melo tam byt radsi navic 10 - 15cm nez min :)
Takze usetrim kdyz ponecham M :)

To vis to jsem ja, nekdy to neresim a nebo to proste nevezmu :D Karimatku jako takovou za x let ani nemam, batoh nemam taky zadnej vetsi takze bych tezko bral :D Ja trvam na tom svem batohu, takze proste to radsi neco nevezmu.
Jo to dava smysl jestli ti byl ten Lite Line uzkej a poznas ho takto, pak ok :)

Jen to ti nevadi ze si to ted snizis tou teplotou? Uvadis ze +4 ti bylo uz chladno, kde jses musel oblect, ale nyni zvolis klidne +6 komfort? Prece se osidis nebo ne? :-k

Ta nafukovacka co tu psali se me libila :) Vsude ji fakt nelze dat, uz proto ze jak ji nafouknes nebude zrejme tak poddajna jako treba kus celty / tyvek co nekde namackas ci ruzne zkratis. Prikladem treba mas malickou terasu, kde nevytahnes nohy a potrebujes to zkratit, nafukovacka byse asi blbe zkracovala :D

Vida za ten nazor na Pinguin, kamaradka (54) je s nim v poho jen teda kdyz uz 4 nad nulou je to pro ni dost zima :( Proto mela i ta dotaz, zda neco tak neznam ze by i priplatila jen aby ji to pomohlo. Sice to resi i karton, ale ne vzdy je po ceste vhodna popelnice :D

Ja pouzivam sem tam porad lacinej Trimm Impact, ale dnes uz je to jen vazne na valeni po CR v lete. Je faktem ze jsem vic votuzilej, takze i se spacakem na celte kam by rada lidi uz nesla to nejak zvladnu :)

Hrani na vojaky ne, je to spis takovej zvyk a hlavne vetsinou ani nic na prevleceni nebylo, se to neresilo.
Na ty veci co jsou dnes jako napr termopadlo apod koukam az ted posledni dobou a uz jsem na test i koupil :)

Ano to souhlas, ale jak kde, ne vzdy ta ruina nekde je vhodna ale take pouzivame kdyz tam neni jooo moc bordel :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 12, 2021 14:50

ripper6 píše:Takze usetrim kdyz ponecham M :)

Jen to ti nevadi ze si to ted snizis tou teplotou?

Je faktem ze jsem vic votuzilej

vetsinou ani nic na prevleceni nebylo, se to neresilo.

A tady bych čekal, že menší velikost bude levnější, vono ne.

Nevadí, udělal jsem to tak schválně, těch +4 bylo na léto s malinkou rezervou. Ono mi to co jsem si naklikal vychází na 5-6 stupňů komfort, což je na léto akorát abych se nevařil když bude tepleji ale ani nemrz když se ochladí. Hlavně ten spacák bude širokej, takže žádnej problém obléct péřovku a zvládnout i +2, bude-li třeba. Jako dvousezonní spacák cajk a když budu čekat chladnější noci, vezmu Panyam 450, ve kterým bych se v létě uvařil.

Jsi dost otužilej teda, já bych měl s LL 300 jen na Tyveku komfort tak +15, možná i víc :D

Dřív jsem to taky vůbec neřešil, do spacáku lez v tom v čem jsem byl celej den. Ale to jsem nosil pěnovou karimatku, spacák syntetiku a o funkčním prádle jsem ani nevěděl že existuje. Taky to podle toho vypadalo, spacák jsem pral 3-4x do roka, ale to bylo jedno, když to byla syntetika. Pračka, šňůra, hotovo. S peřím je to horší.. Péřovku si vyperu a vysuším v sušičce, jen nevím, jak by tam velikostně šel spacák, ikdyž ten letní by mohl...

Ještě k tomu repelentu z Austrálie - jak dlouho to funguje? Pochybuju, že celou noc. Je to 80% DEET, což už by mohlo látku na spacáku naleptat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pát bře 12, 2021 20:20

Taky jsem na to cumel ze mensi velikost a je to drazsi :shock:
Jo to uz teda vysvetluje, ted to chapu a navic mas kdyby neco Panyam 450 aspon (to ja nemam).

Podle toho co uvadis tak budes ten typ zmrzlina :D To je ale i kamarad a je zajmave ze tuhle do 0 vzal nejakej svuj prastarej spacak + nejaky funkcni pradlo + druhej nejakej divnej spacak a rikal ze uz to bylo drsny a ze mu malem umrzli nohy :D LL 300 do 15+? :shock: :shock: To je zase moc. Jako jasne uz nejsem taky nejmladsi, driv jsem mel jen mikinu, spal u hrbitovni zdi kdy se cekalo v zahranici na rano a to uz sla i para od pusy a zima budila. Treba i napad jen nekde do Turecka a tam pak v noci zima a mit jen igelitku a mikinu.
Je to mozna tim ze jsem tak byl zvyklej, do dnes nechapu jak jsem vydrzel v Africe v horach se spacakem Trimm Impact (9+ komfort) kdy voda byla v noci jak z lednice (nechal jsem vedle spacaku petku a divil se) :D

Ja jsem nikdy spacak jeste nepral :oops: :mrgreen:
Duvod: mozna proto ze se bojim ze se to poskodi, jelikoz to ale spinave neni tak neresim

To bych se docela bal do susicky (zadnou nemam) cpat spacak a jeste perak :shock:

Jo ten repelent funguje cca 12h ale vzdy je treba pocitat min. Je to jedinej kterej presvedcil i kamarada bezverce, co rikal ze nic nefunguje a ze to urcite vi pac hraje AirSoft a ze je to kravina.
Samozrejme i tak nekde radsi nosim dlouhe veci a jen na to nespoleham.
Nakonec je rad ze to ma. Ja ho pouzivam do malarickych oblasti, kde je riziko smrtelne malarie Plasmodium Falciparum 8-[ Normalne jen tak na patlani po CR je dle meho i drahej (ve vetsim mnozstvi ale tak draho neprijde 6 - 10 tubicek a vydrzi, expiraci ma cca 6 let co jsem nasel).
Sem tam spis pak kombinuju treba s Predatorem :)
Predator Maxx Plus spray repelent 80 ml
https://repelenty.heureka.cz/predator-m ... nt-80-ml/#
a nekdy (urceno do prostoru)
https://repelenty.heureka.cz/predator-r ... c-500-ml/#

Covece mel jsem to ve spacaku na sobe a nebyl problem, ze by to neco leptalo jsem nepoznal :)
Takze asi ten Cumulus Lite Line 300 preci jen vydrzi, kdyz to dalo tohle :D
Presto treba zima uz v nem znat byla jsem vzpomel na Peru, to mas tak ty Andy, jses nekde v 3700-4000m, tak postavis stan ze je hezky a jdes vecer spat. Stacit to musi, prece stan pridava i teplotu.
Takze spim s tim LL300 v tom stanu jen tak bez karimatky a v noci me uz zbudila zima, zase usnu, pak je rano 6h, vylezu a vidim led :shock: :mrgreen: Kolik bylo stupnu jsem ani radsi neresil, jsem se tam nekde motal (vystoupani rychle nahoru) a balil s kamosem stan, kazdej svuj a zmrznuty ruce ze to ani neslo zbalit a musel jsem to delat vzdy postupne.
Naposledy upravil mike dne pát bře 12, 2021 21:48, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace predchoziho prispevku, je jasne, na co reagujes
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky