koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 12, 2021 20:59

Ano, su zmrzlina, při +15 nosím na aktivní pohyb primaloftku, kterou lidi nosí okolo nuly a je to teplý akorát :D

Bez karimatky by mi v LL 300 bylo chladno od země i při těch +15ti. Aj v silnějším spacáku by mi byla kosa, protože ta jde od země a když mě od ní nic neizoluje, je to problém. Mám neskutečně citlivý smysly, například když je v místnosti úplný ticho, slyším tlukot svýho srdce a bzukot elektřiny, teplotu vnímám stejně přehnaně.. A sere mě ta hypersenzitivita, mít superschopnosti se může zdát fajn, ale ne když to tak máš 24/7 a nejde to vypnout ani na sekundu :| Dá se s tím fungovat, jen je to složitý. Hodně složitý.

Do sušičky samozřejmě na patřičný program, kvůli rozbití hrudek a obnovení loftu. Nemám nervy, čas ani energii dva, tři dny běhat kolem sušáku, protřepávat, rozbíjet hrudky... Stejně by byl výsledek takovej, se kterým bych nebyl spokojen. Sušička to umí líp, jen musí bejt velká. Spíš bych se bál že to zkurvim bez ní...
Praní je vpoho, jen musíš dávat sakra pozor, abys mokrej spacák nezvedal - potrháš komory. Takže namočit v lavoru, "vylejt" do pračky a vyprat. Nejsložitější je ta manipulace s tím, nacucaný to váží asi tunu a musíš to dostat do bubnu bez zvedání. Namočit předem je nutný, jinak to v pračce plave a těma točkama naprázdno nebo když je mokrá jen část spacáku to právěže můžeš zničit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob bře 13, 2021 8:55

Jinak ten Panyam má v základu hroznou barvu, já v tom vidim záměr, aby si ju každej změnil. Na tý 450ce jsem si nechal dát černá/černá, jinak jsem kromě barvy neměnil nic. Barvu jsem měnil spíš kvůli sušení a taky proto, že červenou nesnáším, ta barva má příšernej zvuk.. Stejně svítí Tyvek zářivou bílou, ale přece jen v kombinaci s černým spacákem svítí otrochu míň. Co jsme zkoušeli, rozdíly ve svítivosti černá vs červená vs modrá vs zelená byly relativně malý. Pozorováno na cca 200m. Svítí podklad, toho si všimneš jako první a ta míň svítivá strana je zase víc kluzká
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » sob bře 13, 2021 13:37

Dekuji za poznatky to je husty co pises, tak to perak fakt jen tak prat nebudu dokud se v nem nepo*** :oops: :D
Tohle me fakt nenapadlo s pranim spacaku, pracku mam setrnou (ma sama senzory), takze jsem mel za to ze staci spinavej spacak dat normalne suchej do bubnu, dat tam treba na 30 tu teplotu a bez zdimani a je to vyreseno :shock:

Me se ten Panyam 450 prilis nevyplati, sice teplota komfort nekde 0 by i snad stacila, ale za ty prachy, kdyz uz tak to bych prave ocenil vic tento zimni coz je Panyam 600 - ale s upravou i kdyz priplatim. Napsal jsem do Cumulus dotaz na ten Pertex Quantum Pro 36g kolik to podle znich zvedne rozmer sbaleneho packu :-k

Jo tohle muze byt duvod, proc mozna nez ten tyvek, je pod spacak nekde vhodnejsi ta moje "sloni kuze" protoze ta skutecne nikam nesviti (muze to prijit vhod treba pri spani v NP ci jine rezervaci). Proste je to jen zvyk, oblibenost a prezil jsem s tim leckde.
pozn. asi bys pri vyletu v kraji kde je Macocha (cela ta oblast), nestavel zluty strakaty stan / nedaval bile svitici / oranzovi moderni spacak :D
vzpomel jsem na tuto foto, hned prvni, jak to dopada
https://www.blesk.cz/galerie/zpravy-krimi/825736/dve-turistky-nasli-v-maroku-s-uriznutou-hlavou-policie-uz-ma-3-podezrele?foto=0

Jej nemas to lehky, takza hadam ze bydlis v hajovne nekde u lesa kde te rusi jen srnky. Ve meste jsme meli takoveho souseda, po volani policie, vztekani, vyzadovani absolutniho ticha od 20:00 radeji utek :D
Senzitivni, tak to by slo jestli i na paranormalni jevy, mel bych tip :lol:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob bře 13, 2021 14:26

Dokud se v něm nepo.... :D dobrý :D ono tě dřív donutí ztráta loftu a pokles komfortu, ačkoliv špínu nevidíš, dovnitř proniká. Pomalu ale jistě. Tuším že za cca pětikilo to pere Hudy v nějaký partnerský prádelně, ale svěř jim spacák za 10k...nevim... Asi si ho radši zkurvim sám, než aby to udělal někdo jinej.

Nestačí dát to do bubnu, dokonce ani s péřovou bundou..

Panyam 450 má komfort, kterej je zároveň limitem pro moje tělo. Plus mínus, ty -2 jsem v něm zvládl ve funkčním triku, triku Devold expedition a na tom pws mikině, úplně bez problémů. Mám ho proto, že univerzální věc neexistuje, tohle nosím ze začátku a na konci sezóny /jaro - podzim/ a na léto ten LL. Samozřejmě by bylo fajn mít ještě ultra letní spacák, třeba ten WP Solitaire, na to pravý léto. Tak až bude víc peněz... Primárně potřebuju ten LL.
dodací doba může být i 8-10 týdnů kvůli výpadkům v dodávkách materiálů. covidioti ](*,)

V jakým jazyce jsi jim psal?

Kdo jede mezi muslimy a podobnou verbež do takovejch zemí, obzvláště jsou-li to ženy, musí s podobným scénářem počítat. morálku maj jinou, vychování taky...

V hájovně nebydlím, ale nakraji lesa/města ano. Pokud mi vadí hluk, nebudu bydlet v paneláku. A pokud jdu bydlet do paneláku, pak teda držím pysky, protože tam s hlukem a vyrušováním počítat musím. Fakt mě dostávaj lidi, co se nastěhujou na sídliště jako kráva a hystericky se dožadují klidu a ticha :D Na tohle je krásný přísloví, kterým se řídím - když nemáš rád horko, nelez do kuchyně ;)

No, vnímám opravdu hodně věcí, který většina lidí vůbec neregistruje :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » sob bře 13, 2021 14:28

ripper6 píše:
fps píše:každý to máme jinak, já si raději vezmu i v létě kvůli komfortu dvouplášťový stan, už jenom třeba kvůli tomu, že na mně nejdou breberky

Na to je prece reseni, ja v lete napr i v CR / EU pouziju vojensky toto a je klid :)
https://www.ebay.com/itm/Bushman-Plus-D ... Swux5YM48f


tak to je ňáký tvůj vtípek že mazaní nahrazuje stan

ripper6 píše:A kde treba ten stan v CR stavis? :-k Preci jen, leckde uz to vadi a mimo camp je za to spis pokuta :)


co je to za otázku, ty si asi nikdy nestanoval, u nás chodím prakticky jen hraniční pásma, tam je plno místa kde se dá stanovat mimo civilizaci

ripper6 píše:
Dal ty ultralight stany zase moc nevydrzi, viz vyjadreni firmy MSR pri reklamaci jednoho z necastniku.
(rozumime stiznosti kdy stan vetsinu casu lezel radne doma, byl kontrolovan, ale bohuzel latka po urcitem case degraduje a je tak jedine co muzeme nabidnout je zakoupeni za 150eur nove casti stanu)
A ten lepsi co neni ultralight, tam zase se to pronese a misto to zabira mi prijde skoro podobne (videl jsem MSR stan vs treba Jurek)


UL stany nepožívám, takže nemohu posoudit, já požívám MSR Hubba devátým rokem, použil jsem ho 238 nocí a to celoročně, a žádný problém, váži 1390 g, za ten komfort rozhodně stojí váha stanu navíc, jelikož mi váží základ podle ročního období od 7,5 kg do 9,5 kg, tak neni žádný důvod k tomu proč bych neměl vozit stan, je fakt že už nejsem nejmladší, takže mám rád učitý komfort než před cca 35 lety kdy jsem stan nevozil, ale to taky byla technologie stanů někde úplně jinde

P.S.
když tak koukám na ty nesmyslné dětské ksichty u kterých vůbec nevím co který znamená, tak si nejsem jist jestli jsem to vůbec správně vše pochopil co píšeš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob bře 13, 2021 15:29

@fps: už to nastínila Mawe s tou vahou. Když táhne 7,5kg základ člověk řekněme 190cm 90kg, je to pro něj ok, ale pro člověka 170cm 60kg už to moc ok být nemusí. Nevím, jak je na tom velikostně ripper, ale někdo malej a hubenej jako třeba já už ten komfort váhy vnímá secsafra jinak a nedivím se, že se někomu nechce tahat to či ono... Mně se taky nechce tahat stan a větší batoh kvůli tomu. Pohodlí to sice poskytuje značný, ale stojí mi to za nepohodlí při chůzi způsobený vahou navíc? Pokud půjdu 20km denně, pak zcela jistě. Ale pokud půjdu 50, tak ani náhodou. Ale i na těch 20km prostě chci být co nejlehčí.. Každej to má jinak. Jako upřímně bych nejradši spal ve stanu. Ale nejsu ochoten se s tím tahat. Když stan vezmu, v noci si libuju a pak se za to celej den při chůzi proklínám. Když stan nevezmu, libuju si po celej den a občas se za to v noci proklínám :D toť dilema... Když ho nesu, vadí mi každej den při chůzi. Když ho nenesu, ne vždy mi v noci jeho absence vadí, většinou spíše nevadí... Ale to bude do jistý míry tím, že su fakt lucker a občas slunce pro jedno kvítí svítí *
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » ned bře 14, 2021 11:29

asi je to i o výšce a vaze jedince, ale tohle jaksi nedokáže posoudit asi nikdo, nemáme to osobní srovnání, při mé výšce cca 195 cm a váze 90 kg mám základ 7,5 kg, ale mít 170 cm 60 kg, tak mám skoro vše v menší velikosti, takže by skoro vše vážilo méně, základ by mohl mít něco mezi 6,5 až 7 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 14, 2021 11:45

fps
to tak neni uplne pravda s tou velikosti. Samozrejme ze treba nepromok obleceni ja mam v panskym Sku a ty treba panskym XL na stejnych vecech ja usetrim treba i 300g, na spacaku do 180cm a ty do 192cm ja zase usetrim napr. 300g... jenze... stan budes mit stejnej, batoh taky, karimatku taky, vareni taky... a nosnost pohodlna u tebe muze byt 10kg se vsim a u me 7kg se vsim.... kdyz ty das zaklad 7,5 ja stejnej zaklad v mensim provedeni budu mit mozna 7kg... takze toho pul kila rozdilu ve vybave, kdyz ty mas nosnost o nekolik kilo vetsi, to se proste porad ztrati... porad pomerove toho ja ponesu mnohem vic nez ty, i kdyz vahove to bude lehci.

vidim to kdyz jezdim s kamaradama. Ja sice mam mensi veci, ale neusetrim na vaze proti nim na tom zakaldu skoro nic, ja vazim o 30kg min a tahnu mozna akorat o trochu jidla min :D Tech veci, kde hraje roli velikost totiz neni v batohu schovanych tolik, versus treba to, ze zeny maji obecne horsi tepelny komfort takze ty usetreny desitky gramu pak skoncej napr. v teplejsim spacaku nebo v perovy bunde misto perovy vesty :D takze to usetreni by se konalo pri totozne vybave v mensi velikosti (vetrovka, nepromok, spaci hadry) ale na druhou stranu prave treba ta vetsi citlivost na chlad ten rozdil smazne a doplni treba teplejsim spacim pradlem a uz je rozdil ten tam.

kdyz si vezmu, ja mam panyam 600 doplnenej o 90g peri a i tak mam v nem hranici mozna na -4 stupnich :D to nektery chlapi spi ve vikingu 300 :D (kdyz sme ve spacakovym vlakne) :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » ned bře 14, 2021 13:21

- vždyť jo, batoh, oblečení, spacák, nafukovačka může dát úsporu na váze až 1 kg, u ostatního bude váha stejná, a pak samozřejmě ještě pohorky, tady to taky bude několik 100 g úspora na váze
Mawenzi píše:porad pomerove toho ja ponesu mnohem vic nez ty, i kdyz vahove to bude lehci

tohle jen teoretizovaní, něco takového asi těžko lze počítat, já tedy poznám každý 100 g navíc, jak je to 1 kg, tak to je značný rozdíl, obzvlášť když se to nosí povícero dní
- když má být -4°C, tak já už beru 900 g peří, ve vikingu 300 muže spát při -4°C jen lední medvěd, já bych měl ve vikingu 300 komfort cca +10°C
Naposledy upravil fps dne ned bře 14, 2021 13:38, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 14, 2021 13:35

fps
no na batohu ta uspora byt nemusi, pokud budeme mit oba stejnej batoh tak vyrobce mi ho neudela o pul kila lehci jen proto ze vazim o 30kg min :D a pohorky mas snad na nohach a ne na zadech, ne?

porad ale 30kg rozdilu ve vaze turisty muze delat 4kg rozdilu na stejnych napr. 15% idealni vahy nakladu ale ten rozdil na ty 4kg v podstate na stejnou vybavu nikdy nedas, ten rozdil bude maximalne to 1kg v rozdilu tech velikosti vybavy, takze zatimco ty ses porad na svym idealu 15% na 13.5kg coz je docela realny s vodou a jidlem na vic dni, tak 60kg clovek ma tech 15% idealu na 9kg ale v realu usetri proti tobe mozna to kilo a teda nese 12.5kg. pro tebe uz ma "mensi" batoh ale pomerove se on mnohem vic nadre, protoze on ma v tuto chvili 20,8% a ty 15% na zadech. Takze i kdyz mensi clovek ma mensi vybavu, porad pro nej je mnohem min pohodlny to tahat.

to spis jen tak na cisla. Ze ono si vlastne nijak nepomuzes, kdyz ses mensi :D

jinak asi je muj kamos ledni medved, ve 300 jeste kolem 0 to ma na pohodu a co si koupil zimni 900 vikinga, tak -4 se v tom pry varil a je to nepouzitelny pro nej :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pavelh » ned bře 14, 2021 17:07

Ahoj.
Neobjednávali jste někdo náhodou zboží z USA?
Konkrétně mám zálusk zkusit objednat quilt od firmy Enlightened Equipment. Cena i s poštovným je dobrá, jenže v kroku pro odeslání do zahraničí musíte potvrdit, že berete na sebe zodpovědnost za případné celní poplatky. Proto se ptám, tušíte nakolik je pravděpodobné a na kolik by to přišlo, kdyby to někdo někde řešil? Když jsem si objednával titanové kolíky ke stanu z AliExpress, tak to prošlo.
Uživatelský avatar
pavelh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 13, 2020 20:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » ned bře 14, 2021 17:46

Spousta lidi a dokonce na to mame vlakno. Cti mozna od konce, nektere veci se menily. Ve zkratce: nad 22 Euro zaplatis 21 % DPH + poplatek za okradeni asi 200 Kc. Nad tusim 150 Euro k tomu muze pribyt jeste clo, jehoz vyse se neda moc odhadnout. Z USA se tomu obvykle nevyhnes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pavelh » ned bře 14, 2021 17:53

Jo díky za odpověď, už jsem si to vlastně taky našel. Je to na nic. Klidně to smažme.
Uživatelský avatar
pavelh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 13, 2020 20:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon bře 15, 2021 7:26

Taky je možnost nechat si to od někoho koupit a dovézt. Takhle mám několik věcí z REI, ale současná doba tomuto řešení moc nepřeje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon bře 15, 2021 13:49

Etheric píše:Dokud se v něm nepo.... :D dobrý :D ono tě dřív donutí ztráta loftu a pokles komfortu,

Panyam 450 má komfort, kterej je zároveň limitem pro moje tělo. Primárně potřebuju ten LL.
dodací doba může být i 8-10 týdnů kvůli výpadkům v dodávkách materiálů. covidioti ](*,)

V jakým jazyce jsi jim psal?

Zatim nedonutilo a to ho mam uz asi 5 let ten LL :) Jen se priznam, bojim se s nim sakra k ohni, takze kdyz nekde byl v Typi, radeji jsem tam pouzil nejakou deku co se valela a spacak nechal v batohu :(
Jo to je delsi dodani, tak proste pockas, je dobry to mit promysleny, vsak nepocitam ze takovej spacak kupujes kazdej rok :D
Jo napsali me, tak posilam

Thank you for your email.
The stuff sack would have the same dimensions as for regular sleeping bag. If you do not add additional down, size of the stuff sack will be the same.

Kind regards
Ania Chabowska
CUMULUS
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon bře 15, 2021 14:02

fps píše:tak to je ňáký tvůj vtípek že mazaní nahrazuje stan

ripper6 píše:co je to za otázku, ty si asi nikdy nestanoval, u nás chodím prakticky jen hraniční pásma, tam je plno místa kde se dá stanovat mimo civilizaci
ripper6 píše:
Dal ty ultralight stany zase moc nevydrzi, viz vyjadreni firmy MSR pri reklamaci jednoho z necastniku.
(rozumime stiznosti kdy stan vetsinu casu lezel radne doma, byl kontrolovan, ale bohuzel latka po urcitem case degraduje a je tak jedine co muzeme nabidnout je zakoupeni za 150eur nove casti stanu)
A ten lepsi co neni ultralight, tam zase se to pronese a misto to zabira mi prijde skoro podobne (videl jsem MSR stan vs treba Jurek)


UL stany nepožívám, takže nemohu posoudit, já požívám MSR Hubba devátým rokem

To jsem nepsal ze to uplne nahradi stan, jasne kdyz skoncis jako ja nekde v Peru v 2000m kde proste nic jineho neni a vis ze bude mozna v 1h rano, mozna ve 4h rano prset a to hodne, tak asi ten stan je tam nejlepsi vec co mas :)
Pokud ale vis ze neleje jako treba v Italii, tak ti fakt staci repelent abys nemel klistata.

Pokud ale jedu po CR, nebo treba do Italie kde jsem byl treba v lete tak mi stacila igelitka (tricko na prevleceni na 14dnu) a lezet se dalo volne v trave nebo jen s celtou a skutecne mas pravdu, nestanoval jsem :)
Hranicni pasmo to je fajn, ale ne vzdy vyhovuje, kdyz jsme jeli nekde mrknout na pamatky nebo u hradu (dorazis treba vecer a dalsi den chces i na prohlidku, kdy je otevreno), tak tam fakt stan stavet nechceme to je na pokutu :(

Jo tohle bylo u toho Ultra Light, ze dotycnej koupil v prepoctu neco podobne mozna levnejsi za 7000czk?
Pecoval kolem toho, rikal ze to rozbalil doma, prohlidl, pak zadelal a zase nepouzival asi tak 2 - 4x? Mel to doma 5 let, rozbalil a snad to tropiko, bylo rozleptane. Takze to resil s MSR a ten rekl ze to je dan za material co je UL a ze s tim rozleptanim ma uzivatel pocitat. Muze jedine koupit nove :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon bře 15, 2021 14:05

Mawenzi píše:jinak asi je muj kamos ledni medved, ve 300 jeste kolem 0 to ma na pohodu a co si koupil zimni 900 vikinga, tak -4 se v tom pry varil a je to nepouzitelny pro nej :D

Blbost :) Kamarad rika ze v tom jen se neumi spat (asi to neumim a budu ho muset pozadat o navod) :) Na drahe spacaky me napsal toto:

-15 jsem zazil i v mym starym spacaku z hypernovy za tri stovky a taky se to dalo. Sice jsem se budil ale nepromrz.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon bře 15, 2021 14:30

ripper6 píše:The stuff sack would have the same dimensions as for regular sleeping bag. If you do not add additional down, size of the stuff sack will be the same.

Takže ti pošlou stejně velkej obal, ale jak naroste objem, to nenapsali. Objem naroste, takže do toho saku to budeš muset fakt tvrdě cpát.
ripper6 píše: -15 jsem zazil i v mym starym spacaku z hypernovy za tri stovky a taky se to dalo. Sice jsem se budil ale nepromrz.

To je tvůj kamarád skutečnej lední medvěd :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Kristy7 » pon bře 15, 2021 15:55

Zdravím,

potřebovala bych pomoct s výběrem péřového spacáku. Od dubna až do září trávím hodně času v terénu. Přespáváme většinou v dřevěné chatce. Koukala jsem spíš po teplejších modelech, jelikož je mi pořád zima, ale zároveň bych to nerada přestřelila. :D Zatím mi nejvíc zajímavý přišel Sir Joseph Double Attack II, jelikož je tam možnost udělat z něho lehčí formu. Máte s ním zkušenosti?
Naposledy upravil sobb dne úte bře 16, 2021 12:08, celkově upraveno 1
Důvod: identický dotaz v jiném vlákně smazán
Kristy7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 15, 2021 15:50

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon bře 15, 2021 18:29

Ja bych jsem jeste pridal, ma nekdo zkusenost s perakem jako se znackou Rab? :)
Vubec mi to nic nerika.
https://www.nalehko.com/produkt/rab-mythic-600/
husím peřím s hydrofobní úpravou od Nikwaxu

a to peri treba je necim specialni vs treba to do Cumulusu? :-k

Celý spacák je ušitý z Pertexu Quantum GL (7D nylon – 21 g/m²), ten je jednou z nejpokročilejších tkanin na současném trhu využívající ta nejtenčí vlákna. I přes svoji extrémně nízkou váhu je velmi pevný, větruodolný a skvěle sbalitelný a především prodyšný. Tkanina má samozřejmě špičkovou vodě odpudivou DWR úpravu. Spaní pod širákem a ranní rosa tedy nebude spacáku dělat nejmenší problém.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon bře 15, 2021 18:33

Samozrejme, nejake tu byly. Zkus hledat. Texty prodejcu ber s rezervou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

koupě péřáku

Příspěvekod Kjuba » pon bře 15, 2021 18:43

Myslím, že uživatel Michal82 má nebo měl nějaké teplejší Neutrino. Zkus mu napsat.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon bře 15, 2021 19:58

mike píše:Texty prodejcu ber s rezervou.
Hlavne takove:
ripper6 píše:...a především prodyšný
Uz puvodni P Quantum byl nejmene prodysny nemembranovy Pertex, bo se delal s tenkeho vlakna a tkal se hodne huste. P Quantum GL se dela z jeste tenciho vlakna a aby byl odolny, tka se jeste husteji, jso mezi vlaknama jeste mensi "diry" pro vzduch.

Ale na druhe strane stejne budes v peraku nejvice omezeny prodysnosti samotneho peri, takze toto neni az tak rozhodujici (podle meho nazoru).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon bře 15, 2021 21:52

Quantum byl malo prodysny na vetrovku, ale na spacak v pohode. Tam zdaleka takovou prodysnost nepotrebujes a huste tkane latky se pouzivaji bezne. Furt je to lepsi, nez libovolna membrana. Softex, co mam na Kotece, je neco podobneho a zadny problem. Podobne 7D nylon, co mam na perovce, kdyz je clovek v klidu, tak to staci. Pricemz z toho druheho mam i pylicek, se kterym se da delat dychaci test a udusil bych se.

Myslel jsem spis špičkovou vodě odpudivou DWR úpravu. Spaní pod širákem a ranní rosa tedy nebude spacáku dělat nejmenší problém. Nebude, dokud nezacne prset. To jsem si se spickovou DWR pres par dny vyzkousel. Kulickovala snazive, ale i tak do 10 minut protekla (Rab Borealis).

Poznamku o prodysnosti peri budu radej ignorovat #-o :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » pon bře 15, 2021 23:54

Ale oni tam přece o dešti nic nepíšou, a s rosou mají pravdu :wink:

A to já bych zas tu zmínku o prodyšnosti peří neignorovala, to mě zajímá, co nového se dozvíme :-k :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte bře 16, 2021 0:41

To sice nepisou, ale pisou spani pod sirakem a sama vis, ze necekany mensi destik proste prijit muze a DWR ho neda.

Neprovokuj, jsou veci, ktere vedet nechces :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mmmmichal » úte bře 16, 2021 10:14

zdravim po dlouhe dobe. mate nekdo zkusenost se spanelama? presneji s jejich spacaky Altus Andes? ma podobne hodnoty jako warmpeace viking 600.. https://www.ceskyraj.com/spaci-pytel-al ... +navy+blue :-k :-k :-k nekdo nejake zkusenosti? nic o teto znacce jsem zde nedohledal. dekuji :D
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 16, 2021 16:03

Kristy7
tak celkove SJ neni spatna volba a cenove to asi neni spatna volba takovy 2v 1. Ale 400g peri v lete muze i tak byt docela dost a 1.8kg by se mi nosit nechtelo s obema zaraz :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte bře 16, 2021 17:08

sobb píše:A to já bych zas tu zmínku o prodyšnosti peří neignorovala, to mě zajímá, co nového se dozvíme :-k :D
Asi se nedozvis nic noveho... Pokud teda beres beznou definici prodysnosti jako schopnost odvodu vodnich par/vlhkosti skrz materiala do vnejsiho prostredi (tj. mimo samotny material).

Jen to, ze peri rozhodne je dost spatne prodysne... Bo sice Tvoji vlhkost od Tveho tela odvede, ale do seba, to zustava zachycene v peri a jen minimum projde skrz nej ven. Toto ale neni prodysnost ale schopnost zachyceni vlhkosti.
Na spani to plne postaci, pokud spacak nechas rano dostatecne vyschnout. Pokud ne, nebo v nem delas vice potive aktivity nez samotne spani, tak jej mas za nejakou dobu vlhky az mokry - a jsi ... vis kde.

Vsak asi vis, proc nebudes slapat do prudkeho a dlouheho svahu v perove bunde, i kdyz bys to v syntetice zvladla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte bře 16, 2021 17:39

@sobb: jsem te varoval :D

apuka píše:Pokud teda beres beznou definici prodysnosti jako schopnost odvodu vodnich par/vlhkosti skrz materiala do vnejsiho prostredi

To neni definice prodysnosti, ale paropropustnosti. Pouziva se pouze pro membranove materialy, jinde nema smysl. Prodysnost je dana mnozstvim vzduchu, ktere pres material projde.

apuka píše:Bo sice Tvoji vlhkost od Tveho tela odvede, ale do seba, to zustava zachycene v peri a jen minimum projde skrz nej ven.

Leda v tvem paralelnim vesmiru :D Vim, ze apelovat v tvem pripade na smysl pro realitu nema smysl, ale pro ostatni. Kdyz mam slusny trisezonni spacak s 500 g peri. Rano bude o neco tezsi a rekneme, ze veskera vaha navic bude z vlhkosti zachycene v peri. Kolik to asi tak bude? Nevazil jsem to, ale muj odhad je tak 50, maximalne 100 g. A kolik clovek za noc vypoti? Zdroje se lisi, ale bezne se pise 0.5 - 1 litr potu. Tj. o rad vic, nez zustane v peri. I kdyby muj odhad byl hodne podceneny, tak spacak o pul kila za noc neztezkne ani nahodou a kdyby to udelal, tak by byl nepouzitelny.

BTW, mam pocit, ze to tu nekdo i vazil (GreyMouse?) a vyslo jeste min, nez tech mych 50 g. Kazdopadne minimum projde skrz nej ven je naprosta a ocividna pitomost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky