koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod eso » čtv zář 8, 2022 10:44

ntz píše:Resime tady nesmysly .. ten Patizon je podle meho nazoru o tridu lepsi spacak (pertex, vetsi plnivost, zip, lega a s nejvetsi pravdepodobnosti i strih) .. Na Vikingu je jedina vyhoda: cena. Jedina. Pokud ma Viking oproti Patizonu neco jineho navic, tak mi to skutecne unika ..


Já myslím, že to tady nikdo nerozporuje, že je Patizon lepší spacák, aby nebyl, když je dražší, to by bylo smutný.
Mawenzi jen poukazuje na to, jestli se vyplatí, v případě těchto dvou spacáků, dát navíc 2tis. To už si ale budu muset rozhodnout sám :-), všechny potřebný informace pro správné rozhodnutí mám - díky Vám, moc děkuji ;-)

Možná jsem v původním dotazu měl otázku položit jinak: Má Viking 300 ve své cenové relaci nějakou konkurenci? :-)

Ono to totiž je tak se vším, vždycky si můžeš připlatit pár tisíc a dostaneš zase o třídu lepší produkt (ne vždy to platí, ale většinou ano). Jo kdyby neměl člověk žádné finanční limity, to bych se neomezoval a koupil rovnou spacák speciálně pro každé roční období a klidně za 10tis jeden :-D


mitau píše:Jeste ti to ztizim - co Decathlon Forclaz 900 10- viz https://www.decathlon.cz/p/turisticky-p ... mc=8575969?
300g, 800 cuin peri, 700g. Mam ve velikosti M jako letni spacak a spokojenost. Je to trochu opak Patizonu - psis uzsi, ale naopak ja to povazuju za vyhodu - efektivnejsi izolace. Navic ma super kapucu (zvlast ve srovnani s letnimi spacaky jako WP Viking 300). Patizon jsem nemel nikdy v ruce, tak to srovnani je spis na zaklade toho, co se tu rika.


Vypadá celkem slušně, ale největší nevýhoda je ta mumiovost, nerad bych se cítil ve spacáku svázanej.
eso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 7, 2022 12:30

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 8, 2022 11:22

divam se na warg stark 350

vypada mumiove ale taky udavaji 80/50 jako viking...

to by mooozna byl taky tip?

za me viking 300 v ty cene konkurenci moc nema, krom zminenyho decathlonu, mozna wargu a pripadne spacaku z ciny...

jen otazka co ta wide verze, jestli ta by nebyla fail pri gramazi peri
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv zář 8, 2022 11:28

eso píše:Ono to totiž je tak se vším, vždycky si můžeš připlatit pár tisíc a dostaneš zase o třídu lepší produkt (ne vždy to platí, ale většinou ano)


kez by to tak bylo pokazdy :) .. nicmene jeste je tu jeden kandidat, podle me tohle .. ty ale chces sirsi spacak (coz ti schvaluju, ja nevedel ze ho chci dokud jsem so nekoupil - do normalni uzke mumie uz se nikdy nevratim), takze tohle asi stejne nebude relevantni ..

@Mawe .. ja myslim, ze Viking urcite konkurenci ma ;)

https://spacaky.heureka.cz/sir-joseph-a ... /#prehled/
Vs
https://spacaky.heureka.cz/warmpeace-vi ... /#prehled/

a to my se tady porad sudlame na malem ceskem rybnicku .. jen v EU je spousta "lokalnich" vyrobcu co my tady vubec nezname, co delaj perfektni gear a my vime kulovy ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2022 11:41

eso píše:Možná jsem v původním dotazu měl otázku položit jinak: Má Viking 300 ve své cenové relaci nějakou konkurenci?
Ma. Ten decathlonacky, co postoval mitau. Zadny problem se zkousenim, jak v obchode tak i objednat domu a pripadne vratit. Jen je treba si zvyknout na tu kapucu, ktera ale na spani venku v trochu chladnejsim pocasi muze byt fakt velka vyhoda.

A jeste [ur=https://www.huskycz.cz/devon-5-c-oranzoval]Husky Dinis[/url], ktery mne hodne prekvapil, kdyz manzelka a syn vybirali perak na chaty vloni nebo predloni, kdy to v podstate v Alpach bylo nutnosti. Prijemny material, na pohled dobre zpracovani. Ale zadne prakticke zkusenosti s nim.

U nich nakonec zvitezil Decathlon (Warmpeace byl tehdy vyrazne drazsi, proto se nezkousel) a jsou hodne spokojeni - ale pouzivaji jej na spani na chatach, ne venku.

Kdybych se na venekl rozhodoval sam, asi bych si vzal Warmpeace - ale nejdulezitejsi by bylo si vsechny doma poradne vyzkouset, jak se do toho "vejdu".
ntz píše:kdyz si koupis warmpeace, tak budes sedet doma a bude ti to vrtat v palici, budes premejslet, jakej by ten spacak asi byl s tim jemnym zipem, jakej asi je ten Pertex a jaka by asi byla ta lega a budes si rikat, ze sis' mel koupit ten Patizon
Houbelec. Vis Ty vubec, jaky jen ten matros Warmpeacu? Podle mne na spani - alespon pro mne - vyrazne prijemnejsi nez Pertex Quantum. Taky min susti. Problem s opotrebenim zadny - teda alespon u manzelcinho Vikinga 900, ktery ma uz cca 20 let, pouzivale jej hodne noci, neco mezi 100 a 200, i kdyz zase vetsinou nekde vevnitr, ale i v snehovem zahrabu pod -20 (venku) bez karimatky, jen na rozlozenem lane.

NTB, Tvuj "pirkovy koeficient" ma jednu docela zavaznou chybu, ta se taky tyka toho "presypavani" pirek - Patizon ma hodne siroke komory, Warmpeace vyrazne uzsi. Cim sirsi komory (a jeste v kombinaci s jemnejsi Pertexem) docela silne muhou ovlivnit - ve spatnem smeru - prave to presypavani peri a v konecnem dusledku i tepelny komfort. Coz - mozna, jen hadam - muze byt vysvetlenim, proc Ti nesedi teploty u techto dvou spacaku.
Mawenzi píše:v kazdym pripade bod o tom ze 330g peri ve wide verzi
Jen technicka - toto je v bezne verzi na 195 cm, Wide verze Vikingu 300 na 195 cm ma 380g peri a vazi 860g.

@eso: ntz tady silne protlacuje Patizon, ale na druhe strane neznam moc lidi (teda zadneho), kdo ma Vikinga (jakoukoliv gramaz) a byl by nejak nespokojeny s nim, snad jen obcas kvuli vaze - a neberu do uvahy ty, kdo si nejak nevsimli urceni a chteli vzit napr V 300 do pozde podzimnich Alp a byla jim kosa v noci pri -5 a niz nebo naopak se stezovali, ze ve V 900 jim bylo horko pri +20 v noci.
Cimz nespochybnuji, ze Patizon je asi kvalitnejsi vyrobek, hlavne co se tyce materialu a peri, ale podle mne ma prave na tech 290 g peri vyssiho cuin spatne udelane komory, chtelo by to uzsi, aby peri zustalo na miste lip.
Warmpeace je takovy zlaty standard, se kterym jsou lidi obecne spokojeni. Pokud chces jeste vice usetrit, tak potom ten Decathlon a moznosti je i Husky, ale ten bude podle mne asi nejmene teply.

Takze mawenzi to presne vystihla: otazkou je, jestli ti stoji 150g za nejakych 2500 Kc rozdilu. Samozrejme absolutni predpoklad je, ze musis spacak poradne vyzkouset, jak se dokazes s nim szit - to plati pro vsechny spacaky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2022 11:52

Jeste jedna poznamka k tomu decathlonackemu spacaku - vubec to neni az tak typicky mumioveho strihu. Nahore docela siroka (ale mirne uzsi nez Viking) a potom se to zuzuje postupne ale rovnomerne, neni tam zadny skok. Na obrazku to vypada hrozne uzke u nohou, ale spise se je treba koukat na fotku (na strankach Dekace) zespodu, protoze z vrchu to zkresluje to 3-D provedeni prostoru u nohou.
Jinak je to mirne uzsi nez Viking, ale kupodivu jsem se v nem vubec necitil nijak omezeny, bylo to pro mne pohodlne (velikost L) a to pritom ja nemam rad nejake "na telo" spacaky - ale pouzival jsem je poslednich 30 let jen na spani vevnitr).

Ale znovu zopakuji - to jsou zkusenosti me, moji rodiny, Ty bys mel vybrany spacak zkouset sam a dat si na vlastni pocity.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod milarepa » čtv zář 8, 2022 11:55

pokud sháníš spacák na léto, jak jsi tedy psal, a aby byl co nejlehčí a zabral minimum místa, tak Cumulus Lite Line 200 je podle mě super volba,

https://prohory.cz/spacaky-perove/63-perovy-spacak-cumulus-lite-line-200.html

váží pod půl kila, po nacpání do obalu zabere minimum místa, spí se v něm skvěle, husí peří je jinde než kachní.....limitní teplota 4 stupně sedí, pár krát jsem v něm spal i když bylo kolem 0, a s teplejší vrstvou na těle to bylo v pohodě..... za týden si ho beru do Litvy, bo se mi tam nechce tahat s 3-sezónním, jsem si jistý, že to tam s ním v pohodě dám..

a dá se koupit v polských outdoorových eshopech za mnohem lepší peníze než u nás u Aleše.....:-)

uvědom si, že péřový spacák je investice (sory mike) na více než 10 let.......takže pokud chceš více jezdit ven a vyloženě nežiješ z ruky do huby, tak si kup pořádný a na nějaké decathlon se vyprdni.... .....

pokud uvažuješ o tom Vikingovi, tak bych spíše úvahy přesměroval na jejich Solitaire 250, je lehčí a je to husa......
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 8, 2022 12:11

lite line je ale uzkej a musel by mit siti na miru s rozsirenim + tech 20cm a tam ses zas v jinej cenach...

ntz
mas pravdu ten attack 400 navic si ho zminoval, by byl taky asi varianta, o fous teplejsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv zář 8, 2022 12:18

apuka píše:Vis Ty vubec, jaky jen ten matros Warmpeacu? Podle mne na spani - alespon pro mne - vyrazne prijemnejsi nez Pertex Quantum. Taky min susti.


todle fakt nema cenu .. pokud mi chces rict, ze Pertex Quantum susti, tak jsi asi nikdy nevidel Pertex .. A ano, nez jsem koupil Patizon, tak jsem vsechny dostupny spacaky fyzicky prohlizel a srovnaval vc. spacaku od WP .. Matros na Patizonu je *skutecne* uplne v jinem levelu .. Patizon jsem kupoval fyzicky v hanibalu a v druhy pazoure jsem mel WP a ve treti pazoure Sira Josepha kdyz jsem porovnaval ty materialy ..

co se tyce ostatnich veci vc. pirkoveho koeficientu, tak ty matematiku (pro kristovy rany :D), vzorecek `cuin * gramaz' univerzalne plati .. pokud chces pocitat vic prakticky a srovnavat dva spacaky pak nejdriv pridas plochu a pak to eventuelne pronasobis dalsima modifierama ktery by popisovaly treba matros toho vnitrku a vnejsku ..

Apuko, promin, ale spis mi pripada tvuj vstup dost konfrontacni, abys mel nejake posledni nebo hlavni slovo nebo neco takovyho ... kdyz pominu faktickou cast Vs dojmologii, tak mi pripada skoro az parodicke, ze mi tady budes vycitat muj pirkovej koeficient (kterej jsem *umyslne nekomplikoval* :D) a pritom je ti jedno, ze WP napriklad nema tu legu, ktera udela asi 10x vic skody (obrazne) nez tebou uvadena "slaba" konstrukce komor na Patizonu Vs na Vikingu (zapomel jsem, ze ti z Patizonu posilaj kazdej spacak abys' ho rozpitval a napsal jim svuj odbornej posudek, aby meli co zlepsit ..)

Apuko, ted jsi me trochu nastval .. Ja jsem se peclive snazil snazil vyvarovat toho, abych Vikinga nejak hanel, coz jsem neudelal .. Striktne jsem se drzel toho, jestli ma cenu usetrit 2400kc za dustera kdyz muzes mit x2 (duster je prece dobre auto, muj strejda ho ma)

znovu ti to zopakuju:

kdyz uz si teda koupis fakt dobrej UL spacak za nekolik tisic, co ma parametry takoveho 2.5 sezoniho spacaku spis nez ciste letniho, tak v nem proste *chces* tu legu, spacak bez te legy je fakt ekvivalent toho strelit se do nohy a pak s tim jit behat .. Pokud je @Mawe spokojena omotat se mikinou a satkem kdyz zacne trochu prituhovat, ja ji to neberu (hlavne at je zdrava a dava na sebe pozor) .. Za me Viking vypadl z vyberu uz jen kvuli tomu chybejicimu zatepleni kolem zipu - proste to nedava smysl koupit si 2.5 sezonni spacak bez zatepleneho zipu (a nemusis se ani trapit tim, jestli tam susti matros a nebo konstrukci komor)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 8, 2022 12:37

tak ja hlavne nesnasim holou kuzi na latku spacaku, takze buf nebo satek mit stejne musim... nebo kdyz mam mikinu uz pod hlavou tak nemusim nic delat ze jo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv zář 8, 2022 13:30

@Mawe - ja taky, ja dokonce vzdy vozim/nosim spolu se spacakem specialni spodni pradlo (dlouhej rukav i dlouhe spodky) pouze a jen na spani :) (levnej klimatex nebo bambus nebo neco podobnyho) + specialni spaci ponozky
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2022 14:24

@ntz: Mozna by bylo dobre, kdyby ses nekoukal na to, ze nesouhlasim s Tebou (a z toho usuzovat, ze mam konfrontacni ton) ale radeji precetl, co jsem napsal :wink:. Napriklad ohledne toho "pirkoveho koeficientu".
Tezko muzes neco namitnout proti tomu, ze kdyz mas peri ve vetsich komorach (samozrejme od jiste hranice, ktera - podle mne - je u Patizonu uz prekrocena), tak tam hrozi mnohem vice to presypavani peri, protoze "ma prilis moc prostoru. Stejne tak prislis jemny material slehne, kdyz tam zrovna peri neni a tim zase trochu brani "navratu" peri.
O toto mi slo - a prave proto mne osobne prijde, ze pro opravdu male mnozstvi peri neni uplne idealni spacak s malym mnozstvim sirokych komor z UL a ultrajemneho, ultralehkeho materialu. Sice bude lehci, ale podle mne zrovna v tomto pripade zacina snizovat samotnou funkcnost. Prave proto mne prijde, ze komory na Patizonu by byly asi skvele, kdyby tam bylo v celem spacaku, rekneme o 100g vice peri, ale na tech 290 g mi to prijde predimenzovane.
K tomu jen tolik - ted mam vedle sebe na "naducani" po dovolene ten Decathlon spcak. Ten ma jeste vice komor nez Viking 300 - a nema zadne zretelne problemy, ze by se peri sesypavalo do stran nebo nekde nebylo. Coz je spise dalsi potvrzeni, ze je lepsi mit vice mensich komor.

Co se tyce Pertexu Quantum vs. Warmpeace - tady jde o to, co naznacovala Mawe: o dotek holeho tela k materialu spacaku. Kdyz do toho spacaku se oblekas, jak pises, tak to tezko muzes soudit. Ja jsem psal, ze pro mne je vyrazne prijemnejsi, presneji vyrazne min neprijemny material na manzelcinem Vikingu nez na ruznych P Qunatum bundach, co doma mame i co jsem se koukal na ruzne (i UL) spacaky v obchodech. Tady jen poznamenavam, ze P Quantum taky existuje v mnoha provedenich, takze je klidne mozne, ze neznam presne, co ma Patizon. Je v tomto smeru docela velky rozdil mezi ruznymi Quantumami ale ktere znam, zadny nesusti min, nez material na manzelcinem Vikingu. Jedine, ze by WP mezitim vyznamne zmenil ten material na spacaky, jak jsem psal manzelcin spacak ma 20+ let.

Legu jsem nespominal, protoze to je zase vec hodne individualni - pro Tebe je to showstopper, pro jineho naprosta zbytecnost u letniho spacaku (ne 2,5-sezonniho, dotaz tak neznel). Takze je to vec, kterou si musi eso zvazit sam. Konec-koncu, decathlonacky ma peknou legu :wink:.

Cely muj prispevek neni o haneni Patizona (ze ukazu, ze je nekde neco ne uplne idealni, to neni haneni, to konstatovani stavu, stejne jako Tys psal o neexistenci legy u WP). Taky cely tento vyber neni vubec o Dusterovi a X2 - je to o vyberu nejvhodnejsiho spacaku pro esa, takoveho, se kterym bude dlouha leta spokojeny. Ale je na nem, co pro nej je dulezite a co ne. Vyber za nej nema udelat ani ntz, ani apuka ani nikdo jiny. Abych zustal u Tveho srovnani, ani kdyz si nekdo nakonec vybere X2, vubec neni jisty, ze si za cas nebude nadavat, ze si nekoupil radeji Dustera :wink:. Ono ne vzdy je to nejvice super to nejlepsi pro kazdeho - vezmi napr. tady PP: kdybys mu nabidl na vyber pouze mezi supermega vybavene auto, to nejlepsi na svete se spoustou el. pomucek k rizeni a vychytavek, se super automatickym razenim a manualnim Dustrem bez skoro jakekoliv elektroniky na pomoc rizeni, tak bych se osobne vubec nedivil, kdyby si vybral ten cisto manual.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » čtv zář 8, 2022 14:38

Mawenzi píše:viking 300 opravdu nema zadnou vnitrni legu kolem ramenou

ntz píše:ja teda nevim, jak velkej muze byt unik tepla zipem

Nechci rejpat, ale mám pocit, že všichni píšou léga, ale každý má na mysli něco jiného. Že Mawenzi (a asi i další) má na mysli ten zateplovací "límec" (taky nevím jak se to správně jmenuje) a ntz opravdu légu, tedy ten pruh pod zipem.

Takže upřesním. WP Viking 300 "límec" nemá, ale légu pod zipem ano, jen nezateplenou. Zipem tedy dovnitř netáhne a v podmínkách, ve kterých spacák používám, mi zateplení légy nikdy nechybělo. Na léto je fajn, ale pokud bych chtěla spacák s přesahem do třísezónnosti, tak bych si ho nevybrala, pro mě je na teploty od 10 stupňů výš. Nepříliš mumiový střih má výhodu, pokud si ho chce člověk úplně rozepnout a použít jako přikrývku. Prý se pod ním v pohodě vyspí i dvě osoby blízké.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv zář 8, 2022 19:14

GreyMouse píše:Nechci rejpat, ale mám pocit, že všichni píšou léga, ale každý má na mysli něco jiného. Že Mawenzi (a asi i další) má na mysli ten zateplovací "límec" (taky nevím jak se to správně jmenuje) a ntz opravdu légu, tedy ten pruh pod zipem.

Ja jsem fakt resil primarne zip .. psal jsem, ze nevim jak hodne, ale myslim si, ze v peraku obecne tim zipem proste jsou uniky pokud neni ta lega zateplena .. pokud je tam jen prouzek latky, kterej je tam spis aby do toho nelezl spacak, tak si myslim, ze to neni zateplenej zip .. Patizon navic pouziva 3mm zip (pisou take kvuli unikum tepla) misto 6mm a jeste maj zateplenou legu .. A ten zip teda super jezdi a fakt do nej nic neleze .. ostatne co se tyce zatepleneho zipu, tak ten mam i dutovlaknovejch obycejnej spacacich od rock pointu a hannahu, takze si myslim, ze to neni jen na okrasu ..

Tu druhou legu kolem krku jsem neresil .. Ja ji nikdy na zadnejch spacacich nepouzivam, kdyz je kosa, tak to stahnu nahore kolem obliceje ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Lipon » čtv zář 8, 2022 20:32

](*,) ](*,) ](*,)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod lojzmen » čtv zář 8, 2022 22:09

Začíná mne ten můj Cumulus Lite Line 200 štvát. Když se přiblížím spodnímu teplotnímu limitu, nemohu spát na boku, zima na záda.

Mám ještě Cumulus Mysterious Traveller 500.
A mám tušení, že ten má taky plnění 60/40. Je to tak?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv zář 8, 2022 22:56

@lojzmen .. 55/45
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 9, 2022 4:26

lojzmen

to zalezi na stari... muj LL400 z jara 2017 ma 60:40a tenkrat to mely mozna vsecny cumulusy...

az par let zpet presel cumulus u vetsiny svych modelu z 60:40 na 55:45
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod lojzmen » pát zář 9, 2022 10:46

Aha! Dík. Mám starší.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 9, 2022 13:58

lojzmen
a otazka do pranice mas britsky cumulus nebo polsky? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod lojzmen » sob zář 10, 2022 0:46

Polský. Takže myslíš, že to bude ten přijatelnější poměr, jen těch 45:55?
To by ještě šlo.

No, a když si stěžuji, že mi táhne na záda - bylo asi 6°C a ten Lite Line má nějaký limit 10°C.
Už musím přezbrojit :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 10, 2022 5:28

to si nemyslim :D ale pokud vim, criterion vic zustal u plneni 60:40 urcite alespon u nekterych modelu, zatimco cumulus u (vsech)vetsiny presel na 55:45. V tech teplotach kolem 5 a min mi to u LL400 vadi docela taky, protoze kdyz prave hodne spim na boku a obcas se nejak blbe otocim, tak mi je taky zima na zada, ale vetsinou to vyresim proste nacpanim perovky za zada.

ale (cumullus/criterion) traveler 600 kupovanej 2013 s 60:40 sem predloni vymenila za cumulus panyam 650 + 40 55:45, protoze v teplotach kolem 0 a pod to byl mnohem vetsi problem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 12, 2022 18:46

pinguon dela peraky

https://www.pinguin.cz/spaci-pytle

pro me novinka
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod eso » pon zář 12, 2022 20:02

Hmm, a tenhle vypadá zajímavě, komfort +2, váha 779g, cena je super:
Možná konkurence pro Vikinga 300

https://www.pinguin.cz/lava-350
eso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 7, 2022 12:30

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon zář 12, 2022 20:36

Az na to, ze ty hodnoty jsou nerealne. 350 g 650 cuin peri nema komfort 2 C, ale tak 6 - 10 a limit je urcite nad nulou.

Pro srovnani muze poslouzit SJ Koteka 290, kde se hodnotam verit da. Objem peri 290 g 800 cuin je vetsi, nez tohodle a komfort je +5.5, limit +0.5. Ten Pinguin je zcela jiste o neco horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2022 21:17

mike píše:Az na to, ze ty hodnoty jsou nerealne. 350 g 650 cuin peri nema komfort 2 C, ale tak 6 - 10 a limit je urcite nad nulou.
Jsi si tim tak jisty? Nesrovnavej to s Kotekou ale napr. s Paine 400, ten ma stejne peri jen o 50g vice a ma komfort +1C. Zato Paine 600 ma o dalsich 200 g vice peri a konfort je "nizsi" o 3,5 stupne, -2,5C. Z toho by mohlo klidne vyjit, ze tech 50g dal 1 stupen rozdilu. Navic neco muze byt jinym strihem spacaku i velikosti komor. Oba maji komory typu H, Koteka X. Male rozdily mohou byt dane i materialem spacaku, navic Pinguin tam pouziva nejakou technologii, ktera by mela trochu branit unikani tepla - netvrdim, ze to funguje, ale mozna stupen nebo pul stupne to dat muze a to uz ve srovnani s Paine muze dat ten rozdil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon zář 12, 2022 21:26

Jo, jsem si slusne jisty. Neresim pul stupne, ale tak pet. Podle hodnot by to mel byt trisezonni spacak, ale to je smesne, je letni, jak ostatne pise i vyrobce. V tomhle bych nechtel pod nulou spat ani nahodou. To uz mi zacina byt chladneji i v Kotece 500 (ne 290!), ktera ma 500 g 800 cuin peri a H komory. Pricemz to peri ma skoro dvojnasobny objem, jako tohle a spacak uzsi strih.

Takze jako letni spacak proc ne, jen se nedejte zmast tema hodnotama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2022 22:15

Furt to srovnavas s Kotekou - a navic to, jestli Tobe je zima nebo ne. Vis dobre, ze ty hodnoty jsou zmerene podle nejake metodiky, presneji jedna teplota je zmerena pri danych podminkach na "nejak vyhrivajici a potici se" figurine a z teto se potom dopocitavaji hodnoty. Jeste lepe vis, ze tyto hodnoty moc spolecneho se skutecnym pocitem konkretniho clovek nemaji a ze podle pocitu se neda urcit nic, ten zavisi jeste o vice veci jako namerena normovana hodnota.

Taky kdyz se kouknes na nekolik jinych spacaku s podobnym mnozstvim podobne cuin peri, tak tam mas podobne hodnoty. A to jsou od velkych znacek, kde nepredpokladas nejake sizeni. Ale znovu opakuji, koukej se po podobnem peri, tj. 600-700 cuin, ne 800, to uz je neco jineho.
Napr.
Rab Alpine 400 (650 cuin hydrofobni peri, 400g, trapezove komory) - Comfort: -1°C, Limit: -7°C
- a pro srovnani, ze hodne muze delat i strih spacaku Rab Ascent Pro 400, stejne peri, stejne komory ale sirsi ve spodni casti, Comfort: 1°C, Limit: -4°C

Vybral jsem spacaky urcene pro stejne vysoke osoby (185 cm) jako pocita Pinguin. U SJ netusis, jakou verzi spacaku meri, pricemz u "damske" verze je stejne peri jako u "panske".
mike píše:Podle hodnot by to mel byt trisezonni spacak, ale to je smesne, je letni, jak ostatne pise i vyrobce.
Vyrobce primo pise "letni spacak" :twisted: a vetsina vyrobcu ma trisezonni spacaky s "nizsimi" teplotami.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon zář 12, 2022 23:38

Ach jo. Tohle zas nema cenu... Srovnavam s Kotekou, protoze s ni mam dlouholete zusenosti a protoze jsme se tady tak nejak shodli, ze cisla uvadena SJ odpovidaji realite. Podobne, jako jsme se shodli, ze Prima spacaky jsou posunute tak o 5 - 7 stupnu.

Klidne muzu srovnavat 650 a 800 cuin, protoze pocitam objem peri. A ne, Rabu ta cisla taky neverim, 400 g 650 cuin peri proste limit -7 nema a jestli si myslis, ze jo, tak si ho kup, zkus v nem spat pod nulou a ze ti fandim :D

Ano, vyrobce pise letni spacak, vsak to pisu, ne? V lete u nas nemrzne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 13, 2022 4:33

v kazdym pripade pinguin je oblibenej mezi umelejma spacakama a u peri na tom nemusi byt jinak.

mozna ma vic uzsi strih v nohach, podle fotky ze y to melo vliv na mereni?

ta lava 350 treba 4/5st byt muze (viking uvadi 6 a pro chlapi to vicemene sedi) a treba konkurenci vikingu 300 to mozna delat muze asi v pohode

eso musi vyzkouset:D

ale spis davam pro zajimavost ze mame dalsiho vyrobce.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte zář 13, 2022 6:24

mike píše:Az na to, ze ty hodnoty jsou nerealne. 350 g 650 cuin peri nema komfort 2 C.

Přesně tak. Je to blbost, nevím, jak k tomu číslu došli, každopádně je to tak trochu v rozporu s fyzikálními zákony, 350g kačeny mizerných 650 cuin, s plněním 50:50 nemůže mít komfort +2, to je nesmysl.
@Pinguinoutdoor: jak jste k tomu číslu došli?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky