koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Zdéňa » pát srp 30, 2019 20:03

Díky, koukal jsem na ty powerstretchové ponožky taky. To jsou přesně ty rady co se mi hodí (ikdyž je to OT), moc děkuju. =D>
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát srp 30, 2019 20:43

NZ :) Zrovna tohle OT neni, se spacakem to primo souvisi, jelikoz teple ponozky dokazou posunout komfort nahoru a to nekdy hodne. Lepsi koupit ponozky, ktere jsou navic lehke, nez koupit a tahat spacak s par sty gramy peri navic.

BTW, tuhle zkusenost jsem si udelal pri sve prvni hrebenovce Karnskych Alp, kdy byla mozna nejvetsi kosa, co jsem v jiznich Alpach byl. Nemel jsem na spani kalhoty ani ponozky a zachranil mne napad davat si vecer k noham flasku s horkou vodou. Sice mi malem dosel plyn, ale nezmrzl jsem a bylo to fajn :) Od te doby patri teple ponozky do zakladni vybavy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát srp 30, 2019 21:23

Doufam, ze vam nenarusim vasi ponozkouvou chvilku, ale pokud by byla fakt kosa a poti se ti nohy, tak pod ty PWS kup lehke hedvabne ponozky. Staci kotnikove.
Toto kombo, je dle meho laickeho srovnani, rovno perovym papucim z PRC.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » pát srp 30, 2019 22:23

mike píše:Ta moje ma 900 a ani po mnoha letech mi nepripada, ze by slehla. Vsak taky vetsinu casu visi nafoukla ve skrini :) Navic jsou ta cisla americka a tedy vetsi. Uz si nepamatuju presne prepocet, ale tech 1000 bude tak nasich 900.
Jo, pravda, nedošlo mi, že je to emérika. Ale těch 900 je stejně docela hodně, jsem původně váhala i nad 850 ve spacáku :) Visení ve skřini je fajn, horší, když se hodně používá a je tudíž i často sbalená.

mike píše:Netusim a pochybuju. Tady ale beru neprodysnost jako vyhodu. Neni to bunda na poceni, ale na zahrati a diky tomuhle materialu je skvele vetruodolna.
Neprodyšnost je aspoň pro mě hodně špatně. Jednak bundu často oblíkám hned po zastavení a tudíž se ještě "dopocuju", ale je to nutný kvůli prochladnutí. Protože pak se už nezahřeju. A za druhé se mi už mnohokrát stalo, že prostě byla nějakou dobu potřeba i při pohybu. Což by neprodyšný obal dost zabil.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát srp 30, 2019 23:03

Vis, ze prodysnost je pro mne celkem zasadni, ale s touhle perovkou jsem nikdy nemel problem. Material je sice hodne malo prodysny, ale furt lepsi, nez libovolna membranovka. Materialy, ktere se bezne pouzivaji na perovky jako byvaly Pertex Quantum a Softex od SJ jsou na tom podobne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát srp 30, 2019 23:04

booze píše:pokud by byla fakt kosa a poti se ti nohy, tak pod ty PWS kup lehke hedvabne ponozky.

Tobe se poti nohy, kdyz je ti kosa? :-k Jinak to zni zajimave, hedvabne ponozky by nemusely skoro nic vazit a PWS by tak nezasmradly. Nejaky konkretni tip?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 9:53

mike píše:s touhle perovkou jsem nikdy nemel problem. Material je sice hodne malo prodysny, ale furt lepsi, nez libovolna membranovka. Materialy, ktere se bezne pouzivaji na perovky jako byvaly Pertex Quantum a Softex od SJ jsou na tom podobne.
Jasně, pokud ji používáš jen na zahřáti při táboření nebo spaní, tak malá prodyšnost tolik nevadí. Montbell jsem na sobě neměla, takže nemám srovnání, ale Softex Micro, který je na SJ Koteka II, se zdá být vcelku přijatelný.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » sob srp 31, 2019 10:17

já jsem PWS ponožka na spaní přestal vozit, na spaní používám náhradní vnitřní ponožky, které pak použiji poslední den i do bot, tohle třeba s PWS panožkami udělat nejede, a jelikož jsem stejně vozil náhradní vnitřní ponožky, tak jsem ušetřil ve váze PWS panožek 73 g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Petar71 » sob srp 31, 2019 20:52

Caute,
Chcel som sa opytat ci by nevedel niekto poradit ktory spacak kupit do cca max +5 nieco uplne male do 500-550g potrebujem to schovat do tasky pod sedlo na bicykel na vyse 1000km bikepack trip pripadne
pozeral som sa po tychto dvoch, ale ak vie niekto o niecom lacnejsom a tiez malom
Rab Mythic 200 https://rab.equipment/uk/mythic-200
Sea to summit Spark SpI https://seatosummit.com/product/spark-sleeping-bag-spi/

Dakujem
Petar71
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 31, 2019 20:33

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 23:16

Dalšími variantami jsou třeba Alpkit PipeDream 200, či Cumulus Lite Line 200. Každý z nich má jiné parametry, musíš posoudit sám, co preferuješ v poměrech váha, výkon, cena.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » sob srp 31, 2019 23:17

Za me aktualne bekonkurencni nabidka na takovy spacak je MHW Ghost Whisperer: https://www.sportsshoes.com/product/mot268/mountain-hardwear-ghost-whisperer-40f-sleeping-bag/

Jinak se jeste muzes podivat na spacaky Cumulus - namatkou Liteline 200 nebo nejake modely bez kapuce, ktere jsou jeste lehci.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Petar71 » ned zář 1, 2019 9:54

Keby ma netisol čas tak zoberiem ten Alpkit, ale nemajú ho mementalne tak je este jedna varianta a to ísť do tohoto ten mozem zohnať za £190 https://www.openair.co.uk/camping-c11/s ... -200-p5249
Alebo este este ten MHV Ghost W. https://www.sportsshoes.com/product/mot ... eping-bag/

Teraz este ktorý dokážem z týchto dvoch zabaliť co najmenšie a ktorý je lepšia varianta, nemá niekto dake skúsenosti?

Dik
Petar71
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 31, 2019 20:33

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned zář 1, 2019 12:09

Ahoj mám několik let RAB Neutrino Endurance 400.

Pokud ti jde o tuto řadu mám 186/90 a vejdu se do toho v pohodě.
Co je fajn je to HP peří - to prostě u Rabu funguje.

Pokud ti jde o Mythic tak ty jsem si prohlížel na prodejně. Jako bude to hodně dobrý jen ten materiál už bude vyžadovat opravdu opatrné zacházení - což u všech UL spacáků.

Jinak pokud ti jde o rozměry/izolace tak samozřejmně Mythic

Zabalenej je já nevím jak to říct asi jako stočená mikina - ale mohl by být menší oni na obalu nemají kompresní popruhy a i ten obal mi přijde možná zbytecne velký na druhou stranu se tam ty spacáky dobře soukají a peří se zas zbytecne tolik neničí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » ned zář 1, 2019 12:53

Petar71 píše:Chcel som sa opytat ci by nevedel niekto poradit ktory spacak kupit do cca max +5

dle mě je na tuto teplotu 200 g peří málo, a to i když má 850+ cuin, chce to aspoň 300 g peří 800 cuin
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned zář 1, 2019 14:36

fps - třeba ten Mythic má 900FP ve 200g a uvádí tam svůj limit na 1°C a co mám zkušenosti tak jejich limit je věrohodný - zkoušeno nejen na mém spacáku.

I dle recenzí mezi 1°C a 10°C se v něm pohodlně spí jen ve spodním prádle s oblečením zvládá i mínusy kolem -3°C až -5°C.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

koupě péřáku

Příspěvekod Kjuba » ned zář 1, 2019 14:52

No musím uznat, že ty spacáky od Rabu vypadají opravdu moc dobře. Nikdy jsem to nějak nestudoval, ale zmáknuté to budou mít asi dobře. Kdybych nějaký spacák pořizoval dnes, jistě bych do výběru zahrnul i Rab, což bych dříve z neznalosti neudělal.

Ale popravdě se mi to tvrzení, že v jejich spacáku se 200g peří (byť 900 cuin) se dá obstojně spát v teplotách kolem až -5°C zdá až moc optimistické. Nepochybuji, že jsou to skvělé spacáky, ale za mě to musí být na tyhle teploty málo. V tom bych se jistě nevyspal. Myslím, že i kolem nuly by to šlo jen ztuha. A to jsem celkem otužilej a dobře vnitřně topím a většinou snesu nižší teploty než ostatní.

Osobně běžně při teplotách kolem nuly a lehce pod nulou používám 550g kachny 725+ cuin bez hydrofobní úpravy. A je to tak akorát na příjemné vyspání se v merinovem kompletu.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » ned zář 1, 2019 16:16

Kjuba píše:Ale popravdě se mi to tvrzení, že v jejich spacáku se 200g peří (byť 900 cuin) se dá obstojně spát v teplotách kolem až -5°C zdá až moc optimistické.

To je pekny eufemismus ;-) V -5 spim v 500 g 800 cuin peri, samozrejme obleceny, a je to tak na hranici. 200 g 900 cuin peri nema ani polovinu objemu a nebude stacit ani kolem nuly. Ledaze by clovek mel na sobe perove obleceni s dalsimi 200 - 300 g peri, ale o tom snad rec neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned zář 1, 2019 16:48

Tak já psal, že v oblečení ;) čímž jsem předpokládal samozřejmně nějaký merino komplet a třeba péřovku.

Ale na ty teploty 10°C až 1°C mi ten spacák přijde v pohodě v něčem jako merino nebo v čem kdo spí nebo ve spodkách a triku a ponožky - já pokud to jde spím v něčem už kvůli tomu aby se na mne nic nelepilo a aby spacák tak nenačichnul potem.

Jak píšu jejich limit opravdu sedí - netestujou to na nějaké teoretické mrtvole ale mají na to testery a u lehčích spacáků uvádějí zákonnou normu dle standardu plus svůj limit jak mají spacák ozkoušený v merinu. U teplejších zimních spacáků už dle zákona normu (která je dle nich k ničemu) neuvádí a uvádějí jen svůj limit.

Pro příklad ta 400g co mám má 800FP a norma je tam 1,5°C/-4°C/-21°C a RAB limit je -6°C
Do těch -6°C ale i -8°C sem v tom mnohokrát spal v merinu a nahoře jsem měl ještě cca pod -5°C mikinu plus samozrejmne extra silné spací ponožky a to se nepovažuji za nějakého otužilce.
S péřovkou v tom klidně -10°C dam.

Takže pokud uvádí 1°C tak není důvod tomu nevěřit.

Ostatně tady třeba jedna recenze a je tam zrovna i fotka vedle 1l lahve pro srovnani.

https://www.runultra.co.uk/Reviews/Runn ... Bag-Review
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » ned zář 1, 2019 17:11

Teploty mezi komfortem a limitem se vzdycky berou v obleceni. Verim, ze ty hodnoty opravdu namerili, ale rozhodne bych v tom pri 1 stupni spat nechtel a pri 6 jen v nouzi nejvyssi. Obleceny. Pod nulou ani v perovce.

Pro porovnani SJ Koteka 290 s 290 g 800 cuin peri, ktere ma tedy asi o 22 % vetsi objem. Komfort 5.5, limit 0.5 C, pricemz hodnoty u SJ jsou realne. I jako UL spacak to vychazi lip, 520 g na 290 g peri (56 % peri), zatimco Rab 475 g na 200 g peri (42 % peri). Kdyby u Rabu dokazali udelat spacak se stejnym pomerem peri k celkove hmotnosti, tak bude mit 266 g peri a uz by se na popsany ucel i hodil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned zář 1, 2019 18:25

Mythic se dělá i jako 400 a 600 kde už mas ten poměr peří vůči váze taky jiný.

Jinak je nutné si uvědomit ze Koteka 290 nemá ani pořádnou kapuci natož že nemá ani límec nebo zateplovací légu, což jsou ty detaily proč je v Rabu více teplo a ty hodnoty jsou u nich realne.

Jak sem psal Mythic jsem ještě netestoval a asi ani nebudu - na mne je ta látka už moc UL - ale Neutrino Endurance je konstrukci velmi podobne až na tvar komor a opravdu není problém v něm spát na teplotě RAB limitu bez nějakého extra oblečení a bez perovky.

Konec konců stačí si najít zkušenosti uživatelů jejich spacáků a ověřit si ze když napíšou svůj limit tak funguje - samozrejmne se stazenym límcem a kapuci jinak proste uniká teplo a potom by teplota komfortu byla jinde.

To jestli SJ uvádí realne teploty je věc na diskuzi podívej se třeba na jejich Paine který už se konstrukčně přibližuje k Rabu narozdíl od Koteky.

Paine 400
400g husi peří 650 CUIN
+1/-5/-23

Neutrino Endurance
400g husi peří 800 CUIN
+1,5/-4/-21 RAB Limit -6

Jaké hodnoty jsou realnejsi ať si každý přebere sám.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Petar71 » ned zář 1, 2019 18:43

No mne ide hlavne oto aby som to zbalil co najmenšie ako sa dá keďže mam dosť km za malo dni tak nechcem ťahať veľa veci a viac menej teplota bude cca 10C bez dažďou, viac menej v suchom meditárian podnebí, ale ked tak tak už som to chcel kúpiť na dlho dobe využitie v predletnom, letnom pripadne 9 mesiac este, ked to využijem v zime tak maximálne niekde na chatove prespanie, ale nie v stane.
Žijem v UK a tunak sú hlavne v predaji Mammut, Rab, Mountain Hardwear atd

Bol som pozrieť v obchode a ten Rab Neutrino 200 a Mountain Hardwear Whisperer 40F sa dajú krasne zabaliť pod sedlo len nemám ani sajnu ci sú dobre lebo to kupujem prvý krat

Dik všetkým za info
Petar71
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 31, 2019 20:33

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » ned zář 1, 2019 18:45

Michal82 píše:Jinak je nutné si uvědomit ze Koteka 290 nemá ani pořádnou kapuci natož že nemá ani límec nebo zateplovací légu, což jsou ty detaily proč je v Rabu více teplo a ty hodnoty jsou u nich realne.

Sam bych si spacak bez zateplovaciho limce nekoupil, ale tady je rec o UL spacaku s malo perim. Coz realne znamena, ze vlastni spacak bude izolovat jeste min, protoze cast peri skonci v limci a jelikoz je ho malo, uz to muze byt poznat. Pri mereni podle EN se IMO limec neuplatni, na rozdil od realneho pouziti.

Michal82 píše:Konec konců stačí si najít zkušenosti uživatelů jejich spacáků a ověřit si ze když napíšou svůj limit tak funguje

He? Jak overit? Nekdo, o kterem nic nevis, neco neco na netu napise, takze je to pravda? Tady mas spoustu lidi se zkusenostma se spanim venku a rekl bych, ze vetsina se shodne s tim, co jsme psali vyse.

Michal82 píše:To jestli SJ uvádí realne teploty je věc na diskuzi podívej se třeba na jejich Paine který už se konstrukčně přibližuje k Rabu narozdíl od Koteky.

Cisla u Paine 400 mi prijdou nerealna, u 600 uz je to trochu lepsi, ale na hrane. To sis ovsem vybral jeden pripad z mnoha a uplne to same by se dalo uplatnit na Rab. Ze jsou jine spacaky OK jeste neznamena, ze zrovna tenhle bude taky. U SJ to muzeme klidne zuzit jen na Koteky, a tam hodnoty v poradku jsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » ned zář 1, 2019 18:49

Petar71 píše:No mne ide hlavne oto aby som to zbalil co najmenšie ako sa dá keďže mam dosť km za malo dni tak nechcem ťahať veľa veci a viac menej teplota bude cca 10C bez dažďou, viac menej v suchom meditárian podnebí, ale ked tak tak už som to chcel kúpiť na dlho dobe využitie v predletnom, letnom pripadne 9 mesiac este, ked to využijem v zime tak maximálne niekde na chatove prespanie, ale nie v stane.

Podivej, nemuzes chtit vsechno. Bud chces opravdu maly a lehky UL spacak do teplot nad 10 stupnu, pak jsou ty uvedene OK. Nebo chces univerzalnejsi spacak i na jaro a podzim a na to jsou trisezonni spacaky. Ty uz ale tak male a lehke nejsou, potrebujes tak 400 - 500 g peri. S letnim spacakem budes muset planovat podle pocasi, s trisezonnim mas rezervu. Neco za neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned zář 1, 2019 19:02

Jestli ti jde o to Neutrino 200 a chceš to tedy na teploty cos psal teď tak v něm nevidím problém.

Jak sem psal sám mám Neutrino 400 par let a většina použití je prave taky UK a celoročně.

Jen říkám ze Mythic 200 bude menší a lehčí než Neutrino na druhou stranu mě ta látka na Mythic přijde proste už moc jemná takže rozhodne bych v něm nespal mimo stan a bude chtít opravdu šetrné zacházení.

Látka na Neutrinu je ok za ty roky žádný problém.

Jinak teď koukám ze nové verze Neutrina dostali teď stejné komory jako má Mythic.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pancho » úte zář 10, 2019 7:40

Zdravím! Pročetl jsem diskuze a prosím o radu. Řeším nákup péřáku max do 800-900g tak, že bych ho využil i v teplotách kolem 0 nebo i lehce minus. V létě nemám problém ho rozepnout.
Zvažuji:
Criterion Quantum 350 - cena 7880,- a váha 695 g
Cumulus Panyam 450 - cena 8320,- s hydrofobním peřím a váha 820 g
Cumulus Lite Line 400 (460) - cena 8138,- s hydrofobním peřím a navíc 60g peří, váha 765 g
Rab Neutrino 400 - cena 8280,- s hydrofobním peřím váha 775g
Malachowski Ultralight 500 - cena 8950,- váha 700g
Cumulus Lite Line 300 (340) - cena 7150,- s hydrofobním peřím a navíc 40g peří, váha 640g

Má cenu to hydrofobní peří (to by pak asi vyhrál ten Criterion)? Panyam má ten jakýsi límec, opravdu ho ocením (zase je nejtěžší)? Zatím vede asi ten Cumulus Lite Line 400 s peřím navíc...
Nebo mi ještě něco uniká?
Hmm tak teď babo raď. Díky všem za zkušenosti!
Pancho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 11, 2018 22:41

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » úte zář 10, 2019 7:47

No myslím si, že 350g peří je na teplotu pod nulou opravdu málo, ale záleží jak hodně topíš. Vždy je to něco za něco. Lite line je sice nejlehčí ale zase má jiný užší střih. Malachowski je zase z nějaké té Toray látky, která je podle všeho super lehká ale taky super tenká :D. Takže jde i o to, jak jsi velký, aby jsi se toho toho spacáku vlezl bez toho, aby jsi moc stlačoval komory. Pak jde o to, na co ten spacák potřebuješ a jak ho budeš používat. Zda se opravdu vyplatí a je pro tebe nutností ušetřit 150g váhy a snížit tím třeba významně odolnost a životnost spacáku.
HP asi nebude špatná věc, já to zatím ozkoušené nemám, ale mělo by to fungovat aspoň po nějakou dobu. Zase záleží kde a jak chceš spacák používat.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » úte zář 10, 2019 8:07

MALACHOWSKI UL 500 je velmi dobrá volba, ale jak psal Pierre111, UL a LL jsou spacáky šité dost natěsno a na komfortu spaní se to celkem pozná. Měřím 182 cm - váha 82 kg a MALACH UL řada ve standardní velikosti je pro mě na hraně komfotního spaní co se prostoru týče.
Spacák pro pohodlné spaní kolem 0 by měl mít minimálně těch 450 g peří 850 CUIN. To je celkem vyzkoušené.
PANYAM 450 je pro tyhle věci velmi dobrá volba.
CUMULUS LL 400 taky ještě jde. Je to hraniční, ale jde to.

Nezapomenout na hodně dobrou karimatku. To je základ pro péřové spacáky !!!

HP peří je fajn, ale není nezbytné. Jeho přínos není až tak markantní.

CUMULUS LL 300 pro 0 teploty je hodně na hraně. Pokud ale víš co děláš, tak jsi schopen fungovat i v těchto teplotách. Chce to ale zkušenost.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » úte zář 10, 2019 8:28

Pancho píše:Nebo mi ještě něco uniká?

uniká ti to, co už napsal Pierre111 a Aldo, na teploty co ho chceš používat to chce cca 500 g 800 cuin peří, taky to chce nafukovačku s cca tepelný odpor [R] 5, taky bych si nejdříve ozkoušel UL péřáky, pro mě jsou třeba moc úzký
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » úte zář 10, 2019 8:42

Taky bych to viděl na ten Panyam. Sám ho mám a lehce pod nulou se v tom spí v pohodě.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » úte zář 10, 2019 9:22

Mam Warmpeace Summerlite 330 docpavany na asi 480g (750cuin) a jsem s nim hodne spokojeny. Kategorii je to asi podobne tem LiteLine. Limec to nema a s poradne stazenou kapucou mi to nevadi. Teplotni urceni bych videl zhruba tak, jak planujes (do minusovych teplot se ale prakticky nedostanu a tam uz by to bylo hranicni, ale celkem v pohode). Navic LL maji lepsi peri a hydrofobni upravu (i obycejne peri me prijemne prekvapilo, kdyz navlhlo). Osobne mi to prijde jako super univerzalni reseni, ktere pokryje mirnejsi trisezonni pouziti, a pritom pres leto to ma jeste rozumnou velikost (i kdyz tam chci asi vyzkouset nejaky levny tenky cinsky spacak, preci jen je ve velikosti rozdil mezi 300 a 480g peri). Na tvem miste bych bral docpavany LL400. Kdyz ti jde o hmotnost vybavy, tak mi to prijde lepsi nez Panyam. LL maji v Nalehko i Pod7kilo, tak kdyztak muzes sirku spacaku vyzkouset na prodejne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky

cron