koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod potop » úte led 10, 2023 21:22

Lipon píše:potop: zkus doplnit více detailů, jakým způsobem a kam na motce cestujete/hodláte cestovat
od toho se pak dá víc odpíchnout, kterým směrem poradit
budete spíš v teplejších nebo spíš ve studenějších krajích?
jih/sever=sucho/vlhko?
blízkost civilizace/divočina jako zmíněný Balkán nebo Rumunské hory?


Takže, cestujeme po krajinách EU, hlavne smerom na juh. Vždy spíme v kempoch. Do spacáku lezieme "čistí a osprchovaní". Krajiny Balkánu, Rumunsko, Bulharsko atd. len penzion.
Quilt nebude nič pre nás, skorej teraz pozerám ako mi niekto poradil po pérovom dekovom spacáku napr. Warmpeace Quilt 300 alebo podobne. Pod spacákom bude nafukovacia karimatka hrúbky 5cm.
Potreboval som hlavne vysvetlenie čo je teplejšie: perie 200g/850cuin alebo 400g/600cuin a to som dostal. Podla toho som pochopil, že 400g/600cuin je teplejšie a o niečo odolnejšie, ale väčšie a ťažšie.
Ja mám 176cm/85kg a manželka 176cm/55kg asi tak.
Naposledy upravil potop dne úte led 10, 2023 21:33, celkově upraveno 1
potop
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 9, 2023 11:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte led 10, 2023 21:25

@ntz: to nebude to pravý.... Moc úzký.

Šířka v úrovni uší: 60 cm (S/M) | 62 cm (L), Šířka v ramenou: 67 cm (S/M) | 72 cm (L), Šířka v bocích: 60 cm (S/M) | 64 cm (L), Šířka dna: 32 cm (S/M) | 33 cm (L)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » úte led 10, 2023 21:36

ta cisla jsou uplne irelevantni ... DPRO je jeste sirsi nez G-series ... mam G400 a DPRO jsem zkousel .. strih maji naprosto jedinecnej .. ten spacak neni uzkej jako bezna mumie .. prosim precti si ten popis

https://www.patizon.com/p/p-patizon-dpr ... ultralight

aka

Mumiový tvar spacího pytle kopíruje tvar těla, ale oproti G sérii je Dpro pohodlnější – širší v nohách i ramenou.

Spacáky Patizon mají anatomický střih. To znamená, že kopírují tvar postavy tak, aby byly co možná nejvíce efektivní v udržení tepla. Tvar jsme ale ladili ještě trochu víc - například tak, aby v ramenou byl spacák dostatečně široký na to, abyste si zavření ve spacáku dokázali sundat mokré ponožky a oblíknout si suché.

psal jsem do patizonu po nejake dobe uzivani mejl s par otazkama .. mame ty spacaky 2 .. jeden jsem koupil sve zene, takze mame L pro me a S pro moji drahou polovicku .. prosim koukni na odpoved .. mozna u me hraje roli, ze mam tu nejvetsi velikost L .. ne, ten spacak ma genialni strih a neda se srovnat se zadnym spacakem, co jsem kdy mel .. i to Sko je super strizeny a je prijemne rozsirene kolem tela a ramenou, ze se v tom spi pohodlne, muzes se tam skrcit atd ...
Naposledy upravil mike dne úte led 10, 2023 21:37, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte led 10, 2023 21:39

Může mít střih sebevíc geniální, ale pokud má výše uvedený rozměry, je prostě ouzkej. Nebo výrobce píše nesmysly a spacák je o 20 cm širší?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » úte led 10, 2023 21:50

ano, vyrobce pise nesmysly ... spacak je genialne sirokej a pohodlnej .. fakt si v nem dokazu sundat a nandat ponozky, dokazu si v nem skrcit nohy, dokazu se v nem tocit zatimco spacak se netoci a to nejsem zadnej drobek .. zadnej jinej spacak se neda s timhle srovnat a to jsem mel spacaku asi tak 10-20 a za zivot jsem spal pres 1000 noci ve spacaku

pokud tomu neveris zastav se prosim v hanibalu a sam si ho vyzkousej
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Tomas » úte led 10, 2023 22:37

apuka píše:Rab napriklad primo pise, ze uvadi hodnoty namerene ve vlastni laboratori vlastni metodikou, ne nejakou normou. Neni zdaleka sam, kdo to dela takto.
Mammut pise "testovano podle normy...", ale pri uvadenych cislech nepise, ze odpovidaji te norme. Mountain Equipment u casti spacaku uvadi sice hodnoty podle normy, ale radi jich podle uvadene sve "A
Good Night's Sleep Guaranted" hodnotou, krera neodpovida zadne z "normovanych" hodnot; u casti (nevim presne, ale je to pomerne velka cast) spacaku ma pouze tuto hodnotu, normovane nema. Millet taky nespomina standard, u nekterych spacaku uvadi komfort, limit i extrem, u nekterych jen komfort+limit.

Rab je mi u prdele i když tu značku mám rád. Je pravda, že se tam už nic normovanýho nedozvíš, protože RAB limit. Tak si udělali vlastní měřitko. Zjevně někomu při tý uvedený teplotě bylo někdy fajn.

A když mi naposledy při praní bundy Rab ve 40C slezlo jejich logo z bundy za několik tisíc, tak jsem si řekl že to je asi znamení. Spacáků už se to sice netýká, ale začínám si myslet že je to předražený kus něčeho co není nic moc.

Každopádně pokud si každý výrobce bude vytvářet normy podle sebe tak se nikam nehejbem. Norma tedy není, kdo jí teda má lepší? Bez standardizovaného měřítka se nehneš nikam.

apuka píše:WP, Rab i ME maji zduvodneni, proc delaji svoji metodiku - prave, ze norma vlastne nic nerika o realni pouzitelnosti.

Normované měření ale jako jediné nabízí praktické srovnání, pokud si výrobce nezačne vymýšlet vlastní normy. Myslíš že spacák podle EN s 0C komfortu bude míň izolovat než spacák s třeba 5C? Já si to nemyslím.
Naposledy upravil Tomas dne úte led 10, 2023 22:46, celkově upraveno 1
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte led 10, 2023 22:42

Tomas píše:Každopádně pokud si každý výrobce bude vytvářet normy podle sebe tak se nikam nehejbem.

:smt023 norma existuje, pro srovnani je pouzitelna a jestli ji nejaky vyrobce nepouziva, at se jde vycpat. Za mne je to duvod k podezreni, ze jejich spacaky jsou mizerne a hodnoty nadsazene, jinak by nemeli duvod hodnoty podle normy neuvadet. Klidne k nim muzou pridat i svoje, kdyz na tom trvaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Tomas » úte led 10, 2023 22:49

Lze s tím nesouhlasit ? Jak to chceš dělat jinak ?

To už tam můžou rovnou psát, že v tom Pepík po 10ti pivech spal v botech a mikině a dal to. "Pepík limit". Takhle to testujeme, díky.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte led 10, 2023 22:55

Vsak ja souhlasim, ze jedine, podle ceho se daji spacaky srovnat jsou ty normovane hodnoty. Jsem jen uvedl, ze WP neni jediny vyrobce, ktery neuvadi hodnoty pouze na zaklade te normy.

Taky ty vyrobce chapu, protoze vim, ze ty hodnoty z normy fakt o nicem realnim nevypovidaji a uvedene hodnoty jsou casto mimo (ted nemyslim to natrepavani tri dny v aute a pod. ale z enorma nebere do uvahy hromadu dulezitych veci) - a na nekterych trzich asi vis dobre, ze by meli problemy, kdyby uvedli, ze komfort je X stupnu a nekomu by ve spacaku byla zima napr. pri X+3 stupnich. Proto beru, ze vyrobci si vytvori nejakou svoji metodiku a testuji napriklad nejenom laboratorne ale i opakovani ve skutecnych podminkach se skutecnymi testery a berou v uvahu pri urceni cisel i subjektivni hodnoceni tech testeru. Coz je fajn, pokud to neni jednorazova zkusenost, ale opakovane v ruznych podminkach a zhodne se na tom vice testeru s ruznou termoregulaci, samozrejme idealne, kdyz testeri jsou stejni pro vetsinu, idealne vsechny modely.
Protoze sice podle tech hodnot nemuzes primo srovnat izolacni schopnost spacaku s jinym od jineho vyrobce, zato muze byt bliz k prumerne moznosti vyuziti.

O nesmyslnosti merenych hodnot te normy i o tom, ze slouzi opravdu pouze na nejake "objektivni" srovnani spacaku v laboratornich podminkach, ale ze jsou naprosto nevhodne k urceni skutecne vyuzitelnosti konkretniho spacaku pro konkretni osobu jsme uz na OF pomerne dlouho diskutovali .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16554
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » stř led 11, 2023 0:37

Nechce se mi to teď hledat - Warmpeace už vůbec neuvádí čísla podle normy, anebo uvádí normu plus ty svoje hodnoty dle "testerů"? Takhle to dřív bylo a přijde mi to v pohodě. Ovšem norma je základ pro porovnání.
Jinak to jejich testování ve Finsku byla nejspíš jen jednorázovka organizovaná Finem, a WP to použil k propagaci. Nedohledala jsem, že by se to opakovalo. Někde jsem tu o tom psala, že realita vypadá trochu jinak. Od Warmpeace jsem se toho moc nedozvěděla a ani z Finska jsem nedostala odpověď na mé dotazy (ale je možný, že mejl spadl do spamů).

ntz: máš porovnání i s některým Warmpeace? Ten pro mě byl etalon pohodlnýho širokýho spacáku (nevím ale, zda jsou na tom všechny modely stejně, ty naše jsou zimní a dost historické)
Budu asi v příští pětiletce (se znám :roll: ) pořizovat nějaký třísezónní péřák a pohodlí je mi nade vše. I za tu váhu navíc mi to stojí :) Ty úzký spacáky mě neskutečně sejří.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » stř led 11, 2023 0:48

@sobb - nemam ... zkus to a sama uvidis .. hanibal je ma na prodejne .. kdyz jsem si kupoval ten spacak, tak jsem mel naprosto tunelovite videni od chvile, kdy se mi ten Patizon poprvy dostal do ruky - laska na prvni pohled, ihned jsem vedel, ze ho chci .. je sranda, ze jsem v Praze v hanibalu na korunni mel sundanejch nekolik perovejch spacaku a porovnaval jsem je, vc. warmpeacu, mam ale absolutni okno .. presne jak pisu vyse .. jakmile jsem dostal do ruky Patizon, tak ty ostatni spacaky prestaly existovat ...

niceho se neboj, jdi a koukni se na ten spacak fyzicky, na detaily, osahej ho, cuchni k nemu ... to nedopadne jinak
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » stř led 11, 2023 0:54

ntz píše:cuchni k nemu ...
:lol:
Dík, u mě je tohle na dlouho (nenávidím nakupování, obzlášť když musím zkoušet), ale budu Patizon tedy vést v patrnosti. Ale ta šířka je pro mě priorita, i kdyby spacák měl být parametrově horší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř led 11, 2023 6:16

ntz
a neprotireci si, ze u spacaku skoro za 8 nedokazou spravne uvest ani skutecnou sirku?

a pokud si muzes dovolit prozrat dvojku za tyden, tak pro tebe je to tyden o hladu, ale pro jiny lidi jsou to 2-3 tydny bez jidla a to se da vydrzet dost blbe:D

ja beru, ze patizon muze mit vymazlenej strih ale porad nechapu, ze tvoje argumenty sou casto "vzdyt je to jen dvojka" ale pokud chci spacak ted a ted mam 5t tak ta dvojka z toho udela, ze nemam na tu sezonu spacak zadnej a to se urcite vyspim lip, nez v levnejsim spacaku, ze jo... a nekdy ten rozdil dosetris protoze mas cas, ale osobne zrovna za letni spacak by mi to prislo uplne mimo dat za nej tolik (cimz nijak nerozporuju ze si ho nekdo muze chtit na leto koupit).

nicmene patizon me laka si nekdy jen tak vyzkouset, nerikam, ze ne, ale zrovna u letniho peraku bych hledela primarne i na cenu, pokud se vyplati v tom pomeru s objemem/hmotnosti, kterou potrebuju.

ono nosit v lete 650g tezkej viking nebo 500g tezky neco jinyho je fuk, rozdil nastava az pokud se bavime treba o podobnych spacacich a je to 1800x 1000g ... tam se to podle me uz vyplati mbohem vic, pokud resim objem a hmotnost
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř led 11, 2023 10:20

Mawenzi píše:ono nosit v lete 650g tezkej viking nebo 500g tezky neco jinyho je fuk, rozdil nastava az pokud se bavime treba o podobnych spacacich a je to 1800x 1000g
Nebo to obratit jeste trochu jinak s ohledem (hlavne) na syntetiku a teplotu...
Nosit 650g tezkej viking s(e stalym) komfortem 6 st. nebo 650g tezkej synteticky s (deklarovanym/snizujicim se) komfortem 13-15 stupnu s ocekavanim, ze noci budou do +15 je fuk, rozdil nastava, az necekane klesne teplota pod +10. Ne to kdyz klesne k +5... Nastesti to nejsou teplotu na ohrozeni zivota za jednu noc, ale rozdil mezi clovekem, ktery vyleze rano z toho Vikingu a toho, kdo vyleze ze syntetiky bude asi velice vymluvny :mrgreen: Bylo by to tak i v pripade, ze by se prekrocila hranice rekneme o 2 stupne smerem dolu - v peraku se to zvladne lip, u techto tenkych syntetik je to citit mnohem vice.

Kdyz nekdo hledi na vahu a objem, tak je fakt dobre pocitat i s eventualitou necekane chladnejsich noci, i v CR - pamatuji se na skoro tydenni tabor u Buchlovic, tj. Jizni Morava a zadne hory v cervenci, kdy za cele obdobi vystoupila teplota pres den (!) max. na +7 (sedm) stupnu. V noci bylo (v chatce) jen tesne na nulou, venku obcas byla rano namraza. Taky jsme s tim nepocitali.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16554
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » stř led 11, 2023 11:03

Mawenzi píše:a neprotireci si, ze u spacaku skoro za 8 nedokazou spravne uvest ani skutecnou sirku?


tohle je furt dokola .. nevim jak to pocitaj, ale ty miry jsou nic nevypovidajici .. na strankach maj napsano, ze se snazili nadesignovat spacak, kde si pujde sundat a nandat ponozky ve spacaku kdyz je zaplej .. a to proste funguje a ve 3 jinejch spacacich, ktery aktivne pouzivam, tohle proste nejde a ten Patizon ma jednoznacne nejprijemnejsi ten strih .. Linkoval jsem vyse obrazek z odpovedi co mi prisla z Patizonu na nejake me dotazy .. Ta moje velikost L je tak siroka, ze by urcite cast lidi zacala "bitchovat" ze to je siroke az moc, mam to ale jako @sobb, chci sirokej spacak .. to S-ko me zeny mi prislo, ze ma proporcne trosku uzsi strih, porad je ale sirsi a pohodlnejsi nez bezna hubena mumie .. mailem jsem se ptal, jestli S, M a L maj jinej strih .. z jejich odpovedi vypliva, ze to L-ko je jeste specialne rozsireny (asi pro tloustiky) .. porad ale plati co pise patizon na svejch strankach (i pro velikost S)

Tvar jsme ale ladili ještě trochu víc - například tak, aby v ramenou byl spacák dostatečně široký na to, abyste si zavření ve spacáku dokázali sundat mokré ponožky a oblíknout si suché.
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř led 11, 2023 11:04

tak staci predloni... srpen...
patek v noci asi 26°C, v sobotu cely den chcalo tak sem byla lina a vzala ubytko pres booking a v nedeli +6 v noci... a to sem v tu nedeli chodila v tricku

jak sem byla rada do viginga 300 ze mam jeste perovou vesticku :D ale ja mam komfort +5 ke komfortu jakymukoli...

a to byla jizni morava
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod potop » sob úno 11, 2023 12:15

Pár príspevkov nazad som požadoval radu na pohodlný perový spacák. Podla príspevkov zúčastnených som sa rozhodol pre Patizon velkosť L a môžem potvrdiť, že je ozaj dlhý a priestranný. Bez problémov pokrčím nohy a oblečiem si ponožky či spodky. Za mňa super. =D>

EDIT: Patizon DPRO 290 velkost L
Naposledy upravil potop dne ned úno 12, 2023 16:44, celkově upraveno 1
potop
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 9, 2023 11:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » ned úno 12, 2023 15:48

@potop - a jakej jsi teda nakonec koupil ? DPRO a nebo G400 ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod potop » ned úno 12, 2023 16:43

Patizon DPRO 290 velkost L :lol:
potop
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 9, 2023 11:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » ned úno 12, 2023 18:57

@potop - myslim, ze budes nadsenej .. ja mam G400 a nemuzu ho vynachvalit .. o tom DPRO 290 jsem premejslel taky, vzal jsem ale G400 protoze je teplejsi a ja v tom spavam na jare a na podzim i kousek pod nulou ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod potop » pon úno 13, 2023 13:29

Jak sem písal už skorej, budem ho používat len cez letné mesiace, na vysokej karimatke, alebo matraci a v stane. Je široký, pohodlný a hlavne skladný do motorky. Za mňa OK. :D
potop
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 9, 2023 11:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » úte bře 21, 2023 9:04

ma tu nekdo perovy quilt? treba SJ TETON 560,nebo tak neco ...
nejake zkusenosti?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod PavelX7 » pát bře 24, 2023 17:43

Už jsem se ptal vedle na stan pro dva a teď bych potřeboval poradit s výběrem spacáků. Měl by zvládnout týden ve Skotsku (Great Glen Way), pod stanem, na konci května, kde jsou prý nejnižší teploty průměrně kolem 6°C a může dost pršet. Ale rád bych ho vzal ven už teď zjara, kdy je pořád riziko že bude 0° a pak i na nějaké víkendy nebo i delší výlety v létě a na podzim. Ne, když bude vyloženě mrznout a bude sníh.
Žena (174 cm, hubená) má syntetický spacák Husky (1800g, komfort rating kdysi 0°, bývá jí v něm často zima i když je nad nulou). Já (173 cm, 75 kg) Condor VI DT (cca 1650 g, komfort -3°), spí se mi v něm docela fajn, ale chceme prostě upgradovat na lehčí, sbalitejnější a hlavně pro ženu teplejší spacáky.

Pokazím něco Vikingem 600 (260 eur, prostě budget option, která by nám asi stačila)? Pro sebe bych si ho koupil asi v širší verzi, jelikož spávám na břiše a dost se převaluju a mám rád větší prostor. Koukal jsem se ještě třeba na o něco dražší a lehčí Mountain Equipment Helium 400 (do 400 eur, také nabízí širší verzi). Oboje jsem viděl v outdoroových obchodech u nás (Německo), takže bych mohl vyzkoušet. Koukal jsem i na ty zde tolik vychválené spacáky od Patizonu, což by teda byla ještě vyšší investice, ale jsou mi celkově sympatičtí. G400 v M délce by asi byl na mě těsný, nějaký DPro by snad šel, ale ty bohužel okolo nevyzkouším, takže bych případně musel posílat zpět a tak.
PavelX7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 9, 2023 22:49

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Bruca » pát bře 24, 2023 19:01

Já mám viking 600 ve wide verzi, taky spavam na brichu. Ale už kolikrát jsem si říkal, že jsem tu 600 měl vzít klasickou, líp bych ji vyhřál. Ale zas pohodlí je pohodlí.
Já mám 180 cm wide, manželka 195 cm normal. Okolo nuly je manželce už chladněji, já se vyspal dobře
Za mě má viking skvělý poměr cena/vykon. Jasně, jsou i lepší spacáky, ale už vyjdou podstatně dráž.
Kdyby nešlo o peníze, koukni i na spacáky, co šíje kwak.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » pát bře 24, 2023 19:35

@Bruca - no kwak teda fakt nevim ... maj za 10.500 spacak co ma 90/10 650cuin, nejakej no-name matros .. ale zase sijou to s nadsenim a srdcem ... 1400g nadseni

https://www.outdoorkwak.cz/cs/spaci-pyt ... ro_pravaky
https://www.outdoorkwak.cz/cs/spaci-pyt ... ro_pravaky

me to pripada absolutne tragicke .. spis bych doporucil podivat se na `patizon', `sir josepth', `cumulus' , `malachowski', `pajak' atd ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát bře 24, 2023 21:24

Kwak je hodne dobry, neznicitelny perak s perfektnim servisem a pristupem k zakaznikovi. Mame dva udelane na zakazku cca 5 let stare (da se dohledat tady na foru) vazi vic, ale je to diky materialum, ktere jsou bytelne. Testovano na fakanech okolo nuly a spali do ruzova. Max v tom byli v -13°C, ale nespali. :mrgreen:
Co je pro me dobry ukazatel kvality, ze z toho neleze peri a to je pouzivali jako "trampolinu".
Cumulusy sly z domu (nevyhovovalo plneni 60/40 a smrdel divne sladce), WP (sly z domu protoze sustak nepropoustel nic moc), Carinthia peri lezlo uplne vsude, Marmot byl moc siroky a byla v nem kosa a co ja vim, co jsme vsechno meli. Zustal jsem u SJ ktery je po letech jak kus hadru, ale porad funguje +- a mam ho moc rad vloni jsem koupil novy a stary pujde SJ do lazni. :D No a pak 2 Ciny z Ali, ktere budou mit asi 7 let a furt drzi.

Takze ANO SJ PAINE, KWAK (snad to bude dobre i s tou jejich nanomembrane :roll: ) a WP 600.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » sob bře 25, 2023 0:31

cumulusy maji 55/45 .. teda alespon ty z posledni doby .. docela by me zajimalo co myslis tim, ze smrdel sladce ... nemel jsi nahodou to HF peri ? Mam doma Cumulusa Panyam rv2019 (s HF perim) a Patizon G400 rv?2021 a nevim o tom, ze by mi nekdy sladce smrdel ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » sob bře 25, 2023 9:29

Choval si nekdy husy a podskubaval je? Tak to peri voni a je tutu nunu. V tom spacaku to peri vonelo/smrdelo jako kdyz zabijes husu sparis ji a kdyz ji skubes, tak mas mastne ruce od kozniho mazu husy. Presne mi to pripominalo ten proces. :-({|=
Neni PATIZON nahodou cina? Driv byla

Jinak pouzil si funkci hledat? :wink:
viewtopic.php?p=518985#p518985
viewtopic.php?p=516653#p516653
viewtopic.php?p=493213#p493213

plnili 60/40 reklama na to byla uzasna. Miliony lidi si vychvalovalo jak je to boozi a ze na to neprisel nikdo driv. No jenze kdyz si se v nosi prevratil i se spacakem a 40% strana byla nahore, tak si citil chlad. Pak acali delat jiny pomer a delat na nej masivnejsi reklamu a kampan. Coz je tedka trendem snad u vseho a ohyba se fyzika a chemie, podle toho jak se frikulini vyspi :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: .
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod milarepa » sob bře 25, 2023 10:23

Patizon a Čína?

v samotných začátcích, někdy před 10 léty kdy tu firmičku nikdo neznal, a jen první vzorky, pak to převzali jiní lidé a jedou nekompromisní styl na absolutní kvalitu

tady máš shrnutou celou historii Patizonu

https://www.youtube.com/watch?v=G62Y7Xcx75Y
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Riokai » sob bře 25, 2023 10:24

booze píše:Neni PATIZON nahodou cina? Driv byla


Patizon bere z Číny Pertex, výroba je v česku.
Riokai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 20, 2023 10:24

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky