koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » pát črc 14, 2017 23:33

Nechtěla jsem svojí krásou odvádět pozornost od spacáku :P
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » sob črc 15, 2017 17:06

GreyMouse píše:To je docela divný s tou dýlkou. Máme SJ RimoII 600 vel. 200, zkusila jsem ho změřit a má nějakých 230 cm. Pokud by měla "190" o 10 cm míň, tj. cca 220 cm, 180centimetrový člověk by natěsno být neměl. Nezkoušel nedopatřením velikost 170?

A ke kapuci... jde to celkem stáhnout - viz foto. Nenapsal's, jak teplý spacák chcete. U těch 600 g peří je to podle mě v pohodě, ten není do žádných extrémních podmínek, při teplotách kolem 0 mi to takhle stačí.
Zaprve se omlouvam, syn nema 180 ale 185 cm, jsem se preklepl, ale na vyznamu to nic nemeni.

Ja se ted koukam na fotky RimoII a zacinam mit pochyby, jestli ten kus, co meli vystaveny a co jsme zkouseli nebyl usity podle strihu Koteky ale v barvach a s nasivkami pro Rimo :roll:. Totiz kapuce byla uplne rovna,nebyl tam zadny zasity "oheb". Cenovka, visacky i textove cedule vevnitr vsechny psali Rimo II 850 190 cm, ale ta kapuce :((. Navic je mozne, ze nesedela uplne ani delka - ale 170 to urcite nebylo, doma mame Warmpeace 170-ku a tam se tak dobre syn nevejde, spis to vypadalo na 180.
Ale je to jedno, stejne nakonec musel do skoly do Prahy, tam si vyzkousel Erratic II 850 190 cm, tam se v pohode bez problemu vesel, jeste s malou rezervou u nohou ( :shock:, :(( ) a za tu cenu, za co ji v Hanibalovi do zitrka maji (6990) nebylo o cem rozhodovat. Stejne ho trapilo, jak bude zvladat peri bivakovaci pytel a zahraby jen tak, to si ted membranou (snad, hlavne alespon ve sve vlastni hlave :-)) vyresil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Kiszoun » ned zář 17, 2017 19:51

Zdarec.
Potřeboval bych pomoct ohledně výběru peřáku. Jedu příští měsíc do Karnských alp na Carnia Verde. Nejsem si moc jistý co tam můžu čekat za počasí ale nedělám si iluze o tom, že noci budou docela chladné (to abych si vzal... teplé prádlo!).
Rozhodl jsem se tedy, že bych zainvestoval do nějakého pytle peří ve kterém bych přečkal teploty okolo 0°C ale aby se mi zároveň vešel do 40l batohu a nevysál mi bankovní konto...

Do oka mi padl Warmpeace Viking 300, ale u toho se bojím, že i když v něm jedinci zdatně přečkávají noci v teplotách okolo bodu mrazu, tak já dám 3,5k za něco, v čem budu klepat kosu. Takže nevím, jestli už nemá rovnou smysl vzít WP Viking 600.

A nebo si vzít http://www.decathlon.cz/cs/p/8382843_sp ... 9819-200-m s komfortem na 0°C a limitem -5°C, kde hraje hlavní roli to, že mám v DC zaměstnaneckou slevu 25%. Moc se mi ale nelíbí ten tvar a mám dojem, že se mi tam nevejdou nohy (+ je tam kratší zip).

Případně http://www.decathlon.cz/cs/p/8249506_sp ... 9822-200-l ale tady se mi ten zip nelíbí už vůbec :D

Díval jsem si i na Primu, ale když ty jejich spacáky jsou tak strašně hnusné :D a Sir Joseph mi připadá zase strašně drahý, tak jsem z toho trochu jelen + se v peřových spacácích až tak nevyznám, tak si rád nechám poradit :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » ned zář 17, 2017 22:34

Ze zavededných značek mi přidou Vikingy cenově nejvýhodnější, oproti ostatním levnějším péřovým spacákům mají látkové vaky z celkem lehkého materiálu, úspora tak 100g. Jestli 300 nebo 600 ti těžko někdo poradí, to je skutečně individuální. Asi dost záleží, na co primárně spacák kupuješ. Tj. chceš v něm přežít párkrát teploty kolem nuly a jinak bude na léto a nebo bude používán celkm pravidelně v takových teplotách. Já jsem minimalista, ale i tak bych měl u 300g paří a nejistého počasí obavy. S nějakou slušnou vrstvu na zateplení (lehká péřovka nebo alespoň PowerStretch) by to mohlo jít.
Decathlon by bez slevy neměl cenu. Mě se naopak tvar fakt líbí - minimlizuje povrch. Jak se tam vejdou nohy a jak jsi zvyklý spát ve spacáku je ale potřeba vyzkoušet. U toho levnějšího nepíšou kvalitu peří ani jeho hmotnost, to se mi dost nelíbí a chtělo by to zjistit. U toho dražšího si dej pozor, aby byla slušná léga pod zipem. Zip nahoře mi trochu vadil i u kilové syntetiky, kterou jsem používal v teplejším počasí. 660g peří je už celkem dost. Kdyby byl podobný spacák s 450g peří (a byl tím pádem ještě trochu levnější), tak bych ti ho doporučil, takhle mi přijde zbytečně těžký.

PS: Karnské Alpy neznám, očekávané počasí neposoudím
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » ned zář 17, 2017 22:44

Karnske Alpy jsou fajn, ale na podzim bych vubec neuvazoval o tom tam jet s letnim spacakem. Ani ted, natoz v rijnu. Vzdycky jsem tam byl s SJ Kotekou 500 (komfort -3, limit -9) a jednou, na konci rijna, to bylo docela na hrane. Musel jsem davat do spacaku flasku s horkou vodou, jinak bych zmrznul. Kdyz je tlakova vyse (a jinak tam nejezdi), tak je pres den krasne teplo na tricko a v noci slusne mrzne. Na hrebeni -5, ale klidne i -10. Zalezi samozrejme kde a v cem hodlas spat, ale Viking 300 je akorat na chatu, kde se topi. Viking 600 mozna, jestli vydrzis trochu zimy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2017 20:22

Na podzim ti bude ve WP 300 zima i v PWS. Ty spacaky z Decathlou poustely peri. Zkus mensi test oblec si PWS, vlez do spacaku a valej v nem sudy. Staci trosku a uvidis jestli problem vyresili.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pon zář 18, 2017 20:25

300 g 600 cuin je na 0°C hodně málo, tak do +7°C to je v pohodě, na 0°C to chce 600 g 600 cuin, a já bych raději než Warmpeace Viking 600 za cca stejné peníze koupil Prima Polar 600, už jenom že má lepší husí peří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 20:27

@booze: :D a az mu v nem budou prodavaci davat deku, vyzkousi to jeste lip :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2017 20:38

Jsem to nekde cetl a jako test mi to prislo prakticke. A deka patri do kazde outdoorove vybavy. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 20:40

Spravne :twisted:

Si predstav, jak v prodejne valis sudy ve spacaku :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2017 20:44

Si predstav, ze jsem je valel. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 20:51

Video! My chceme video 8)

(aby se pak clovek bal kupovat spacaky, kdyz v nich nejake prase vali sudy po prodejne :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2017 20:56

Jsem se slusne zeptal a pan mi pujcil i 4 karimatky. :twisted: Asi to maji v Alpsportu natocene na bezpecnostni kamere a pousti si to na vecircich.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » pon zář 18, 2017 23:00

K doporučené Primě - když jsem hledal parametry, zjistil jsem, že v Honza ho mají při osobním odběru za 4300,- (jen kdybys kupoval, ať zbytečně nekupuješ dráž)
Kachní vs husí peří je diskuze na dlouhé zimní večery. Jen podotknu, že Prima je o nějaký ten gram těžší. Ještě je otázka, kolik váží kompresní avk, ale ten bude asi taky lehčí u Warmpeacu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Kiszoun » stř zář 20, 2017 8:52

Objednal jsem ten dekatloňánský Simond do -4... Vyválím se v něm před otevíračkou a uvidím :D (
Za necelé 3k by se mi to docela hodilo :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » stř zář 27, 2017 11:02

jak se tu pise, do techto koncin urcite ne letni spacak....

decathlon - ten letni forclaz ani nahodou, na to, co v nem je, je tezky; ten -makalu- ma tri verze dle teploty, tu prvni urcite nebrat, jinak je to na zvazenou... zda se mi zase na ty hodnoty dost tezky, kazdopadne to chce opravdu vyzkouset ... jo vyvalej se a taky si dej pozor na detaily, jak se ti zapina, jak se v nem da ci neda pohybovat, jak se stahuje kapuce, jak se z nej leze ven atp. pak napis, taky mne to zajima...
:roll:
k tomu dalsimu - zn. Prima mne v minulosti dvakrat zklamala a tim padem ji nikomu nebudu doporucovat, jestli se polepsili, nevim... WP je asi OK, ale taky to neni uz zadna lace...

kdyz bych se ja rozhodval - sel bych do Warmpeace Viking 600 (potebuji verzi 195cm) - vaha lepsi 1175g / tepl. komfort mirne lepsi / cena shruba stejna (v mem pripade sleva neni), znacka spolehliva a proverena 8)

(jen pro info. na leto mame s manzelkou Marmoty - ja Alawas Summer, ona Sawtooth - a spokojenost, pak mam na zimu Criterion, taky OK, ale to jsou uz drazsi veci...)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » stř zář 27, 2017 13:16

Quido píše:zn. Prima mne v minulosti dvakrat zklamala a tim padem ji nikomu nebudu doporucovat, jestli se polepsili, nevim...

Muzes to rozepsat? diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » stř zář 27, 2017 14:12

neni moc co, a jsou to veci starsi 10ti a vice let... jenze vis jak, jak te jednou zklamou
:roll:
mel jsem od nich dva spacaky, jednomu se rozparal vnirni sev a vypln sla dovnitr, to jsem vyreklamoval a pak jsem si poridil teda druhy - to se rozjel zip, a to na 10ti-dennim treku neni ic prijemneho, kdyz jsem pak reklamoval, cukali se, ze to opravi, ale ja uz ho nechtel, uz podruhe mne jejich spacak vydrbbal, tak uz nechci... takze tahanice; pak jsem presel na Pinguina a ok... ted jsem u Marmotu (taky diky tobe)
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » stř zář 27, 2017 14:35

Takze technicke problemy, jsem myslel ze te vypekly teplotni urceni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » stř zář 27, 2017 17:24

tak to u spacáku beru vždy hodně s rezervou, tyhle údaje je lépe ověřit na recenzích, případně si nechat sdělit zkušenosti od někoho, pokud to jde... a taky je dost individuální - mám tu výhodu, že jsem horkokrevný a tím pádem pro mne uváděný spodní limit bývá na úrovni komfortu :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod radiohead99 » úte říj 3, 2017 20:39

Ola,
hcel by som Vas poprosit o radu ohladom kupi. Chcem kupit perovy spacak pre priatelku, celkom zimomriavu :) Vyuzitie 3sezonne, trosku jaro, leto, jesen. Vacsinou SR/CR, Slovinsko, buduci rok Island a Norsko....nic extremne kde bude -30 :)
Vyska cca 175, vaha cca 70, vacsia cez boky :D
Nakolko je celkom zimomriaca, rozmyslal som nad spacakom, ktory by mal aj "vnutorne" vrecko na nohy (neviem ako lepsie to napisat, proste zvlast zateplene nohy) ae nedari sa mi taky najist :( Myslite si, ze to ma efekt? Alebo stvat nato a staci lepsi spacak?

Zatial moj favorit je Warmpeace Viking 900, ale samozrejme, necham si poradit. Cenovo by som sa chcel pohybovat okolo 200€ +- co si myslim ze snad postacuje. Vahovo tak do 1.5 kg maximalne...cim menej tym lepsie

DIK :prayer:
radiohead99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte črc 25, 2017 22:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » úte říj 3, 2017 22:07

Vikingom urcite nic nepokazis. A skor ako vnutorne vrecko na nohy co hladas, by som prikupil paperove papuce. Jednak si vyrazne zuzujes ponuku spacakov, zato tie papuce moze pouzivat, ak jej casto byva za na nohy, aj mimo spacaku (chata, bivak...)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » úte říj 3, 2017 22:50

radiohead99 píše:Nakolko je celkom zimomriaca, rozmyslal som nad spacakom, ktory by mal aj "vnutorne" vrecko na nohy

Polovicni sloni noha? Driv to sil SJ
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod FrantaKrajta » stř říj 4, 2017 12:39

remy77 píše:Vikingom urcite nic nepokazis. A skor ako vnutorne vrecko na nohy co hladas, by som prikupil paperove papuce. Jednak si vyrazne zuzujes ponuku spacakov, zato tie papuce moze pouzivat, ak jej casto byva za na nohy, aj mimo spacaku (chata, bivak...)


Perove papuce jsou uplne skvela vec! I pro mene zimomrive chlapy :)

Jinak WP ma v nove rade 2017 (Solitaire) i primo spacaky s vetsi naplni prave u nohou. Podle marketingu pridali 30% peri do poslednich peti komor. Podle specifikaci ma 180cm verze Extra Feet o 78g vic naplne oproti normalni 180cm verzi (takze realne, trochu pridali, trochu zase ubrali..., zadnych 30% navic). Ale jak je to novinka, jsou drahe, snad i nejaka hydrofobni uprava peri (EDIT: ne, jen DWR uprava latky), a nevim, jestli s nima ma nekdou uz realnou zkusenost.
Naposledy upravil FrantaKrajta dne stř říj 4, 2017 19:49, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 4, 2017 13:26

FrantaKrajta píše:..., zadnych 30% navic

Proč myslíš, že ne? 78 g je 30% z 260 g, což by v těch pěti komorách u noh (u spacáku s kilem peří) být mohlo, ne?


Ale v Hanibalu by si po sobě mohli přečíst čím chtějí nalákat zákazníky:
Warmpeace představil na outdoorovém veletrhu OutDoor Friedrichshafen 2017 novou řadu spacáků, u níž se vrací k husímu peří, které má oproti husímu lepší plnivost, nezapáchá, lépe izoluje a vydrží déle.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » stř říj 4, 2017 13:43

K těm Solitaire - když je porovnáte s Vikingy, tak to u Hanibalu vypadá, že jsou zhruba stejně těžké. Psal jsem kvůli tomu do WP a odpověď byla, že Solitaire jsou lehčí (myšleno látkový vak), akorát nějak jinak měřili hmotnost. Že by u Solitaire započítávali i váhu obalu? Už si to přesně nepamatuju, jen mě zaujo to, že ani porovnání tak objektivní a jednoduché veličiny jako hmotnsot spacáku nemusí být tak triviální. O spacáku momentálně neuvažuju, tak jsem to blíž neřešil.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod slezacekm » stř říj 4, 2017 13:53

kdyby nekoho zajimalo neco o Solitaire 500, mam ho doma. zatim jsem v nem spal do +5 a paradicka. mam verzi bez EXTRA FEET zatepleni.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod FrantaKrajta » stř říj 4, 2017 19:46

GreyMouse píše:
FrantaKrajta píše:..., zadnych 30% navic

Proč myslíš, že ne? 78 g je 30% z 260 g, což by v těch pěti komorách u noh (u spacáku s kilem peří) být mohlo, ne?


Jo, to asi ano. Jsem na to v rychlosti koukal spatne. To dava smysl.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » čtv říj 5, 2017 10:31

@FrantaKrajta:
vidiš, a já měl za to, že to jsou boty do rakve :twisted:

@GreyMouse:
:smt023 není husa, jako husa... :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod radiohead99 » ned říj 15, 2017 19:08

tak...rozhodol som sa pre Warmpeace 900-ku. Otazka ale znie, priatelka ma 170...kupit 170 ci 180cm dlhy ?nebude jej 180 moc velka a tym padom ju tazsie vyhreje ?
radiohead99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte črc 25, 2017 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky