koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod jirkamz » pát bře 8, 2024 15:19

Když už tady padla zmínka o dece Kwak, co spacáky téhle značky? Má smysl je zařadit do výběru, nebo ne?


No a jak tady řešíte to spaní s rukama všude možně, co něco takovýho https://allegro.cz/nabidka/cestovni-spaci-pytel-xl-13941237536?utm_feed=712e6653-4749-4512-b084-b6e297fc9e0b&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=CZ%3EGeneral%3EInternational-sellers%3EPLA&ev_adgr=international-sellers&ev_campaign_id=20571199913&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAi6uvBhADEiwAWiyRdkDjfBGi-3gycumNL-LZpztFw4xBxOJO7Gvti7AEyutV9lmncNRNKhoC_eQQAvD_BwE vypadá to sice dost divně a je to Čína přeprodávaná Poláky, ale mohlo by to fungovat :-). Dají se najít i péřový a pohlednější varianty, ale buď se to cenově pohybuje dost vysoko a nebo to odkazuje na hodně pochybný čínský eshopy... :-)
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 15:40

Kwak jako moc důvěry ve mně nevzbuzují, navíc ty ceny.... Já bych klidně 12k za tu deku dal, ale to by musela mít komory bez studených míst, minimálně 850 cuin a látku Torray Airstatic nebo podobně. Pak by cena odpovídala. Ale ty parametry Kwak deky, to je hrůza. Naprosto obyčejná věc za cenu absolutní špičky...

Chcu jen něco, co se dá koupit tady v Evropě. Ideálně v Evropě i vyrobený, cena mě nezajímá. Jenže kdo dělá z top peří a materiálů, dělá z toho většinou zateplený svěrací kazajky, nebo quilty, deky jsem neviděl..
Naposledy upravil Etheric dne pát bře 8, 2024 15:43, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » pát bře 8, 2024 15:43

jasne .... pokud chces bejt skutecne originalni, skutecne kwak, jdi do toho :P

nechci spacakum od kwaku krivdit ... ale nevim, nevim teda, pokud je srovnam s lehkym spacakem ze soucasnejch materialu (pertex) co jsou za stejnou cenu
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pát bře 8, 2024 15:52

jirkamz píše:je to Čína přeprodávaná Poláky
Nemas pravdu. Je to Cina prodavana Cinany, odesilana z CIny (tj. platis clo a DPH), jen umistnena na polskem marketplacu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod jirkamz » pát bře 8, 2024 16:02

Tak to je na... dvě věci. Sem věděl že se tam mám zboží co je z Číny vyhýbat :-). To teda vlastně funguje něco jako má například Mall kde dost zboží jen inzeruje a kupuješ to u jinýho prodejce...
Zas ale nebudu na Poláky nadávat, podařilo se mě tam sehnat pár věcí co u nás ne, ale bylo to z Polska.
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 16:19

Kéžby Cumulus udělal přikrývku ala X-lite..

Na léto jsem problém vyřešil - Tyvek, evamatka 5mm, na ňu lehká "pikniková" deka, na to si lehnu, přikryju se peřinou a mám pohodu jak v posteli. Tvrdý mi nevadí, vadí mi málo místa..
A když bude chladněji... Zmiňovanou širokou Therm-a-Rest + tu evamatku pod sebe do kříže pod TaR (pro přečuhující ruce). Pokud bude odpovídající přikrývka, mělo by to fungovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » pát bře 8, 2024 16:42

@Etheric - mam na chalupe takovou perovou deku od Naturhike, neco jako tohle

https://www.naturehike.com/products/nat ... eeping-bag

da se to rozepnout, ze to je ctverec, myslim, ze to by bylo pro tebe pouzitelne ... akorat proste Naturehike, leze z toho peri a je to takove Nature :D ... ale jinak v pohode, za ty prachy ok
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 16:48

Naturehike CWM 400 nema studene svy
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 16:58

@kwak strih dobry, peri dobre (nechal jsem docpat), latka masivni. Ke to takovy tank.
Pokud se nebojis Ciny tak Aegismax. Siji jeden pytel a podle pozadavku tam mas peri kolik chces. Jsou dobre peri ztoho neleze, nesmrdi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 17:32

@ntz: problém je, že já nehledám šunt, nýbrž výrobek opačného konce tabulky...

booze píše:Naturehike CWM 400 nema studene svy

Vážně? Já bych podle obrázku řekl opak
Screenshot_20240308_172906_com.android.chrome.jpg

Stejně, jak píšu výše, hledám TOP výrobek, ne Čínu. A nechcu tam zip, když ho nebudu používat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 17:38

Pisou to[attachment=0]03_a61faeef-b135-4056-b656-944b53ef3647_1080x.jpg[/b]
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 17:39

Někde mají fotku jak se z toho spacáku dá udělat jednoduché pončo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 18:15

Něco takového by mohlo být, ale ne Čína, beru jen TOP kvalitu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod jirkamz » pát bře 8, 2024 19:25

booze píše: Pokud se nebojis Ciny tak Aegismax.


Pokud to bylo na mě, tak ne Číny se nebojím :-). Ale co se týče nákupů, snažím se Číně vyhýbat. Kór tady u spacáků když je možnost jít do CZ, případně něčeho co se nešije v Asii je za mě volba jasná. Ono u tý Číny může být i peří získávaný dost nehumánním způsobem, známé přece Číňany... Myslím že zrovna u Cumulusu jsem o tom něco čet že na to u svých lokálních dodavatelů dohlíží.
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pát bře 8, 2024 19:37

@Etheric: Venku bys neco nasel, napr. u Montbellu. Zadej tam do vyhledavani "down sleeping wrap". Mas tam levnejsi z mene kvalitniho peri i drazsi z 800 cuin. Montbell je snad dostatecne slusna kvalita pro Tebe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 19:52

Montbell úplně není co hledám, točí se okolo průměru, ale furt lepší, než Naturehike a spol. Tohle by bylo na léto, je to jako ta, co jsem odkazoval mezi prvními. Na jaro / podzim bude nutná jiná konstrukce. Obecně, i na léto bych raději pokud možno bez studených míst. Tahle konstrukce s hromadou studených míst není zrovna šťastná
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2024 23:57

Montbell je okolo prumeru? Hmm. A co je teda ten TOP?

Ukaz mi prosim perovku s lepsim pomerem vaha/vykon (a taky objem/vykon), nez tohle: https://euro.montbell.com/products/disp ... 1&gen_cd=1
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob bře 9, 2024 5:30

Řešíme spacák, zrovna ten konkrétní, ne nějakou péřovku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » sob bře 9, 2024 8:05

Etheric píše:
Tohle za necelý tři nebude o tolik horší, co myslíte?
https://www.bikepacking-vybaveni.cz/bik ... S0QAvD_BwE


Tak ted nerozumim, davas odkaz na nejakou rebrandovanou cinu a kwak, v kwak nemas duveru a je to drahe (citim, ze politicky nah.vno), pak cina je na.ovno, Montbell je prumer (ctu nah.vno).
Myslim, ze potrebujes divku, aby ti vysvetlila, co chces, proc a jak. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob bře 9, 2024 8:33

Co by mělo být politicky na h? Nechápu tě. Je tam cena topových výrobků, ale tomu neodpovídají parametry. Nabízí možnost úpravy na zakázku, ale ve velice omezeném rozsahu oproti třeba Cumulusu. To jsou technická fakta, proč sem taháš nějakou politiku??

Ta rebrand Čína z odkazu nevypadá o nic hůř, než Montbell (konkrétní spacák, ne značka obecně). Jen ta Čína má pro mě lepší rozměry. Ale toto já nehledám - vím přesně, co chci, ale nevím, zda se to vůbec vyrábí. Péřovou deku ala Cumulus X-lite, bez zipů. Nebo alespoň kvalitní spacák, co jde jako deka rozepnout, má peří s vyšší plnivostí, lehkou tkaninu a konstrukci bez studených míst. Třeba bych výrobce ukecal, aby mi vyrobili jeden bez zipu.
Ideálně vyrobeno v Evropě. Prodej v Evropě podmínkou.
Vím přesně, co chci. Jen nevím, jestli to seženu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » ned bře 10, 2024 9:42

@Etheric - nedekuj, rado se stalo :P

https://pajaksport.pl/81-quest-blanket-d.html

ta cervena je hnusna, ta zelena docela jde ;) .. navic Pajak umoznuje nejake upravy - viz ta ikona `fit me'
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » ned bře 10, 2024 11:17

To vypadá použitelný, hlavně to není Čína :smt023
Šířka 73cm bude předpokládám x2. Délka je taky v pohodě. Ovšem komory? Nevypadají bez studených míst, není o tom žádný info. Peří bohužel nízká plnivost = zbytečně vysoká váha. Komfort +12, tj ryze letní.
Nevíš, jak je to s konstrukcí komor? Vypadá to na studenou konstrukci s mnoha studenými místy.
Btw, "fit me" jsem zkoušel. Není to konfigurace, nýbrž poradce výběru spacáku.
Rozhodně bude lepší Pajak než Kwak, přičemž je o půlku levnější... Ono těchto letních záležitostí se dá najít více, ale spíš by mě zajímalo něco na jaro / podzim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » ned bře 10, 2024 12:33

Napis jim maila a zeptej se .. Mozna by ti i tam treba na prani dali jine peri ... Pajak je mensi polska firma a ty spacaky sijou v Polsku a podle vseho by mely bejt fakt dobry (jak spacaky, tak Pajak)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » ned bře 10, 2024 12:39

hodne dobre vypada i ten quilt ... https://pajaksport.pl/82-quest-quilt-d.html .. me by stacil i min teplej ... ja bych chtel na leto neco odolnejsiho s teplotama cca 10/5/1, puvodne jsem chtel nejakej syntetickej, nedari se mi ale nic sehnat, aby to melo pozadovane parametry (co nejmensi a co nejlehci) .. spacaku ale mame doma alespon 10-15, takze nase autovylety (treba na vodu v kempu) vzdycky odspim v nejake starsi syntetice, do baglu to je ale opruz zejmena kvuli velikosti ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » ned bře 10, 2024 18:15

Tvl to fakt nevim, jak se v jiným jazyce zeptat na konstrukci komor. Anglicky bych to snad sesmolil. Nebo jestli použít nějakej nástroj pro překlad... S Poláky je těžká domluva i když mluví stejným jazykem :D

Proč na vodu a autovýlety nevezmeš peří? Ochranu proti vlhkosti přes den snad zajistíš a v noci na dešti taky spát nebudeš... Bojíš se propálení atd? No jejda, zalepíš... Věci jsou od toho, aby se používaly..

Quilt neposoudim, není to pro mě.
Každopádně tahle přikrývka od Pajak by na léto stačila. Na chladnější období je potřeba konstrukce bez studených míst, to tady nebude jak to vypadá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » ned bře 10, 2024 21:57

na me je to na leto strasne teply ... ja vubec pres leto bojuju se spacakama .. nastesti pres leto chodim s baglem naprosto minimalne, takze me to zas tak strasne netrapi kdyz to vozim v aute .. ale rad bych to zmenil, kor tedka kvuli detem a asi bychom zacali s nejakejma letnima dobrodruzstvima ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon bře 11, 2024 7:48

Kdyby byl ten dekovej spacák teplej jako ten quilt a s jinou konstrukcí komor, koupil bych ho. Když bych nevyjednal peří s vyšší plnivostí, mohlo by projít aspoň zašití bez zipu, tím bych ušetřil opravdu hodně váhy. 270cm zipu už něco váží...
Ale domlouvej se s Poláky anglicky... Stačilo, když jsem objednával Cumulus. Příště snad raději napíšu text gramaticky bezchybnou a spisovnou češtinou, pod něj dám poznámku např. "přeloženo pomocí Google", celý to nechám strojově přeložit do polskýho jazyka a pošlu jim, co z toho vyleze. Asi to bude lepší... Jenže to bysem po nich chtěl vyrobit produkt na zakázku páč nic podobnýho v nabídce nemaj. Řekněme, že bysem chtěl ten dekovej spacák, ale s komorami bez studených míst. Takže by vpodstatě vyrobili prototyp novýho spacáku (kterej si kromě mě určitě najde i další kupce, bo nic takovýho na trhu prostě neni). Třeba by i ochotni byli, ale děsí mě ta domluva....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon bře 11, 2024 9:48

@Etheric: Promin, asi fakt nevis, co chces. Dam TI odkaz na Montbell a Ty napes, ze je to "stred". Dam Ti navod, jak najdes jejich perove deky, Ty napises, ze je to psoita konstrukce. Houbelec. Tato deka ma "boxovou" konstrukci, tj. bez studenych spoju Je tam 430 g 800 cuin peri, pouzivaji 10den latku, cele to vazi 719 gramu - ve verzi Long. To je uz v pohode o pro Tvoje podzimni/jarni pouzivani.

Jedine, co Ti muze vadit je, ze ted prodavaji ve verzi Long. To se je ale muzes zeptat, jestli nemaji nebo kdy by mohli mit ne-Long verzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon bře 11, 2024 10:24

Vím co chci :twisted:
Tuhle jsem nějak přehlídl, asi proto, že byla (je) jen ve verzi long. Jinak je super, že za ty 400 Eur je doprava zdarma, VAT included..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod EjdouuRotacak » pon bře 11, 2024 12:33

Tak jim napiš polsky, třeba přes deepl.com. Ten funguje určitě lépe než google překladač. Navíc umí překládat i dlouhé texty. Jinak, co je pro tebe "chladnější" období? Tohle je strašně individuální, ale nastřelim nějakou hodnotu, ať se máme kolem čeho točit. Plácnu, 0c +5c. V tuhle chvíli bych už teda pod dekou ležet nechtěl. Pochybuji, že by moje tělo dokázalo vyhřát tak velkou vzduchovou kapsu. Natož ležet roztaženej (na dvou karimatkách). Tělo se automaticky choulí do klubíčka.

EDIT:
dekovej spacák kolem 0c už prostě nefunguje - osobně vyzkoušeno. Takhle objemnou vzduchovou kapsu budeš vytápět hodně dlouho. Pak se půjdeš ve 3h ráno vyčůrat a můžeš s vyhříváním začít nanovo. Nakonec to stejně musíš dohnat vložkou - v mém případě Thermolite Reaction Extreme. Pak je v tom dekáči zase teplo i kolem 0C, ale už to celé postrádá smysl, protože si člověk může rovnou vzít mumii.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky