koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2015 16:43

Tohle je opravdu UL(et): Yeti Fever Zero. 280 gramovy spacak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pát črc 31, 2015 16:58

Ano tohle je zástupce extrémních UL spacáku. Viděl jsem ho online. Má pokud si dobře pamatuju prošité švy, takže už se blíží Tvému hodnocení stupid UL. Kupujou ho dobře situovaní maníci místo vložky do spacáku pro spaní na chatách, v plechových bivacích a winterraumech, kde jsou deky.

Jinak tohle už je fakt pro adventure závodníky co počítají každý gram a potřebujou se na chvíli jen schovat a zavřít oči, aby pak mohli běžet dále. :t:t
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod budo » pát črc 31, 2015 17:30

tomast: pokud mas ve vybave lehkou perovku a jsi zkuseny turista, najdes odvahu jit do Cumulusu/Criterionu 350. Ber to ciste pocitove - pokud budes mit pocit nejistoty v takove reseni, ber radeji nektery z druhych dvou, ktere maj vic peri. 600g peri v SJ bude mit vetsi vykon, nez 600g kachny ve WP (to ale jiste vis). Ja mam Criterion Traveller 650 a pouzivam ho spis od pozdniho podzima brzkeho jara. Letos v pulce kvetna, kdy byla jeste zem na Vysocine hodne studena a noci chladne se studenymi vetriky, jsem uz spal v lehkem letnim (dost sragorovem na takove podminky) Pinguin Trampu. S UL perovym spacakem osobni zkusenost nemam, ale jiste bude vyrazne komfortnejsi, nez kus hadru ala Pinguin Tramp (vhodny leda od cervence do zacatku zari). Pouzij kalkulacku na propocet svych telesnych kaminek a jestli ti to rekne, ze ten Criterion Quantum 350 s uvedenou Tcomf -6 das, tak ti okamzite potom projede hlavou jako prvni myslenka bud "jo, to dam" nebo "no necejtim se na to" - to bude ta nejlepsi rada, protoze osobne se domnivam (domnivam, nebyl jsem tam), ze pro ty destinace, co uvadis, by mohla ta 350-ka stacit a v podstate nemas co zkazit. Koupi UL spacaku mas pokrytou v tuzemsku teplejsi pulku roku a pak staci dokoupit casem neco teplejsiho zas na tu zimu a mas to. Ale kdyz vezmes Vikinga 600, tak to neni ani letni UL ani spacak na zimu. Takze pri vyberu vezmi v potaz i to, jestli a jak chodis v ostatnich rocnich obdobich a jestli to mas nebo chces mit rozumne pokryte (rozumne = co nejmensim poctem spacaku v souctu za co nejmin penez s co nejnizsi nutnou hmotnosti). Nemyslim to tak, ze bys se myma radama musel ridit, ale treba v nich najdes nejakou inspiraci pro svuj vyber.

Kalkulátor je tady: http://www.svetoutdooru.cz/serialy/najdi-svuj-spacak/
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pát črc 31, 2015 17:40

Tež to tak nějak vidím.
Ta 350 je úplně jiný spacák než ty dva zbývající a je třeba k tomu také tak přistupovat. UL je minimalistické řešení a je třeba být s ním srozuměný a nenadávat si, když nějakou noc proklepu. zzzz
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2015 18:17

Aldo píše:Kupujou ho dobře situovaní maníci místo vložky do spacáku pro spaní na chatách, v plechových bivacích a winterraumech, kde jsou deky.

Ti nevim, hedvabna vlozka do spacaku vazi 100 gramu. Je fakt, ze tohle je asi prijemnejsi, ale furt musis mit pres sebe deku a to efekt spacaku kazi. Bral bych to jako vylepseni komfortu 3 sezonniho spacaku. Tam by to na rozdil od ruznych flisovych vlozek mohlo mit slusny efekt.

Taky bych rad chodil od bivaku k bivaku takhle. Usetril bych pres 1.3 kila vahy (spacak, zdarak, nafukovacka), coz uz je rozdil. Jenze co kdyz je na bivaku plno nebo tam z nejakych duvodu nedojdu? Stalo se mi oboji, to druhe vickrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát črc 31, 2015 19:28

Cumulus/Criterion Quantum 350 jsme tady někde kdysi řešili, má 870 cuin, a má mít komfort -6°C, nalehko.com je v testu u tohoto péřáku napsáno "Co se týká teplotního určení -6°C pro komfort - myslím že sedí perfektně", já do -6°C požívám 900g husího peří 800cuin, spím na nafukovačce Therm-A-Rest NeoAir Xtherm a ve stanu, v péřáku Sir Joseph Koteka 290, husí peří 800cuin, komplet PWS, na nafukovačce Therm-A-Rest NeoAir Xtherm, ve stanu, mam komfortní teplotu cca +6°C, já bych asi měl teplotní komfort u Cumulus/Criterion Quantum 350 cca +2°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát črc 31, 2015 20:16

budo@ a Aldo@
pěkně jste to napsali, co mě u UL péřáku vadí, je to, že mají užší střih, takže při mé výšce cca 193 cm, když spím na boku (což spím vječinu času), s ohnutými nohami, tak ztrácí napnutý péřák loft, to byl taky důvod proč jsme prodal Sir Joseph Koteka 500 a Sir Joseph Koteka 850, a jelikož jsem většinou používal žďárák i ve stanu, tak jsem koupil péřáky širší a s membránou Sir Joseph Looping 500 a Sir Joseph Looping 900
Naposledy upravil fps dne pát črc 31, 2015 20:26, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2015 20:26

To je spis vec tve sirky, nez vysky, ne? Kolik mas okolo boku? Ja s tim nemam problem a taky spim na boku v Kotece 500. Loft snizuje akorat muj UL zdarak, jak jsem si nedavno overil, je trosku uzsi, nez je zdravo.

P.S. vječinu?! Ty mne jednou zabijes ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát črc 31, 2015 20:32

jsem štíhlý, mam cca 90kg, takže to v tom asi nebude, jak ohnu nohy, a dam je třeba vedle sebe, ne na sebe, tak se Koteka napne, a loft je pryč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2015 20:41

90 mam taky a to pri 180 cm. Mozna je to v tom, ze v Kotece se clovek musi otacet se spacakem, ne v nem. Lehnu si na zada, po stranach mam mista dost a kdyz se otocim na bok, spacak jde se mnou a po stranach zustava stale to same. Proste jako by si clovek ten spacak obleknul. Neni to 100%, trochu se posune, ale nenapina se a loft se neztraci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát črc 31, 2015 21:07

já když lehnu na záda, a dám ruce podél těla, tak to mam tak akorát, žádné místo navíc
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2015 21:12

Myslel jsem tim, ze mne spacak nijak neutiskuje ani se nenapina. Krome toho nespim s rukama podel tela. Ale kazdy si holt musi najit, co mu vyhovuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » pát črc 31, 2015 21:39

fps píše:...jelikož jsem většinou používal žďárák i ve stanu...

:shock:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod tomast » sob srp 1, 2015 5:42

@aldo, budo - díky, máte pravdu. Zkušenosti na to, abych se rozhodl, zda je UL spacák pro mě nemám a proto jej zavrhuju. Rozhodnutí je tedy jasné, pokud mi bude vyhovovat SJ, tak beru jej. Díky za rady.
tomast
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 31, 2015 8:17

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » sob srp 1, 2015 19:01

dudy píše:
fps píše:...jelikož jsem většinou používal žďárák i ve stanu...

:shock:

už jsem to tady kdysi řešil, ve spánku se melu, a skoro vždy se probudím opřený částí spacáku o vnitřek stanu, a tady nastává problém, mezi spacákem a stanem se vysráží vlhkost (ne vždy), a v tomto místě mam na povrchu mokrý spacák, taky se mi stává, že se vysráží vlhkost z dechu okolo otvoru na obličej, takže je kapuce v částí otvoru na obličej na povrch mokrá, nejdříve jsem to řešil ždárákem, pak jsem přešel na membránový péřák
Naposledy upravil fps dne sob zář 8, 2018 12:50, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

hedvábná vložka do spacáku

Příspěvekod lojzmen » pon srp 3, 2015 21:58

mike píše:Ti nevim, hedvabna vlozka do spacaku vazi 100 gramu. Je fakt, ze tohle je asi prijemnejsi, ale furt musis mit pres sebe deku a to efekt spacaku kazi. Bral bych to jako vylepseni komfortu 3 sezonniho spacaku. Tam by to na rozdil od ruznych flisovych vlozek mohlo mit slusny efekt.


Má zkušenost s hedvábnou vložkou do spacáku - je na h.... .
Oproti šusťáku přehozeného přes spacák skoro žádné zvýšení teplotního komfortu.
Děsný opruz se do toho za tmy nasoukat.
Furt jsem se do toho ve spacáku zamotával.

Je pravda, že na omak je to příjemnější, ale to je asi tak všechno. A spím-li v teple jen v hedvábné vložce, nehřeje(neizoluje), zvláště v místě dotyku (protože žádná vzduchová vrstva), malý (skoro žádný) teplotní rozsah.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1110
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon srp 3, 2015 22:06

Mas pravdu, ale vlozka do spacaku je zavadejici nazev. Pouziva se na chatach kvuli hygiene a to bez spacaku. Mas tam erarni deky a abys je nazaspinil pripadne se nezaspinil od nich, vlezes si do toho hedvabneho pytle a prikryjes se dekama. V Rakousku je to povinne, kdyz nemas, prodaji ti bavlnenou, ale obvykle celkem draho a navic je velka a tezka. Proto si lidi nosi ty hedvabne, ktere maji 10 deka a nezaberou skoro zadne misto.

Na bivakach to same. Tam to sice nikdo nekontroluje, ale clovek to dela ve vlastnim zajmu, deky nebyvaji v nejlepsim stavu, casto jsou roky neprane. Je lepsi mit vlastni spacak, ale rec byla o co nejvetsim vylehceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod budo » pon srp 3, 2015 22:26

to hedvabi je spis aby si clovek nespinil spacak ...
a ja v tom v lete doma spim misto pod dekou, kdyz jsou extra hicy
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Gregor1985 » úte srp 4, 2015 8:22

Ahoj. Chci koupit karimat aby bylo možné v něm spát na studené zemi nebo sněhu, známý horolezec poradit Explorer Comfy Matt.
Ale je to drahý. Poraďte koupit tento karimat je možné najít něco levnější?
Gregor1985
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 4, 2015 7:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Vachon » úte srp 4, 2015 8:44

Pro začátek to možná není úplně nejvhodnější vlákno, pak by taky bylo dobré trochu víc specifikovat požadavky (na váhu, na objem, jestli nafukovačka nebo pěnovka apod.)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: koupě péřáku

Příspěvekod vitumira » ned srp 9, 2015 13:44

Ahoj, poradi nekdo s vyberem mezi Cumulus Traveller 500 cca 6000kc nebo viking 600 cca 5000. S tim ze u vikinga nevim jakou delku, mam 182cm, staci 180 nebo radeji 195cm?
vitumira
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 30, 2014 16:29

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » ned srp 9, 2015 13:57

Delku 195 cm
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pickard » úte srp 11, 2015 9:31

Hele, děti... mám takovej debilní dotaz. Jak moc těm péřovejm věcem, primárně spacákům, ale samozřejmě i bundám a tak, vadí ta komprese v kompresním vaku. Chápu, že to v tom nemůžu skladovat, jsem blbej jenom napůl, ale stejně, i když to tam rvu jen na výstup k bivaku, připadám si jako vrah koťátek.

Nebo je to jen dojem a je to jedno, když to je v rámci běžnýho použití a jinak je to poctivě vyvěšený v komoře?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » úte srp 11, 2015 9:42

Krátkodobě nevadí, vůbec si s tím nelámej hlavu.
Je fakt, že spacák se vždycky ládoval volně na dno batohu ale krátkodobá komrese ( pár dnů a pak zase protřepat ) nevadí. Kdyby to mělo být po delší čas zabalené, tak bych se zamyslel jak tomu pomoct ale při normálním, třeba i několika týdenním treku bych si s tím starost nedělal.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pickard » úte srp 11, 2015 10:03

Tkže když na treku každej den večír vytahuju z komprese péřovku a protřepávám ji, aj když ji nevoblíkám, tak to přeháním? :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » úte srp 11, 2015 10:09

No asi jo. Bych to tak nehrotil.
Já mám v horách péřovou vestu klidně i tři dny ( někdy víc :oops: ) namačkánou do kuličky a hozenou v batohu aby nezavazela a mám už ji drahno let a furt dobrý. Doma pak jde zase na pár týdnů někdy i měsíců do skladovacího širokého pytlíky ze síťoviny a je ji dobře.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod budo » úte srp 11, 2015 10:54

Ber to jako s autem. Vyzaduje nejakou peci, aby bylo ve slusny technicky kondici. Pak mu muzes davat nejakou miru pece k tomu, aby bylo vypiglovany a za to ti nabidne o nejakou (relativne marginalni) miru vyssi komfort a zivotnost (zivotnost kdyz se staras o lak napr.). Jde ale o to, uvedomit si, ze auto sis kopil proto, aby slouzilo ono tobe a ne ty jemu, vykaslat se na nejaky prehnany hadrickovani a proste ho pouzivat tak, jak potrebujes.

S perovyma vecma se na to muzes divat dost podobne. Bud z toho budes vyvalenej, budes si vycitat kazdy nacpani perovky nebo spacaku do obalu, mit o to furt strach a klepat se, zes tomu kdovi jak ublizil. Anebo si reknes, ze vzdyt sis to prave pro ty vlastnosti poridil. Poridil sis to proto, ze to dobre izoluje a ze to je lehky a DOBRE SBALITELNY. Jedna ze tri nejdulezitejsich (asi ctyr, kdyz pridas proti syntetice zivotnost) vyhod je prave ta sbalitelnost. Je super mit moznost si na tri dny v lete vyrazit s paradne lehouckym, ale taky paradne malinkatym batuzkem, misto toho, aby tahal padesatku. Tak proc si delat nervy a o tenhle prijemnej benefit se pripravovat tim, ze si bude vycitat, zes to sbalil do malyho obalu nebo ze to nedejboze radeji v obavach z opotrebeni poneses treba (v mym pripade) v Osprey Atmos 50 lozeny navolno, kdyz sis mohl sbalit do lehkyho malyho Coleman Ultralight Pack 30. Ber to tak, ze ti to nabizi benefity, ktery kdyz budes naplno vyuzivat, tak ti to udela presne tu sluzbu, pro kterou sis to koupil. Kdyz se budes omezovat, bude te to stat nervy, prijdes o cast benefitu a u spacaku nebo bundy prodlouzis zivotnost z 10let na 10,5 roku. Obrazne. Proste o marginalni pomer. Za to to nestoji, protoze v te dobe si stejne kvuli moralni zastaralosti budes pomejslet na nejakej novejsi kousek z lepsich materialu s lepsima vlastnostma.

Kdyz to doma skladujes ohleduplne, tak to kompresovani na trekach te uz nevytrhne. Taky jsem zo toho mel zprvu obavy, ale pak jsem se na to prave podival touhle optikou a od ty doby jsem v klidu a uzivam si to.

Extremni pripad je muj kamarad. Chodi na cundr se spacakem s cetnosti 15-20 noci rocne a to asi i prehanim. Nosi s sebou tezkej vojenskej spacak (tusim ze to je vz.63). Je v tom relativne kosa a je to sakra tezky. Ma ho jeste po fotrovi. Ale tenhle spacos stoji dneska 3 stovky (i kdyby si ho chtel koupit novej, jakoze nechce) a vubec mu nevadi ohen. Muzes ho propalit jak chces a jediny, co se stane, ze v nem budou dirky. Ale protoze to jsou tri vrstvy sustak-deka-prosteradlo vepnuty do sebe, diry nevadej neb z nej nic neleze (jako by lezlo z peraku napriklad). Takze kamarad s tim spacakem pravidelne lezi primo u ohne, kolikrat opravdu nalepenej 20 cisel na ohnisti. Kasle na propaleni, spacos je sama dira a nicemu to nevadi. Kamaradovi je teplo, pac zem u ohne je vyhrata a kdyz se potrebuje z nejaky strany doohrat, jen se natoci (napr. zadama) k ohni. A tech patnact dvacek pripadu za rok, kdy v tom potrebuje prespat, tu tezsi hmotnost v klidu poponese, protoze ho to jednak cetnosti nevytrhne a jednak protoze je to minimalista, kterej by stracil vsechny zdejsi ultralajtaky do kapsy. On ma totiz mansestraky, mikinu, kecky, kulicha, batoh a v nem jen ten spacak, penovou karimatku, penezenku, cigara a zapalovac. Kasle na to, ze ma lehkej diskomfort a ze nici spacak, odmenou mu za to je mentalni svoboda, pac se o ty veci nemusi strachovat ani pecovat :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » úte srp 11, 2015 11:13

budo píše: pac se o ty veci nemusi strachovat ani pecovat :-)

Moje vybaveni slouzi me, ne ja jemu 8) Pravda, ze peri k ohni netaham.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 11, 2015 11:20

budo konecne nekdo pojmenovat spacak meho detstvi, myho nejlepsiho pritele na skautskych putacich :D kosa v tom byla a zabralo to 80% krosny :D

vymlouvala sem kamosce, co ode me ma vikinga, ze se fakt nemusi bat ten spacak narvat do obalu kdyz s tim jede par hodin vlakem. jinak perovou vestu taky vozim slozenou a narvanou do obalu vic jak spacos a zatim dobry.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte srp 11, 2015 15:42

pickard píše:... i když to tam rvu jen na výstup k bivaku, připadám si jako vrah koťátek.

Kotatka maji peri? :-k :twisted:

Jak pisou ostatni, veci maji slouzit tobe a ne ty jim. Dlouhodobe u spacaku zadne vyrazne zhorseni nepozozuju a u perovky vubec zadne, ale tu nemam tak dlouho.

Bylo by ale zajimave udelat nejake seriozni testy, tohle je vsechno jen dojmologie. Nepotkali jste nekdo nekdy neco takoveho?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky