koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod vojcka » stř lis 18, 2020 2:20

Zdravíčko, mám jednu prosbu ke zkušenějším. Jaký spacák byste si vybrali? Pročetl jsem tady toho hodně, ale nemůžu se rozhodnout stále. Tak mě prosím nehlaste, že mám googlit. Každý se ptá warmpeace vs. sj, já říkám husa na hrad
1) Prima Polar 800
2) Sir Joseph Rimo II 850
3) něco jiného v cenové relaci
P.S. Pokud někdo máte některý z těchto spacáků, jaká je cca reálná komprese do báglu?
Díky moc :)
vojcka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 13, 2020 22:43

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Croven » ned lis 22, 2020 17:47

Myslím si, že to je jedno, obaja majú parametre +- rovnaké. Ja osobne by som si nebral ani jeden, ale priplatil by som si a kúpil nejaký spacák, čo má perie s 800+ cuin - sú lahšie o cca 400-500g a sú tie spacáky menšie po zbalení do kompresného obalu (cumulus, rab napríklad). A ak by si chcel niečo za podobnú cenu a nevadilo by, že to nie je český produkt, tak asi jedine z aliexpresu Agiesmax alebo https://www.naturehikecz.cz/Naturehike- ... 0g-d29.htm - tiež Čína.
Naposledy upravil sobb dne ned lis 22, 2020 18:52, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena citace předchozího příspěvku
Croven
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř srp 5, 2020 10:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » ned lis 22, 2020 20:44

vojcka píše:...já říkám husa na hrad...

Zeptám se proč?
WP z kachny používá ta méně akční sekce naší rodiny už léta a musím smutně konstatovat, že co se trvanlivosti týče, kachna vyhrává.
Husí pytle musely, kvůli ztrátě loftu už dvakrát na rekonvalescenci a WP Wiking 600 používanej smradem, takže na prase, je furt naducanej jako zamlada...

Měl jsem třeba MHW Ghost Whisperer 20, první spacák na světě s hydrofobním husím peřím Cuin 900+ a šel srát po sedmi letech a to stál tenkrát 12 tisíc.
A to tak, že po té době to byl letňák s komfortem tak + 5°C.
Stejně starý Viking 600, ve výprodeji za čtvrtku, furt funguje jak má a vyspím se v něm na pohodu v -5°C...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod vojcka » ned lis 22, 2020 23:36

tak já nevím, pročetl jsem toho dost a všude se píše (a dost lidí tvrdí), že husí vydrží déle. Asi to má i nějaký důvod, že je husí o poznání dražší, ne. Ale nevím, Vy máte nějaké zkušenosti z praxe, za což i velice děkuji.
Nicméně včera jsem testoval Vikinga 600 v -5 a musel jsem do klubíčka a nohy byly teda k ránu už solidně zmrzlé. Ale jinak jsem spal asi 7h...jenom jsem se budil a musel občas dýchnout do spacáku. To jsem si pak i muse vzít péřové papuče. Nepřijde mi, že ten komfort -3 sedí. Ale třeba jsem taky já pouze zmrzlík a nic nevydržím :D
vojcka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 13, 2020 22:43

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2020 0:22

No, ja se ti ani nedivim. Viking 600 ma 90 % objemu peri Koteky 500, co mam, a ta navic vypada uzsi, takze vrstva peri bude silnejsi. Koteka ma komfort taky -3 a to pak neco nesedi. Pricemz zkusenost rika, ze spravna cisla ma SJ. -5 se v Kotece da, ale uz to chce PWS ponozky, pripadne flasku s horkou vodou k noham.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » pon lis 23, 2020 0:31

Klasicka otazka je, jakou jsi mel karimatku. To by mohlo pocit chladu vysvetlit. Jiank samozrejme zalezi na spouste veci (telesna stavba, mnozstvi energie, zahrati pred ulehnutim, podklad...). Viking 600 ma komfort -3 a limit -9, takze v -5 klidne pro tebe muze byt hranicni teplota.

PS: Podle ceho urcujes, v jake teplote jsi spal? Mel jsi nejkay teplomer nebo to beres jen z predpovedi? Teplota se muze trochu lisit i lokalne. Nechci, aby to vyznelo tak, ze akorat shazuju tvoji zkusenost, protoze to je ostatne nejlepsi vec, podle ktere se ridit pri vyberu spacaku, ale jen upozornuju, jaka vsechna rizika nepresnosti takova jedna zkusenost muze mit.

PPS: Ted je ve vyprodeji Warmpeacu Viking 900 za 5,5k. Diky lehci vnejsi latce bude mozna dokonce lehci nez Rimo 850, ale to jsem nekontroloval.
PPPS: Na bazos.cz jsem videl nekoho prodavat Vikingy 900, tak ten by mohl s cenou jit jeste niz.

K moznosti cinskych spacaku bych zaradil jeste spacaky Simond z Decathlonu - Makalu II. Vidim tam nejake spatne recenze, tak to mozna nebude nejlepsi volba. Jen bych si dal pozor, aby u tech cinskych spacaku nebyl podobny problem.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod vojcka » pon lis 23, 2020 0:58

Tyjo super, děkuji moc, z Liberce jsem také, napíšu mu na bazoši.
Myslíte, že bude ten Warmpeace hřát podobně jako třeba Prima 1000? Snad se už i přikláním k téhle variantě, byťo to má už 1,65 kg. Sice píšou -7 komfort, ale po zkušenosti s Primou 600 nevím, no...

Nicméně jsem spal u řeky kousek od Orle v Jizerkách. Opravdu byla kosa, kuci polský udělali závětří a ráno tvrdili, že bylo - 9, to ale nevěřím už. Kamarádi na Smrku měli ten samý večer -6 a vítr do toho. Jinak jsem měl tu nafukovačku mini z dekáče za litra, asi to není upe ono na odizolování, ale je tam dost vzduchu. Obecně ale více trpím na promrzání rukou a novou, než jiní lidé. Mám to dědičný
vojcka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 13, 2020 22:43

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 23, 2020 12:05

Tak jestli to byla karimatka Trek 700, tak zde by mohl být problém. Má hodnotu R=1,6, což je podle mě dobrý na letní použití. Na zimní se říká, že by mělo být R vetší jak 3.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon lis 23, 2020 13:27

vojcka píše:jsem spal u řeky kousek od Orle v Jizerkách. ...kuci polský udělali závětří a ráno tvrdili, že bylo - 9, to ale nevěřím už. Kamarádi na Smrku měli ten samý večer -6 a vítr do toho
Teda fakt nevim...
Nekdo tam nameril rano -9, ale Ty jim neveris (netusim, proc), pricemz spis u reky (tj. v udoli), na vrcholu Smrku meli vecer -6. Ale Ty si myslis (nevime, na zaklade ceho), ze bylo -5 :-k

Podle mne a asi i pozorovani vetsiny lidi je rano citelne chladnejsi nez vecer (pokud zrovna nejde vetsi oteplovani), v udoli je citelne chladneji nez na kopci. A u vody byva jeste vetsi pocit chladu, pokud uz ne i samotny chlad.
Dle mne jsi tam musel mit spise tech -9 nez -5. Takze jsi byl na limitni teplote, ktera ale neznamena, ze kazdy chlap se bude citit jeste prijemne, zavisi to od Tve termoregulace, nekteri chlapi mohou mit klidne problem uz pri komfortu. Plus ta karimatka... Proste jsi se dostal za hranici Tveho komfortu s tym vybavenim

Ad Warmpeace 900: manzelka v nem spala a celkem se i vyspala o dost pod -20, mozna o pod -25 na Dachsteinu v ne uplne dobre udelanem zahrabu ve snehu, navic v prohlubni, kde se sbiral chlad. Sice oblecena do teplych veci vcetne zateplene bundy (Klimatex s Primaloftem Silver 100g) - ale zato pod sebou mela jen rozlozene 50m lano, zadnou karimatku.
Vsichni ostatni (chlapy!) z kurzu, co meli mnohem lepsi zahraby, spacaky s mnohem vyssim komfortem, perovky, perove papuce, nekteri i perove kalhoty - Ti vsichni se v prubehu noci uz od brzo po pulnoci postupne posbirali v jidelne chaty i horkeho caje, aby se prestali trast zimou. Protoze nekdy ve 4 uz byli vsichni, krome manzelky, tak v 7 (do kldy meli byt v zahrabu) chteli jit hledat manzelku, jestli neumrzla, kdyz se ona objevila jidelne - a ani se neklepala kosou jako oni.

Takze to bude, stejne jako u jakehokoliv spacaku o Tobe, o Tvem tele a aktualnim stavu Tveho organizmu. Az zalehnes totalne promrzly, tak Te zadny spacak moc nezahreje, az zalezes v dobrem rozpolozeni a jsi zdravy, "odpocaty", tak budes v pohode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod vojcka » pon lis 23, 2020 13:42

Apuka: nevím, kde vzali ten údaj a nějak jsem to ani neřešil, jenom jsem si šel dát čaj. Předpokládám, že na Smrku bude vyšší zima, než v níže položeném místě (ale zase u řeky). Ale jsou to moje domněnky, správně. Sice mi trošku zamrzla voda v lahvi, ale nijak závratně. Spacák nebyl zmrzlý, v 8:30 spíše rosa na něm. Nikde žádná jinovatka na batohu. Nevím, nechci se hádat...jedno vím jistě, promrzají mi prsty daleko rychleji než ostatním lidem. Když člověk bruslí bomby na běžkách a je lehce pod nulou a pomáhají až opravdu siný rukavice, tak je asi něco špatně. Vyzkoušel jsem x rukavic, letos zkusím tříprsté, než dojde na palčáky...

Naopak si myslím, že mám asi teda nevhodnou karimatku. Čekal jsem, že taková vrstva vzduchu to odizoluje. Mohla by pomoci ta termo folie? Nebo koupit vhodnější karimatku. Když se už teda na to ptám, nějaký tip, prosím? Dobrá skladnost, cena. Díky moc díky čau :)

Pierre111: pravdu díš, skutečně má tu hodnotu R=1,6. Děkuji moc za upozornění :)
vojcka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 13, 2020 22:43

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon lis 23, 2020 14:09

vojcka píše:Předpokládám, že na Smrku bude vyšší zima, než v níže položeném místě (ale zase u řeky).
Toto je velice mylna domnenka. Pri blizkych mistech (napr. v ramci mensiho pohori a ne extremni rozdily v nadmorske vysce, tj. Jizerske hory urcite) rozhodne v zime plati, ze k ranu zima "pada dolu", tj. v doline je rano skoro vzdy citelne chladneji nez na vrsich. Nebo jinymi slovy se zima nejvice "sbira" v nejnize polozenych mistech - viz priklad Sumavskych slati a "prohlubni". To jenom technicka.

Pokud ale mas problem s prohrivanim prstu, tak to bude uplne prvotni problem. Bo az Ti bude zima na prsty, hlavne u nohou, bude Ti casem zima vsude a budes se budit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » pon lis 23, 2020 15:04

No tvl...
To co popisuješ s tou zimou není žádné pravidlo.
To záleží na mnoha okolnostech (tlak, oblačnost, vítr, vlhkost, slunce...) a někdy to je třeba přesně naopak.
Ano, existují mrazové kotliny, ale ani v těch to není pravidlem a záleží na podmínkách...
A že by to univerzálně platilo na horách v zimě už vůbec ne...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon lis 23, 2020 16:26

Dudy, jo ,mas pravdu, zalezi na okolnostech. Napriklad, kdyz je cely vrchol zaledovcovany ale v udoli ledovec uz davno neni :twisted: Vsak jsem nepsal "plati vzdy" ale "skoro vzdy".

Nevim, jak ma slunce ovlivnit v zime zimu/teplo rano po noci - samozrejme, nemyslim po vychode slunce, ale tesne pred, kdy byva nejchladneji. Oblacnost toto ovlivnuje v pripade, ze vznikne az vecer/v noci a do rana se nerozpusti, kdy zadrzi teplejsi "denni" vzduch v proudeni nahoru z udoli, hlavne kdyz je to udoli na jih nebo zapad. Kdyz je oblacno cely den, tak je v zime vetsinou inverze a to potom plati dvojnasobne.

Vitr to muze ovlivnit, ano, ale to musi foukat pomerne dost a tak, aby dokazal ten chlad vyhnat z udoli, tj siroke udoli nebo hodne malo hluboke. Samozrejme nepocitam s Windchill faktore, o tom rec neni.

Tlak sam o sebe to teda moc neovlivnuje.

Toto je proste fyzika. Stejne jako ze pres den ze sluncem ozareneho udoli/uboci bude nahoru proudit teply vzduch.
Nebo Ty mas nejake jine zkusenosti, napr. ze bezne o par set metru niz jsi hovel v horku, kym kamos nahore klepal kosu a to se stejnym vybaveni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2020 19:07

apuka píše:Vsak jsem nepsal "plati vzdy" ale "skoro vzdy".

Se zimnima Jizerkama mam zkusenosti celkem dost a "skoro vzdy" je to prave naopak. Nahore kosa jak na Sibiri a dole celkem teplo. Bezne nahore mrzne a dole taje. Coz je uplne normalni, to, co pises ty je inverze a ta nebyva zas tak casta a v Jizerkach mi prijde, ze je spis vyjimecna. Jestli jsem ji tam zazil 2x, tak moc. Ano, najde se tam i mrazova kotlina (Jizerka), ale o te rec nebyla a i tam to funguje hlavne pri inverzi.

V Jizerkach v zime docela slusne funguje, ze teplota klesa o 0.7 stupne na kazdych 100 m vysky. A jaka tam byla kde teplota se da vycist z meteostanic CHMU: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... y-lnk.html
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod oodoow » pon lis 23, 2020 19:41

Podle apuky by tedy mělo sněžit hlavně v údolích zatímco vrcholky a hřebeny hor by měly zůstat holé? :((
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: koupě péřáku

Příspěvekod honza83 » pon lis 23, 2020 20:53

mike píše:Se zimnima Jizerkama mam zkusenosti celkem dost a "skoro vzdy" je to prave naopak. Nahore kosa jak na Sibiri a dole celkem teplo. Bezne nahore mrzne a dole taje.

Psalo se o srovnání Orle / Smrk a Orle dole rozhodně není (nějakých 850 m, přímo u Jizery, Hala Izrerska (která je od Orle relativně kousek) je nejstudenější místo v celém Polsku - před pár roky tam měli -37.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » pon lis 23, 2020 21:42

Ale o to tady přece nejde.
Tady jde o to, že někdo píše, že v zimě je pravidlem na horách teplo na vrcholcích a zima níž.
A to je blbost.

Jinak já už se na ty argumenty o síle větru a minutou před a po svítání ani nereagoval.
On ten svět podle tabulek není pro mě...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » pon lis 23, 2020 22:22

On to apuka myslel nejspíš dobře, ale zase blbě (dez)interpretoval :mrgreen:
Prostě ve sníženině u potoka, řeky, jezera, či v jiném ďolíku nikdo ve větší zimě spát zbytečně nechce, pokud to není nutné. Jakože to mnohdy "nutné" stejně je :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2020 22:32

Jj, klasika, ale az tak blbe, ze z toho vysel nesmysl :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 24, 2020 9:18

Já přidám jednu zajímavost. V Tatrách je jedno místo, dost frekventované a lehce přístupné, kde bývá na malém prostoru často mnohem větší zima než v jeho okolí. Je to při cestě na Zelené pleso po žluté, kde se cesta dotýká potoka. Na mapě asi v místech Pod studenstkým pramenem. Několikrát co jsem tam šel, tam bylo mnohem chladněji, než v okolí. Jednou jsem si dokonce musel na těch pár metrů vzít rukavice a nasadit kapuci, jak tam štípal mráz. Na zemi tam byla jinovatka a celé to bylo namrzlé. O pár desítek metrů dál nic a mnohem tepleji. Celkem zajímavé :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte lis 24, 2020 11:45

oodoow píše:Podle apuky by tedy mělo sněžit hlavně v údolích zatímco vrcholky a hřebeny hor by měly zůstat holé?
mike píše: Jizerkach v zime docela slusne funguje, ze teplota klesa o 0.7 stupne na kazdych 100 m vysky.
dudy píše:někdo píše, že v zimě je pravidlem na horách teplo na vrcholcích a zima níž.
Teda jste tady zase pekne predvedli, jak dokazete pekne cist a chapat jasne napsany text a primy kontext :wink:.

Vsichni vys dovozujete, ze pisi, ze je na horach pres den chladneji v doline a tepleji na vrsich. Jak jste k tomu dosli na zaklade teto moji vety
apuka píše:Pri blizkych mistech... rozhodne v zime plati, ze k ranu zima "pada dolu", tj. v doline je rano skoro vzdy citelne chladneji nez na vrsich.
to teda fakt netusim. Myslim si, ze je tam dost jasne napsane, ze se jedna o rano, navic puvodni prispevek, na ktery jsem reagoval byl o spani a ze mu byla kosa nad ranem.

I v prvnim prispevku jsem psal o ranu, mozna bych mohl silneji zduraznit, ze ta druha cast neni o necem jinem, abyste to pochopili hned, ale obavam se, ze stejne byste se vhytali jen vybranych slovicek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » úte lis 24, 2020 12:09

A Ty jsi vůbec nepochopil, že nám jde o to, že to neplatí "rozhodně"...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte lis 24, 2020 13:13

Jenze na to rano a nadranem to plati. Az na vyjimky, co se probrali vys.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte lis 24, 2020 17:31

Pierre111 píše:Na zemi tam byla jinovatka a celé to bylo namrzlé. O pár desítek metrů dál nic a mnohem tepleji. Celkem zajímavé :).

Takova mista byvaji, udolicka, kam stece chadny vzduch a nema kam odtect. Mame tu jedno podobne, chodim pres nej denne a pri spravnem pocasi je tam znatelne chladneji, nez o 50 m vedle. Udolicko, kterym tece potok a ktere je ze strany ohranicene lesem. To jsou ale lokalni anomalie, celkem bezne, spat u potoka holt neni dobry napad. Spravne pocasi je vysoky tlak a slaby nebo zadny vitr.

@apuka: jj, vsak my vime, ze jsi letadlo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » úte lis 24, 2020 19:09

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » úte lis 24, 2020 19:24

Jinak já se na úbočí hor (nízkých, ale hor) narodil.
Rodný dům byl cca 800 mnm.
V zimě bylo běžné, že ráno se dole pod námi v údolí válela mlha a mrzlo až praštělo, zatímco u nás bylo na nule a na kopcích nad barákem skoro 1000 mnm, zase mrzlo až praštělo.
Že v údolí bylo za svítání nad nulou a na vrcholcích byly ojíněné stromy.
I apukově bývalo (že dole mrzlo a nahoře bylo tepleji).
Ale prostě bylo to jak kdy a rozhodně ne "rozhodně"...

A to už vůbec nemluvím o konci zimy, kdy na zahrádce kvetly mezi posledními ostrovy sněhu sněženky a na vrcholcích bylo metr sněhu a mrzlo celodenně (i ráno).

Loni v půlce prosince jsem byl fotit na Sněžce východ slunce.
Spal jsem na Luční. A že Luční je kurva kaltes Loch...
Ráno když jsem vyrážel, tak bylo +4°C a říkal jsem si, že je na prosinec vlahé ráno.
Na Sněžce byly čtyři pod nulou.
Odpoledne jsem seděl před Luční, pil pivo (tenkrát se to ještě mohlo) a slunil se snad v +10°C a známí volali ze Sněžky, že tam mrzne (bylo celý den polojasno)...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte lis 24, 2020 19:30

Asi by to chtelo udelat apuko/cesky slovnik:

- rozhodne: obcas
- mnohem: o trochu
- podstatne: o trochu
- zasadne: o trochu
- naprosto: vyjimecne
- kazdopadne: mozna

:mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prochycz » pát pro 25, 2020 15:56

Ahoj,

pokukuji po novém spacáku, péřáku.
Aktuálně mám asi deset let starý spacák s dutým vláknem: https://www.hudy.cz/cyklotour?variant=76692
Jsem s ním spokojený, ale kvůli cestování bych rád pořídil něco skladnějšího.
Rád bych ho bral sebou při cestě na kole, či do nějakých vyšších výšek (Nepál 5000-7000 m.n.m.). Ten cyklotour jsem použil při asi 4500 m.n.m a nějak extra jsem nemrzl (spal jsem samozřejmě v nevytopené chatě).

Mám několik kandidátů, kteří se mi líbí:
Patizon G400/G800
Cumulus Panyam 450/600
Warmpeace Viking 600
Joseph Koteka II 500 (Tady si nejsem jistý tím límcem)

Vybrali byste některý z mého výběru nebo byste volili jiný spacák? Osobně se mi hodně líbí ten Patizon, ale taky mi přijde, že ta cena je trochu nadhodnocená.

Taky tedy dost tápu, jakou zvolit vhodnou teplotu spacáku. Myslím si, že komfort kolem 0 by mi mohl stačit, ale taky si říkám, že bych v něm rád třeba spal i v zimě, kde teplota se může dostat třeba na -5°.
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 25, 2020 16:44

dva, tri stupne navic ke komfortu dostanes treba perovou vestickou/bundou. Asi je potreba rozmyslet si, jaky jsou nejcastejsi teploty, ktery potrebujes a k tomu ty vykyvy.

Pak taky promysli, zda je pro tebe vetsi priorita skladnost a sbalitelnost a zaplatis cokoli nebo mas prioritne spis financni strop a par deka navic neresis?

viking 600 by mel kolem 0 byt uplne v pohode, tech -5 v tom jako prumerne hrejivej chlap das v klidu, mozna i min. U panyamu nebo koteky si priplatis, ale ziskas za to nizsi vahu/objem po sbaleni.

me by mi limec v teplotach kolem nuly a pod chybel, ale to se da resit i treba bundou, satkem...

patizon ma spis uzsi strih, osobne nemam zkusenosti, ale treba s cumulus lite line maji prumerny chlapi fakt problem ze uz sou v tom nacpany treba v ramenou (stlacujes peri, nemas izolaci + v tom ses jak sardinka) a to ma papirove podobne hodnoty jako ten patizon.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prochycz » pát pro 25, 2020 20:39

Děkuji Mawenzi za odpověď.

Cenový limit je asi kolem 8 tisíc, deset už by to musela být nějaká bomba, která by se vyplatila, což ten Patizon to asi nebude.

Jinak ano, říkal jsem si, že bez kapuce to asi není úplně ideální.

Momentálně jsem tedy výběr zúžil na Cumulus 450/600. Teď ještě si musím rozmyslet, jaký teploty budou pro mě lepší. Něco mi říká, že 450 mi bude stačit, i kdybych byl v těch -5°, tak bych to nejspíš dal bez problému (případně v oblečení), myslím si, že jsem poměrně dost hřejivý v tomhle směru.
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky