koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prochycz » úte dub 20, 2021 20:57

Jen pro doplnění: Odepsali mi na můj dotaz, samozřejmě jste měli pravdu. Cena + cca 40 € tam je kvůli tomu, že kurz je volatilní a cenu údajně upravují jednou za rok, něco mi říká, že těch +40€ tam bude vždy.

Schválně jsem se zeptal, proč neumožňují tím pádem platit pro EU členy přímo v PL (z Polské verzi stránek), kde by tím pádem byla ta cena pokaždé stejná ve zlotých, jen zákazník by pak zaplatil o něco víc podle aktuálního kurzu jeho měny na PLN. Odůvodnění: Je jednodušší pro účetní rezervovat platby v € a pak nějaké zodůvodnění, že pro většinu zemí je lepší platit v € než ve zlotých, jelikož se dost často platí vysoký převod od banky 15-20€ (počítám, že tohle platí pro země mimo EU, i když přesto počítám, že většina platí debitní/kreditní kartou). Tohle jsem osobně moc nepochopil, jelikož jsem jim akorát navrhl, jestli by nešlo, aby z PL verze stránek umožnili rozesílat zboží po Evropské unii. Ale víc už se v tom šťourat nebudu.

Zde jejich odpověď, kdyby to někoho zajímalo:
Hello, when shipping international - outside the European Union we deduct Polish VAT (23%), because customers have to pay import fess in their country. Sometimes they're 20%, but sometimes 40%, so in the end price with taxes is either very similar or much more expensive. Concerning shipping to Europe price is slightly higher than in PLN, because of currency fluctuation. We can not change prices every month, but fix them mostly once a year. Best, Ania

It's easier for the accountancy to book international payments in EUR. Moreover, please notice that even if customers make payments in PLN, the currency exchange by bank may be very unfavorable. Please notice that we send our products all around the world and in some countries fees in bank are even 15-20 EUR. EUR is more stable and popular currency than PLN.
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » ned dub 25, 2021 12:58

Ted uz to nema smysl kdyz jsem to objednal, ale tohle by slo obejit, proste zadam Polskou adresu a necham zbozi preposlat za 200czk do CR :)
USA je mimo hru, vzhledem k cene a k deklaraci by balik neprosel pres celnici, takze i kdyby jim tam clovek nacpal USA adresu a zahral vse na amika, do CR by to stejne preposilal pres zase jinou sluzbu a nejspis to chytne celnice.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod milarepa » ned dub 25, 2021 15:33

dobré o tom vědět, až budu něco brát od Cumuluse, tak si to nechám poslat do Polského Těšína a když přes něj pojedu na trek tak si to tam u známých vyzvednu, bo 40 éček na zemi nenajdeš :lol:
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 3, 2021 9:23

Etheric píše:Podstatný je to, co mi napsali do emailu při potvrzení objednávky - 3-6 weeks. Co napsali komu jinýmu před nebo po datu mojí objednávky může být jinak, mně napsali 3-6 týdnů

Napsal bys az dorazi? U me zatim nic :(
Momentalne se me tam nejde prihlasit do uctu pres mobil, ten jejich web nejak blbe prochazi firewallem je tam porad chraneno recaptcha
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon kvě 3, 2021 9:44

Ve středu to bude přesně 6 týdnů od objednávky, takže ve čtvrtek jim píšu mail jak to vypadá. Účet jsem při nákupu nezakládal, pošlu jim normálně mail
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 3, 2021 11:08

dik za info, take to poradne pohlidam a pisnu jim... ja ted nemel cas diky party na carodejnice kterou jsem poradal pro lidi :D

EDIT: tak mam objednavku z 19.03.2021 :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát kvě 7, 2021 17:08

Tak jsem konfrontoval Cumulus ohledně objednávky z 24.3. Time is up.

Konverzace byla následující:
Dobrý den, slíbili jste odeslat spacák v čase 3-6 týdnů od objednávky, čas vypršel, kde je prosím můj spacák?

Dobrý den, dodací lhůta na spacáky na zakázku je až 10 týdnů

Ale o tom mě nikdo neinformoval a v potvrzení objednávky píšete 3-6 týdnů. Potřebuju ten spacák co nejdříve, jelikož ve svém Panyam 450 už se v noci vařím. Díky

Omlouváme se za komplikace, dodací lhůty se prodloužily.. spacák odešleme 13.5., je to tak v pořádku?

OK

---
Už se těším, jelikož teď ty Chřiby byly v Panyamu celkem nekomfortní, zejména první noc, kdy bylo 10,5 celsiů... Rozepnout se nešlo, jelikož by mi část těla ošklivě prochladla a zbytek by se stejně vařil.. Tak jsem noc přečkal zaplej, spacák holt dostal do sebe nějakou tu deci potu, ale bohužel to jinak nešlo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Tomas » pát kvě 7, 2021 17:41

10 týdnů ? Být to konfigurace auta, tak to pochopím. Tohle je ale spacák :roll:

Co k tomu potřebujou ? Látku, peří, lidi a nějáký ten stroj ?
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: koupě péřáku

Příspěvekod milarepa » pát kvě 7, 2021 19:33

no vídiš, kápl jsi na to......bez látky neušiješ spacák, Cumulus řeší v této podivné době omezené a zpožděné dodávky Pertexu a Toray z Japonska, tudíž nemá z čeho šít.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Tomas » pát kvě 7, 2021 20:04

Jo, to svítí na každým webu dealera Cumulusu tady v Čechách, kdo o tom Etherica informoval? Nikdo. Zaplatit si to však bez problémů nechali (předpokládám, že platil předem).

Tvrdit že něco dodám v termínu a nemám na to materiál je vcelku pochybná praktika. :wink:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob kvě 8, 2021 4:41

Proto jsem jim hodil na hlavu to, že o zpoždění mě nikdo neinformoval a hle, do týdne spacák bude..
Když do potvrzení objednávky napíšu max 6 týdnů tak to buď dodržím, nebo alespoň zákazníka informuju... Nestalo se, kdybych jim nenapsal, čekal bych a čekal.. Polehčující okolnost je že jsou to Poláci, s nimi je těžká domluva, ikdyž maj obě strany stejnej zájem..
Samozřejmě že jsem platil předem, jinak to nejde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prochycz » sob kvě 8, 2021 10:46

Přišel jsem znovu pro radu. Vlastním Panyam 600 a rád bych k němu přidal i letní/jarní spacák.

V merku mám momentálně
Cumulus Lite Line 200
Malachowski Ultralight II 200

Myslím si, že parametry Malachowskiho by mohly být pro mě ok, mám karimatku NeoAir Xtherm.
Případně jsou tam ještě jinačí kandidáti, kteří stojí za zmínku?

Cena nejlépe do 5 tisíc (Vím, že cumulus je o něco dražší na našem trhu).

Díky!
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 10, 2021 8:45

Etheric píše:Ale o tom mě nikdo neinformoval a v potvrzení objednávky píšete 3-6 týdnů. Potřebuju ten spacák co nejdříve, jelikož ve svém Panyam 450 už se v noci vařím. Díky
Omlouváme se za komplikace, dodací lhůty se prodloužily.. spacák odešleme 13.5., je to tak v pořádku?

Dekuji za info :) Jen ti tam pak ve spechu to muzou usit hur a nebo ti tam daj jinou latku na rychlo :)
Ja na to tak nespechal, jelikoz mam obyc syntak na valeni, perak to co shanis ty ale v tom je me vedro v lete Cumulus LL300 komfort 4.
Jinak na carodejnice spokojenost, lilo, letelo to i na spacak, lehce mokre u noch, ale ani to divoce neproslo, test s nafukovackou THERMAREST NeoAir UberLite :)
Koupat uz se dalo :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon kvě 10, 2021 11:29

ripper6 píše:Jen ti tam pak ve spechu to muzou usit hur a nebo ti tam daj jinou latku na rychlo
A daj mi na to 10 let záruku abych jim to zachvíli poslal zpět.. Si nemyslím, že by to udělali úmyslně "hrc prc", natožpak s jinou látkou. By byli sami proti sobě. Asik posunou termín někomu, kdo jim nepsal ohledně doby slíbený v emailu :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » pon kvě 10, 2021 15:02

@ Prochycz: Alternativne k Malachowskemu Ultralight 200 muzes kouknout na Zajo Litio - https://www.zajo.net/cz/spacaky/litio-7 ... 021-4.html Sije to pro ne Malachowski a akorat vnejsi material neni Toray Airstatic ale Pertex. O kolik je Zajo verze tezsi netusim - podle popisu je stejne tezka, ale tomu se mi nechce verit. Na druhou stranu ten rozdil nebude moc velky. Pak zalezi, kolik jsi si ochotny za tech par usetrenych gramu priplatit a za jakou cenu toho Malachowskeho sezenes,
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prochycz » pon kvě 10, 2021 15:16

Mitau:
Díky za další typ, vyjde to víceméně +- na stejno, malachowski 200 UL 799 PLN -> cca 4,483.01.

Malachowski váží 345g, takže je asi o něco málo lehčí (Long verze Zajo Litio 442g), ale u toho Malachowskiho to neuvádějí pro různé délky spacáků, ale takže to bude asi pro M, tak počítám pár gramů navíc pro L verzi, kterou bych potřeboval.
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » pon kvě 10, 2021 15:28

U Zaja maji v popisu zkopirovanou tu hodnotu 345 a kdyz jsem se tam nekdy davno koukal, tak tam prave dole v tabulce zadna hmotnost nebyla uvedena. Ono taky neco malo udela, jestli to pocitas s obalem a pod. Kazdopadne, jestli to vychazi financne takhle hodne podobne, tak bych sel byt tebou do toho Malachowskeho.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prochycz » pon kvě 10, 2021 15:40

Pravda, už to vidím:
"And with this sleeping bag, we managed to push the weight to an absolute minimum - the size Long weighs only 345 grams, which is an unprecedented phenomenon in the sleeping bag category"

Každopádně pak hned v tabulce pod tím mají váha spacáku 442 g, tak nevím, jestli to je + obal a nebo se to tam vezme ještě odjinud
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte kvě 18, 2021 15:13

Spacák Cumulus došel. Vypadá hezky, širokej je luxusně. Už se těším, až ho vyzkouším, su zvědav, jakej bude, jak se bude chovat to hf peří. Váha spacáku je 684g s obalem, 670 bez obalu /v konfigurátoru bylo psáno 638g/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte kvě 18, 2021 15:42

To mas 32g peri zdarma asi jako kompenzaci za spozdeni :lol: (To mela byt ironie, neber to vazne, prosim.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř kvě 19, 2021 15:39

Váhu bych řešil spíš kdyby byla menší... Takhle předpokládám, že se konfigurátor sekl o 32g. Látka je Pertex a Toray, možnost, že by mi dali dovnitř místo Toraye Pertex je vyloučena. Vnitřní Toray je super na dotek, luxusně hladkej.
Jen nechápu, že to nemají vychytaný v tom konfigurátoru a váha takto litá. Asi jim ohledně toho napíšu, jen tak pro zajímavost. Jinak ten spacák je luxusní, vnitřní šířka v ramenou 82cm, to už se dá spát pohodlně, roztáhnout ruce trochu od těla ale hlavně jde trochu roztáhnout nohy, v klasickým LL mi strašně vadilo, že jsem musel být celou noc s nohama u sebe a nemoh je nijak pokrčit... Tady to už jde. Na pohled je spacák širokej jak hrom, obal na něj tradičně takovej, že to tam musím cpát násilím, přičemž spacák zabalenej je o něco menší, než Panyam 450. Holt je to balením větší a těžší letňák, ale tady je pohodlí na prvním místě, protože když je spacák takovej, že nemůžu ani trochu pokrčit nohy a roztáhnout ruce /spim na boku/, prostě se v něm celou noc různě snažím zaujmout co nejmíň nepohodlnou polohu, namísto toho, abych spal. Jsem vyrůstal s dekáčema, mumii jsem zkusil až v dospělosti a ten rozdíl byl jakože.... Zateplená svěrací kazajka..

Jak se může ve spacáku LL vyspat někdo, kdo je rozměrnější než já /což je drtivá většina lidí/? Jak je to se spánkem u NT?
Prostě zalezete do spacáku a spíte celou noc v poloze, kterou vám vymezuje spacák? Nevadí vám ta nemožnost zaujmout spací polohu, na kterou jste zvyklí? Tohle mě fakt zajímá, jak toto vnímáte. Jasně že to bude individuální, ale evidentně ne tak silně, když většina spí ve spacáku bez konfigurace. Třeba SJ Koteka. To je fakt zateplená svěrací kazajka. Máte to tak, že vám nevadí spát s nohama a rukama těsně u sebe? Nemáte žádný nepříjemný napětí v těle, když musíte držet celou noc vymezenou polohu nebo střídat několik málo poloh, který spacák dovolí? Nevadí, že běžně spíte roztaženi a najednou musíte spát takto smrsknuti? Na to jsem se ještě nikoho neptal, ale už dlouho mi vrtá hlavou, jak to NT lidi maj :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř kvě 19, 2021 16:01

Pro mě je to drobný diskomfort. Když chci v noci změnit polohu a uvědomím si, že jsem ve spacáku, tak se holt nerozvalím jako doma v posteli, ale otočím se uvnitř spacáku, jak mi to jeho rozměry dovolí, a spím dál. Spánek mi mnohem víc naruší, pokud mi je v noci zima.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř kvě 19, 2021 16:14

To chci umět taky, aby to byl jeb drobný diskomfort a ne nepřekonatelný problém :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř kvě 19, 2021 16:40

Myslím, že ti tvoje jiné uspořádání v hlavě působí větší problémy než je tenhle ;-). Tohle se dá celkem vyřešit tím větším spacákem. A mohlo by být hůř, představ si, že bys vážil metrák a půl a musel si sepnout dva spacáky k sobě, aby ses trochu vyspal ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř kvě 19, 2021 17:11

Jo, tohle je ten nejmenší problém, však jsem to taky vyřešil koupí spacáku na zakázku.
Jen mě fascinuje, jak jsou NT lidé přizpůsobiví, že jim nevadí změny. Ale neměnil bych, co tak slyším cestou, jaký starosti NT řeší, si říkám, že to musí mít v životě fakt hodně těžký :)
Btw zima ve spacáku mi vadí taky, ale stejně tak mi vadí i horko. To taky obdivuju, jak se někdo vyspí v rozeplým spacáku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » stř kvě 19, 2021 23:02

Taky mi příšerně vadí, když si ve spacáku nemůžu lehnout tak, jak jsem zvyklá (spím v poloze trochu přípomínající stabilizovanou polohu při první pomoci a tudíž potřebuju dost místa). Takže též potřebuju širší spacák, případně když to jde, tak spím pod rozepnutým spacákem. Všechny spacáky mám široké pro mé rozvalování dostatečně, jen nejnovější zimní Cumulus Excuistic (starší verze než ta současná s krátkým zipem) je už dost na hraně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » čtv kvě 20, 2021 11:22

Etheric píše:protože když je spacák takovej, že nemůžu ani trochu pokrčit nohy a roztáhnout ruce /spim na boku/, prostě se v něm celou noc různě snažím zaujmout co nejmíň nepohodlnou polohu, namísto toho, abych spal.

Jak se může ve spacáku LL vyspat někdo, kdo je rozměrnější než já

Coze? :) Co s tim delas?
Mam normal zakladni ten LL300, co jsme tu uz trochu resili. Spim v tom uplne normal. Nohy mohu mit pokrcene smerem nahoru pokud lezim na zadech. Pokud lezim na boku, mohu tyto nohy uplne normalne pokrocit.
Jedine co nemohu, je spat s rukama do stran, ale tak predpokladam ze nejses ten co ceka na injekci do packy a prezijes to :D Proste ruce dam k telu ale skrcit jdou uplne normalne.
Nevim kdo je rozmernejsi nez ty, ja se teda za zilu nepovazuju a presto to jde :)

btw jinak prisel me hned 2 dny po tobe ten spacak, takze jsi nic nikomu nesebral (termin) a je nadhernej :) Me zase dela problem sem tam zapinani, take tam uvnitr musis davat palec a pomalu zapinat? Pokud zapomenu a nedam k jezdci palec, latka se proste do zipu chyta a dela to u vsech spacaku at uz je to YYK.

Jo ten pytlik je vetsi, takze spacak jde tam dat v poho, nebalim nic nasilim, takze netusim co tam kde rves :D Mozna jen k tomu dokoupim kompresni obal ma to zabalene 30x19cm a od stareho spacaku me to tesne nevyslo.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 20, 2021 15:14

ripper6 píše:Nohy mohu mit pokrcene smerem nahoru pokud lezim na zadech. Pokud lezim na boku, mohu tyto nohy uplne normalne pokrocit.

Pokrčit je trochu můžeš, ale musíš je mít těsně u sebe..

Občas se mi do zipu, který je opatřen ochranou zadrhávání látky, ta látka sekne. Nejen u spacáků.

Pytlík je malej, stejně malej jako mám pro Panyam, prostě se to tam musí nacpat fakt natvrdo a to tak, že kompresním obalem by to víc stáhnout nešlo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » čtv kvě 20, 2021 16:31

@etheric: tady asi narazis fakt na problem, ze ta normalni populace nebude dobre chapat Tve problemy. Pro ne to bude prehnane a nepochopitelne - a pro Tebe naprosto zasadni.

(Ale alespon jasne videt, ze ripper6 se nemuze vymlouvat na autizmus... :wink:

BTW, ja sice moc ve spacaku ted nespim, ale mne taky dost vadi spacak, ktery mi je natolik uzky, ze nemam moznost "se usporadat", jak mi je aktualne dobre - tj. nekdy na bricho s roztazenyma nohama, nekdy na jednem nebo druhem boku, nekdy "ve stabilizovane poloze", nekdy nohy u seba, nekdy uplne jinak, nekdy ruce u tela, nekdy poruzne.
Kdyz spim a zmenim polohu, tak malokdy me to nenecha zase zaspat, to si dokazu najit polohu, ktera alespon "ujde", ale napriklad pri zalehnuti mi to dela problemy. Resp. spise v minulem casu, napr. v praci na nocni, kdyz jsem se v pripade klidu stridave jednou odesli na hodinku si pospat ve spacaku do zasedacky - casto se stalo, ze jsem zaspal tak pet minut pred koncem "meho casu", bo jsem se neustale prehazoval a hledal alespon trochu vyhovujici polohu. A to jsem klidne mohl mit problem otevrit si oci, jak jsem byl unaveny a ospaly. Jindy za stejne situace se mi povedlo najit polohu rychle (na stejnem miste, ve stejnem spacaku na stejne karimatce) a potom to bylo v pohode.
Zase kdyz jsem byl mlady, tak jsem obcas zaspal tak, ze jsem sedel na kraji postele, trochu se oprel o stenu, kecal - a rano jsem se vzbudil ve stejne poloze, pry jsem spal i 7-8 hodin. Ono to starim clovek zacne byt ohodne vnimavejsi vuci nekterym vecem, alespon nekdo.


Další diskuze přesunuta do vlákna o autismu
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Jardaarda » pon kvě 31, 2021 8:27

Ahoj, zvažuji koupi péřového spacáku převážně (vijímečně jaro-podzim) na léto v čr (festivaly, voda, turistika) spaní převážně ve stanu, autě. A chtěl bych poradit co vybrat. A zda se vyplatí si připlatit? Péřák chci kuli skladnosti/lehkosti....

Jako dobrá volba (i na základě recenzí) my vyšlo toto: Warmpeace Viking 300 (180cm)
(https://www.hanibal.cz/warmpeace-viking ... pQEALw_wcB)

Ale narazil jsem i na "supermarketové" možnosti: které vyjdou o 1400kč+ levněji což už nějaký rozdíl je.
Decathlon: TURISTICKÝ PÉŘOVÝ SPACÍ PYTEL TREK 900 10° MODRO-ŠEDÝ FORCLAZ
(https://www.decathlon.cz/perovy-spaci-p ... l#v2963014)
Sportisimo: Crossroad MIRAGE 210
(https://www.sportisimo.cz/crossroad/mir ... ta=1665114)
----------------------------------------------------------------------------
Když porovnám čistě parametry vychází to dost podobně:
Viking 300 / Decathlon / Sportisimo
cena: 4 230 Kč / 2 799 Kč / 2 499 Kč

komfortní: 6° / 10° / 3°
limitní: 0° / 5° / 1°
extrémní: -14 x / -15

peří: kachní 90/10 / kachní 90/10 / kachní 90/10
hmotnost peří: 300g / 300g / 300g
plnivost: 600 cuin / 800 cuin / neuvedeno
komory: H / neuvedeno / neuvedeno

hmotnost: 720g / 700g / 680g
rozměr: 14x33mm / 13,5x34mm / 17x30mm
-------------------------------------------------------------------------
Celkem mě překvapují rozdílné teploty při stejné náplni spacáků. Neměly by mít "stejné" vlastnosti, jak moc se tomu dá věřit?
Docela mě láká ten spacák z Decathlonu. Máte s ním někdo zkušenost?

Já tam věci na sport občas nakupuji a zatím jsem s nimi spokojen cena/výkon mi přijde super. Loni jsem tam kupoval stan a nafukovací karimatku, za tu jednu sezonu splnil očekávání (uvidím jak vydrží). To samé slabá péřovka a další hadry taky fajn.

Co by jste pro mou situaci doporučili.
Jardaarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 31, 2021 7:15

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky