koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod tomashoro » čtv lis 3, 2016 10:25

fps píše:@servitkar

na třísezonní spacák je Sir Joseph Paine 400 málo, chce to cca 600 g 600 cuin peří, nebo cca 500 g 800 cuin


Ahoj, jen přidávám zkušenost s SJ Paine 400. Je pravda, že není 3-sezonní. Ale je to skvělý tah od SJ, udělat něco mezi Kotekou a Rimem, přesně to mi u Raka chybělo. Na léto a mírnej podzim, jaro super věc, sbalitelnost logicky dobrá, kapuci si nemůžu vynachválit(!). Jen asi nemusím tu výraznou modrou barvu, resp. ani verze s hnědou není úplně supr. Ale kdo po tom kouká, že...:). Jinak ten materiál je fajn, působí pevně, oproti Softexu micro velká změna (samozřejmě je o něco málo těžší)
tomashoro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř lis 13, 2013 18:07

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Trekshopcz » pon lis 7, 2016 12:17

Pokud můžu doporučit z vlastní zkušenosti , tak i od našich zákazníků, tak určitě Prima Outdoor. Je pravda , že v poslední době troch nestíhají šít, ale mají kvalitní české peří, servis, u každého péřáku L nebo P zip a výběr ze dvou délek. Nově začali dělat vnější plášť z Pertexu. Napr.: http://www.trekshop.cz/spacaky-spaci-pytle/perove-spacaky/perovy-spacak-prima-polar-1000-pro-postavu-do-195-cm.html Kdyby jste cokoliv sháněli, budu rád , když mi napíšete.
Váš dodavatel outdoorového vybavení - http://www.trekshop.cz
Uživatelský avatar
Trekshopcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 1, 2015 21:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod bloesty » ned lis 13, 2016 19:35

Zrovna pro perak od Primy jsem se rozhodla (arctic 1200), ale ten, ktery ja chci, jsem nenasla v zadnem obchode kamennem ani internetovema nemuzu se dovolat ani domailovat primo do Primy, abych se s nima domluvila, kdy bude, jestli mi ho usijou...
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Příspěvekod budo » ned lis 13, 2016 20:47

Tak to hodně štěstí. Zkus se podívat do vlákna o dětských spacacich, ať máš představu, jak se s Primou komunikuje...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 3:41

Clenove OF nejsou od jiste doby u Primy vitanymi zakazniky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod bloesty » pon lis 14, 2016 8:44

Tak to je teda dobre ](*,). Kazdopadne diky za info, asi se zacnu teda poohlizet i nekde jinde. Myslenka nechat si ho primo usit se mi z principu velmi libi ;-).
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: koupě péřáku

Příspěvekod bloesty » čtv pro 1, 2016 10:19

Prima tu ma asi zvedy ;-). Asi hodinu po napsani meho predchoziho prispevku se povedlo komunikaci navazt, par dni na to jsem spacak objednala a minuly tyden dorazil. Zatim zkousen akorat v obyvaku, ale vypada dobre. Velikost akorat (mam 180 cm, pro 195 cm vysokeho cloveka by byl podle me ale uz maly) a libi se mi ten skoro retro design a ceske vlajecky... ;-)
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: koupě péřáku

Příspěvekod kamilp » sob pro 3, 2016 6:42

Už dříve jsem tu psal zkušenosti s péřím od Primy. Tato začínající zima je třetí co spím v 1000 g - 600 cuin a bez praní a dobrého chování spacák funguje skvěle. O víkendu -4 stupně celsia a bylo mi stále příjemné teplo. Spacák po výletu doma vyšším a uložím do volného pokoje na zem.

Před par dny jsem se rozhodl, že si nechám ušít spacák dle mých požadavků a na email téměř okamžitě reagoval pan Pokorný. Na emaily odpovidal i o víkendu a byl ochoten vyhovět mým přáním. Pouze teď nestíhají a šít na zakázku mohou až na jaře.

Že Vám byla zima a parametry teplotni neodpovidaly ve spacaku s dutým vláknem se nedivím. Dokud jsem měl spacak s primaloftem, tak jsem také klepal kosu.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Cumulus Mysterious Traveller 700

Příspěvekod booze » pát led 6, 2017 17:47

Par zkusenosti se spacakem Cumulus Mysterious Traveller 700, ktery jsem poridil 3/4.

Spal jsem v nem dva dny v teplote -8°C v PWS spodcich Direct Alpine, tricku dl. rukav Patagonia Capilene 1, Bridgedale Trekker, Buff nakrcnik a kukle Moira. Pouze pod tarpem na karimatce Klymit Insulated V.

Spacak je plneny 60% peri nahore a 40% dole, coz jsem chtel po predchozich domnenkach tady na OF vyzkouset. Pri me vysce 178 a 70kg vaze jsem nemel problem se otacet ve spacaku a zachovat jeho rozlozeni, takze celou dobu bezproblemu izoloval. Rano jsem chtel vyzkouset, zda to bude nejak vic znatelne, ale nic se nedelo a diskomfort jsem nepocitil.

+skladnost narvu ho do 13l StS Ultrasil a zaroluju
+DWR uprava zafungovala kdyz jsem si nevsiml kondezaci pary na tarpu, ktera kapala na svrcni latku. Ta zustala porad sucha. Stejne tak nenamrzala latka pri kondenzaci pary z ust. (coz nechapu jak se mohlo stat)
+kvalitni siti, kdyz zustal zachyceny kapuci o kousek skalky a ja jsem za nej velkou silou rychle zatahl, tak na dotek jemna tkanina vydrzela i svy na tunelu
+dobre tvarovana kapuce takovy komfort jsem necekal a nemam asi na zadnem spacaku (je "jinak tvarovana") vic peri po stranach
+sirka v ramenech
+dobre vyresena zateplovaci lega zipu

-delka spacaku 205cm
-moc tenka gumicka v zateplovacim limci
-dvoucestny zip, ktery kdyz se rozjede, tak se spatne spojuje (hlavne kdyz ma clovek zmrzle prsty)

Spacak bych doporucil a dal mu 10/10, dobry kup. Dohady o plneni nemuzu potvrdit ani vyvratit, kdyz se clovek otaci ve spacaku, tak spacak funguje na 100%.

Jeste bych rad podekoval Aldovi za pomoc s vyberem. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát led 6, 2017 18:01

Nejak predcasne, dneska a pres vikend by mely byt lepsi podminky na testovani. Nebo se bojis, ze zmrznes a chtel jsi napsal aspon neco? ;-)

booze píše:Buff nakrcnik a kukle Moira

Spis v kukle? :-k Nevadi ti to?

booze píše:-delka spacaku 205cm

Proc je to minus? Kratke? Vzdyt jsi to kupoval pro 3/4, ktera je mensi, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát led 6, 2017 18:21

mike píše: Nebo se bojis, ze zmrznes a chtel jsi napsal aspon neco? ;-)

O vikendu mam jinou show. :)
mike píše:Spis v kukle? :-k Nevadi ti to?

Je to kukla s otvorem pro celou tvar. Nesnasim pruvan na krk a tu kuklu mam urcite 10 let. Pouzivam ji prioritne na lyze, spani ve spacaku a je to uz vytahany hadr.
mike píše:Proc je to minus? Kratke? Vzdyt jsi to kupoval pro 3/4, ktera je mensi, ne?

Prave, potrebovala by max 180 cm a delaji jen 205.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát led 6, 2017 18:26

booze píše:Je to kukla s otvorem pro celou tvar.

Hmm, na fotce tak nevypada. Ptam se prave proto, ze kdyz je pres usta a nos, tak tam vlhkost namrza a v noci by ses mohl zacit dusit. Ja jsem teda spal venku maximalne asi tak v tehle teplote a vystacil si s Buffem na hlave, nizsi teploty by se ale musely poresit nejak jinak...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát led 6, 2017 18:38

da se to roztahnout pod bradu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cumulus Mysterious Traveller 700

Příspěvekod fps » sob led 7, 2017 11:18

booze píše:kdyz se clovek otaci ve spacaku

to máš hlavu venku, a nebo v kapuci? to by si pak ale dýchal do spacáku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » ned led 8, 2017 10:16

v kapuci
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pon led 9, 2017 13:29

to jí máš ňák pootočenou? jinak by si musel dýchat do spacáku když se otáčíš ve spacáku, a ne se spacákem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod slezacekm » pon led 9, 2017 13:42

Přidám taky pár postřehů z víkendu se spacákem Cumulus Mysterious Traveller 700. Vyrazili jsem na sněžnicích do Orlických na hřebenovku. Spali jsme pod širákem, nad náma pár větví, kolem hradba ze sněhu. Teplota mezi -16°C - -18°C téměř bezvětří, lehké sněžení.
Na sobě jsem měl:
    dvoje noname podvlíkačky z Lidly
    ponožky a péřové papučky od firmy KWAK
    Merino dlouhý rukáv
    tenkou mikinku
    péřovku
    šátek
    kuklu

Pod sebou jsem měl:
    Tyvek
    tenká Eva
    Warmpeace Viking 300
    Cumulus MT 700

Celou noc absolutní tepelná pohoda, hlídal jsem si, abych se netočil se spacákem, ale jelikož trochu sněžilo, i se spacákem jsem byl na boku.
Ráno spacák jenom maličko vlhký, otřepal jsem sníh. Kolega spal v GTX army US žďáráku a měl spacák asi srovnatelně navlhlý.

Děkuji všem z OF, kteří se svými zkušenostmi podíleli na výběru a Aldovi!
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pon led 9, 2017 13:45

ta kapuce ma takovy strih, ze na plesich dobre drzi a na bocich je sirsi. Asi si natocim video jak spim, abych vedel jak to funguje, kdyz se otacim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod scinkk » pon led 9, 2017 17:21

Bude to aspoň nepřetržitý kompletní noční záznam? Třeba Mike to určitě ocení :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 18:05

Rozhodne, ale jeste vic bych ocenil video booze kupuje selfie tyc :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hafi » ned led 29, 2017 20:56

Jsem o víkendu na zimním táboření spal poprvé v novém péřáku (Cumulus Tenequa 700, díky Aldo). Teda vlastně to byla asi první noc v jakémkoli péřáku.

Bylo prý tak -12, -13.

1) na karimatce prolite 3 na studených kamenech, v závětří. Ponožky, 3/4 merino spodky, merino tenký krátký triko, 2x merino dlouhý triko, čepice, tenký rukavice. Minulý týden jsem spal a bylo o cca 2 stupně víc a v 10 let starym Prima Bivak jsem měl velmi příjemnou noc (asi bych nemusel být ani tolik oblečený, ale nechtělo se mi svlékat venku a po zalezení jsem neměl potřebu). Teď po tak minutě nesnesitelný horko, to jsem ve spacáku nikdy nezažil, ani možná když jsem někdy používal tu Primu v relativně teplých nocích někde na cestách.
2) sundavám rukavice, jedno dlouhý triko, čepici. A do pěti minut opět nepříjemný horko. Jde dolu druhý dlouhý triko. Ponožky bych nejradši sundal taky, ale spíše s ohledem na zachování čistoty spacáku si je nechávám. 3/4 mi nijak nevadí, ale věřím, že bych v pohodě vydržel bez nich.
3) do rána příjemně teplo, určitě bych takhle "oblečen" vydržel i větší vnější zimu. Akorát mi byla zima od země. Byl jsem zvyklý ze syntetiky, že to přecijenom je určitá hmota materiálu, tedy jsem 2,5cm karimatku považoval vždy za v zimě plně použitelnou a to, že chtěl někdo tlustší jsem považoval za přílišné zhejčkání. Tak v péřáku to zhejčkání není - k plné spokojenosti jsem to vyřešil tak, že jsem si pod sebe dal jedno z těch sundaných trik, tedy zjevně nechybí mnoho, ale bez něj to bylo nepříjemné. Prostě problém je, že peří je mnohem stlačitelnější, tedy pode mnou není vůbec nic, u syntetiky tam vždy je kus té zmáčklé izolace.

(A rozdělením peří 60:40, to není protože otočení spacáku problém neřešilo).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon led 30, 2017 2:43

Prekvapujes, cekal bych, ze se svyma zkusenostma perak normalne pouzivas. Aspon sis konecne vyzkousel, jaky je to rozdil ;-)

Na 2.5 cm Prolite (mam) bych se v -12 spat na studenych kamenech neodvazil ;-)

Projevilo se 60:40 nejak pri spani?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Lipon » pon led 30, 2017 9:14

přidám aktuální zkušensot se Sir Joseph Paine 400, byť jen před-dveřní
bral jsem ho na chalupu, kde se od začátku ledna netopilo. Vevnitř byl 1 stupeň, navečer sem po příjezdu zatopil, asi o půlnoci kamna dohořela. Ráno tam byly asi 4 stupně, než se zatopilo

měl jsme jen tenké ponožky a dlouhé pyžamo

spal jsem bez kapucy a bez zatažených ramen, večer zapnutý do 3/4, v noci jsem zapnul a bylo v tom krásně teploučko
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » pon led 30, 2017 20:02

Od novembra mam Cumulus Teneqa 850 (tiez od Alda :) )

K spacaku su dodavane 2 obaly, transportný a druhý je obyčajný asi 15 l obal na zatahovanie snurou, bez kompresnych popruhov. Cize je potrebne si zabezpecit kompresny obal. Odporucam tak na cca 10 l a menej.
Vaha spacaku je rovnaka ako deklaruje vyrobca, tj. 1330 g, s cim sa nestotoznujem je maximalna vyska uzovatela. Vyrobca udava 190 cm, mam 180 cm, je tam tak 5 cm rezerva. 190 by bolo fest na hrane. Strih je dostatocne siroky, s mojimi cca. 92 kg nemam pocit tesnosti.


Po vybrati z obalu spacak velmi rychlo nabera loft. Hrubka spacaku v oblasti noh a hrudnika je cca. 25 cm, v strede 22 cm.
Spacak ma dlhy zips YKK, kryty je dvomi paperovymi legami, teda z kazdej strany je jedna. Su dostatocne hrube aby izolovali v tejto oblasti, chlad som odtial nepocitoval. Treba si vsak davat pozor pri zipsovani, pretoze latka casto zachadza do zipsu (tie legy su fakt dost naplnene) nastasie zips je dost mohutny a latka (mam prevedenie Pertex Quantum) tenucka a pevna, takze zo zipsu sa lahko vybera bez najmensich znamok poskodenia.
Zateplovaci limec je rozdeleny, dostatocne plneny, nepresypuje sa perie z hornej casti do dolnej, zatahovanie je na gumicku.
Kapucna spacaku nie je najvacsia, ale kazdopadne dostatocna aj na zimny spacak. Zatahovanie je na snuru.
Spacak by mohol mat zvnutra v dolnej a hornej casti putko, aby sa dal vetrat prehodeny naruby. Ak niekto nenosi snuru, cez konar by som to asi neprehadzoval.

Cumulus je znamy plnenim 60/40 v prospech hornej casti (aj ked som nedavno zachytil informaciu, ze presli na 55/45 - kontaktoval som zo zvedavosti Alda, info zatial nepotvrdil)
Rozdiel z hrubke hornej a spodnej casti je jasne rozoznatelny. Zmeral som vnutornu sirku, spodnej a hornej casti v oblasti hrude a kolien, rozdiel v oboch meranych partiach bol 10 cm v prospech hornej casti. Teda horna cast spacaka dostatocne prekryva telo z jednej strany na druhu, nepocitoval som chlad na bokoch tela z toho, ze spodna cast je menej plnena.
Osobne sa otacam vylucne v spacaku, moja polovicka (ma rovnaky) sa toci ako pride, niekedy v spacaku, niekedy so spacakom a nezaznamenala pocit chladu od chrbta pri spani na boku (max. teplota v stane zatial cca -8).
Co sa tyka materialu, uprava Pertex Quantum je na spanie v stane dostatocna. Namraza na vnutornom stane otierana spacakom ostavala na povrchu, spacak pocitovo nevlhol (viac ako dve noci po sebe som v nom nespal, nemozem posudit dlhsie uzivanie, moja polovicka spi s hlavnou dnu, cize dycha vsetko do spacaku a ani tam som nezaznamenal vlhnutie). Podarilo sa mi vsak pri topeni snehu vyliat na neho asi 1 dl vody, vsetka stiekla do stanu, pertex odolal.

Najnizsia teplota, v ktorej som ho pouzil bolo cca -8 v stane. Oblecene som mal len tenke termopradlo, ponozky a capicu. Kapucnu ani vnutorny limec som nepouzil. Na nohy a hornu cast mi bolo horuco, inde zradila karimatka.

Spal som na karimatke Klymit insulated static v lite, som z nej vsak sklamany. Citil som chlad pri spani na boku v oblasti boku a ramena, pri spani na chrbte na lopatkach a zadku. Teda v miestach, kde som viac zatazil karimatku. Dofukoval som ju pocas noci 2-krat, trosku to pomohlo, ale velmi nie. Chlad od spodu som citil viackrat, aj pri teplote -3 meranych v stane. pravdepodobne vymenim karimatku. Vyrobca uvadza R 4,4 :-k

So spacakom som vsak nadmieru spokojny.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » úte led 31, 2017 10:39

a jak víš že tě zradila jen karimatka, co třeba to rozdílné plnění spacáku Cumulus, na -3°C by mělo R-Value 4,4, 6,5 cm stačit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » úte led 31, 2017 10:45

Pokiaľ spí na chrbte, resp. neotáča sa aj so spacákom, tak je rozdielne plnenie asi dosť egál. Tie medzery v karimatke by zaplnilo čokoľvek, čo sa nafúkne na nejaké 3 cm - a to s veľkou rezervou spĺňa aj 40-percentné plnenie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » úte led 31, 2017 11:40

remy77 píše:Spal som na karimatke Klymit insulated static v lite, som z nej vsak sklamany. Citil som chlad pri spani na boku v oblasti boku a ramena, pri spani na chrbte na lopatkach a zadku. Teda v miestach, kde som viac zatazil karimatku. Dofukoval som ju pocas noci 2-krat, trosku to pomohlo, ale velmi nie. Chlad od spodu som citil viackrat, aj pri teplote -3 meranych v stane. pravdepodobne vymenim karimatku. Vyrobca uvadza R 4,4 :-k

Zajimave v okoli znam 3 lidi s Klymit insulated vahove od 70 do 105 kg a nikdo si nestezuje. Natoz, aby ji nekdo dofukoval. Nemas uvnitr plisen?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » úte led 31, 2017 12:34

fps píše:a jak víš že tě zradila jen karimatka, co třeba to rozdílné plnění spacáku Cumulus, na -3°C by mělo R-Value 4,4, 6,5 cm stačit


Pretoze chlad som citil len na urcitych miestach a v malom rozsahui. Pri lezani na boku som citil chlad len na ramene a bedre, ked som si lahol na chrbat, tak len zadok a pri lopatkach. Inde mi bolo teplo, nohy sa mi potili. Ak si si dal pod seba ruku, tak ten rozdiel teploty bol na pohmat citelny. Ak by to bolo spacakom, tak by chlad prenikal od spodu vsade. A aj ked plnenim 60/40 je spodnej casti (ktora je ako som pisal mensia ako horna) cca. 340 g peria 850 cuin, vzdy by to malo bohato stacit na "smiesnych" -3
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » úte led 31, 2017 12:53

booze píše:Zajimave v okoli znam 3 lidi s Klymit insulated vahove od 70 do 105 kg a nikdo si nestezuje. Natoz, aby ji nekdo dofukoval. Nemas uvnitr plisen?


Nemam, jedna je kupovana v lete, druha na jesen. Susim (prefukujem fenom)ju skoro po kazdom pouziti. Jednu pouziva polovicka a jej je zima len na zadok aj keby spala na bruchu :) Inak problem nema. karimatky nie su oznacene, cize pozival som urcite jednu aj druhu.
Co sa tyka dofukovania, tak po nafuknuti ked ju dam na zem a vzduch sa ochladi a zmrsti, tak po 2-3 hodinkach dofuknem a potom ked som asi okolo 3-4 v noci citil trochu chlad, dofukol tak 2 vdychy a pomohlo.

To bolo naposledy, v stane cca -6, -7 (merane na Ambit3 vo vrecku pri nohach). V tu noc aj wawrik konstatoval, ze bolo nejak vynimocne chladnejsie a tusim priobliekal.

Nechapem to ani ja. Najblizsie vezmem zo zvedavosti este Z-lite pod Klymit...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » úte led 31, 2017 12:58

remy77 píše:To bolo naposledy, v stane cca -6, -7 (merane na Ambit3 vo vrecku pri nohach). V tu noc aj wawrik konstatoval, ze bolo nejak vynimocne chladnejsie a tusim priobliekal.
Sneh (resp. ľad z toho snehu, ktorý sa pod karimatkou vytvoril) bol fakt dosť studený, oveľa chladnejší ako vzduch. Prvýkrát v živote mi bola s mojou TaR zima odspodu, a to som na nej spal aj pri skoro -20 °C.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky