koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » čtv čer 20, 2019 15:07

@rime: Napis odkud jsi. Cumulusy maji v prodejne Pod7kilo v Praze.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod rime » čtv čer 20, 2019 15:13

Brno
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 20, 2019 15:16

To chce ideálně vyzkoušet. Já mám přes hrudník asi tak 105cm a mám Cumulus Panyam a bez problémů. Dokonce můj starší spacák se mi zdá užší.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » čtv čer 20, 2019 15:26

Mam pocit, ze Panyam je sirsi nez LiteLine, ale nekontroloval jsem to u vyrobce. Kazdopadne vyzkouseni je nejlepsi. Brnenske prodejny bohuzel neznam.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát čer 21, 2019 5:16

Mám Panyam i LL, oba vel. Regular. Ten Panyam je otrochu širší, líp se v něm rotuje :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát čer 21, 2019 12:43

rime píše:Nakonec jsem vybral Cumulus Lite Line 300. Mám ovšem značné pochybnosti co se týká šířky spacaku. Jako 77 cm je docela brutalní, budu muset přeměřit moje stare spacaky, ale mám pocit, ze jsou mnohem sirsi.

to si budeš musit ozkoušet sám zda ti bude UL péřák sedět, pro mě jsou třeba UL péřáky kuli nedostatečným rozměrům nepoužitelné, vejdu se do nich, ale když ležím na boku s ohnutými nohami, a nebo si dám ruce podél těla, tak zatlačím na péřák natolik, že péřák ztratí loft, a teplotní komfort péřáku je v místech stlačení v háji
Naposledy upravil fps dne sob črc 27, 2019 13:20, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod rime » pát čer 21, 2019 12:52

fps píše:to si budeš musit ozkoušet sám zda ti bude UL péřák sedět, pro mě jsou tře UL péřáky kuli nedostatečným rozměrům nepoužitelné

To není úplně pozitivní, na druhou stranu přeměřil jsem starou mumii a má taky 77 cm, coz sem nečekal, je mi úplně přesně, měl by sedět peřák přesně? není to jak u bundy, která by taky neměla být dokonale upnuta?
Naposledy upravil mike dne pát čer 21, 2019 21:24, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob čer 22, 2019 18:50

Když to přirovnám obrazně a velikostně k tý bundě - měl bys na sebe obléct jeden slabší svetr, na něj silnej svetr a přes to bundu tak, aby tě nikde netáhla, neomezovala v pohybu. Asi takhle by ti měl být spacák.
Prostě v tom nesmíš bejt nacpanej, ale ani to nesmí bejt moc volný. Samozřejmě záleží na tom, jak v noci rotuješ, v jaký pozici spíš.. To chce prostě vyzkoušet
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » sob čer 22, 2019 19:39

kdyz bude vic mista, je to lepsi, dava to prostor pribrat:D nebo si prioblict nejakou vrstvu bez toho, ze by byl clovek ve spacaku "nacpanej", to asi neni ani pohodlny a zhorsuje to loft v tom nacpanym miste...

etheric - nikdy nekupuju bundu tak, aby byla na tenkou + tlustou mikinu... kupuju tak, aby bez mikiny byla volnejsi a mikina se pod ni vesla, ale nedovedu si predstavit, jak by na me asi ta bunda musela plandat, pokud bych pod ni mela nacpat tenkej + tlustej svetr a jeste na to bundu, to bych se snad ani nepohla...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob čer 22, 2019 20:14

Mawe, to bylo jen obrazný přirovnání, jak by měl bejt asi spacák velkej. S výběrem velikosti bundy to nemá co dělat, ikdyž já zmrzlina s takovou vrstvou pod bundu počítám :D
Prostě zkoušet a zkoušet, je to individuální jak sviňa, někdo hodně rotuje, někdo se roztahuje, jinej rád spí navlečenej /neodsuzuju, každýho věc/ a podle toho je třeba se řídit :)
Obecně prostě tak, aby se nestlačovala izolace ale ne až moc volnej, kdy by přišlo vniveč hodně energie na vytopení "hluchýho" místa
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » sob čer 22, 2019 20:47

tak hluchy misyo snad nemas, protoze ten spacak tahne gravitace k zemi se to tu uz resilo vickrat ze ani velkej - dlouhej - vlastne neva pac nevytapis nic navic ononto na vzduvhubdrzet nedoksze...

jinak jasne nestlacovat izolaci
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » sob čer 22, 2019 21:49

Jediny problem vetsiho spacaku je, ze je zbytecne tezky. Urcite je ale lepsi trochu vetsi, nez moc tesny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » stř črc 3, 2019 21:56

Sice to teď není vůbec aktuální, ale posílám pár fotek našeho custom made Cumulus (tehdy požadované fotky nebyly z tepla domova příliš zajímavé, takže raději z až terénu):
DSCI0346.jpg
DSCI0348.jpg
DSCI0354.jpg
DSCI0365.jpg
DSCI0368.jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » čtv črc 4, 2019 11:00

Začala mi být z těch obrázků zima na nohy :?

Jak to vypadalo s tou obávanou vlhkostí a namrzáním vody na/ve spacáku? Byly nějaké problémy nebo jste to vůbec nemuseli řešit?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » čtv črc 4, 2019 13:18

Nemuseli řešit, podmínky, kvůli kterým jsem si nad koupí nového spacáku lámala tak dlouho hlavu, vůbec nenastaly :( Letošní sezóna byla nezvykle teplá, nejmíň jsme měli jen okolo mínus třiceti, a to jsme se jak na potvoru nahřívali u kamen ve srubu :mrgreen: Několikrát přišla obleva s teplotama okolo nuly, což znamenalo boj s mokrem a vlhkostí. Že budu v březnu lyžovat v GTX mě fakt nenapadlo ](*,)

Příště budeme muset asi vyrazit zas o něco dřív, což zajisté přinese na Sever dlouhou zimu s extrémnímy mrazy :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » čtv črc 4, 2019 14:15

Štěstí přeje připraveným :). A budete tam holt muset kvůli řádnému testování spacáků vyrazit znova, i kdyby se vám nechtělo ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » čtv črc 4, 2019 19:22

Což o to, chtělo. Jen je ta sezóna nějak krátká a nestíháme všechno. A to jsme si říkali, že by bylo fajn zas někdy zajet na Sever v létě a zůstat do rusky.
Jestlipak by nebylo výhodnější se tam rovnou odstěhovat :-k :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod loona » stř črc 10, 2019 19:07

Ahoj. Poctivě jsem přečetla celé tohle péřovo-spacákové téma a mám ze všech těch informací akorát zamotanou hlavu. Zeptám se proto, třeba pak to rozhodování bude snazší ;)

Chceme koupit péřové spacáky. Primárně spát v mrazech se zatím nechystáme. Ale chtěli bychom jezdit často. Jaro až podzim. Spaní pod širákem. Jsme oba docela zimomřiví. Spíš menší postavy. Kromě našich spacáků budeme tahat ještě další tři pro děti (spacáky pro ně nicméně nejsou předmětem dotazu), pět karimatek atd., takže i váha hraje do jisté míry roli, samozřejmě.

Cena tak kolem pěti tisíc za jeden, ale jít o něco nahoru asi není problém, ale max snad těch 6.500 a to už nejspíš budu při placení plakat.

Já jsem zatím vybrala Vikinga 600, nebo možná lépe 900. Ale říkám si, zda by třeba Solitaire nebyl lepší, když je tam větší cuin a husí peří. Jiným značkám se nebráním. Zachytila jsem Cumulus, ale ten je asi s cenou poněkud jinde, než WP, že?

Karimatky Yate Trekker 38.

Díky za rady!!
loona
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 11, 2019 16:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sparrowcz » čtv črc 11, 2019 13:22

Můžu se podělit o vlastní zkušenosti. Momentálně s partnerkou používáme dva péřáky: Prima Arctic 600 (600g lepšího peří), Decathlon TREK 900 (300g čínského peří). S Arcticem velká spokojenost, ale stačí, když trošku fouká, není na noc teple oblečená a v teplotách kolem nuly už je mojí zimomřivé polovičce zima. TREK 900 z Decathlonu je šunt, který má studené švy a budu ho vracet. On by mi na letní použití v Česku u stačil, ale letos jedeme i na sever a to už si netroufnu, ani když se do něj obleču. Nejspíš koupíme další Arctic, ale tentokrát s 800g peří pro moju a já si nechám ten starý.
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 21, 2019 5:03

inzerat na spacak s kilem peri me navnadil prubnout cinu.
Nicmene potrebuju full zip proste az k noham a idealne aby pasoval do spacaku criterion/cumulus/viking ten zip...

mate nekdo prosim konkretni zkusenost co koupit? hodne sem zvazovala ten 3/4 zip co tu je v inzeratu ale spatnej zip.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 21, 2019 15:56

@sparrowcz: Pokud studenými švy myslíš konstrukci komor X, tak to u letních spacáků používají i jiní výrobci, nemusí to znamenat, že jde o šunt ;-)


@Mawenzi: Chystáš se za polární kruh, že chceš kombinovat spacák s kilem peří ještě s nějakým dalším? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 21, 2019 17:12

greymouse
ja su desne zmrzla, normalne spim v traveler 650 + viking 300 a je to na hrane hodne, v perove veste k tomu... a mam problem s plnenim 40:60, v tech -7 me uz kazdy potoceni budilo i v kombu, kolem 0 pritom mi to jeste neva...

a obcas chci sepnout spacaky...

jako ja su v noci silene zmrzla, byste se mi asi dost smali ale ja na velikonoce (ano bylo dost vedro letos) spala ve vikingu 900 na kokorinsku kde fakt bylo teplo a pujcila svuj spacak kamosovi a v noci nevim, mozna 8st a spala sem dobre :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod PaKo » stř srp 21, 2019 18:54

Mawenzi píše:mate nekdo prosim konkretni zkusenost co koupit?

Já nemám vyloženě zkušenost (tak snad mi bude odpuštěno), ale sám zvažuji zakoupit tento: http://s.click.aliexpress.com/e/gRVpvqg

Mám od té samé značky letní verzi péřového spacáku a je naprosto super, jak provedením, tak hlavně tím, že uvedené hodnoty teplotního určení skutečně odpovídají (ovšem každý jsme jiný, takže u mne) reálu. Z těchto uvažuji o verzi G3 (do větší zimy stejně nechodím / resp. u nás, kam v zimě trajdám, ani nebejvá a když bude, tak si to prostě odpustím). Cena teda už není vyloženě "čínská", ale pokud bude stejně tak kvalitní, jako jeho letní "brácha", tak je ještě levný :)
PaKo
 

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 21, 2019 19:26

aegismaxy maji bohuzel ale ten kratkej zip :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

koupě péřáku

Příspěvekod komin » stř srp 21, 2019 19:29

Cumulus teneqa 850 by mala stacit, predsa len ten traveler aj ten viking su myslim plnivost 600cuin kym ta teneqa ma 850cuin alebo je tam alaska 1300 co je asi extrem, ale tak ked je zima tak je to na figu.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 22, 2019 4:23

komin
no z drahejch spacaku si umim vybrat, bohuzel nevim, jestli na tech 5-6 zimnich noci chci kupovat neco tak drahyho, aby si to obhajilo cenovku, tak sem si rikala, ze prubnout na to cinana by zrovna byla super prilezitost, ale holt cinan z nejakyho duvodu vsude dava kratsi zip...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

koupě péřáku

Příspěvekod komin » čtv srp 22, 2019 5:48

Chapem, ale ja to beriem tak, ze zdravie mame len jedno a experimentovat s niecim sam na sebe je trosku hazard. Ako z ciny je kopa fajn veci, ale myslim ze zrovna no name spacak medzi ne nepatri.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 22, 2019 7:45

paradoxne treba ty aegismaxy zrovna maji fajn rezwnce i od lidi tady z fora, takze zas mi prijde OK to risknout za 2t, nez kupovat na jednu mozna dve sezony spacak za 7t...

ja v zime nejezdim, protoze nikdy nikdo nechtel, ted mam partaka co chce, ale az si najde holku... tak... takze zas to nechci nejak hrotit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » čtv srp 22, 2019 8:11

Mawenzi píše:ja v zime nejezdim, protoze nikdy nikdo nechtel, ted mam partaka co chce, ale az si najde holku... tak... takze zas to nechci nejak hrotit...
Reseni je jednoduche - stan se tou jeho holkou :wink: :-D.

@komin: Ja mawe uplne chapu, navic sama psala, ze ji moc nevyhovuje rozdilne plneni, je ji z toho pri hybani se zima.

@mawe: kdybys to chtela jako zimni, myslim si, ze bys ten full zip nepotrebovala, moc si to v chladu rozepinat nebudes a zase i pres zatepleny zip se ztraci teplota a tahne tam (alespon trochu), jak se trochu pohnes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 22, 2019 10:24

apuka
se zeptam manzela, co si o tom tvym napadu mysli :D

tak zas kdyby byl teplejsi tak by to plneni nemuselo vadit tolik, protoze ma vic peri i dole + 45:55 je taky mensi rozdil nez 40:60.

no ja to spis vnimam.z hlediska spojeni twch dvou spacaku, ze kdybych chtela spojovat tak nemuzu uz...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky