koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pát led 30, 2009 17:36

To víš že jo. :D Jenže jsem si teď vzpoměl,že Petras je na peří alergickej,takže budu spát asi mimo stan. :(
Leda že mě někdo veme na milost. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: koupě péřaku

Příspěvekod terkad » pát led 30, 2009 17:45

Taky jsem alergická, ale v novým péřáku by ještě neměli žít ti hnusní roztoči, co to způsobujou :mrgreen:
Třeba se nějak dohodneme. A k nám se možná ještě vlezeš. (do Jurka Top 2)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pát led 30, 2009 18:08

Jeje tam jsou nějaci přiživníci?To se tam budu asi sněma pěkně mačkat. :D
No do te předsíňky se určitě vlezu. :lol:
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pon úno 2, 2009 11:14

Tak teď mi došel spacak od HP.Vzhledově neponičen,jen podle fotky v katalogu vypadá trošku jinak. :( Napředku místo znaku HP,je napis Schwarzkopf.A pruhy co jsou navrchu a dole jiné barvi,normálně jen do pulky,jsou přes celí spacak.A je to jen v takovém nylonovém obalu bez komresačních popruhů.Tak nevim.Volal jsem do HP a tam mi řekli,že to je model předloňskej,že pak už se začal dělat ten vzhled co už je v katalogu.A že ten obal že je vpořadku,že ten je furt stejnej.Tak se chci zeptat,má to nějakej vliv na funkčnost? Jestli jim to nemam zabalit a poslat obratem zpatky.Dik.
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: koupě péřaku

Příspěvekod amigo » pon úno 2, 2009 11:27

nemá, to jsou jen kosmetický vady, nic co by tě venku mělo trápit. kámoš má např bundu high point, starou sérii, a tam je taky logo Schwarzkopf. jediný blbý je ten obal. bez kompresních pásků nevím nevím jak ho narveš do báglu, respektive narveš, ale zabere moc místa, ale spacák bych kvůlivá tomu nevracel a za pár korun koupil futrál s tou kompresí
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pon úno 2, 2009 11:34

Ja vim,o vzhled mi vubec nejde,je to jen na spani,spiše mi jde o tu funkčnost.Ale dik. :)
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: koupě péřaku

Příspěvekod amigo » pon úno 2, 2009 11:38

koukal sem na ten spacák, který si pořídil a byl bych klidný, podle mého je to dobrej kup a vzhledové odchylky od katalogu jsou šumák :ú
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Petras » pon úno 2, 2009 11:46

Dobrej kup :smt023 (až na to peří) [-(
Mrkni za kolik ho maj TADY ,to tě zahřeje hned dvakrát. :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pon úno 2, 2009 11:53

To já vim Peťo.Jen jsem zase jako vždy,překvapen :) ,že když si něco objednám přes net,tak to dojde a vypadá to uplně jinak než tam. :(
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pon úno 2, 2009 11:55

No a stim peřím,no hold budu spát venku před stanem. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Petras » pon úno 2, 2009 12:00

Frantisek Zapletal píše:No a stim peřím,no hold budu spát venku před stanem. :mrgreen:

No snad nebude tak zle,v zimě mě ty alergie moc neberou :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pon úno 2, 2009 12:05

To je fakt.Kdyžtak si dáš roušku přes pusu. :)
No a stejně do stanu lezem vždy trošku posilněni slívou :drinkers: ,takže nějaka alergie nemá šanci. :finga:
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: koupě péřaku

Příspěvekod poldík » pon úno 2, 2009 12:12

vždyť je óplně šumák jestli je tam naspáno High point. a nebo Sport Schwarckopf když je totáž zanačka, neboli nyní zančka se jmenuje "High poin" a firma jenž jí produkuje je "SPORT SCHWARZKOPF"
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pon úno 2, 2009 12:23

poldík píše:vždyť je óplně šumák jestli je tam naspáno High point. a nebo Sport Schwarckopf když je totáž zanačka, neboli nyní zančka se jmenuje "High poin" a firma jenž jí produkuje je "SPORT SCHWARZKOPF"

Ja vim,jde o to že to bude asi rok a pul staré,tak jestli to neztratilo za tu dobu nějak svou funkčnost.
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Petras » pon úno 2, 2009 12:53

Frantisek Zapletal píše:Ja vim,jde o to že to bude asi rok a pul staré,tak jestli to neztratilo za tu dobu nějak svou funkčnost.

Tak to nemám strach,obzvláště pokud jak říkáš to nebylo zakompresováno.
Vždyť ty máš taky nějakej ten pátek a holky říkaly že máš furt slušnou funkčnost :finga:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pon úno 2, 2009 12:59

Tak to už jsem klidný. :finga:
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: koupě péřaku

Příspěvekod poldík » pon úno 2, 2009 13:36

Frantisek Zapletal píše:Ja vim,jde o to že to bude asi rok a pul staré,tak jestli to neztratilo za tu dobu nějak svou funkčnost.
když dobře skladuješ, tak ti funkčnost zůstává zachována. OK a zrovna péřáky je věc na kterou se při skladování docela dbá. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Maty.dp » pon úno 2, 2009 17:26

Tak jsem koupil péřák od Rakonsaje. Erratic 1000. Na bartsportu je mají ve slevě za částku cca 7.300,-. Vypadá supr a ta cena je více než dobrá. :lol:

Ve čtvrtek vyrážím vyzbrojen novým spacákem na přechod Lužické hory, Jizerské hory, Krkonoše. Snad sníh vydrží, lyže pojedou a teploty budou dostatečně nízké. Jsem zvědav jak bude rákoska zvládat bivaky ve žďáráku. :supz: \:D/ :supz:
Maty.dp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 29, 2009 8:52
Bydliště: nejsevernější část ČR

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Peta » pon úno 2, 2009 17:33

Pokud nebude vysloveně hnusně, tak snad ani ten ždárák nebudeš potřebovat .
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Maty.dp » pon úno 2, 2009 17:38

Uvidíme . Chystám trochu testík. Ždárák, celta, záhrab atd. Navlhne peří, kdy a jak. Nebudu spacák nějak moc chránit proti vlhku a uvidíme co do neděle provede. Snad nezmrznu. :lol: :lol:
Maty.dp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 29, 2009 8:52
Bydliště: nejsevernější část ČR

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Peta » pon úno 2, 2009 17:43

Mělo by se tenhle týden oteplovat, spíš se v něm uvaříš:o)
Jinak už máš naplánovanou trasu? Kudy půjdeš?
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Maty.dp » pon úno 2, 2009 18:02

Tyto akce moc neplánuji. Většinou vyrazím a trasu aperativně volím dle nálady a podmínek. Vyrazím asi z Jedlové v Lužických horách a dorazit bych chtěl někam do Krkonoš. Věřím, že dojdu minimálně do Harachova, ale chtěl bych na Sněžku a následně se do Harachova vrátit a vlakem v neděli zpět. Docela nářez. Co ujdu ujdu. Prostě to moc neřeším.
Jo a s tím vařením máš asi pravdu. Alespoň bude řádně vlhnout a uvidím co to provede. V horách (těch vyšších) pak nebudu překvapen.
Maty.dp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 29, 2009 8:52
Bydliště: nejsevernější část ČR

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Maty.dp » pon úno 9, 2009 8:43

Tak avizovaný přechod byl pěkné fiasko. V pátek se ke mě přidal kamarád a domluvili jsme se, že vzhledem k počasí si uděláme jen pěší trek po Lužických horách a přechod Jizerky - Krkonoše necháme na příští týden. Snad že bude lepší počasí. Takže jen Lužické hory.
Péřák od Raka byl i přes přeháňky deště se sněhem a značnou mlhu úplně v pohodě a to jsem spal jen přikrytej celtou. Žádné provlhnutí jsem nezaznamenal a naopak v noci jsem musel několikrát větrat a měl jsem i rozepnutý zip abych se neuvařil.
Naopak kamarád který má duté vlákna a spal ve žďáráku od salewy byl ráno už ve čtyři vzhůru a stěžoval si na zimu. Takže peří a celtu mohu vřele doporučit.
Maty.dp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 29, 2009 8:52
Bydliště: nejsevernější část ČR

Re: koupě péřaku

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 30, 2009 12:35

Tak jsem náhodou našel rozhovor s Joskou Rakoncajem o spacácích...
Dobrý hlod:
Některé spacáky mají uvnitř malou kapsu na drobnosti. Co se do takové kapsy dá dát?
(nechápavý Joskův výraz) Nó, třeba prezervativ, fotku milenky nebo medvídka. A na co je vůbec taková kapsa?

Co jsem nevěděl
S tím jistě souvisí volba správné velikosti spacáku.
To jistě. Většina firem vyrábí spacáky v několika délkách. Spacák by se měl vybírat tak, že když si do něj vlezeš a sedneš si v něm a dáš si na hlavu kapuci spacáku, neměl by jsi nohama příliš tlačit na dno. Pokud někdo přesně neví, jakou délku spacáku potřebuje, ať si to tak klidně v obchodě vyzkouší.

P.S. Ještě jsem ho nepřelouskal celý, tak nedokážu posoudit míru PR a marketingu a skryté reklamy. Jestli tam vůbec bude.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Aillas » pon dub 12, 2010 10:26

Zdravím zdejší outdooráky :-)
Chtěl bych poprosit o radu při výběru spacáku. Mělo by se jednat o péřový spacák na postavu výšky 195cm, který bude využíván z velké části jen v rámci ČR, od jara do podzimu a v podstatě jen ve stanu. Jedná se mi především o nízkou hmotnost, dobrou sbalitelnost a životnost, čili nic kde by se šetřilo na váze na úkor kvality. Cenový strop je cca 4500, ale rád bych se dostal co nejníž. Zatím jsem našel tyto možnosti:
Ferrino H.L. DOWN MICRO W.T.S., 350g husího peří 90/10 650 CUIN, váha 900g, délka 215cm, cena 3908 Kč
Malachowski GUIDE PRO 300, 300g husího peří 750 CUIN, váha ??? (500g vel. M), délka ??? (XL), cena 4200 Kč
Warmpeace Summerlite 300, 330g husího peří 90/10 750 CUIN, váha 680g, délka ??? (pro výšku 195cm), cena 4400 Kč
Nebo byste doporučili něco jiného? Např. Ferrino Duvet 750 nebo 900 (jsou levnější), Warmpeace Viking 600 (teplejší), ... Předem děkuju za všechny vaše postřehy.
Naposledy upravil Aillas dne pon dub 12, 2010 12:24, celkově upraveno 1
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: koupě péřaku

Příspěvekod amigo » pon dub 12, 2010 11:43

za sebe doporučím malachowskiho. buď toho tvýho z odkazu (zde na fórum ho má přípluv, můžeš mu napsat) nebo malachowski ultralight, toho mám já, k plné spokojenosti.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupě péřaku

Příspěvekod air2 » pon dub 12, 2010 15:49

Ultralight spacáky budou mít nižší životnost, takže jestli preferuješ tohle (i přes vyšší váhu), vyhni se ultralight modelům (SJ Koteka, WMP ....lite řada, atd..).
Bral bych Malachowski Climber 600-800, Sir joseph rimo 600-850, příp. WMP Viking 600-900. Jestli chceš opravdu spacák i na podzim, tak spíše tu vyšší gramáž, pokud hlavně na tu teplejší část roku a ČR, stačí 600.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: koupě péřaku

Příspěvekod mike » pon dub 12, 2010 18:26

air2 píše:Ultralight spacáky budou mít nižší životnost, takže jestli preferuješ tohle (i přes vyšší váhu), vyhni se ultralight modelům (SJ Koteka, WMP ....lite řada, atd..).

Mas to podlozene necim konkretnim nebo je to jen dojem? Protoze lehci materialy nemusi mit nutne nizsi zivotnost, jen jsou treba pro nizsi rady neekonomicke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřaku

Příspěvekod michail » pon dub 12, 2010 18:37

Mňa by tiež zaujímala skúsenosť a prax s ultralight pérovými spacákmi (SJ Koteka, Malachowski). Pokiaľ niekto môžete posúdiť ako spacák vyzerá po dvoch, trochu, štyroch rokoch používania.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: koupě péřaku

Příspěvekod air2 » pon dub 12, 2010 21:10

Mám to podložené pouze zkušenostmi lidí, co ty spacáky vyrábějí či prodávají - mluvil jsem s p. Habětínem z Warmpeace a telefonoval se mnou asi 10 minut i sám sýr Joska. Dále jsem mluvil i s lidmi z RP, Hudy a Hanibalu, jejichž argumentům přiřazuju samozřejmě nižší váhu, nicméně tohle konkrétně byli lidé, kteří asi věděli o čem mluví. Samotného mě lákají ty lehké spacáky, a tak jsem se ptal na ty praktické zkušenosti, ale všichni mi tvrdili, že nemám očekávat takovou životnost a doporučovali buď outdoor řadu (Rimo, Viking) nebo membránovou (Erratic plus, Explorer apod.)
Třeba Joska povídal o Kotece, že nejen matroš je náchylnější, ale i to peří dříve slehne - (kdyby jako obchodník chtěl něco vnutit, tak to mohl udělat). Prý to je opravdu pro ultralight akce a pokud hledám spacák pro dlouhodobější použití, spíše jsou lepší ty jiné řady.
Tak nevím, možná, že všichni jen tak povídají a skutek je někde jinde a nebo na tom něco bude. Ale každopádně pokud psal, že prioritou je dlouhá životnost a ne co nejnižší hmotnost, tak bych ultralight vynechal. Když si člověk vybírá mezi ultralighty, měl by si uvědomit, že to není "heavyduty" výrobek.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky