koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon zář 16, 2019 23:45

Zajimave. Cekal bych aspon tak 10 g navic. No tak teda ne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte zář 17, 2019 7:29

No hned ráno bych určitě něco navíc navážil. Občas se stane, že se probudim a na spacáku jinovatka. Neřeším, sbalim, stejně by to nebylo moc lepší ani za hodinu.. Jednou nebylo možný ani ten spacák vytáhnout, tak byl ve spodní komoře od jinovatky celej den. Večer to nebyla vůbec žádná trága, jak jsem zalez dovnitř, vyschlo to hodně rychle.
Samozřejmě základ je větrat kdykoliv je to jen možno. Schválně jsem si nechal udělat obě strany černý, ono sluníčko a vítr udělaj velkou službu, nejen že suší, ale takhle větranej spacák neni třeba tak často prát. Nesnáším praní spacáků..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte zář 17, 2019 17:22

Tak holt priste vahu do batohu. A k ni vodovahu, protoze musi stat rovne, jinak vazi blbe :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř zář 18, 2019 10:57

Vodováhu klidně vezmu,
IMG_20190918_115407.jpg

ale s váhou se tahat nebudu [-(
Ikdyž na nějakým microadventure bych tu váhu navíc zkousnul... ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 2, 2019 11:57

mike píše:Kdyz uz budes delat pokus, co takhle spacak zvazit pred odjezdem a po prijezdu?

Sice to nebylo na mě, ale taky jsem to zkusila.

WP Viking 300 vážil před odjezdem 720 g, po návratu 722 g, takže rozdíl minimální, mohlo by jít i o pouhou chybu vážení. Spaní v otevřeném stanu (resp. pod tropikem postaveným nad footprintem bez vnitřního stanu, tj. vzdušnější verze), teplota v noci celkem vysoká (asi 11 °C, ale na piditeploměru se to blbě odhaduje), vlhkost nevím, ale rosa byla dost slabá - tropiko bylo na omak vlhké, ale kapičky vidět nebyly, vítr se mi nevybavuje. Spacák jsem vybalila kolem 7. hodiny večer a zabalila kolem 8. hodiny ráno. Při vícedenním výletu bych ho nechala vyvětrat při nějaké pauze, ale když jsem věděla, že ho vybalím večer doma, tak jsem denní sušení neřešila. A zdá se že při podobných podmínkách to ani není potřeba, protože "topící" tělo se postará o odpaření vlhkosti, kterou samo vyprodukuje a zabrání kondenzaci té vzdušné.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř říj 2, 2019 17:29

:smt023 pekny priklad, jak mereni vyvrati teorii. Cekal bych aspon 10 - 20 g navic a ono nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv říj 3, 2019 21:52

Když jsem si kupoval svůj první péřák - bejvalej Cumulus - měl jsem strach právě z tý vlhkosti. Nikdy nezapomenu na první noc v peří, oproti syntetice to je neskutečnej rozdíl. Hned ráno jsem si říkal, jak jsem doteď mohl spat v tý umělině. Ačkoliv umělina "hřeje i mokrá", často se mi povedlo propotit zespod spacák až na karimatku a byl to prostě hnus mokrej! S peřím se mi to nikdy nepovedlo, ani s teplejším spacákem. Prostě nikdy. A ikdyž jsem se vzbudil pokrytej jinovatkou, uvnitř spacáku bylo božsky teplo a sucho.
Takže strach z vlhkosti se ukázal jako naprosto zbytečnej zzzz
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » pát říj 4, 2019 6:33

Zřejmě vám peří nepohltí tolik kolik jste mysleli.
Zřejmě by jste test s měřením museli dělat v opravdu vlhkém prostředí kde bude docházet ke kondenzaci vody a né v suchých podmínkách jednu dvě noci s odstupem mnoha hodin a časem k vyschnutí.

Za mne je tohle měření úplně o ničem.

Viděl jsem reálné srovnání klasiky vs HP ve stejných podmínkách a k čemu tam po pár dnech dojde....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát říj 4, 2019 8:25

Michal82 píše:v suchých podmínkách

Pokud za suchý podmínky považuješ nacucanou zem a půlhodinový noční přeháňky, tak ano, bylo sucho. Jen teda pak nechápu, kde se v tarpu vzala ta kondenzace, když bylo sucho :-k
Tím pádem bude sucho i teď na Stvořidlech, když od úterý skoro vkuse leje.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » pát říj 4, 2019 9:45

Etheric ano to považuji za relativně suché podmínky - předpokládám zes ten spacak měl na plachtě a karimatce takže co bylo na zemi je nepodstatné.

Za mokré podmínky považuji 100% vlhkost vzduchu a kondenzaci po dobu několika dni - ten spacak totiž navlhne až cca po 3 dnech nepřetržitě v takových podmínkách a ty jsem v ČR ještě nezažil.
Ze prší půl hodinky no co.... až zazijes ze prší 2 týdny v kuse pak budeš vědět co je to když ,,chcije”.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát říj 4, 2019 11:16

Roku 2017 jsem spal tyden venku pod tarpem ve spacaku a furt chcalo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pát říj 4, 2019 12:23

Michal82 píše:Za mokré podmínky považuji 100% vlhkost vzduchu ... až zazijes ze prší 2 týdny v kuse

Jenom technicka (nemysleno primo na Michaluv prispevek): Kdyz prsi, malokdy je 100% vlhkost, kapky studene vody hodne vzdusne vlhkosti z teplejsiho vzduchu pohlti/naberou na sebe (kondenzace) a taky vzduch neni vlhkosti (ne vodou z kape deste!) nasyceny. Stejne tak, kdyz jsou "vhodne" podminky a "vhodny" dest ani kdyz prsi 2 tydny v kuse. 100% potom zacne byt az tehdy, kdyz se zacne (vetsinou az po desti) poradne vyparovat, co napadlo...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 4, 2019 13:29

@mike: Možná by to těch 20 g bylo, kdyby byl spacák uskladněný v suchém bytě, ale já ho měla před zabalením rozložený v karavanu, kde byl vystavený venkovní vlhkosti. Když jsem dělala nějaké pokusy a nechávala ho vyschnout doma v obýváku v době, kdy jsme topili v kamnech, míval kolem 700 g. Teď, kdy ještě netopíme, od nedělního do čtvrtečního večera vyschnul jen o 5 g (z 722 na 717). Předpokládám (doufám), že tohle drobné kolísání v důsledku pohlcování vzdušné vlhkosti ještě nemá negativní vliv na spacák ani jeho izolační vlastnosti.


@Michal82: Neplánuju bydlet několik měsíců pod stanem někde, kde pořád prší, zajímá mě jak se spacák chová v podmínkách, ve kterých ho používám já. Péřák jsem kupovala s tím, že aby dobře sloužil, budu mu muset věnovat trochu víc péče než syntetice, protože vlhkost je pro něj větší problém. Takže jsem každé ráno nechávala spacák co nejdéle větrat, protože se všude píše o tom kolik toho člověk v noci vypotí, tak aby se spacák nějaké té vlhkosti před zabalením zbavil. Jenže pak jsem udělala pár pokusů a vyšlo mi z nich, že pokud na mě voda přímo nepadá, je ranní sušení asi zbytečné. Je-li sucho a teplo, zvládne se vypocená vlhkost průběžně odpařovat díky lidskému vytápění. Je-li vlhko, spacák (byl-li předtím suchý) sice během noci vlhkost absorbuje, ale je jí víc u spacáku neobývaného než u toho, ve kterém je potící se, ale zároveň topící těleso. Pokud tedy vstávám třeba do mlhavého rána, je lepší spacák hned zabalit, aby mi během "sušení" v takových podmínkách nenatáhnul ještě víc vlhkosti. A v případě soustavného deště a vysoké vlhkosti asi ani nemá cenu zkoušet nějaké sušení během dne někde v přístřešku. Jiné to samozřejmě bude když mi spacák (částečně) zmokne, budu do něj v noci funět, bude mrznout... Pak by to nějakou nadstandardní péči chtělo, ale při běžném použití, kdy spacák nepřijde do kontaktu s větším množstvím vody, asi není třeba sušení nijak zvlášť řešit ani u peří bez hydrofobní úpravy.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pát říj 4, 2019 13:47

GreyMouse píše:jsem každé ráno nechávala spacák co nejdéle větrat, protože se všude píše o tom kolik toho člověk v noci vypotí, tak aby se spacák nějaké té vlhkosti před zabalením zbavil. Jenže pak jsem udělala pár pokusů a vyšlo mi z nich, že pokud na mě voda přímo nepadá, je ranní sušení asi zbytečné.
Nezapomen, ze vevnitr spacaku je teplota az kolem 35 stupnu, takze i kdyby byla tam 100% vlhkost, kdyz si spacak rozevres, venku je 10 stupnu, tak Ti vlhkost zacen kondenzovat. Je docel a dobre mozne, ze kdybys ze spacaku vyskocila nebo spise postupne vytahovala a pod nohama uz pchala spacak do kompresniho obalu, tak pri vecernim vybaleni jej budes mit sussi nez kdyz ten teply nechas na chlade "susit" (a vodu kondenzovat). TO uz radeji jak psal etheric - pres den, idealne na slunicku na chvili vytahnout a prosusit, kdyz uz je tepleji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » pát říj 4, 2019 13:57

Já bych k tomu asi dodal hlavně to že ve své podstatě je asi fuk kolik toho peří pohltí nebo ne.

Nejde přeci o to kolik vody vsákne ale o to kdy nastane ten bod kdy se díky vlhkosti ať už v peří nebo kolem něj začne to peří slepovat a tvořit chuchvalce.

A to může být už i při malém obsahu vody.

Když se tu psalo o tom kolik toho člověk vypoti taky sem psal, že si nemyslím ze by nějakou značnou/významnou část toho to peří nasálo a vytvářelo tak ten pocit sucha jak tu někteří psali, ale že většina se bude buď odpařovat nebo zustane ve spacaku.

No a jak je vidět dle těch měření (ke kterým mám ovšem vážné námitky - měřeno s velkým odstupem a za dosti nejasných podmínek, které vůbec nemuseli byt dostatečné pro absorbci vody) toho zas tolik to peří nevsakuje.

Tedy cele to bude asi dost složitější, nebo jednodušší....? Jak sem psal mel sem vedle sebe v jednom stanu svůj HP a bratrancovo klasiku, kdy po pár dnech proklínal vše co se dalo když z jeho spacaku byl mokrej hadr.

Nemusím rozumnet všemu - stačí mi ze to funguje a viděl sem ten rozdíl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 4, 2019 14:12

@Michal82: Myslíš toho bratrance co lezl do péřáku v tom samém oblečení, ve kterém celý den mokl? ;-)

EDIT: A nevím co máš pořád s tím kolik vody absorbuje peří, to já přeci vůbec neřeším. Jde mi jen o to, jak se spacákem zacházet, aby vlhkost, kterou spacák při použití absorbuje jako celek, neměla negativní vliv na funkci.
Naposledy upravil GreyMouse dne pát říj 4, 2019 14:29, celkově upraveno 1
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát říj 4, 2019 14:26

Michale, zdá se, že jedinej, kdo má problém s vlhkostí u normálního peří, jsi ty. Všem ostatním funguje a nemá s vlhkostí problémy. Kdepak bude asi chyba...
Hele, když se ráno vzbudim pokrytej jinovatkou, stejně nemá cenu "sušit", ani za dvě hodiny to nebude lepší, naopak, jak už psali výše. Zabalim to i s jinovatkou a ikdyž to vytáhnu až večer, žádnej problém s tim neni. Ani x dní po sobě. To stejný kondenzace. Na tarpu, na spacáku, všude. Prostě se voda odpařuje od země, kor teď na podzim. Dá se s tim dělat jen hodně málo, no i tak neni třeba z toho dělat nějakou tragédii, spacák to zvládne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát říj 4, 2019 17:58

Etheric píše:Kdepak bude asi chyba...

Otazka za 100 bludistaku :D

GreyMouse píše:Možná by to těch 20 g bylo, kdyby byl spacák uskladněný v suchém bytě, ale já ho měla před zabalením rozložený v karavanu, kde byl vystavený venkovní vlhkosti. Když jsem dělala nějaké pokusy a nechávala ho vyschnout doma v obýváku v době, kdy jsme topili v kamnech, míval kolem 700 g. Teď, kdy ještě netopíme, od nedělního do čtvrtečního večera vyschnul jen o 5 g (z 722 na 717). Předpokládám (doufám), že tohle drobné kolísání v důsledku pohlcování vzdušné vlhkosti ještě nemá negativní vliv na spacák ani jeho izolační vlastnosti.

Aha :) Rekl bych, ze tohle je uplne OK. Muzes spacak vysusit uplne na topeni, ale stejne se zas venku srovna a na funkci to nema vliv. Zkousel jsem to s merinem a rozdily jsou podobne, nekolik procent vahy. Pocitove na tricku poznam rozdil jen v prvni chvili, pak uz je to normalni. Kdyz je tricko pocitove vlhke, tak je rozdil ve vaze o rad vetsi. U peri to bude podobne.

apuka píše:Nezapomen, ze vevnitr spacaku je teplota az kolem 35 stupnu

To je teplota kuze. Teplota okolo tela pro prijemne spani ma byt tusim okolo 28 stupnu a v objemu spacaku bude samozrejme klesat smerem ven.

apuka píše: Je docel a dobre mozne, ze kdybys ze spacaku vyskocila nebo spise postupne vytahovala a pod nohama uz pchala spacak do kompresniho obalu

:lol: (jsem si to predstavil)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » pát říj 4, 2019 18:30

Etheric - ta chyba nebo rozdíl bude asi v tom ze to čemu ty říkáš vlhké nelidské podmínky tomu já říkám počasí na procházku ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

koupě péřáku

Příspěvekod soldous » sob říj 5, 2019 12:54

Ahoj,
Uvažuji o koupi nového trisezonniho péřáku. Jde mi hlavně o kvalitu a o to, aby mi sloužil co nejdéle. Nechci ani žádný drtič mrazu, ve kterém bych se vařil kolem nuly.
Další požadavky mám hydrofobni uprava peří a co největší vodeodolnost vrchního materiálu.
Zatím mě nejvíc zaujal Rab neutrino 400 pro.
Máte s ním někdo zkušenosti, případně s nějakou adekvátní alternativou? Koukal jsem i na Josepha a Patizon, ale Patizon 400 má menší limity, než bych chtěl a 8 stovka zase příliš velké. Od Josepha jsem koukal na Koteku II, ale ten Rab mi přišel lepší.
Budu rád za jakékoliv rady.

Díky moc.
soldous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 22, 2017 20:51

koupě péřáku

Příspěvekod Kjuba » sob říj 5, 2019 16:05

Ahoj,

zkušenosti s tím Rabem tu má uživatel Michal82. Myslím, že zrovna to neutrino má a dost si ho pochvaluje ve vlhkém prostředí. On sem určitě napíše neb je to fanda značky a má osobní zkušenost.

Já ho sice nemám, ale co vím, tak na něj jsou dobré uživatelské recenze a lidí si ho pochvalují. Takže bych řekl, že to bude dobrá volba.

Jinak spacáky s hydrofobním peřím dělá třeba ještě Cumulus, tak můžeš prohledat. Pár lidí je tu také má.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » sob říj 5, 2019 18:05

@soldous: pouzivam jako trisezonni prave SJ Koteku, jeste v prvni verzi. Neni spatna, ale nedoporucim, SJ ponekud zamrznul v minulosti a dneska uz jsou lepsi spacaky. Pisu to ale proto, ze ma 500 g 800 cuin peri a min bych rozhodne nechtel, naopak, parkrat to bylo docela na hrane. Rab ma o 20 % min peri a to by mi nestacilo. Dneska bych koupil asi nejaky Cumulus a 500 g 850+ cuin peri. Tam je vyhoda, ze si ho muzes pekne nakonfigurovat presne na sebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod soldous » sob říj 5, 2019 19:52

Co prosím myslíš tím, že si ho můžeš nakonfigurovat?
soldous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 22, 2017 20:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » sob říj 5, 2019 20:48

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » sob říj 5, 2019 22:25

Soldous ahoj mám konkrétně RAB Neutrino Endurance 400.

Mám ho 4 roky s nějakými 350 noci, převážně vlhké prostředí na Hebridech. Teploty kdy sem spacák používal nejčastěji jsou mezi 15°C a -5°C

Rozdíl mezi tím mým a tím PRO je svrchní materiál - já mám starší verzi Pertexu, ta se dnes již nahradila. A taky novej má upravený tvar komor.

Velice dobře je udělaná kapuce s vnitřním límcem kolem krku a fajn je taky léga kolem zipu.

RAB to stupňuje po 200g takže mas 200, 400, 600.... a musíš si vybrat no mě to zas nepřijde ze by v tom byl problém. Dělá jen z HP peří.
Neutrino jsou užší spacáky ale já se 186/90 mám běžnou velikost a pohoda. Třeba Ascent řada je širší.

Cumulus má výhodu že si můžeš udělat svou konfiguraci - látka, množství peří poupravit rozměr.... za HP si u nich musíš taky připlatit, cenově to pak vyjde už dost podobně a osobně se mi tedy RAB zdá kvalitnější co do provedení, ale neviděl jsem teď nové Cumulus.

Pokud nespěcháš mám pocit že zrovna ten RAB Neutrino Pro 400 byl v Glasgow v jednom obchodě (nejsem si jist zda to nebyla 600) tak pokud bys chtěl 28 října jedu pres Glasgow a mohu ti to nafotit.

Jinak sem zas očumoval Mythic kdyby neměl tak dementně lesklej ,,šprcko latex” tak by se mi moc líbil.... ta 600 při váze 885g mi přijde jako paráda s 600g 900FP peří na limit -16°C.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod soldous » ned říj 6, 2019 8:20

Díky za link na konfigurator.

Michal82, na spacák nespěchám. Jen jsem se před týdnem vrátil po 3 týdnech z Kanady, jde jsem byl z mým 4 roky starým dutovlaknem a po nocích jsem docela klepal kosu, takže jsem si řekl, že je čas konečně přejít na peří.

Nejsem žádný horolezec, jen trekař, takže neplanuji spát v nějak brutálních teplotách, ale už zas chci něco kvalitního, co mi vydrží pokud možno co nejdéle za tu spoustu peněz.
soldous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 22, 2017 20:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » ned říj 6, 2019 14:45

Michale, o nelidskejch podmínkách jsem nic neříkal ;)

Teď v sobotu v okolí Světlý n/S pršelo opravdu hodně, tarpy jsme stavěli kvůli dešti už někdy v 5 a v noci byl pořádnej plavák až do 3 ráno, skoro bez ustání. Kondenzace libová, teplota 6 až 7 st, no klasický péřový spacáky třech lidí s tím problémy neměly. Mokrý bylo ledasco, jen ty spacáky ne. Opět a znovu, jako vždy, prostě s tím problém nebyl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned říj 6, 2019 19:06

soldous ok tak já ti ho nafotím jestli tam ještě bude případně aspoň jinou gramáž.

Myslím ze nebudeš mít problém s tím aby vydržel. Obal šijou v Číně, peří se plní zde v UK a taky nabízejí komplet servis a čištění.

Jinak zip jde samozrejmne rozepnout i ze spodu a taky je u hlavy zapínací kapsička.

Na jaký teploty ho chceš?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod soldous » ned říj 6, 2019 20:10

Díky moc, to by bylo fajn.
Zhruba tak od +10 do -10. Proto mi limit -7 přišel tak akorát. Spíše očekávám nižší plusove teploty, než ty minusove.
Naposledy upravil mike dne ned říj 6, 2019 21:54, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
soldous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 22, 2017 20:51

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned říj 6, 2019 20:29

Hm..... tak já sice v tom těch -5°C dávám běžně ale na -10 musíš být už nabalenej nebo mít péřovku.
Taky já to mám na vyšší plusové teploty než ty.

Tady bych si asi raději vzal už tu 600 která má komfort -5 a limit -12/RAB limit -14 takže bys v těch -10 mohl byt v nějaké té mikině s teplým merinem celkem ok.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky