koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 25, 2019 15:14

Michal82
- jasne a rozdil je cca 5000 a 10000... coz zas na nejakych 6noci za zimu je hodne. Ano, vaha je celkem rozdilna, jenze v zime se couram spis nekde kousek a mam to jako tzv. mikroadventure, treba vypadnout v patek po praci, prespat a v sobotu vecer uz byt doma a zatim taham dva spacaky do sebe, ktery se tepelnym komfortem nepriblizuji a vahou cca splnuji 1.8kg... Ja toho v zime moc nenachodim, ale nechci zas uplne sedet doma kvuli tomu.

takze mi varianta prubnout na to cinu za par korun prislo jako proc ne, presto investovat do toho moc nechci, protoze si myslim, ze na to moje pouziti to v tomhle pripade nema smysl.

fps
ty primy s perovou nabidkou mi prijdou fakt celkem zajimavy cena/vykon. Uvidim, zkusim si neco vycihnout, vsak do zimy daleko, jen sem si to mozna mela rozmyslet v povanocnich slevach :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » ned srp 25, 2019 17:51

Michal82 píše:To máš 700g rozdíl jen díky kvalitnějšímu peří 850 CUIN místo 600 CUIN.
V mnohem mas pravdu, c pises, ale nezapomen, ze to jsou vsechno "tabulkove" hodnoty. Ve vetsi zime mozna mawe az tok moc ta "tabulkova" hodnota komfortu nemusi sedet, a mozna jeste mene kvuli vyssimu CUIN.
Nezapomen, jedna nevyhoda mensiho skutecneho mnozstvi peri s vyssim CUIN pri moc nizkych teplotach (ehm, pokud pro Tebe to jsou napr po -20, pro mawe vypada, ze zacinaji na -5) je, ze POD SEBOU, mezi telem a karimatkou mas min stlaceneho materialu (peri) a tim mensi izolaci (ale v mnohem mensi mire to same plati i kolem tela)! Ano, hlavne karimatka by mela izolovat, ale kdyz je nekdo na chlad moc citlivy, tak toto muze byt pro Tebe taky zasadni rozdil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned srp 25, 2019 17:58

fps tak jasný bude tam i rozdíl na látce sak jen peří je 500g rozdíl takže cca 200g je látka.

Ale myslím ze pro zenskou tam spacak úzký nebude ;)

Mawenzi tak ano cena je rozdílná no.... ale sem myslel ze ta váha by té zajímat mohla a taky ten objem který bude dramaticky jiný což by pro tebe mohlo znamenat jinak velký batoh což muže byt opět další vahovy rozdíl.

Tím neříkám kup zrovna to co sem dal jako příklad ale i jak píše fps proste bych šel do spacaku s 800-850 CUIN kor u zimního kde to proste dělá velké rozdíly.

Třeba té to pak v zimne chytne víc a pak už to smysl mít bude když ti bude v noci teplo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned srp 25, 2019 18:09

apuka hele ale to co je pode mnou je celkem jedno protože to proste slehnes - jako ano možná tam někdo něco naměřil jinak, ale zásadní je ta karimatka.

Srovnávat s Mawenzi nemohu já v -5 bezne spím se 400g 800 CUIN husiho peří. A spal jsem v něm i v nižších teplotách.

Mě to zarazilo hlavně v tom ze Mawenzi psala tehdy ze potřebuje zásadně setrit váhu a tak tady vidím dost velký potenciál na výrazně nižší váhu a taky ten objem který s tím souvisí a pak muže použit třeba menší batoh což bude další rozdíl váhy v součtu třeba klidně 1kg.

Proste bych to ještě rozmyslel třeba najde spacak s 800-850 CUIN za přijatelnější cenu i když bych řekl ze to samozrejmne za cenu té 1200 od Primy nebude.

A jelikož je to ženská - neviděl jsem ale určitě bude spis drobnější než statnej chlap tak nebude mít problém se vejít ani do úzkých spacaků.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 25, 2019 18:33

jj, velikost tech UL spacosu pro me neni prekazka, jinak jasne, mate jistym zpusobem vsichni pravdu, ale v lete kdyz chci ujit 25-30za den i par dni po sobe mam na to spatny koleno uplne jiny naroky, nez v zime kdyz jdu tak tech 10-15 mozna jeden den, taham dva spacaky, ktery dohromady sou objemny a tezky, kdyz misto toho budu mit aspon neco co je teply, tak to porad bude bonus.

na nejaky akce si pockam, ta prima glacier i tak nevypada spatne porad za ty prachy sou docela zajimavy. Nicmene porad jde o to, ze do toho nechci predevsim az tak moc investovat, ale trochu toho tepla navic bych ocenila, takze proste s rozmyslem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod FrantaKrajta » ned srp 25, 2019 19:04

sobb píše:Parametry toho Simondu jsou slušné, ale ten tvar vypadá alespoň na fotkách příšerně, v tom bych se asi nevyspala :) Navíc ten kratičkej zip.


Mne ten tvar pripada na zimni spacak naopak fajn (ale jeste jsem do nej nevlez). Tam moc volneho mista okolo sebe nechci, naopak, cim vetsi mumie, tim lip. Ale samozrejme zalezi trochu i individualne, jak je kdo zvykly spat.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » ned srp 25, 2019 20:53

Vzdyt prave... Kdo nespi na zadech, ma s prilisnou mumiou smulu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » ned srp 25, 2019 20:54

Nespim na zadech a s mumii nemam problem. Netocim se ve spacaku, ale s nim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » ned srp 25, 2019 21:13

Já bych se v tom nevyspala, potřebuju trochu prostor. I ten náš nový zimní Cumulus je menší, než bych si přála, ale holt si budu muset zvyknout. Měli jsme vzít rozšířenou verzi. Laďa má smůlu úplně - nevejde se do něj s péřovkou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » ned srp 25, 2019 21:15

:shock: to je tak uzke? Vzdyt Lada neni zadne monstrum... myslel jsem, ze nahore maji standardnich 80 cm.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » ned srp 25, 2019 21:22

Je to každopádně o kus užší než Warmpeace Explorer, z nějž jsme při porovnávání udávaných mír zhruba vycházeli. Laďa monstrum sice není, ale jeho péřovka od Sira Pepy žádný prdítko není. Nicméně ve Warmpeace to nebyl problém, tak nás nenapadlo, že Cumulus bude o tolik víc na tělo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod PaKo » pon srp 26, 2019 5:32

S tím Decathlon spacákem jste mi nasadili brouka do hlavy. Opravdu tu není někdo, kdo ho má (alespoň jednu sezónu) a mohl by se podělit o zkušenosti?
PaKo
 

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » úte srp 27, 2019 11:50

fps píše:úspora ve vaze nebude jen kuli rozdílům v plnivosti peří, ale i v tom, že má Cumulus Teneqa oproti Prima Polar užší UL střih, pro mě jsou třeba užší UL péřáky moc úzké


fps, neviem kde si to nabral...
Teneqa 85 cm
Looping 82 cm
Prima 80 cm
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » úte srp 27, 2019 12:44

jak jsem tady už několikrát psal, tak jak u spacáků, tak i třeba u stanů se nedá výrobcům v rozměrech věřit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » úte srp 27, 2019 14:04

No tak som to koli tebe zmeral. Horny diel ma od stredoveho svu po zaciatok zispu 90 cm a spodny 79. Tj.
169/2 = 84,5 cm. Merane samozrejme zvnutra, Teneqa 850. Ak sa mi bude chciet babrat s foto, tak dam aj to.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 28, 2019 6:05

ja treba pocitove vnimam cumulus lite line 400 tesne, criterion traveler 650 lepsi a viking 900 monstrozni obluda. na druhou stranu muj viking 300 je uzsi proti 900, mozna na srovnani s travelerem, ale je to 170cm teda. hodnoty udavany vyrobcem se ale moc nelisi, 77cm pro lite line 400 a 80cm papirove pro vikinga 900 180cm i 300 170 ale ty spacaky sou nebe a dudy, v lite line uz su fakt nascpana kdyz mam perovou bundu a neco jeste pod tim, do vikinga 900 by se "vlezl spolunocleznik"...
kdyz sem lite line pujcovala kamaradovi, tak bylo jasny ze je sirsi jak spacak, traveler 650 pro nej byl tak akorat a vikinga si chtel.koupit wide ale zjistil, ze normal je dostatecnej i s tlustym svetrem...

takze je vlastne otazka, co tema cislama kdo mysli, a kde to presne meri, ale uplne srovnatelny to proste neni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 29, 2019 16:08

Ahoj všem, jaký spacák by jste vzali v půlce října do Dolomit? Spaní mezi 1500 - 2400 m n m.. to je už na nějaký zimní že? Navíc nebudeme moc chodit, spíš fotit, tak se bojím, že mi pak bude zima.
Mám doma akorát starého Vikinga 600.. já už v něm léta nespal, ale už tenkrát nedával moc mrazy.
Nějaké tipy? Zatím koukám na Criterion Traveller 650 nebo 750, že bych ho využíval i v zimě.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv srp 29, 2019 17:18

Na podzim do Dolomit si pokazde beru Koteku 500 tj. 500 g 800 cuin peri. Realne min, jelikoz uz ma sve roky. K tomu UL perovku, kterou vrele doporucuju. Hodi se jednak vecer a rano a jednak v ni muzes spat, kdyz je ti vecer kosa. Obcas se mi to tam stane, ale vetsinou se pak v noci probudim a sundam ji.

Teploty tam byvaji prijemne a na zimni spacak to IMO neni. Ve dne, kdyz je pekne, byva na tricko, klidne pres 20 stupnu. V noci typicky lehce nad nulou, nekdy trochu primrzne. Myslim, ze vic nez nejakych -5 jsem tam nezazil ani zacatkem listopadu, ale samozrejme se nejake netypicke ochlazeni vyloucit neda. Zazil jsem opacny extrem, po pulce rijna bylo jako v zari (rikali mistni) a v noci ve 2000 bylo mozna i 10 stupnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 29, 2019 20:04

@mike: Díky moc. To by mi ušetřilo docela velký výdaj 8 Vzal bych toho Vikinga 600, který má cca podobné limity jak ta Koteka (ikdyž váží dvojnásob :mrgreen: ), k tomu možná vložku? (Tou stejně nic nezkazím) a tu bundu. Tu stejně chci koupit, protože péřovku používám jen lehkou z Decathlonu a ta není nic extra. Mám vyhlídlou Criterion Activity Hydro Ultralight.. poměr cena asi super, že?

Díky moc. Budu sledovat počasí a přinejhorším bych koupil nějaký teplejší spacák těsně před odjezdem.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv srp 29, 2019 21:17

Viking 600 by mel stacit, kdyz nebude nejake extremni ochlazeni. Obcas se to stane, ale to pak i nasnezi a stejne nema smysl tam jezdit, nez to trochu roztaje :) Vlozka je IMO k nicemu, leda proti zaspineni spacaku, ale teplotni komfort nezvedne a jeste ti bude prekazet. Akorat si nezapomen vzit teple ponozky na spani, ty udelaji hodne.

Ta bunda mi prijde skoro az moc na tohle obdobi. Mam UL s asi polovinou peri a uplne mi staci. Kdyz ji budes mit, tak bych se spacaku nebal uz vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » čtv srp 29, 2019 21:49

mike píše:Ta bunda mi prijde skoro az moc na tohle obdobi.
Ale vůbec, Koteku 150g, 800 cuin, vozím do Alp i v září. A kdybychom tam jezdili v létě, tak ji beru taky :) Vaše zmrzlina :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv srp 29, 2019 21:57

Nejsou Alpy jako Alpy ;-) Dolomity jsou docela na jihu a nejsou tak vysoke. Zazil jsem vetsi kosu v cervenci jinde nez tam na podzim. UL perovku vozim taky i v lete a je to pro mne jeden z nejuzitecnejsich kousku vybaveni :)

Jinak nic proti, jen ze ta z Decathlonu by klidne mohla stacit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » čtv srp 29, 2019 22:02

To nejsou. Ale zrovna v říjnu se i my už nacházíme většinou někde hodně na jihu :)
Máš pravdu, asi by stačit mohla, ale ten Criterion vypadá pěkně, tak nekaž Zdéňovi koupi :wink: :mrgreen:

Jinak my si tam berem zimní spacák(y), ale je pravda, že náš styl je poněkud odlišný od normálu 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv srp 29, 2019 22:10

Ale jo, aspon bude mit rezervu do spacaku. Osobne bych si teda radej koupil tuhle: https://www.montbell.us/products/disp.p ... 7&gen_cd=1 ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » čtv srp 29, 2019 22:50

Váha pěkná, ale u té tisícovky bych asi měla trochu obavu o životnost. I když při váhání nad 850 cuin mi bylo řečeno, že technologie jsou už na takové úrovni, že netřeba se bát. A někomu to třeba ani nevadí. Ten zmiňovaný Ballistic Airlight nylon je už něco jiného a prodyšnějšího, než na té Tvé bundě, nebo je to stejně neprodyšné?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » čtv srp 29, 2019 22:55

OT perovka: ta Criterion vypada suprove, akorat prave cena je horsi. Resp. neni skoro nikdy ve sleve. A ted ve sleve dostanes perovky v rozmezi 100-140Eur (viz MHW Ghost Whisperer za 140 Eur a jine tezsi modely vychazeji i lepe, staci trochu hledat). Ale ohledne parametru mi ta Criterion pripada jako hodne dobra univerzalni volba.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát srp 30, 2019 0:02

sobb píše:Váha pěkná, ale u té tisícovky bych asi měla trochu obavu o životnost.

Ta moje ma 900 a ani po mnoha letech mi nepripada, ze by slehla. Vsak taky vetsinu casu visi nafoukla ve skrini :) Navic jsou ta cisla americka a tedy vetsi. Uz si nepamatuju presne prepocet, ale tech 1000 bude tak nasich 900.

sobb píše:Ten zmiňovaný Ballistic Airlight nylon je už něco jiného a prodyšnějšího, než na té Tvé bundě, nebo je to stejně neprodyšné?

Netusim a pochybuju. Tady ale beru neprodysnost jako vyhodu. Neni to bunda na poceni, ale na zahrati a diky tomuhle materialu je skvele vetruodolna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Zdéňa » pát srp 30, 2019 6:44

@mike a @sob:
Ale jak jsem psal výše - jedeme hlavně fotit, tzn budeme třeba 2 hodiny na jednom místě, hlavně kolem východu a západu slunce, takže tam mi ta teplejší péřovka dává smysl.

Ten montbell bych si dokázal představit na treky jako záloha, kdy člověk fakt celý den chodí a večer se potřebuje jen zahřát. My nepůjdeme žádné dlouhé trasy, max 2-3 hodiny.

Teplé ponožky chci jednak do bot na chození tak i večer so spacáku, to ještě musím něco vybrat. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát srp 30, 2019 12:17

já bych bral péřovku 150 g 800 cuin, a na večer do spacáku péřové papuče
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát srp 30, 2019 15:02

@Zdéňa: OK, tou perovkou asi nic nezkazis. Ponozky na spani a do bot jsou ruzne a neni dobry napad mit jedny na oboji. Jednak kvuli spine a potu, ale hlavne ponozky na spani nesmi nohy stahovat. Pouzivam tyhle PWS: http://www.warmpeace.cz/ponozky-powerstretch-509130 (uz mnoho let, takze nemusi byt presne stejne). Naopak, tyhle se vubec nehodi do bot.

@fps: perove papuce jsou tady fakt overkill. Verim, ze jsou skvele na zimu, ale tady jsou nocni teploty okolo nuly a casto vyssi. Obcas tam spim bez ponozek a jen v trenkach, jak je teplo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky