koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » ned říj 15, 2017 21:37

radiohead99
Staci jej 170. Moja zena ma 168 cm a 170 Vikinga, ja mam 180 cm a vojdem do neho aj ja. Len nevystriem spicky. Zbytocne by si bral 180.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 16, 2017 8:55

1) 170 bude stacit
2) uz tu xkrat padlo ze ten volnej nadbytecne dlouhej konec jen tak nevysi ve vzduchu, ale "uzavre se" vlastni vahou tzn neni treba tech 10cm navic vytapet, pac tam neni co vytapet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Olchor » úte říj 24, 2017 8:50

Hoj,
má tu někdo zkušenost se spacáky firmy Kelty? www.kelty.com , konkrétně mě zajímá Kelty Cosmic 20.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » úte říj 24, 2017 11:31

Kelty je americká značka, o které ani nevím, jestli se dováží do Evropy. Být tebou pohledám hlavně na amerických forech, ale třeba budeš mít štěstí i tady.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř lis 1, 2017 9:47

Přebrendovaná čína.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hglander7 » úte lis 7, 2017 6:31

Zdravím všechny,
přečetl jsem snad všechny možná vlákna co se týče výběru 3 sezonního spacáku.
Rozhodl jsem se, že po dutém vláknu chci vyzkoušet péřák, ale ač sem přečetl uplně vše, tak se stejně nemohu rozhodnout.
Péřák jsem nejdříve chtěl WP Vikinga 600, to mě odradilo, že jsou horší zkušenosti s kachním peřím, jak životnost, tak i že zapáchá. Pak jsem si našel SJ RIMO II 600, tady si nejsem též jistý teplotním rozsahem v porovnání s mým Condorem VI DT s tím, že béžné použití je -3 a hned uvádějí extrém -7 ( tato firma to má prostě trochu jinak a nepíše to stejně jako ostatní takže mám ho brát že to je limitní označení těch -3) u RIMA 600 je -2 komfort a limitní -7.
Tento víkend jsem byl v Kokořínsku jen pod převisem bez stanu atd s Condorem VI DT a oblečen do terma trika a podvlíkaček a pri 2-3 °C jsem cítil chlad. Asi to mělo co dočinení, že jsem byl dost unaven po 35km s batohem.
Takže otázka je bude RIMO 600 ve stejných podmínkách lepším, společníkem?
A je vhodný pro mé použití?
Váha 76 kg 176cm atletická postava, spaní od časného jara do pozdního podzimu a mírnější zimy? cca -3°C. Letní mám. Spaní vyloženě pod širákem či pod tarpem ve stylu Áčka v čR SR ALPY? Chození s batohem takže 1200 g cca je tak akorát na hraně co bych chtěl nosit. S tím spaním v mírnější zimě počítám s přioblečením, jasne termo a termo kalhoty + PWS mikina a nebo peřovka 500 ku 500 cuin. Máte vyzkoušeno do kolika stupnů tak v RIMU je ještě OK?
Nebo doporučíte něco jiného, ale rád bych se vešel do rozumných peněz což je cca tak 5500kč.
mockrát díky zzzz
Hglander7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » úte lis 7, 2017 9:42

Hglander7
Udaje u SJ sedia. Mam Viking 600 (rovnaky tepelny komfort ako u Rimo) a v -3 to bolo tak akurat. Ak si to tu precital, tak vies, ze kazdy ma ten komfort niekde inde.
mozes pozriet este Prima Arctic. Plnia 650 cuin a gramaz 600 by mala dat o nieco viac ako to Rimo 600. Cenovo sa vojdes do tych 5500.

Akurat spanie pod sirakom a perak moc nejdu dokopy. To uz priplatit za membranu alebo hydrofobne perie
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » úte lis 7, 2017 9:57

@Hglander7

- kukej na komfortní teplotu, na odstaní teploty kašli, když budeš mít na sobě co píšeš, komplet PWS, péřovku, tak by ti Sir Joseph Rimo II 600 měl stačit
- ale na tvoje používání já tedy doporučuji membránový Sir Joseph Looping II 500
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » úte lis 7, 2017 13:30

fps píše:@Hglander7- ale na tvoje používání já tedy doporučuji membránový Sir Joseph Looping II 500


fps, jeho strop bol ale 5.500
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » úte lis 7, 2017 13:59

o žádném stropu nepíše, píše přibližně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte lis 7, 2017 15:05

...ale Ty mu nabizis neco za skoro dvojnasobek #-o . Kdybys alespon tento nebo Erratica v nejake sleve, to bych chapal
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hglander7 » úte lis 7, 2017 16:31

Jde mi o to, ze v CR v mirne zime chci spat Kokorinsko atd pod previsama. Je mi jasny ze ve snehu s tim Rimo 600 spat na snehu nemuzu. A v Rakousku stan. Do budoucna chci poridit nejaky jednoplastovy stan z nalehko.com.
Looping je pro me zbytecne drahej. Az tak ho nevyuziju. Uvidim znate to, na pristi rok poridim nejaky zimni nejspis. Ale chci nejaky, ktery vyuziju hlavne ve stupnich nad nulu.
O prespani v zime max do - 5 stupnu jednou dvakrat jen jako vikendovku na jednu noc se proste priobleknu. Ale primarne pozdni podzim a brzke jaro abych v nem byl ok. Dalsi otazka cca kolem 3 stupnu je treba se do nej oblikat do terma? Chapu zalezi na dalsich X okolnostech. Otazka zni, bude volba peroveho rima 600 lepsi volba, jak syntetika condor vi dt?
Hglander7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte lis 7, 2017 18:24

remy77 píše:Akurat spanie pod sirakom a perak moc nejdu dokopy. To uz priplatit za membranu alebo hydrofobne perie

Nebo koupit membranovy zdarak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hglander7 » úte lis 7, 2017 20:00

Ted asi blba otazka, ale co se nehodi na spani s perakem pod sirakem. Samozrejme, ze kdyz bude prset nebo bude spatne kryty previs rozhodim tarp. Spousta lidi tu pise ze spala pod tarpem a v pohode. Je mi jasny, ze nesmi zmoknout a davat si bacha aby nijak extra nenavlhnul.
Hglander7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » úte lis 7, 2017 23:09

Hglander7
Asi pred mesiacom som spal na hrebeni Rohacov pod sirakom. Bolo relativne vlhko. Vecer padla rosa, v noci od poliakov presiel opar, rano druha rosa a ked som vstal, mal som pocit, ze som spal pod sprchou. Este ze som v ten den koncil.
Jednoducho sa to nie vzdy da odhadnut a spacak susis 2 dni
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 1:23

Mel jsi zdarak? Tohle uz jsem parkrat zazil a prave v takovych pripadech pomohl. Kdyz jsem si teda blbe nerozlozil spacak na karimatku a nenechal ho tam lezet zrovna kdyz padala rosa. Chybama se clovek uci, ted uz ho rovnou strkam do zdaraku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hglander7 » stř lis 8, 2017 6:43

To nemuselo být zrovna příjemný, pokud to takhle navlhne. Ždárák se mi nějak kupovat nechce, přijde mi to, tak nějak k ničemu, vysráží se ti tam ta voda, tak jako tak. A co jsem četl tady na foru, tak se mi to aj potvrdilo. Nejsem prostě moc zastáncem toho žďáráku. radši si postavim tarp.

Ještě dotaz ohledně věci ve kterých spíte? Máte pokaždé nějaké dlouhé kalhoty i když je tepleji, aby jste ochránili spacák a pouze rozepnete treba zip? Nebo spíte jen v trenkách popřípadě fusky?

Tak jsem z toho na větvi, Viking 600 má o trochu lepší komfort, ale má kachní peří a četl jsem, že mnohem menší životnost než husí, za to mají velikost 180cm pro moji postavu 176 ideální, ale RIMO II 600 se mi pozdává celkové takovej lepší. I když hmotnost bych si představoval trošku menší, když chci i odlehčit trochu výbavu. Aj ho tady na foru více doporučujete, taky se mi libí, že to je česká firma i výroba a hlavně náplň.
Ten Prima Arctic 600 taky nevypadá zle. Tak já nevim :cry: :smt100

Jde mi o to abych primárně mezi 0-5 °C neklepal kosu, a nemusel na sebe házet tuny hadrů, vzít si termo triko a podvlíkačky a ulehnout a spinkat zzzz Ale pokud by to znenadání padlo pod nižší teplotu, tak stejně s sebou za každých okolností nosim Tilak Serak a lehkou peřovku v takových to teplotách, takže se kdyžtak přiobléknu.
Hglander7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2017 9:07

Na Tvuj dotaz neodpovim, uz jsem davno ve spacaku nespal.

Ale chci Te upozornit, aby sis spacak dobre odzkousel na delku. Zkusenost kdyz syn nedavno zkousel spacaky je, ze i kdyz ma cca 185, 190-ky mu byly kratke, do 200 se vesel jen tak-tak (ten si nakonec koupil). Problemem totiz je, kdyz se otocis na bricho (ale castecne i na boku i na zadech), tak musis do delky tela zapocitat i nohy a on je ma 12-ky, coz je dobrych 15 cm navic. A potom Ti prsty stlaci peri na konci spacaku, co povede k velkemu snizeni tepelniho komfortu u nohou. Coz se v chladu muze nepekne vymstit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » stř lis 8, 2017 9:13

Hglander7 píše:Ještě dotaz ohledně věci ve kterých spíte? Máte pokaždé nějaké dlouhé kalhoty i když je tepleji, aby jste ochránili spacák a pouze rozepnete treba zip? Nebo spíte jen v trenkách popřípadě fusky?
Holá koža do páperového spacáku nie je úplne najlepší nápad. Keď sa potíš, mastnota sa dostáva priamo na spacák a (časom) lepí páperie, čo vedie k zníženiu tepelného komfortu. Takže ja osobne spávam radšej v nejakom oblečení, aj keď teda čo najtenšom.

Navyše aj tá tkanina spacáku nie je na holé telo úplne najpríjemnejšia, takže zabíjam dve muchy jednou ranou.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Lipon » stř lis 8, 2017 9:28

Mám Paine 400 od SJ, pro chlapy má uvedený komfort -5, extrém -23. Nejchladnějš, co jsem v tom spal byla nevytápěná chalupa, kdy venku bylo -19, v chalupě 0-1. Tenký triko, trenky a tenký ponožky a bylo mi fajn. Akorát mi trochu byla zima vocpodu, ležel jsem na starym gauči bez karimatky.

S tou délkou má apuka pravdu, mam 189, když jsem ho kupoval, myslel jsem, že mi 190 bude stačit, zkoušel jsem v prodejně a vzal jsem 200, ve 190 se nedalo hejbat.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » stř lis 8, 2017 10:33

Hglander7 píše:Ještě dotaz ohledně věci ve kterých spíte? Máte pokaždé nějaké dlouhé kalhoty i když je tepleji, aby jste ochránili spacák a pouze rozepnete treba zip? Nebo spíte jen v trenkách popřípadě fusky?

já spím celoročně ve sponkách, už jenom kuli tomu co píšeš, mám čtvery různě silné, a beru je podle teplot které budou, když mi je teplot, tak použiji péřák jako deku

Hglander7 píše:Viking 600 má o trochu lepší komfort, ale má kachní peří a četl jsem, že mnohem menší životnost než husí, za to mají velikost 180cm pro moji postavu 176 ideální, ale RIMO II 600 se mi pozdává celkové takovej lepší. I když hmotnost bych si představoval trošku menší, když chci i odlehčit trochu výbavu. Aj ho tady na foru více doporučujete, taky se mi libí, že to je česká firma i výroba a hlavně náplň.
Ten Prima Arctic 600 taky nevypadá zle. Tak já nevim :cry: :smt100

jak mají všechny 600 g 600 cuin peří, tak mají taky všechny stejnou komfortní teplotu, z těchto tří péřáku by bylo u mě pořadí při koupi 1 - Rimo 2 - Arctic 3 - Viking

Hglander7 píše:Jde mi o to abych primárně mezi 0-5 °C neklepal kosu, a nemusel na sebe házet tuny hadrů, vzít si termo triko a podvlíkačky a ulehnout a spinkat zzzz Ale pokud by to znenadání padlo pod nižší teplotu, tak stejně s sebou za každých okolností nosim Tilak Serak a lehkou peřovku v takových to teplotách, takže se kdyžtak přiobléknu.

do spacáku který má 500 g 800 cuin peří já při -3°C mám na sobě komplet PWS, ale jak už je nižší teplota, tak beru zimní spacák který má 900 g 800 cuin peří, abych nemusel spat tak moc nebalený
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » stř lis 8, 2017 10:42

Lipon píše:Mám Paine 400 od SJ, pro chlapy má uvedený komfort -5, extrém -23. Nejchladnějš, co jsem v tom spal byla nevytápěná chalupa, kdy venku bylo -19, v chalupě 0-1. Tenký triko, trenky a tenký ponožky a bylo mi fajn. Akorát mi trochu byla zima vocpodu, ležel jsem na starym gauči bez karimatky.

v 400 g 650 cuin peří bych já měl komfortní teplotu +1°C, což je komfortní tplota co u Sir Joseph Paine 400 píši, v -5°C bych byl nahraně i kdybych měl na sobě komplet PWS a péřovou bundu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2017 11:40

wawrik píše:Holá koža do páperového spacáku nie je úplne najlepší nápad. Keď sa potíš, mastnota sa dostáva priamo na spacák a (časom) lepí páperie, čo vedie k zníženiu tepelného komfortu. Takže ja osobne spávam radšej v nejakom oblečení, aj keď teda čo najtenšom.

Navyše aj tá tkanina spacáku nie je na holé telo úplne najpríjemnejšia, takže zabíjam dve muchy jednou ranou.
To muzes jeste udelat pouzitim tenke hedvabni vlozky do spacaku, co spacak dobre ochrani, na telo tak bude prijemne a vazi znatelne min nez zvlastni obleceni na spani. Ale zase je to jednoucelova vec.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2017 12:35

Ale ve spacaku mas prece spat a ne se motat, resp. zamotavat se :wink: :lol: Jasne, nejsou pro kazdeho, ale pro nekoho vhodnym resnim mohou byt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř lis 8, 2017 12:40

@Hglander7: S péřákem zatím moc zkušeností nemám, radit si moc netroufám, ale z toho co píšeš mi přijde, že WP Viking 600 i SJ Rimo II 600 by pro tvoje účely byly použitelné. Pokud tedy použiješ vždycky ten tarp, když bude hrozit větší vlhkost shora. Mám Carinthia Nepal (tady uvádějí 600g peří, na mém kusu je uvedeno 700 g (kachního) peří 600 CUIN, ale komfortní teplota teploty taky -2° stejně jako u odkazovaného), manžel má Prima Polar 600 (600 g husího peří, 600 CUIN, komfort -2°) a v teplotách kolem nuly jsme v nich spali. V turistickém přístřešku, pod přístřeškem z celty, v pěkným počasí i pod širákem. Chce to počítat s tím, že ten komfort může platit za ideálních podmínek, které venku moc často nenastanou, ale s rezervou ve formě péřovky počítáš, takže si myslím, že bys zvládnul i těch pár stupňů pod nulou, zvlášť když se jedná jen o jednu noc během víkendu.

Máme doma ještě SJ RIMO II 600, chtěla bych všechny tři spacáky porovnat, ale nějak ještě nenastala příhodná konstelace, aby byla v noci vhodná teplota, chtělo se mi jít spát ven a ještě abych si vzpomněla :(( . Při zkoušení Carinthie doma na zahradě mi při teplotě kolem nuly (ráno jinovatka) stačila jedna vrstva oblečení, nedávno v Jeseníkách jsem při podobné teplotě (na teploměru večer +2, ráno 0 a jinovatka) na sebe navlíkla ještě další triko a prošívanou bundu a vedro mi fakt nebylo. Únava, vítr a nižší tepelná pohoda (spíš nepohoda) před vlezením do spacáku vykonaly svoje. A ani spacák určitě nebyl tak suchý a nadýchaný jako doma.

Že by kachní peří páchlo necítím, ale asi vzhledem k celoživotní alergické rýmě nejsou moje čichové buňky v nejlepší kondici, takže z toho nejde nic vyvozovat. Ale s kachnou máme ještě Vikinga 300 a dcera si taky nestěžuje.

apuka píše:To muzes jeste udelat pouzitim tenke hedvabni vlozky do spacaku, co spacak dobre ochrani, na telo tak bude prijemne a vazi znatelne min nez zvlastni obleceni na spani. Ale zase je to jednoucelova vec.

To je věc názoru. Pro mě je jednoznačně příjemnější oblečení. Do něj se nezamotám (wawrik byl rychlejší, ale mazat už to nebudu :-)), částečně mě ochrání před štípavýma potvorama než zalezu do spacáku a protože nahá bych nespala a vložkou (třeba tahle má 140 g) bych nahradila jen kalhoty (130 g), tak by to pro mě nebylo výhodný ani z hlediska váhy. Spací spodky můžu navíc použít v případě nouze jako další vrstvu oblečení i ve dne. Tu vložku bych brala tak maximálně někam na chatu, kde není spacák potřeba, ale i tak bych se při její ceně rozmýšlela.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » stř lis 8, 2017 14:02

Pod sirakem spim jen na kratkych akcich s dobrou predpovedi. Tam si vetsinou beru kus tyveku s sirkou pro dva spacaky z nalehko.com. Kdyz je hezky, jen prehodim pulku pres spacak seshora. To dycha dostatecne a resi to rosu. Kdyz vypada pocasi trosku hur, muzu z tyveku postavit tarp. Zatim jsem pod tarpem z tyveku zazil jen lehke prehanky. Jak by se choval ve vetsim desti nevim a nechci to testovat. Pro moje ucely to takto staci. Uvazoval jsem, ze bych z toho tyveku udelal neco jako zdarak, ale nedostal jsem se k tomu a vlastne mi to vyhovuje tak, jak to pouzivam ted.

Na delsi akce jezdim se stanem a kdyz uz se rozhodnu stan nestavet, byvaji dobre podminky a nikdy jsem s vetsim mnozstim rosy nemel problem, ale treba se mi to nekdy vymsti.

Ke spacakum - pro tvoje pouziti mi prijdou vsechny celkem rovnocene. Vyhoda Warmpeace je oproti SJ krome nizsi ceny i v nizsi hmotnosti - kazdych 100g se pocita a pokud bys chtel na spacaku usetrit 100g pouzitim lepsiho peri pri stejne hrejivosti, tak se ti to celkem prodrazi. Pouzitim lehci latky vaku to mas u Warmpeace skoro zadarmo. Na druhou stranu by bylo potreba ziskat presne informace - SJ neudava vahu u jednotlivych velikosti, tak ten rozdil nejde spocitat presne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Lipon » stř lis 8, 2017 14:11

fps: co uvádí SJ na stránkách jako komfortní, je na spacáku uvedeno jako teplota pro holky, jejich limitní teplota dle stránek je na spacáku psaná jako teplota pro kluky
viz štítek ze spacáku
barevně jsou už z prodeje vyznačeny parametry pro daný spacák
Přílohy
IMG_2102.jpg
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř lis 8, 2017 16:30

mike píše:Mel jsi zdarak?

Nemal. Mal som stan, len sa mi ho nechcelo rozkladat. Tak sme aj s 1/2 "zmokli" ](*,)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř lis 8, 2017 16:33

fps píše:jak mají všechny 600 g 600 cuin peří, tak mají taky všechny stejnou komfortní teplotu, z těchto tří péřáku by bylo u mě pořadí při koupi 1 - Rimo 2 - Arctic 3 - Viking.


Nemaju. Prima Arctic ma 650 cuin, mala by byt trosku teplejsia tym padom.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky