koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » úte dub 7, 2020 8:17

Ad konfigurator - podivej se na stranky Cumulusu, klikni na nejaky spacak a tam je tlacitko "Customize" - otevre se ti konfigurator, kde muzes menit spoustu veci na spacaku - v podstate zakazkova vyrob za ne moc velky priplatek (ale jak pise Etheric - pro prvni perak je to asi zbytecne). Napr. zde

Napr. pro X-lite spacaky jde vybrat jina barva (misto Lime green treba Black nebo Olive)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod bonatius » úte dub 7, 2020 8:41

tu je info o cumulus spacakoch a aj nazorne porovnanie velkosti
https://www.outdoorline.sk/sk/content/prehlad-spacakov
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 7, 2020 8:51

Pokud má Etheric Cumulus Panyam 450 tak objem po sbalení je 6,6l (do originálního obalu). Mají to na stránkách, stačí pohledat, záložka specifikace. Stejně tak na stránkách najdeš konfigurátor. Hned na úvodní stránce v menu, jmenuje se to tam Creator.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 9:15

Dromedaro píše:A jak řešíte servis při nákupu u svých spacáků?
Pokud resis toto, tak si osobne myslim, ze Aldo na pohory.cz Ti bez problemu zabezpeci opravu primo u vyrobce, ktery Ti to odborne opravi. On ma s tema Polakama, rekl bych, nadstandardne dobre vztahy (ale zalozene na dlouholetem pouzivani a prodeji jejich vyrobku spokojenym zakaznikum!).
Osobni zkusenost s opravou peraku nemam (a osobne ani nemam perovy spacak, resp. momentalne nemam zadny), ale jako priklad muzes vzit jak Aldo tady na OF nabizel k prodeji pouzitou perovou bundu (vlakno Prodej), myslim, od Cumulusu, kde byla provedena oprava jednoho roztrzeni primo u vyrobce a byla tam uvedena i fotka te opravy, takze muzes posoudit kvalitu.

Ale si nyslinm co nawenzi psala - pokus se o svuj spacak alespon trochu budes starat a davat na nej pozor, tak servis potrebovat nebudes. Ty latky jsou docela odolne, i kdyz jsou tenke.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte dub 7, 2020 9:40

mitau píše: jak pise Etheric - pro prvni perak je to asi zbytecne

Já mu nedoporučoval měnit plnění a hmotnost peří a měnit látku, protože pokud přesně neví co chce, ten spacák s největší pravděpodobností zku... a bude mít úplně jiný vlastnosti, než chtěl.
Naopak změnit barvu ze světle zelený nebo červený na černou vyjde na cca 800 a to bych mu vřele doporučil, už jen kvůli sušení, do těch světlejch barev se slunce moc neopírá.

Cumulus Panyam 450 mi po sbalení přijde menší, než 6,6l, ale to se mi dost možná jen zdá, nemám na to odhad, pokud tam neni ryska :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 7, 2020 9:58

Já jsem to neměřil, tohle je oficiální číslo od výrobce. Jinak já mám tenhle spacák taky ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 7, 2020 10:11

Děkuji všem za info. Ten konfigurátor jsem hledal i na stránkách výrobce, ale pravda nerozklikával jsem ty spacáky a na základě zdejších zmínek jsem hledal výraz jako configuration a modification :-) Creator jsem nehledal. Po těch vlastnostech objemu po sbalení, pravda, to jsem se na stránkách výrobce nedíval. Hledal jsem to info u těch spacáku na českých ešopech. Na toho Aldy jsem našel kladná a spokojená hodnocení. Co se týče těch úprav, tak tam bych šel jen do změny barvy. I s tím příplatkem však na tom už budu jak na tom Rabu. To se ještě musím rozhodnout, který vezmu. Ta hydrofobní úprava peří má nějaký větší význam a trvanlivost? Nebo je to klasické DWR jak u oblečení, která jde po pár použitích do háje.

P.S. Ethericu, ten Braník je lehčí než ostatní piva? :-) Poté, co do něj začali přidávat maltézský sirup už nevidím jiný důvod proč jej pít.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 10:16

Nemam ten spacak, berte to jen jako uvahu.

Podle mne 6,6l je "transportni" obal (bez vyrazne komprese-tak to vypada i na fotkach), kdyz pouzijes dobre stahujici kompresni, dostanes to stlacenim na vyrazne nizsi objem. Priklad s manzelcinym Warmpeacem doma - rel. jemnym stazenim/kompresi spacaku v transportnim obalu se dostanu tak na 2/5 puvodniho neskomprimovaneho objemu. Pri pouziti "vetsi sily" se dostanu na tretinu, mozna i mene. (Nedelam to, je mi lito peri, uz by to mohlo mit nezadouci efekt z dlouhodobeho hlediska.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 7, 2020 10:19

hydrofobji uprava je uprsva primo toho peri aby nenasakalo, ne vnejsi latky - to by byla membrana - mozna pri stejne cene bych dala prednost hydrouprave...

jinak u cumulu bud konfigurator u vyrobce nebo pres alda pokud nevis jak platit do zahranici, nechces, nechces to resit, aldo to vykomunikuje za tebe a tobe prijde balik normal s fakturou a zarukou.

ja do priplatku za barvu nesla, ale ja zas nemela cas cekat na vyrobu. ale ta zelena me tak nestve ale spis sem si uz zvykla nez zw by nebyla hrozna
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 10:29

OT
Pierre111 píše:Pokud má Etheric Cumulus Panyam 450 tak objem po sbalení je 6,6
BTWm zacina mi byt jasne, proc ma etheric nekdy ty morbidni myslenky (viz vlakno o koronaviru). Jeste stesti, ze to neni to nejvyssi dabelske 6,66, to uz by je nekdy asi prenesl do skutecnosti :evil: :twisted: :lol: :lol: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 7, 2020 10:31

S hydrofobním peřím to je těžké. Není to na trhu moc dlouho, navíc to dělá několik firem a každá to může mít trochu jiné. Některé renomované firmy to z nějakého důvodu nepoužívají. Někdo to chválí a spacák s normálním peřím by nekoupil, další názory říkají, že to snižuje živostnost peří nebo zhoršuje izolační vlastnosti. Odolnost proti vlhkosti a poté ztrátě loftu bude znatelně vyšší. Vlastnosti samozřejmě s časem a používáním degradují, ale podle mě ne za pár použití. Tu odolnost si to nějakou dobu podrží. Spíš tomu bude možná trochu vadit praní, samozřejmě komprese a mastnota. Já mám hydrofobní peří v bundě, nějaký deštík už zažila, ale ničeho zvláštního jsem si nevšiml, nemám to s čím pořádně porovnat. Ve spacáku mám klasické peří a zatím jsem si s tím v pohodě vystačil.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 7, 2020 10:35

Apuka: Co jsem pochopil, tak plno lidí ty péřové spacáky nebalí, ale dávají volně do batohu. V tom kompresním obalu se to s mírným stlačením "nekazí"? Ten kompresní obal to peří a spacák likviduje i při dejme tomu týdenním stlačení v batohu na treku s vytahováním na noc? Když by byl pak doma normálně volně zavěšený?

Ten konfigurátor je dobrá věc. Jen se chci zeptat. Když si objednám spacák, který normálně v nabídce nemají, tak budu ho pak moci vrátit,když mi přijde a nebude mi vyhovovat? Není to závazná objednávka? Chodit po obchodech je pro mě ta nejhorší varianta. Zaplaví mě tam spoustou spacáků a údajů, že se v tom vždycky ztrácím a zmatkuju. Stejně většina prodavačů o tom nic neví a říkají takové všeobecné neurčité věci, jen aby něco odpověděli. Navíc ty prodavače ani nenapadne odejít, ale stojí tam nade mnou a koukají se, jak se v tom spacáku převaluju a mně to znervozňuje. Spíš bych si tam už šel vyzkoušet konkrétní typ. Říkal jsem si, že bych zvolil taktiku, že si za ta ty prozatím našetřené peníze nechám poslat víc spacáků poštou, v klidu si je doma budu zkoušet a pak ty ostatní vrátím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 7, 2020 10:38

Je pravda, že v těch péřových spacácích musí člověk spát ve spodní vrstvě, protože pot a nečistoty na těle ty spacáky ničí? Že si na sebe musí navléci třeba čisté funkční spodní vrstvu kalhoty a triko?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte dub 7, 2020 10:40

Dromedaro píše:přidávat maltézský sirup
tohles asi napsat nechtěl... Nevim, kolik váží ostatní pet piva, já to nepiju, tohle jsem koupil jen kvůli tý lahvi

apuka píše:Nemam ten spacak, berte to jen jako uvahu.
nesmyslnou úvahu. Do originálního obalu ten spacák nacpeš, že je to tvrdý jak kamen. To už těžko víc zmáčkneš, je to nesmysl

apuka píše:nejvyssi dabelske 6,66, to uz by je nekdy asi prenesl do skutecnosti

Za jedno nechápu, co tím chceš říct a za druhý mám 666 vytetovaný. Nikoliv jako symbol satanismu, nýbrž :rock: :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte dub 7, 2020 10:41

Dromedaro píše:Že si na sebe musí navléci třeba čisté funkční spodní vrstvu kalhoty a triko?

Nemusí, pak ale musíš ten spacák často prát
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 7, 2020 10:57

je to tak ze masnoota a pot peri driv "zaspini", takze ztraci svoje vlastnosti a je vhodne spacak casteji prat, aby peri bylo nadychane a vzletne a ne mastny a zdrcly.

na druhou stranu ciste spaci spodly sw hodi i jako nouzovka, na prevleceni neho zatepleni, stejne tak cisty trickonpouzijes kdyz promoknes nebo na cestu domu... pokud je nekdo ale zvyklej na prasaka v zabahnenych kalhotech tak... zase nadmerny orani asi tomu peri taky nevyhovuje, nemam.zkusenosti ale treba5x za sezonu nemuze mu to snizit zivotnost ?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 13:00

Etheric píše:nesmyslnou úvahu. Do originálního obalu ten spacák nacpeš, že je to tvrdý jak kamen. To už těžko víc zmáčkneš, je to nesmysl
Podivej, ten spacak nemam, takze fakt tvrdit nic nechci. Ale pokud jsi nekdy pouzil obal s kompresnimi popruhy, tak vys, ze "jen tak" rukou NIKDY nestlacis ten spacak tak silne, jako pomoci popruhu.

Ten stary Viking 900/170 cm ma 830g 600+ cuin peri. Transportni obal ma max. 22x41 cm (mereno rozlozene pravitkem), pisou 11l (mne vychazi na skoro 15l). Kdyz spacak nacpu do toho obalu bez komprese, na konci uz musim hodne stlacet, je to taky rel. tvrdy "valec". Kdyz zatahnu 4 kompresni popruhy, tak, jak jsem psal, na 40% objemu se dostanu docela lehce a kdyz moc pritahnu, tak na tretinu i min, co uz je mensi objem nez Tvuj Panyam se 6,6l. A to mi snad nechces tvrdit, ze jej nestlacis na min nez toho Vikinga s malem dvojnasobnym mnozstvim hur stlacitelneho peri a navic s o dost vice matrose (spacak vazi 1460g podle udaju na obalu)? Vsak i na pod7kil pisou: "pro ještě lepší kompresi ... doporučujeme kompresní obaly Ultrasil compression sack".

Jen rikam, ze to nedelam, ze mi to prijde uz moc. Ale jde to, kdyz se chce. Ta moje poznamka bylo tom, nic vic, nic min.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 7, 2020 13:11

Etheric: Byl to pokus o vtip. Promiň. Navíc sem se asi sekl ve značce, protože s tím sirupem dodrbali lahvový Radegast. Už nevím.

Mawenzi: Ano, to spodní funkční prádlo budu také pořizovat právě jako zálohu pro případ zimy nebo tak, takže ho budu mít u sebe. Zajímalo mě, jak to je. Na tom současném syntetickém je uvedeno, že se nedoporučuje často prát, protože to tomu spacáku škodí. Doporučují spíše čistit vlhkou hadrou. Takže u péřového to pravděpodobně bude úplně stejné s tím praním.

Apuka: Jednou jsem si objednával online cestu autobusem na delší vzdálenost, ale těsně před odesláním jsem si všiml, že ten autobus má identifikační číslo 666 a doba odjezdu byla v ranních hodinách nazývaných "mezi psem a vlkem". Pověrčivý nejsem, ale jel jsem až dalším spojem. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 7, 2020 13:22

apuka
obaly od cumulu/criterionu sou velikosti na hrane a kompresni popruhy nemaji. dostat tam spacak a utahnout snurku je takovy... nepohodlny a jak pise etheric, cpes to tam uz fakt ze mas dojem, ze to je na kamen, protoze to navic ma tendenci z obalu zdrhat a tak. Ale urcite to lze v kompresnim obalu stahnout vic, nez rukou do originalniho - na coz narazis ty. ale prave cumuly maj ty originalni obaly tak maly, ze neni duvod kompresi pouzivat a ja naopak vozim spacak ve vetsim eventovym obalu, kam se cpe mnohem pohodlneji a co mam spodni komoru akorat, tak obal ani nepouzivam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 13:54

Mawenzi píše:cumuly maj ty originalni obaly tak maly, ze neni duvod kompresi pouzivat
Vsak ano, neni ani vhodne pouzivat silnou kompresi. A taky si myslim, ze zrovna ethericovi by asi ani ten kompresni obal nemusel moc vyhovovat, podle mne s Ultrasil kompresnim by si jen pridal vahu navic, i kdyz jen jednotky gramu.

Jen mne prislo srandovni, ze by super UL spacak se 450 g 850cuin perim a z tenounkeho matrose sel zkompresovat min nez Viking 900 s 830g 600 cuin perim a s materialem tlustym a tezkym jako prase ve srovnani s Panyamem.
Naposledy upravil apuka dne úte dub 7, 2020 14:06, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » úte dub 7, 2020 14:01

apuka píše:.... oproti Panyamu s materialem tlustym a tezkym jako prase.

To jsem nepochopil PETREX 29g/m2 je tlustý jak prase ???
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 14:06

Aldo píše:To jsem nepochopil PETREX 29g/m2 je tlustý jak prase ???
Prave naopak, ten Viking ma takovy material. Ale diky za upozorneni, radeji to upravym.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 14:10

Kdyby nekdo chtel videt, jak nemaji vypadat stranky o nejakem spacaku na nejakem eshopu, doporucuji se podivat sem na anglickem Bergzeitu na popis Vikingu 900. Michaji tam dokopy vsechno v jednom popisu, hlavne cisla 900 a 600, jako oznaceni modelu i cuin. Neznat ten spacak a nevedet, co za blbosti tam pisou, tak me tim uspesne odradi od nakupu jakeholokiv spacaku do budoucna... Ale Copy+Past je vyhodne asi pro mnoho prodejcu... :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte dub 7, 2020 14:19

apuka píše:super UL spacak se 450 g 850cuin perim a z tenounkeho matrose

Panyam není super UL. Má légu, límec, je širší...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 7, 2020 15:07

Apuka: Ten Viking v odkaze má to plnění 90/10, to už je asi dost blbý, pokud jsem správně pochopil to rozložení plnivosti, že těch 10 je dole. Ještě, když to má být do zimy.

Etheric: Ty používáš pod ten spacák jako karimatku Tyvek?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 7, 2020 15:13

Kamarád má Vikinga 600 a kompresní obal Když ho hodně stáhne, tak se od oka přiblíží velikosti mého Panyam 450 v orig. obalu. Rozhodně ale není menší, spíš větší. Ale neměřil jsem to. Takže s tou 900 ti fakt nevěřím.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte dub 7, 2020 15:29

Neveris apukovi odhad souvisejici s mnozstvim nebo velikosti? Vzdyt v tom je prece tak dobry :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » úte dub 7, 2020 15:37

Dromedaro píše:Apuka: Ten Viking v odkaze má to plnění 90/10, to už je asi dost blbý, pokud jsem správně pochopil to rozložení plnivosti, že těch 10 je dole. Ještě, když to má být do zimy.


To jsi spatne pochopil. Kdyz u perovych vyrobku najdes udaj neco jako 90/10, tak to znamena, ze peri obsahuje 90% prachoveho peri a 10% pirek. Je to takova doplnkova informace ke kvalite peri, ktera z meho pohledu neni moc dulezita. Jinak Vikingy (podobne jako vetsina spacaku) je naplnen stejne nahore a dole. Cumulus je s rozdilnym plnenim trochu vyjimka, i kdyz obcas neco takoveho delaji i jine znacky.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte dub 7, 2020 15:51

Dromedaro píše:Ty používáš pod ten spacák jako karimatku Tyvek?

Čteš to tu? Ze všech příspěvků od všech lidí jasně vyplývá, že Tyvek se používá ne jako karimatka, nýbrž jako podlážka pro ochranu karimatky před propíchnutím, taky to chrání i spacák před zašpiněním, nemusíš všechnu svou výbavu válet po zemi, a má to desítky dalších využití až po například psací plochu pro autostop... Fantazii se meze nekladou.

Počítej s tím, že pod dobrej spacák musíš mít dobrou karimatku..
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 16:09

Pierre111 píše:Kamarád má Vikinga 600 a kompresní obal Když ho hodně stáhne, tak se od oka přiblíží velikosti mého Panyam 450 v orig. obalu. Rozhodně ale není menší, spíš větší. Ale neměřil jsem to. Takže s tou 900 ti fakt nevěřím.
Kdyz uz mne neveris, veris alespon vyrobci, ze kompresni obal stahne objem az na 40% puvodniho? Ten obal L ma objem cca 15l (vypocet podle rozmeru, tak jak u Panyamu vyjde 6,6l; u Hanibalu maji uvedeny rozmer sbaleneho spacaku o 5cm nizsi). 40% z toho je presne 6l. A to plati pro spacak 195cm. 170-ka je lepe kompresovatelna.
Asi budu muset ten spacak sbalit a odfotit...

Ale bacha na jednu vec, nikde jsem nepsal, ze je mensi ale ze vychazi, ze by mel mit maximalne komprimovany mensi objem. Primo jsem nikdy nesrovnaval, psal jsem taky, ze Panyam nemam. Myslim si ale, ze se bude objem dost blbe srovnavat, protoze mas tenci a vyssi valec vs hodne deformovany nizky a sirsi valec, trocha pripominajici zaoblenou kostku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky