koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » stř bře 6, 2024 14:43

ntz píše:tohle je nejvetsi blbost jakou jsem kdy slysel .... sorry booze .. moje zena ma 55kg a 166cm ? Nemela by si ten spacak nechat presit na jeste uzsi ??? Nebo jako to co rikas znamena, ze spacaky od Patizonu jsou urcene pouze pro lidi s nejakejma konkretnima mirama ??


Omluva se nepřijímá a očekávám omluvu upřímnou od srdce krásnou.
arm2
Pokud je člověk nějak vysoký, nějak hubený, má nějaký věk, tak se dá podle tohoto spočítat BMI.Jinak se bude cítit člověk který má vysoké BMI ve spacáku, kde musí vyhřívat ještě nějaký vzduch navíc. V případě, že se otočí a teplý vzduch vytlačí ven,tak musí znovu ohřát další zbytečný vzduch. Schválně by mě zajímalo jaké BMI má Tvá milá a jaké BMI má Jirka?

Sám si nahoře psal o spacáku patizon, kde píšeš že v něm je víc místa a je prostornější. Píšeš něco ve smyslu kdybych jel na expedici na Antarktidu, tak si vezmu úzkou klaustrofobickou mumii ... protože ale moje dobrodružství probíhají normálně mimo antarktické podmínky, tak preferuji spacák z pohodlnějším střihem, protože ten je ze strany komfortu prostě na spaní olevel někde úplně jinde a je to furt péřák. Když má být něco z pohodlnějším střihem to znamená, že to je volnější? = To znamená že je tam víc vzduchu, který musíš ohřívat. Ano jsem plešatý a částečně retardovaný. Nemám nic proti firmě patizon ani jejímu zboží. Jen mám pocit že je fanaticky prosazuješ.

Večer schválně zkusím až tady nebude ona pokus přezout si ponožky ve spacáku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » stř bře 6, 2024 14:50

Kjuba píše:...

Než jsem si ho pořizoval, tak mě všichni odrazovali, že kachnu nikdy, jak to smrdí, navlhá
..


Mawenzi píše:to fakt nekdo o kachne rika, jo?
.

Zlaty bludistak tydne [-o< :mrgreen: :prayer: :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř bře 6, 2024 15:05

Ja ohledne ME spacaku pridam svoji jedinou zkusenost s jednym z nich. Jednou jsem si z eshopu objednal neco (myslim, ze kalhoty nebo mikinu) od Ortovoxu a hodne se divil, kdyz mi u PPL podali krabici velikou asi 50x50x80cm... Dome jsem to otevrel - a byl tam spacak ME... Samozrejme jsem to po komunikaci poslal hned zpet...

Ale z hlediska doporuceni ME spacaku musim zde zminit tu zkusenost - i kdyz jsem spacak jen ze zvedavosti vyndal ze skladovaciho obalu a za chvili dal zpet do krabice a tu jsem zavrel, tak jsem jeste tyden sbiral po pokoji pirka... Jak ten cerveny spacak, tak i obal a krabice byly hodne plne pericek na vylete. To jsem nevidel u zadneho jineho peraku, bylo to docela extremni.

Je to vsak zkusenost jen s jednym spacakem, mozna to byl nepovedeny kousek, mozna se jim jen roztrhl jiny spacak na sklade, nevim... Kazdopadne ten spacak jinak vypadal "strihem" i provedenim pekne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » stř bře 6, 2024 15:25

booze píše:Nemám nic proti firmě patizon ani jejímu zboží. Jen mám pocit že je fanaticky prosazuješ.


to mas asi pravdu :D ... Patizoni strih je ale (s dovolenim si vypujcim tvoje) fakt booziii

jsou lidi, kteri se citi prijemne v mumii, ze je jim prijemnej uzkej strih, muze to mit duvod ze jsou zimomrivy atd .. jsou lidi, kteri uz spali ve spacaku tolikrat, ze je jim to jedno a ve spacaku proste spat umi v kazdem .. a pak jsou lide, kteri do urcite miry nesnasi spani ve spacaku z podstaty veci (jako napriklad Etheric) .. kazdymu vyhovuje neco jineho

ja tou svoji propagaci Patizonu mam na mysli pouze a jen co rikam - ty jejich spacaky maji podle meho nazoru "unikatni" strih a jsou fakt pohodlny - mysleno pohodlnejsi nez jine .. zavisi to na osobnich preferencich jestli vyhovuje/nevyhovuje, libi/nelibi .. Ty Patizon odmitas, protoze ho nemas a podvedomne te to stve (:D - ted ze me mluvi Freud) a ja zase Patizon fanaticky prosazuju, protoze spani v Patizonu je pro me skoro az erotickej zazitek (opet Freud) .. a ted si ma nekdo vybrat :P
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » stř bře 6, 2024 15:32

Jestli toto vlákno čte Ježíš Kristus tak já musím jít do nebe.

Neodmítám patizon.
Mě vadilo že se to celé Šilo v Číně a v České republice se to pouze plnilo. Určitě až budu míň retardovaný a budu chtít podpořit českou firmu, tak si ho koupím.
Kolik mas kg cm vs kolik ma kg cm jirka?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » stř bře 6, 2024 16:37

Patizon se uz x-let sije v cesku ... celej ... to s tou cinou bylo na zacatku kdyz zacinali nejake prvni dva roky ve 2014 nebo kdy to bylo, pak jim sil spacaky Pajak v Polsku, ted uz to dlouho cely sijou v Cesku ... takze prosim prestan furt opakovat tu vec s tou cinou ...

ps. a jezis to cte .. ten prece cte vsechno
pps. ja jsem hubenour, mam jen tezke kosti ... damy v masne mi rikaly, ze jsme s mym chlapcem chasnickove jak maji byt ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř bře 6, 2024 16:41

ntz píše:damy v masne mi rikaly, ze jsme s mym chlapcem chasnickove jak maji byt ...

Jatecni vaha? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod jirkamz » stř bře 6, 2024 18:05

No moje BMI je podle tabulek ještě braný jako normální :-D, teď mám nějakých 20,2 :-D. Někde sem slyšel hlášku o postavě kostry z čápa :-).

A tak trochu jsem poměřil toho Pinguina. Šířka spodku když to "položím a natáhnu je kolem 40cm ale pokud vezmu šířku toho všitýho dna co má tvar obdélníku a dělá to 3D dno, tak to je sotva 30cm. Co se pak týče šířky ramen, bral jsem nejširší místo nahoře tak a bylo lehce pod 80cm.
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 6, 2024 19:05

mike píše:
ntz píše:damy v masne mi rikaly, ze jsme s mym chlapcem chasnickove jak maji byt ...

Jatecni vaha? :twisted:

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv bře 7, 2024 10:39

2 ntz

jak je to u Patizonu se šitím na míru? prodávají jen typizované velikosti, nebo je možnost poptat šití na míru jako třeba u Primy? Vím, že je Patizon v dnešní době víc free a cool, ale od Primy stojí zimní spacák na míru (nejvyšší model Glacier) asi 12.500kč. U Patizonu vycházel péřák s podobným tepelným komfortem (komfort - 16C, mezní pro chlapy - 24c, extrém -42C (přitom konfekční velikost) na bratru asi 18.000kč, tak jsem nakonec vzal Glaciera od Primy. Protože ten Patizon na míru by stál minimálně tak 21.000kč.

Mám ho prodloužený na 225cm. Šířku jsem nechal dát dokonce 95cm v ramenou a asi 65cm v nohou (konfekční je 220/80/56 a to bylo na mých 195cm/cca 100kg hraniční.) Tím pádem + 200g nebo 300g (nepamatuji si přesně, je to na faktuře) prachového peří oproti konfekční velikosti.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » čtv bře 7, 2024 11:04

@jirkamz: Jeste me napadla jedna mozna vec, proc spacak poradne vyzkouset pred nakupem. U jednoho z tech dvou spacaku (myslim, ze to byla Koteka) pisou, ze prostor u nohou je optimalizovany na spani na zadech. Proste je zkoseny, ze je nahore "dal" a dole "blize" k telu. Ja napriklad spim na brichu (tj. nohy presne opacne jako na zadech) nebo na boku (spaeje vytoceny spise do boku, ale taky vice do delky zespodu) a mel bych trochu obavy, aby prave to zkoseni nebylo neco, co by moje nohy omezovalo. Nebo ze bych kvuli tomu stlacel prstama peri, tj. snizoval tam izolaci.

Nevim, v jake poloze zvyknes ve spacaku spat Ty, pokud ne na zadech, toto bych si dobre odzkousel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv bře 7, 2024 11:23

Na miru nesijou ... alespon ne v roce 2021/2022 kdyz jsem kupoval ty nase spacaky, tak jsem s nima mejloval a ptal jsem se na nejake moznosti uprav ... co se tyce siti na miru u spacaku tak se divim, co bys asi tak mohl chtit ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod jirkamz » čtv bře 7, 2024 11:37

apuka: Dík za upozornění, na tohle sem vůbec nepomyslel :-). Spím většinou na boku, na zádech mám problém usnout. Ale co hlavně, furt se převaluju, minimálně než usnu :-)...
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: koupě péřáku

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv bře 7, 2024 12:10

2 ntz

nějak nerozumím tvé odpovědi. Tedy rozumím tomu, že nešijou na míru (v roce 2021-2022 když si poptával), ale nerozumím otázce, co bych jako chtěl na míru? No přeci spacák :D

"Dyk" píšu, že mám 195cm/100kg a v PRIMĚ mi rovnou napsali, že konfekční 220/80/56 nebude vyhovovat. Chtěli znát výšku, váhu, obvod v pase, obvod v ramenou a délku chodidla - z toho spočítali, že bude vhodné 225/95/65. Čekal bych u Patizonu trochu víc "proklientský" přístup. V dosavadnim životě jsem neměl u žádné české firmy problém poptat individuální úpravy. Vždycky se cukaly jen "české" firmy, které ve finále šili někde u pšonka nebo rovnou v Číně.

Jsem vysokej, mám délku chodidla 317mm a z dřívějšího vodáku a rugby široká ramena, tak mi nic jiného než individuální poptávky u některých produktů nezbejvá :|
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv bře 7, 2024 13:54

Lko ti bude na pohodu .... Muzes si ho i nekde vyzkouset, mam G400 Lko a uplne cajk ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv bře 7, 2024 16:05

ntz píše:a pak jsou lide, kteri do urcite miry nesnasi spani ve spacaku z podstaty veci (jako napriklad Etheric) ..

Jo. Ani Panyamu +22cm navíc nepomohlo, aby mé tělo velikosti XS/S mělo dost prostoru :((
Já nemůžu mít ruce podél těla, ani spát na zádech a mít ruce na hrudi. Moje ruce potřebují opravdu hodně místa, jak je místa méně, ráno bolí jako prase, páč se nemohly polohovat, jak potřebovaly...
V nouzi nejvyšší, pokud nebude zbytí, dokážu přespat, respektive probdít noc s rukama u těla, ale dobrovolně to dělat nebudu ani omylem.

Na léto je řešení jednoduchý - spacák jako péřová deka, ruce a tělo můžou být hezky volně, jen přikryt tou péřovou dekou, naprosto OK. Ale kromě léta už pacinky mimo karimatku studí. To bych musel mít 2 karimatky (pokud by držely u sebe, pokud ne, tak 3), tenkou péřovou deku pod sebe a přikrýt se silnější dekou. Případně mít takovou tu péřovou kombinézu a spát v tom, ale přikrytí tenkou péřovou dekou a nutnosti dvou karimatek se nevyhnu..
Nebo existuje ještě jiný řešení, než debilní spací pytle? Absolutně nepohodlný věci, ve kterých jsi v době kdy jsi nejzranitelnější uvězněn tak, že nestíháš reagovat... Tfuj, spacák už nechcu ani vidět. To "pohodlí" být v pytli mě sralo tak, že jsem přestal chodit napřesnoc. Nevyspalej, s těžkým batohem, boží :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv bře 7, 2024 16:21

2 Etheric

těžko radit, snad jen "hlavou proti zdi" - spát ve spacáku tak dlouho, dokud si na to tělo a mysl nezvykne. Já mám zas podobnej problém s BIVI. Dřív jsem ho tu vychvaloval jako super věc - příprava spaní v řádech desítek sekund, tyčka v kopuli BIVI, takže nemáš goretex na ksichtě....ale.....spal jsem v tom asi 20x a vyspal jsem se snad jen 2x....

Jak máš strop kopule cca 15cm od obličeje, tak se nedokážu zbavit pocitu, že ležim v zavřené rakvi. Už to tahám jen zcela výjimečně do míst, kde se nesmí stanovat, nebo když je stavění stanu obtížné (silný vítr, liják, hodně sněhu..) Určitá výhoda je v tom, že nemusíš v horách ve sněhu s lopatkou vybagrovat plochu 3x3 metry, ale jen tunel 1x2,5m.
Jinak si víceméně vystačim s tarpem/bashou.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv bře 7, 2024 16:28

@Etheric ... jj, ad,karimama, me stve tech 64cm u karimatky na sirku .. na me je to porad uzky ... pokukuju uz delsi dobu po tomhle https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... -luxe.html ve velikosti XL (76cm na sirku) ... ma to sice kilo, ale dobre vyspani je k nezaplaceni ... zatim jsem se k tomu ale nedostal neb to neni nikde k sehnani v cesku a snad i potazmo v evrope (nemecko - idealo.de a amazon.de)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv bře 7, 2024 17:33

EjdouuRotacak píše:těžko radit, snad jen "hlavou proti zdi" - spát ve spacáku tak dlouho, dokud si na to tělo a mysl nezvykne.

Asi jako začít se furt cpát tofu namísto masa a čekat, že mi začne chutnat? :D
Fakt ne. Bojoval jsem s tím od první chvíle v dětství a nezvykl si do 30 let věku, v různých, i špičkových pytlích, takže bohužel. Proto jestli chci spát venku i na podzim a jaro, musím hledat jiný řešení, než pytel. Přičemž musí být samozřejmě striktně UL.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 7, 2024 20:33

ntz
tak ty v pohode uneses, ne? takze bych dala prioritu spanku nad vahu navic
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv bře 7, 2024 22:07

@Mawe - no neni to sranda, kdyz tahnu veci na foceni *** ... a ja bez foceni uz nikam nechodim ... spis bojuju o dost vic s mistem v batohu, protoze na jedno prespani se umim zbalit taktak do sve 50tky, vetsi karimatka uz by ale byl opruz .. zacal jsem tedka zkouset od lonskyho leta balit stan aby nebyl vevnitr baglu, moc mi to ale zatim nefunguje ... tedka budu nejblizsi (a vlastne letos prvni) venkovni akci delat o velikonocich, tak se to snazim vymyslet, vyrobit nejakej obal treba, abych mohl mit pohodlne stan na baglu zvenku, potom bych to vetsi karimamu bral ... samozrejme muzu vzit Baltoro a neresim, tam se vejde vse ... ale to je rozdil 1.5kg jen na baglu a to je na jedno-noc zbytecny

** a jeste co si budem povidat, vsak myslim ze jsem tady nekolikrat deklaroval svoji zalibu v tahani tezkejch zbytecnosti jako napriklad termoska, skotska, citron (bez kteryho neumim fungovat) atd ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 7:43

Na léto budu potřebovat letní dekovej spacák, nebo lépe, lehkou péřovou deku bez zipů. K tomu Tyvek + alumatku, lékárnu, světlo, nějaký to oblečení, jídlo, voda, filtr na vodu a su pořád pod 5kg váhy batohu, ovšem startovní, tj včetně vody a jídla. Stan a podobně už nejsu ochoten tahat. Prostě půjdu na 1 noc jen když bude hezky. Nejsu ochoten tahat batoh těžší než 5kg se vším všudy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 7:43

Dela se externi sitka na prilby hledej Ortovox Deuter ja jsem pred lety do Tater nosil toto https://www.sportcyklo.cz/produkty/gumi ... d_source=1

Nevim co mas za stan a jestli se tam vleze.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 9:50

Koukám a tohle je úlet. 650 cuin za 12k, na přání zákazníka možný úpravy, ale lepší peří s více cuin nejde. Za ty prachy.... :finga:
https://www.outdoorkwak.cz/cs/perove/98 ... -deka-naos

Tohle za necelý tři nebude o tolik horší, co myslíte?
https://www.bikepacking-vybaveni.cz/bik ... S0QAvD_BwE

Nic jinýho jsem nenašel, aby to mělo 190-200cm x 130-140 a aby to byla deka (jakoby dekovej spacák, ale bez zipu), žádný jakoby quilty a podobně, prostě lehká péřová deka..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » pát bře 8, 2024 12:50

@booze - jj, presne neco takoveho jsem myslel ... na mem Bach Molecule jsou zvenku takova ocka presne na prichyceni tehle sitky ... ja ten stan se tam pokousel pridelavat ruznejma provazkama, proto rikam, ze si neco zkusim vyrobit - aka takovahle sitka ... stan mam docela skladnej, da se zabalit do malyho balicku ..

Me stve, ze na jednovstupovem batohu s hornim plnenim se ke stanu nedostanu bez vyndavani jinejch veci, protoze jsem byl vzdy zvyklej davat stan uplne dospodu ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 13:33

Pack size L44.0 x H12.0 x W13.0cm
Ja nosim stan bez obalu, abych ho mohl pres den vyvetrat. Zacinam brzo rano a odpoledne nebo nekdy i pred obedem spim. Tak vesim stan a spacak, at vyvetra. Vango ma boozi obal na stan, tak to zkus poresit venkovnim ockem v kazdem rohu obalu.

Nevim co a jak chodis, ale naopak v Alpach nemam nemam na batohu vubec nic. V nizinach tam susim hadry a mam venku i stan v sitovane kapse.

Proc mas vlastne takovy batoh? Nebyl by pro tebe lepsi nejaky s velkou sitovanou kapsou?

A at nejsme OT: @dekovy spacak...mrkni na ALI delaji hydrofobni dekove peraky 750cuin kolem 3 tis. Vyhoda, ze maji kapuci.
https://a.aliexpress.com/_EyC90Yh to odkazujes.

https://a.aliexpress.com/_EQYHMAl
Naposledy upravil booze dne pát bře 8, 2024 13:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 13:38

booze píše:mrkni na ALI delaji hydrofobni dekove peraky 750cuin kolem 3 tis. Vyhoda, ze maji kapuci.

Tam já nenakupuju :roll:
Kapuce je nevýhoda, když chci deku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 13:41

Do kapuce si davam obal odnstanu a obleceni, abych mel polstar, ktery nemusim honit po stanu v noci.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 13:42

Ani stan nosit nebudu... Kdo se s tím má tahat...
Mikina pod hlavou coby polštář mi nikam necestuje.. Navíc pokud to používám jako deku, kapuce bude v místech a pozici, kde mi bude úplně k ničemu. Proto nehledám spacák, co můžu rozepnout, ale přímo deku. Nebudu tahat zipy, který nebudu používat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pát bře 8, 2024 13:57

@ntz: Ty drzaky na helmy by mely drzet stan pevneji nez ten gumicuk a nebude mit tendence se tolik zachytat o vetve nebo skaly. Bude ale na dvou stranach vycuhovat. Mel bys proto nejdrive nekde vyzkouset, jestli bude sbaleny stan v nem dobre drzet, jestli nebude mit tendence vyklouzavat - protoze je to pomerne uzky balicek. (Na druhe strane, dobre tam drzi i plysova opicka za bricho :-).) Taky, jestli pujde dobre pripevnit ke Tvemu batohu - melo by to jit v pohode, ale vis, ze lehce se muze ukazat nejaka blbost. Proste bys nekde mel nekoho odchytit, co ma Ortovox batoh, skoro ke kazdemu se ta sitka dava, max. nekde je to pripevnene na pevno k batohu (ale co se prodava je volna). K Deuteru to bude mit jen ten, kdo si jej prikoupil.
Jo, taky minimalne Mammut ma taky takovou sitku.

Jinak bych rekl, ze ten drzak od Ortovoxu je trochu lepsi nez od Deuteru (mame doma oba).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky