koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » sob led 26, 2019 9:05

sobb - zbytečně teplej?
Vždyť jsi to chtěla na -40 a možná i víc ne?

Nebo budeš tedy kombinovat s jiným spacakem případně oblečením?
Protože ta 1200 má komfort na -21

Ono ne ze by ta 1400 byla o tolik teplejší má komfort na -25 ale ten limit už se tam aspoň blíží na -37 což by v tom oblečení bylo ok.

Jsem čekal že ta 1400 bude minimum ve tvém vyberu, dělají se i teplejší spacaky.

Ale poslední týdny jsem tohle vlákno nečetl tak nevím kam se ten vyber posunul.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » sob led 26, 2019 22:54

Ano. Tuto gramáž považuji za vhodný univerzál pro zimní použití. Dá se dorovnat oblečením a také zkusíme kombinaci s tenkou syntetikou anebo aspoň nylonovým obalem. Což nejenže zvýší tepelný komfort, ale hlavně při troše štěstí posune rosný bod do patřičných míst :)
Pokud vše selže, použijeme VBL.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned led 27, 2019 2:44

Hm což univerzální to bude.
Dej sem prosím nějaké fotky jak vypadá v reálu. Tenhle sem ještě neviděl a ta cena je lákavější než u toho RABa.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned led 27, 2019 2:56

Jinak na webu Cumulus mne překvapuje jeden údaj - pokud srovnám 1000, 1200, 1400 tak mají samozřejmně vždy jinou teplotu komfortu a limitu, ovšem u všech je uveden úplně stejný extrém -46°C.
Což je k rozdílu 400g peří dosti zajímavé.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » pon led 28, 2019 16:51

Fotky Ti můžu poslat mejlem, ať to tu nezaplácávám. Jen si řekni, co vlastně chceš vyfotit. Celek, nebo nějaké detaily?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » pon led 28, 2019 17:45

Aha díky, hele určitě detaily, jak vypadají komory z venku, provedení kapuce zevnitř, límec, léga kolem zipu, jestli je nějak zesílen materiál v nohou a v kapuci, zda jde zip rozepínat i ze spodu (měl by) a potom tak nějak celkově pokud máš nějaké postřehy, zda je něco řešeno jinak než je běžné a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » pon led 28, 2019 23:36

OK, zítra něco vyfotím a pošlu. Zapomenu-li, připoměň se prosím :wink:

Jinak ano, dvoucestný zip tam je, léga kolem zipu luxusní, stejně tak límec v kapuci i samotná kapuce vypadá dobře, footbox "zpevněn". Ostatní snad uvidíš z fotek nebo se ptej. Zatím jsem v něm ani nebyla zalezlá, takže jsou to zatím jen postřehy pozorovatele zvenčí. Zpracování je kvalitní. Až půjdem někam přespat, tak zas budu vědět o něco víc a dám Ti kdyžtak vědět :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » úte led 29, 2019 8:10

Sobb jj díky.
Jinak sem koukal na RAB Expedition pro rok 2019 vyměnili Pertex Endurance za Quantum Pro.
Teď nevím zda je to to samé pod jiným názvem nebo je v tom nějaký zásadní rozdíl.
Ty tam máš Quantum nebo Quantum Pro.... jak si psala, žes nějak měnila materiály.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod oodoow » úte led 29, 2019 9:28

Je to to samé podle téhle tabulky.
A pokud si tam Sobb nechala dát místo endurance microlight, tak vlastně podle nových názvů vyměnila quantum pro za quantum asi kvůli větší prodyšnosti.
Jinak dobrej zmatek s těma názvama. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » úte led 29, 2019 9:37

Aha jestli ten Microlight odpovídá starému Quantum tak ten je tedy hodně jemnoučkej - mám ho jako vnitřek, krom kapuce kde je Endurance kvůli vyšší odolnosti.

Zas to asi mohlo srazit váhu, no ale na venkovní použití to nebude určitě.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » úte led 29, 2019 9:40

Ještě jeden postřeh - když mi vyleze peříčko, tak leze právě přes ten Quantum.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » úte led 29, 2019 11:00

Michal82 píše:Jinak na webu Cumulus mne překvapuje jeden údaj - pokud srovnám 1000, 1200, 1400 tak mají samozřejmně vždy jinou teplotu komfortu a limitu, ovšem u všech je uveden úplně stejný extrém -46°C.
Což je k rozdílu 400g peří dosti zajímavé.


Po dotazu u výrobce je to chyba-omyl na jejich straně.
Správně to je :
Excuistic 1000: -50
Excuistic 1200: -58
Excuistic 1400: -65

Bude opraveno. Díky Michale za upozornění.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » úte led 29, 2019 11:42

Aldo - aha ještě to měli u dvou spacáků tuším Alaska.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » úte led 29, 2019 20:19

Michal82: nezapomněla jsem na Tebe, akorát jsem se k focení nedostala za denního světla, tak to nechám na zítra, ju ;-)

Jinak ano, svrchní látku jsme místo Endurance (Q. Pro) zvolili Microlight, nyní Quantum – gramáž 55. Jak píše oodoow, je to kvůli prodyšnosti. A zároveň pro venkovní použití, jinak bychom tam možná dali gramáž nižší. S Aldem jsme se shodli, že na používání i mimo stan bude toto lepší volba. Samozřejmě za cenu vyšší váhy. Z Microlight máme doma jednu péřovku, takže víme, že pevné je to dostatečně.

Možná lepší, než zdlouhavé popisování je link na naši konfiguraci v Creatoru Cumulus :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 20:27

Vsak ty fotky hod sem, urcite je vic lidi, co je to zajima.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fadp » úte led 29, 2019 20:43

Zdravím,
rád bych Vás poprosil o pomoc s výběrem spacáků. Po přečtení mnoha názorů jsem se rozhodl pro peří.

Byť dle informací zde na fóru má například uživatel Fps spacáky tři, lední, tří sezonní a zimní, rád bych kombinací dvou stanů či oblečení pokryl celou sezónu, je tento záměr rozumný?

Je potřeba letní spacák? Či tří sezonní a v hicech ho rozepnete?

Lze bez obav používat tří sezonní spacák s kombinací vhodného oblečení i v zimě (péřová bunda, péřové kalhoty, péřová obuv do spacáku)?

Používáte nějakou vložku do spacáku, ochrana před znečištěním atd. a jakou prosím.

Vnější spacáky jsou vyráběny různými materiály, dost se v nich ztrácím, nezná někdo nějaký odkaz, kde by byl souhrn těchto materiálu, jejich přednosti atd.

Bojím se zvlhnutí spacáku, jaký vnější materiál by mohl tuto obavu eliminovat.

Nějaký tip na vodotěsný obal na spacák.

Zamlouvá se mi spacák Sir Joseph Rimo II 1000 – 200cm, měřím 183 cm.

Děkuji.
fadp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 24, 2019 20:17

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » úte led 29, 2019 20:58

Bych si asi prvně ujasni, na co budu spacák potřebovat. resp. do jakého ročního období. Těžko si dovedu přerdstavit letní měsíce v 1000g peří.
Na druhou stranu si dovedu představit zimu v třísezónňáku s patřičným dovybavením.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fadp » úte led 29, 2019 21:12

Aldo: Aktuálně dávám dohromady kompletní vybavení, od stanu po spodní prádlo. Po vyhotovení seznamu vybavení obešlu on-line obchody s žádostí od slevy. Vše chci zakoupit do poloviny měsíce února, byť letní spacák využiji až v letních měsícíh.

Poptávám tedy vybavení, které mi porkyje spaní po celý rok. Nejaktuálnější je vybavení zimní, v polovině února je v plánu přechod Jeseníků. Dále jsou v plánu Pyreneje a pak buďto Skotsko nebo Island. Pyreneje začátek cca červen, ostatní cca září.

Díky
fadp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 24, 2019 20:17

Re: koupě péřáku

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 21:21

@fadp: Ja ako obal na spacak pouzivam toto https://www.hanibal.cz/sea-to-summit-vak-event-dry-sack-8l-id18981. Je to nepremokave, lahke a da sa to celkom dobre stlacit. Su rozne velkosti, treba len vybrat taky aky ti vyhovuje, ja pouzivam radsej trochu vacsi ako je uplne nutne, lebo sa do neho ten spacak potom lahsie dava.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 21:25

Neni to nepromokave, jak jsem pred casem prokazal svymi lavorovymi testy ;-) Navic to casem odchazi, jak tu uz reportovali tusim booze a fps. Sacek do kose je vyrazne lehci, levnejsi a opravdu nepromokavy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » úte led 29, 2019 21:28

sobb aha tak já mám 35g - jak sem psal je uvnitř. Ten Endurance má vyšší gramaz potom a je zvenku a v kapuci.

Jinak jo klidně to hoď sem ;)

V podstatě asi mne nejvíc láká 1000 - přijde mi pro mne nejvíc univerzální.

Takže Expedition 1000, Andes 1000, Ascent 1100, Excuistic 1000, Alaska 1100.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fadp » úte led 29, 2019 21:30

grco píše:@fadp: Ja ako obal na spacak pouzivam toto https://www.hanibal.cz/sea-to-summit-vak-event-dry-sack-8l-id18981. Je to nepremokave, lahke a da sa to celkom dobre stlacit. Su rozne velkosti, treba len vybrat taky aky ti vyhovuje, ja pouzivam radsej trochu vacsi ako je uplne nutne, lebo sa do neho ten spacak potom lahsie dava.


Ahoj, měl jsem ho v seznamu, ale po přečtení recenze zde http://www.sileni-sobi.estranky.cz/clanky/recenze/perovy-trisezonni-spacak-sir-joseph-rimo-600.html jsi nejsem jeho koupí úplně jist.
fadp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 24, 2019 20:17

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 21:35

Tak to tady trochu prohledej a jist si budes. Nekupovat. Membrana protlacovanim vzduchu pri baleni odchazi a pak tece jako reseto. Ani puvodne neni uplne nepromokava, vlhkost projde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fadp » úte led 29, 2019 21:38

Nekupuji díky. Mike, nemohl bys mi prosím pomoci vyřešit otázku spaní (spacák atd), viz můj příspěvěk výše? Díky moc.
fadp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 24, 2019 20:17

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 21:42

NZ. Sorry, ale takhle to tady nefunguje. Odpovi ti ten, kdo si mysli, ze k tomu ma co rict, zrovna se mu chce a ma cas, coz aktualne neni muj pripad ;-) No a taky mam pocit, ze na vsechny sve otazky bys nasel odpoved, kdyby sis to tu trochu procetl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 21:49

Zaujimave, spravim tiez test.

Je ale asi rozdiel mat nepremokavy obal proti troche vody, co mi natecie do batohu ked prsi, a niekto kto sa s tym plavi na clnku...

Na moje potreby mi to zatial vzdy stacilo...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fadp » úte led 29, 2019 21:57

mike píše:NZ. Sorry, ale takhle to tady nefunguje. Odpovi ti ten, kdo si mysli, ze k tomu ma co rict, zrovna se mu chce a ma cas, coz aktualne neni muj pripad ;-) No a taky mam pocit, ze na vsechny sve otazky bys nasel odpoved, kdyby sis to tu trochu procetl.


V pořádku, děkuji. O:) Pročítáním zdejšího fora vs spací pytel jsem strávil nemálo hodin, čím víc zdejší forum pročítám, tím větší zmatek v dané problematice mám. Plno názorů, materiálu, variant použití, kondenzace, syntetika peří, membrány, váha spaní... :D Snad dojde ke zlomu a začne mi to všechno zapadat do ideálního vzorce :D
fadp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 24, 2019 20:17

Re: koupě péřáku

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 22:00

To tak byva, cim viac informacii, tym clovek je viac zmateny :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 22:06

grco píše:Na moje potreby mi to zatial vzdy stacilo...

Ono to staci, dokud to stacit neprestane ;-) Kdyz membrana na dne odejde, coz asi zavisi na poctu baleni (znici ji tlak), tak se tam dostane i ta trocha vody v batohu. Dokud funguje, tak pres ni stejne spacak muze navlhout. Ja proste nevidim zadne plus proti zabaleni spacaku v normalnim obalu do pevnejsiho pytle na odpadky, jen minusy (vaha, vodeodolnost, cena).

Pisu to proto, ze mi to puvodne taky pripadalo jako dobry napad, ale zmenil jsem nazor.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 22:16

Nebudu nosit veci v sackoch na smeti. Sorry, ale tudy cesta nevede.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky