koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sup » čtv dub 8, 2021 16:23

apuka píše:Zkus si nekde najit, kolik (milionu?) prachovych pericek dela 1 kg peri, rekneme 850 cuin.

Tady píšou že 450 g peří (ale kuřecího) je asi 55 000 tisíc peříček. Z toho mi vychází, že pokud bych ztratil třeba dvacet peříček za den a spal v tom 365 dní, tak jsem o deset procent dole. Samozřejmě, pokud to jsou dvě peříčka za den, tak je to procento za nepřetržitý rok používání a to je nic. Ale po pravdě si nejsem jist, kolik to je, ale rozhodně bych řekl, že to bude víc jak jedno peříčko za noc. Podle mě si všech rozhodně nevšimnu.
https://www.quora.com/How-many-feathers ... feathers-1
Mawenzi píše:sup
neni tech 80g navic prave plnenim 50:50? protoze pokud se do horni komory obecne dava vic, tak mozna aby udrzeli plneni, bylo min peri celkove.

Je to tím že mám Sko, ty asi budeš mít Mko, ne? Teď jsem si to zkusil naklikat.
Naposledy upravil mike dne čtv dub 8, 2021 16:34, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace, vnorena zrusena
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2021 16:38

Spravne, apuku to chce pokazde overovat, protoze silene prehani jako i v tomto pripade ;-) Ale opravdu prijdes o 20 pericek za noc? To se mi zda hodne, z meho peraku je to tak 1 - 2. Navic rok nepretrziteho pouzivani neni malo, vetsina lidi to nezvladne za 10 let.

Akorat prosim zkracuj ty citace, uz jsem ti je opravoval dneska podruhe. Viz vyse, druha byla OK, prvni ne. Vnorene citace jsou skoro vzdycky zbytecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sup » čtv dub 8, 2021 16:55

mike píše:Ale opravdu prijdes o 20 pericek za noc? To se mi zda hodne, z meho peraku je to tak 1 - 2. Navic rok nepretrziteho pouzivani neni malo, vetsina lidi to nezvladne za 10 let.

To právě nedokážu odhadnout, kolik to za noc je, ona ty pírka jsou malá a podle mě si spoustu těch, co ztratím, nevšimnu. Ale taky si myslím že to budou spíš jednotky. Podle mě ten rok za pět let dám, navíc máme za rok v plánu jet na půl roku do Jižní Ameriky, tak to pak bude hned. Ale spíš se o to asi nemusím starat, bude to pár procent přinejhorším a to asi moc nepoznám.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2021 17:00

Asi tak, navic si myslim, ze pri delsim nepretrzitem pouzivani se vic projevi to, ze spacak je zvaleny a neprany. Plus si myslim, ze mala pericka, kterych si nevsimnes, jsou vyrazne lehci, nez v tom odkazu, tam se nejspis mysli normalni pirka se stopkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » čtv dub 8, 2021 17:14

mike píše:Spravne, apuku to chce pokazde overovat, protoze silene prehani jako i v tomto pripade
A mika by mel uz konecne nekdo naucit cist CELY text :twisted: , navic trochu alespon se kouknout na to, o cem se pise, aby to chapal - alespon ty marketingove keci, i to by nekdy (jako ted) stacilo.
(Jeste zes toto alespon castecne zmirnil v dalsim prispevku...)
sup píše:Tady píšou že 450 g peří (ale kuřecího) je asi 55 000 tisíc peříček
Toto je neco uplne jineho... To jsou fakt cele bezne brka/pera. Jedno prumerne takove vazi radove (spise asi o dva) min nez to paperi (to "nevazi skoro nic") a pirka (to jsou jen malinke casti vrsku celeho pera), co se dava do 850 cuin peri, co jsem psal. Rozhodne jich ale bude vice nez 20x tolik nez bys poskladal kilo naplne do spacaku z celych kurecich peri - a ty pericka z hus jsou znacne jemnejsi nez bys dostal z kureciho.

Proto si myslim, ze ani nejakych 7500 ztracenich pericek nepocitis na teplotnim komfortu. Ano, mike ma pravdu, ze asi o hodne vice pocitis slehnuti.

Na druhe strane se mi to po te dobe zda docela dost, podle mne by se to stavat nemelo. Resp. kdyby se Ti to stalo necele dva roky po nakupu, podle mne by to byl duvod na reklamaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sup » čtv dub 8, 2021 18:03

apuka píše:Toto je neco uplne jineho... To jsou fakt cele bezne brka/pera. Jedno prumerne takove vazi radove (spise asi o dva) min nez to paperi (to "nevazi skoro nic") a pirka (to jsou jen malinke casti vrsku celeho pera), co se dava do 850 cuin peri, co jsem psal. Rozhodne jich ale bude vice nez 20x tolik nez bys poskladal kilo naplne do spacaku z celych kurecich peri - a ty pericka z hus jsou znacne jemnejsi nez bys dostal z kureciho.

To by znamenalo, že by jedno prachové (tzn. to malé, co tvoří 90 procent náplně dle váhy při rozložení 90:10) husí pírko vážilo jeden minigram, takže na jeden fram váhy by jich bylo potřeba 1000. Hele já nevím, sto (jednomu řádu) bych věřil, ale tisíc už je docela hodně... nemáš na to nějaký odkazy? Zajímá mě to teda spíš ze zvědavosti, moje obavy jsou už rozptýlený. A klidně to může být, že to ten miligram váží.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » čtv dub 8, 2021 22:01

sup píše:Co si myslíte o možnosti u Cumulusu zvýšit množství peří ve spacáku, má to efekt? Na jednu stranu si říkám, že maj ty spacáky šitý na nějaký množství peří, takže extra peří už moc izolaci nezvedne, a když si vezmu, jak mi z mého Panyamu 600 neustále peří leze (o dost víc než z předchozího Vikinga 600), tak si říkám, zda to hlavně neprodlouží životnost spacáku, na druhou stranu si říkám, že víc peří musí víc hřát:-).
Co se týče efektu na izolaci, tak už Ti odpověděli výše. Já též nechávala do custom made zimního spacáku přidat o trochu více peří. Ne až tolik kvůli navýšení izolace (i když to je samozřejmě cenné plus), ale právě kvůli prodloužení životnosti. Roli nehraje jen "pelichání", ale také celková slehlost a ničení peří. Na našich starších zimních péřácích je to velmi znát, a od většího množství peří si tudíž slibuju, že to oddálí dobu, kdy se původně naducaná komora změní jen ve dva kusy látky s peřím sesypaným do stran. A v takovým spacáku už je zima i v podzimních jižních Alpách.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pát dub 9, 2021 9:15

sup píše:nemáš na to nějaký odkazy
Az budu mit trochu vice casu a spomenu si, tak zkusim najit.

Ale co Ti brani si posbirat par tech vypadlych pericek (tj. kousku jemneho peri - ty budou prochazet spise nez paperi, ktere je mnohem jemnejsi a lehci) a najit nejakou "mikrovahu"? :wink: Nebo to zanes nekam do lekarny, kde jeste michaji vlastni veci a popros je o zvazeni.
Paperi bys taky nasel nekde v lese nebo hoc i na vesnici nekde u hus/kachen/kur/holubu, jen vetsinou budou tezsi (krome husiho) nez ty ve spacaku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 14:35

sup píše:Jo, je pravda, že Panyam (mám velikost S) je vevnitř velkej a pohodlnej, trochu se toho u u toho Xlitu bojím, ale zas nejsem moc velkej a koupil bych si Mko (mám 173 a tak 73 kilo).
Budu teda ještě zvažovat, zda mít dva spacáky za deset tisíc není trochu konzumní hédonismus:-).
Takže to chápu tak, že množství peří, co tam dávaj, je optimum "tepelného výkonu izolace" na přidaný gram váhy, ale pak ještě dodatečné peří pomáhá, ale ne tolik.

To skutecne staci ten S? Ja bral ten Panyam 600 a na doporuceni zde prave M jelikoz mam 170cm tj ma mit spacak 188cm max. Mam ten Cumulus LL300 a co jsem nasel bezna regular velikost ma mit 183cm a je akorat.
Z toho duvodu jsem usoudil ze S radeji ne.
To jsem teda zvedavej co me to prijde :-k
Dva spacaky po 10k je luxus, ale pokud to nekdo tak divoce pouziva, potom se to docela muze vratit + take v preprave letadlem :) Ja mel kupon takze me ten LL300 Cumulus stal asi 3000czk, no a jelikoz ted mam penize, tak jsem rozhodl ze dam ten zimni Panyam a prisel asi na 11k (cekam na dodani) :mrgreen:
Sice cena, trochu jsem se cukal, ale ta barva byla tak hnusna ze me to dutilo resit. Zaroven me potesilo pridat silnejsi latku ten Pro 36g na vnejsi stranu. Vaha do 993g to jde a velikost uvidim no, kompresni obal mam, takze by to mozna slo nekde nouzove stlacit.

Pridavani peri, tam to zveda komfort hranici, ale zalezi kam to chces tahat? Do jake zimy? Jsem to dobu steloval a kdyz me po pridani peri vyletel komfort dal -7, -8 tak me to prislo uz zbytecne, jelikoz nejsem takova zmrzlina a malo kdy se tak dostanu. Proto pro me bude i luxus i kdyby casem mel komfort -4 uplne v poho :)
A asi to zvedne i objem, takze pak ho nebudes mit treba 29cm x 19cm ale znatelne vetsi :(
Ty normy take me to tam zarazilo, ale vesmes neumrzlnul jsem ani s tim Cumulus LL300 a 1 stupen nad nulou, vyuzil jsem tak i jeho limit cca 0 a v poho :) Staci tam pridat termopradlo (to jsem zjistil rok zpet) a to s tim spim uz 5 let v maskacich :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 14:48

Etheric píše:Mám 172 cm 60 kg a třeba Lite Line byl pro mě tak ouzkej, že jsem se v tom pořádně nevyspal.
Dle objednávky mám mít spacák hotov za 3-6 týdnů, tj do konce dubna. Su zvědav, jak to stihnou, pokud ne, budu požadovat slevu za zpoždění objednávky, schválně jak se k tomu postaví. Ale snad to stihnou a vše bude ok

Fakt? 60kg to nejses tlustej aby jses tam nevesel :D Me prijde LL300 teda v poho :)
S tim mel problem jeden kolega kdysi v praci, ze prej by klidne koupil drazsi spacak, ale ze ani do SirJosef se nevejde protoze je tlustej a ze delaj vsude ty mumie :D To jsem mu zapomel rict ze Cumulus ma ten konfigurator, tam by mu mozna mohli pomoct.
Vlastne to me napadlo, delaji se spacaky i pro objemne lidi? Treba 170cm ale bude mit 120kg? :-k

Jsem koukal a na tom webu mas
8-12 working days - kdyz to koupis hned jak je, je to napsane u toho do kosika

Delivery time for custom made sleeping bags: 7-10 weeks - tady je kdyz kliknes na to custom, takze to nevim zda bys vyhadal, aspon mam za to ze jsem tam toto taky nahore mel napsano :-k
A bral jsem to mozna tak o 2dny driv nez ty, cos tu pak psal zes to koupil.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » ned dub 11, 2021 16:20

ripper6 píše:Delivery time for custom made sleeping bags: 7-10 weeks

Podstatný je to, co mi napsali do emailu při potvrzení objednávky - 3-6 weeks. Co napsali komu jinýmu před nebo po datu mojí objednávky může být jinak, mně napsali 3-6 týdnů, tak je beru za slovo. Ale sou to poláci, s něma je vždycky složitá domluva....

Su hubenej, ale jak už jsem psal, ten LL je fakt nekomfortně ouzkej, dám ruce trochu od těla nebo trochu pokrčim nohy a už se stlačuje izolace... Taky měním polohu i 10x za hodinu. Nevyspim se, pokud se musím v rámci polohy držet v tak malým prostoru, co nabízí standartní LL. Vysloveně mě to v noci sralo, že jsem musel mít ruce striktně u těla a nijak jinak. Těch +22cm bude akorát...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » ned dub 11, 2021 20:04

ripper6 pro kolegu hledajiciho siroky spacak: Napr. Warmpeace dela Wide verzi Vikingu. Drive take delal Extender prave na rozsireni spacaku Viking, nevim jestli ho porad nabizi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 20:28

Etheric píše:Podstatný je to, co mi napsali do emailu při potvrzení objednávky - 3-6 weeks.

Mas pravdu, email jsem nasel
Delivery time for custom made sleeping bags: 3-6 weeks
Placed on 19.03.2021

tak ty budou rychli, zbytek se hodi vymluva ze to nekde zdrzel dopravce :D
Me teda uzkej prijde neco tak
https://www.hanibal.cz/rab-mythic-ultra ... 787/#11171
a zrovna hubenej si neprijdu ale i presto s Cumulus nemam problem, celkem ok ale je fakt ze ja se pretocim tu a tam a ne tak extremne co uvadis :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon dub 12, 2021 6:41

ripper6 píše:Me teda uzkej prijde neco tak
https://www.hanibal.cz/rab-mythic-ultra ... 787/#11171

Zateplená svěrací kazajka :twisted:
To už je přehnaný... Navíc tenká vrstva titanu na látce? Jakože wtf??

Samozřejmě ohledně Cumulusu čekám něco jako že z důvodu moribundu vypadla dodávka látek Torray Airtastic, tím pádem se vše opozdí a že se velmi omlouvají, nebo něco na ten zpusob... Ale o tu slevu za nedodržení termínu si řeknu, přinejhorším mě pošlou do P :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon dub 12, 2021 11:16

Etheric píše:Ale o tu slevu za nedodržení termínu si řeknu, přinejhorším mě pošlou do P :)

Tak to zkusim taky pokud me to nedorazi, mam to z 19.03. tak jeste spocitat dny, bere se to jen jako pracovni dny a nebo se tam pocita i sobota? :-k
Jo tak uzkej zase bych nechtel, me i ty echt drahy dalsi, tam me neprislo ze by objem baleni byl mensi takze me zbyl stejne Cumulus, hlavne pokud vydrzi ale davam si trochu nadeji Pro 36g, kdyz to dal i ten s 29g :D
A teplejsi se me vyplati uz proto ze ja mam zase problem s tema karimatkama, vlastne zadnou nemam pokud se nepocita celta. Takze urcite to pak nekde tesnu jen s celtou. Sice ted jsem zkusil karimatku, ale je otazka co vydrzi a neverim uplne tomu.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod milarepa » pon dub 12, 2021 11:39

má někdo zkušenost s polským Pajakem (pavoukem) ?

nevypadá to špatně....polské kachní peří
http://prohory.cz/spacaky-perove/258-perovy-spacak-pajak-core-400.html
šiřka 84/50
délka 192/200
peří 420g 700 cuin
váha 800 g
komory Z
teploty 0/-6
látka ultralehky TORAY Airtastic SLF15 DWR

ještě tam je Pajak 550 do větší zimy.......
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 12:09

milarepa píše:má někdo zkušenost s polským Pajakem (pavoukem) ?
Manzelka ma od nich (a od Alese z prohory.cz) perove palcaky. Provedeni fajnove, promyslene a kvalitni. To je jedine, co mohu rict o Pajaku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 12:11

ripper6 píše:mam to z 19.03. tak jeste spocitat dny, bere se to jen jako pracovni dny a nebo se tam pocita i sobota?
Nevim, co na tom chces pocitat sobota/nesobota? 1 tyden je 7 nasledujicich dnu, vcetne vikendu.
Ferove by bylo si zazadat, pokud neprijde v pondeli po 6-ti tydnech, resp. pokud bys videl pres vikend v sledovacce (pokud bys mel), ze uz je v patek vecer u Vas na expedicnim skladu, tak nic nezadat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod brhel » pon dub 12, 2021 14:15

Jůtůber Jenda z lesa chválí péřák AEGISMAX z Alíka.
https://www.aliexpress.com/store/727569
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 12, 2021 14:25

aegismax z alika si chvali hodne lidi, kterym nevadi absence limce a polozip
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon dub 12, 2021 15:03

... a draní ptáků zaživa...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 15:24

Navic kdyz se pripocita skoro jiste clo (kdyz to poslou z Ciny) a DPH, tak uz to az tak levne neni ale bude srovnatelne minimalne s tim Pajakem, ale i s jinymi "zdejsimi" spacaky. A to s moznosti reklamace, oprav, doplneni, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod milarepa » úte dub 13, 2021 11:47

ale jo, někdo si dá kostelecké párky se separátem a je spokojený, bo to bylo levné a zahnalo to hlad, možná si na tom i trochu pochutnal, bo ta chemie v tom to nějak chuťově nastavila.......no a podobně nastavení lidé jsou nadšení z čínských péřových spacáků.....asi to nějak funguje, na to jejich polehávaní na mezi to stačí, jsou spokojeni.......peří sice stojí za hovno, cuin je nahoněné a rychle slehne, ty husy určitě neměly hezký život a o peří přišly nechci domýšlet jak......střihy jsou obšlehnuté, zpracovaní šlendriánské, ale co, za 2 roky koupíme nový, bo šmejdské zboží se musí rychle točit, aby na sebe vydělalo......svět jde do prdele, a lidé, co tohle podporují tomu sešupu mažou schody
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte dub 13, 2021 16:04

Tak toto jsem ja uz nepsal a muj prispevek ani nebyl o tomto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » ned dub 18, 2021 15:51

milarepa píše:peří sice stojí za hovno, cuin je nahoněné a rychle slehne, ty husy určitě neměly hezký život a o peří přišly nechci domýšlet jak......střihy jsou obšlehnuté, zpracovaní šlendriánské, ale co, za 2 roky koupíme nový, bo šmejdské zboží se musí rychle točit, aby na sebe vydělalo......svět jde do prdele, a lidé, co tohle podporují tomu sešupu mažou schody

Ano i tak to na me pusobi dle odkazu, bohuzel moc cesty neni dokud to vetsina lidi podporuje :(

I ja byl donucen, rika se tomu ze hold starej dedek zamackne slzu a vzpomina jak to bylo driv :lol:
Jako priklad muzu uvest vymenitelna baterie do telefonu vs ta napevno.
Odpoved vzdy zni: proc dedek chce vecne menit baterii? Snad ma Powerbanku ne? :D
Ja jako dedek dopadl realita: tak kracim s tim modernim, Powerbanka nejde zapnout (cca 10mesicu fungovala), reklamace (30dnu), vraceni penez a tak putuje do smetaku, koupi se dalsi a podobne tak konci telefon 8)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prochycz » ned dub 18, 2021 19:21

Ahoj,

mám dotaz ne úplně k výběru péřového spacáku, ale snad to nevadí...Ví tu někdo, proč Cumulus má spacáky na svých stránkách v rámci EU zemí cca o 40 € dražší?

Např. Lite Line 200:
V EU verzi stránek: 209€
V polské verzi stránek: 799 PLN -> cca 175 €
V International verzi stránek: 169€
V USA verzi stránek: 195 $ -> cca 162€
V UK verzi stránek: 155 GBP -> cca 178 €


Takže všude to vyjde přibližně na cca 170 €, jen v rámci EU tam mají +40€ marži, což mi přijde dost zmrdské bych řekl. Pochopil bych, kdyby to bylo pro Poláky levnější, ale nechápu, že to je všude stejný krom EU. Čekám, že náklady pro EU by měli být +- stejné jako v Polsku, max vyšší poštovné.
Švýcarsko, Kolumbie, je to jedno prostě za 169 €
Česko, Německo atd. za 209€

40 € Není zrovna málo

PS: Dotaz jsem jim psal přímo na FB stránkách, zatím čekám na odpověď.
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: koupě péřáku

Příspěvekod milarepa » ned dub 18, 2021 19:40

máš to přímo na jejich webu, nemusíš je s každou blbostí otravovat

This price is EU VAT exclusive. Please note that customers from outside the European Union are responsible for covering possible local import duties, taxes and other fees which will be due at the time of delivery.
Naposledy upravil mike dne ned dub 18, 2021 20:25, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prochycz » ned dub 18, 2021 19:41

Aha tak to se omlouvám, toho jsem si nevšiml.
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » pon dub 19, 2021 16:14

Dik za upozorneni, ted jsem to koukl a nejde to ani obejit, pokud tam zkusim nakoupit jako z USA, tak to nedovoli vybrat jinou zemi v zaveru a jsou tam pouze regiony USA.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod milarepa » úte dub 20, 2021 7:38

tuhle slepou cestičku jsem tam také vyzkoušel....... :D
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky