koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv srp 11, 2016 18:23

fps píše:taky nechápu jak se při teplotách okolo nuly v 1200 g peří neuvaří, já jsem na spaní celkem zmrzlina, ale i mně stačí na teploty okolo nuly 500 g peří, i když které má 800 cuin

Jenze tohle ma 600 cuin, takze je to jako 900 g peri 800 cuin. I tak je to dost, ale jestli zamrzalo jezero, tak klidne mohlo byt -5 a min a to uz na uvareni neni.

fps píše:já spím i v létě ve spacáku ve spodkách a v triku s dlouhým rukávem, takže se na mně spacák nelepí, ale hlavně se spacák chrání před lidskou mastnotou, a taky když z něj vylezu třeba v noci na záchod, tak mi není taková zima jako když mam na sobě jenom trenky a triko s krátkým rukávem

Tak. Driv jsem taky spaval v trenkach a tricku, ale je fakt lepsi byt obleceny. Za mne volne, tenke a neprilehave obleceni, zvlast na nohy. Nesnasim spani ve spodkach na telo.

@Ferka: do zimy to chce jeste ponozky, teple a nesmi utlacovat krevni obeh, takze trekove se na to moc nehodi. Za mne PWS od Warmpeace. Udela to prekvapive velky rozdil ve vnimani teploty a kvalite spanku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod malejjarda » úte srp 23, 2016 17:12

malejjarda píše:Taky vybírám péřák.
Většinou jezdím na kole, po ČR a okolí, zatím žádné Alpy nebo vysoké hory. Třísezóňák, ročně okolo nějakých 30nocí. Měřím 177cm/68kg. Cena - samozřejmě co nejlevnější. :-) Okolo 5000Kč.
Co mě zaujalo
1. Prima Polar 600
2. Sir Joseph Rhino II
3. WARMPEACE Viking 600
4. Malachowski 300 Guide Pro


Nakonec jsem koupil Vikinga 600. Včera jsem byl pro něj na poště.
Původní plán, vyzkoušet ho o tomto víkendu, má vážnou trhlinu. Asi bych se v něm bylo docela horko.
Takže se ostrý test odkládá.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: koupě péřáku

Příspěvekod servitkar » čtv zář 15, 2016 12:35

ahoj, mam trochu "spacakovu" dilemu..
hladam 3-sezonny perovy spacak na mensie pohoria (mala, velka fatra, mozno nizke tatry) a chcel by som mat mozno trochu teplotnu rezervu aj na chladne noci na jar/jesen, mozno teplejsia zima.. mam okolo 182cm, 63kg
chcel by som najradsej nieco lokalne (akoze aspon europa, alebo aspon nie Cina a pod)
zatial som mal akurat syntetiky od Primy, ale uz ma stve ze po 3 rokoch ich mozem pouzit akurat ako deku..

zatial mam v "merku" tieto spacaky:
Prima Polar 600 (195cm) 600cuin 1.3kg 18x32/25 -2C/-8C 4000Kc - zaujimava cena, ale je kvalitny? (aspon ako Rimo?)
Sir Joseph Rimo II 600 600cuin 1.21kg 18×36 -1.5C/-8C 5000Kc
Sir Joseph Paine 400 650cuin 0.87kg 18×36 +1C/-5C 6100Kc
Cumulus Mysterious Traveller 500 700cuin 0.89kg 18x26 +1C/-5C 5900Kc
Cumulus Mysterious Traveller 700 700cuin 1.11kg 19x29 -5C/-12C 6750Kc

celkom ma zaraza porovnanie SJ Paine 400 a Cumulus MT 500 - maju podobne teplotne rozsahy, vahu, ale v Cumuluse je o 100g viac peria a je "plnivejsie" (700 oproti 650cuin). takze bud SJ keca, alebo ma Cumulus nadhodnotene teploty..
asi najradsej by som bral ten MT 700 - ma aj dostatocnu tepelnu rezervu a je pomerne lahky, akurat je drahsi.. mate ho niekto? - je naozaj dobry za tie prachy? (nie je az moc "light" ako napr. SJ Koteka a nevydrzi tak dlho ako klasiky..?) alebo je lepsie usetrit a kupit primu polar/SJ Rimo..? prip. mate tipy na nieco lepsie?
servitkar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 15, 2016 11:57

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » čtv zář 15, 2016 14:11

Ak mas prachy, vezmi aj ten MT 700, tam ta neprekvapi ani neskora jesen resp. slabsia zima. Tych -5 urcite da a ked to porovnam s Vikingom 600 a objemom peria, tak by u tej 700 mohol byť komfort okolo -8. Len v lete sa budes musiet prikryvat :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » čtv zář 15, 2016 18:50

@servitkar

na třísezonní spacák je Sir Joseph Paine 400 málo, chce to cca 600 g 600 cuin peří, nebo cca 500 g 800 cuin, moje pořadí tří sezonních spacáku je:

1 - Sir Joseph Looping 500
2 - Sir Joseph Paine 600
3 - Sir Joseph Rimo 600
4 - Prima Glacier 500
5 - Prima Arctic 600
6 - Prima Polar 600
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod slezacekm » čtv zář 15, 2016 19:12

@fps proc tam nemas zacny cumulus nebo warmpeace? kvuli 60:40 u cumulu? vikingy tu taky rada lidi chvali
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » čtv zář 15, 2016 19:59

- Warmpeace je už bohužel Made In China, a taky je v nich kachní peří které mi smrdí
- jelikož často používám spacák jako deku, tak to rozdělení peří se na to moc nehodí, a pak taky dam raději přednost Made In Czech Republic když to je stejná kvalit jako Cumulus, Sir Joseph a Prima dělá sedm různých tří sezonních spacáku, takže je z čeho vybírat už jenom u těchto dvou výrobců, proč do toho zatahovat ještě cizí značky, a ještě víc to komplikovat, to bych mohl ještě do výběru zařadit třeba péřáky Malachowski nebo Yeti
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Guly » pát zář 16, 2016 3:38

Trojsezónny spacák na spomínané pohoria by som uvažoval radšej okolo 800g peria, hlavne pri použití nad hranicou lesa. 600g je na skutočnú jar a jeseň trochu na hranici. V lete 600g v pohode ale na neskorú jeseň by som odporúčal zvážiť viac peria k vôli teplotnému komfortu a pohodliu. Moje skusenosti radia tak, hlavne pri viacdňovkách. Hlavne ak sa nedá dosušiť cez deň spacák vo vlhku na, druhú - tretiu noc 600g izolácia rapídne poklesne. Preto radšej používam pri viacdňovkách v pokročilú jeseň a skorú jar nad hranicu lesa až 900g cuin 800- 900 a neuvarím sa. Áno, v teplé leto 600g môže stačiť. Stojí za zváženie, na menované pohoria ísť nad 600g z uvedených dôvodov. V 600g som už klepal neraz kosu. A kto chce spávať bez stanu, tak rozhodne 600g je primálo. Hlavne, ak sa nepoužíva karimatka s vyšším tepelným koeficientom! Na tom tiež dosť záleží! Taká je moja skúsenosť, neukameňujte ma za to. A používam nemembránové spacáky Yeti. Na tepľúčko a komfort si ale potrpím :)
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod servitkar » pát zář 16, 2016 7:39

@Guly a co tych 700g 700cuin peria - postaci to..? okrem toho som si hovoril, ze ked bude vacsia zima, tak sa daju pouzit aj tie vlozky do spacakov
skor sa bojim, ze pri nizkych teplotach to bude ok, ale ked budu napr. tepla jar/jesen tak sa v tom uvarim. ci nie je to az take zle? a okrem toho nechcem zbytocne nosit vahu navyse (aletak, na leto si kupim asi nieco lahsie..)
pri peknom pocasi spavam aj pod sirakom, ale vacsinou v stane (a napr. ked fuka viac). karimatku mam zatial TaR Z-Lite SOL (ma teplotny koeficient 2.6, tak to snad na 3 sezony staci..)
@fps mne sa tiez tie ceske znacky pacia, ale ked si to cenovo a cuin-ovo zrovnam, tak lepsie vychadzaju tie cumulusy - napr. ked si porovnas ten SJ Paine 600 s MT 700 - a to mas Cumulus este za lepsie prachy..
@remy77 dik ;)
servitkar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 15, 2016 11:57

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » pát zář 16, 2016 8:00

Guly píše:Trojsezónny spacák na spomínané pohoria by som uvažoval radšej okolo 800g peria ... Taká je moja skúsenosť, neukameňujte ma za to.
Kameňovať ťa snáď nikto nebude, ale myslím, že to je neprenosná skúsenosť a extrémny názor :D Však s 850-gramovou náplňou chodím do zimných Himalájí, a to som zmrzlík... Nad nulou v tom neviem spať, je to príliš teplé a ak sa len prikryjem, zakaždým mi niekade ťahá a budím sa. A keď človeku polovicu noci ťahá na spotené kríže, to sa aj ráno vstáva o dosť ťažšie :((

Podľa mňa tých 700 g 700 cuin peria v spacáku s voľnejším strihom by mohol byť dobrý výber pre posun k nižším teplotám pre zimomravého človeka, aj keď osobne si myslím, že bude teplý až priveľmi. Na jednu-dve chladnejšie noci sa človek môže priobliecť, ale spávať dlhodobo v príliš teplom spacáku skracuje jeho životnosť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prenos » pát zář 16, 2016 8:22

slezacek:
no jak to tu uz nekdo psal, je to stejne jen o tom kolik do toho chces vrazti, protoze kdyz jsi ochotny pritlacit na pilu, tak proste koupis "logicky" ten co ma nejvetsi cuin. S tim souhlasim.
Pokud chces obcas spat i v zime tak comfort kolem 0 mi prijde malo, ale samozrejme kdyz se obleknes a mas poradnou karosku a jsi ve stanu tak to asi neni problem. Je to tezke jednoznacne rict.

Mam Viking 900 kde je comfort asi -7 a v zimne v horach na snehu a ve stanu pohoda, jinak u teplot kolem 0 spim jen v trenkach :). Ale proste je tam cuin "jen" 600 cili je docela objemny". Ikdyz porad oproti obyc syntetickym je to pohoda. Ted uz bych klidne priplatil a koupil s priblizne stejnym teplotnim urceni neco co ma cuin 800. Cili v podstate bych na tom byl stejne jen by to bylo lehci o trochu a zabiralo mene mista. Cili jak jsem psal, zas jenom o penezich.(ale to je asi vsechno :))

Takze z tveho vyberu co jsi psal bych bral ten posledni MT 700. Ale chapu ze je to dost. To si musi kazdy rict jak casto spi venku, zda se mu to oplati.
Klidne bych zahrnul do vyberu Warmpeace, na cinu se vykasli, urcite mas plno vybaveni co se tam dela.

Jeste muj nazor na material: podle me bych to moc neresil, pokud se k tomu nechovas jak prase, tak to neznicis.


P.S: pozor na ty vahy spacaku, mam pocit ze to casto udvaj pro ty nejmensi velikosti. A ty teploty jestli se lisi o +/- stupen moc neres, to asi ale vis :)
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 16, 2016 8:24

wawrik muzes specifikovat jak myslis ze spani v teplym spacaku zkracuje jeho zivotnost?

ja mam 650g 680 cuin a teda kolem nuly docela hranicni pro me. takze tohle je fakt co clovek to uplne jina hodnota...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » pát zář 16, 2016 8:28

Jo, však to je na trojsezónny spacák tak akurát, nie?

V príliš teplom spacáku sa človek veľa potí, a (obyčajne) radšej spí len v spodnom prádle. Takže sa spacák mastí a to je pre páperie konečná. Páperie sa zlepí a stratí loft.
Naposledy upravil wawrik dne pát zář 16, 2016 8:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 16, 2016 8:34

wawrik ahaaa takhle si to myslel - tak to jo, to urco to masteni neni moc OK. na druhou stranu posledni spacak, ve kterym sem mela na omak prijemnej matros byla synteticka prima, jinak bych teda v pradle v tom co mam spat nechtela, fuj :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod servitkar » pát zář 16, 2016 8:55

@wawrik: takze myslis ze ta 700 je uz moc? na jednu stranu chce mat clovek dostatocnu rezervu, ale zas ako pises aby som ho kvoli tomu neznicil. a je zase nanic spat potom vacsinou len prikrity (hlavne napr. ked viac fuka a pod). a ako je to s pranim peria? ci ma len obmedzeny pocet "cyklov"..?
zas na druhu stranu mi pride ta 500 malo (aspon co sa tyka definovaneho teplotneho urcenia - viem ze je to +-, ale napr. oproti Paine 400 mi pride ze by tam mal byt aspon 2-3stupnovy rozdiel..) no neviem co s tym.. najlepsie keby mali aj MT 600..

@Prenos: warmpeace moc nechcem. ved nemaju aj perie z ciny? to podla mna teda nic moc. a v poslednom case sa snazim kupovat necinske veci. napr. batohy corazon, doldy, plastenka jurek a pod.. proste nech si vyrobcovia uvedomia ze cina je slepa cesta (ajked Zeman ma asi iny nazor.. ;)
a tie vahy spacakov som pisal pre konkr. velkosti (pre mna 190), takze to by asi malo sediet. tie teploty sa snazim brat s rezervou, ale tak aspon trochu by mohli byt smerodatne..
servitkar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 15, 2016 11:57

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Prenos » pát zář 16, 2016 9:19

No nekdo rekne 700 moc jinej zas 500 malo, no to budes mit tezky....
S tou cinou mas pekny pristup to se mi lbi, ja tak striktni nejsem. Nekdy se to moc demonizuje, myslim obecne. Plno skvelych vyrobku je z ciny, pokud si to vyrobce ohlida. Ale to sem nepatri.

Jinak jak pise wawrik s tim teplym spacakem, tak kdyz je mi teplo tak se rozepnu a je to. Nikdy jsem se ve spacaku nepotil. Ale tak ja venku spim paradoxne kdyz je spise chladno :).

Nekdy si rikam jestli neni dobre mit teply spacak a na vyssi teploty nejakej low-cost ne moc teply.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: koupě péřáku

Příspěvekod servitkar » pát zář 16, 2016 10:25

@Prenos: no jak hovorim - idealne MT600.. (ktory neexistuje). ale jo, asi je lepsie mat rezervu, ako riskovat zdravie..
no s tou Cinou je to take.. akoze asi je to fajn z ekonomickeho hladiska, ale to je asi vsetko. zbytocne to potom prevazaju cez pol sveta, cinske deti kvoli tomu nemaju rucicky a vlastne odvadzas tym pracovne miesta prec zo svojej krajiny (co je vlastne celkom vtipne ked to hovorim ja, kedze na SK nemame uz skoro ziadnu vyrobu - zato vsetka cest ze v Cesku mate aspon "nieco"). prave kvoli tomu si hovorim, ze radsej si priplatim nejaku tu stovku (v Kc), ale vies aspon odkial to pochadza a ze to ma obycajne ovela vyssiu kvalitu

to si prave tiez hovorim, ze na leto (ale asi az buduce) si k tomu zozeniem este nejaky lahky letny spacak (a okrem toho ze si nebudes nicit ten 2. tak ponesies o pol kila menej..)
servitkar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 15, 2016 11:57

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát zář 16, 2016 15:11

Guly píše:Preto radšej používam pri viacdňovkách v pokročilú jeseň a skorú jar nad hranicu lesa až 900g cuin 800- 900 a neuvarím sa.

já požívám membránový péřák 900 g 800 cuin v zimě, od cca 0°C po -20°C, jak je nad nulou, tak se pod nim vařím, i když ho mám jenom jako deku
Guly píše:V lete 600g v pohode ale na neskorú jeseň by som odporúčal zvážiť viac peria k vôli teplotnému komfortu a pohodliu.

já požívám membránový péřák 500 g 800 cuin jaro a podzim, od cca -5°C po +10°C, jak je nad cca +10°C, tak se pod nim vařím, i když ho mám jenom jako deku
Guly píše:Áno, v teplé leto 600g môže stačiť.

pro mně je to moc, já v létě požívám 290 g 800 cuin, od cca +6°C nahoru
Guly píše:Hlavne, ak sa nepoužíva karimatka s vyšším tepelným koeficientom!

tohle je samozřejmě dost důležitá věc, já spím ve stanu a na Therm-A-Rest NeoAir Xtherm

- na spaní jsem celkem zmrzlina, a každý to máme trochu jinak, ale teploty co píšu platí i pro to když jsem v Alpách nebo v Tatrách na týden na těžko, když je velká vzdušná vlhkost, tak v tom určitě hraje svojí roli to, že mám membránový spacák, obzvlášť "ak sa nedá dosušiť cez deň spacák vo vlhku na, druhú - tretiu noc" jak si psal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát zář 16, 2016 15:23

servitkar píše:mne sa tiez tie ceske znacky pacia, ale ked si to cenovo a cuin-ovo zrovnam, tak lepsie vychadzaju tie cumulusy - napr. ked si porovnas ten SJ Paine 600 s MT 700 - a to mas Cumulus este za lepsie prachy..

tohle si už musíš rozhodnout sám, jediné co mi na spacácích Cumulus vadí je to rozložení peří, u mně naštěstí peníze nehraji v rozhodování takovou roli
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát zář 16, 2016 15:39

wawrik píše:spacáku s voľnejším strihom

tohle je dle mně taky dost důležitá věc, zkoušel jsem péřáky užšího střihu, ale byli na mně úzký, takže se tím teplotní komfort o něco snížil, mně sedí RAMENA/BOKY/NOHY: 85/76/38 cm/cm/cm
wawrik píše:V príliš teplom spacáku sa človek veľa potí, a (obyčajne) radšej spí len v spodnom prádle. Takže sa spacák mastí a to je pre páperie konečná. Páperie sa zlepí a stratí loft.

jojo, i proto já spím v péřáku i v létě ve slabých spodkách, ponožkách, a triku s dlouhým rukávem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát zář 16, 2016 15:54

servitkar píše:zas na druhu stranu mi pride ta 500 malo

jak jsem už psal, na třísezonní spacák to chce cca 600 g 600 cuin peří, nebo cca 500 g 800 cuin, a cca -3°C v tom v pohodě zvládneš
servitkar píše:warmpeace moc nechcem. ved nemaju aj perie z ciny? to podla mna teda nic moc. a v poslednom case sa snazim kupovat necinske veci. napr. batohy corazon, doldy, plastenka jurek a pod.. proste nech si vyrobcovia uvedomia ze cina je slepa cesta (ajked Zeman ma asi iny nazor.. ;))

+1
servitkar píše:tie teploty sa snazim brat s rezervou, ale tak aspon trochu by mohli byt smerodatne..

podle toho na jakou teplotu koukáš, a na jaké výrobce koukáš, koukej na teplotní komfort, a jak se tady všeobecně shodujeme, tak třeba Sir Joseph udává teplotní komfort který celkem sedí, a podle cuin a množství peří můžeš srovnat s jinými výrobci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Guly » pát zář 16, 2016 21:59

@fps:
Tvoje skúsenosti nevyvraciam, píšem o svojich skúsenostiach. A prehliadaš, že píšem o Fatrách a Tatrách a vo výške nad hranicou lesa, radšej zopakujem " Nad hranicou lesa" !
A tam 10 stpňov celzia nad ránom som asi ešte nezažil asi ani v lete. Zažil som skôr, že mi v červnu do rána zamrzol v ešuse čaj. Ale 10 stupňov ráno asi málokedy nad hranicou lesa. A ešte trošku prehliadaš, že píšem aj o naskorej jeseni a skorej jari - a tam môže byť 600g akéhokoľvek cuin peria riskantne málo, radšej viac. V prípade potreby sa ním len prikryjem. Vlastne večer je primeraný spacák priteplý, treba sa len prikryť a do rána sa treba postupne zazipsovávať až je niekedy nad ránom zima a treba sa prípadne priobliecť. Dúfam, že si už rozumieme :)
Otázka totiž bola o 3 sezónnom spacáku do týchto pohorí, čím ja nemyslím kempingy.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát zář 16, 2016 22:31

Zkusenosti jsou ruzne, ale ty tve jsou prece jen trochu extremni ;-) Sam pouzivam jako trisezonni spacak Koteku 500 tj. 500 g 800 cuin peri. Prevazne v Alpach a prevazne nad hranici lesa, v lete obvykle nad 3000 m a na ledovcich. Venku jedine ve zdaraku, stan nemam.

Obcas by se hodilo trochu vic peri, ale vetsinou mi to staci. Asi nejhorsi z tohodle hlediska byla hrebenovka Karnskych Alp na konci rijna (spani na hrebeni ve 2000 - 2500 m), kdy byla v noci fakt kosa (mrzlo pokazde) a kde jsem si vecer daval do spacaku flasku s horkou vodou, abych usnul. Malem mi pak na tyden nestacilo 230 g plynu. To jsem ale jeste nemel perovku a PWS ponozky na spani, s nima je to o dost lepsi a jezdim tak kazdorocne do Dolomit v rijnu nebo listopadu. Kdybych na tohle mel mit extra spacak, tak vezmu (ekvivalent) 600 g 800 cuin peri, pripadne 700 g pro velkou rezervu. Ten by se ale nedal pouzit v lete ani v Alpach, takze zatim zustavam u Koteky 500. Uvidim, jak ji prospelo cisteni, vloni uz byla celkem slehla a bylo to znat prave v tech Dolomitech.

Kazdy jsme ale jiny a holt si clovek musi vyzkouset sam, kolik izolace potrebuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » sob zář 17, 2016 10:19

Guly píše:A prehliadaš, že píšem o Fatrách a Tatrách a vo výške nad hranicou lesa, radšej zopakujem " Nad hranicou lesa" !

nic jsem nepřehlédl, já píší o tom samém, a třeba i nad hranicí lesa v Alpách, já beru péřák podle toho kolik má být nejnižší teplota, jak má být nad cca +6°C, tak beru 290 g 800 cuin peří, jak má být nad cca -3°C tak beru 500 g 800 cuin peří, jak má být pod cca -3°C tak beru 900 g 800 cuin peří, a zatím mi to vždy vyšlo anichž bych se vařil a nebo mrzl, ten kdo má jeden péřák a nebo dva s různým množstvím peří, tak nimi musí pokrýt širší rozsah teplot, než ten kdo má tři a nebo čtyři péřáky s různým množstvím peří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pby » čtv říj 20, 2016 6:31

Chcem sa opytat skusenych ci tato varianta bude OK
-chcem 3 sezonny(skor zimny) spacak s tym ze budem ho bravat aj do tatier v zime kde moze byt aj cez -20°C vybral som si PRIMA Arctic 1000 (co je 1000g peria pri 650cuin) bude to OK ? Pouzitie obcas aj na viac noci v stane.
Diky
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » čtv říj 20, 2016 8:13

Budeš spát ve stanu nebo pod širákem ? To je docela rozdíl.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » čtv říj 20, 2016 8:18

pby: Kilo peria je čistý zimák, žiadne tri sezóny... -20 °C je asi OK, ale nad nulou sa v ňom zblázniš.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod kamilp » čtv říj 20, 2016 8:31

Vycházej z parametrů u péřáků u Primy. Dle mého těch - 20 pod širákem bude hraniční teplota kdy se vyspíš. Nutnost bude dobrá karimatka a doporučuji lahev s teplou vodou dovnitř. Pokud budeš spat ve stanu, tak pohoda.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » čtv říj 20, 2016 9:21

chce to pod sebe taky pořádnou izolaci, nejlépe Therm-A-Rest NeoAir Xtherm, v třísezonní spacáku bych tedy při -20°C nechtěl spát, tedy spíš nespat, ale mrznout, na -20°C to chce zimní péřák, Prima Glacier 1200, Prima Arctic 1200, Prima Polar 1200, Prima Polar 1500, chce se to koukat na komfortní teplotu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pby » čtv říj 20, 2016 9:42

-pôvodne to malo byť na spanie (aj v zime) pod širákom.. ale na tury po tatrách v zime som zvalil variantu zo stanom, čiže v zime stan, suchá jeseň (všeobecne hory) aj bez stanu..
-viem že na to by bol vhodný čisto zimný spacáka (čo asi aj kúpim) a v jaseni sa v ňom uvarím.. Ale radšej v jaseni teplo ako v zime zima :D
-rozpočet mám obmedzeny preto nemožem ist do niečoho ako Glacier 1200
-ja len či niekto s podobmými parametrami Arctic1000 (C -8, LC -15) má skúsenosti aj vo väčších mrazoch a v pohode sa vyspal bez väčšej zimy 8-[ Možno ešte ak by som išiel do Arctic 1200 ale to už je aj hmotnosť a cena hore
-o fľaši v spacáku počujem 1x :) je to dobrý nápad - normálne sa to používa, funguje to celu noc alebo ako ?
Karimatku mám zatial Tesm-a-rest ridge rest Solite (1,5cm, R2,8) ale zvažujem Term-a-rest Scout nafukovačku (lacnejsia varianta) ale ak by som mal nazvyš peniaze tak NeoAir All Season
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky