koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod kracvo » pon říj 26, 2015 21:46

Ahoj,

když se tu řeší ta fyzika, jak je to s vahou navíc uvnitř spacáku a s teorií zářivého černého tělesa? Když si strčím do spacáku boty, které váží cca 2 kg (dohromady), tak je musím vytopit, to je jasné. Když jsou vytopené na teplotu která je ve spacáku, musím je vytápět stále, protože čím těžší těleso, tím více energie vyzařuje. A tak je to podle mě také s lahví vody ve spacáku, dokud její teplota neklesne na standardní teplotu ve spacáku (dejme tomu na 20 stupňů) tak jí nevytápím a lahev naopak teplo vydává. ve chvíli kdy se srovná s teplotou spacáku a přestane zahřívat, začne fungovat jako černé těleso a naopak její hmotnost ve spacáku vytápím já. Jestli to tak je, pak není moc logické ji ve spacáku živit. Alespoň nad ránem.
také se dá pro nouzi vozit benzínový ohřívač, ale bál bych se, že by se člověk mohl ve spacáku udusit.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 22:02

Moment, bych to tak nekomplikoval. Mel by stacit zakon zachovani energie. Vode ve flasce dodas energii varicem, flaska ji pak postupne vyzari do spacaku a az se teploty vyrovnaji, tak bude bilance nulova (prijem bude odpovidat vydeji). Proc bys ji mel vytapet? Vzdyt uz vytopena je, ma teplotu vnitrku spacaku (v realu byva rano jeste trochu vlazna).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49435
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod deckardph » pon říj 26, 2015 22:10

Ja to mam teda pocitove presne tak jak pise kracvo.
Flaska me ze zacatku hreje, ale jak vystydne, tak uplne cejtim jak me vodsava teplo a naopak me ochlazuje, bohuzel je to ve velky zime jedinej zpusob jak mit tekutiny aby se daly rano pit ..
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte říj 27, 2015 1:30

Pocitove mozna. Kdyz flaska uplne vychladne, ma teplotu vzduchu ve spacaku a ten je samozrejme chladnejsi, nez tva kuze, takze mas pocit, ze flaska je studena a taha z tebe teplo.

Realne to tak podle mne neni. Flaska nemuze byt studenejsi, nez vzduch ve spacaku. Teplo/energie unika jen pres spacak ven, flaska ho neubira. Naopak, pomaha udrzovat teplotu ve spacaku tj. zpomaluje ochlazovani (funguje jako tepelny akumulator). Protoze ma vyssi tepelnou kapacitu, nez vzduch a kdyz se zaroven s nim ochlazuje, musi vydat vic tepla a jelikoz unik pres spacak ma nejakou rychlost danou rozdilem teplot a izolaci, bude ochlazeni trvat dyl.

V idealnim pripade by se cela soustava dostala do rovnovahy tj. teplota uvnitr spacaku by se nemenila. Unik tepla pres spacak by byl stejny, jako teplo dodane telem. V takovem pripade by flaska mela stejnou teplotu jako vzduch, jeji teplota by se nemenila a zadne teplo by nespotrebovavala ani nevydavala. Byla by uplne neutralni a bylo by jedno, jestli tam je nebo neni. Rovnovazny bod bude zalezet na spacaku, venkovni teplote a tepelnem vykonu tela. Flaska (predehrata) ho nijak neovlivni, jen prodlouzi dobu, kdy se k nemu soustava dostane. Proto ji tam taky davame, ze ;-)

kracvo píše:ve chvíli kdy se srovná s teplotou spacáku a přestane zahřívat, začne fungovat jako černé těleso a naopak její hmotnost ve spacáku vytápím já.

Ovsem vsechno, co vytopis, flaska zase vyzari (jeji teplota se nemeni), takze je to uplne stejne, jako bys to vyzaril ty rovou do vzduchu. Energeticka bilance nula (prijem = vydej), takze je celkem fuk, jestli tam flasku mas nebo ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49435
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte říj 27, 2015 4:55

Mawenzi píše:tak ja se oblikam prakticky vzdycky na noc, takze rychle vyskicit, obout a bud preziju chvili bez bundy, nebo ji mam pod hlavou. ja bych ve spacaku s komfortem v 0 umrzla pri 5ti stupnich a uz bych na sebe musela rvat vsechno. zavidim vsem, co muzou jezdit trisezone v letnim spacaku, ja mam trisezonne zimni a jen na nejvetsi hicy letni...

ja nikdy v letnim kine ani nebyla, bych ram usnula:D a v zimnim hych mela asi omrzlihy:D


Ja mam komfort u peraku 4+ stupne :) 0 je limit :) Zimni spacak ani snad nemam, pokud nepocitam ten vojenskej a i kdyz pusobi silnej tak do vetsiho minusu moc nebude. Je navic velkej, takze na tahani nekde mimo CR to nehrozi.
Vidis a to kamos ma nakej spacak za 200kc z nakyho marketu a rika ze s tim spal v -12! Rika nam (to je jeste jeden co jezdi) slecinky :D Ptal jsem se jak to teda delal? Rikal ze proste zalezl do spacaku a dejchal do nej. U filmu to ale nechce, protoze by z toho pak nic nemel. Samozrejme tom lezi voblecenej, naky ty kalhoty, triko a bunda.

Co se tyce tvoji definice stupnu, tak ja to vidim tak… bezne do spacaku maskace, tricko pokud je cca 8 - 10+.
Pokud je pod tech dejme tomu 8 stupnu tak uz je vhodny mit na sobe mikinu. Cim to jde niz, tak pouziju kapucu, vic se tam zadelam do toho spacaku a je to. Pokud by bylo jak pises treba 0 bod mrazu az -1, tak tam uz prichazi na sebe bunda Bundeswehr, sice pusobi vobyc a znamej tomu rika “bezdomoevec u sudu” ale prezijes tom paradne.
Nakonec jako mladsi, jsem tohle ani neresil. Proste clovek spacak zadnej nemel, tak prijel do Transilvanie, tam rozhodil karimatku (cti 2x igelitka Billa a Lidl), na to placnul v bunde, poradne se v ni zachumlal a usnul. Bylo cca 6 stupnu :D Turecku jsem spal v mikine na celte bez niceho a co pamatuju, bylo tak 14 stupnu v noci az na ten vitr.
Cim je clovek starsi, tim je to horsi :(
Jo na ty nohy, me taky bejva zima, ale to proste trochu zaslapu a pak nak usnu kdyz uz :D

Zensky to tak proste maj, mozna mas anemii, chybi ti zelezo a kdyz nekde vyjedes tak potom marodis dalsi mesic doma :) Neber to zle, ale to jsou zkusenosti asi je to dnes pupalarni.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte říj 27, 2015 4:59

GreyMouse píše:Mám to podobně. Ke komfortu, co je uvedenej na spacáku musím přičíst 10 stupňů
V letním kině bys neusnula, protože by ti byla zima. A navíc se na lavicích bez opěradla špatně spí :( .


Nezavidim, musis tahat asi poradnyho slona ze? :D Neco tak?
http://www.csfd.cz/film/355147-divocina/galerie/?type=1
Nasem kine zadny lavice nemas, proste lehnes na travnik a koukas :D Pod hlavu das treba batoh ci petku chces-li :)

Myslim ze je to taky vo votuzilosti a zvyku. Pokud zvykas telo na hodne teplo, mas pak problem nekde venku. To mas jako kdyz pojedes na festak, je teplo a ok. Najednou jedes na Carodejnice a tam je k ranu bod mrazu, udela se jinovatka a ty mas jen mikinu. Zahrejes se pohybem a je to ok, navic proste telo si nak zvykne pokud to neni total minus.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte říj 27, 2015 5:17

mike píše:Jestli mas k dispozici elektrinu, tak nevymyslej blbosti s pytlickama a kup si elektrickou deku pro duchodce :twisted: Nebo pouzij horkou vodu, jak tady piseme, bude fungovat podstatne lip, nez pytlicky a nebude te to skoro nic stat. Kdyz neresis vahu a energii, staci ti par sklenenych flasek, esus a ponorny varic. Pripadne si nekde muzes sehnat stary termofon ;-)


Deka pro duchodce je nesmysl, uz proto ze to kupovat nechci a jeste to tahat :) Ta horka voda neni spatnej napad, jen to zas bych musel resit na cem to udelat. Bud jak kamos nekdy tahal takovou vec (davaj se tam takovy bily spalicky) z army shopu, kde to zapalis a na tom vohrejes vodu. To je jedina moznost, z domu by byla uz studena a varic sam zadnej nemam. Sklenena flaska tak 1 – 2 jo ale tahat jich zas hromadu, to uz by moc radost nebyla :D
Ten termofon, to vypada docela zajmave :) Jak hodne horka voda se tam muze nalejt? 100 klidne?
To jeste promyslim, ty flasky jsou jedina asi moznost pro pripad nouze. Mozna ale by to nebylo potreba, pokud dam do hromady dva spacaky + bunda tak je to ok. Jen spis neco na xicht, mozna sniper sala by stacila na noc a ven cumet jen voci :)
I tak dik za radu, docela zajmavy tema kam se to dostalo s tema flaskama :mrgreen:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 27, 2015 6:18

tak kdyz tu mame bezne pres den v lete 40 ve stinu tak se nedivim, ze kdyz klesne v noci teplota na 25 tak v tilku a kratasich uz clocek klepe kosu a tezko se tem hicum vyhnout, ze...

do termoforu ideal tak 60stupnu, ale da se i horka. vrouci nevim. ale ja ji tam nekdy liju tesne nez zacne varit a obalim rucnikem (tech 60st muze byt asi kvuli popaleninsm treba u deti nebo nepohyblivych lidi, nevim). po 4 letech a tech vysokych trplotach furt funguje a to pouzivsm rijen-kveten denne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » úte říj 27, 2015 7:15

ripper6 píše:Vidis a to kamos ma nakej spacak za 200kc z nakyho marketu a rika ze s tim spal v -12!

Mozna tak perovy spacak z nejakeho bazaru za 200kc by to ustal. Marketova umelina to neda, takze pochybuju, ze spal. :-..
ripper6 píše:tahal takovou vec (davaj se tam takovy bily spalicky) z army shopu, kde to zapalis a na tom vohrejes vodu.

Hexaminove tablety
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 27, 2015 11:35

ripper6 píše:Nezavidim, musis tahat asi poradnyho slona ze? :D Neco tak?
http://www.csfd.cz/film/355147-divocina/galerie/?type=1

Takhle hrozný to není, ale péřák, kterej jsem za socíku sehnala přes babičku kamarádky vypadal podobně a stejně mi v něm při teplotě pod nulou byla zima :)

ripper6 píše:Myslim ze je to taky vo votuzilosti a zvyku.

Tak zrovna letošní léto otužování moc nepřálo :wink:

ripper6 píše: Zahrejes se pohybem a je to ok.

Pohybem se sice zahřeju, ale blbě se mi při něm spí :|

Nejspíš někde tady na OF někdo doporučoval před trekem nabrat tukový zásoby. Že pak tuk hřeje a postupně dodává energii (=> stačí míň teplý spacák a míň jídla). První bod jsem zvládla dobře, ale druhý a třetí ani náznakem :cry:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 27, 2015 12:27

GreyMouse - mam stejny problem, bod c.1 splnen, ale presto potrebuju zimni spacak tam, kde vsichni maj trisezonni :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 27, 2015 12:56

@Mawenzi: A to není jediná oblast, kde nás matka příroda diskriminuje! Proč my si musíme několikrát za den sundat kalhoty a mužský ne? Se mi zdá, že se matička příroda nechala od chlapů podplatit a dělá všechno proto, abysme zůstaly doma a oni mohli někam jezdit sami :D (A teď jsem zvědavá, kdy někdo přispěchá s vysvětlením, že jet někam s ženskou znamená dvojnásobný náklady a poloviční zábavu :lol: )
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 27, 2015 13:14

mike píše:Pocitove mozna. Kdyz flaska uplne vychladne, ma teplotu vzduchu ve spacaku a ten je samozrejme chladnejsi, nez tva kuze, takze mas pocit, ze flaska je studena a taha z tebe teplo.

Realne to tak podle mne neni. Flaska nemuze byt studenejsi, nez vzduch ve spacaku.

Není to jako s podlahou? Koberec je taky příjemnější na dotyk než dlaždičky stejný teploty. Co takhle tu flašku do něčeho oblíknout, aby nestudila? Flaška v oblečku (ponožce) nebude večer tolik pálit a ráno ochlazovat.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 27, 2015 13:17

ruza od hoptropaku to asi vystihuje :D

jinak me to nevadi, preposlu curokap od boozeho, co mi poslal... radsi budu dal drepet:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 27, 2015 13:41


:smt082 :smt082 :smt082
(EDIT: Zajímavý, jedinou Růžu jsem neznala, jinak je to moje mládí. Obchodník s deštěm mi letos často naskakoval při jízdě na kole. Asi, že jsem měla stejný pocity jako ty jabka co se na stromech začaly píct O:) )

No, sebekriticky musím uznat, že na tom něco je. Ale jsou i horší než já. Syn kamarádky jel na cyklovýlet a bral si takový mrňavý brašny, co jsem jí kdysi šila jen na nákupy. Divila jsem se, jak se mu tam všechno vešlo a ona, že v pohodě, že mu ještě zbylo místo, tak mohl vzít kámošce fén :D

Mawenzi píše:jinak me to nevadi, preposlu curokap od boozeho, co mi poslal... radsi budu dal drepet:D

Ne díky, taky si budu radši otužovat zadek. Nějak si to použití neumím představit ani teoreticky, prakticky bych to určitě nezvládla :D
Naposledy upravil GreyMouse dne úte říj 27, 2015 14:12, celkově upraveno 1
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 27, 2015 13:50

kamoska jezdi na 2dny celkem nalehko :D (ta vlevo:D

ja su tady proti mistnim zdechla lemra, furt na netu:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 27, 2015 13:57

Mawenzi píše:kamoska jezdi na 2dny celkem nalehko :D (ta vlevo:D

:shock: Má ještě nosiče a sama si nese jen batůžek se svačinou?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 27, 2015 14:01

kamarad ji nesl jen alumatku :D mikina kolem pasu, spacak v batuzku, svacinka a voda v batuzku a co vic potrebujes snad po cr? :D penize na pivo mela v kapse:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 27, 2015 14:06

:smt023
Já mám na svačinu do práce batoh o trochu větší :|
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 27, 2015 14:11

at neodbihame od tematu, kvalitni dutovlakno by se ji tam urco nevlezlo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte říj 27, 2015 18:07

GreyMouse píše:Není to jako s podlahou? Koberec je taky příjemnější na dotyk než dlaždičky stejný teploty. Co takhle tu flašku do něčeho oblíknout, aby nestudila? Flaška v oblečku (ponožce) nebude večer tolik pálit a ráno ochlazovat.

Muze byt, ale nejde u kachlicek o to, ze maji vetsi tepelnou vodivost a proto jsou pocitove chladnejsi? Kazdopadne, kdyz uz potrebuju do spacaku flasku, tak si stejne vezmu teple ponozky a efekt by mel byt stejny.

GreyMouse píše:A teď jsem zvědavá, kdy někdo přispěchá s vysvětlením, že jet někam s ženskou znamená dvojnásobný náklady a poloviční zábavu :lol:

Kdyby dvojnasobny a kdyby polovicni :twisted:

Mawenzi píše:do termoforu ideal tak 60stupnu, ale da se i horka. vrouci nevim. ale ja ji tam nekdy liju tesne nez zacne varit

Ty mas termofon? :shock: Ten jsem v realu videl naposled tak pred 35 lety u babicky a myslel, ze uz jsou jen v muzeu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49435
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 27, 2015 19:12

mike :D jj, mam, protoze mam nohy ledovy jak kostku ledu a hlavne jak se ochladi mam hroznej problem usnout od tech zmrazenych noh, protoze se nemuzu zahrat:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod LTSB » úte říj 27, 2015 22:07

Mawenzi píše:mike :D jj, mam, protoze mam nohy ledovy jak kostku ledu a hlavne jak se ochladi mam hroznej problem usnout od tech zmrazenych noh, protoze se nemuzu zahrat:D


Já používám na zahřátí tyto ponožky a nemůžu si je vynachválit.
https://www.heatholders.com/
Není to přímo na chůzi, spíš na ten odpočinek a spaní, doma na sedění je někdy musím i sundat, protože mně hoří nohy :D Ale do spacáku super :wink:
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte říj 27, 2015 23:22

Mawenzi píše:tak kdyz tu mame bezne pres den v lete 40 ve stinu tak se nedivim, ze kdyz klesne v noci teplota na 25 tak v tilku a kratasich uz clocek klepe kosu a tezko se tem hicum vyhnout, ze...

do termoforu ideal tak 60stupnu, ale da se i horka. vrouci nevim. ale ja ji tam nekdy liju tesne nez zacne varit a obalim rucnikem (tech 60st muze byt asi kvuli popaleninsm treba u deti nebo nepohyblivych lidi, nevim). po 4 letech a tech vysokych trplotach furt funguje a to pouzivsm rijen-kveten denne


To bylo ted jednou, ale potom se zas rychle na tu teplotu prizpusobis pac v Zari uz tak vedro nebylo co jsem byl venku a k tomu jeste u vody pres noc :)
Pri 25 stupnich /noc wtf?? Pokud je takto v noci, coz jsem zazil napr idealne v Italii tak to jedu na vylet do zahranici v tricku, kalhotech a spim primo na travniku treba u kolejiste a pohoda. Zadny spacaky, celty neni treba.
To asi musis mit fakt nejakou tu chudokrevnost, ja se potim jak blazen. Nemam ani svetry. Na stary kolena jsem si pak zacal kupovat mikinu. Je fakt ze ja jsem takova ta “horka hlava” a nemuzu mit moc teply veci. Ne ze bych to nezkusil ale uz od mala pak volali ucitele, at me to a to rodice nedavaj, ze jsem spocenej durch.
Termofon me zaujal docela, zkusim se po nem podivat.

Ja mam na leto tenhle, pouzil jsem to jeste kdyz bylo i cca 5+ a v zahranici mohlo bejt tak 3+ urco, nebot jsem se rano probudil a voda vychlazena jak z lednice… tak posud…
http://www.trimm.cz/cz/catalog/impact-c1666.htm
a potom jsem zkusil dokoupit perak, ze to zkusim jakej je a jako teplejsi me bude stacit nebot do zas mrazu vylozene nejezdim.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte říj 27, 2015 23:28

booze píše:
ripper6 píše:Vidis a to kamos ma nakej spacak za 200kc z nakyho marketu a rika ze s tim spal v -12!

Mozna tak perovy spacak z nejakeho bazaru za 200kc by to ustal. Marketova umelina to neda, takze pochybuju, ze spal. :-..


Booze: ano spal, rikal me ze prave dela to vrstveni vobleceni, neco jak me tu bylo razeno dat dokupy dva spacaky a pod.
A vyjadril se me k tematu jeste takto: “me vzdycky tata ucil do spacalu dychat to delam a neni problem”
Ten jeho spacak me byl zahadou, ma ho takovej silnejsi, neco jako mam ja starej army. Rikal ze to je prave z marketu, mozna jestli to neni prej perak. Ma to stary asi 10 let. To jsem mu rikal, ale za tu cenu? Povida ze tehdy peri bylo laciny. Muzu zkusit priste zjistit, jestli tam jeste zustal nejakej stitek a napsat i znacku nebo typ ale asi to bude neco neznami.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte říj 27, 2015 23:46

Mawenzi píše:kamarad ji nesl jen alumatku :D mikina kolem pasu, spacak v batuzku, svacinka a voda v batuzku a co vic potrebujes snad po cr? :D penize na pivo mela v kapse:)


To je tak normal, co jinyho bys chtela tahat po CR pokud je Kveten az Rijen? :)
Tady mas ukazku ze zahranici co se vozi na mesic... muj popis zavazadla:
http://oi58.tinypic.com/2mwv2v.jpg
igelitka obsahuje 1x mikinu, uvnitr se nachazel spacak do 9+, celta, na vymenu nejaky ty ponozky, tricko...papiry do letadla, drobnosti jako je nuz ci jinej kram.

Tady mas ukazku treba Transilvanie... jasne leto ale v noci taky mas tak tech 5+ v horach...
http://oi61.tinypic.com/2nk12j9.jpg
bunda na preziti Bundeswehr, maskace, boty, to co jen vidis na foto plus karimatka igelitka Lidl a Billa ale tam neni videt. Spalo se pres noc, tohle je uz foto casne rano jako pamatka.

Tady asi nejhorsi bylo Finsko, to byl uz Listopad a smerem k Ruskym hranicim, tam jsem to krapet podcenil...
http://oi60.tinypic.com/24gszo9.jpg

Prezit se to da, otazkou je jestli tahat na sobe x kramu a drit se s tim a nebo radsi mit min a neco pretrpet :D
Dalsi veci je, jak casto jezdis pak do mrazu, clovek zas nebude kupovat spacak za 10k na to ze se tam jednou podiva.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 28, 2015 1:25

mike píše:
GreyMouse píše:A teď jsem zvědavá, kdy někdo přispěchá s vysvětlením, že jet někam s ženskou znamená dvojnásobný náklady a poloviční zábavu :lol:

Kdyby dvojnasobny a kdyby polovicni :twisted:

:smt044 ... :) ... :| ... :(( ...není to urážka? :x ... ale ne, budu se na to dívat pozitivně * konečně jsem se dozvěděla jak učinit muže šťastným; vrazím mu do ruky batoh, spacák a pohorky a vystrčím ho ze dveří se slovy že ho nejmíň tejden nechci vidět :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2015 1:54

Odkdy je popis skutecnosti urazka? ;-) Spravne, ber to pozitivne. Budu taky a pripustim, ze to ma i sve plusy, ale ty se projevi hlavne na normalni dovolene, v horach je to horsi. Az na vyjimky potvrzujici pravidlo, samozrejme ;-)

Jak dlouho jsi vdana? Ze ti to nedoslo uz davno a ze si chudak nerek' ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49435
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 28, 2015 7:16

GreyMouse: jak učinit muže šťastným; vrazím mu do ruky batoh, spacák a pohorky a vystrčím ho ze dveří se slovy že ho nejmíň tejden nechci vidět - tohle udelat mymu muzi, tak za tema dverma nechapave stoji, co ze s tim ma delat, jestli mi to ma dat do auta nebo jen podrzet a kdy si to uklidim:D

ripper6: jo, teoreticky staci, ale pro me to je treba velkej rozdil i na vecer, kdyz si zvyknu na ty hice pres den, tak vecer jen staticky sedet v teplote o 15-20 stupnu nizsi je pro me teplotni skok a i kdyz v tom vedru je mi na zdechnuti, potrebuju na tilko aspon triko s dlouhym rukavem. U me je zajimavy, ze dokud se hejbu, tak se potim asi 3x tolik jak normalni zenska a jak prestanu tak de tepelnej komfort strasne moc dolu a musim se prioblict nekdy i vic, nez normlani zenska. Pritom se jeste rika, ze tuk izoluje a to ja mam par kilo v zasobe a stejne kulovy.

LTSB snazim se si na spani vozit tlusty fusky, aj o perovych botickach sem dost uvazovala, ale zatim jeste sem se k nim nepropracovala
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » stř říj 28, 2015 8:39

GreyMouse píše:Proč my si musíme několikrát za den sundat kalhoty a mužský ne?

A proc musite nosit kalhoty, kdyz to tak vadi? :smt025

Mawenzi píše: preposlu curokap od boozeho, co mi poslal... radsi budu dal drepet:D

tvl jsem myslel, ze jsi vetsi drsnak a budes ho pouzivat. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky