koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 22, 2015 5:10

tak ja se oblikam prakticky vzdycky na noc, takze rychle vyskicit, obout a bud preziju chvili bez bundy, nebo ji mam pod hlavou. ja bych ve spacaku s komfortem v 0 umrzla pri 5ti stupnich a uz bych na sebe musela rvat vsechno. zavidim vsem, co muzou jezdit trisezone v letnim spacaku, ja mam trisezonne zimni a jen na nejvetsi hicy letni...

ja nikdy v letnim kine ani nebyla, bych ram usnula:D a v zimnim hych mela asi omrzlihy:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 22, 2015 7:58

Mám to podobně. Ke komfortu, co je uvedenej na spacáku musím přičíst 10 stupňů a dostanu teplotu, při který mi stačí 1 vrstva oblečení. (Zajímalo by mě, jak vznikla teorie, že se do spacáku člověk musí svléknout, aby mu v něm bylo teplo. Chápala bych to akorát v případě, že by pak následovala věta, že pokud by se nesvlékl, bylo by mu šílený vedro :? )

V letním kině bys neusnula, protože by ti byla zima. A navíc se na lavicích bez opěradla špatně spí :( .
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 22, 2015 8:16

tak ja bych se oblikla (mikinu s sebou nosim neustale prave pro pripady ochlazeni, sklepa atd) a lehla bych si pod lavici... ale ta operka, to by me taky dost chybelo, no:D

tak me zatim ke komfortu stacilo +5 stupnu aby mi bylo dobre v tenkym merinu a bavlnenych leginach (hlavne se mi poti nohy treba nad ranem a nemam rada ten nechutnej ulepenej pocit), ale kdyz sem ve svym spacaku s komfortem -12 spala v -4 celkem dobre s prioblecenou perovou vestickou (pravda, v udoli u vody, tak nevim, jestli to melo vliv na pocitovou teplotu, ale voda byla tak 100m az daleko) a mela rezervu max stupen, dva, tak v mym pripade ten komfort +10 v teplotach pod nulou bude platit u me taky a +5 si nechavam na teploty nad nulou:D

no a mam kamaradku, ktera v mym starym vikingu 600, kde sem jakztakz jeste prospala ve vesticce v +3 stupnich (komfort -3), tak v nem spokojene spi v lete v mistnosti! :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Morty » čtv říj 22, 2015 8:37

Já (nebo teda spíš přítelkyně) využívám na vyhřátí spacáku horkou vodu v hliníkové flašce 1 L typu SIGG, ale se širším hrdlem. Je dobrý tu lahev do něčeho zabalit a tak teprve dát do spacáku, jinak se to nedá. Já na to používám tlustý ponožky, co vozím jako záložní. Výhoda tohoto řešení v zimě je, že ráno má člověk vodu, kterou jen přihřeje, není nutné roztápět sníh.

Podle mě to ale nenahradí v žádným případě teplejší spacák, jen pomůže se rychleji zahřát. K ránu stejně flaška vychladne a bez odpovídajícího spacáku (nebo třeba + péřové botičky, péřovka) se člověk probudí zimou.

Kombo třísezónního péřáku a kilové syntetiky používám úspěšně i za hranicemi ČR a funguje to.

Ohřívací sáčky na bázi chemické reakce mi přijdou jako slepá cesta. Je to těžký, "jednorázový", málo výkonný... Možná tak použití v nějaké extrémní situaci, kde nejde uvařit voda, bych pochopil.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 22, 2015 8:48

jak říkám, já to nosím v lékarničce a je to fajn věc. Kde bych navíc brala horkou vodu netuším, na 2-3dny po čr vaření nevozím, a mám s tím supr zkušenost jako jakžtakž nouzovku pro cizí, když je jim zima. Ono aspoň fakt, že večer díky tomu zaberou je dobrý a když to hřeje třeba 12hodin, tak se s tím dá ještě ráno vyrazit, že to hřeje třeba v kapse na ruce... Ale systémový řešení to samozřejmě není.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 22, 2015 8:52

Morty píše: Je dobrý tu lahev do něčeho zabalit a tak teprve dát do spacáku, jinak se to nedá. Já na to používám tlustý ponožky, co vozím jako záložní.
A mně se doma smáli, kdy jsem si dělala "termosku" z PETky a starých děravých ponožek. Ale jde mi to s láhví maximálně 3/4 l, na větší už doma nemáme dost široký fusekle :(
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Morty » čtv říj 22, 2015 10:28

@Mavenzi: já to taky používám jen v zimě, kdy si nedovedu představit vyjet na 2 noci a víc bez vařiče...

Na víkendovky jaro/léto/podzim, zvlášť když je po cestě třeba hospoda, taky vaření nevozím. Mimo zimu nemám problém se zahřát a v klidu usnout.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 22, 2015 10:52

tak ja v zime nejezdim, ale i v dubnu, coz neni zima, muzou padat teploty pod nulu... hlavne stejne, vetsinou vozim jen kvuli caji kdyz uz a to se mi stejne ne vzdycky chce. Co bych varila netusim. Sama si jidlo nesusim a kupovany bez sance
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 22, 2015 11:09

Mike - spesl flašku odmítám a jit ven bez kalhot - ja mam rad suchej zadek :D
Ale celkem ta flaška asi jediné reseni nekde v -40 -50 neb ja bych ho asi do ty kosy nevystrčil :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2015 18:14

mike píše:Tak hlavně si ty flašky ráno nepopleť, pokud si budeš ve spacáku přitápět čajem :D

Vecer si delam boruvkovy a kdyby to rano neslo rozeznat, tak by mi stejne zbyvalo poslednich par hodin nebo minut zivota ;-)

GreyMouse píše:Dělals to sice hlavně pro sebe, ale i tak získáváš malé bezvýznamé plus :wink: .

Si to priste s testovanim rozmyslim [-(

Predpovedi mi ale jdou. Sice jsem se seknul o den, ale rekordni pocet prispevku mas :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2015 18:23

Morty píše:Já (nebo teda spíš přítelkyně) využívám na vyhřátí spacáku horkou vodu v hliníkové flašce 1 L typu SIGG, ale se širším hrdlem. Je dobrý tu lahev do něčeho zabalit a tak teprve dát do spacáku, jinak se to nedá. Já na to používám tlustý ponožky, co vozím jako záložní. Výhoda tohoto řešení v zimě je, že ráno má člověk vodu, kterou jen přihřeje, není nutné roztápět sníh.

Zabalit urcite, jestli tam lejes varici vodu. Podle vcerejsiho experimentu bych rekl, ze maximum bez baleni je tak 70 a jeste u PET flasky, kovova asi bude horsi. Urcite je to na vyhrivani lepsi, ale kdo by se s tim tahal? BTW, v ponozkach je obvykle nejaka umelina, neublizi ji to teplo?

Rekl bych, ze rozumny kompromis bude 0.75 litrova PETka. Nezabere moc mista a vejde se do ni akorat obsah Jetboilu a kdyz se scvrkne, tak se zas tak moc nestane. Vodu bych vyleval, kdyby teda nebyla nejaka krize, jelikoz jsem dohledal, ze za bezpecne se u PET lahvi povazuje 60 stupnu a to kratkodobe.

Morty píše:Podle mě to ale nenahradí v žádným případě teplejší spacák, jen pomůže se rychleji zahřát. K ránu stejně flaška vychladne a bez odpovídajícího spacáku (nebo třeba + péřové botičky, péřovka) se člověk probudí zimou.

Urcite, ale to zahrati vecer se nekdy hodi, kdyz jsi vymrzly a klepes se ve spacaku zimou.

Morty píše:Ohřívací sáčky na bázi chemické reakce mi přijdou jako slepá cesta. Je to těžký, "jednorázový", málo výkonný... Možná tak použití v nějaké extrémní situaci, kde nejde uvařit voda, bych pochopil.

Souhlas. Zkousel jsem dohledal vykon, ale nepovedlo se. Vsichni pisou jen teplotu, asi vedi proc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2015 18:34

ripper6 píše:Na to vyrobil pro sebe takovou kostku, das do elektriky (centrala na benzin) a to hreje hodne ze mu to skutecne ten spacak vyhralo pri 2+ nad nulou. Rikal ze kdyz zvedne vykon na 40w, tak to da v poho i v mrazech. Jenze ja tu kostku nemam.
Poradil me ze koupim neco tak (viz ty ohrivace), zabalim do kovovej krabicky, zapalim to uvnitr a to me bude tez hrat.

Jestli mas k dispozici elektrinu, tak nevymyslej blbosti s pytlickama a kup si elektrickou deku pro duchodce :twisted: Nebo pouzij horkou vodu, jak tady piseme, bude fungovat podstatne lip, nez pytlicky a nebude te to skoro nic stat. Kdyz neresis vahu a energii, staci ti par sklenenych flasek, esus a ponorny varic. Pripadne si nekde muzes sehnat stary termofon ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2015 18:41

Jeste doplnim. Kdyz budes mit ve spacaku litr vody, ktery bude chladnout asi tak 4 hodiny (ze 100 na 25 stupnu), tak ti bude davat prumerny vykon okolo 20 W. Takze dve litrove flasky a mas nahradu te kostky a jeste s vyhodou, ze ti nehrozi ve spacaku ohnostroj ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2015 18:58

A 0.75 litru 70 stupnove vody, ktera za 6 hodin vychladne na 20 stupnu (coz bych rekl, ze odpovida realite), dava prumerne asi 7.3 W. Na zacatku vic, jelikoz horka voda chladne rychleji, takze klidne 15. To neni az tak moc, ale na vyhrati spacaku a zahrati nohou to muze stacit. Spotrebuje se na to tak 5 g plynu (a odpovidajici power banka by musela mit 44 Wh tj.asi 300 gramu, kdyby snad nekoho napadlo topit elektrinou bez zasuvky ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Morty » čtv říj 22, 2015 19:28

mike: já vidím hlavní výhodu té svojí flašky v tom, že ji bez obav můžu použít právě i na horký čaj bez změny chuti. Taky nalívání je jednodušší, nemusím řešit nějaký trychtýř... Do hor s sebou nosím tu hliníkovou litrovku a 0,75 korunní, která má velkej vršek, kterej se dobře otvírá v rukavicích. V zimě ji nahrazuju termoskou.

Fusekle, do kterých to dávám jsou takový ty vojenský tlustý trekovky. Těm už to neublíží, jsou na spaní a jako záloha zálohy ;-).

Ještě je dobrý podotknout, že na tu litrovku, do které přijde cca 80 - 90 st.C voda, musí být dva. Myslím to tak, že s tímhle zdrojem tepla se v dobrým spacáku dá vydržet tak 10 minut a pak musí ta flaška ven, nebo se člověk uvaří... No a hodit ji jen tak vedle spacáku je přece hrozný plýtvání teplem, takže nej je první hodinu tu flašku po deseti minutách přehazovat mezi dvěma lidma :lol: .
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2015 19:51

Jestli jsi uz rozpustil a vypil vsechen ten lak, co je vevnitr... ;-) S nalevanim jsem nemel problem ani do uzkeho hrdla PETky, ale chce si to davat bacha. Jinak jsem vcera koupil minitrychtyr se sitkem, vazi 10 gramu.

Kdyz s tim nevydrzis ve spacaku, tak zadne topeni nepotrebujes ;-) Nikdy se mi to s PETkou nestalo, naopak, byl jsem vdecny za kazdou trochu tepla. Pravda, ze tech 80 - 90 mela jen jednou, podle toho, jak mekla. Jinak odhadem do 70.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 22, 2015 22:22

mike píše:Vecer si delam boruvkovy a kdyby to rano neslo rozeznat, tak by mi stejne zbyvalo poslednich par hodin nebo minut zivota ;-)
Tak to máš štěstí, že v tom tvým testu vyhrála čirá láhev, naděje na rozlišení se tím výrazně zvyšují :)

mike píše:
GreyMouse píše:Dělals to sice hlavně pro sebe, ale i tak získáváš malé bezvýznamé plus :wink: .

Si to priste s testovanim rozmyslim [-(
Ale jdi, za 3 malá bezvýznamná plus je 1 velké a to už za to stojí, ne? A kromě toho koukám, že tě ta fyzika docela zaujala :wink:

mike píše:Predpovedi mi ale jdou. Sice jsem se seknul o den, ale rekordni pocet prispevku mas :P
Předpovědi a fyzika ti jdou, ale počty moc ne. Seknul ses o dva dny, ne o jeden. Ale nic si z toho nedělej, to doženeš :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2015 1:33

To nevim, musel bych se poptat tveho okoli ;-)

Fyzika mne bavila vzdycky a pocitani mi obvykle jde taky, ovsem s vnimanim casu jsem nekdy dost na stiru ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 23, 2015 11:05

mike píše:Fyzika mne bavila vzdycky
No, bezva, to bys mi mohl něco vysvětlit. Matika se mi líbila, ale fyzice jsem přestala rozumět, když jsme opustili rovnoměrný přímočarý pohyb. Teda aspoň jsem si to donedávna myslela. Pak ale dcera přinesla ze školy papír, kde měli od fyzikářky sepsané body k nějakému opakování a tam bylo: "průměrná rychlost = aritmetický průměr rychlostí". Myslela jsem, že tohle platí jen v jednom speciálním případě, ale o tom tam nebylo ani slovo... jsem zmatená jak lesní zvěř :shock:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » pát říj 23, 2015 16:33

A ktrej to je ten jeden speciální případ kdy to platí?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2015 17:17

GreyMouse píše:"průměrná rychlost = aritmetický průměr rychlostí"

:shock: to mi pripomina, jak jsme jednou na gymplu diskutovali s nasi fyzikarkou o teorii relativity a paradoxum z ni vyplyvajicich a nakonec z ni vylezlo, ze dilataci casu neveri :D

@dudy: ten specialni pripad by mohl byt, kdybys ty rychlosti odcital po pravidelnych intervalech. Cim mensi intervaly, tim presnejsi a nakonec se dostaneme k integralu, coz je to spravne reseni. Aspon myslim, mozek mi stale jeste moc nefunguje :?

Google mi nasel peknou definici prumerne rychlosti: Průměrná rychlost je taková rychlost, kterou bychom museli jet celou cestu, abychom ji urazili za stejnou dobu. :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 23, 2015 22:53

Asi jsem měla napsat, že to bylo v primě na šestiletým gymplu, tj. jakoby v osmý třídě, tudíž to nemohla být žádná velká věda. Říkala jsem si, že můžou řešit akorát, že se těleso pohybuje chvíli konstantní rychlostí v1, pak v2.. až vn. A tam by, podle mě, to o tý průměrný rychlosti platilo akorát v případě, že by se těleso pohybovalo každou z těch rychlostí stejně dlouhou dobu. Že by z obecnýho vzorečku vprum = sum(s1..sn)/sum(t1..tn) po dosazení t1=t2=...=tn už pak vypadlo vprum = sum(v1..vn)/n
(Uf, ty dolní indexy mi teda daly, to je trest za OT.)

@mike: Nehodil by se integrál spíš na výpočet dráhy při měnící se rychlosti? Že by pod grafem rychlosti byly ty obdélníčky v*t a integrálem by se nasčítaly :((

Asi bys to měl smazat, tohle už s péřákem opravdu nemá nic společnýho :(
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » sob říj 24, 2015 1:02

No vsak, vzdyt to sama popisujes. Integral rychlosti je draha a kdyz ji vydelis casem, dostanes prumernou rychlost. Integral je plocha pod krivkou a da se chapat jako soucet ploch obdelnicku v*dt, pricemz dt je nekonecne male. Tedy v principu to same, co jsi napsala v prvnim odstavci, ktery vlastne popisuje prumer prumernych rychlosti za urcity casovy interval. Kdyz ten interval zmensis na dt, dostanes integral.

Bojim se, ze vysvetleni je jednoduche. Ucitelka tomu nerozumi. Kdyz si vzpomenu, co od nas slo na pajdak, tak se tomu vubec nedivim... Zensky, co se byly schopny naucit cokoliv nazpamet a odrecitovat to pri zkouseni, aniz by z toho neco pochopily. Kdyz pak takova uci matiku nebo fyziku, tak je to nestesti (zazil jsem...). Neber to nijak osobne, tebe se to evidentne netyka, a tak to proste dceri vysvetli sama.

Mazat nic nebudu, nemazem. Maximalne to nekam presunu, kdyby to bylo nutne. Vylozene OT to ale neni, vzdyt je to fyzika a o co jde ve spacacich jineho, nez o fyziku? ;-)

Chvalim, ze sis dala praci s indexy :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » ned říj 25, 2015 20:19

Je normalni, ze porad zadrhavam zip u spacaku Warmpeace Viking 300? Zapnout ho ma jedno zatahnuti je nemozne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » ned říj 25, 2015 21:30

Booze: podobne to mam u 600... Zmierujem sa s tym
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod budo » ned říj 25, 2015 21:45

To je rukama nebo nizkou hladinou :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 26, 2015 8:12

ja ho tam obcas zadrhavam u 300 taky...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 13:03

@budo hladinu mam dobrou :mrgreen:
Jsem se lekl, ze je pokazeny. #-o Jsme pod nim spali dva 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 26, 2015 15:53

mike píše:Bojim se, ze vysvetleni je jednoduche. Ucitelka tomu nerozumi. Kdyz si vzpomenu, co od nas slo na pajdak, tak se tomu vubec nedivim...
To mě samozřejmě taky napadlo, jen jsem si říkala, že zrovna aprobace fyzika + něco není pro účely získání VŠ diplomu s minimálním úsilím (nadáním) nejvhodnější. I když v tomhle případě to možná byla jediná možná volba, protože podle písemnýho projevu je dotyčná dyslektik (dysgrafik), takže něco jako učitelství pro první stupeň nebo cokoli, kde by musela psát víc než vzorečky, pro ni nepřicházelo v úvahu :? . Ale abysme učitelkám nekřivdili, ono i to jejich vzdělávání je divný. Kamarádky ségra dělala aprobaci matika + fyzika na Matfyzu. U zkoušky, nevím z čeho, dostala otázku "Kdy rostou dětem první zuby?" "Někdy kolem půl roku." "Ne, to víme přesně! Je to mezi 4. a 12. měsícem!" Ten obor je prostě mnohem komplexnější než si my dva umíme představit :D

@booze: Jestli zapínáš zip u spacáku, když jste v něm dva, tak brzy pokažený bude :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pon říj 26, 2015 15:54

remy77@, booze@, Mawenzi@

zkuste před jezdcem na zipu držet prst, prst nesmí pustit látku pod jezdce zipu, tímto způsobem zapínám zip na spacácích bez zadrhnutí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky

cron