koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřaku

Příspěvekod michail » pon dub 12, 2010 21:16

No tak odolnosť (hrubosť a váha) vonkajšieho materiálu je jasná, a s tým sa dá žiť. Keď si ho roztrháš tak je to vždy tvoja vina.
Skôr som myslel životnosť náplne, ako si písal. To bude podstatnejšie, či bude spacák po roku ako deka a tep.komfort nikde alebo vydrží aspoň chvíľu.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: koupě péřaku

Příspěvekod mike » pon dub 12, 2010 21:18

@air2: Diky, tohle zni verohodne. Nejake blizsi udaje tj. odhadovany rozdil v zivostnosti nerekli? Ono je neco jineho, kdyz clovek pouziva spacak skoro denne nebo jen na nekolik akci v roce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřaku

Příspěvekod air2 » pon dub 12, 2010 21:37

Michail: presne tak, je to vzdy tva vina - ja osobne bych do Koteky sel, ale vzal bych 850ku (nebo Fallite 800) s tim, ze kdyz se slehne, furt by mohl byt dobry lehci trisezonak a taky s tim vedomim, ze musim davat bacha, at ten matros neposkodim. Pokud chci bezstarostny provoz, 30 dkg navic me nevytrhne a nechci za to vysolit majlant, sel bych do klasiky (Aillas).

Mike: no to uz si prave az tak nepamatuju, Sir rikal, ze se to bere casto na lehke vysvihy a expedice, kdy se neresi zivotnost. Sir mi rikal odhadem ze treba bude i rozdil v zivotnosti i mezi Rimo a Erratic plus (ten Erratic vydrzi udajne tak o 20% dele, pry je tam kvalitnejsi peri). Na otazku co by mi doporucil na VHT trekking do stanu, tak zacal u Rima a pokud chci spat obcas i venku nebo obecne kvuli vlhkosti a lepsi konstrukci ten Erratic plus (pokud nevadi vyssi cena). Na Koteku reagoval az pri primem dotazu a odpovedel to, co jsem psal vyse.

Pokud je peri 95/5, vsude se obecne tvrdi, ze to vydrzi min. Konkretni pripad vsak neznam... Taky cim extremnejsi cuin, tim se drive slehne (850 je asi TOP vyberove peri z toho co se da sehnat). Pak je tu material a moznost roztrzeni (ale jak jsem uz psal jinde o matrosi na stany Hilleberg - extremne tenke, prusvitne, ale nejdou roztrhnout!) a taky propracovana konstrukce - kapuce, limec, ale i pocet komor a jejich reseni, aby se treba komory castym pouzivanim po case neprotrhly netvorily se po roce ci dvou studena mista, a pod.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: koupě péřaku

Příspěvekod air2 » pon dub 12, 2010 21:43

Jo, jeste Sir povidal, ze do hor vzdycky doporucuje 3 kvalitni veci, u kterych kvalitu neokecas - boty, bunda a spacak. U ostatniho clovek dokaze vyjit i pokud vybaveni neni uplne top (napr. batoh). V zasade lze souhlasit. Ale vysvetluje to i fakt, proc si na expedice vezmou ze serie Koteka vestu na zatepleni, ale spacaky uz "tahnou" tezsi Loopingy.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Letec » úte dub 13, 2010 0:39

michail píše:No tak odolnosť (hrubosť a váha) vonkajšieho materiálu je jasná, a s tým sa dá žiť. Keď si ho roztrháš tak je to vždy tvoja vina.
Skôr som myslel životnosť náplne, ako si písal. To bude podstatnejšie, či bude spacák po roku ako deka a tep.komfort nikde alebo vydrží aspoň chvíľu.

Pokud se peří slehne, tak to u obou českých výrobců (Sir a Warmpeace) pošleš k nim a oni ti tam do těch komor za pár šupů nasypou nové peří. Stejně ta životnost proti syntetice bude někde jinde...
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Aldo » úte dub 13, 2010 7:25

No pánové, až se vám slehne peří ze současně vyráběných spacáků, tak budete mít fousy až na zem nebo naopak budete tak ostřílení borci v horách co se spánku týče, že už budete vědět do čeho příště jít.

Aby peří slehlo , musí spacák dostat pořádně zabrat co se vlhkosti, opotřebení komprese a praní týče, že to těmí pár týdny v roce nemáte šanci. Při takových frekvencích co máme my běžní je taková investice na mnoho let.
Pokud se frekvence spánku ve spacáku na horách zvýší a spacák se rychleji od..be nebudeš se už ptát jaký spacák si koupit páč budeš ze skušenosti vědět. Takže náplň a kvalitu potažmo životnost peří bych vůbec neřešil.
(mám doma 23 let starý peřík ušitý z ještě starší peřiny a teprve teď posledních asi 5 let je peří slehlé)

Svrchní materiál... to už je něco jiného. Samozřejmně že ultra lite materiály asi budou náchylnější k poškození.

Můžete si říkat co chcete, ale univerzální věci do hor neexistujou, pokud bereš hory vážně. Nemůžeš chtít od ultra lite výrobku aby byl odolný, to se prostě vylučuje. Tady si musíš uvědomit co chceš. I ta blbá DWR mikro vrstva něco váží a zvyšuje konečnou váhu výrobku.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřaku

Příspěvekod amigo » úte dub 13, 2010 7:39

@aldo: já bych neřek, že když do hor, tak že potřebuješ nutně odolnej spacák, spíš záleží na tom, kolik nocí dotyčný v těch a těch podmínkách venku naspí. pokud je venku víc než doma, tak asi uvítá spacák, kterej vydrží víc a i míň šetrný zacházení, ale jestli jsou to občasný víkendovky, tak bych se ultralightu nebál ani pro náročnější použití. s tím, že svrchní materiál vydrží o něco méně asi nutno počítat.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupě péřaku

Příspěvekod Aldo » úte dub 13, 2010 8:03

amigo píše:@aldo: já bych neřek, že když do hor, tak že potřebuješ nutně odolnej spacák,
pokud je venku víc než doma, tak asi uvítá spacák, kterej vydrží víc

@Amigo = to je právě si myslím ten omyl. ( Teda alespoň v mém chápání pobytu v horách)
Pokud trávíš v horách více času ( co je to více ??) tak dáš přednost určitě nižší váze a více speciálnímu zaměření. Teda alespoň já. Raději dám přednost konkrétně u spacáku nížší váze a objemu při zachování stejných parametrů izolace, byť hrozí že životnost bude kratší. ( ale nemusí !!). Ono pokud chodíš do hor opravdu často, tak stejně dojdeš k závěru, že s tou váhou na zádech musíš časem něco udělat. Zkušenost a nadhled.ti časem vyprázdní batoh tak jak tak.
Další věc je třeba si specifikovat pojem POBYT V HORÁCH. Jsou to turistické přechody nižších hor nebo horolezecké výpravy a přechody alp či jiných větších hor.
To je právě to. Je třeba si vyspecifikovat potřeby a priority.Následně si vybrat produkt.
Dotaz...3 sezónní spacák do hor ... je s prominutím blbě položeny dotaz.

U nás tři sezóny jsou v alpách někde ne a někde jo. ( podle výšky)
Budeš po horách běhat nebo půjdeš natěžko?
Budeš často spát venku nebo spíše na chatách a spacák je jen co kdyby?
Seš minimalista nebo maximalista?
Používáš kvalitní doplňky pro spaní .. karimatka žďárák,stan... nebo jen tak někde lehneš na karimuru z baumaxu za 60 kč?
Seš s prominutím hovado a lezeš do spacáku s botama nebo seš puntičkář a věci ti vydrží neuveřitelně dlouho?
atd...atd
Tím nechci nikoho urazit jaký dotaz položil. Chci jen říct, že odpověď není tak jednoduchá jak by se zdálo. I ultra lite materiály vydrží stejně dlouho jako klasické pokud je opečováváš. A jde to i v horách. Navíc se ti odmění právě tou nízkou váhou a tím pádem větším komfortem při chůzi.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aillas » úte dub 13, 2010 12:44

A jak to vidíte s množstvím náplně? Bude těch 300-350g peří pro použití v ČR a SR ve stanu v období duben-říjen dost nebo je hloupost chtít tohle od jednoho spacáku a měl bych koupit třeba něco s 600g (mám zajímavou nabídku na WP Explorer 600 s membránou) a na léto to případně doplnit nějakým obyč. spacákem?
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » úte dub 13, 2010 13:01

Aillas píše:A jak to vidíte s množstvím náplně? Bude těch 300-350g peří pro použití v ČR a SR ve stanu v období duben-říjen dost

duben je teď a já osobně bych v tak tenkým spacáku zmrzla, zatím spáváme v Explorerovi 900 a 1200 (pravda, ten už máme většinou rozepnutý :) )
takže na tohle období bych volila něco teplejšího
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod amigo » úte dub 13, 2010 14:06

já mám 400 g. asi dva týdny zpátky jsem spal venku: dlouhý jégry, triko a tenká flíska + ponožky a vyspal jsem se, aniž bych pociťoval chlad. ale přítelkyni byla docela zima.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Borek » stř dub 14, 2010 19:39

Ahoj starký, tak pre leto potrebuješ cca 450-550 g peria v náplni a pre trojsezónny spacák cca 800-950 g náplne peria. Samozrejme je to odvislé od kvality peria. No a samozrejme predpokladám, že loft sa bude pohybovať od 500 CUIN do 800 CUIN. Toto naozaj stačí. Ahoj Borek
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aillas » pon dub 19, 2010 20:52

Díky za Vaše postřehy. Nakonec jsem se rozhodl koupit na léto něco kolem těch 300-350g, protože v tomto čase spacák budu využívat asi nejvíc. A na chladnější měsíce jej v případě potřeby později doplním spacákem kolem 900g peří. Chtěl bych tedy poprosit o názory k mnou uváděným spacákům Ferrino H.L. DOWN MICRO W.T.S., Malachowski GUIDE PRO 300 a Warmpeace Summerlite 300. Váhově je nejlepší asi ten Malachowski, ale proti němu hovoří rozepínání jen do půlky. Pokud bych se chtěl spacákem jen přikrýt, tak tohle by mi asi vadilo. O Summerlitu se tu nějaké informace najít dají, ale o spacáku od Ferrina v podstatě nic. Můžete je někdo porovnat? Summerlite by měl být podle údajů o kus lehčí 680g vs. 900g Ferrina (860g podle uživatele Blaf, díky za zvážení :-)), takže předpokládám, že Ferrino by tudíž mohlo mít zase pevnější a trvanlivější látku. Máte někdo možnost zvážit reálnou hmotnost toho Summerlitu? V nějakém shopu jsem viděl 810g místo těch 680g, které udává výrobce. Pak už by byl rozdíl váhový celkem zanedbatelný a rozhodla by zřejmě cena. Ta je cca o 500Kč nižší u Ferrina, které navíc nabízí doživotní záruku na materiál a zpracování. Který spacák byste volili Vy?
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dogee » úte dub 20, 2010 11:58

mě se na Mlachowskim líbí právě to rozepínání jen do "půlky", protože tím dosáhne zajímavý tepelný komfort (neuniká teplo přez zip) při nižší hmotnosti !!

pokud ti ta teplota stačí, tak bych šel právě do něj - nízká váha a malý objem po sbalní
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: koupě péřáku

Příspěvekod air2 » úte dub 20, 2010 18:08

Myslim, ze v tom malachowskim nebude ani v lete nejake extremni teplo (neberu tropicke vedra) a kratsi zip bude lepsi prave kdyz prituhne. Ale ma ho Pripluv, tak mu zkus napsat.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » úte dub 20, 2010 20:40

v tomhle případě hlasuju pro dlouhý zip, použití spacáku pouze na přikrytí je docela výhoda
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 20, 2010 21:03

Tak jsem sobě pořídil Rimo 850, 190cm. První dojem je pozitivní - spali jsme pod Vtáčníkem v bývalém kempu, tak 5 metrů od vody, v noci byla kosa, že jsem měl na polštáři zmrzlou jinovatku a já si spal jak v bavlnce jen v 200gr IB merinu s dlouhým rukávem a čepicí s ohrnutými uši, protože jsem se nechtěl zachumlat. A to jsem usínal tak s 5-6 pivy vypitými v průběhu čtyř hodin a do spacáku jsem lezl zmrzlej jak sobolí h*vno. Na délku je při mých 186cm dobrý, u nohou jsem měl mikinu, kaťata a ponožky a vše se krásně vešlo.

Ještě jsem přemýšlel o Kotece 500, ale Rimo nakonec zvítězil kvůli většímu teplenému komfortu a v podstatě nahradil Primu Bivak ECO, co má 4 roky a i když jsem jí měl v 99% doma/na koleji rozloženou, přece jen už to není, co to bývalo.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod amigo » stř dub 21, 2010 6:21

air2 píše:Myslim, ze v tom malachowskim nebude ani v lete nejake extremni teplo (neberu tropicke vedra) a kratsi zip bude lepsi prave kdyz prituhne. Ale ma ho Pripluv, tak mu zkus napsat.

nevím jak v té třístovce, já mám 300 + 100 g docpáno (přípluv nápodobně) a v létě v něm vedro je. v pohodě jsem se v něm vyspal o velikonocích pod stanem. v noci nebylo nejtepleji. v případě nacpání kolem 800 g a více, je IMO spacák použitelný jaro/ podzim/ lehčí zima.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupě péřáku

Příspěvekod air2 » stř dub 21, 2010 9:27

Ja jsem spal parkrat v 600g (750 cuin) a takove vedro, ze jsem musel spacak uplne rozepnout bylo az kdyz jsem spal na letisti, kde bylo tak 17C... Jinak stacilo rozepnout spacak cca do pulky tela a v klidu. Letem mam na mysli hlavne letni hory, kde i v lete nebyvaji tropicke noci. Pri cca 12C se mi spalo uplne v pohode.
Malachowskeho jsem nevidel, ale videl jsem par 300g letnich peraku (i kdyz nizsi cuin) a pripadaly mi docela slabe (maly loft).
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Letec » stř dub 21, 2010 13:55

Z těch dvou z dlouhým zipem bych vzal Warmpeace, a to kvůli servisu. A je taky lehčí...
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pavproch » stř dub 21, 2010 14:32

ověřeno praxí: spaní v Koteka 290 je do +10stC jen ve slipoch/tričko kr. rukáv, mezi +5 a+10 tenké tričko dl.r. a tenké tights a při 0 až +5 už to chce polartec 200 přes to tričko a jegrofky...

myslím spaní v suchu na chatě/winteraumu/stanu na karimatce/thermarestce/matraci - ne po širákem a na zemi!
Naposledy upravil zbuddy dne stř dub 21, 2010 15:07, celkově upraveno 2
Důvod: oprava anglického spellingu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupě péřaku

Příspěvekod cvejnula » úte dub 27, 2010 9:38

air2 píše:Jo, jeste Sir povidal, ze do hor vzdycky doporucuje 3 kvalitni veci, u kterych kvalitu neokecas - boty, bunda a spacak. U ostatniho clovek dokaze vyjit i pokud vybaveni neni uplne top (napr. batoh). V zasade lze souhlasit. Ale vysvetluje to i fakt, proc si na expedice vezmou ze serie Koteka vestu na zatepleni, ale spacaky uz "tahnou" tezsi Loopingy.


Tak zrovna Sir Joseph se někdy taky utne. Koupila jsem u nich pro dcerku dětský spacák. Poprvé jsme s ní spali venku v 9 měsících, tak jsem chtěla aby měla tepelnou pohodu. Předtím než jsem ho objednala, tak jsem spacák neviděla, ale čekala jsem, že díky jménu výrobce bude spacák slušný. Jednalo se o Sir Joseph Kiki Down. Stál asi 3200. Takže celkem šupa. Je to dětskej spacák.
Když přišel tak jsem nevěřila svým očím. Taková šlupka. Prostě hóóódně předraženej šunt. I v květnu přes dceru dáváme ještě deku aby jí nebyla zima. Tak jsem jí koupila ještě jeden, už dospěláckej Highpoint Chimborazo. O Sirovi jsem nechtěla ani slyšet. U Chimboraza je problém zase opačnej. Je v něm docela teplo. Ale jako doplněk té sliny od Sira je docela dobrej. Určitě bych se v něm nebála jet někam v zimě. Ale na léto fakt není.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pr3d1t0r » čtv dub 29, 2010 9:31

Dá se někde v praze kouknout na spacáky od malachowskiho?
Naposledy upravil Pr3d1t0r dne čtv dub 29, 2010 10:02, celkově upraveno 1
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod michail » čtv dub 29, 2010 10:00

a v Brne?
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » čtv dub 29, 2010 18:33

NE
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřaku

Příspěvekod cvejnula » pát kvě 7, 2010 14:57

Aldo píše:No pánové, až se vám slehne peří ze současně vyráběných spacáků, tak budete mít fousy až na zem


Mám zkušenosti, že to zase tak horké není. Ale zhruba 10 let spacák vydrží.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pát kvě 7, 2010 16:17

No ale to máš deset let starý spacák. Já říkám ze současně prodávaných spacáků.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod air2 » pát kvě 7, 2010 16:56

Myslis, ze peri jako je treba v Kotece - 850 cuin 95/5, o kterem snad kazdy rika "ze se brzy slehne" vydrzi delsi dobu nez 10 let? Mam na mysli pouziti cca 1-2 mesice v roce. Ta izolacni schopnost klesne min. o rad az dva dolu. Ja nevim, mi i primo u Sira rikali, ze to nema velkou trvanlivost.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pát kvě 7, 2010 17:19

No nevím. Pokud budeš s peřím zacházet slušně, tak ti vydrží dlouho. Peří se neslehne jen tak. Je fakt že se drolí stále na menší části až se vydrolí v prach ale ta doba je hodně dlouha. navíc 3 měsíce v roce???
Nesmíš ho samozřejmně nechat v kompresáku.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod air2 » pát kvě 7, 2010 18:38

Nemyslis, ze prave ty stare spacaky vydrzely 30 let, protoze mely slabsi pomer peri (treba 70:30 apod.), kdy ty brka to peri udrzely vice nacechrane? To samotne prachove peri (ktereho je ve spacacich jako Koteka vice) bude mozna vice nachylne na akumulovanou vlhkost ve spacaku (spravne vetrani kazde rano - kdy zrovna spacak ususit temer nejde).
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky