koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 17:04

Lipon píše:co uvádí SJ na stránkách jako komfortní, je na spacáku uvedeno jako teplota pro holky, jejich limitní teplota dle stránek je na spacáku psaná jako teplota pro kluky

To je z definice EN 13537. Viz treba tady. Zkracene: komfort je teplota, která je vypočtena pro standardní ženu, která právě ještě necítí chlad a netřese se zimou v uvolněné poloze. Limit je teplota, kdy standardní muž bojuje proti chladu ve svinuté poloze uvnitř spacáku, avšak v tepelné rovnováze a v situaci, kdy se právě ještě netřese zimou.

Hglander7 píše:Ždárák se mi nějak kupovat nechce, přijde mi to, tak nějak k ničemu, vysráží se ti tam ta voda, tak jako tak.

Tohle neni pravda resp. je jen pro mizerne zdaraky. Zdarak pouzivam uspesne asi tak 12 let a v dobrem jsem jeste nenavlhnul. Problem neni navlhani, ale komfort, ten je ve stanu vetsi, ale pro solistu nalehko je to dobra volba. Viz vlakno o zdarakach, popsano to tam bylo dostatecne.

GreyMouse píše:To je věc názoru. Pro mě je jednoznačně příjemnější oblečení. Do něj se nezamotám...

Asi tak. "Vlozky do spacaku" se pouzivaji hlavne pri spani na chatach kvuli hygiene. Sve i tech ostatnich, v Alpach byvaji povinne. Vlezes do vlozky a prikryjes se erarnima dekama. Lidi, co chodi od chaty k chate maji akorat 100 g hedvabnou vlozku a jdou pekne nalehko. Pod dekama to moc nevadi, ale ve spacaku je to peklo, zvlast pro nas, co musime v noci na zachod ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hglander7 » stř lis 8, 2017 18:07

GreyMouse:
děkuji za super odpověď, takhle nějak sem si ji představoval.

Lipon: ted jsem koukal na novy katalog SJ a tam je to teplotní určení komfort pro ženu -2 a limit -8 pro muže. i kdyby to bylo něco mezitím, je to pro mě ok a tím že se přiobléknu věcma které s sebou nosím, tak jako, tak tak proč ne.

mitau: asi tak nějak to vidím já, na noc az na dvě noci tu předpověď zjistíš před akcí. pokud je delší tak má každy foun kterým si zjistí aktuální předpoved a bud postaví tarp a nebo zaleze do nějakého přístřešku po cestě.

mike: teplotní komfort a limit nelze jinak než vyzkoušet sám na sobě zzzz ,

o víkendu si jedu prubnout Rimo 600 na moji výšku atd a pak se rozhodnu. jako takové zpracování se mi libí. takže už jen barvu a stranu zipu:-) Je to divný ale sem pravák a stejně vyžaduju zapínání napravo :-D a pak už jen zkusit a poreferovat.
Tak a na zimu si koupím příští rok zimní a bude pokrytá velká část teploty. Když mě to chytne aj v zimě, ale jak je známo tak chytne:-D ještě že je pořád co kupovat :-D :supz:
Hglander7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2017 18:18

Hglander7 píše:na noc az na dvě noci tu předpověď zjistíš před akcí. pokud je delší tak má každy foun kterým si zjistí aktuální předpoved
Jo, predpoved zjistit muzes - ale otazne je, jak Ti to pomuze :wink: - viz vlakno o predpovedi, posledni dobou se na horach uspesnost predpovedi je velice mizerna, dokonce i na aktualni den na par hodin dopredu, je jedno kde a u koho se koukas. Dokonce ani mistni "odbornici" uz se myli mnohem casteji nez predtim.
Ted nechci timto vyvolat polemiku - jen je dobre toto vedet a nepocitat napevno s predpovedi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » stř lis 8, 2017 18:33

apuka píše:posledni dobou se na horach uspesnost predpovedi je velice mizerna, dokonce i na aktualni den na par hodin dopredu, je jedno kde a u koho se koukas.
Tak s tým rozhodne nesúhlasím. Dnes sa do hôr dá ísť s predpoveďou takmer na hodiny. Ale to by človeku nesmelo vadiť, keď je namiesto polojasna polooblačno, to je potom plno kecov vo vlákne o počasí. Podstatné je, že sa oblečenie a výbava dá zbaliť do úplne presných podmienok.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2017 18:40

Teda wawriku, bud chodis uplne jinam nez ja nebo ja mam smulu/stesti na vyjimecne nepredpovidatelne dny :-). A to vubec nemyslim rozdil mezi poljasno a polooblacno...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 19:12

Dobry priklad je vichrice predminuly vikend, kdy fps s klidem odjel do Krkonos, protoze podle Meteoblue melo jen trochu vic foukat. To uz je o zivot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » stř lis 8, 2017 19:40

Lipon píše:fps: co uvádí SJ na stránkách jako komfortní, je na spacáku uvedeno jako teplota pro holky, jejich limitní teplota dle stránek je na spacáku psaná jako teplota pro kluky

tak to jsem tedy pak žena, mám tři péřáky SJ, a před tím jsem měl ještě dva péřáky SJ, a u mě vždy seděla komfortní teplota, ne limitní teplota
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 19:44

Precti si tu normu: Limit je teplota, kdy standardní muž bojuje proti chladu ve svinuté poloze uvnitř spacáku... Coz samozrejme nechces, chces komfort, chces se natahnout a spat a potrebujes tedy teplotu vyssi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » stř lis 8, 2017 19:57

Hglander7 píše:Tak a na zimu si koupím příští rok zimní a bude pokrytá velká část teploty.

to je správný přístup, já mám na léto 290 g 800 cuin peří, jaro a podzim 500 g 800 cuin peří, zima 900 g 800 cuin peří, a když nebudeš pospíchat s koupí, tak se dají péřáky koupit ve slevě, a nebo i tady v bazaru byl skoro nový zimní péřák Sir Joseph Looping za dost dobrou cenu
Hglander7 píše:Když mě to chytne aj v zimě, ale jak je známo tak chytne:-D ještě že je pořád co kupovat :-D :supz:

mě zima na těžko baví z ročních období nejvíc, až tedy na to hodně náročný chození na sněžnický na těžko
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » stř lis 8, 2017 20:05

apuka píše:predpoved zjistit muzes - ale otazne je, jak Ti to pomuze :wink: - viz vlakno o predpovedi, posledni dobou se na horach uspesnost predpovedi je velice mizerna, dokonce i na aktualni den na par hodin dopredu, je jedno kde a u koho se koukas.

dle mě tohle neplatí pro teplotu, ale platí to jen pro srážky a vítr, si nepamatuji že by +- 2 až 3°C nevyšla předpověď počasí na teplotu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 20:32

Nevim, jak tebe, ale mne zajimaji nejvic prave srazky a vitr. Teplota moc ne, kdyz neni nejaka extremni, stejne s sebou teplomer nenosim a nejake obleceni do rezervy vzdycky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » stř lis 8, 2017 20:56

Jeste jedna varianta do uvahy - 500g 650cuin hydrofockeho peri od Alpkitu z Bazose za 4100,-. Udajne novy - viz https://sport.bazos.cz/inzerat/81701525/Spacak-Alpkit-Skyehigh-500.php
Disclaimer: s prodejcem nemam nic spolecneho
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » stř lis 8, 2017 23:53

Hglander7 píše:GreyMouse:
děkuji za super odpověď, takhle nějak sem si ji představoval.

Není zač. Ale ber to tak, že zkušeností moc nemám a k ničemu tě nenavádím ;-)

apuka píše:
Hglander7 píše:na noc az na dvě noci tu předpověď zjistíš před akcí. pokud je delší tak má každy foun kterým si zjistí aktuální předpoved
Jo, predpoved zjistit muzes - ale otazne je, jak Ti to pomuze :wink: - viz vlakno o predpovedi, posledni dobou se na horach uspesnost predpovedi je velice mizerna, dokonce i na aktualni den na par hodin dopredu, je jedno kde a u koho se koukas.

V tomhle případě bych z toho nedělala vědu. Když si večer (před odjezdem) nebudu "jistá", že v noci pršet nebude, tak tarp pro jistotu postavím.

BTW, pokud před tou nedávnou vichřicí ještě ve čtvrtek večer na Meteoblue netušili co přijde (jak psal fps v jiném vlákně), tak je snad lepší koukat na idnes - tam už ve čtvrtek ráno předpovídali silný vítr.

mitau píše:Jeste jedna varianta do uvahy - 500g 650cuin hydrofockeho peri od Alpkitu z Bazose za 4100,-. Udajne novy

No, na fotce moc dobře nevypadá, asi bych měla obavu, jestli nestrávil většinu dosavadního života v kompresním obalu :?. Takhle zoufale žádný z našich péřáků nevypadá ani okamžitě po vyndání z batohu. Majitel možná vůbec netuší, jak se k péřáku chovat a tak ho ani nenapadlo spacák trochu načechrat aspoň před focením do prodejního inzerátu :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 0:11

Vsak jsme mu to psali. iDnes bere data z CHMU a tem varovani pred silnym vetrem vychazi. Na rozdil od Meteoblue, kteri silny vitr u nas nepredpovedeli snad nikdy, co to sleduju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » čtv lis 9, 2017 9:19

Jak psal wawrik s tim spanim bez obleceni ve spacaku. Letni 300 jsem dal na prdel v lete. Naspanych asi 60 noci jen v trenkach, tricku a ponozkach. Spacak zacal smrdet kachnou a cuin dost spadlo. Pa vyprani vse opet ok.

Jeste par postrehu ke Cumulus Mysterious traveler 700 s rozdilnym plnenim vrsek/spodek. Ted jsem v nem spal nekolik dni v Ceske Kanade pod tarpem. Jelikoz mam svuj spacak na oprave tak jsem si ho pujcil od 3/4. Spodky jsem nechal doma spal jen v ponozkach a trenkach v noci byly 3ºC mlha a chcalo. Bylo v nem teplo, ale kdyz jsem se otocil na bok a jelikoz jsem nemel ty spodky, tak i se spacakem. Tak jsem p.coval jak chora vrana, jak sel citit chlad, ktery me budil.
Takze prehodnocuji me rozhodnuti, ze to plneni nevadi pokud ve spacaku "klouzu" a nepretacim ho. Jinak je to na nic a vadi mi to. Napadlo me nasit na boky nejake gumy a provlekat pod spacak karimatku, ktera ho zafixuje ve stejne poloze.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod kracvo » čtv lis 9, 2017 12:18

Zdravim,

mam SJ. Eratic plus 1000 650 cuin cca 8 let. Nejni to nejlepší spacák, ale dá se. Poslal jsem jim ho jednou na vyprání a impregnaci (o tom jak to funguje sem tu tuším psal - nefunguje), ale což. Spacák začíná bejt stařičkej a někde už skoro není peří (kolem ramen a v kapuce už není prakticky vůbec). Má cenu to zkoušet nechat někde doplnit (kde?) , nebo to nemá cenu? Na novej bych asi musel sakra šetřit.

Díky.

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: koupě péřáku

Příspěvekod slezacekm » čtv lis 9, 2017 13:29

booze píše:Jeste par postrehu ke Cumulus Mysterious traveler 700 s rozdilnym plnenim vrsek/spodek. Ted jsem v nem spal nekolik dni v Ceske Kanade pod tarpem. Jelikoz mam svuj spacak na oprave tak jsem si ho pujcil od 3/4. Spodky jsem nechal doma spal jen v ponozkach a trenkach v noci byly 3ºC mlha a chcalo. Bylo v nem teplo, ale kdyz jsem se otocil na bok a jelikoz jsem nemel ty spodky, tak i se spacakem. Tak jsem p.coval jak chora vrana, jak sel citit chlad, ktery me budil.
Takze prehodnocuji me rozhodnuti, ze to plneni nevadi pokud ve spacaku "klouzu" a nepretacim ho. Jinak je to na nic a vadi mi to. Napadlo me nasit na boky nejake gumy a provlekat pod spacak karimatku, ktera ho zafixuje ve stejne poloze.


Tak to mě docela zajímá, Cumulus MT 700 mám doma taky a zatím jsem s ním takový problém neměl. Nedávno jsem v podobné situaci jako ty spal ve Warmpeace Solitaire 500 a zima mi nebyla. Ten má 50:50 (dole 250 g peří), Cumulus má 60:40 (dole 280 g peří). V čem jsi teda měl problém? V tom, že tam bylo málo peří? Do podobných podmínek bych si v klidu vzal něco s 500 g peří (klidně 50:50), ty bys ale potřeboval něco s 800 g peří 50:50 (když ti dole 280 g nestačí)?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod aksam » čtv lis 9, 2017 13:53

kracvo... na doplnění bych se obrátil na SJ, zda udělají a za kolik. Na extremtextil.de se dá koupit 100g nebo 250g peří různé cuin na doplnění samodoma. Předpokládám, že jsi ho hodně používal, ale stejně mně překvapuje, že by tam už nebylo skoro žádné peří, pokud lezlo hodně ven, půjde i doplněné. Ideální varianta bude začít šetřit na nový spacák.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 9, 2017 15:22

@booze: Koupil's spacák pro 3/4, aby sis měl co půjčovat? :D Z popisu použití bych řekla, že je ho pro tebe škoda :twisted:

Asi by stačilo našít na spacák jen malá očka a v případě potřeby skrz ně protáhnout nějakou gumu/šňůrku jako u quiltu


@kracvo: Kolik ten tvůj stařeček váží? Je lehčí než když byl nový? Booze tu nedávno někde psal, že se mu při praní (nebo sušení) čínskýho péřáku přestěhovalo peří mezi komorama, tak si říkám, jestli by k tomu nemohlo dojít za ty roky používání i u toho tvýho SJ. Třeba používá SJ na přepážky komor lepší materiál než Číňani a je to blbost, ale pak by sis asi všimnul velkýho úniku peří v "hubených" částech spacáku. Pokud by už lezlo peří ven ve velkým, tak by asi doplnění nemělo moc smysl, ale pokud by se jen stěhovalo uvnitř (a zateplilo víc jiný části spacáku), asi by to stálo za úvahu :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 18:13

booze píše:Naspanych asi 60 noci jen v trenkach, tricku a ponozkach. Spacak zacal smrdet kachnou a cuin dost spadlo.

Smrdis jako kachna? :-k Davej si bacha na myslivce :twisted:

booze píše:Bylo v nem teplo, ale kdyz jsem se otocil na bok a jelikoz jsem nemel ty spodky, tak i se spacakem. Tak jsem p.coval jak chora vrana, jak sel citit chlad, ktery me budil.

Ha! Ma teorie se potvrzuje. Akorat, jak to souvisi se spodkama? Jako ze se ti spacak nalepil na hole telo a tudiz se pretocil s tebou? Nebo jsi na hole kuzi vic citil chlad?

booze píše:Napadlo me nasit na boky nejake gumy a provlekat pod spacak karimatku, ktera ho zafixuje ve stejne poloze.

To by bylo IMO dost nepohodlne.

GreyMouse píše:Asi by stačilo našít na spacák jen malá očka a v případě potřeby skrz ně protáhnout nějakou gumu/šňůrku jako u quiltu

To uz si pak ale rovnou muzes koupit quilt. Nevyhody stejne a quilt bude lehci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 9, 2017 23:19

mike píše:Ha! Ma teorie se potvrzuje.

Prostě to není řešení pro každého ;-). Když se někdo neumí otáčet uvnitř spacáku, je pro něj lepší plnění 50:50 (stejně jako když dítě neudrží rovnováhu na kole, je pro něj lepší tříkolka :mrgreen:)

mike píše:To uz si pak ale rovnou muzes koupit quilt. Nevyhody stejne a quilt bude lehci.

Našít 2 až 4 očka na spacák bude jednodušší než kupovat quilt. Beztak má booze zákaz něco takovýho zase kupovat ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Wakinyan » čtv lis 9, 2017 23:48

Ahoj,
mám velký dilema nad koupí péřáku od Sira nebo Warmpeace. Ještě se i rozhoduju nad tím, jestli WP Viking 600 vs. SJ Rimo 600 nebo WP Viking 900 vs. SJ Rimo 850, ale to je vedlejší.

Jak zjišťuju z různých zdrojů, husí peří by mělo mít jak výrazně lepší životnost, tak i izolační vlastnosti. To používá SJ. Tím bych tedy asi bez většího váhání volil SJ.

Zároveň jsem ale slyšel objektivní srovnání od člověka, kdo v Rimo 850 mrznul a ve Vikingu 900 mu bylo krásně.

Dokážete to prosím někdo vysvětlit, potvrdit, vyvrátit vlastní zkušeností (porovnání obou ve stejných podmínkách)?

Jinak s tou životností mám pravdivé informace?
Wakinyan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 4, 2015 14:24

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » pát lis 10, 2017 0:59

Ze rozhodovani 600 vs 900g je vedlejsi chapu tak, ze to tu nechces resit (ale jiank je to ten hlavni rozdil mezi moznymi nakupy). Ten teplotni rozdil 850 SJ vs 900 Warmpeace mi prijde spis nerealny, ale nemam s temi spacaky zadnou osobni zkusenost. Osobne bych to prisuzoval spis spouste vnejsich vlivu, ktere ovlivnuji, jak se vyspis - karimatka, unava, zahrati tesne pred ulehnutim do spacaku, jidlo, vlhkost, vitr, stan... a tvuj kamarad proste zapomnel, ze neco z te spousty veci bylo jinak.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod slezacekm » pát lis 10, 2017 6:50

mam moznost porovnat SJ a Warmpeace a Cumulus z nekolika akci. V SJ bylo spaci vzdy zima (coz muze byt individualni), ale treba loft nebo vypln kapuce byly vzdy nejhorsi u SJ. SJ ma taky celkem tezkou latku. Proste ja jsem volil Cumulus, ale to rozdilne plneni muze nekoho vystrasit
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27


Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pát lis 10, 2017 8:57

Ja jsem to uz psal o srovnani Warmpeacu a SJ Erratic II, ale pri zkouseni v obchode to bylo videt i Viking vs Rimo stejne naplne - Warmpeacy jednoduse mely (opticky) znatelne vetsi loft. Muze to byt tezsi latkou SJ, muze to byt mensim prostorem v komorach, nevim. Taky nedokazu hodnotit osobne "vyhrevnost", ale ten vetsi loft kazdopadne znamena vetsi izolacni vrstvy vzduchu.

Edit: Jeste dodam, ze v obchode srovnavane spacaky byly zavesene a pote rozlozene byly na zemi cca 20-25 minut a celou dobu byl rozdil videt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » pát lis 10, 2017 10:33

A ja jeste dodam, zekdyz na zem polozim Warmpeac viking 600 a Cumulus panyam 450 tak Cumulus ma lepsi loft a vypada vetsi. Kamarad ani hechtel verit ze je to jen 450. Jo a Miku ja stejny problem jako booze nemam, takze tu mas zase jedno tvrzeni proti. ;) A to jsem spal rekl bych ve vetsi zime, stam byl namrznuty.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » pát lis 10, 2017 10:39

Asi sa zhodneme, že to je skôr záležitosť toho, ako spávaš, nie v čom spávaš. Mne je trebárs pri pretáčaní zima na chrbát aj v spacákoch plnených 50:50, takže je predpoklad, že pri 60:40 to bude horšie. Pokiaľ sa človek v spacáku nemetá ako závodný štrkáč, 60:40 mu asi vadiť nebude.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pawn » pát lis 10, 2017 11:30

OT: "štrkáča" jsem si musel vygooglit - díky za rozšíření obzorů :)
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky