Prani peraku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Prani peraku

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 22, 2019 8:35

aksam
mas pravdu, v hudy to fakt maji :prayer: :t:t
asi se tam zitra stavim podivat :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prani peraku

Příspěvekod Etheric » ned zář 22, 2019 8:42

Vy byste jim svěřili spacák za osmičku? Já teda ne. To už radši koupim flašku někomu s velkou pračkou a sušičkou, vyperu a vysušim sám. Nemusí to bejt totálně vysušený, stačí z většiny, zbytky vlhkosti už neni problém doma dosušit.
Namočit se taky může rovnou v pračce, vana ani lavor netřeba /prej tim tahánim nacucanýho nevyždímanýho spacáku se můžou potrhat švy a roztrhnout komory, což zní logicky, neni to konstruovaný na takovou námahu/.
Stačí dát do pračky spacák /bundu, deku,.../ pustit program, počkat až se napustí a hned jí pauznout. Chvíli počkat než spacák nasaje, odpauznout aby se pootočil, zas pauznout, takhle několikrát a zachvíli se nacucá ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Prani peraku

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 22, 2019 9:58

Etheric
tak ja to pujdu otestovat. Za prani + 20 minut suseni je to stejne 200kc, pokud pridam dalsich 20 nebo 40 minut suseni tak dalsi kilo... tak aspon budem vedet, jak to s tim hudy je. Ted o vikendu spacak nepotrebuju a pak ho hned testnem :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prani peraku

Příspěvekod Etheric » ned zář 22, 2019 11:30

Tvl tak drahý to je v Brně? No taková cena by mě nenapadla ani ve snu, ani tak krátkou dobu sušení jsem ještě nikde neviděl... Progrca...
Su zvědavej, jak to Hudy vypere.
Jinak se opravdu radši zeptám v práci, kdo má velkou pračku a sušičku. Většinu u nás tvoří matky od rodin s 2+ dětma, takže šance je. Vyperu si za kilovou jihlavanku, nebo za flašku, kus jehněčího, šrutku uzenýho,... :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Prani peraku

Příspěvekod apuka » pon zář 23, 2019 13:33

@Mawe: prijd do OV, tady je jeden susici cylkus za 20, jen netusim jak dlouhy.

Jinak si myslim, ze je jednodussi pres Hudy nez shanet zname. I ta vetsi pracka (na 8kg?) muze byt mala, urcite je mensi nez prumyslove a u Hudy je vetsi pravdepodobnost, ze jejich partner bude mit "cistejsi" pracku nez kolega doma, kde manzelka do kazdeho prani pridava avivaz. Tam TI jeden "cisty" cyklus nepomuze, pozustatku te avivaze (i jineho hnusu z kdovijakoeho praciho prasku) bude stale vice nez je zdravo.

Jinak ty micky jsou pro nacechrani a opravdu pomahaji (teda, co vim). Ja osobne bych akurat k tomu pouzival neco jineho nez tenisaky, protoze ty obsahuji ruzna (sklenena???) vlakna na povrchu a to bych se obaval ze mirne porusi ochranne vrstvy na vnejsim materialu spacaku. Alespon tak s tenisakama bylo, kdyz jsem mel psa a proto jim je nedoporucovali.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Prani peraku

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 23, 2019 16:42

apuka - pro psa dobry ty kvalitnejsi a notne ohrany tenisovy, nez "psi" tenisaky, ktery sou v uplne jine kvalite a tebou zminovany problem u nich je celkem znacnej... a zajimavej postreh teda i k tomu prani, kde by se teda vic vyplatilo opet mit zase ty omlaceny tenisovy, nez ty levny/psi...

zitra tam du, dneska sem nemela uz ruce ale du nacpat spacos do baglu:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prani peraku

Příspěvekod Etheric » pon zář 23, 2019 18:38

Apuka: ano, ale myslíš snad, že v tý prádelně se s tím budou nějak mazat? Pak taky nastane situace typu "zvyš teplotu sušení, nestíháme. Bude to vpoho". Atd...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Prani peraku

Příspěvekod maty » úte zář 24, 2019 9:28

Ja bych asi taky nikomu nesveril svuj spacak. Kdyz uz tak vyrobci. Uz vim co to obnasi a tak bych vypral/vysusil sam doma.

Ja na tom mam:

https://grangers.co.uk/products/down-wash-kit
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Prani peraku

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 24, 2019 11:51

aspon to vyzkousim za vas. ja si proste s 12h absenci doma nebudu brat 3 dny dovolene na protrepavani, a nekdo to vyzkouset musi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prani peraku

Příspěvekod mike » úte zář 24, 2019 17:01

:smt023 pokusni kralici jsou uzitecni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Prani peraku

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 2, 2019 6:48

spacak byl v pondeli na prodejne.

a webu pisou za tyden ho vratime, na prodejne rikaji 7-10 dni. V utery sem ho tam po praci vzala a v pondeli rano mi uz volali.

spacak vypada normalne, tak o vikendu uvidim.

zrejme perou zde podle listecku http://www.pradelnahvozdec.cz/ ale chybi jim tam cenik...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prani peraku

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 2, 2019 12:31

Šla jsem ráno kolem veřejné prádelny, uvnitř nikdo, tak jsem nakoukla, co nabízejí, jestli by to případně šlo použít, kdybych se rozhodla prát spacák. Pračky i sušičky velké, což by se na spacák hodilo, ale tím asi klady končí. U praček bylo napsané, že prací prostředek ani aviváž se tam nedává, protože ji pračka dodá sama. Pokud tomu nejde nějak zabránit (malá písmenka na pračce jsem nezkoumala), bude tedy pračka nepoužitelná. Sušičky byly ve dvou velikostech; u menší (14 kg prádla) je za 50 Kč 15 minut sušení, u větší (25 kg prádla) 12 minut. Hodina sušení tedy vyjde na 200 - 250 Kč, pokud by spacák potřeboval několik hodin, tak se nedoplatím. Doufám, že praní, které zprostředkovává Hudy, bude použitelné, protože tohle by se mi absolvovat nechtělo.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Prani peraku

Příspěvekod FrantaKrajta » stř říj 2, 2019 14:36

@Mawenzi, hezka prace, aspon vim, kam z Hudy to vozi na prani :) Tohle to vypada fajn. Sir Joseph az do konce roku nepere (jako dycky, nestihaji to k expedici zbozi), tak zkusim aspon je. Mimochodem, kdyz ti uz prisel zpet, obnovovali i nejakou impregnaci (DWR) na vnejsi latce (i kdyz, jestli ti tam zbyla jeste nejaka od vyroby, tak se dost mozna obnovi sama jen susenim)?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Prani peraku

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 3, 2019 6:30

frantakrajta
mohla sem mit i s impregnaci (da se objednat s i bez, cena je stejna aspon v hudy) ale vzala sem bez, mohlo by to lehce lip dychat, ale stejne spavam pod celtou tyhle hranicni casti sezony, navic doufam, ze jedno prani uplne tu dwr vrstvu nezrusi, uvidim.

greymouse
proto sem se rozhodla pradelnu nezkouset, 120kc prani + 50 kc 20 min cyklus suseni, tzn. uz pri prani a 3x suseni na celkovou aspon hodinu + prasek + tenisaky a je to aspon 300 s tim, ze nevim, zda to suseni bude stacit...

pak si vemu ten opruz to resit, casovou narocnost + fakt, ze hudy mam 5 minut z centra kam jezdim skoro denne bez starosti a bylo jasno, ze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prani peraku

Příspěvekod apuka » čtv říj 3, 2019 7:25

@Mawe: diky za "investigaci". Mike by se TI mel podekovat do budoucna, protoze "Z produktů pereme ..., mimořádně i batohy..." :-)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Prani peraku

Příspěvekod Etheric » čtv říj 3, 2019 9:15

Mawenzi píše:doufam, ze jedno prani uplne tu dwr vrstvu nezrusi, uvidim.

Pokud ji nezrušily léta používání, má slušnou šanci přežít ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Prani peraku

Příspěvekod mike » čtv říj 3, 2019 17:13

@apuka: tak to zas prrr. Sve batohy si znicim sam [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Prani peraku

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 8, 2020 8:05

tak sem vyprala vcera zimni bundu z kachniho peri... ehm... mam pocit, ze ty zcucly chuchvalce peri nikdy nemam sanci rozbit (a perak je 4x vetsi, tak do toho doma nikdy nejdu :D

asi potrebuju sehnat rucni pracku a simulovat susicku tocenim bubnu jen s tema tenisakama :D (nebo trepat krabici:D)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prani peraku

Příspěvekod tomilunka » stř říj 21, 2020 6:22

tomilunka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 18, 2020 9:28

Re: Prani peraku

Příspěvekod apuka » stř říj 21, 2020 8:28

Mawenzi píše:mam pocit, ze ty zcucly chuchvalce peri nikdy nemam sanci rozbit ... asi potrebuju sehnat rucni pracku a simulovat susicku tocenim bubnu jen s tema tenisakama :D (nebo trepat krabici:D)
Dej to k dispozici psovi, on s tim bude trepat hrozne rad :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Prani peraku

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 21, 2020 18:53

apuka
v tom pripade mi puc psa :D :D

nicmene aspon vim, ze az se odhodlam prat vestu, tak jedine u nekoho se susickou :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prani peraku

Příspěvekod tomashewk » úte kvě 25, 2021 8:25

Ahoj,

po osmi letech vlastnictví a občasného používání (cca 60 nocí) péřového spacáku Sir Joseph Rimo II 600 mi přijde, že trochu ztrácí na izolačních vlastnostech. Terminologicky řečeno, ztrácí loft. Přečetl jsem snad půlku Internetu o znovunabytí loftu, napsal na servis Sir Joseph a dozvěděl se, že péřák je zapotřebí občas vyprat (to asi pro nikoho není úplná novinka). Níže shrnuji možnosti praní, které jsou aktuálně berné:

1/ Ruční praní např. dle instrukcí od Sir Joseph. Pro mne ale nepřipadá v úvahu. Moc práce, špatné vybavení a nejistý výsledek.

2/ Praní přímo u od Sir Joseph. Toto by mohl být garantovaný výsledek včetně impregnace svrchního materiálu. Cenově zásilkovna + samotné praní + doprava zpět = 70 + 460 + 169 = 699 Kč. Pozor - Sir Joseph takto pere pouze svoje výrobky a pouze v osm měsíců v roce (viz jejich web).

3/ Podobné praní nabízí i Warmpeace, taktéž pouze pro svoje produkty. Cena dohromady zásilkovna + samotné praní + doprava zpět = 70 + 360 + 150 = 580 Kč.. Provádějí impregnaci pomocí Nikwax Down Proof, což mi přijde hodně fajn.

4/ Další možností je praní u Hudy. Dá se donést na prodejnu a samotné praní stojí 450 Kč. Věřím, že v Hudy budou mít proces podchycený, takže se snad nestane, že by péřák zničili. Dle zpětné vazby zde na fóru posílají péřáky do Prádelny Hvozdec - viz níže.

5/ Praní v samotné prádelně Hvozdec. Na jejich webu mají pěkný popis služby a prostředků, které používají k praní. Vypadají, že by také spacák nemuseli zničit. Celá služba včetně vyzvednutí a dovezení na adresu kurýrem v Praze stojí 490 Kč. Jediné "minus" je, že u spacáku neprovádějí impregnaci.

Osobně půjdu do možnosti 5 - Praní přímo v prádelně Hvozdec. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Nezničí mi spacák? Došlo k obnovení loftu? Moc díky za jakoukoliv zpětnou vazbu!
tomashewk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 10, 2010 9:41

Re: Prani peraku

Příspěvekod fps » úte kvě 25, 2021 13:59

já bych tedy o ničem jiném než vyprání u Sir Joseph vůbec neuvažoval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Prani peraku

Příspěvekod mike » úte kvě 25, 2021 18:09

Souhlas s fps. Taky jsem poslal SJ spacak na vyprani do SJ a s vysledkem jsem byl spokojen. Je klidne mozne, ze to jinde udelaji taky slusne, ale proc riskovat kvuli par stovkam?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky